Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) csiby222 válasza szasanyi (#750) üzenetére


csiby222
aktív tag

Szerintem majd a következő hivatalos kiadásban lesz rá valamiféle optimalizálás de ez csak találgatás.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#752) szasanyi válasza csiby222 (#751) üzenetére


szasanyi
félisten

Az jó lenne, mert 4K-ban még Freesnyc/G-sync mellett sem fut hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#753) csiby222 válasza szasanyi (#752) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem biztos, hogy a driver hibája ;)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#754) szasanyi válasza csiby222 (#753) üzenetére


szasanyi
félisten

Még az sincs kizárva. Megkérdezem a játék topikjában, PC 4K milyen tapasztalatok vannak.

(#755) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, ami már régóta foglalkoztat. Érdemes nemcsak egy játék grafikai beállításával bíbelődni, hanem a control panel résznél is állítgatni kicsit? Gondolok az antilag módra, vagy a nagy teljesítmény módra. Érdemes ezeket használni? Nem veszi jobban igénybe a kártyát, ezzel nem artok neki? Jelentkezhet számottevő javulás a játékban? Bocsi a kérdéseket, csak én évekig elvoltam a játék adta grafikai beállításokkal, persze volt, hogy kompromisszumot kellett kötni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#756) Mika1227 válasza Jack Oneill (#755) üzenetére


Mika1227
őstag

Ez engem is érdekelne, hogy érdemes-e ott bíbelődni az állítgatással!?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#757) csiby222


csiby222
aktív tag

Új driver: [441.41]

Jack Oneill és Mika1227: Biztos van rá teszt vagy hasonló a neten.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#758) Dtomka válasza Jack Oneill (#755) üzenetére


Dtomka
veterán

Persze, hogy érdemes! Korábban nem volt g-synces monitorom ezért a minimális képtőrés érdekében max teljesítményt és gyors -ra állítottam a függ. szinkronizálást.
Láttam a változást a játékokban.

Az alábbi videót nézd meg, próbáld ki aztán döntsd el Te....
[link] How to Optimize Nvidia Control Panel Settings for Gaming

Hogy árt e a vga-nak? Az otthoni felhasználás töredéke annak amit a tesztek során kapnak ezek a kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#759) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Más felfigyelt olyasmire, hogy HDMI 1.4-es (DeepColor képes) TV-n nem enged a legfrissebb driver 8bit fölé menni Pascal kártyán? (RGB-vel nézem.) Régen simán használtam ugyan ezzel a VGA-val is öregebb HDMI 1.3-as TV-t 12bit beállítással (szintén RGB). De még ugyan ezt a TV-t is öregebb, 1.4 portos VGA-kkal szintén 12bit-en (valamikor régen). :U
Nem igazán vesztek vele semmit, csak fura és indokolatlan.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#760) Jack Oneill válasza Dtomka (#758) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na erre akartam kiterni, mert számomra ez fura, mivel ugyanezt a játékon belül is meg tudod tenni. Vsync kikapcs/be/adaptív. Ehhez nem kell egy control panelben mokolni. De ez csak az én meglátásom, kísérletezni fogok.

[ Szerkesztve ]

(#761) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#760) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mondjuk az alacsony kesleltetesi módot, ami az nvidia antilag, tényleg nem tudom játékból állítgatni, csak control panelbol.
Egyébként ezt tettem ultramagasra és az energiagazdalkodast adatptivra.

(#762) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#761) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Amit még nem értek és örülnék, ha valaki megmagyarázná, az az összefűzött optimalizálás (több magos CPU-ra, eleve automata) és az optimalizálás számítási teljesítményre, hogy ezek konkrétan mire jók, érdemes-e bekapcsolni stb.

(#763) janos666 válasza Jack Oneill (#762) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legtöbb program esetén szerintem semmit sem csinál az összefűzött opció. Ha mégis, akkor a teljesítmény függne csak tőle, nem a képminőség.
A másik a képminőségre hat. Játék közben nem feltétlenül veszed észre, de screenshot-okon esetleg találsz kisebb-nagyobb eltéréseket, leginkább mondjuk a talajon/padlón, ahol a leglátványosabb a trilinear/anisotropic filter működése. Erre van valami tesztprogram is (sakktáblákat, vagy rácshálókat mutogat, de talán van benne egy egyszerű "fű" textúra is), amivel látványossá tehető a különbség, de már nem emlékszem a nevére. Ez általában kis minőségkülönbség, de minimális teljesítménykülönbséggel, új kártyákon (nem 10+ éves) általában nem éri meg ezzel butítani a képet (talán még kimérni is nehéz a teljesítménykülönbséget, nem még érezni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#764) Jack Oneill válasza janos666 (#763) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon köszönöm a részletes választ. Szerintem egyedül az energiagazdalkodasban az adaptív, ami érdemes, hogy fullon menjen, ha kell... Gondolom

