Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) keneseig válasza csiby222 (#1400) üzenetére


keneseig
tag

TY!

(#1402) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Tudnék értékelni olyan szenzort vagy valamit VGA-n mint ami SSD vagy HDD-hez van.....
Mennyire egyszerű lenne VGA garanciáztatáskor egy ilyen eszköz.
Illetve VGA eladás esetén is.....
Mert ugye ha beomlik a bánya onnantól kezdve a legnagyobb bányász is azt mondja,hogy a kártyája életében bányát nem látott.

Ez éppen olyan mint 1 éves használt autóból is van 20.000km-et futott és 100.000km-et futott.
Azért nehogy már az én 3070-em amit heti 4X1 órát van játékra használva ugyanolyan értéket képviseljen mint amin hónapokig 0-24ben forogtak a ventik.És üzemelt 0-24ben.Ott használódott ventillátor,száradt a kondi.....

Nem is értem SSD vagy HDD esetén mire fel tagadja meg a nagyker a garanciáztatást??!!
Ott sincs kimondva,hogy nem lehet vele bányászni.Nincs üzemidő megkötés iletve,hogy mire lehet használni.
Mert ugye a bányászok szeretnek jönni azzal,hogy nehogy már nvidija megmondja,hogy mire lehet használni amiért én több száz ezret fizettem....

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1403) csiby222 válasza PeTeR_33 (#1402) üzenetére


csiby222
aktív tag

Értem a problémádat viszont erről megoszlanak a vélemények, hogy melyik is jobb.
Egy klimatizált helységben mindig maxon járatott kártya vagy a játékok által össze vissza terhelt kártya. Mert ugye játékok alatt le le esik a teljesítmény igény például ha kilépsz a menübe sok esetben automatikusan vissza szabályoz 60 fps-re a maximális helyett. Szóval a hőteher állandóan változik egy játék esetében emiatt a forrasztások lehülnek fel melegszenek és emiatt hamarabb elöregedhetnek el pattanhatnak ez által BGA hibát okozva. De mint mondtam megoszlanak a vélemények melyik is a jobb. Ha nem égető a kártya csere érdemes megvárni míg normalizálódik az ár és új kártyát venni bár halkan megsúgóm vettem Én már vadi új kártyát is hibásan szóval semmi se garancia semmire :)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1404) core i7


core i7
addikt

Kijött a 446.63 driver is

(#1405) Dumi86 válasza core i7 (#1404) üzenetére


Dumi86
senior tag

Bár ne jött volna ki... Bsod,bootlop, DPC Watchdog... külföldi fórumon igen sokan irják(nálam is előjött). random kékhalál ezzel a DPC Watchdog akármivel és újraindul a gép.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1406) VágniValó válasza Dumi86 (#1405) üzenetére


VágniValó
addikt

Akkor megvárom a hotfixet és csak utána szedem le. Köszi!

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1407) csiby222 válasza Dumi86 (#1405) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ahogy elnéztem a release note-t gyakorlatilag egy az egyben a hotfix driver javításait tartalma se az se ez nálam nem produkált semmi ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1408) isti732712 válasza Dumi86 (#1405) üzenetére


isti732712
aktív tag

Valóban bár ne jött volna ki! Nálam ugyan az Bsod meg minden egyéb szarság,lefagy stb..
Visszaraktam az előző drivert!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1409) Jack Oneill válasza isti732712 (#1408) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam semmi gond eddig egyik játékban sem. Mindig mondom, tiszta telepítés! :)

(#1410) isti732712 válasza Jack Oneill (#1409) üzenetére


isti732712
aktív tag

Örülj neki! Akkor sincs rendbe valami ezzel a driver csomaggal mert nekem 3 gépet is megfektetett mind a 3 elhasalt BSOD! :W

Ja igen és ebből 2 tiszta telepítés 21H1

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1411) csiby222 válasza isti732712 (#1410) üzenetére


csiby222
aktív tag

Kíváncsi lennék a BSOD Viewer mit is ír pontosan mivel állt fejre.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1412) Dumi86 válasza isti732712 (#1410) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nvidia fórumon kb már minden második embernek baja van vele. Kizárt,hogy egy drivernek ilyennek kellene lennie,hogy vagy jó vagy nem valakinél. Én az fix,hogy legalább a következő drivert megvárom nem szivatom magam random kék halállal és újraindulásokkal. :W

