Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Cs1csó válasza ricsi99 (#400) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg a driver-nek nincs köze az ilyesmihez. a kártya BIOS-a felel ezért, ott van beállítva, hogy pl. félpasszív legyen a kártya - alacsony terhelésnél leáll a venti - vagy pedig folyamatos működik a ventilátor - még ha alacsony fordulatszámon is - ugyanazon driver mellett.

Van eközben terhelés a kártyán? Lehet bekaptál valami bányász dolgot ami folyamatosan - még ha alacsony szinten is - de dolgoztatja a VGA-dat?

[ Szerkesztve ]

(#402) vigyori78 válasza ricsi99 (#400) üzenetére


vigyori78
őstag

Msi afterburner programmal próbáltad már, hogy lehúzod nullára a fordulatot ?
Mert ha azzal nem működik akkor nem driver probléma lessz.

(#403) ricsi99


ricsi99
addikt

Mint irtam ,hogy az a kérdés driver lehet e...
Többi általános trükköt már meghúztam... bios upgrade stb...
A trükk az hogy semmilyen program nem engedi 30% alá szabályozni a ventit....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#404) Cs1csó válasza ricsi99 (#403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gép áramtalanítása, esetleg a csatlakozók megvizsgálása, gép portalanítása.

Ezek után sem jó akkor Windows újratepítése és egy régebbi driver telepítése ha ezek után is fennáll a probléma akkor lehet a kártya nem jó. és érdemes valami szakival konzultálni maga a bevizsgálás nem egy őrült összeg szokott lenni.

(#405) ricsi99 válasza Cs1csó (#404) üzenetére


ricsi99
addikt

Tisztázzuk:
A kártyának semmi baja az égvilágon, tökéletesen működik. Ugyan úgy az oprendszer is.
Nem tudom miért adsz ilyen esetben is bárkinek olyan tanácsot ,hogy szedje szét a gépet...
Wtf... utánna aki nem ért hozzá annak már tuti lesz gondja
Én szeretném átlépni a gyári ventiszabályozás kereteit...csak már kifogytam az ötletekből...
gondoltam rákérdezek ,hogy lehet e a driver a ludas... sajnos ahány driver verzió annyi "feature" lehet :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#406) Cs1csó válasza ricsi99 (#405) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R bocsi, szerintem félreértettelek azt hittem eddig tudta a ventileállítást - félpasszív módot - de ezek szerint nem. GTX 770-ről van szó? Nem tudom, tudja e a félpasszív módot keress rá a gyártó honlapján ott kell lenni erről infónak.

Az MSI AB, vagy a Asus GPU Tweake-t póbáld meg ha ez a kettő nem tudja akkor a kártyára lehet van másik firmware ha az sem akkor passz, lehet nem tudja.

Nekem Asus STRIX 970-em van annak a ventilátorai csak kb. 50-60 celsius fok felett kapcsolnak be de a Gigabyte 970-esnek nincs ilyen módja ott folyamatosan - még ha alacsony fordulattal is - de mennek a ventik de ott is lehet firmware frissítéssel vagy MSI AB-vel - nem tudom - ezen változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#407) gejala


gejala
őstag

A sok ótvar 400-as driver után úgy néz ki, ez a mostani 419.35 végre jól sikerült. Erre már megéri Pascal tulajként is frissíteni 3xx-ről. Gyorsak és stabilak a játékok és van csomó hasznos bugfix is. ARK és Witcher 3 még mindig kékhalálozgat, ezekkel játszók maradjanak 399.24-en.

(#408) csiby222 válasza gejala (#407) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azért én megnézném egy kékhalál viewerrel pontosan miért is kék halálozik mert nagyon kétlem hogy a driver miatt.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#409) gejala válasza csiby222 (#408) üzenetére


gejala
őstag

Benne van Known Issues-ban.
[ARK Survival]: Multiple errors and then blue-screen crash may occur when playing the game. [2453173]
Ugyanez a hiba van Witcher 3-ban is.

