Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) VágniValó válasza Jack Oneill (#1300) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszi megoldódott! Bár másképp: van játék ami random bill nyelvet állít nálam (Titanfall2) és most lett egy ami random ki-be kapcsolja a numlock-ot, ha nem megy a numlockon lévő 5-el a screenshot, benyomom a gombot, utána megy. Ez azért kemény, mert minden jogtiszta. :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1302) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném ez a 2 cucc mért megy fel magától? Magam választom ki mit akarok feltenni, csak a Driver és a PhysX-t pipálom be , tiszta telepítéssel. a Régi Driver unintall, DDU-val kipucol. És tiszta telepítés. Csak mert szerintem bekavar a Creative Sound Z hangkarimnak.

Másik kérdésem itt csak az egyiket tudom micsoda, a maximális képkockát ( szerintem ez idén került bele valamikor tavasszal )ez arra van menyi FPS legyen maximum a járék alatt, ha jól tudom lejjebb kell venni pár számmal amit a monitor tud maximim hogy ne legyen képtörés.
G-Sync és 144Hz a moncsi. A zöldre lennék kíváncsi mit is csinál, meg a pirosra ha rosszat írtam rá.

(#1303) csiby222 válasza BullKoxa (#1302) üzenetére


csiby222
aktív tag

A második kérdésedre a választ megkapod ha ráviszed az egeret az opcióra ott leírja magyarul mit csinál pontosan. De ez mindegyik beállításra igaz.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1304) BullKoxa válasza BullKoxa (#1302) üzenetére


BullKoxa
őstag

1302-ben kihagytam azt hogy a felső képe a bal felén amiket letiltottam, azokról kérdezek.

csiby222 : hello! Azokat olvastam, más is igy csinálta mint én? A monitor maximum frissitéséhez közeli értéket irta be mindkét helyre?

(#1305) csiby222 válasza BullKoxa (#1304) üzenetére


csiby222
aktív tag

Szerintem mivel az a háttér alkalmazásokra vonatkozik tehát ami le van tálcázva vagy alt+tabbal kiléptél belőle felesleges maxon (vagy közel maxon) futtatni azokat az alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1306) csiby222


csiby222
aktív tag

Hotfix driver: [460.97]

The hotfix addresses the following issues:

Some apps that use NVML may not detect GPU [3200758]
Stutter may be observed with some configurations in Marvel's Avengers [3197999]
Lenovo Y740 may display corruption on waking from sleep [3178279]
Some notebooks may BSOD when waking from sleep while connected to external monitor via dock/dongle [3162411]
With HDR enabled, black levels are incorrect. [200682795]

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1307) Dtomka válasza BullKoxa (#1302) üzenetére


Dtomka
veterán

Én 144 helyett 143 -ra állítottam. (Pedig a monitor elméletileg a 165 Hz-t is tudja, de a jelenlegi vga ma már gyenge QHD felbontásra.)

+1 észrevétel.
A függőleges szinkronizálásnál a gyors helyett ki legyen beállítva g-synces monitor esetében.
A gyors funkciónak akkor van értelme és előnye ha a monitor átlagos. Én korábban azt használtam, de mióta lecseréltem úgy éreztem, hogy jobb ha ki van kapcsolva a függőleges szinkronizálás opció.

[ Szerkesztve ]

(#1308) BMS


BMS
őstag

Hali
Geforce Experience-t használja valaki?
Van valami értelme egy átlag felhasználónak aki csak játszik,nem streamel nem készítget videókat stb.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1309) Jack Oneill válasza BMS (#1308) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Korabban soha nem hasznaltam, de most mar kotelezo szamomra. Jelez, ha van uj driver, nekem ez fontos funkcio. De mas optimalizacios baromsagot azonnal kapcsolok ki. Azt hiszem az alt+z jatekbeli funkcio enelkul nem is megy.

