Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Jack Oneill válasza Puma K (#1000) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam globálisan adaptív, élesítés be és alacsony késleltetés mód be.
Betegesen megfigyeltem több játékban, ugyanazon ponton, ugyanarra nézve, stb. Ha be van kapcsolva az adaptiv, akkor 55 FPS volt, ha optimális, akkor 52 (Black ops4) Benchmarkban is átlag ennyivel volt magasabb érték (amelyik játék tartalmaz ilyet). Szóval számomra ez marad. Már csak arra kell rájönnöm, hogy a számítás optimalizálása számít-e valamit.

(#1002) Puma K válasza Jack Oneill (#996) üzenetére


Puma K
veterán

Ezeket használom pl a GTA V-Online esetén:

(#1001) Jack Oneill :

Nagy eséllyel a kártya jobban bemelegszik a Maximális teljesítmény előnyben részesítése opció esetén és emiatt visszadobál pár lépcsőt a GPU és emiatt tapasztalhatsz FPS csökkenést.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1003) Jack Oneill válasza Puma K (#1002) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi :)
Maximálisat nem próbáltam, optimális kontra adaptiv volt, ahol nálam pár FPS értékkel az adaptiv nyert.

Kérdés:
1. Látom, hogy control panelből állítod az anizotróp szűrést. Ez miben más, mint ha én a játékon belül kapcsolom be?
2. Az árnyékoló gyorsítótár, gondolom ez a shader cache, miért kapcsolod ki? Ennek nem be kellene lennie?
3. Összefűzött optimalizálás többmagos CPU miatt nem előnyösebb be?
4. Nem látok nálad olyat, hogy optimalizálás számítási teljesítményre.

(#1004) Jack Oneill válasza Puma K (#1002) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kiprobaltam a shader cache off beállítást. Beképzelem, vagy tényleg sokkal jobban fut a játék?

(#1005) Puma K válasza Jack Oneill (#1004) üzenetére


Puma K
veterán

Tőlem 1 és 2 kártyás rendszerek terén tapasztaltabb fórumtag írta és mellékelt képeket a beállításairól. Én csak azt másoltam le.

Az hogy jobban fut a játék az nem képzelgés lehet hanem valóság.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1006) Jack Oneill válasza Puma K (#1005) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezek szerint a shader cache-t minden esetben ajánlatos kikapcsolni inkabb? Ha lesz időm, tesztelem a többi játéknál is. A többiek itt hogyan használják? Illetve mi a velemenyetek erről?

(#1007) Puma K válasza Jack Oneill (#1006) üzenetére


Puma K
veterán

Igen, ajánlott kikapcsolni a shader cache-t.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1008) rumkola válasza Puma K (#1007) üzenetére


rumkola
veterán

És ezt ki ajánlja? :DD Nyilván alapból ezért def a BE állpot, mert ajánlott kikapcsolni. :D

(#1009) Jack Oneill válasza rumkola (#1008) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jogos érvelés :)

(#1010) Dtomka válasza Puma K (#997) üzenetére


Dtomka
veterán

Sajna BF V -nél nálam a profil visszaáll alapra, Forza 4-nél nem.Ezt már korábban is jeleztem, azóta globálisan használtam a max teljesítményt. De tegnapelőtt kipróbáltam és sajna a hiba még mindig fennáll.

(#1011) Puma K válasza rumkola (#1008) üzenetére


Puma K
veterán

:U

Attól még hogy alapból be van kapcsolva... nem biztos, hogy valóban előny is származik belőle... mint a mellékelt ábra is mutatja... De régebben ilyen opció nem is volt mégis minden ment flottul...

Mint írtam... tőlem tapasztaltabb fórumtárs írta az ő beállításait... kötekedés-témán való rugózás helyett lehet használni vagy nem használni... mindenki azt csinál amit akar... kérdeztek-válaszoltam...

