Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) steele80


steele80
senior tag

Én nem veszek észre semmi különbséget a store-ból letöltött és a hagyományos panel között. Nem is igazán értem, hogy mi a probléma.

(#952) csiby222 válasza Cs1csó (#950) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezzel az a baj, hogy ha netre van dugva a gép telepítés közben akkor automatikusan már a DCH-t teszi fel. Szóval DDU-val kell trükközni, hogy leszedje azt amit a Win10 feltett (bár valaki írta, hogy megoldható DDU nélkül is). A kolléga által betett linket már egy párszor linkeltem Én is ha valaki visszapörget kicsit megtalálja (ha tudja mit kell keresni). De a legjobb lenne az összesítő posztot frissíteni, hogy benne legyen a CP linkje. Meg mi a teendő ha valaki vissza akar váltani a Standerd-re.
Linkeltem fentebb a HotFix drivert ott van lehetőség leszedni a Standerdet ha valaki vissza vágyik valaki.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#953) csiby222 válasza steele80 (#951) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nincs is különbség nem is az a lényege, hogy legyen. A probléma az, hogy néha retardált a MS Store és nem szedi le magától a CP-t és a fentebb linkelt cuccal kell rávenni, hogy ugyan már legyen kedves letölteni.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#954) rumkola válasza csiby222 (#952) üzenetére


rumkola
veterán

nem kell ddu-val trükközni, az NV oldaán is le van írva, hogy simán keresztbe telepíthető egyik a másikra
amúgy megelőbb utóbb csak DCH lesz, szóval nem kell erőlködni a másik verzióval
ha meg egyszer feltetted a control panelt, akkor fent is marad

(#955) csiby222 válasza rumkola (#954) üzenetére


csiby222
aktív tag

Páran szeretik itt erőltetni a régebbit mert fáj a váltás ezért írtam.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#956) skL86 válasza Jack Oneill (#948) üzenetére


skL86
tag

Köszi, nem akartam elhinni, de a windowsba is microsoft fiókkal kellett bejelentkeznem, hogy letölthesem :(..

(#957) csiby222 válasza skL86 (#956) üzenetére


csiby222
aktív tag

A Store működik offline fiókkal is.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#958) Cs1csó válasza rumkola (#954) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ha mondjuk tiszta Windows telepítés után még a letöltött Nvidia driver telepítése előtt kihúzom a netet, és csak utána futtatom akkor felkerül a SIMA Control Panel, vagy a januári driver-től kezdve már csak Store-ból telepíthető?

Nekem ez azért fontos, mert NEM használom a Store-t sőt én a OneDrive-val együtt el is távolítottam a gépemről (nem csak letiltottam hanem töröltem is van program ami kilistázza és el is tudja távolítani) és nem szeretném ezért a gépen hagyni a Store-t meg az egész UWP-és világot.

Valaki linkelt itt egy olyan megoldást ami a friss driver-t tartalmazza a régi Control Panel-el az megbízható forrás, vagy van oldal ahonnan majd a FRISS Nvidia driver-ek is elérhetőek lesznek régi Control Panel-lal?

(#959) jaffa 2843 válasza Cs1csó (#958) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Megéri windowst mókolni... ;] :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#960) Sz_Imre válasza Cs1csó (#958) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Itt kitudott választani, melyik telepítő változat kell.
Windows Driver Type: Standard kell neked.

(#961) Cs1csó válasza Sz_Imre (#960) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R :R "Advanced Driver Search" na ez kell nekem, köszönöm, könyvjelzőztem, úgyhogy a jövőben innen fogom szedni a driver-t!

jaffa 2843

Köszönöm, de ameddig stabil addig nincs gond, és stabil. Nem vagyok olyan mint a körömszakadtáig Windows 7-et használó ember, egyszerűen ha megoldható és semmi valós haszna nincs a váltásnak akkor maradnék a teljesen x86-os alapokon, és nem használnék semmilyen UWP-és dolgot.

DE ha nincs más akkor természetesen váltok és nem fogok lemaradni a 2019 decemberi driver-nél csak emiatt. Most azért maradtam, mert bíztam, hogy lesz rá megoldás, láttam is egyet de a forrásban nem voltam biztos plusz olyan megoldást szerettem volna ami hasznosítható minden új driver megjelenésekor.

