Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) core i7


core i7
addikt

Sziasztok skacok! tölthetitek az új drivert 397.31WHQL

Az lenne kérdésem ,hogy 391-ről ,hogy ugrott ekkorát verzió szám 397-re?

[ Szerkesztve ]

(#52) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

GEFORCE GAME READY DRIVER 397.31
-Provides the optimal gaming experience for BattleTech and FrostPunk.
-NVIDIA RTXTM Technology
-Vulkan 1.1

Kiadási jegyzetek
Letöltés

(#51) core i7 Gyorsabb voltál, ez van ha forum írás közben mást is olvas az ember...

[ Szerkesztve ]

(#53) Dtomka


Dtomka
veterán

Köszönjük az infót a nép nevében! :)
Gyorsabbak voltatok, de azért én belinkelem ide a cikket!
Vulkan 1.1-es implementációt kapott az új GeForce driver

Aki felteszi, tapasztalatát írja le! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#54) core i7


core i7
addikt

Azért dúrva. Az új driver már nem jött ki a GTX 400 és 500 as Fermikhez. Nem mintha probléma lenne csak 2 új széria ment hivatalosan is a levesbe pedig mintha tegnap lett volna ,hogy kijöttek. Kivi leszek Kepler/Maxwell meddig húzza...

[ Szerkesztve ]

(#55) Dtomka válasza core i7 (#54) üzenetére


Dtomka
veterán

De ezt bejelentették pár hete:
(#26) Dtomka

"mintha tegnap lett volna"

Majdnem, 8 éve pontosan :) 2010.áprilisában jelent meg.
Fermi (microarchitecture)

[ Szerkesztve ]

(#56) Dyingsoul válasza core i7 (#54) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem akarok senkit félrevezetni, de úgy emlékszem korábban legacyba küldött gpu-khoz is adtak ki újabb drivereket de csak félévente vagy évente. Amolyan felfedeztek valami hibát amit tudtak foltozni a legacy driverekben is alacsony ráfordítással módon. Nem tudom, hogy a 400-500as szériával is megmarad-e ez a hagyomány, de ha mégsem attól még ugyanúgy működőképesek azok a gpuk

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#57) core i7 válasza Dyingsoul (#56) üzenetére


core i7
addikt

Biztonsági frissítéseket elvileg fognak kapni idén még

(#58) Sonja


Sonja
veterán

Latest Nvidia Game Ready driver issue: an endless PC reset loop!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#59) core i7 válasza Sonja (#58) üzenetére


core i7
addikt

mindíg 1060-asoknál van a probléma

(#60) Dtomka


Dtomka
veterán

Lefuttattam 1x a régivel 2x az új driverrel (6700k & 1070).

Eredmények:

391.35

397.31 - 1

397.31 - 2

Lassabb lett...

(#61) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Olyan problémám van, hogy van egy fekvő Dell Optiplex 360 gépem, az alaplapban van egy módosított 771-es tokozású Xeon L5408-as proci (BSEL moddal van ellátva pluszban), illetve egy Asus GT 730 1GB videókártya.
A géppel semmi baj, míg a vga drivert fel nem teszem. Utána viszont, ha film hangja szól, vagy zenét hallgatok, és közben mondjuk böngészem, kattintgatok jobbra balra, vagy bekapcsolok egy programot mondjuk AIDA64-et, akkor elkezd a hang recsegni, furcsán pattogni. Ha nem csinálok semmit csak szól az adott hang (akár film hangja, akár zenelejátszó programban fut zene, akár mondjuk youtube videó hangja), akkor nincs semmi hangprobléma.

Nem tudom ez miért lehet. :(

Illetve néha pár másodperc erejéig megáll a gép, majd elsötétedik a kép, majd helyreáll a rendszer és ezt írja ki az asztal jobb alsó sarkán: "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt. Az nvidia Windows Kernel Mode Driver, Version 388.43 képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt."

Nos ez a leírt jelenség nem tudom, hogy összefüggésben van-e a hang problémámmal. De az biztos, ha driver nincs fent, akkor ilyen jellegű problémáim nincsenek.

A hangkártya drivere automatikus, nem telepítettem fel semmit.
Másik hangkábelt értelmetlen kipróbálni, mert driver nélkül jó a hang.
Kifújtam a HDMI csatit, illetve a PCIE slotot is hátha, de semmi...
Régebbi nvidia drivert is néztem, de a probléma megmaradt.
Szóval kizárásos alapon az nvidia driverrel van baj, mindegyikkel.

Van valakinek ötlete, hogyan tudom a kis fagyásokat, majd heylreállást, illetve a hangproblémákat orvosolni? Nagyon zavaróak. :(

Köszönöm előre is!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#62) r92king


r92king
tag

Friss telepítés.