(#1310) BMS válasza Jack Oneill (#1309) üzenetére


BMS
őstag

:K
Az optimalizáló nekem sem jött be annyira.
Meg úgy a többi cucc sem.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1311) BMS válasza Jack Oneill (#1309) üzenetére


BMS
őstag

Mondjuk vannak benne játékhoz filterek.
Ha ott állítom az csökkenti a játékban az fps számát?
Pl cs:go-nál van külsős program a vibrancegui ami annyira nem csökkenti de van nvidia-nál is egy ilyen lehetőség.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1312) Jack Oneill válasza BMS (#1311) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En nem vettem eszre fos csokkenest. De oszinte leszek, nem hasznalom egyiket sem, csak probalgattam. Az nvidia elesitest sem itt, hanem a control panelben kapcsolom be.

(#1313) BMS válasza Jack Oneill (#1312) üzenetére


BMS
őstag

Azt lehet külön játékra beállítani,vagy nem?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1314) Jack Oneill válasza BMS (#1313) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, lehet. A control panelban van globalis, vagyis mindenre kiterjedo es van mellette adott jatekra szabott profil is. Az elesitest ajanlom, merfoldekkel mas a kepminoseg.

(#1315) BMS válasza Jack Oneill (#1314) üzenetére


BMS
őstag

Ha az én monitorom nem támogatja a G-Sync-el(AOC CQ32G1) akkor az kb ki is kapcsolhatom a panelban?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1316) BMS


BMS
őstag


A max képkockát kivettem.
A monitoromból adódóan az alatta lévőt is ki kell kapcsolnom,ugye?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1317) Jack Oneill válasza BMS (#1315) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem igen, de ezt majd a jobban hozzaertok megmondjak. En csak elesitest es maximalis teljesitmenyt hasznalok.

(#1318) BMS válasza BMS (#1316) üzenetére


BMS
őstag

Meg ott fentebb az energia gazd. mód-ot átraktam adaptívra.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1319) VágniValó válasza BMS (#1316) üzenetére


VágniValó
addikt

Energiagazdálkodási mód: Maximális teljesítmény előnyben részesítése
Függőleges szinkronizálás: Ki
OpenGL - megjelenítő GP: válaszd ki a GPU-d, pl RTX 2060
Textúraszűrés minőség: Teljesítmény

Kényes a rendszerem, mert laptop van freesync monitorra kötve, de nálam ezek működnek a legjobban, egy próbát megér ha stabil frameket akarsz. Amit kiemeltél pirossal az maradhat úgy szerintem, ha stutter-t érzel, akkor Monitortechnológia: Rögzített frissítés

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1320) BMS válasza VágniValó (#1319) üzenetére


BMS
őstag

Nekem is freesync-es monitorom van .
Én átraktam rögzített frissítésre.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1321) Jack Oneill válasza VágniValó (#1319) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Én globálisan nem kapcsolom maximumra, de külön a játékokra igen.

(#1322) core i7


core i7
addikt

461.09WHQL driver Tegnap jelent meg

[ Szerkesztve ]

(#1323) luise178 válasza core i7 (#1322) üzenetére


luise178
tag

Nekem valamiért nem megy fel. azt mondja, nincs jogosultságom hozzá, pedig rendszergazdai joggal vagyok. letöltöttem külön az nvidia oldaláról, de úgy se megy. még a win10 csökkentett módjában is próbáltam kipucolni a régit, hátha az a baj, de úgy se. eredeti win10, nem virágbolti.

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#1324) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Miért van az, hogy a RTX 2080 SUPER esetén a GPU órejel gyárilag 1845 lehet, de pl. szőrös fánk (FurMark) alatt soha nem megy 1740 fölé? Valami driver beállítás hiba?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1325) csiby222


csiby222
aktív tag

Üdv!