(#962) csiby222


csiby222
aktív tag

Béta standard driver: [450.12] (csak saját felelősségre)
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#963) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv! lenne egy olyan problémám hogy az új driver-rel játékból (WOT) ki dob.(Más játék alatt pl smite semmi gond nem jön elő PUBG Lite viszont nem dob le de távoli megjelenítés sokszor csak egy nagy paca) azt írja hogy driver összeomlás okozhatja. Feltettem az egyel régebbit ugyan ez pedig előtte semmi gond nem volt. DDU töröltem feltettem ugyan ez. Windows alaphelyzetre állítottam ami konkrétan egy ujra telepítés friss driver fel ismét ez a gond. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#964) Cs1csó válasza phoenix1989 (#963) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, áramtalanítsd a gépet és vizsgáld át a csatlakozókat stb. takarítsd ki (ez sosem árt)

Ezután a legfrissebb Windows 10 build-el csinálj egy valódi tiszta telepítést, a telepítés során a korábbi rendszer minden partícióját töröld. A driver-ek telepítését - kivétel pl. az Nvidia driver abból a 2-vel korábbit biztos ami biztos alapon manuálisan telepítsd - hagyd a Windows-ra.
Egy korábbi hozzászólásban van egy link egy olyan Nvidia hivatalos driver letöltő oldalra ahonnan STANDARD driver is tölthető válaszd azt, és azt telepítsd (960-as hozzászólás)

Ezután minimálisan lakd be a gépet csak a legszükségesebbet és telepítsd azt a játékot amivel korábban probléma volt.

Lehetőleg NE legyen semmilyen tuning, indexelés letiltás vagy egyéb szoftveres machinálás, pl. cache letiltás, áthelyezés, lapozófálj módosítása stb. hagyj mindent alapon (max ami Gépházban elérhető dolog és kikapcsolható azokat lépd meg)

Ezután jöhet a teszt.

Ez a "rendszer alapra állítás" inkább nem eröltetném pl. azért sem mert lassú, nehézkes.

(#965) phoenix1989 válasza Cs1csó (#964) üzenetére


phoenix1989
őstag

Nem torlok mindent a geprol azert egy teljes patricio torles vegett. A gepet frisen alapra helyeztem ez tiszta win. Ugyan ugy torolte a regit es ujra tette az egeszet. Levettem a 450es drivert majd kiderul tegnap nem tudtam tesztelni

[ Szerkesztve ]

(#966) csiby222 válasza phoenix1989 (#965) üzenetére


csiby222
aktív tag

Fel sem kellett volna tenned egy béta driver-t.(Azt csak nagyon vállalkozó szellemű embereknek tettem ki) Minden bizonnyal az okozta a gondot.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#967) phoenix1989 válasza csiby222 (#966) üzenetére


phoenix1989
őstag

Valamit felre ertettel. A gond az elott jelentkezett hogy felkerestem volna a topikot. A beta drivert tegnap szedtem le es tettem fel miutan ide irtam, viszont tegnap csak egy csatara volt ido ahol nem dobott ki ugyan de a hiba ettol meg fenn allhat csak nem jott elo. Ha ma otthon leszek tobb idom lesz igy kiderul van e meg hiba. Tegnap anyi volt amit lattam hogy a beta drivernel mig nem inditotam ujra a gepet a start menu nem nyilt ki, ujra inditas utan minden ment.

(#968) Cs1csó válasza phoenix1989 (#965) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet félreértettél, vegyünk egy alap esetet: 1TB-os HDD ami mondjuk 2 részre van osztva 100GB a rendszernek és 900GB háttértárnak, adattárnak vagy akár játékokat is lehet ide telepíteni.
A Windows-t ugye a 100GB-os részre telepíted de telepítéskor jellemzően szokott létrehozni magának ezen a 100GB-oson több kisebb partíciót pl. egy 100MB-osat 500MB-osat 16MB-osat stb. én ezeknek a törlésére gondoltam, hogy a 100GB-ot újra egészben lásd formázd és utána hagyd, hogy a Windows telepítő újra létrehozza magának a szükséges partíciókat.

(#969) csiby222 válasza phoenix1989 (#967) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezt félre értettem tényleg bár nem volt nehéz mert az első hsz-dben nem írtál verziószámot csak a másodikban és Én abból következtettem tévesen. De miből gondoltad, hogy ha stabil driver-rel nem megy majd a bétával jobb lesz a helyzet? Főleg, hogy az a driver az inkább az Insider Windows-hoz van.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#970) phoenix1989 válasza csiby222 (#969) üzenetére


phoenix1989
őstag

mondjuk mert idáig jobban működik vele mint a rendes driver-rel. :)
csicso82 értem de nem akarom ezt a macerát.