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1413) isti732712 válasza csiby222 (#1411) üzenetére


isti732712
aktív tag

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1414) isti732712 válasza Dumi86 (#1412) üzenetére


isti732712
aktív tag

igen! Én is olvastam az nvidia fórumon,sőtt az nvidia már elismerte a hibát!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1415) csiby222


csiby222
aktív tag

Ezzel picit részletesebben meglehet nézni: [link]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1416) Dumi86 válasza isti732712 (#1414) üzenetére


Dumi86
senior tag

Én úgy látom,hogy akinek éppen jó az is valami csoda folytán csak...Amúgy meg 99%ban hibákat csinál ez a driver. Majdcsak jön a javítás. :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1417) isti732712 válasza Dumi86 (#1416) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ezt én is úgy látom, hogy valami csoda folytán, mert már az ismerőseim is jelezték, hogy váratlanul de folyamatosan tapasztalnak ezzel a meghajtóval problémákat,fagyás ,bsod, váratlan újraindulás hibával stb..
Remélem én is minél előbb kijön a javítás mert nagyon sokan panaszkodnak, hogy nem jó!
Viszont mint ahogy írtam én visszaraktam az előzőt és érdekes mód azóta semmi baj :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1418) Dumi86 válasza isti732712 (#1417) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szerencsére már nem volt gyakori Nvidia-nál ekkora hiba :) Remélem javítják és nem lesz ilyen mostanában. Igen előző driverrel semmi gond.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1419) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

A v-sync alkalmazása valóban okoz némi laggot a megjelenítésben?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#1420) RudiLicenc válasza gordonfreemN (#1419) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Input lagot, igen. Ez mindig is így volt. :)

Üdv!

(#1421) isti732712


isti732712
aktív tag

Már az nvidia oldaláról lekerült a 466.63 driver :C

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1422) Dumi86 válasza isti732712 (#1421) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem kapkodták el na :DDD Már a megjelenés napján levehették volna annyian panaszkodtak.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1423) isti732712 válasza Dumi86 (#1422) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nem olyan sietősek ezek :D Mint ahogy az új driver sem lesz nagyon hamar erre fogadni mernék :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1424) gejala válasza isti732712 (#1423) üzenetére


gejala
őstag

Csütörtökön jelenik meg a 3070 Ti, ahhoz mindenképp kell új driver. Meg most a 3080Ti-hez sincs így.

(#1425) isti732712 válasza gejala (#1424) üzenetére


isti732712
aktív tag

Akkor reményekkel teli várjuk a csütörtöki napot,köszi az infót :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1426) isti732712 válasza gejala (#1424) üzenetére


isti732712
aktív tag

De egyébként elérhető a 466.63-as driver,nekem csak a keresőbe nem dobja már ki a kártyámhoz,ami nem is baj,de ettől még elérhető,csak éppen egy rakás fostalicska!
Tehát driver van csak éppen nem mindenkinél jó! Nagyon kíváncsi vagyok mikor adnak ki újat !

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1427) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

A problémám, röviden :
- Van egy 7 éves PC-m, a VGA (GTX 7600) Áprilisban meghalt (szemcsés, széteső kép, állítólag elengedett egy belső forrasztás).
- 2021.05.01-én újratelepítettem a komplett rendszert (format c, új win10), és kb egy hétig alaplapi videovezérlővel használtam (nem volt VGA-m, rendeltem / vártam az újat).
- 2021.05.07-én megjött az új VGA-m, egy 1050 Ti.
- Már rögtön az első napon kaptam vele kékhalált játék közben, mégpedig DPC watchdog violation-t.
- Azóta próbáltam a legfrissebb drivert is, pár hónappal korábbit is, de mindegyikkel ugyanaz az eredmény, játék közben heti 1-2 kékhalált kapok.
- Egyszer játék nélkül is kaptam kékhalált, egy friss rendszer indítás után csak a Discord, és egy böngésző futott, semmi más, és az indítástól a kékhalálig kb 2 perc telt el. Utána 10 órán keresztül tudtam kékhalál nélkül játszani.
- Discord-ban gyakran hallok recsegő hangot, ez gondolom a DPC latency következménye.
- SSD check hibátlan, RAM check hibátlan, win10 system check hibátlan, DriverEasy-vel frissítettem minden drivert (nem volt változás), SATA AHCI kontrollert generikusra, sajátra ide-oda állítottam (mindkettővel volt kékhalál, nem látok különbséget az eredményben).
- A LatencyMon [így] néz ki, az Nvidia drivert célzottan megnevezi.
- A BIOS-om frissíthető lenne, de nem frissítettem (nem merem). A 7 éves gyárit használom.
- A konfigom Asus H97-PLUS, 8Gb DD3 RAM, i5 4460, és egy Samsung SSD (840 EVO).
- Dolgozni napi 8 órát gond nélkül tudok a gépen, egyetlen kékhalált se kaptam még munka közben. A kékhalál látszólag csak játék közben, és kifejezetten "játék + Discord" közben jelentkezik (egyetlen alkalommal csak Discord mellett, játék nélkül is előfordult).
- A VGA játék közben sem melegedik, gyakran monitorozom, 60-65 fok volt a maximum, amit valaha láttam rajta (játékban 50-60 a jellemző, játék nélkül pedig 30-35).