:U

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1012) BullKoxa válasza Dtomka (#1010) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nálam is az a szitu mint nálad. Lehet nem szereti a Rizsát 1700x meg a Gtx1080-m.de akkor sz@rok rá, marad igy ahogy van. Majd a G-Sync megoldja.

(#1013) Dtomka válasza BullKoxa (#1012) üzenetére


Dtomka
veterán

:)
Reméljük 1x javítani fogják.

[ Szerkesztve ]

(#1014) csiby222


csiby222
aktív tag

Hotfix driver [442.37]

This Hotfix driver resolves the following issues:

[Zombie Army: Dead War 4][Vulkan]: Game may display flicker when in game HDR is enabled [Red Dead Redemption 2][Vulkan]: Random crash during gameplay on Pascal and older GPUs [Battleye][Low-Latency Mode]: Launching Battleye with NVIDIA Low Latency Mode set to Ultra may cause DWM to reset
Twitch Studio shows corruption when Image Sharpening is enabled globally from the NVIDIA Control Panel
Sonic & All-Stars Racing Transformed crashes when playing in a water level

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1015) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az mennyire igaz, hogy a driverben a Low Latency Mode-ot csak DX11 és az régebbi API-k támogatják, DX12 és Vulkan nem?

Jól értem, olyan játékban ami DX12 API-t használ ott felesleges bekapcsolni?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1016) Archttila válasza Ra's al Ghul (#1015) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez engem is erdekelne:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1017) Ra's al Ghul válasza Ra's al Ghul (#1015) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Kicsit jobban utána olvastam és az alábbit találtam:
Low Latency Mode On - Max Pre-rendered Frames 1-nek felel meg míg az Ultra - 0-nak.
Ultra - DX9/DX11 esetében működik csak, DX12/Vulkan esetében az alkalmazás dönti el mikor kéri be a képkockát.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1018) Jack Oneill válasza Ra's al Ghul (#1017) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Érdemes ezt a low latency módot bekapcsolni?

(#1019) BullKoxa válasza Jack Oneill (#1018) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nekem nincsen semmi bajom a gyári latency-vel. Lehet a G-Sync miatt, vagy nemtudom ki lehet az oka.

(#1020) csiby222 válasza BullKoxa (#1019) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én se használom G-Sync mellett.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1021) Jack Oneill válasza BullKoxa (#1019) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Es 60 hz monitornal van értelme ?

(#1022) BullKoxa válasza Jack Oneill (#1021) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nem tudok nyilatkozni , mert 2 éve 165Hz -s moncsival tolom. Szerencsére már nem tudom milyen a 60Hz. Azt tudom mikor először indítottam játékot akkor nem hittem el hogy ilyen folyamatos a játék ! ( volt pár hónap gép nélkül , mikor ment az Kék gép itthonról meg a piros kártya, és lassan tettem össze a piros gépet, zöld kártyával és a 165Hz-s moncsit a G-Sync-l .

(#1023) csiby222 válasza Jack Oneill (#1018) üzenetére


csiby222
aktív tag

Csak találgatás de ez a funkció nem pont ugyan azt csinálja mintha Riva Tuner-ben bekapcsolnám a frame limitert? És úgy mond kisimítja a frame-k közti időt? Itt egy videó mire gondolok: [link]
Ha tévedtem akkor bocs.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1024) Jack Oneill válasza csiby222 (#1023) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Így első ránézésre lehet, hogy igazad van.

(#1025) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Meg tudná valaki mondani, mi az a szórványos textúra? Control panelben van egy beallitas, optimalizálás számítási teljesítményre es abban van ez a leírás.

(#1026) core i7


core i7
addikt

442.50 Uj driver

(#1027) ates2 válasza core i7 (#1026) üzenetére


ates2
senior tag

De jó ma raktam fel az előző-t :U

(#1028) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Gondoltam feltelepítem az új 442.50-es drivert.
Előtte le akartam szedni a régebbit, ami csak gép újraindítás után volt lehetséges. Csodás.
Eltávolítás alatt fogta és lekapcsolta a monitort és átdobta a képet a TV-re. De miért?
Bekapcsoltam a TV-t, mert az a képernyőváltáskor nem zavarta, hogy egyébként nem használtam.
Befejeztem a telepítést erre mi fogad?

