Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Casanova* válasza BogyóBP (#1048) üzenetére


Casanova*
veterán

na most már van control panel. Köszi szépen! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1052) BogyóBP válasza Casanova* (#1051) üzenetére


BogyóBP
addikt

Végülis mi volt a solution? Én úgy csinálom mindig hogy DDU, ott az optionsba bepipálom hogy ne csatlakozzon az update szerverre és ne töltse le a drivert. Illetve újrainditom a gépet csökkentett módban, ezt úgy tudod elérni hogy a Shift gombot nyomva tartod mig a start újrainditás opciót megnyomod és nyomva tartod a shiftet amig be nem jön a kék képernyő, ott speciális inditási beállitás és úgy. Aztán DDU val lekotrom a drivert meg minden szart, ugye tisztitás és újrainditás, aztán mikor bejön a win mehet fel a driver.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1053) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Mar parszor leirtam, nincs tobbet CP a driverben es valoszinu, nem is lesz. Külön kell MS storebol leszedni.

(#1054) BogyóBP válasza Jack Oneill (#1053) üzenetére


BogyóBP
addikt

Minek kéne? Amikor a driver telepszik felteszi a control centert is a store ból. Ugyanúgy ahogy a Realtek audio is a realtek audio consolt vagy a killer control centert a hálókártya..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1055) csiby222 válasza BogyóBP (#1054) üzenetére


csiby222
aktív tag

Minek kéne? Mert látod, hogy van, hogy mégse teszi fel. Bár még ilyen jelenséggel Én se találkoztam. De hát ezt a Windowstól már megszokhattuk, hogy ami megy másnál az lehet egy harmadiknál nem fog.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1056) BogyóBP válasza csiby222 (#1055) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nemtudom én a napokban 9x telepitettem nvidia drivert és mindig jól felrakta a control centert a sima és a DHC driver is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1057) Casanova*


Casanova*
veterán

[link] NVIDIA DCH/Standard Display Drivers for Windows 10 FAQ

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#1058) Jack Oneill válasza BogyóBP (#1054) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor mashogy fogalmazok. A CP tobbe nem resze a drivernek es nem is lesz egyelore, vagy manualiasan vagy magatol szedi le MS storebol.
Egyelore meg aki tartotta nekunk errol az eloadast egyetemen, tovabbra is azt mondja, igy marad a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Srob válasza Casanova* (#1049) üzenetére


Srob
tag

Standard Game Ready Drivers Net nélkűl telepíteni akinek még ez kell ! :)

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#1060) csiby222


csiby222
aktív tag

Insider Driver: [445.23 DCH] (csak saját felelősségre!)
Forrás: [Guru3D forum]

Fórumon olvasgatva elméletileg tud majd egy ilyet a driver. Ami szerintem a Driver Control Paneljéből eddig is bekapcsolható volt.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1061) BogyóBP válasza csiby222 (#1060) üzenetére


BogyóBP
addikt

És ez micsoda?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#1062) csiby222 válasza BogyóBP (#1061) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ennél nehezen tudom egyértelműbben körül írni, mint a fentebbi hsz-mben már megtettem, szóval ha ennél többet akarsz tudni használd a google-t. :K

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1063) csiby222


csiby222
aktív tag

Új driver [442.59]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1064) Ra's al Ghul válasza csiby222 (#1063) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Azzal a driverrel csak óvatosan.
Több gondom van vele mint az előzővel.

Jelenlegi tudok problémák (természetesen ezen kívül még tuti van. Én is tapasztaltam olyat, ami nincs kiírva):

- [Call of Duty - Warzone]: ShadowPlay and Screenshot capture does not work with Windows 7 (200593494)

- [World of Warcraft: Battle for Azeroth][DirectX 12][Win7]: The game crashes when switched from DirectX 11 to DirectX 12 mode. [200574934]

- [Call of Duty - Warzone]: Freestyle does not work. (200593020)

- [Call of Duty: Modern Warfare]: Game may display white flashes when player approaches a wall [2887940]

