Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) csiby222 válasza csiby222 (#1100) üzenetére


csiby222
aktív tag

Uhh bocs elírtam a verzió számot 445.75 lenne az.

Viszont itt a hotfix: [445.78]

This Hotfix driver addresses the following:
Some DirectX 11 games may fail to launch when Image Sharpening is enabled from the NVIDIA Control Panel

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1102) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv!

Ami van összefoglalóban Display Driver Uninstaller link ez teljesen kigyomlálja a rendszerből az nvdiai drivert? Vagy még kell turkálni registryben vagy egyéb helyeken? Köszi.

(#1103) Dtomka válasza BoneDragon (#1102) üzenetére


Dtomka
veterán

Az mindent kigyalul, futtatod és utána telepíted az új drivert.

(#1104) BoneDragon válasza Dtomka (#1103) üzenetére


BoneDragon
veterán

:R

(#1105) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Megosztanék egy élményt másokkal, amiért nem ajánlom, hogy control panelban buzeráljátok az élesítést, helyette az experience-féle élesítést ajánlom, amit játékban kell előhívni és aktiválni. Szóval a történet a következő. Epic store-ban ingyenes lett a World War Z játék. Letöltöm, elindítom, állandóan kilép, hibaüzenettel. Már szétvetett az ideg, mi a fene lehet, mire olvasgatom a youtube hozzászólásokat, hogy control panelban ki kell kapcsolni az élesítést. Kikapcsoltam és rögtön megy a játék. Poénból visszakapcsoltam, megint nem megy. Kikapcsolom, megy. Szóval ezek után senkinek nem ajánlom, hogy onnan kapcsolja be, inkább az experience megoldására szavazok, viszont az nem minden játék alatt megy sajna. Még a végén a COD warzone is emiatt lép ki folyton.

(#1106) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#1105) üzenetére


Jack Oneill
veterán

ja de barom vagyok, hiszen lehet profilokat CP-ben létrehozni bakker.

(#1107) rumkola válasza Jack Oneill (#1106) üzenetére


rumkola
veterán

Mellesleg az új hotfix pont ezt javítja---

(#1108) rumkola válasza Jack Oneill (#1105) üzenetére


rumkola
veterán

(#1109) Jack Oneill válasza rumkola (#1108) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nocsak, köszi :)

(#1110) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Segítség,infó kellene.
GTX 1080 kártyához (MSI GT laptopba van, MXM Card) esetleg tudja valaki mi volt az utolsó driver verzió? (újabb GPU széria driver előtti)

nV Chat felületen nem elérhető senki (már egy ideje számol vissza) így ott nem tudok (jelenleg) segítséget kérni)

Válaszokat, segítséget előre köszi! :R

Közben tudtam beszélni nV Supportal és egy linket kaptam tőle.
Innen mit lenne érdemes használni?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1111) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Előlről kezdeném a kérdezgetést, és így utólag szeretném megköszönni janos666, Habugi, jaffa (és bocs akit kihagytam) az eddigi segítséget!
Szóval van i9-9900K, 32GB RAM, RTX 2080 SUPER, meg egy Asus MG279Q (144Hz, de csak 90Hz-g FreeSync= tök kompatibilis a g-sync-el) monitor.
Kérdésem: 445.75 driver esetén, jók a beállításaim, a maximális grafikai teljesítményre, G-Sync (FreeSync) beállítás esetén? Mit módosítsak?



Köszönöm aki segít!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1112) jaffa 2843 válasza VGYke (#1111) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jónak tűnik, ha semmi nem pörög 90 FPS fölé, ami nyilván egy 2080S-nél elég gyakran előfordul. Ha minden esetben G-syncet akarsz használni, akkor a Max Frame Rate-et állítsd be 87-re. Ezt csak akkor, ha globálisan minden játéknál szeretnéd. Kompetitív játékok esetén nem érdemes korlátozni, minél több az FPS, annál jobb, itt annyira nem számít a G sync. (Pl CSGO, Rocket League, Overwatch, stb...)

Amit még lecsekkolnék érdekességképp, hogy 144 Hz-et belövöd, de lekorlátozod a Frame Rate-et 87-re. Ilyenkor a G-sync bekapcsol-e vagy nem? (Control panelben, Display->G-sync indicator opcióval kijelzi, ha aktív)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1113) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

jaffa 2843
ASUS MG279Q https://www.asus.com/hu/Monitors/MG279Q/ [link]

Ez egy FreeSync -es monitor ! Ami természetesen jó az NV karikhoz.