Ez most komoly?
11 processz. Nem semmi :U

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#63) #00137984


#00137984
törölt tag

397.55 Hotfix driver a Netflix videónézés közben látható akadásokat javitja. Talán az eddig sokunknak gondot jelentő videónézés, YouTube közben látható akadások is megszüntethetőek lesznek az új drivert feltelepitve. Nálam a régebbi drivereket használva jó minden, de azért jó látni ha probálkoznak a megoldáson. :)

(#64) b.


b.
félisten

Srácok csak nekem töltötte le a 397.55 -s hotfixet automatikusan az experience?Nektek manuálisan kellett?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65) #00137984 válasza b. (#64) üzenetére


#00137984
törölt tag

(#66) b. válasza #00137984 (#65) üzenetére


b.
félisten

Azt tudom, hogy onnan letölthető, de maga az experience nem tölti le másoknak, legalább is még nem találkoztam mással. Nekem valami oknál fogva már tegnap előtt letöltötte és automatikusan telepítette is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Nvidia driver 397.64
Game Ready
Provides the optimal gaming experience for Destiny 2: Warmind, Conan Exiles, and
Pillars of Eternity II: Deadfire.

Fixed Issues in this Release
- [Grand Theft Auto V][NVIDIA Control Panel]: God rays become less intense after
forcing MSAA using the NVIDIA Control Panel. [2098709]
- [Starcraft 2][Kepler GPUs]: Black screen appears when exiting the game. [2070566]
- [SLI][GeForce GTX 780 Ti]: There is no display output when connecting the
DisplayPort and two DVI monitors. [1835763]
- [Netflix]: Netflix playback may stutter intermittently. [2094867]
- [GeForce GTX 1060]: Windows Device Manager may report Code 43 error. [2109135]
- Event Error 14 appears in the Windows Event Viewer when booting into
Windows.[2109510]
- GDI objects increase every time an application queries NVAPI. [2109232]
- [Windows 10]: Driver may get removed after the PC has been left idle for an extended
period of time. [2110591]

Letöltés vagy Exp. keresztül.

(#68) Dtomka válasza Sz_Imre (#67) üzenetére


Dtomka
veterán

Gyors voltál, a cikk még csak ma jelent meg:
Három játékra kínál friss profilt az új GeForce driver

(#69) Sz_Imre válasza Dtomka (#68) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A friss hírekért mindig ezt a két oldalt követem. Guru3D - Reddit (Nvidia Subreddit)

(#70) Dtomka válasza Sz_Imre (#69) üzenetére


Dtomka
veterán

Szóval csalsz :D
Köszi a linkeket! ;)

(#71) Dtomka


Dtomka
veterán

Szerintem elfér ide: :)
Evolution of NVIDIA GeForce

Hisz megannyi drivert fejlesztettek a videóban szereplő vga-kra

[ Szerkesztve ]

(#72) core i7


core i7
addikt

Skacok ma kijött a 397.93 WHQL driver :)

(#73) core i7 válasza core i7 (#72) üzenetére


core i7
addikt

Most szedtem le. Weboldalon már csak download va Valamint telepítő is más lett már szembetűnően megcsinálták ,hogy experiencel vagy anélkül szeretné telepíteni az illető a szoftvert

(#74) b. válasza core i7 (#73) üzenetére


b.
félisten

Így van és be tudod állítania telemetriát is hogy küldje e ezentúl. Szóval jó lett ez.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#75) Dtomka válasza core i7 (#73) üzenetére


Dtomka
veterán

Kiprobáltad valamelyik játékkal? Tapasztaltál jót avagy valami problémát? Én mostanában nem szoktam feltenni az experience-t. Nekem nem tetszik az 5let...h nem lehet választani, h települjön avagy sem.

(#76) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok ! Kérdezni szeretném hogy melyik a legjobb NV Driver amivel a legkevesebb gond van. amikkel játszom majd ha itt a kártya. GTA V , BF1 , Division , Far Cry Primal, Néha Doom és majd Assassins Creed Original .
És azt sem tudom hogy a G-Sync -t csak egyszer kell bekapcsolni vagy minden egyes játék profilba be kell állítani?

És az energiagazdálkodást adaptívra állítást is csak egyszer kell beállítani vagy máshol is ?