- [Forza Motorsport 7]: The curb may display a black strip during a race on certain tracks. [2781776]

- [Zombie Army: Dead War 4][Ansel/Freestyle]: The Ansel & Freestyle tabs are unselectable [2810884]

- [Red Dead Redemption 2]: Game displays black screen when launched [Vulkan] [200597531]

- [Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: When playing the game in Vulkan mode with G-SYNC enabled, flickering occurs after switching the game between full-screen and windowed mode.[200578641]
To work around, either disable G-SYNC or play using an API other than Vulkan.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1065) csiby222 válasza Ra's al Ghul (#1064) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azt hittem már a kártyámmal van a baj de ez nekem is megvan:

- [Call of Duty: Modern Warfare]: Game may display white flashes when player approaches a wall [2887940]

Ezzel a nem felrakással egy baj van, hogy a CoD minden egyes indításnál kajabál, hogy tegyük fel a legfrissebbet... :W

Ez meg nem mostani hiba mióta kijött a Vulkános támogatása azóta olyan.

- [Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: When playing the game in Vulkan mode with G-SYNC enabled, flickering occurs after switching the game between full-screen and windowed mode.[200578641]
To work around, either disable G-SYNC or play using an API other than Vulkan.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1066) Ra's al Ghul válasza csiby222 (#1065) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Igen, valóban sír minden indításnál de azt simán ki tudod kerülni egy szimpla OK-val.
Teljesítménybeli különbséget nem tapasztaltam, mind a két driver esetében is ugyan annyi FPS-t produkált a játék. Ha holnapra nem jön hotfix én tuti vissza váltok.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1067) csiby222 válasza Ra's al Ghul (#1066) üzenetére


csiby222
aktív tag

Annál Én kényelmesebb vagyok, hogy ok-kat nyomogassak minden egyes alkalommal :D

Hotfix az valószínű nem holnap fog jönni de meglátjuk, az biztos, hogy fog jönni. 6 millióan próbálták ki a játékot ha más miatt nem is de emiatt a nyomás miatt tuti, hogy ki kell adni valamit.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1068) csiby222


csiby222
aktív tag

Új Driver: [442.74]

[Red Dead Redemption 2]: The game shows a black screen after switching windows with [Alt+tab]. [200597531]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1069) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok, ez a hibaüzenet fogad, ha telepíteni szeretném a 442.74 driver-t. Valami ötlet?

(#1070) core i7 válasza jaja1981 (#1069) üzenetére


core i7
addikt

Windowsod legfrissebb 1909-es build?
Egyéni telepítésen belül kipipáltad a Tiszta telepítést?

(#1071) csiby222 válasza jaja1981 (#1069) üzenetére


csiby222
aktív tag

Standard-t akartad DCH-val frissíteni. DDU-val takarítsd le a régit vagy keresd meg a Standard-t (ha még van.)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1072) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

Win10 topik mellett ide is beírom a biztonság kedvéért.

tegnap gondoltam, laposon felteszem a legfrissebb Nvidia drivert (442.74) és ezzel valami nagyon rosszat tettem neki, úgy néz ki.... miután bármelyik játék indítását követően 5-10 fps jött neki maximum össze, DDU segítségével lepucoltam szépen. Integrált GPU-ról ezt követően indultak is a gémek, nyilván nem túl combos fps értékekkel.

ekkor gondoltam, eggyel korábbi drivert teszek fel, hátha. azonban sajnos az eredmény ismét ugyanaz... egy héttel ezelőtti visszaállítási ponttal is próbálkoztam, az sem oldja meg.

van valakinek valamilyen tippje? mert a jelek alapján félek, ezen már egy újrahúzás sem fog segíteni...

köszi előre is!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1073) jaja1981 válasza core i7 (#1070) üzenetére


jaja1981
addikt

Ott a pont. Csak a 1909-es win-re megy fel, amit nem dobott fel autómata frissítésre. Manual frissítettem a win-t 1709-->1909 és működik.

Köszi.