(#765) janos666 válasza Jack Oneill (#764) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A legtöbb játékban szerintem az sem számít (elvileg nem kéne neki, de gondolom előfordulhat néha-néha pár játékkal, hogy ezen múlik valami apró reccenés, vagy 1 fps).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#766) Jack Oneill válasza janos666 (#765) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na rászántam egy csomó időt és teszteltem :D
Tesztalany a PUBG volt. Tudjuk jól, hogy egy baromi optimalizálatlan játék, itt most nem fogok sem gépet, sem FPS értéket említeni, mert számottevően nem az a lényeg most, hanem az, hogy a következő beállításokkal a játék sokkal fluidabb lett, sokkal folyamatosabb.
1. Energiagazdálkodás résznél ADAPTIV.
2. Összefűzött optimalizálás BE.
3. Optimalizálás számítási teljesítményre BE.

(#767) jaffa 2843 válasza Jack Oneill (#766) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Vagy csak a 2-3. indításnál már benne volt a memóriában a cucc és azért volt fluidabb. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#768) Jack Oneill válasza jaffa 2843 (#767) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A jatekbetoltes biztos, ez igaz, de maga a pálya, helyszin, amikor máshol vagyok, az nem hinném. Mindegy, egyelőre megfigyelem máshol is.

(#769) janos666 válasza Jack Oneill (#768) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

shader cache...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#770) Jack Oneill válasza janos666 (#769) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az be van kapcsolva. Nem nyúltam hozzá. Kapcsoljam ki?

(#771) janos666 válasza Jack Oneill (#770) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értem, hogy ha a játék menet közben tölt be új shader-eket, akkor a shader cache is "összeszedi" azokat, nem csak a Windows disk cache-be kerülnek be a textúrák a CPU RAM-ban. Ettől is futhat később simábban a játék, legalább is ott, ahol már jártál nemrég, és nem volt semmi, ami "kitúrja" a cache-ből a releváns shder-eket.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#772) csiby222 válasza Jack Oneill (#766) üzenetére


csiby222
aktív tag

Konkrét FPS értékek azért jók lettek volna, meg igen egy újraindítás sem ártott volna a két teszt között. Én nem hinném, hogy ezeknek a beállításokkal bármit is lehetne nyerni ami a hiba határon túl lenne mérhető, mert ha igen akkor már szembe futottam/futottunk volna ilyen tesztekbe.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#773) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Driver frissítés után nem tudom elindítani az Nvidia Vezérlőpultot ,mit rontottam el?

Köszi!

(#774) Dtomka válasza Shaza (#773) üzenetére


Dtomka
veterán

Hogy leültél a gép elé :P :DDD
Viccet félretéve! Töltsd le a Display Driver Uninstaller progit. Gyaluld le a dirvert és utána tedd fel a legújabbat! Lehet telepítés közben történt vmi, vagy egy korábbi verzió bekavart.
Én a fentiek szerint cserélek dirvert és nem tapasztaltam problémát.

(#775) Shaza válasza Dtomka (#774) üzenetére


Shaza
senior tag

DDU-val csináltam ,de sehogy nem akart elindulni ,mindegy visszaraktam a régit annál megy.

Köszi!

(#776) csiby222 válasza Shaza (#775) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ha vetted volna a fáradtságot és vissza olvastál egy keveset a topikban akkor tudnád mi volt a gond.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#777) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Útban van a Jézuska, Gigabyte GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC 8G kártyával.
Kérdésem: mivel tizenévig AMD volt, így Geforce driverekben nem vagyok otthon.
Letöltöttem pár napja egy:
441.41-desktop-win10-64bit-international-whql.exe (aláírás: nov.21),
ma meg egy:
441.41-desktop-win10-64bit-international-whql-rp.exe (aláírás: dec.3)
drivereket.
Kérdéseim:
* ugye mindkettő magyar?
* mit jelent a whql-rp?
* melyiket tegyem fel ha ideér a Jézuska a kártyával?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#778) jaffa 2843 válasza VGYke (#777) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

RP=Repack, vagyis valamit buheráltak benne és újra felrakták. Én azt választanám, ami újabb egyértelműen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#779) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

GeForce Game Ready Driver 441.66
Game Ready for MechWarrior 5: Mercenaries
The new Game Ready Driver provides the latest performance optimizations, profiles, and bug fixes for MechWarrior 5: Mercenaries. In addition, this release also provides optimal support for Detroit: Become Human.