A windows update hamarabb letöltötte és feltette a DCH-s drivert, mint ahogy a letöltött geforce telepítő végigfutott.
Zseniális. Megfizethetetlen érzés, hogy egy pár perces folyamatból, hogy lesz fél-egy órás sz@rakodás.
Miért kell újraindítás uninstall esetén?
Miért kapcsolja ki a monitort?
Miért méretezi át az ablakokat?
Miért gyorsabb a win update, mint a geforce telepítő?

Azért az látszik, hogy nem a driver programozó a legélesebb kés a cégnél.
Akkor, most DDU és offline telepítés, mert 2020-ban csak így lehet nvidia drivert frissíteni.
üdv

(#1029) Jack Oneill válasza -szabi- (#1028) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt nem szabad csinalni. Regen en is beleestem ebbe a hibaba, hogy elobb a regit leszedtem, aztan neztem, hogy a windows gyorsan felpakolt egy regebbi drivert.
Mindig a tiszta telepítést valaszd es nem lesz gond. A tiszta telepítés eltavolitja a regi drivert, majd felrakja az ujat.

[ Szerkesztve ]

(#1030) rumkola válasza -szabi- (#1028) üzenetére


rumkola
veterán

nem kell leszedni a régit

(#1031) csiby222 válasza -szabi- (#1028) üzenetére


csiby222
aktív tag

Jó tanács driver telepítés előtt kapcsold le vagy húzd ki a netet.
Azért kapcsolja ki a monitorokat, mert multimonitornak érzékeli a driver és valószínűleg a kártyádon az elsődleges port a HDMI ami amúgy kicsit fura de a windows már csak ilyen. Nekem két display port közül a másodikat érzékeli elsődlegesnek és mikor DDU-val leszedem a drivert utána mindig a szélsőre ugrik a kép ez van akkor is ha csökkentet módba indítom a Win-t.
Átméretezni szerintem a felbontás váltás miatt méretezi át mikor törlődik a driver változhat a felbontás.
És azért gyorsabb a win update, mert az a géppel együtt indul és nem várja meg míg Te elindítod a telepítőt DDU-ban van rá beállítás csak be kell pipálni, hogy ezt kikapcsolja a win update-ben vagy mint fentebb írtam kihúzod vagy tiltod a netet újraindítás előtt.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1032) -szabi- válasza Jack Oneill (#1029) üzenetére


-szabi-
őstag

A tiszta telepítés esetén törli az előző driverben végrehajtott beállításokat?
Mert akkor mindent újra kell állítani, csöbörből vödörbe.
(#1031) csiby222
Persze most letiltottam a netet arra az időre.
Értem én, hogy van magyarázat a monitor kikapcsolására, de csinálhatná értelmesebben is.
Mind a monitor mind a TV küld információt a kártyának, hogy ki vagy bekapcsolt állapotban van.
Erre nagy bölcsen lekapcsolja az egyetlen működő kijelzőről a jelet.
Ekkor jön az irodalmi kérdés: "Mire gondolt a programozó, mikor ezt ilyenre csinálta?"
Azért köszönöm a tanácsokat és értékelem a türelmeteket annál is inkább mert engem reggel átjárt a türelmetlenség. :B

(#1033) Jack Oneill válasza -szabi- (#1032) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Még szép, mindent töröl.
De pont ezt akartad az irasod alapjan.
Azt irtad, le akartad törölni a regi drivert.