DPC watchdog violation kékhalállal tele van az internet, látom, hogy a problémám nem egyedi, viszont össze-vissza írnak róla mindent, ezért különösebb konklúziót nem tudtam belőle szerezni. Látom, hogy itt se kell messzire mennem, kicsivel felettem pont olyan kékhalál fotókat látok, amiket gyakran a saját monitoromon is.

A hétvégén egy komplett win10 reinstallt tervezek, hátha az megoldja.

Tudtok esetleg valami megoldást javasolni a problémámra, vagy ebben mindenki ugyanolyan vakon tapogatózik, mint én ? :F

Leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a probléma egyértelműen szoftveres / driver eredetű-e, vagy elképzelhető, hogy a VGA esetleg hibás ? Egy hónapja vettem, újonnan, látszatra / szagra is valóban új volt, és még évekig garanciális. Okozhat ilyesmit hardver hiba, vagy ez egyértelműen driver probléma ?

Köszönöm a segítséget előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#1428) SityiSXT válasza Zsiráfnyál (#1427) üzenetére


SityiSXT
őstag

A táp is hasonlóan régi, mint a gép? Annak mi a pontos típusa?

(#1429) isti732712 válasza Zsiráfnyál (#1427) üzenetére


isti732712
aktív tag

- A BIOS-om frissíthető lenne, de nem frissítettem (nem merem). A 7 éves gyárit használom.

Frissítsd a bios-t,ha nem mered kérj meg valakit,ha friss a kártyád (vga) színre szagra akkor elképzelhető, hogy a bios és a kártya között nem megfelelő a párbeszéd! 7 év az 7 év!! Itt a számitástechnikába informatika világába amit tegnap vettél már régi :DD
BSOD képeket amiket láttál nálam jött elő amiket pedig nem láttál az meg másoknál :)) De nekem driver specifikus problémám volt,van, én mióta visszatettem a régebbi drivert azóta nálam nincs bsod!

Fontos megjegyezni ilyenkor , hogy milyen tápod van,mekkora? mikori? stb egy kis energia ingadozás csodákra képes,és el tudja vinni a rendszert fagyás kékhalál bármi,mivel itt azt írod discord és játéknál jön elő,nem biztos hogy a táp ki tudja minden komponensedet szolgálni!

Meg lehet próbálni egy clean install-t de ha hardweres a probléma akkor sokra nem mész vele!

mindenek előtt én a biost frissíteném a helyedben,aztán megnézném azt a tápot is!
A win 10 csoportba egyébként már írtam neked, de ott eg nvidia driver miatt a 466.63 ami fos mert sokan panaszkodnak rá,ahogy én is! :W

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1430) Zsiráfnyál válasza isti732712 (#1429) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

451.48 a legrégebbi driver, amit az Nvidia-tól le tudtam tölteni, ma megpróbálkozok azzal. Ha működik, én akár a 2016-os driverrel is elvagyok, a kártya is kb akörül jött ki, a GTX 760-on se frissítettem szerintem vagy 3 éve drivert, és tök jól elment vele.

A tápom egy FSP 550W Raider S. Ez is 7 éves, a gyanú már terelődött rá, a cseréjén is gondolkoztam, de semmi sem utal igazából rá, csak tipp. Ha random nekiállnék alkatrészeket cserélgetni, akkor már inkább a komplett PC-t cserélném (ezt amúgy se tologathatnám már sokáig). Ha jól értem, az új VGA-m (1050 Ti) kevesebbet fogyaszt, mint a régi (GTX 760), az újnak még saját tápcsatlakozója sincs, míg a réginek volt. Vagy lehet, hogy pont ebből származhat a probléma ? (már ha az tényleg táp jellegű)

