Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) b. válasza Dtomka (#99) üzenetére


b.
félisten

Látod ezt nem tudom, nálam nem volt ilyen gond, "csak" fekete képernyő :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#102) b. válasza CptMisi (#100) üzenetére


b.
félisten

Hát, ha gyártói BIOS frissítésre gondolsz a firmware frissítés alatt,, akkor a VGA gyártó honlapján próbálj nézelődni, esetleg próbáld meg feltenni te is ezt a DP port updatet. Átalakítóval használod DP porton keresztül, vagy közvetlen HDMI csatlakozással?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#103) Philips103


Philips103
tag

Sziasztok!
Mi a fenet csinaljak olyankor, amikor telepiteni probalom az nvidia experience progit vagy nah frissiteni, es azt irja, hogy “zarjon be minden telepitest, mert addig nem tud telepulni” nem is fut semmixd
Ilyenkor mit ?

(#104) BullKoxa válasza edari (#98) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia! Újra raktam a Rendszert és most teljesen rendben megy minden. IBT alatt sem dobta el a képet a moncsi, és a HW info is teljesen rendben van . Ennyit számít most vagy hogy tiszta telepítés volt Piros Vga után , vagy már fáradt volt a majdnem egy éves Oprendszerem. Már azt hittem beadta az unalmast a holmim a DisplayPort firmware frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#106) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

GEFORCE GAME READY DRIVER 398.36 WHQL
Kiadási megjegyzések
Letöltés

(#107) Dtomka válasza Sz_Imre (#106) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönjük az infót & a linkeket! :R
Feltetted? Ha igen mi a véleményed?

(#108) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Az ASUS notikban érdemes a drivert közvetlenül nVidia-tól származóra cserélni? Mert újra raktam a gépet a 26. előtti legfrissebbet pakoltam fel, viszont azzal kaptam egy Video_TDR_Failure (nvlddmkm.sys) kékhalált. Hozzá tartozik a dologhoz, hogy én megszabtam a drivernek, hogy a VS és Firefox futása során is a GeForce-ot részesítse előnyben. Nem tudom, hogy ez okozhatott-e gondot. Mindenesetre előtte a gyári driverrel a ~3 hónap alatt egyszer sem volt gond és most DDU után vissza is tettem azt.

Célszerű ennél a drivernél ragadnom, vagy esetleg WHQL driverekre megbízható lehet a frissítés?

(#109) Dtomka válasza leviske (#108) üzenetére


Dtomka
veterán

Ha nincs probléma akkor maradhat. De csinálj 1-2 tesztet a régivel és utána az újjal. Akkor kiderül, hogy jobb vagy rosszabb lett.
Tény, hogy x idő után a driverek már nem gyorsítanak...

(#110) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

A legfrissebb Driver (398.36) WIn 7 alatt már csinálja azt, hogy a windows töltés sokáig tart? Mert az elötte levő verziőknl ezt tapasztaltam (jelenleg a 391.35-t használom ezzel semmi gond nincs)

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#111) Dtomka válasza Brucehun (#110) üzenetére


Dtomka
veterán

Nekem is v300 -as ssd-m van, de a windows 10 pikk-pakk betölt. Futtattál már 1 hdd sentinelt? Lehet nem is az nvidia driver miatt van.

ha van rá lehetőséged állj át win 10-re... a win7 már a múlt ha tetszik ha nem, lépést kell tartani. :)

(#117) leviske válasza Dtomka (#109) üzenetére


leviske
veterán

Vannak vga driverre specializált stressz tesztek?

Amúgy folytatásként, a régivel nem kaptam kékhalált, de a Firefox azzal is kifagyasztotta a gépet. Így felraktama legújabb whql-t, azzal úgy tűnik nincs gond. Egy teljes napot ment vele a Firefox úgy, hogy semmi durvát nem művelt (volt, hogy egy pillanatra eltűnt a tartalom, de ennyi). Van egy olyan érzésem, hogy a Mozilla irányából (is) gond van.