(#1074) rumkola válasza csiby222 (#1071) üzenetére


rumkola
veterán

a standard és a dch keresztbe telepíthető mindenféle buhera nélkül

(#1075) csiby222 válasza rumkola (#1074) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nekem még nem sikerült.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1076) rumkola válasza csiby222 (#1075) üzenetére


rumkola
veterán

a studio driver nem telpíthető keresztbe ezekkel

[ Szerkesztve ]

(#1077) csiby222 válasza bepken (#1072) üzenetére


csiby222
aktív tag

Meglehet adni melyik GPU-t használja az adott alkalmazás a Grafikai beállításoknál. Ha az se megy akkor ajánlom, hogy a drivereket a laptop gyártó oldaláról szedd le még ha outdated is a driver.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1078) bepken válasza csiby222 (#1077) üzenetére


bepken
veterán

igazából azóta megtettem azt is, amit még éjszaka nem akartam megtenni....újrahúztam az egészet, sajnos megoldást nem hozott.... bár már nem diavetítés, de elég erős droppok vannak.

azt valahogy lehet tesztelni, hogy most a GPU haldolik e?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#1079) demoninpain


demoninpain
csendes újonc

Üdv!
Tudna valaki segíteni?

Szóval van egy GTX 960-asom (4GB). És mivelhogy játszani szeretnék a DooM Eternal-al, ezért felraktam a legfrissebb drivert (442.74). Igen, ám de ha elindítom a Call of Duty Modern Warfaret, akkor meg játszhatatlan. Ha forgatom magam a karakteremmel, érzem, hogy nem simák a mozdulatok, hanem olyan darabosnak érződik. Egy idő után meg el kezd olyan lagokat produkálni, mintha az internet szarakodna, de tudom hogy ez a driver hiba, nem internet. A 442.19-el még rendben ment minden, de azóta nem tudok új drivert felrakni, mert ezt csinálja. Most meg a legfrissebb driver kéne, ugye a DooM miatt, mert állítólag ha nem a legfrissebb van fennt, akkor nem lehet átmenni valami pályán bug miatt. A doom sem érződik olyan simának, de nem annyira vészes, meg az ugye single player.

Az fps jó, nem azzal van a gond, fixen áll egy ponton. Proci és memória is van elég. Csak a driver.

Miért csinálja ezt és mit lehet ezzel csinálni?

szerk: clean install volt és geforce experience sincs, még a vírusírtót is kikapcsoltam játék közben.

[ Szerkesztve ]

(#1080) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali!

@(#1079)demoninpain: Azt próbáltad, hogy kikapcsolod a Steam overlayt?

Illetve 442.74 driver és ismert hibái:

Windows 7 Issues
- [Doom Eternal]: Flickering occurs in the ShadowPlay on-screen settings when in-game VSync
is OFF. [200593899]
- [Call of Duty - Warzone]: ShadowPlay and Screenshot capture does not work with Windows 7
(200593494)
- [World of Warcraft: Battle for Azeroth][DirectX 12]: The game crashes when switched from
DirectX 11 to DirectX 12 mode. [200574934]

Windows 10 Issues
- [SLI][Doom Eternal]: Corruption occurs in the game upon opening the Steam overlay.
[200593967]
- [DOOM Eternal]: Error occurs in the game while capturing Super Resolution (AI Upres) Image
with Ansel.[200597765]
- [Doom Eternal]: The game frame rate drops when using the Steam in-game FPS counter.
[200593988]
This issue also occurs with non-NVIDIA graphics hardware.
- [DOOM Eternal][HDR]: The game flickers when OS HDR is set to OFF and in-game HDR is set
to ON.[2874172]
To work around, enable “Play HDR games and apps” from the Windows HD Color Settings menu.
- [Call of Duty: Modern Warfare]: Game may display white flashes when player approaches a
wall. [2887940]
- [Call of Duty - Warzone]: Freestyle does not work. (200593020)
- [Forza Motorsport 7]: The curb may display a black strip during a race on certain tracks.
[2781776]
- [Zombie Army: Dead War 4][Ansel/Freestyle]: The Ansel & Freestyle tabs are unselectable.
[2810884]
- [Tom Clancy's Rainbow Six Siege][Vulkan][G-SYNC]: When playing the game in Vulkan mode
with G-SYNC enabled, flickering occurs after switching the game between full-screen and
windowed mode.[200578641]
To work around, either disable G-SYNC or play using an API other than Vulkan.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1081) csiby222 válasza Ra's al Ghul (#1080) üzenetére


