Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#791) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Erre senki?

(#802) csiby222 válasza Jack Oneill (#801) üzenetére


csiby222
aktív tag

Teszteld le.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#803) janos666 válasza Jack Oneill (#794) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Habugi valószínáleg letiltotta a Store-t (vagy LTSC verziós a Win10-e).
Vagy lehet, hogy még be is kell jelentkezni egy MS acc-al, hogy letöltse a Store?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#804) Jack Oneill válasza janos666 (#803) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én MS fiókkal használom a wint, talán ezért szedte le magától.

Csiby222
Leteszteltem és működik, de gyengébb, mint a játékban lévő elsimitas, viszont nekem pont jó, mivel ha a játékban bekapcsolom, erezhetoen megfogja a gépet, de így ezzel a megoldással teljesen rendben van és még kapok is egy kis elsimitast.

[ Szerkesztve ]

(#805) csiby222 válasza janos666 (#803) üzenetére


csiby222
aktív tag

Offline fiókkal is megy a Store.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#806) VGYke válasza janos666 (#785) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Egyben Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumlakó társunknak.
Freesync beállítás Nvidia:
Két problémám van, azon túl, hogy tényleg rohadtul nem értek (még) az Nvidia driver beállításaihoz:
* Egyik, hogy az általad linkelt képeket nem mindenben tudom beazonosítani a fent lévő 441.66 WHQ driver beállításaival, mert nem teljesen ugyan az a felület és mivel nem értek hozzá, elrontani nem akarok semmit.
* Másik kérdés: 9900K CPU és 2080Super VGA mellett érdemes szórakozni a monitor G vagy -Freesync beállításaival, ha a monitor tud 144Hz-t? Kell piszkálni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#807) janos666 válasza VGYke (#806) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, pedig ez is 441.66 és RTX2060 (Win10-en), szóval csak annyiból szabadna más lennie, hogy más kijelzők vannak rákötve. :U

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#808) csiby222 válasza VGYke (#806) üzenetére


csiby222
aktív tag

Hogy érdemes-e vele szórakozni ez függ a felbontástól meg a játéktól is. De amúgy Display porttal van össze kötve a vga és a monitor? (bocs a nyilvánvaló kérdésért de próbálom kizárni a nyilván való hibát.)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#809) Sn00k válasza Habugi (#792) üzenetére


Sn00k
veterán

Életmentő infó volt. egy ideje már vacakoltam vele... :C

3njoy the Lif3

(#810) VGYke válasza janos666 (#807) üzenetére


VGYke
addikt

Első 2 képed alapján a beállításaim:
Itt úgy gondoltam jobb a 90Hz, mert ez a monitorom freesync maximuma:

Ezután:

Innen jönnek a problémáim (3-4 fényképedre az én beállításaim), amiket nem tudok beazonosítani a tiéddel:


Tudsz / tudtok segíteni?

csiby222: természetesen DP kábel van, de ezzel kapcsolatban is feltennék egy off kérdést.
Az rendben hogy a DP port szabvány a kártyán 1.4, de nekem egy ősrégi anno méregdrága DP kábelem van. Kérdés: Újabb DP szabványhoz újabb kábel kell, vagy a kábel nem változik, csak a szabvány?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#811) Cifu válasza Habugi (#792) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát LoL. Most lépek (ismét) a zöld oldalra, aztán itt is ilyenekkel találkozik az ember? :DDD
Köszi a TPU-s linket! :R

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#812) csiby222 válasza VGYke (#810) üzenetére


csiby222
aktív tag

Itt elég jól le van írva melyik verzió mire képes. [link]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#813) VGYke válasza csiby222 (#812) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm, ezt én is láttam, csak azt nem látom, hogy régebbi és mostani DP kábel között mi a különbség! Mert valahol olvastam olyat, hogy semmi!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#814) csiby222 válasza VGYke (#813) üzenetére