Más tapasztalt ilyet Intel + GTX1050Ti notinál, ha a GeForce driverben erőltette, hogy ne az Intel IGP gyorsítson?

(#118) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ideje tapasztalok apró akadozásokat olyan szituációkban is, ahol Vsync nélkül lenne mondjuk 120+ FPS is, de 60Hz Vsync-el mégsem telesen folyamatos a kép.

A sok neten keringő panasz miatt arra gondoltam, hogy talán tényleg a Win10 1703+ a baj most nálam is (de legalább is a 1803), ezért feltettem a 1803 helyett egy 1607 LTSB-t (a legfrissebb CU-val, aktiválatlanul tesztelem), de kb. ugyan az a helyzet, ha nem talán picit rosszabb is (sőt, valamiért egyáltalán nem látom az egérkurzort a sok éves és viszonylag új játékok menüjében se, de most csak a "simaságra" gondolok).

Egész pontosan talán akkortájt kezdtem figyelmes lenni erre, mikor kijött a Spectre-V4 frissítés -- link a Win10 témából --, de igazából rájöttem, hogy az a védelem szoftveresen sem aktív még alapértelmezésben és ráadásul akkor még a microcode sem volt meg hozzá a gépemen (szóval biztos inaktív volt és csak jobb híján próbáltam arra fogni tippként, de dátum közelítéshez jó...).

Azóta frissítettem már driver-t és nem javult semmi. Most a 1607-hez is a 398.36 van fent.

1: Tapasztalt esetleg más is ilyet?

2: Tippre melyik korábbi driver-t (vagy mi más változtatást) próbáljak ki?

Ezzel a játékkal már rég nem játszom (nem is tervezek most), csak a Frostbite beépített grafikonja miatt vettem elő tesztelni. Itt elég jól látszik, hogy se a CPU, se a GPU nem szűk keresztmetszet és abszolút attól függ, hogy Vsync mellett tényleg stabil-e az a 60fps, hogy pár szögfoknyit forgatok a kamerán (balra lent a "cifra" grafikon és maximális frametime). Nem emlékszem, hogy ez régen ilyen lett volna: 1 -- 2 -- 3

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#119) janos666 válasza janos666 (#118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kipróbáltam még azt a két driver-t, amit a Windows Update tölt le (1607 LTSB):
391.38 (2018/03/23)
388.13 (2107/10/27)
Valamiért mindkettőt telepíti a WU és alapértelmezésben az újabb lesz aktív, de az eszközkezelőben már offline választható a régebbi is (mint mikor kézzel telepíti fel az ember sorban a verziókat köztes uninstall nélkül, aztán nyomhat egy "roll back"-et, nem is erőlködik, hogy visszacserélje magától az újabbra).

Mindhárommal kb. ugyan olyan mindkét játék, amit most gyors-tesztelgettem ezen a kb. két éves Win10 build-en, mint a 398.36-al volt a legújabb Win10 build-en. Simán akadozik néha Vsync mellett bizonyos helyeken akkor is, ha viszonylag alacsony a CPU és GPU használat, akár kevés CPU szálas DX9.0, akár jól többszálasított DX11.1-es játékmotort nézek.

A 2017/10-estől régebbi driver-nek nem látom értelmét, mert csak durván egy-két hónapja lettem erre figyelmes (persze lehet, hogy előtte szimplán nem tűnt fel), illetve tavaly ősszel tesztelgettem játékokat alaplap+CPU csere után és akkor sem rémlik, hogy ilyen lett volna (bár ha akkor csak ugyan olyan, vagy picit jobb volt, mint a régi CPU-val, akkor az nem szúrt különösen szemet egymáshoz képest, hogy nincs változás).