Kiadási jegyzék
Letöltés

(#777)VGYke: Most már ezt tedd fel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#780) steele80


steele80
senior tag

Nálam az új driver játékok alatt random asztal felvillanásokat produkál. Nem dob ki a játékból csak bevillan időnként.

(#781) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mivel tizenévig AMD kártyám volt, így teljesen hülye vagyok az Nvidia driver beállításaihoz.
Most 2080 super kártyám lett.
Nincs a beállításokhoz valami korrekt magyar leírás?

ASUS MG279Q FreeSync monitorom van, ami Nvidia szerint első körben támogatott volt FreeSync ügyben.
Első körben azt szeretném megtalálni, hol lehet beállítani, hogy a monitor valóban FreeSync üzemmódban dolgozzon? Tehát ha FreeSync akkor 35-90Hz, ha nem, akkor 144Hz?
Mert most valami nem stimmel...
Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#782) janos666 válasza VGYke (#781) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Állítsd be a kívánt frissítési frekvenciát (ha tényleg csak 90Hz a range teteje, akkor 90-et, de biztos, hogy nem 144?), aztán állítsd be úgy, hogy G-Sync ON + V-sync ON + Low Latency: Ultra globálisan (így kapsz egy limitert a max frekvencia alatt néhány fps-el, hogy ne legyen V-Sync lag). Ha az Ultra-val akadozik egy játék (eddig csak a Witcher 3-ban figyeltem meg), akkor helyett On, és RTSS-el állíts be 2-4 fps offset limitet (tehát 90Hz-re pl. 87fps-t, 144-re 140-et, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#783) janos666 válasza janos666 (#782) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De talán beállíthatod fixen 144Hz-re is, csak akkor mindenképp RTSS-el kell a range teteje alá limitálni az fps-t, nem elég az LLM=Ultra kapcsoló (ami szerintem a frekvenciához képest ad limitert, de próbáld ki, hátha mégsem --- de én nem is láttam még ilyen monitor, hogy nem ugyan az a hivatalos max freki és a VRR range teteje.) És elképzelhető, hogy ilyenkor néha mégis lesz képtörés, ha 90fps közelében vagy (akkor vedd le 144-ről 90-re, vagy limitálj még néhány fps-el 90 alá, pl. ne csak 88-ra, henem 85-re, de nem biztos, hogy ez szükséges).
Ja, és mindenképp DP-t használj, ne HDMI-t, itt csak azzal fog működni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#784) VGYke válasza janos666 (#783) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon köszönöm válaszod, holnap szórakozok a beállításokkal, de! Hol találom meg mindezek beállításait a driverben? Teljesen ismeretlen számomra a felület, egy kicsit sem hasonlít az AMD Radeon Software Adrenalin -hoz, amit már kiismertem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#785) janos666 válasza VGYke (#784) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog






(A képen azért 117, mert 144p120-ban játszom, de az asztal 2160p60.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#786) headhunter


headhunter
addikt

Melyik régebbi driver volt még jó a GT 640-es kártyákhoz? (Windows 10)

Hibajelenség leírása: [link]

(#787) janos666 válasza headhunter (#786) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a legfrissebb is jó, csak állítsd be a TV-t és a HDMI formátumot NVCP-ben úgy, hogy passzoljon, vagy válassz másik kombinációt, ha az elvileg ideális mégsem jó (ez a Limited/Full Korlátozott/Teljes RGB, YCC, a driver-ben, HDMI Black Level Feketeszint/Jelszint a TV-n, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#788) headhunter válasza janos666 (#787) üzenetére


headhunter
addikt

NVCP-t hol kellene állítanom?

Beállításokról Screenshots: [link]

(#789) jaffa 2843 válasza headhunter (#788) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

