Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) csiby222 válasza Pécsi gyerek (#899) üzenetére


csiby222
aktív tag

Elméletben még kattintanod sem kell mert automatán leszedi ha ne adj isten mégse akkor Microsoft Store-ban nyomsz egy frissítést és leszedi.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#902) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszönöm az infót mindenkinek :R Az elképzelhető hogy régebbi driveral gyorsabb a kártya?Ahogy hallottam Nvidia szereti elfelejteni a régebbi szériát. :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#903) Jack Oneill válasza Pécsi gyerek (#902) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem feltétlen. Nekem nem mai karim van (gtx 750 tuningolt) és sokszor elofordult gyorsulás.

(#904) Pécsi gyerek válasza Jack Oneill (#903) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Na szerintem felrakom a legújabb drivert majd ha megjött a kártya.Az Rx 460 után szerintem tök mindegy ha kicsit lassabb is valamelyik driveral. :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#905) Jack Oneill válasza Pécsi gyerek (#904) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ráadásul a vezerlopultban lehet bohockodni, amivel néha néha egy kis kakaót kap a kártya és látványban sem utolsó pl az nvidia sharpening.

(#906) Pécsi gyerek válasza Jack Oneill (#905) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hát most évekig radeonoztam, úgy hogy biztos lesznek majd még kérdéseim :B :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#907) csiby222 válasza Pécsi gyerek (#902) üzenetére


csiby222
aktív tag

Sem gyorsulást sem lassulást nem tapasztaltam, még összehasonlító tesztet sem találtam DCH vs Standard driver témában. Lehet mert felesleges is lenne :F

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#908) rumkola válasza csiby222 (#907) üzenetére


rumkola
veterán

semmiféle különbség nincs a 2 verzió között sebességben/stabilitásban
ez le is van írva az nv oldalán

(#909) csiby222 válasza rumkola (#908) üzenetére


csiby222
aktív tag

Akkor ezt a kérdést is ki lehet pipálni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#910) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Úgy értesültem hogy a legújabb RTX kártyák bizonyos nvidia újabb driverrel olyant csinálnak hogy random terheléstől függetlenül játék alatt kb 1-2mp ig fel pörgetik a ventit maxra majd leállítják vissza normális fordulatszám ra. Elég komoly vgat kellett ez miatt vissza vinnem és kérdezem hogy más is tapasztalja e és ha igen akkor van e ra megoldás azon kívül hogy az afterburnerben piszkálni kene a venti fordulatszámot kézzel mondjuk egy fixre beállítva.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#911) Jack Oneill válasza csiby222 (#909) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ezt a kérdést akkor lehetne kipipalni, ha a kérdés erről szólt volna. De nem erről szólt. A kérdés arról szólt, hogy a driverek frissitesevel nem lassít-e az nvidia a régebbi kártyákon.

[ Szerkesztve ]

(#912) csiby222 válasza Jack Oneill (#911) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ja akkor rosszul értelmeztem a kérdést. Van ez így. :Y

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#913) BogyóBP válasza BogyóBP (#910) üzenetére


BogyóBP
addikt

Erre senki semmi?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#914) rumkola válasza BogyóBP (#913) üzenetére


rumkola
veterán

ha ez így lenne, akkor százak panaszkodnának erre

[ Szerkesztve ]

(#915) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mivel AMD-ről váltottam ide, teljesen ismeretlen minden.
Kérdés: RTX 2080Super esetén, a ray-tracing opciót a támogatott játék beállítáasain belül, vagy a driverben, vagy is-is kell bekapcsolni :F
Most az ARK: Survival Evolved játékkal próbálkozom, ott nem látok DXR beállítási opciót....
Mi a titok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#916) Laca333 válasza VGYke (#915) üzenetére


Laca333
tag

Driverben nem kapcsolható, csak a játékon belül, ha támogatja.

(#917) VGYke válasza Laca333 (#916) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! És azt lehet tudni, hogy játékon belül milyen opcióval?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#918) Laca333 válasza VGYke (#917) üzenetére


Laca333
tag

Szerintem az a játék nem támogatja még, de nem tudom biztosra mondani. Úgy tudom az DXR csak DX12-es játékoknál működik és csak akkor ha a játék támogatja.

Ez itt pl a Battlefield V

(#919) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem örülök ennek a CSAK Store-ból elérhető Control Panel-nek. :(((
Nem szeretem a Store-t, az UWP-s appokat is gyalulni szoktam.