Még esetleg az marad próbaképp, hogy átmenetileg letiltom netről a gépet és kipróbálok egy Cummulative Update mentes 1607-es Win10-et, vagy akár Win8.1-et. :U
De már kezdek kételkedni benne, hogy nem-e ugyan ilyen volt ez mindig is (csak még "nem paráztam rá" és nem tűnt fel a dolog, míg nem figyeltem erre). :F

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#120) janos666 válasza janos666 (#119) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha RTSS-el adok a játékoknak egy fps limitet picivel a frissítési frekvencia felett, gyakorlatilag megszűnik a gond (szabad szemmel minden rendben, nem akadozik a mozgás és az RTSS frametime grafikonról is eltűnnek a "fűrészfogak") és a Frostbite3 beépített prefgrap-ja is ezerszer szebb (nem ugrál vadul fel/le, közel egyenes csíkokat húz). Ha pedig picivel a frekvencia alá teszem a limitet (ez volt az eredeti terv, csak először elnéztem, hogy 60.00 vagy 59.94 Hz lesz a képmód a játékban, azért sikerült kipróbálnom mindkettőt), akkor a perfgraph még tovább simul még a direkt problémásnak kitapasztalt helyeken is.

Szóval úgy látom azzal van most valami gond, hogy a hagyományos Vsync mellett a frekvenciához igazodjon az fps. De nem tudom, hogy ez kiváltó ok (maga a DirectX Vsync lett elrontva a Windows-ban a frissítésekkel), vagy tünet (valami annyira nem jó, hogy amit régen ki tudott simítani a "visszapréselő" jellegével a Vsync, az most nem elég erre, hogy ne menjen keresztül az egyenetlenség). Talán majd kiderül.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#121) janos666 válasza janos666 (#120) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Törölve, bocs.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#122) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
GF560TI videokari. 391.35 ös driver ,windows10.
Az a problémám ,ha videot nézek ,vagy csak bármi egyébb oldalt ,facebóók ilyesmi, akkor a driver beragad 450mhz-re. idle ben vissza megy 51 re ,de 3d játéknál marad 450. Csak újrainditásnál javul meg.
Kártya amúgy (szerintem) hibátlan, ha tuningolom ,ha lejjebb veszem az órajelet ugyan ez a hiba. Driver nem dobja el magát csak féluton megakad.
Amd-s karival hibátlan csak ez egy picit jóbb teljesítményű és szeretném ezt használni.
Ötletek?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#123) Loha válasza ricsi99 (#122) üzenetére


Loha
veterán

A Fermik (GTX 400/500 -as széria) 3D -s biztonsági órajelbe vágják magukat (405 MHz-es GPU), ha instabilitást érzékel a kártya/driver, és csak újraindítás után hajlandóak újra normál 3D-s órajelekre váltani.

Ennek az oka lehet a kártya, a gép egyéb alkatrészei (ram/táp/cpu/alaplap), a driver, vagy frissítgetett Win10 esetén maga oprendszer instabilitása is.

Próbálj meg esetleg egy régebbi drivert innen, mondjuk a 384.94 -et vagy a 387.92 -őt.

Ha nem működik semmilyen megoldás, akkor az NVIDIA Inspector Multi Display Power Saver tooljával lent tarthatod a kártyát 2D-s órajeleken böngészés közben, és akkor nem fog "kifagyni" és fel fog váltani 3D-s órajelekre ha játszol.
NVIDIA Inspector letöltés.
Multi Display Power Saver leírás.

[ Szerkesztve ]

(#124) ricsi99 válasza Loha (#123) üzenetére


ricsi99
addikt

Régebbi drivereket majd megnézem.
Mint irtam nem fagy ki a driver ,nincs hibauzi a rendszernaplóban.
Egyedül videolejátszás után nem hajlandó max3d órajelre kapcsolni. 2D be simán visszavált.
Nem létezik fermi hez bios editor? tolnák rá feszt a 400-as órajelekre hátha akkor nem szivatna.
Amugy stabil a gépem akár napokat mehet és nem szál el :D akár alvó módba is tehetem ,semmi baja.
Inspectort próbáltam ,de ha egyszer is elinditok videót ,csak ujrainditás után megy 3d-ben.
Maxon meg nem akarom pörgetni folyton a karit ,mivel van hogy napokig nem játszom ,és a párom meg csak videozik ,netezget, zenét halgat rajta.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#125) Loha válasza ricsi99 (#124) üzenetére