csiby222
aktív tag

Sokat segítene, hogy melyik verzió is az a "méreg drága" DP kábeled? A különbség meg jól látszik a táblázatban. Minél nagyobb a verziószám annál nagyobb a sávszélessége ami azt jelenti, hogy 4K 144Hz-hez ha HDR-t is akarsz akkor a legújabb szabvány kell de ha csak FHD-t akarsz akkor a régebbi is megfelel.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#815) janos666 válasza csiby222 (#814) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is a DP verzió a lényeg, hanem a HBR verzió, de kábelnél is az a fontos, hogy működik, vagy nem. Ha hibátlanul átmegy a kép (nem szakad meg időnként, nincsenek egyértelmű képhibák), akkor jó a kábel, mindegy milyen sávszélre van hitelesítve és elvileg milyen a minősége (ha nem megy a át kép, akkor is mindegy, hogy elvileg milyen jó minőségű, ha gyakorlatilag mégsem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#816) csiby222 válasza janos666 (#815) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ennyire azért nem merültem el a DP lelki világában. De ahogy nézem a HBR függ a verzió számtól legalábbis a wiki táblázat szerint.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#817) janos666 válasza csiby222 (#816) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tudom, hogy a főverzió csak a feature set (formátum támogatás, ami részben opcionális), a HBR pedig a sávonkénti max sávszél (és nem kötelező a főverziókkal bevezetésre kerülő legmagasabbat támogatni, viszont nem is kötelező 4 sávot sem használni, szóval használhatsz kevesebb gyorsabb sávot, vagy több lassabbat, ahogy elég és jónak tűnik, persze a nagy felbontás és/vagy frekvencia, mint pl. most a 4k120 gyakorlatilag 4, közel maxra járatott sávot fog igényelni).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#818) VGYke válasza csiby222 (#814) üzenetére


VGYke
addikt

Méregdrága volt igen sok éve... Ez van ráírva: "DysplayPortTM Cable AWM E101344 Style 20276 80C0(fok Celsius csak nem tudok felső indexet csinálni) 30V VW-1 Space SHUTTLE-Z" Ez mond valamit? A Google -nak semmit, illetve hülyeségeket dob ki.
janos666: fentiekben erre a beállítási kérdésemre van javaslatod?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#819) SityiSXT válasza VGYke (#818) üzenetére


SityiSXT
őstag

Amúgy a puding próbája az evés. Ami a kábelre van írva, az egy dolog. Ráadásul sokszor tényleg nincs egyértelműen specifikálva így, mit tud a kábel - a csomagolás meg nincs meg már, gondolom (ott szokták egyértelműen jelölni). Ha nem tapasztalsz képhibákat, villódzó, eltűnő képet, akkor jó a kábel. Ha igen, újat kell venni. (Nekem HDMI kábelekkel gyűlt meg eddig a bajom, tapasztalataim alapján a DP kevésbé háklis)

(#820) janos666 válasza SityiSXT (#819) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

G-Sync mellé nem a FastSync (Gyors) az ideális, hanem a V-Sync + fps korlát a G-Sync tartomány alá pár fps-el, és utóbbit szolgáltat az LLM (alacsony késés mód) is Ultra állásban, legalább is DX 9-11 programok mellé, mert DX12-re és (as azt hiszem) Vulkánra sem hat ez az opció nem, se On/Be, se Ultra (mi ez magyarul, Magas?) állásban semmit (ilyenkor a játék saját limiterével [ha van, és működik, ezt általában ini file-ból kell ehhez konfigurálni], vagy RTSS-el érdemes beállítani). De mivel olyankor, ha működik az Ultra, az fps korlátozás mellett további haszna is van olyankor, ha ~100% a GPU terhelés (ilyenkor elvileg csökkenti kicsit a késést a sima On/Be álláshoz képest, mindegy hol jár az fps és milyen Sync van érvényben).
A FastSync-el darabos lesz a mozgás, mikor kilépsz a G-Sync tartományból és még a késés is nőhet (nem is annyira a FastSync maga, hanem mert ez elereszti az fps-t olyan magasra, ahol ~100% a GPU terhelés, ami általában növeli a késést a legtöbb Sync módban).

(#818) VGYke - Az aniso maradhat 16x-en, általában semmit nem lassít, mégis sokszor kisebbet használnak a játékok, ahol nem konfigurálható külön (vagy csak maximumra húzott beállításokkal mennek 8x fölé, ami ritkán ideális más szempontból, mert sok mindent olyan magasra tol, hogy játszhatatlanul lassú a játék és alig szebb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#821) VGYke válasza janos666 (#820) üzenetére


VGYke
addikt

Elvesztettem a fonalat :W
Szóval, ha a monitorom 2560x1440 és 35-90Hz-ig "freesync", ez így jó?

Innentől itt mit módosítsak?



Kérlek segítsetek, mint mondtam, eddig AMD kártyám volt, teljesen ismeretlenek ezen beállítások!