csiby222
aktív tag

A CoD nem steames a Doom sem feltétlen az. De az overlay-k kikapcsolása segíthet mindentől függetlenül. Én is tapasztaltam ilyen darabosságot de valamiért a rendering scale elállítódott vissza állítottam 100%-ra és jó lett.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1082) ffodi


ffodi
veterán

Már napok óta vadászok egy BUG-ot az NV Control Panelben (NV driver-ben?!), de egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond.

A probléma a következő: Az alábbi képen látható (pirossal bekeretezett) beállítások közül bármit átállítok, majd alkalmazom, akkor néhányat villog a kép, majd visszaugranak a beállítások azokra az értékekre, amik előtte voltak. (néha feljön a kis ablak is, hogy megtartsuk-e a beállításokat, természetesen igen a válasz...). Mindkét csatlakoztatott monitor esetén előjön, akkor is, ha egyenként dugom rá őket.

Win 10 X64 1909, VGA: GTX 1080Ti, Driver: 442.74 (Game Ready), monitorok DP kábellel vannak rákötve a vga-ra

Amiket eddig próbáltam:
- Driver reinstall DDU-val csökkentett módban és normál módban
- 3-4 régebbi driver (kezdve a 39x.xx-től)
- Studio driver Game Ready helyett
- DCH driver + ControlPanel Standard helyett
- VGA BIOS csere
- Monitor csatlakoztatása HDMI-vel
- Működő gépen megnéztem ezek a beállítások milyen reg entry-ket módosítanak, és itt alkalmaztam őket kézzel (ehhez kapcsolódóan, driver restart, PC reboot stb...).
- Egyéb más programok bezárása (pl. MSI Afterburner)

Van esetleg valakinek valami ötlete? :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1083) jaffa 2843 válasza ffodi (#1082) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tudtommal a GeForce kártyákon ez le van tiltva. Quadro kiváltság a 8 bitnél nagyobb színmélység.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1084) ffodi válasza jaffa 2843 (#1083) üzenetére


ffodi
veterán

Rosszul tudod, egy ideje az NV engedélyezte Geforce-ok esetén is. :)

Egyébiránt valóban a "kimeneti színmélység" állítása lenne a cél (azért is nyitottam le azt, nameg, hogy látszódjon, hogy van más választási lehetőség is), viszont a gond az, hogy semmi mást sem enged állítani (pontosabban beállítás után alkalmazni) a bekeretezett részen...

#1085: Írtam, hogy azzal is ugyan ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1085) jaffa 2843 válasza ffodi (#1084) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Esetleg Studio Driverrel? :F

Látom próbáltad.
Nyilván ha rosszul tudom, akkor működne. Kerestem én is megoldást erre, de arra jutottam, hogy csak a Quadro-k tudják. Termékszegmentálás, ha már a Quadrok ugyanazt a GPU-t használják, csak memóriában és driverben van különbség.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1086) ffodi válasza jaffa 2843 (#1085) üzenetére


ffodi
veterán

De értsd meg kérlek, nem csak a 10bit nem működik, hanem semmi más sem. Például a dinamikatartományt sem tudom Teljesről Korlátozottra állítani....ez az opció még egy GT730-cal is működik, sőt emlékeim szerint régen nálam is működött...

Egyébiránt másik PC-n ugyancsak 1080Ti-vel működik a 10bit beállítás több különböző kijelzővel is, így a probléma lokális, és egyértelműen bug és nem fícsör.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1087) jaffa 2843 válasza ffodi (#1086) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azon túl, hogy zavaró, miért kellene azokat átállítani?