(#410) csiby222 válasza gejala (#409) üzenetére


csiby222
aktív tag

Na mondjuk akkor így érthető bár én nem játszok ilyen játékokkal.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#411) Archttila


Archttila
veterán

En most mikroakadasokat fedeztem fel az uj driver-el. MPC-HC (dxva copy back) alatta madVR, a settings a regi, viszont ami erdekes, h OSD-n nem ir frame drop-ot es egyebeket, egyszeruen csak mikroröcceneseket produkal... Rettento idegesito szoval nalam ez most nem jott be, ma rakom is vissza az elozot.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#412) Mika1227


Mika1227
őstag

419.67

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#413) Bismarck24 válasza Mika1227 (#412) üzenetére


Bismarck24
tag

Ez a driver ha jól látom akkor notebook vgak-hoz van, nem asztalihoz.

(#414) Mika1227 válasza Bismarck24 (#413) üzenetére


Mika1227
őstag

Teljesen igazad van, nem figyeltem eléggé! Bocsánat! :R 419.67

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#415) Bismarck24 válasza Mika1227 (#414) üzenetére


Bismarck24
tag

Végül csak megérkezett asztali gépekre is az új nvidia driver, amit az nvidia oldaláról már tölthetünk is le. 😀

(#416) Cs1csó válasza Bismarck24 (#415) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam manuális kereséssel sem ad ki új driver-t: GTX 970

(#417) Dtomka válasza Cs1csó (#416) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor vmit rosszul csinálsz :D

(#418) Bismarck24 válasza Cs1csó (#416) üzenetére


Bismarck24
tag

419.67 nvidia creator ready driver[link]

(#419) Cs1csó válasza Dtomka (#417) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmit sem csinálok rosszul, a GTX 970-hez nincs egyik se GRD se CRD verzió:

(#420) gejala válasza Cs1csó (#419) üzenetére


gejala
őstag

419.67-ben nincs Maxwell/Kepler támogatás, csak Pascal/Turing/Volta.

[ Szerkesztve ]

(#421) Cs1csó válasza gejala (#420) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondoltam, hogy ez van mögötte ezért is írtam már az első hozzászólásomnál hogy konkrétan az én GTX 970-esemre nem jött új driver. Volt aki bizonygatta, hogy de, pedig NEM. :K ;)

(#422) csiby222


csiby222
aktív tag

GFE-ből is tudja mindenki frissíteni a Creator drivert az Illesztőprogramok résznél a három pontra kattintva ki lehet választani melyiket tegye fel.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#423) Cs1csó válasza csiby222 (#422) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ennek a "CREATOR"-nak pontosan mi az értelme mert olvasatomban aki játékra használja a VGA-ját annak pont nem azt kell feltelepítenie hanem ami a nevébe is utal rá a Game Ready Driver-t.

(#424) Bismarck24


Bismarck24
tag

(#425) Cs1csó válasza Bismarck24 (#424) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#426) csiby222 válasza Cs1csó (#423) üzenetére


csiby222
aktív tag

Itt a cikk prohardveren elolvasod és kiderül kinek jó. Én csak azt írtam hogy nem kell letöltögetni akinek fent van a GFE az abból is tudja frissíteni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#427) csiby222 válasza Cs1csó (#231) üzenetére


csiby222
aktív tag

Már egyszer ezt leírtam de leírom még egyszer. Nem értem miért idegesítő ott a GFE automatikusan letölti a drivert lehet tiszta telepítést csinálni jelez amikor van új driver nem neked kell kiguglizni a megfelelőt. Mindig javítanak valamit és nem csak placebo van részletes dokumentáció mi változott és mi vár megoldásra.

Ott a Realtek hangkártya driver minden héten jön legalább egy driver se keret program ami írná, hogy van driver, guglizhatom mindig, ja és a legszomorúbb hogy se release note se changelog nincsen.

Ez kb olyan hogy sokat frissít a Win 10 mindenki sír miatta de amikor meg elrontottak valamit a DNS szervereknél és nem töltött frissítést akkor meg azon sírtak az emberek.