(#920) BogyóBP válasza rumkola (#914) üzenetére


BogyóBP
addikt

És nem panaszkodnak? Tele van vele a net. Neked nincs ilyen problémád ?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#921) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Sziasztok! Kezdek megőrülni!
Win10 login után 1-2 másodpercel össze omlik a rendszer, egyszerűen kikapcsol a gép. Nvidia driver-re gyanakszok, mert csökkentett módban semmi baja, DDU-val leszedtem a drivereket, de csökkentett módban nem tudom telepíteni...
Amint normális módban elkezdem telepíteni, a win10 kiírja még a geforce experience telepítést ahogy elkezdem (vagy magától csinálja automatikusan, ezt nem tudom), hogy a control panel települt és érdemes lenne kipróbálni. Na és akkor megint kikapcsol a gép. :Y
Nagyvonalakban a pc: nvidia vga gtx1080, Asrock B450M Pro4, Ryzen 3700X, 850W bequiet táp, elvileg a hardverekkel nincs gond. (semmi tuning, még az XMP sincs bekapcsolva. túlmelegedés sincsen)
Ötleteket várok! :D

[ Szerkesztve ]

(#922) rumkola válasza Winzsolt (#921) üzenetére


rumkola
veterán

Régebbi game ready drivert tegyél fel. Ne DCH-t!!

(#923) Cs1csó válasza Winzsolt (#921) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#924) Winzsolt válasza Cs1csó (#923) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Megvolt, ugyan ez a helyzet :(

(#925) Jack Oneill válasza Winzsolt (#921) üzenetére


Jack Oneill
veterán

És ha nem telepítesz semmilyen drivert, akkor is osszeomlik login után?

[ Szerkesztve ]

(#926) rumkola válasza Winzsolt (#924) üzenetére


rumkola
veterán

A programok és szolgáltatásokban látod külön az nvidia control panelt? Ha igen, akkor uninstalláld.

(#927) Winzsolt válasza Jack Oneill (#925) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Csökkentett mód DDU után normál módban login-t követően win10 automatikusan feltelepíti magának a control panelt.(de miért) Most nem omlott össze rögtön, elindítottam a control panelt kíváncsiságból. Majd 2mp-el később megjelent az értesítés hogy realtek audio control települt és bumm :Y

(#928) Winzsolt válasza Winzsolt (#927) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Hogyan tudnám ezt letiltani csökkentett módban, hogy a win10 automatikusan telepítsen bármit is? Ha jól emlékszek a sdzolgáltatásokat nem tudom elindítani csökkentett módban.

(#929) Dadpool válasza Winzsolt (#928) üzenetére


Dadpool
aktív tag

Húzd ki az utp kábelt. És manuálisan próbáld meg.

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#930) csiby222 válasza Winzsolt (#928) üzenetére


csiby222
aktív tag

Vagy letiltod a netet (vagy kihúzod) a Windows-ban vagy a DDU beállításain belül bepipálod ezt:

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#931) Winzsolt válasza csiby222 (#930) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Kipipáltam, és még a netet is kihuztam. Fél siker, ugyanis sikerült beloginolni és nem omlott össze.
Elkezdtem telepíteni a fentebb említett 441.66-os driver-t és a telepítés vége felé cserben hagyott. Innentől megint nem tudok loginolni.
Milyen sorrendben kellene telepítenem a drivereket, nincs valami extra amit először fel kéne telepíteni? Vagy másban keressem a hibát?! :(
szerk: friss win10 van fent, elvileg a legfrisebb

[ Szerkesztve ]

(#932) csiby222 válasza Winzsolt (#931) üzenetére


csiby222
aktív tag

Elméletben nincs meghatározva driver sorrend, Én ennek ellenére az alaplap chip készlet driverével kezdek mindig és csak utána a többi.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#933) rumkola válasza Winzsolt (#931) üzenetére


rumkola
veterán

friss win10-re nem kell semmi (vga sem, kipróbáltam, mindent feltesz ami kell)

(#934) Cs1csó válasza Winzsolt (#931) üzenetére


Cs1csó
félisten

FUss neki mégegyszer: TISZTA telepítés, melynek során minden a rendszerpartícióhoz tartozó korábbi partíciót törölj ameddig egyben nem látod az egészet ekkor katt a továbbra feltelepíted majd ha bejön az asztal feltolod a decemberi VGA driver-t GE-vel vag GE nélkül és ekkor már jónak kell lenni. Más driver-t manuálisan nem nagyon kell telepíteni esetleg a Realtek hangkártya driver-t.