Hotfix driver: [461.33]

The hotfix addresses the following issues:

Adobe Premiere Pro may freeze when using Mercury Playback Engine GPU Acceleration (CUDA) [3230997/200686504]
[461.09] NVIDIA Broadcast Camera filter may hang. [200691869]
[Steam VR game]: Stuttering and lagging occur upon launching a game (Without using any Hardware monitoring tool). [3152190]
[Detroit: Become Human]: The game randomly crashes. [3203114]
[NVENC] Colors of webcam video image on receiving end of Zoom may appear incorrect [3205912]
[Assassin's Creed Valhalla] Game may randomly crash after extended gameplay [200679654] [X4: Foundations][Vulkan]: The game may crash on GeForce RTX 30 series GPUs. [3220107] [X4: Foundations][Vulkan]: HUD in the game is broken. [3169099]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1326) core i7


core i7
addikt

461.40 WHQL Január.26

Medium horror játékhoz :C

[ Szerkesztve ]

(#1327) csiby222 válasza VGYke (#1324) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem a Furmark nem hajtja ki ne kérdezd miért teszteld a Haven Valley bechmarkkal azzal kifutja magát a kártya.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1328) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

Egyventis MSI GTX 950-em van, mióta lefrissítettem az utolsó driverre, nem működik a Shadowplay. Valahányszor lementem az utolsó 3 percem, a visszajátszásban fekete kép jön be zöld csíkokkal és hanggal. Próbáltam LoL-lal és Valoranttal is, gyári lejátszó és VLC esetén is ilyen. Másnak nincs hasonló tapasztalata? Vissza lehet váltani a drivert?

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1329) SkiDev válasza SkiDev (#1328) üzenetére


SkiDev
senior tag

Sikerült megoldani. Aki szeretne frissíteni az véleményem szerint ne tegye, ha szeretné használni az experience-t. Ha már valakinek hasonló problémája van, akkor az nvidia weboldaláról a január 7-ei verziót visszatéve ismét működik. :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#1330) csiby222


csiby222
aktív tag

Üdv!

Hotfix driver: [461.51]

The hotfix addresses the following issues:

[Ampere] Chrome/Edge may experience random TDR while browsing [3195894]
[G-SYNC][Edge of Eternity/Hitman 2]: The games experience stutter and low FPS when Hardware-accelerated GPU scheduling in windowed mode [200685971]
Wallpaper Engine app may crash on startup or upon resume from sleep. [3208963]
[461.40] LG CX OLED TVs (2020) are not recognized as G-SYNC Compatible displays [3244055]
[Surround][RTX 30 series] PC may display no signal message when enabling NVIDIA Surround [3230565]
On some Notebooks ‘Maximum Graphics Power’ information missing in NV Control Panel - System Information [200697069]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1331) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Érdeklődnék mitől lehet , hogy játékban 100 FPS felett vagyok miközben be van nyomva Ultrára az alacsony késleltetés? Jelenleg 100Hz-en tesztelgetek.Vagy mindenhogy kell mellé az FPS korlátozás 97-re?

(#1332) keneseig


keneseig
tag

Asszem elhamarkodottan írtam mert visszavette.

(#1333) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Valaki tudna segíteni privátban G-SYNC-et beállítani? Napok óta próbálok utánajárni de kb mindenhol/mindenki mást ír.

Köszi!

(#1334) VGYke


VGYke
addikt

Hol is kell be/kikacsolni a DLSS-t? Játékban, driverben? Már nem látom a fától az erdőt :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1335) jaffa 2843 válasza VGYke (#1334) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Játékban, ha támogatja.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1336) csiby222


csiby222
aktív tag

Üdv!
Hotfix driver: [461.81]

The hotfix addresses the following issues:
[Fortnite] Shader cache optimizations to reduce intermittent stutter on some PC configurations[3244272]
[GeForce GTX 1660 Super]: Random flickering may appear across the top of the monitor on some PC configurations. [3184254]
[Vulkan] Red Dead Redemption 2 may display pixelated black dots[3266614]
Some desktop applications may stutter when moving around the window on some PC configurations [3252200]
Enabling NVIDIA Surround with 4K HDMI 2.1 TVs may fail [3184849]
[Rocket League] Matches may take longer to load [3244324]
[Detroit: Become Human] Game may crash when launched with Image Sharpening enabled [200667092]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1337) keneseig


keneseig
tag

Experience-ből csak az új driverek telepíthetők? A hotfixek nem? Azokat mindenképp külön le kell töltögetni?