VGYke

Ezt nézd meg: [link]

(#1114) jaffa 2843 válasza _DiEGO_ (#1113) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezeknek mi köze van bármihez is, amit kérdezett? A G-sync (Compatible) beállításokról volt szó.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1115) _DiEGO_ válasza jaffa 2843 (#1114) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Másról sem írsz mint a G-Sync -ről ! Közben AMD FreeSync monitorrel rendelkezik.

Ha minden esetben G-syncet akarsz használni, akkor a Max Frame Rate-et állítsd be 87-re. Ezt csak akkor, ha globálisan minden játéknál szeretnéd. Kompetitív játékok esetén nem érdemes korlátozni, minél több az FPS, annál jobb, itt annyira nem számít a G sync.

(#1116) PeTeR_33


PeTeR_33
tag

Sziasztok!

Driver hiba okozhat olyan hiba jelenséget,hogy firefox használatakor elmegy 2-3 másodpercre a kép majd visszajön??
Az eseménynapló nem ír semmit a világon hiába keresek vissza percre pontosan.
Nem találok Display bejegyzést vagy hogy a képernyőillesztő nem válaszolt hiba üzenetet.

Játék alatt nincs problémám.Mióta megvettem a kártyát 99%ban az új Doom-ot tolom ott semmi problémám nincs azonban nagyon bosszant,hogy 2-3 naponta szivat böngészés közben.

Eddig a 442.59 és a 442.74 es drivereket próbáltam.
Mindkét esetben jelentkezett Firefox alatt a hiba.

Mit tudok kezdeni ezzel a hibával??
Egyáltalán driver hiba?

[ Szerkesztve ]

, GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

(#1117) jaffa 2843 válasza _DiEGO_ (#1115) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mint látod, aktív a G-sync a beállítások közt, szóval Gsync compatible a monitor. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1118) rumkola válasza PeTeR_33 (#1116) üzenetére


rumkola
veterán

szar kábel vagy kábel csatlakozás okozhat ilyet 4K-ban

(#1119) csiby222 válasza PeTeR_33 (#1116) üzenetére


csiby222
aktív tag

Az mit jelent, hogy: "elmegy 2-3 másodpercre a kép majd visszajön"?
Ha ezt úgy kell érteni, hogy teljesen sötét lesz, mintha nem kapna jelet majd újra lesz kép akkor dugd át másik külön konnektorba a monitort és ha van rá dugva mondjuk egy a DP-n felül más is azt kösd le róla. Nekem ez megoldotta a gondot a sajátomnál. (Meg érdemes feltenni a monitor driverét ha van.)
Ha máshogy kell érteni a dolgot akkor kérlek jobban fejtsd ki.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1120) khalox


khalox
őstag

Teszek egy próbát itt, hátha valaki tudja a megoldást vagy hallott erről.

Adott egy Asus G551JW laptop Intel + nVidia 960M-mel, nem mai darab.
Sokáig ment rendesen a szokásos nVidia referencia driverrel (373.06, kb. 2016.10. óta) gond nélkül.

Ezt a driver-t aztán frissíteni kellett (a Vulkan API miatt), és akkor szabadult el valami: azóta "A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt" hegyek vannak, változatos időpontokban. Már a Control Panel is elő tudja idézni a beállásokkal.
Amiket próbáltam:
MS cikk [link] - ez semennyire nem segített;
Energiagazdálkodás a "Maximális teljesítményre" állítva és a PCI-Express "Kapcsolati állapot energiagazdálkodása" ki. Több helyen is említették ezt, amikor megpróbáltam rájönni, mi okozza.
Ez segített a legtöbbet, annyival jobb lett, hogy csak "időnként" száll el, nem 2-3 percenként. Viszont az újabb driverekkel így is használhatatlan ebben a formában, mert csak idő kérdése, hogy előjöjjön (képernyőmód váltáskor, és egyéb GPU init produkálja. Tehát ha valami indul, vagy valami visszaadja a vasat az asztali Intel drivernek.)

Kifogytam az ötletekből. Ha visszarakom a régi drivert (vagy visszaállítom a rendszer visszaállító pont segítségével - mindkettőt próbáltam egymástól függetlenül - akkor minden újra stabil. Tehét nem hardver gond - csak nem értem, mi van eltörve az újakban, ami miatt nem mennek rendesen.

Azzal is kísérleteztem, hogy meddig lehet elmászni "felfelé" a 373.06-tól, azonban amiket próbáltam jobbára random (DDU után), azok is csinálták.