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#822) SityiSXT válasza janos666 (#820) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ha a G-Sync tartományom 1-165 Hz, akkor maradhat fast? Csak mert ha jól sejtem, akkor 165 fps alatt nincs vsync, ergo megy a játék, ahogy bír, a G-Sync meg intézi, hogy ne legyen képtörés; ha pedig eléri a 165-öt, akkor limitál. Nekem a képminőség fontos, nem akarok képtörést. (Játékok saját beállításaiban nálam mindig vsync ki.)

(#823) csiby222 válasza VGYke (#818) üzenetére


csiby222
aktív tag

Erre tényleg hülyeséget dob a google mert hiába írom be elé hogy Display Port akkor is DVI kábelt hozza ki. Még Ebay-n és Amazonon is. De a sorozat szám meg minden más viszont stimmel.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#824) Habugi válasza Sn00k (#809) üzenetére


Habugi
addikt

(#811) Cifu:

Igen, itt is vannak érdekességek. :D

Egy évvel tovább húztad a Hawaii-al, hiába, jó kis kártyák voltak azok!
Nálam egyébként 16évig, megszakítás nélkül tartott a Radeon only, üdítő változatosságként hatott az NV kártya. Használd egészséggel!

(#821) VGYke:

Neked mi a nyűgöd egészen pontosan?! :B

Átolvastam pár postod, DP kábel stb, lehet nem vagyok a felfogóképességem csúcsán de nem tiszta mit szeretnél.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#825) janos666 válasza SityiSXT (#822) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Leírtam miért ezt tartom jó ötletnek, hogy G-Sync + V-Sync + LLM Ultra:
Általános jellegű esetben ez adja a legkisebb késést, soha nincs képtörés, minimalizálva van a lag olyankor is, ha ~100%-ra terhlet a GPU, és nem kell RTSS sem DX 9-11 mellé.
A FastSync alapvetően nem limitál, vagy amikor igen, másképp, mint az V-Sync+Ultra, vagy az RTSS: nem a G-Sync tartomány alá néhány fps-el, hanem a frekvencia egész számú többszöröseire, így könnyebben futsz konstans ~100% GPU terhelésen (sohasem jó lag szempontból), és ha nem limitál valami a tartomány alá, akkor gyakorlatilag kikapcsol a G-Sync és FastSync lép helyette életbe, mikor a tartomány fölé megy az fps, amitől darabos lehet a mozgás (ha nagyon magas a freki és az fps, nem mindig veszed észre, de alapvetően akadozik a FastSync, mikor G-Sync helyett ez az aktív). De ha RTSS-el limitálod a FastSync-et a tartomány alá pár fps-el, akkor teljesen mindegy, mit állítasz be (FastSync vagy V-Sync), kivéve, hogy FastSync-el nem kapcsol be limitert az LLM Ultra (kell RTSS is).
Szóval gyakorlatilag nincs semmi előnye, csak opcionális hátránya, ha V-Sync helyett FastSync-et állítasz be, mikor van valami limiter (limiter nélkül viszont lehet akadozás FastSync-el, vagy lag V-Sync-el).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#826) Habugi válasza janos666 (#825) üzenetére


Habugi
addikt

Kicsit On, kicsit Off: [link]

Lustáknak, sietőseknek, angolul nem beszélőknek.., legkisebb késleltetés & legkevesebb Inputlag:

G-Sync & Freesync On, Vsync (& Fast/egyéb sync) Off, LLM Off ..., továbbá..
Ingame vagy 3rd party (RTSS) framelimit a Gsync/Freesync külső határa alá, ez lehet a sokak által bevett mínusz 3FPS (aka 120Hz mellé 117, 144Hz-hez 141 stb..), esetleg több (pl mínusz 10), h az átlag GPU Usage bezöttyenjen 95% környékére/alá.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#827) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Erre a sync kérdésre visszatérve nálam minden sync ki van kapcsolva és így értem el a legjobb képet. Nincs microstutter nincs törés. Multi játékok esetén min grafika magas fps párost míg single játékoknál max grafikán játszom egy 240hz monitoron Fhd felbontáson.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#828) SityiSXT válasza janos666 (#825) üzenetére