[ Szerkesztve ]

(#1338) VágniValó válasza keneseig (#1337) üzenetére


VágniValó
addikt

Sajnos igen, csak a honlapjukról.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1339) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

(Ide is)
Melyik nV Driver verzió az ajánlott RTX 2080 Super (Mobile 200W TGP) GPU-hoz?
457.20 (DCH) ami most használatban van.
Legújabb (461.72) tele hibával ahogy olvasom....és a javítás hozzá (461.81) sem a legjobb :U
Melyik driver volt a legutolsó amiben még nem volt az RTX 30xx széria benn és 20xx szériához a legjobb? :D :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1340) Habugi válasza MaxxDamage (#1339) üzenetére


Habugi
addikt

Ugyan ezt kérdezném csak 1080Ti-vel.

Egy éves drivert használok (442.59), nincs vele gondom de már raknék valami újabbat, mi az utolsó ajánlott?

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#1341) ates2 válasza Habugi (#1340) üzenetére


ates2
senior tag

Na ez engem is érdekelne :D

(#1342) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Az NVIDIA driver beállításában mire érdemes rakni ezt a részt?:

Köszi!

(#1343) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Az NVIDIA driver beállításában mire érdemes rakni ezeket a részeket?:

Köszi!

(#1344) Jack Oneill válasza neo81 (#1343) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez engem is érdekelne. Én a speciális beállításokat használom, mert ott tudok élesítést és maximális teljesítményt beállítani. De mi van, ha a 3D alkalmazások általit használom? Melyiket éri meg jobban? Más lesz a működés, észrevehető változás lesz grafikában?

(#1345) Haluk


Haluk
csendes tag

Helló. Adott egy Gtx 780. Első tünet az volt hogy kidobott pubg- ből win10-re gyanakodtam. Újra telepítettem és driver telepítés után nincs kép.
Jellemző hiba ez? Javítható? Fizikai gond lehet? Mit tehetek mivel teszteljek?
Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv: Gergő

(#1346) csiby222 válasza Haluk (#1345) üzenetére


csiby222
aktív tag

Első körben meg kellene nézni, hogy másik portokon ad-e képet.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1347) Haluk válasza csiby222 (#1346) üzenetére


Haluk
csendes tag

Igen, Dvi-ra volt eddig bedugva. Hdmi-n ad képet közben az is kiderült hogy az ssd is elhasználódott most új ssdt kapott új win 100 viszont azóta nem indul a pubg mert visszadob azzal hogy nincs meg a minimális rendszer követelmény. Előtte viszont ment.... nem értem miért más játék megy rajta. Viszont az lenne a kérdésem mit jelent ha másik porton ad képet? Ezek szerint az a kimenet romlott el? Ezzel lehet valamit kezdeni?

Előre is köszi a választ :R

Üdv: Gergő

(#1348) csiby222 válasza Haluk (#1347) üzenetére


csiby222
aktív tag

Lehetséges megadta magát a DVI. Nehéz megmondani mi lehet a konkrét gond. Remélem aki jobban ért a VGA-k ezen részéhez tud neked segíteni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1349) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

Nem tudom jó helyre irok de hátha tud valaki segiteni [Flickering] borzalmas annyira villog a képernyő

Monitor AOC32g1
Gpu 2070S

(#1350) core i7


core i7
addikt

új 461.92 WHQL driver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.