A segítséget előre is köszönöm!

ui : 9 éve volt NV-m

(#77) b. válasza BullKoxa (#76) üzenetére


b.
félisten

Legújabb drivert töltsd le bátran.Ha akarsz plusz szolgáltatásokat( Shadow play, stream, játékoptimalizációk stb) akkor experience-t töltsd le, majd azon át a legújabb drivert,( 2 fülecskéből áll) Ha nem ragaszkodsz az Experience által nyújtott szolgáltatásokhoz, akkor letöltheted simán az Nv drivert is.
Gsync alap helyzetben be van kapcsolva, ha Gsync képes eszközre van kötve érzékeli az Nv driver, mivel gsync külön hardverrel van beépítve a monitorba. Képfrissítést lehet állítani,( 144 Hz ha nincs OC mód a monitoron. ha van akkor lehet több is) arra érdemes ránézned. ( Displayportra kell kötni, kábel miatt mondom)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78) BullKoxa válasza b. (#77) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen ! Biztos majd jövök még majd a buta kérdéseimmel !

[ Szerkesztve ]

(#79) Dtomka válasza BullKoxa (#76) üzenetére


Dtomka
veterán

Nálam az energiagazdálkodás globálisan optimális,

játékprofilokban maximális teljesítmény

(#80) core i7


core i7
addikt

Skacok új driver 398.11 WHQL

(#81) Dtomka válasza core i7 (#80) üzenetére


Dtomka
veterán

Keresgéltem de még csak az alábbi oldalon van fent:
Driver 398.11 FAQ/Discussion Thread

(#82) core i7 válasza Dtomka (#81) üzenetére


core i7
addikt

Szokásos... Játékprofil, javítottak az SLI-n és a Pascal GPU-k játékbeli hibáin röviden tömören

[ Szerkesztve ]

(#83) Dtomka válasza core i7 (#82) üzenetére


Dtomka
veterán

Úgy ahogy mondod :)
De legyen itt 1 link magyarul is:
Letölthető a GeForce 398.11-es WHQL driver

(#84) b.


b.
félisten

Srácok kijött egy Displayport Firmware frissítés. [link]ÉN GTX 1070 re gond nélkül felraktam, nincs probléma.
64 bites verzió: [link]
32 bites verzió:[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#85) BullKoxa válasza b. (#84) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia ! És ennek van értelme? mondjuk jobb lesz a G-Sync vagy mi fene? És csak HDMI-n lehet feltenni ( hdmi -hdmi kábellel szabad csinálni? )

(#86) b. válasza BullKoxa (#85) üzenetére


b.
félisten

SZia ! Displayport hibát javít, nem HDMI-t a PH cikkben le van írva részletesen milyen hibát orvosol.

kiemelve :

"DisplayPort interfészen meghajtott kijelző csatlakoztatása után a VGA egyszerűen megakasztja a bootolást, és a rendszer sose indul el, vagy jobb esetben csak annyi történt, hogy a felhasználó csak a Windows elindulása után kapott képet. Egyik sem kellemes jelenség, előbbi esetben nyilván használhatatlan a gép, míg utóbbinál rengeteg fontos konfigurálási lehetőség elvész.

A vállalat ezek orvoslására, illetve a HDR-t támogató, G-Sync technológiával kompatibilis kijelzők megfelelő kezelésére kiadott egy különálló, Windows operációs rendszeren futtatható frissítőprogramot"

EZ a hiba nem minden esetben lépett fel.Akinél igen, annak ez megoldást nyújt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#87) BullKoxa válasza b. (#86) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én az miatt kérdeztem, mintha így kellene csinálni ezt a dolgot.

"A legtöbb esetben egyszerűen csak HDMI vagy DVI kimenetre kell kötni a kijelzőt, és ezzel a program utasításait követve elvégezhető a frissítés. "

Akkor én kihagyom, mert nekem nincs boot hibám. köszönöm a gyors írásodat!

(#88) Dtomka válasza b. (#84) üzenetére


Dtomka
veterán

G-sync-es a monitorod? Voltak problémák? Ha válasz mind2-re nem, akkor 0 értelme volt...

(#89) b. válasza Dtomka (#88) üzenetére


b.
félisten

Pontosan a kommentednek nulla értelme volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Én azt hittem egy ilyen moncsi ami nekem is van legalább ennél nagyobbat tud mint a 8-s. Vagy a 8-l nagyobbat csak a ötszáz K felettiek tudják? gondolom sok különbség nem lehet a 8-10 között.

[ Szerkesztve ]

(#91) b. válasza BullKoxa (#90) üzenetére


b.
félisten

Szerintem- bár ebben nem vagyok otthon- a 10 bites vagy a fölötti monitoroknak csak professzionális feladatoknál van értelme. Gsync-kel karöltve horror ár, 500K feletti szerintem. ( talán az Acer predator az)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#92) Dtomka válasza b. (#89) üzenetére


Dtomka
veterán

"A vállalat ezek orvoslására, illetve a HDR-t támogató, G-Sync technológiával kompatibilis kijelzők megfelelő kezelésére kiadott egy különálló, Windows operációs rendszeren futtatható frissítőprogramot, amelynek van 32 és 64 bites verziója. Értelemszerűen az adott rendszernek megfelelőt kell letölteni."