NVCP=Nvidia control panel

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#790) janos666 válasza headhunter (#788) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az utolsó két screenshot-nál tedd vissza a színt "alkalmazások vezérlik"-re.
A TV menüjében keress HDMI tartomány, feketeszint, vagy valami hasonlót és Auto helyett próbáld ki a Teljes, Kiterjesztett, vagy hasonló opciót (az passzolna ehhez). Ez Sony-nál lehet, hogy nem a képbeállítások alatt lesz, hanem a bemenetek beállításainál, vagy a rendszerbeállítások alatt valahol.
Vagy a 9. screenshot-on próbáld ki YCC-vel (csak tesztképp, mert abból nincs is kétféle, úgyhogy mindig jónak kéne lennie, ilyenkor nem is kéne, hogy számítson a TV beállítása, ami RGB-re vonatkozik).
Ha sehogy sem jó, a TV-n válassz egy Mozi módot, és nyomj rá egy reset/visszaállítás-t, nézd meg úgy is (alapértelmezett Fényerő, Kontraszt, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#791) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! Korábban kérdeztem, hogy érdemes-e az nvidia control panelben állítgatni grafikával kapcsolatos dolgokat, vagy bízzam rá az alkalmazásokra inkább. Olyat csinált már valaki, hogy játékon belül kikpacsolja az élsimítst, de control panelben bekapcsolja az fxaa élsimítást és úgy használja? Csak azért kérdezem, mert sok játékban sokkal erőforrászabálóbb élsimítási cucc van.

[ Szerkesztve ]

(#792) Habugi válasza Jack Oneill (#791) üzenetére


Habugi
addikt

A 10.-én megjelent 441.66 kapcsán..

Ma gondoltam egyet és letöltöttem az NV oldaláról, váltásként a 441.12 helyére.

Csere után döbbenten tapasztaltam h nincs NVCP, két másodpercel később trayben jön az értesítő h nincs control panel (:DDD) de a Windows Storeból letölthetem ha akarom.

Meg a lónak a f@szát..! :U

Nézem a driver installer file nevét, meg is lett a hiba oka:

441.66-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe
(DCH-hoz ugyanis nem jár NVCP.)

Szóval betudtam fail kapitánynak, elb@sztam, vissza az NV oldalára, keressünk GameReadyt.
Találok, lenyíló listák során pofozkodom át magam.., látszólag minden oké.., ám a letöltési linket kimásolva erre a filera mutat:

nvidia.co.uk/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/441.66/441.66-desktop-win10-64bit-international-dch-whql.exe

GG! :C

Szóval amiért írok.., más már ne fusson alá, jelenleg nem lehet nonDCH verziót leszedni tőlük, tök mindegy melyik almenüből próbálok becsúszni a driver szekcióba és ott mit állítok be.

Azt miszerint ez tudatos-e vagy sem azt nem tudom, Storeozni nem fogok, nem érdekel mit álmodtak és kivel.
Nyilván tizedikén & utána x ideig még lehetett..

Akinek szintén nonDCH GameRDY 441.66 kéne, az innen a TPU-ról tudja letölteni.

#Szerk.:

Jack Oneill, nem neked szántam, véletlen a postodra nyomtam választ.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#793) janos666 válasza Habugi (#792) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én innen szoktam letölteni: [link]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#794) Jack Oneill válasza Habugi (#792) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, én is egy friss win 10 telepítés után láttam, hogy már csak ilyen verzió van. A win 10 magától leszedni a control panelt rögtön telepítés után, szóval no pára.
Ez a verzió egy új, modernebb fajta driver, ezekben már nem lesz benne a control panel. Nvidia levélben válaszolta nekem.

[ Szerkesztve ]

(#795) steele80 válasza Habugi (#792) üzenetére


steele80
senior tag

Én is a hivatalos Nv oldalról töltöttem és nekem van vezérlőpult 441.66-nál.

(#796) Sz_Imre válasza Habugi (#792) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A válasz, hogy miért nem tudott a standard verziót letölteni. Illetve letudott, csak azokat már archiválták.

(#797) rumkola válasza Habugi (#792) üzenetére


rumkola
veterán

basszus igazad van :C

(#798) csiby222 válasza Habugi (#792) üzenetére


csiby222
aktív tag

Teljesen felesleges rinyálásnak hallatszik a részedről. Mert ha olvastad a cikket ami itt pH!-n megjelent akkor amikor a DCH először napvilágot látott abban le volt írva, hogy a standerd drivert ez fogja felváltani. Ennek már volt elő szele is, hogy jó ideje a Windows 10 is telepítés után a DCH-t tölti le. Nem értem ezt a félelmet amit Microsoft Store-t övezi. Nap, mint nap használunk ilyeneket ha nem máshol akkor a telefonon.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#799) Jack Oneill válasza csiby222 (#798) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pontosan. Már csak ez a driver lesz elérhető. Illetve már ez elérhető.

(#800) headhunter válasza janos666 (#790) üzenetére


headhunter
addikt

Köszönöm a tippeket!

Helyzet változatlan, lehet a Windows 10 kontárkodik bele a beállításokba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.