(#1121) U.Orsi


U.Orsi
tag

Üdv. mi jelenleg az utolsó széria amit még támogat az nvidia? gondolok itt gtx 650? vagy 7xx :R

(#1122) csiby222 válasza U.Orsi (#1121) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ha Win10 támogatottságra gondolsz a 7xx még kapja a friss drivereket.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1123) Jack Oneill válasza csiby222 (#1122) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A 600-as széria is.

(#1124) csiby222 válasza Jack Oneill (#1123) üzenetére


csiby222
aktív tag

Jé tényleg :)

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1125) petison


petison
tag

Üdv!

Belefutottam egy kisebb anomáliába. :)
Szóval a 445.75 ill. 445.87 driver telepítése sikertelen.
Telepítés után ez a helyzet:

Win 10 Home 1909. Szinte új telepítés.
Van valakinek esetleg ötlete?

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#1126) Russian35


Russian35
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy vettem egy asus gtx 980-at és miután beletettem a gépbe a drivere telepítése után nem ismeri fel a monitort, dvi- kábelen keresztül, a driver telepítése elött volt kép, utána mikor a windows tölt befele elsötétül a monitor.
Hdmi-n keresztül a tvt felismeri gond nélkül, a felbontás 1920x1080.
Monitor tipusa dell u2312hm.
Szóval próbáltam a monitor driverét twlepiteni de csak akkor engedi ha az alaplap integrált vga-ra vagyok csatlakozva és akkor se ismeri fel a gtx980.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#1127) Jack Oneill válasza Russian35 (#1126) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na 2 napja kijott az uj driver,vegre mukodik a control paneles elesites es nem lep ki a jatek.

(#1128) Russian35 válasza Jack Oneill (#1127) üzenetére


Russian35
csendes tag

Köszi a segítséget :D

(#1129) Jack Oneill válasza Russian35 (#1128) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jaj bocsi, veletlenul a valaszra nyomtam, ne haragudj, eszre sem vettem :D

(#1130) _DiEGO_ válasza petison (#1125) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Talán a nem megfelelő drivert szedted le, ez kell neked, de előtte a meglévőt DDU-val a legújabbal, gyomláltasd ki - a felső opciót kell majd választanod moután kijelölted az NVIDIA GPU-t.

https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/159550/en-uk [link]

[ Szerkesztve ]

(#1131) petison válasza _DiEGO_ (#1130) üzenetére


petison
tag

Nos köszi az info-t, de azt nem írtam korábban, hogy a DDU-val már próbálkoztam.
És igen a megfelelő drivert próbáltam telepíteni. Úgyhogy ezek az ötletek kapufák.

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#1132) _DiEGO_ válasza petison (#1131) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nincs itt semmiféle kapufa, max elfelejtetted beírni hogy mivel próbálkoztál ?!
Marad az , hogy oprendszeredben nincs valami, azaz hiányos. Mert ha jó a driver típusa és verziója is rendszeredhez, akkor ott bizony a gazda rendszertelen. Tessék frissíteni a harverekhez a keretrendszereket is.

Nálam a GTX 1050TI -re is felment röccenés mentesen.
Windows frissítések is mindig legyenek naprakészek és utána az új driverek. Ez valóban neked anomália akkor :F

(#1133) csiby222


csiby222
aktív tag

Hotfix Driver: [445.98]

-Notebooks with Maxwell generation GPUs may experience higher GPU utilization during game play leading to reduced battery life and higher temperature
-Fixed an issue where the shader cache was sometimes incorrectly purged on app launch -Some games may appear very bright when HDR is enabled
-[F1 2019]: Game may randomly crash to desktop
-[Overwatch]: Improves game stability
-Fixes driver installation issue on Colorful GeForce GTX 1650

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1134) csiby222


csiby222
aktív tag

[NVIDIA DirectX Ultimate Developer Preview Driver [450.82]]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1135) Nyugis


Nyugis
senior tag

sziasztok!

van egy bosszanto hiba ami állandoan jelentkezik permanenesen.
nem tudom, hogy vga vagy esetleg driver?
a legfrisebb vga driver van fent a win 10 is naprakész.

valaki tudna segíteni, aki esetleg már tapasztalt ilyen jelenséget: a gépem játék közben meg meg áll egy tized secre ami egy folyamatos multiban élet halál kérdése. olyan 1 percenként produkálja! vajon mi lehet? találkozott már ilyennel valaki? 1070 msi 8 giga gaming VGA-m van i7 skylake 6800

(#1136) csiby222 válasza Nyugis (#1135) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy az Nvidia drivere okozza a gondot ebben az esetben. Át kellene nézni a Windows Eseménynaplóját nem-e valami program hibázik percenként és akasztja le a rendszert. Ha semmi akkor az MSI Afterburnerrel kellene figyelni mi okozza a megakadást.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1137) Nyugis válasza csiby222 (#1136) üzenetére


Nyugis
senior tag

nagyon szépen köszönöm a tippeket!!!!!!! :R
az elsö használható javaslat!!
a win 10 eseménynaplóját hol / hogyan érem el?
és az msi afterburner szerinted hogy / hol jelölheti a hibát?