A bios frissítéstől mennyire kell félni ? Életembe nem próbáltam, de ahogy látom, manapság ez egy letöltött exe, és 2 kattintás, a usernek kb 0 beleszólása van. Na de ha esetleg kiköpi, hogy "bocs, ez nem sikerült", akkor kuka az alaplap ? Vagy egyáltalán elő tud ez áramszünet nélkül fordulni ? Nagyon nem merem azt az exe-t elindítani... :)) (másnap reggel melózni kéne azon a gépen)

Az antik driver-től várom a csodát, annak ma adok egy próbát, aztán reméljük a többire nem is lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

(#1431) isti732712 válasza Zsiráfnyál (#1430) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ha random nekiállnék alkatrészeket cserélgetni, akkor már inkább a komplett PC-t cserélném

Ha a tápot kicseréled,azzal nem vered magad plusz költségekbe hiszen ha új gépet raksz össze a táp már megvan! Csak annak tudatában kell tápot cserélni,hogy lehetőleg tudd milyen konfigod lesz!
7 éves táp már nem mai gyerek,és itt nem az a lényeg mit bír el vagy mit nem,hanem az hogy a feszültséget egyenletesen le tudja adni!
Erősen úgy érzem táp lesz ott a ludas,és ezt tapasztalatból írom!
a drivertől ne várj csodát mert csodák nincsenek!
A bios frissítéstől csak annyira kell félni mint amennyire félsz tőle :DD ezt neked kell eldöntened lefrissíted e vagy sem én már biztos megtettem volna! Igaz erre a célra nem árt egy szünetmentes táp,nehogy pont akkor legyen áramszünet!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1432) Zsiráfnyál válasza isti732712 (#1431) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Köszi !

A táp helyes működését lehet valahogyan tesztelni ? Szoftveres megoldást nem találtam, esetleg valamilyen műszerrel meg tudja ezt a hozzá értő szakember vizsgálni ?

Más :

Kiadott ma egy hotfix drivert az Nvidia, ami az állításuk szerint célzottan a DCP WATCHDOG VIOLATION kékhalált szünteti meg, de kipróbáltam, és sajnos semmi sem változott (bár igaz, hogy a 10-es szériát nem is említik az érintett modellek között). [link]

Kipróbáltam egy másfél évvel ezelőtti drivert is, de az se javított a helyzeten. Megpróbálok valami extrém régi (3+ éveset) előkukázni, hátha azzal jobb lesz.

Azt legalább jó ebből tudni, hogy tisztában vannak a problémával, és hogy elég nagy eséllyel nettó driver hibáról van szó.

(#1433) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#1432) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Szerk: Kipróbáltam a 388.71-et, egyenesen 2017.12.20-ból.

Nope, ezzel is pontosan ugyanolyan rossz a helyzet. Bár valószínűleg ehhez a driver telepítőjének "clean install" opciója már nem elég, ehhez DDU-zni kéne.

A következő az lesz, hogy kihúzott net kábel, friss win10 install (format c), arra rá valami 2017-es Nvidia driver, és reménykedek, hátha...

(#1434) SityiSXT válasza Zsiráfnyál (#1432) üzenetére


SityiSXT
őstag

Szoftveres megoldás nincs, csak műszeres mérés.
Mivel ez a kártya csak az alaplapból táplálkozik, érdemes lehet alaposan átnézni, nincs-e púpos kondi vagy hasonló rajta.

(#1435) csiby222 válasza Zsiráfnyál (#1433) üzenetére


csiby222
aktív tag

ASUS lapnál van a bios-ba épített bios frissítés opció EZ Flash néven azzal nem tudsz mellé lőni. Ne vihar közeledtével kezd el frissíteni a bios-t. Alaplapot tényleg érdemes átnézni van-e rajta szemmel látható difi a pci-e slot körül.
Esetleg át rakhatod másik slotba a kártyát megnézni onnan mit mutat.
Ahogy előttem írták a táp vétellel sem generálódik plusz költség főleg ha tervben van az új gép vétele.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1436) isti732712


isti732712
aktív tag

GeForce Hotfix Driver Version 466.74 [link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1437) keneseig


keneseig
tag

Üdv! Az itt belinkelt régebbi hotfix drivereket már nem tudom letölteni nvidia oldalról?Hibákat ír ki náluk.

(#1438) Jack Oneill válasza isti732712 (#1436) üzenetére


Jack Oneill
veterán

GF Experience-en 466.77 jön le.

(#1439) VágniValó válasza keneseig (#1437) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem. Nézd vissza mi volt a publikálási dátuma az adott hotfixnek, majd azt a GeForce Experience driver verziót töltsd le, ami közvetlenül utána jött, abban benne kell, hogy legyen az adott hotfix is.