Egy csatlakoztatott monitorral, vagy csak másik monitorral?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1088) ffodi válasza jaffa 2843 (#1087) üzenetére


ffodi
veterán

A következőért előre elnézést:
Azon túl hogy nem tudsz segíteni, miért kell hülyeségeket kérdezni? :F

ON:
Szeretném 10bit-re állítani a kimeneti színmélységet, mert szeretném megnézni mi változik, javul-e a badning stb. Elvárás: igen.

Szerk.: Több monitorral egyszerre. De az 1 vs. több monitor próbája nálam nem oldotta meg, ahogy azt a már említett #1082-ben írtam....

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1089) csiby222 válasza ffodi (#1082) üzenetére


csiby222
aktív tag

Egy nagyon hülye kérdés, mert Én se vágom annyira ezt a kérdést de 10bit-s színmélységet nem csak HDR támogatással rendelkező monitor esetében lehet bekapcsolni?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1090) ffodi


ffodi
veterán

Amilyen sokat szenvedtem a dologgal, most olyan hamar megoldódott. Lehet, hogy csak ide kellett írnom... :D

Persze azért a megoldás elég kretén...a meglévő 442.74-es GameReady Standard driver-re rátelepítettem (DDU nélkül....) az ugyancsak 442.74-es GameReady ámde DCH drivert, és megjavult. Jóllehet, ez korábban úgy nem működött, hogy előtte levakartam a Standard drivert DDU-val és tisztán felraktam a DCH-t...

További érdekesség, hogy a Control Panelban az a menüpont némileg megváltozott....megjelent egy + radiobutton. Gondolom utóbbi konstelláció a jó, és a Standard driver esetén beragadt valami...sajnos minél bonyolultabb egy szoftver annál több a bug, az összefüggés pedig korántsem lineáris. :D

csiby222:

Nem.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1091) jaffa 2843 válasza ffodi (#1088) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ok boss, akkor oldd meg.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1092) ffodi válasza jaffa 2843 (#1091) üzenetére


ffodi
veterán

Igyekeztem nem bunkó lenni, de az olyan jellegű kérdés, hogy "amúgy is minek azt állítani", vagy "amúgy is miért akarod azt állítani" kiveri a biztosítékot kicsit, mert én szeretem a problémákat megoldani, nem pedig csak általánosságban beszélni róluk, és a végén legyinteni, hogy jólvanazúgy...a tömör válaszaim pedig:

1. Miért ne?
2. Ha már engedi, miért ne?
3. Vajon mi történik, ha átállítom?

A hosszabb választ pedig ismét fent, egy korábbi hozzászólásomban találod... (látom közben szerkesztetted....)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1093) csiby222 válasza ffodi (#1090) üzenetére


csiby222
aktív tag

Van valami látható különbség?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1094) ffodi válasza csiby222 (#1093) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, olyan, mint amilyet vártam.

Utoljára így teszteltem.

10 bit-es beállításon a 16bites gradient test pattern átmenetei láthatóan finomabbak.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1095) csiby222 válasza ffodi (#1094) üzenetére


csiby222
aktív tag

Akkor megérte utána járni :R

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1096) Archttila válasza ffodi (#1094) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En 12 bites melyseget hasznalok 8 bites panelen a jobb banding miatt (tvrol van szo)
Kalibralt kijelzo +madVR/very high presetnel nagyon nem mind1 ám...;)

Cszni persze nyilvan eleg a 6bit+FRC-s TN panel is:D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1097) csiby222 válasza Archttila (#1096) üzenetére


csiby222
aktív tag

CS-zni még sok is :D Megkérdezhetem kivel vagy hogyan csináltattad a kalibrálást?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1098) Archttila válasza csiby222 (#1097) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Magam csinálom i1D3 PP koloriméterrel és a szokásos szoftverkörítéssel: HCFR, DisplayCAL, néha CALMAN.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1099) csiby222 válasza Archttila (#1098) üzenetére


csiby222
aktív tag

Köszi írtam privátot.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1100) csiby222


csiby222
aktív tag

Új driver: [447.75]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.