(#971) csiby222 válasza phoenix1989 (#970) üzenetére


csiby222
aktív tag

Fura

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#972) phoenix1989 válasza csiby222 (#971) üzenetére


phoenix1989
őstag

[link] itt van 441.99 driver vulkan -nal ez esetleg működhet? van értelme amugy dx12 ről vulkanra váltani? játékból ugyan nem dobott ki a beta driver talán 1szer de azért néha van gond.

(#973) rumkola válasza phoenix1989 (#972) üzenetére


rumkola
veterán

jaaa hogy DX12 alatt van bajod :D
arra rengetegen panaszkodnak amúgy, de ha kidobál az általában a pagefile (lapozófájl) bazirgálása miatt van
automatikuson kell hagyni

(#974) csiby222 válasza phoenix1989 (#972) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezt ki kell tesztelni, hogy melyik hoz több fps-t a konyhára.+

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#975) VGYke


VGYke
addikt

Ismét próbélkoznék a kérdésemmel.
Driver alap beállításokon.
Quake II RTX 1.3.0 játéknak ilyen a képe:

meg ilyen:

Mit nem állítok be jól, a fentieknek mi az oka?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#976) csiby222 válasza VGYke (#975) üzenetére


csiby222
aktív tag

Passz. Más RTX-s játékkal próbáltad?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#977) Dtomka válasza VGYke (#975) üzenetére


Dtomka
veterán

Leszedtem a demot. Nekem csak 1070 -em van, de nálam nincs ilyen probléma. QHD felbontásban 3-5 fps...

OC van? Ha nem a legujabb driver van fent, akkor cseréld le, hátha megoldja. Driver uninstallerrel gyaluld az előzőt.

(#978) BullKoxa válasza Dtomka (#977) üzenetére


BullKoxa
őstag

Mondjuk BFV-ben + 3-5 fps? Mert akkor lehet lassan leváltom én is a fel 3 4 hónapos drivemet.

(#979) Loha válasza VGYke (#975) üzenetére


Loha
veterán

Nekem ez nem megfelelő adatátvitel problémának tűnik a VGA és a monitor között, a monitor nem szereti a jelet amit kap... Próbáld meg lejjebb venni a frissítést (Hz) és nézd meg úgy, nézzél rá a monitor kábelére és a csatlakozásokra, ha van esetleg másik kábel próbáld meg azzal...

Vagy itt a globális fülön a "Függőleges szinkronizálást (VSync) tegyed az alapértelmezettre...

[ Szerkesztve ]

(#980) Dtomka válasza BullKoxa (#978) üzenetére


Dtomka
veterán

Nem, a Quake 2 RTX demoban a 1070 csak 3-5 de bőven 10 fps alatt muzsikál. Biztos lehetne több, de ez az üzlet, el kell adni az újabb generációt...

BF V ben ~100+ fpsem van, de nem ultrán, a legtöbb lowon van. Pár órája osztottam meg a beállításaimat a BF V topicban

[ Szerkesztve ]

(#981) Dtomka válasza Dtomka (#980) üzenetére


Dtomka
veterán

[link] Én ezeket a beállításokat használom

(#982) BullKoxa válasza Dtomka (#980) üzenetére


BullKoxa
őstag

Láttam a BFV topikban. Csak álltalában ha jól olvasom minden egyes új driverrel butítják a régebbi drivereket. Ezért nem szívesén cserélgetem őket, nem akarok a driver csere miatt szívni. Akkor marad a 10. Havi driver fent, szinte csak BFV megy a gépen.

(#983) Dtomka válasza BullKoxa (#982) üzenetére


Dtomka
veterán

Igen, lehet összeesküvés elméletnek tűnik, de volt pár újabb driver aminél laggokat és kevesebb fps-t tapasztaltam. De lehet a BF V firrsítések vagy win frissítés miatt.
Nálam most a 441.87 (2020.01) van fent, és nem tapasztaltam problémát, talán fps csökkenést sem. Tégy 1 próbát, lehet neked is beválik.