SityiSXT
őstag

De pont ez az, hogy szerintem te nem jól érted, hogy az hogy működik. A leírás szerint azokat a képkockákat dobja el, amik gyorsabban jönnek a képernyő beállított frissítési frekvenciájánál. Namost, G-Sync monitorom van, ergo 1 és 165 Hz között szépen dolgozik a G-Sync, ha pedig valami efölé szaladna, a gyorsra állított vsync megállítja. Így nincs képtörés. Az input lag engem nem foglalkoztat különösebben, mert nem vagyok annyira pro játékos, hogy nekem sorsdöntő legyen az így nyert pár ms. Meg én ezt egy kissé túlfújtnak érzem: átlagos játékos többet tud profitálni abból, ha 120/144/ Hz-es kijelzőre vált, semmint bűvészkedjen ezzel.
(Főleg annak tudatában, hogy egy F1 pilóta átlagos(! - nem a legjobb!) reakcióideje 200 ms, a legjobb CSGO játékosoké 300 ms, ezzel a low latency beállítás meg maximum 10 ms-t jelent, ahogy nézem)

(#829) janos666 válasza Habugi (#826) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, az in-game limiter több szempontból jobb lehet (főleg lag, de akár "simaság"), de nem mindig létezik, működik jól, vagy konfigurálható egyedien (ezt is leírtam már én is korábban, csak nem ismételtem meg mindent újra).

Az általad linkelt videóból is az látszik, hogy az LLM Ultra sokkal nagyobb mértékben csökkentheti a késést, mikor ~100% a GPU terhelés, mint ami kicsivel növelheti, amikor <<100%. Ezért írtam, hogy általános esetre szerintem jobb az Ultra, mikor jellemzően ~100% a GPU terhelés, mert általában a lehető legjobb képminőségre állítod a játékot, ami mellett még kellemesen magas az fps (és ilyenkor fel-le szaladgál az fps a VRR range-en belül, attól függően épp mit bír a GPU adott jelenettel).
Ha egy kis GPU igényű játékkal játszol sportszerűen, és minden ms késés számít, míg a grafikai minőség nem, így el tudod érni, hogy a GPU terhelés stabilan <<100%, az más téma. Akkor inkább árthat az Ultra, de Off szerintem még akkor sem kell, az On is jó (az On/Off közt olyankor nem szabadna, hogy különbség legyen, mert úgyis mindig aktív az fps limiter, így mindegy mi a queue hossza, ha sohasem telítődik, hanem mindig "éhezik").

(#828) SityiSXT - Itt kifejtik angolul, hogy mi a baj a G-Sync+FastSyncel: [link]

Ez a 200-300 ms reakcióidő, amit írsz, az észlelés + reflex/mentális döntés + reagálás, vagy csak észlelés? Valamint a küszöb felett a további időt lineárisnak érezzük?
Nálam halál egyértelmű csak úgy a Windows asztalon, mikor a normál és alacsony késésű módok közt kapcsolgatom a TV-m, ami úgy ~100 és ~12ms (a régebbin), vagy ~6ms (az újon, legalább 120Hz-el). Na azt már nem biztos, hogy meg tudnám mondani, hogy 12 vagy 6 (nem tettem egymás mellé a kettőt, és így nem mondanám azt, hogy észrevettem a különbséget csere után), de hogy 10 vagy 100, az tuti, még azt is, hogy 100, 50, vagy 10, mert azt is azonnal érezni, ha kikapcsolok pár "képjavítót" a normál módban, amitől nincs az egekben, de még padlón sem a TV késése.

G-Sync mellett sem segíti a folytonosság élményét, ha ingadozik a lag (nem kijelző, hanem engine/driver/sync lagok), szóval nem árt, ha lereszel valami az ingázás tetejéből.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#830) VGYke válasza Habugi (#824) üzenetére


VGYke
addikt

Az a nyűgöm, hogy Gigabyte GeForce® RTX 2080 SUPER™ GAMING OC 8G (rev. 2.0) kártyát hozott a Jézuska az ASUS MG279Q gamer monitor - 27'' 2K WQHD (2560 x 1440) FreeSync monitor alá. Eddig AMD kártyám volt így nem értek az Nvidia beállításokhoz és szeretném kihasználni az új 2080 kártyát meg a monitor FreeSync képességeit, ha már nem G-Sync, de itt és itt a monitor qvára támogatott Nvidia által.
Szóval csak annyi a nyűgöm, hogyan kell beállítani a rendszert, hogy a legjobbat hozzak ki belőle és annyi hogy nem értek hozzá és nincs tapasztalatom. Nincs több nyűgöm!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#831) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Egy régi laptopban lévő geforce 9600m-hez kellene driver. A laptop gyártójának oldalán van, de iszonyú régi. Az nvidia oldalán én nem találtam. Tudnátok segíteni?