Megoldás tölts le egyet és ne frissítsd ha neked ez problémát okoz ennyi.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#428) Cs1csó válasza csiby222 (#427) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugi ! Onnan indult, hogy erőlködtek, hogy az ÉN kártyámra is jött driver frissítés erre mondtam, hogy NEM jött se GE-n keresztül se Nvidia oldaláról keresve: Maxwell GTX 970

+ kétségeim vannak, hogy GRD és CRD között akkor fene nagy különbség lenne sőt még tovább szabdalták a DHC és a STANDARD típusra miközben egy driver még mindig kb. 550MB.

(#429) csiby222 válasza Cs1csó (#428) üzenetére


csiby222
aktív tag

DCH nem kötelező, a piros oldalon is 327Mb egy driver, telepítve nem tudom mennyit foglal (Bár nem értem ez miért okoz gondod mikor már egy terrás SSD-t is elég jó áron lehet megszerezni ahhoz képest mennyi is volt régebben egy SSD ára). Rengeteg olyan szolgáltatással van megtűzdelve ami miatt ennyi helyet eszik de ez meg van AMD oldalon Relive képében és hasznos funkciók már ha valaki streameléssel foglalkozik.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#430) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy MSi GTX 1660Ti 6GB armor vga vatta uj, drivererzés után nem adott kpet bekapcsoláskor igen de mikor a windows 10 üdvzöljük képernyő jött kikapcsolta a monitort, lehet driver hiba, nagyker most vizsgálta be a kártyát és szerintük teljesen rendben van végigfutott minden teszt vele.
Létezik ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#431) csiby222 válasza Recon666 (#430) üzenetére


csiby222
aktív tag

Lehet hogy a kábel rossz minőségű próbáld meg esetleg hdmi-vel vagy dvi-l a display port kábel eléggé kényes jószág. Esetleg még az is előfordulhat hogy rossz frissítéssel akar indulni és azért nem ad képet. Csökkentet módban próbáld meg feltenni a monitorod driverét. Vagy még esetleg az is előfordulhat hogy ha tv is van kötve rá akkor arra ad képet és nem a monitorodra. Vagy töröld le a drivert teljesen DDU-val és inkább a GFE találja meg és tegye fel a drivert.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#432) Recon666 válasza csiby222 (#431) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Próbáltam már minden félével. Win10 szedi le a drivert ugy volt belőve, de most frissítettem a 10-et majd ha visszakapom megpróbálom.
Köszi! :R

(#433) csiby222 válasza Recon666 (#432) üzenetére


csiby222
aktív tag

A win 10 driver letöltését kapcsold ki a DDU-val mert semmit nem ér.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#434) Cs1csó válasza csiby222 (#429) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bibí!! Nekem is megjött a driver frissítés! :P

(#435) csiby222


csiby222
aktív tag

425.11 Hotfix Driver

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands: Game crashes when accessing the inventory menu
Ark Survival Evolved: Fixes random crashes on GeForce RTX 20 series GPUs
Fixes corrupted graphics in games on ASUS ROG Strix GL702VS notebooks introduced in driver 419.35

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#436) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!

Annak mi lehet az oka hogy a driver telepitesenel az alabbi uzenetet kapom?
The Standard NVIDIA graphics driver is not compatible with this version of Windows.
Az oprendszer egy jogtiszta Win 10 Pro 64 bit, most lett felrakva egy vadi uj konfigra.
A vga egy MSI 1060 6GB. A letolto oldalon is az ennek megfelelo parametereket valasztottam ki, a 419.67 es verziot probalom telepiteni.

Keresgeltem a neten, es sokan a Windows frissiteset irtak, de a gephazbol manualisan felraktam az osszes jelenlegi frissitest, de tovabbra is ezt az uzenetet kapom.

Valakinek van valami otlete, hogy mit tudnek meg kiprobalni?