[ Szerkesztve ]

(#985) csiby222 válasza Dtomka (#983) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ez nekem is összeesküvésnek tűnik. 1070Ti-m van két esport játékkal is játszom eléggé érzékeny vagyok az fps csökkenésre mindig ki van íratva valamelyik sarokba és mindig frissítem a drivereket. Sosem tapasztaltam volna, hogy akár 5 fps-nek is búcsút kellett volna intenem.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#986) Puma K válasza csiby222 (#985) üzenetére


Puma K
veterán

Jogilag nem is tehetik meg, hogy rontják a korábbi kártyák teljesítményét szoftveresen avagy az újabb driverekkel. Mert ha megtennék akkor a világon bárhol de az USA-ban egészen biztos beperelnék őket a végfelhasználók. Az viszont előfordulhat, hogy driverek között van eltérés és frissítés után FPS növekedés de akár FPS csökkenés tapasztalható, de még hibahatáron és nem drasztikus mértékben.

Korábban, 2018 vége felé volt az a pletyka hogy trükközik az Nvidia... de mint kiderült nem az Nvidia trükközött hanem a Windows 10 kapott egy olyan frissítést az időtájt, ami miatt csökkent mérhető mértékben és hibahatáron túl az FPS.

Egy szó mint száz az Nvidia nem lassít, de a Windows-Microsoft lassíthat adott frissítések után... :U amit persze helyrehozhatnak az újabb frissítésekkel.

A lényeg: ha működik rendben az ember gépe hibamentesen, akkor se BIOS-t, se firmware-t, se driver-t nem érdemes frissíteni... (a vírusirtó ebbe nem tartozik bele, mert azt ajánlott :D ) a Windows... meg Windows... azt már megszoktuk az évek... év tizedek alatt... hogy hol jó, hol hibamentes, hol pedig az ember kidobná a gépét az ablakon ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#987) Jack Oneill válasza csiby222 (#985) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyetértek.

(#988) csiby222 válasza Puma K (#986) üzenetére


csiby222
aktív tag

"Egy szó mint száz az Nvidia nem lassít, de a Windows-Microsoft lassíthat adott frissítések után... :U amit persze helyrehozhatnak az újabb frissítésekkel."

Erre volt példa a Destiny2-ben. Azt hittem nálam volt a hiba. De az MS-k basztak el valamit de helyre is hozták rá pár napra.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#989) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Control panelban az energiagazdalkodast használja valaki adaptív módban?

(#990) Puma K válasza Jack Oneill (#989) üzenetére


Puma K
veterán

Én használom az energiagazdálkodási módokat programonként, viszont a Maximális teljesítmény előnyben részesítése opciót választom GPU igényesebb játékok-programok esetén, hogy a kártya-Nvidia GPU boost minden esetben tartsa és ne dobálja a 3D HIGH profilban dinamikusan az órajelet a boost tartományon belül.

Ez azért jó, mert terheléskor a "fix" órajel (ugye az Nvidia GPU boost miatt úgy is le fogja venni pár lépcsővel ahogy bemelegszik a kártya és beáll egy hőmérsékletre) esetén a kártya teljesítménye egyenletes és minimalizálni lehet az akadásokat és az FPS is folyamatosabb.

Esetemben a gyakorlatban úgy néz ki, hogy 1987 MHz-cen kezd a VGA és rendszerint 1949 MHz-cen áll meg. Persze elvétve akad olyan cím ami jobban terheli a kártyát és emiatt 1936 MHz-cen látom néha tanyázni a GPU órajelét. De egy régebbi (10-15 évnél idősebb) játéknál fel sem vált 2D órajelprofilból és marad 139 MHz-cen a GPU. Vagy nem túl régi címek esetén amik pl még mindig nem megterhelőek a VGA számára marad 1544 MHz-cen a GPU órajele és így is bőven sok FPS-em van (165Hz-ces a megjelenítőm).

Az általam használt energiagazdálkodási mód ellenére is működik (ha csak adott programokra állítod be és nem a globális részen a driver-ban) a felhasználók által kikapcsolhatatlan-állíthatatlan 3 gyári órajelprofil: 2D, 3D LOW, 3D HIGH.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#991) Jack Oneill válasza Puma K (#990) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Értem. Én tulajdonképpen azzal nem csinálok bajt, remélem, ha adaptívon hagyom. Ilyenkor elvileg az igénybevetel függvényében állítja a teljesítményt.

(#992) core i7


core i7
addikt

Új driver van 442.19

(#993) Jack Oneill válasza Puma K (#990) üzenetére


Jack Oneill
veterán

És ilyeneneket is állítasz a control panelben, hogy optimalizálás számítási teljesítményre?