Személyeskedsz? A lapodon nincs feltüntetve milyen monitorod van...ezért írtam azt amit... :U

(#93) b. válasza Dtomka (#92) üzenetére


b.
félisten

2 féle dolog kerül javításra ennél a frissítésnél.
Az egyik, amit leírtál, a Gsync-HDR. megfelelő kezelése.
A másik probléma, ami lényegesebb szerintem, amikor displayporttal kötöd rá a monitorra kártyát( nem kell hogy gsync legyen) és BIOS-t konkrétan nem látod, mert a Windows bebootolásáig nem ad képet a kártya. EZ sok embert érinthet, engem is, mivel 2 kijelzős rendszert használok, amiből az egyik displayporttal van rákötve.( sima FHD monitor)

Ezért nem értem a kommentedet. Egyértelműen annak segítség a frissítés, akinek problémája van a fenti 2 dologgal, nem pedig annak akinek nincs ez gondolom egyértelmű.
Ettől függetlenül egy későbbi kártya eladásnál megelőzhető pár kellemetlenség ezzel a pár másodperces frissítéssel, mert az új vevő legalább nem fut meglepetésekbe ha a fenti megoldások közül az egyiket használja, mondjuk displayport-tal használja a kártyát és nincs BIOS kezelésére lehetősége.Így nem hív fel, hogy "valami nem jó."

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#94) Dtomka válasza b. (#93) üzenetére


Dtomka
veterán

Regényíró ;] ;)
Én ~2,5 éve használom a jelenlegi monitoromat (Asus PB248Q) displayporton. Semmilyen problémát nem tapasztaltam....

Mivel nem g-synces és elég régi így lehet nem érinti a probléma...ezért nem is fogok frissíteni. :)
PEACE! (De legközelebb nem kell 1ből személyeskedned...szerintem!)

(#95) b. válasza Dtomka (#94) üzenetére


b.
félisten

Nem személyeskedtem,ugyan olyan stilusban válaszoltam,mint a te kommented szólt hozzám. :P

Ha megnézed a hir topikját elég sok embert érintett,volt olyan,aki azt hitte neki nincs is BIOS a gépén. :DDD :DDD
Én is érintett voltam,egy Lg 21:9 monitor a másodlagos, azon sajnos nekem sem volt boot alatt kép.Most megjavult,de annyira mondjuk nem hiányzott. :C

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96) edari válasza b. (#84) üzenetére


edari
őstag

Több gépen is frissítettem vele, nincs hiba egyiknél se.
De persze kivétel mindig van: egy 960-on frissített, ezután random időközönként szétesik a kép. Más nem találkozott ilyennel? Vagy épp most kezd el meghalni a vga?

(#97) BullKoxa válasza edari (#96) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nálam olyan van ha tesztelem az OC-t a gépet ( IBT pl ) , akkor van olyan hogy szétesik a kép. És csak a monitor ki be kapcsolására lesz kép ismét. Ja és ilyenkor a Gpu Power a HWinfoban szürkére vált. tehát szerintem nem olyan jó dolog frissíteni. Én vissza tenném a régebbit ami rajta volt eredetileg ha tudnám hogyan kell.

[ Szerkesztve ]

(#98) edari válasza BullKoxa (#97) üzenetére


edari
őstag

Ezt a Hwinfos dolgot kipróbálom. Köszi a tippet.

(#99) Dtomka válasza b. (#95) üzenetére


Dtomka
veterán

OK!

Nem olyan régen észrevettem, mint ma is, hogy gép bekapcsolás után win bejelentkezésnél villog a monitor bal alsó\felső széle. De ezt csak világosabb háttérnél lehet észrevenni.

Délelőtt feltettem én is ezt a firmwire-t. Most bekapcsoltam a gépet, kerestem a villódzást és nincs. :) Elképzelhető, h ezt is orvosolja?

(#100) CptMisi


CptMisi
őstag

Helló!

A napokban több cikk is megjelent, hogy nVidia VGA-kkal előfordul, hogy a monitor nem kap jelet (vagy fekete a képe, nekem előbbi), egészen a Windows bejelentkezésig. Általában azt írják, hogy Display Port használata esetén, én HDMI-vel is tapasztalom a jelenséget. Az nVidia által kiadott eszköz azt jelzi, hogy a firmwaret nem kell frissíteni. Valaki tud erre valami megoldást? :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.