(#832) jaffa 2843 válasza kenguru99 (#831) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Milyen rendszerhez? :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#833) csiby222 válasza kenguru99 (#831) üzenetére


csiby222
aktív tag

IObit Driver booster ha van megtalálja ingyenesen két drivert letudsz tölteni vele egy nap.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#834) laci12234


laci12234
tag

Sziasztok gtx 1070 en van az lenne a kérdés hogy jobb a dx12 vagy a vulkan ??

(#835) kenguru99 válasza jaffa 2843 (#832) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Vista 32bit

(#836) jaffa 2843 válasza kenguru99 (#835) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#837) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! Létezhet, hogy egy geforce gt 1030 kártya nem kompatibilis az experience játékon belüli fedőréteggel? Az experience beállításaiban nincs is ilyen menüpont, hogy játékon belüli fedőréteg aktiválása. Pedig az én kártyámon (gtx750, tuningolt) lazán megy, ott van a menüpont is ,igaz erősebb is a kártyám picit.

Közben megvan a megoldás. GT széria nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#838) jaffa 2843 válasza Jack Oneill (#837) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link] :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#839) Jack Oneill válasza jaffa 2843 (#838) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, akkor jól tudtam, nem támogatott sajnos. Ez GT 1030. Sajna ki is írja a menüben, megtaláltuk.

[ Szerkesztve ]

(#840) jaffa 2843 válasza Jack Oneill (#839) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Láttam, hogy van hozzá valami mókolás, hogy működjön, de nem tudom, hogy megéri-e. Mit szeretnél az overlayben csinálni?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#841) Jack Oneill válasza jaffa 2843 (#840) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Elég sok játéknál lehet használni az nvidia elesitest, ami baromi jóra sikerült. Alt Z és ott az elesitest a szűrőknel bekapcsoljuk. Teljesen más képet ad a játék, sokkal élesebb textúrák lesznek. Egy barátomnak akartam volna így felturbozni a játékot.

(#842) jaffa 2843 válasza Jack Oneill (#841) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az control panelből is működik, ugyanúgy külön játékonként is.

Mondjuk nem tudom, hogy 1030-nál van-e ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#843) rumkola válasza Jack Oneill (#841) üzenetére


rumkola
veterán

ez nv control panelben is állítható

(#844) Jack Oneill válasza jaffa 2843 (#842) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tényleg, ez lett volna a második kérdésem. A control panelben lévő elesitest egyenlő a játékon belüli fedoretegben elohozhato elesitessel? Mert én azt olvastam, hogy nem egyenlő. Ez elvileg egy újfajta technológia, nem lehet állítani erosseget, csak bekapcsolni, ez másfajta lesz,mint ami a control panel megoldása. Control panelben állítható az erősség. Experience megoldása egy kicsit más.

[ Szerkesztve ]

(#845) Jack Oneill válasza rumkola (#843) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A control panelban kezdetek óta benne van, tudom. De az experience ez új és kB 1-2 éve jelent meg. Ez más megoldás.

(#846) rumkola válasza Jack Oneill (#845) üzenetére


rumkola
veterán

a control panelbe is most lett beletéve kb. 1 hónapja, image sharpening a neve

de most felteszem az experience-t és megnézem :)

[ Szerkesztve ]

(#847) rumkola válasza rumkola (#846) üzenetére


rumkola
veterán

Na ez óriási fail volt, Assassins Creed odysseyt néztem, abban nem is működik az experience megoldása. Bónuszkénzt az összes játékomat beállította a saját akarata szerint, kb low-ra mindent.
Töröltem a fenébe, ez borzasztó.

(#848) Jack Oneill válasza rumkola (#847) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ki kell kapcsolni a játék optimalizálást, nem kitorolni. :D

Az experience megoldása meg nem minden játékot támogat.

[ Szerkesztve ]

(#849) rumkola válasza Jack Oneill (#848) üzenetére


rumkola
veterán

mire megtaláltam a kikapcsolást, bebuzizta az összes játékot amit felismert :D

(#850) Jack Oneill válasza rumkola (#849) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na megtudtam valamit. A control panel elesitese kicsit más. Bármilyen 3D alkalmazásban elesit, így a böngészés is éles lesz, vagy ha videót nézel. Ez zavaró. Az experience fele pedig csak játékon belül. Bár a control panelt is lehet játékra celzottan állítani, tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.