Koszi,
Tamas

(#437) Cs1csó válasza Sleed (#436) üzenetére


Cs1csó
félisten

Innen akartad tölteni: [link] és a letöltés előtt így állítottad be a paramétereket? :

Majd ezt szedted le:

Akkor ennek fel kell mennie, ha mégsem akkor futtasd ezt: DDU majd gép restart és mehet fel amit fentebb letöltöttél.

(#438) csiby222 válasza Sleed (#436) üzenetére


csiby222
aktív tag

Mert a DCH driver került fel és ne Standarddel próbáld frissíteni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#439) Sleed válasza Cs1csó (#437) üzenetére


Sleed
aktív tag

Koszi sracok, igy sikerult! :R

(#440) SityiSXT


SityiSXT
őstag

425.31 - raytracing engedélyezve 1060-tól fölfelé
DCH
Standard

(#441) jaffa 2843 válasza SityiSXT (#440) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Háát. :D

BF V - Ultra, 1440p, Motion blur off (profilomban a vas, röviden: 8700k, 1080, 16GB)

RTX OFF
RTX ON

Egyetlen sötét map. Félek, hogy máshol még keményebben megeszi.

szerk:

Máshol közelebb van a 20-hoz, mint a 30-hoz :D Játszhatatlan, még 40-50 FPS-sel is, nemhogy így. :C
Még legalacsonyabb részletességgel is esélytelen minden.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#442) gejala válasza jaffa 2843 (#441) üzenetére


gejala
őstag

Jó, hát ez nyilvánvaló volt, hogy Pascalon használhatatlanul lassú lesz RT. Ezt csak azért engedélyezte Nvidia, hogy megnézhesd hogy néz ki a dolog és ha tetszik, menj és vegyél egy 2080 Ti-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#443) csiby222 válasza gejala (#442) üzenetére


csiby222
aktív tag

Vesz a halál ugyan olyan paraszt vakítás kb mint a Physx max majd ha mellékelnek egy 50%-s kupont a driver mellé talán akkor. Egyébként is felesleges mert kompetitíven játszok :DD

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#444) Dtomka válasza SityiSXT (#440) üzenetére


Dtomka
veterán

MI a különbség? Melyiket érdemes feltenni?

(#441) jaffa 2843
Ha 1080 nal ilyen gyengén szerepel, akkor 1070 nel ki sem próbálom :)
Majd ha lesz 2080 TI-m... Dehogy lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#445) csiby222 válasza Dtomka (#444) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ennyit tudni róla több infót nem nagyon találtam róla

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#446) Dtomka válasza csiby222 (#445) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm ezt a cikket én is megtaláltam. Felteszem a DCH-t lesz ami lesz :)

(#447) csiby222 válasza Dtomka (#446) üzenetére


csiby222
aktív tag

Kérdésedre a válasz, nincs, már mint ami a teljesítményt illeti. Yt-n semmilyen össze hasonlító videót nem találtam ami a Standard vs DCH-t illeti személyes tapasztalatom az, hogy semmi különbség nincs. DCH-t használom mióta megjelent.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#448) Dtomka válasza csiby222 (#447) üzenetére


Dtomka
veterán

Értem, köszönöm a választ! :R

(#449) szabog4


szabog4
aktív tag

Sziasztok!

Akadt 1 kis probléma az öcsém 1660-ával. Driver telepítés után power saving módba megy a monitor.
windows 10 és 8-al is csinálja. Több infót a gépről később tudok írni, HA SZÜKSÉGES.

Régi drivert meg nem enged telepíteni.

Olyat javasoltak, hogy ram ki és be, meg az alaplapból az elem ki és be, de nem segített.

Van valami ötletetek vagy egyelőre kevés az infó?
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#450) csiby222 válasza szabog4 (#449) üzenetére


csiby222
aktív tag

Más porton (HDMI, DVI), monitoron vagy tv-n is ugyan ezt csinálja? Érdemes lenne megnézni ott is ugyan ezt csinálja-e mert lehet a display port kábel rossz vagy a frissítés(Hz) amivel indulna nem tetszik a monitornak.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.