(#994) Puma K válasza Jack Oneill (#991) üzenetére


Puma K
veterán

Így van nem csinálsz semmi bajt ha azt beállítod.

Ezeket a kártyákat már minimum egy évtizede szoftveresen átlagos felhasználó számára lehetetlenség tönkretenni.

Erre külön figyel az Nvidia, mert korábban simán megesett, hogy egy bármilyen VGA tuning programban pl a GPU feszültség csúszkáját maximumra tolva kinyírták terhelés során a kártyát... most már VGA BIOS szinten korlátozva van a maximálisan beállítható és adható feszültség még a biztonságos tartományon belül.

Továbbá ezért is van a kikapcsolhatatlan és megkerülhetetlen Nvidia GPU boost a kártyákban, hogy magas hőmérséklet esetén nem csak az órajelet veszi vissza, de a feszültséget is hogy óvja a kártyát.

Az adaptív beállítás szerintem inkább egy laptopnál lehet jó opció, de egy asztali gépnél én nem használnám mivel a melegedés nem lehet gond és a teljesítmény sem feltétlen egyenletesebb ugye a terhelés függvényében változó órajel miatt.
De próbáld ki és hagyatkozz a tapasztalataidra.

(#993) Jack Oneill :

Most így hirtelen a munkahelyről ezt nem tudom, de ha otthon leszek és nem felejtem el ránézek. Vannak beállítások amiket átállítok.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#995) Dtomka válasza Puma K (#990) üzenetére


Dtomka
veterán

Korábban én is csak 1-2 játéknál alkalmaztam a max teljesítményt. De azt vettem észre, hogy a köv gép újraindításnál elfelejti. Azóta globálisan állítom be.

(#996) Jack Oneill válasza Puma K (#994) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi a tanácsokat és hogy megnezed 🙂

(#997) Puma K válasza Dtomka (#995) üzenetére


Puma K
veterán

Mert a jobb alsó sarokban rá kell nyomni, hogy Alkalmaz és onnantól kezdve arra a programra (még mindig nem ajánlott a globálisnál ezt beállítani, mert akkor Windows alatt is 3D LOW profilban azaz 1544MHz-cen jár a GPU pl egy 1080 Ti esetén) vonatkozóan minden esetben használnia kell.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#998) Dtomka válasza Puma K (#997) üzenetére


Dtomka
veterán

Szerintem úgy csináltam, de akkor is elfelejtette. Most kipróbáltam és OK. Köszi!

(#999) Cs1csó válasza Dtomka (#995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek a "max teljesítmény" vagy teljesítmény centrikus beállításnak van valódi értelme? Szerintem a kiegyensúlyozottnak pont az az értelme, hogy ha pl. játszik az ember akkor engedi ami a csövön kifér amennyit a hardverek nem szégyellnek felvenni áramot ha pedig böngészek vagy csak IDLE a gépe akkor pl. 3500Mhz-es procim csak 800Mhze-n ketyeg mert egyszerűen nincs többre szüksége.

(#1000) Puma K válasza Cs1csó (#999) üzenetére


Puma K
veterán

Szerintem most kicsit te kevered a dolgokat.

Amiről te írsz az a szövegedből úgy jön le hogy a CPU-ra gondolsz.

Én személy szerint a CPU-nál 24/7-ben azaz minden alkalommal amikor bekapcsolom a gépet és használom a CPU fixált órajelen és feszültségen fut. Ez azért jó mert bármilyen feladatot is kap a CPU vagy bármit is kell csinálnia azt azonnal a maximum kakaóval tudja elvégezni. Már a BOOT és Windows indulása során és érződik ez az alaptól eltérő tempó.

Emiatt a rendszer ugrósabb avagy reszponzívabb a használata során. Már Windows-ban való programindítás és munka során is.

Ha alapon van hagyva akkor meg a CPU-ban lévő órajelgenerátornak ki kell találnia, hogy az adott kapott feladathoz mennyi feszültség és órajel szükséges és ez másodpercenként változik és ugrál.

A VGA-nál meg ugyan ez, csak ott a driver tudja utasítani a kártyát, hogy minden esetben tartsa az órajelet ha adott program elindul. És csak addig ameddig azaz adott program fut. Amint kilépsz belőle vissza áll a kártya 2D órajelprofilba.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.