Én így tudtam legalábbis.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1440) csiby222


csiby222
aktív tag

Hotfix driver (megint): [466.79]

The hotfix addresses the following issue:

Display may flicker or lose signal when launching a game on an adaptive-sync VRR monitor in multi-monitor configuration when sharing the same display mode [3314055]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1441) isti732712 válasza csiby222 (#1440) üzenetére


isti732712
aktív tag

Experience jön akkor telepítem! Nálam most 466.77 van fent és semmi gond :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#1442) Dumi86 válasza isti732712 (#1441) üzenetére


Dumi86
senior tag

Itt is oké. Experience-n keresztül frissítve :R Nincs kék halál és egyéb nem várt dolgok.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#1443) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Én most váltottam gtx 1060 -ról 3070 -re, a jó ég tudja milyen régi driever volt fent a gtx -hez ott nem volt ilyen probléma, de most a legújabbnál a youtube videókban mosott életlen a kép ha a böngészőben be van kapcsolva a harweres gyorsítás. Ezt kikapcsolva megszűnik a probléma, ez egyedi vagy ismert hiba ?

LUXURY IS A CHOICE

(#1444) csiby222 válasza isti732712 (#1441) üzenetére


csiby222
aktív tag

Senki nem mondta, hogy tedd fel. Ez egy opció ha akarod ott a link.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1445) keneseig válasza VágniValó (#1439) üzenetére


keneseig
tag

Köszi

(#1446) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Megoldódott végre a DPC watchdog kékhalál problémám.

Az Nvidia driver látszólag attól szarja össze magát, ha az ember két monitort használ, és azok frissítési frekvenciája nem azonos. Nálam pl az egyik 144Hz-n fut, a másik pedig 60Hz-n. Ez okozza a DPC latency-t (simán reprodukálható, ki-be tudom vele kapcsolni), és ez vezet a kékhalálhoz. A két monitort azonos frissítési frekvencián használva a probléma nyomtalanul eltűnik.

Nyilván nincs könnyű helyzetben a VGA, ha ilyen környezettel van szivatva, de hogy akkor miért nem tiltja le ezt a konfigurációt, vagy miért nem dob rá egy figyelmeztetést, vagy legalább a supportjuk miért nem képes ezt javasolni (15 levelet váltottam velük), az számomra rejtély. :W

Fun fact: GTX760-on ez a probléma nem létezik, 1050-en igen. Tehát a VGA típusa is számít a dologban.

Akinek hasonló problémája van, próbálja meg az egyik monitorát teljesen lehúzni a VGA-ról.

[ Szerkesztve ]

(#1447) gejala válasza Zsiráfnyál (#1446) üzenetére


gejala
őstag

NV drivereknél folyamatosan van valami para multimonitor/120+ hz esetén. Egyik bugot kijavítják, jön helyette másik. :(

(#1448) csiby222 válasza Zsiráfnyál (#1446) üzenetére


csiby222
aktív tag

Évekig használtam és használom most is különböző frissítésen a két vagyis 3 monitort (tv) DPC hiba nélkül. 1070Ti-t 60Hz/144Hz/24Hz-s módokban sosem volt ilyen error.
Most 144hz/240hz/24Hz van rákötve egy 2070-re sincs ilyen gondom még a fentebbi bizonyítottan DPC hibát okozó driverrel sem. Számomra ez fura hogy ilyet tud okozni a monitor frissítési rátájának különbsége.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1449) Zsiráfnyál válasza csiby222 (#1448) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Az Nvidia support is állítja, hogy ennek nem kéne tudnia előfordulni. Gondolom hardver specifikus lehet a dolog, bizonyos monitor, bizonyos csatlakozás, bizonyos alaplap, stb... hardverek sokszoros kombinációja.

Vagy hibás a tápom / alaplapom / akármim. De a látottak alapján ezt már nagyon valószínűtlennek érzem.

A 60Hz-s monitoromat cserélem 144Hz-sre (pontosan ugyanolyanra, mint a másik), meglátom, úgy működik-e 2x 144Hz mellett.

A 144Hz-s monitorom (MAG274R) egyébként nem is G-Sync kompatibilis, hanem FreeSync-es. Akár ennek is lehet hozzá köze, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1450) csiby222 válasza Zsiráfnyál (#1449) üzenetére


csiby222
aktív tag

Pedig rajta van a kompatibilitási listán: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.