(#1138) csiby222 válasza Nyugis (#1137) üzenetére


csiby222
aktív tag

Az eseménynaplót elkezded begépelni a Start Menü melletti keresőbe és kidobja. De ha nem találod, hogyan kell előhozni nézz Youtube-n tutorial videót EventViewer ként keress rá.
Az MSI Afterburner meg úgy segíthet, hogy kiíratod vele az adatokat és meg kell nézni melyik adat ugrik meg a megakadás pillanatában pl.: CPU használat vagy VGA használat vagy RAM ezekből lehet következtetni hol a hiba.
Bár Én még mindig az esemény naplóra tippelnék, hogy egy vagy több program hibázik és amiatt akad meg.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1139) SI


SI
tag

sziasztok
Tudja valaki,hogy mikor jön a következő driver???
választ előre is köszönöm.
üdv SI

(#1140) Archttila válasza SI (#1139) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

hétfőn 11 órakor...

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1141) Jack Oneill válasza Archttila (#1140) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En ugy tudom, 10:56. Szoval nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1142) core i7 válasza SI (#1139) üzenetére


core i7
addikt

Már kijött ma

(#1143) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó topicban vagyok. A problémám a következő. A gépem random fekete képernyőt dob, mintha elmenne a jel. A windows naplóban ezt találtam: nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált, és utána sikeresen helyreállt.
Milyen megoldás van erre?

A gépem ha esetleg fontos
mobo: asus rampage 4 gene
cpu: i7-4820k
ram: 4x4 gb 1600os hyperx savage
gpu: evga 1070 ftw
táp (zsír új) : evga supernova 650 gq

Előre is köszi a segítséget!

(#1144) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! A laptopom Optimus rendszeren él, GT840m+hd5500. Időnként úgy gondolja, hogy a hdmi-n feldugott monitort a meló közepén aludni küldi, jellemzően akkor, ha vmi akció kezdődik chrome-ban, vlc-t indítok v hasonló.

A M$ régi driverei helyett a legújabb hivatalos meghajtók vannak fenn. Egy ideje csinálja már, nem tudom megmondani melyik driver-verzió alatt kezdte:B.

5let? Kezeljem kézzel a gpu-választást és ha nincs játék, állítsam fix intelre az összes cuccot az NV panelben?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1145) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Találkoztatok már ilyen hibával?:

alt="" title=""

The description for Event ID 14 from source nvlddmkm cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.

The following information was included with the event:

\Device\Video3
9d4a(8a48) 00000000 00000000

The message resource is present but the message was not found in the message table

Jelenleg a 446.14-es van fent, de a korábbiakkal is fennállt a probléma.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#1146) csiby222


csiby222
aktív tag

vegh001: Csinálj egy driver reinstall-t DDU-val csökkentett módban letiltott vagy kihúzott net mellett de előtte töltsd le azért az elérhető legújabb driver-t. Hátha megjavul.

t72killer: A speciális energia gazdálkodási beállításokat azért Én átnézném.
Vagy ha ott nincs olyan ami ezt befolyásolná és érzel magadban affinitást arra, hogy bios-t frissíts akkor lehet érdemes lenne bár ez egy erős találgatás eredménye részemről szóval nem biztos hogy megoldja a gondot.

Nokedli92: Itt is egy DDU-s driver törlést és újra tételt tudnék javasolni plusz előtte nyomass egy sfc /scannow-t is hátha talál valamit, mondjuk inkább ne találjon :)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1147) t72killer válasza csiby222 (#1146) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ránézek, köszi. Az energiaügyre azért nem gondoltam, mert kifejezetten munka közben csinálja, nincs köze a rendszer altatásához.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1148) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Bocsi hogy ilyenért írok, Win10 (kollégám gépe) Nvidia 7100GS VGA-hoz milyen driver ajánlott feltenni? ha érdemes egyáltalán.

(#1149) Jack Oneill válasza BullKoxa (#1148) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nvidia driverkeresoben kidobja ra az utolsot, ami elerheto.

(#1150) csiby222


csiby222
aktív tag

Új driver: [451.48] és [Prohardver cikk]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.