Loha
veterán

Ha a driver érzékeli a GPU instabilitását, mondjuk a túl nagy tuning miatt, akkor a modernebb kártyákon csak visszaállítja a kártyát gyári órajelekre, de a driver nem fog kifagyni és ezért nem lesz bejegyzés TDR-ről a naplóban. Ugyan ez történik nálad is, csak a Ferminél ez úgy néz ki, hogy nem a gyári alapra, hanem minden kártyánál a 405 MHz-es GPU órajelre limitálja a kártyát, a következő újraindításig.

NiBiTor 6.06 jó minden Fermi BIOS editáláshoz, de ha gyári tuningos a kártyád én inkább keresnék hozzá egy ref. órejeles BIOS-t.

(#126) ricsi99 válasza Loha (#125) üzenetére


ricsi99
addikt

Köszi. Felpöcköltem a 415 ös órajelhez tartozó feszültséget ,a normál 3d értékéhez... kopp kopp most úgy tűnik jó.... sajna nem szereti a karim a túlhúzást ,max 860-at megy stabilan... akármekkora feszt adok neki...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#127) core i7


core i7
addikt

Új driver WHQL 398.82

Ez most elég későn érkezett egész júliusban nem adtak drivert ki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#128) Gabesson


Gabesson
csendes újonc

Egy elég egyszerű kérdés de nem találtam még a neten választ, szóval most is NV kártyám van arra is tervezek fejleszteni, ilyenkor is le kell törölni a drivert és majd újrarakni ha bennt lesz az új vagy felesleges?

(#129) core i7 válasza Gabesson (#128) üzenetére


core i7
addikt

Új kártyánál új driver kell igen de nem muszáj letörölni. Telepítőbe ha egyénire mégy már beépítettek egy tiszta telepítés lehetőséget na azt kipipálod és nem kell törölni.

[ Szerkesztve ]

(#130) janos666 válasza Gabesson (#128) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szíved joga, igazából teljesen felesleges, ha nincs valami probléma csere után. Igazság szerint Windows 7 óta úgy kutyulod össze egymás mellett a GPU-kat, ahogy akarod, lehet egyszerre egy gépben három különböző márka és az sem gond ha egy márkán belül az egyik GPU-nak egy üreg legacy driver verzió kell (az új már nem támogatja a régi vasat), a másiknak pedig frissebb (mert a régi még nem ismeri az új vasat).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#131) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Ide is beírnám. Másik fórumból . Ha szerintetek Régi a jelenlegi Driverem akkor lecserélem, de mire is ? 396.46.-ra , vagy erre telepítsem fel a Hotfixet ( 488MB ) vagy csak ezt ? Ez a Hotfix egy külön Driver a méretéből adódóan gondolom?

És ezt a HDR dolgot külön be kell kapcsolni abban a Driverben amiben már benne van? Gondolom valamit dob a képminőségen ez a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#132) janos666 válasza BullKoxa (#131) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Hotfix csak kiadási minősítés jelül (gyakorlatilag, hogy nincs WHQL minősítése, ami ha nem tévedek, EFI + SecureBoot módban nem fog tetszeni egy friss Win10-nek [de még attól is függ, hogy mikori telepítés, mert az upgrade nem szigorított a melévő konfigon ez ügyben]), így önállóan érdemes telepíteni (akár az előző törlése után).

Az NVAPI-s HDR10-et automatikusan kapcsolja az a néhány program, ami használja. A Win10-es HDR módot (1703 avagy Creators vagy újabb Win10) neked kell a Windows beállításainál átbillenteni. Utóbbit nem szeretem, mert nem automata, állandóan bekapcsolva hagyva pedig zabálja a CPU-t és rontja a képminőséget SDR tartalmaknál.