[ Szerkesztve ]

(#1034) Mika1227 válasza rumkola (#1030) üzenetére


Mika1227
őstag

Én is úgy szoktam, hogy elindítom a telepítőt és nem szedem le a régit. Eddig nem volt még gondom vele.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1035) -szabi- válasza Jack Oneill (#1033) üzenetére


-szabi-
őstag

A driver eltávolítása mellett a beállításait megtartja.
Így a frissebb driver telepítése után nem kell újra beállítani.
Driver rátelepítése a korábbira módszertől tartok.

(#1036) Jack Oneill válasza -szabi- (#1035) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha attól tartasz, akkor csináld a tiszta telepítést, de akkor minden törlődik, én évtizedek óta így csinálom.

(#1037) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A legujabb videodrivert tettem fel, olyan mintha fakóbb lenne a kép. Lehetséges ilyen hogy más színt vagy képet ad egy eltérő videó illesztő szoftver? :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1038) Mika1227 válasza BogyóBP (#1037) üzenetére


Mika1227
őstag

Nálam rendben van. Lehet elment a beállításod!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1039) BogyóBP válasza Mika1227 (#1038) üzenetére


BogyóBP
addikt

Lehet most feltette a Windows saját maga a drivert ez is jónak tűnik de majd tesztelem

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1040) BogyóBP válasza Mika1227 (#1038) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem ment el a beállítás mert ddu val lepucoltam csökkentett modba a régit és felraktam az újat. Csak valamiért olyan furcsa bár lehet hogy csak azért mert meg pucoltam a monitort és most több fényt küld at mint eddig vagy nemtudom.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1041) Prosector válasza BogyóBP (#1040) üzenetére


Prosector
addikt

Lehet vmit felreertek, de ha dduval szedted le, akkor biztos, h elvesztek a beallitasaid es az uj driver defaultra rakott mindent.

Ha a digital vibrance 50%nal magasabbra volt allitva a regi driverben, akkor azert fakobb a kep mert most visszarakta defaultra ami 50%.

(#1042) BogyóBP válasza Prosector (#1041) üzenetére


BogyóBP
addikt

Sose szoktam azt állítgatni :D mindegy majd próbálkozom meg vele. Nem nagyon értem ennek a dhc nak az értelmet sem. A két driver egy és ugyanaz csak a kontrol panel telepszik máshova?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1043) Casanova*


Casanova*
veterán

Srácok! Mi az,hogy már nincs control panel. Az új driverek nem telepítik fel. Hogy tudom előhozni az istenverte nvidia vezérlőpultot? :W

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1044) rumkola válasza Casanova* (#1043) üzenetére


rumkola
veterán

(#1045) Casanova* válasza rumkola (#1044) üzenetére


Casanova*
veterán

Nem engedi telepíteni,leszedni. Nem értem. :W

Letöltöd nekem és elküldöd nekem email-ra? plz! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1046) BogyóBP válasza Casanova* (#1045) üzenetére


BogyóBP
addikt

Van control panel szedd le ddu val és rakd fel újra az új drivert.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1047) Casanova* válasza BogyóBP (#1046) üzenetére


Casanova*
veterán

ddu-val pucoltam le a régi drivert. Így sincs control panel. :( Most raktam újra az egész rendszert. Szintén nincs control panel. Ez a büdös életbe nem lesz. Szarok bele. Vicc! :W

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1048) BogyóBP válasza Casanova* (#1047) üzenetére


BogyóBP
addikt

Milyen vgad van? Dhc drivert szedtel le?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1049) Casanova* válasza BogyóBP (#1048) üzenetére


Casanova*
veterán

gtx 1060 3 gb. minden drivert próbáltam. Mind dch-s. [link] linkeltek nekem nem dch-s drivert. nekem ez is dch-s. Legalábbis így tölti le. vicc

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1050) Casanova* válasza Casanova* (#1049) üzenetére


Casanova*
veterán

úgy tűnik épp mostanában állította erre az nvidia az alapértelmezettet. :(
http://uk.download.nvidia.com/Windows/442.50/442.50-desktop-win10-64bit-international-whql.exe
ez egy tiszta link a normálra.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.