+1 rumkola

NEM kell manuálisan semmilyen chipset stb. driver-t telepíteni amit a Windows feltelepít azzal kell használni persze a VGA driver kivételével azt érdemes manuálisan feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#935) Winzsolt


Winzsolt
aktív tag

Köszönöm a sok tippet, elég sok mindent kipróbáltam végül is tápegység csere oldotta meg a problémát!
Egy régebbi állítólag jó minőségű táppal próbáltam először (eddig jól is müködött). De úgy tűnik, hogy ehhez már modernebb kell. Kicseréltem egy "single 12V rail-os" tápra és most hibátlanul felment a driver és minden oké :U
Valami másik fórumon olvastam, hogy tápegység is lehet a rossz, mert a vga sokkal kevesebbet fogyaszt, ha nem használja a teljes driver pakkot(mint pl. csökkentett módban).

(#936) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Jelentkeztem már itt, de most előlről: Szeretnék segítséget kérni a hozzáértőktől.
2080Super és g sync kompatibilis (2560x1440*144Hz, de freesync-ben csak 60-90Hz között működő) monitor + 9900KCPU + driver beállításokról lenne szó:
Ha ragaszkodom a g sync (freesync)-hez, akkor egy hozzáértő meg tudná mondani, hogy az alábbi beállítások jók-e, illetve mit lenne célszerű módosítani a tök jó kép érdekében?





Minden segítséget nagyon megköszönök! Mint korábban is írtam, eddig AMD volt, teljesen ismeretlen itt minden!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#937) jaffa 2843 válasza VGYke (#936) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Max FPS-t a maximum frissítés alá kell belőni 3-4 FPS-sel. Egyébként első blikkre jónak tűnik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#938) VGYke válasza jaffa 2843 (#937) üzenetére


VGYke
addikt

Szóval így?
:F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#939) jaffa 2843 válasza VGYke (#938) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

:K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#940) VGYke válasza jaffa 2843 (#939) üzenetére


VGYke
addikt

Már azt hittem valami nem jó, mert itt:

Valami zanzásítva (csíkok/vonalak) jelent meg a játék, de aztán bekapcsoltam játékon belül a "Vertical Sync"-et és a probléma elmúlt. Ilyennel sem találkoztam még, hogy azt be kell kapcsolni...
Esetleg ezt a driverben is be kellene valahol?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#941) csiby222


csiby222
aktív tag

[GeForce Hotfix Driver version 442.01]

This Hotfix driver resolves the following issues:

[Call of Duty Modern Warfare] Streaming of gameplay using OBS will randomly stop
[The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine] Game may crash when a user reaches a specific cut scene
[SLI+G-SYNC Stutter] User may experience minor stuttering when using NVIDIA SLI in combination with G-SYNC.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#942) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Korábban kérdeztem már ezt a GPU scaling funkciót a control panelban, hogy mi a fenét szolgál. Az élesítésen belül lehet beállítani. Arra lettem figyelmes, hogy ha bekapcsolom és a játékban felbontást váltok egy olyan méretre, ami nem a monitoromnak megfelelő, akkor nem nyomódik össze, illetvenem nyúlik a kép, hanem fölül-alul fekete keret lesz és az arányok megmaradnak. Én csak ennyit tapasztaltam eddig, valaki mást?

(#943) Jack Oneill válasza csiby222 (#941) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez miért nem jelenik még meg Experience-en belül?

(#944) csiby222 válasza Jack Oneill (#943) üzenetére


csiby222
aktív tag

Mert hotfix driver.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#945) Jack Oneill válasza jaffa 2843 (#859) üzenetére


Jack Oneill
veterán

És akkor sem kell használni, ha natív felbontast, de a játékban render scale 85?

(#946) skL86


skL86
tag

Sziasztok, nem telepul az nvidia control panel az egyik gépemen, próbáltam már driverek (régebbiek, újabbak) reinstalljat, win reinstall, de nem segít semmi, neten sem találtam rá megoldást, nincs valakinek tippje?

(#947) jaffa 2843 válasza skL86 (#946) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#948) Jack Oneill válasza skL86 (#946) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szokjal hozzá, mert szép lassan már csak ez lesz. MS store-ba kerül át.

(#949) rumkola válasza skL86 (#946) üzenetére


rumkola
veterán

win reinstall azért beteg dolog :D

(#950) Cs1csó válasza rumkola (#949) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebben az esetben sajnos annyit ér mint halottnak a csók, hiszen már csak a Store-ból érhető el a Control Panel. DE ha ezt már tudja, és nem akar Store-os Control Panel-t akkor felteheti a 2019-es utolsó driver-t ami még "normál" Control Panel-es és tiszta Windows telepítés után azt feltéve a régi rendszert látja majd. Az egy külön érdekesség, hogy ha erre a driver-re telepíti a legfrissebb már januári driver-t akkor Store-os Control Panel nélkül is települni fog hiszen a normál Control Panel a gépen van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.