De amúgy tippre nincs is HDR-es kijelződ, úgyhogy nem is tudom miért írom le. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#133) BullKoxa válasza janos666 (#132) üzenetére


BullKoxa
őstag

köszi szépen a segítséget.

Amúgy Oázis honlapján azt írják HDR-s. Mindent megytalálsz az adatlapomon :) .

(#134) janos666 válasza BullKoxa (#133) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

LOL. :DD Én voltam hülye. :B Tényleg "HDR Ready"-nek írja a gyártó.
Csak ennyit másoltam át az adatlapodról a google-be: Z321Q , mert nem tudtam mire vélni azt a sok betűkatyvasznak tűnő dolgot a végén, de most megnéztem és mindkettő létezik a saját nevén, a Q és a Q + Umakármi :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#135) core i7


core i7
addikt

Új driver 399.07 WHQL

(#136) Dtomka válasza core i7 (#135) üzenetére


Dtomka
veterán

(#137) core i7


core i7
addikt

Habár azt mondják uj driverekkel szaggat a PUBG ez mennyire igaz? 388.71 a legutolsó ami jó hozzá CS:GO ba még ennél is régebbi amiben több FPS t kapni

[ Szerkesztve ]

(#139) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Van valakinek szintén tapasztalata Nvidia driver hibáva?
Egy ismerősömnél a 1050TI-s eszköz driver telepítése közben ezt írja ki

Watchdog violation error

(#140) steele80


steele80
senior tag

Nálam a 399.07 WHQL driverrel 8-10 fps mínusz tapasztalható játék közben a 398.36-hoz képest. Viszont a 3D Mark jobb minősítést ad a 399.07-nek. Lehet, hogy megkezdődött a 10-es széria szoftveres leépítése az Nvidiánál?

(#141) vigyori78 válasza steele80 (#140) üzenetére


vigyori78
őstag

Nálam nincs mínusz. ( 1060-6GB )

(#142) Mika1227


Mika1227
őstag

Vajon amikor kijön az új szériához a driver azt még érdemes lesz felrakni a 10-es kártyákhoz?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#143) snecy20 válasza Mika1227 (#142) üzenetére


snecy20
veterán

Én azt mondanám igen... Most is van, akinek pl. GTX 780-a vagy GTX 970-e van, és még frissíti a drivert. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#144) Mika1227 válasza snecy20 (#143) üzenetére


Mika1227
őstag

Igen tudom, hogy lehet frissíteni a régebbi kártyákat csak kérdés, hogy van-e értelme?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#145) snecy20 válasza Mika1227 (#144) üzenetére


snecy20
veterán

Ezzel egy jó kérdést vetettél fel. :)
Én is kiváncsi lennék hogy ki mit tapasztal.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#146) core i7 válasza Mika1227 (#144) üzenetére


core i7
addikt

Van értelme mivel biztonsági réseket is befoltoz valamint általában uj játékokhoz jönnek prfilok
Esetleg experiencéhez jöhetnek akár olyan újjítások mint mondjuk ezek a filterek játékokban ,hogy például ilyen rajz szerüségesre állítod pubgot
Habár Pubg-nál aztmondják 38x. driverek több fps t hoznak mint a 39x driverek Cs:GO ban pedig a 37x ek hoznak többet mint a 38x 39x -ek

[ Szerkesztve ]

(#147) core i7


core i7
addikt

Ismét új driver 399.24 WHQL

(#148) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy az: Nvidia Vezérlőpult - Súgó menüben az " Az élményjavító program engedélyezése" mire "szolgál" valójában?

(#149) janos666 válasza Frenk (#148) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megengeded neki, hogy hazatelefonáljon és elmondja milyen rosszul bánsz vele, haza akar menni.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#150) core i7


core i7
addikt

Elérhető a 411.63 es driver már az RTX 2000 hez is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.