Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Csacse


Csacse
tag

Üdv mindenkinek!

A problémám az lenne, hogy régebben működött a játék alatt a videó rögzítés most pedig nem (a steamelés is működött). A videókártyám még támogatott Gtx 660. Mi lehet a gond? Tisza Újra telepítést próbáltam nem oldotta meg. Win7 fut a gépemen és a legújjabb driverre frissítek mindig.

Köszi

(#1152) csiby222 válasza Csacse (#1151) üzenetére


csiby222
aktív tag

Windows 7-tel kapcsolatban már nem tudok segíteni. De mivel szeretnél rögzíteni mert sokat segítene.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1153) Csacse válasza csiby222 (#1152) üzenetére


Csacse
tag

Elnézést hogy nem írtam. A gyári programjávak az Nvidia shadowplay-el. Korábban tökéletesen működött mint írtam.

(#1154) csiby222 válasza Csacse (#1153) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem lehet, hogy mégis véget ért a kártya támogatása? Múltkor futottam pont bele, hogy az Nvidia oldalán listázta a kártyához a 4xx.xx drivereket de már nem ment fel és kiderült, hogy véget ért a támogatás és csak a 3xx.xx drivert engedte csak feltenni, csak az Nvidiáék lusták voltak frissíteni a listát egy 630-s kártyával szívtam egy kb komplett estét mire rájöttem hol a gond.
Mondjuk Én a Shadow play-t sosem használtam ebben nem tudok segíteni. Windows 10-t használok, ott Én a beépített rögzítőt használom amit Win+G gombbal lehet előhozni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1155) Csacse válasza csiby222 (#1154) üzenetére


Csacse
tag

Nem tudom, a hivatalos részen és a programban is ez áll: 600 és 600m től fölfelé Share and shield PC Streaming ready. Viszont a programban ahhol kijelzi a kompatimilitást ott egy pipa helyett sárga pont van és az a wifi router. Amit kiír az nem igaz mert ac-s wifi routerem van de a program szerint g-s. :F

(#1156) csiby222 válasza Csacse (#1155) üzenetére


csiby222
aktív tag

Sajnos mivel nem használom ennél többet nem tudok segíteni remélem más aki jobban ért hozzá majd ír valamit amin ellehetne indulni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1157) Csacse válasza csiby222 (#1156) üzenetére


Csacse
tag

Feladtam és kerestem egy ingyenes alternatívát ami nem terheli túl a gépemet. Egyenlőre azt hiszem megtaláltam a XSplit Gamecaster személyében.
Köszi a választ

(#1158) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Bocs a visszaolvasásom hiányosságaiért (1-2 percet próbáltam)!
Valaki pl. ezen leírás alapján, próbálta bekapcsolna a win10 2004-ben a a hardveresen gyorsított GPU ütemezés bekapcsolását?

Ha igen, kinek, mi a tapasztalata?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1159) gejala válasza VGYke (#1158) üzenetére


gejala
őstag

Teljesen játékfüggő. Van, ami jobban fut, van, ami rosszabbul. Ugyanez elmondható az új driverről is. Ha van kedved, kísérletezgethetsz vele, egyébként meg kikapcsolás és régebbi driver a tuti még.

(#1160) csiby222 válasza Csacse (#1157) üzenetére


csiby222
aktív tag

Az Xplit az ingyenes? Azt hittem nem de akkor ezek szerint akkor tévedtem. Én az OBS Studiót használom mondjuk azt is inkább csak streamelésre nem rögzítésre.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1161) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Volna egy ilyen gondom.
Firefoxot, vagy MS Edge, vagy programot elindítok és elmegy a kép, van hogy vissza se jön.
Nem minden programnál csinálja.
Win10pro 1803 volt fent, most frissitettem 2004-re de nem segített.
Gtx 330M van benne /Macbook pro 2010mid/
Nincs frissebb nvidia driver /2016-os/ a legfrissebb van fent.
Nem tudom mit kellene állítani, hogy ezt ne csinálja.

Gépnek nincs baja, ha nem inditokolyan programot órákon át jó. Ha elinditok azonnal villog, vagy teljesen elmegy a kép.
Pl Google Chrome is csinálja ha teljes képernyőre ki van téve, ha nincs akkor nem.

(#1162) csiby222 válasza lanszelot (#1161) üzenetére


csiby222
aktív tag

Eseménynaplóban milyen bejegyzés keletkezik ilyenkor? Ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást a böngészőben akkor is csinálja?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1163) Csacse válasza csiby222 (#1160) üzenetére


Csacse
tag

Igen az is de ez a változat még béta a profi prémium az a xsplit Broadcaster ez meg a Geamcaster, remél ingyenes marad. Nekem az obs nagyon visszafogja a gépem. Felezi az fps-t.

(#1164) lanszelot válasza csiby222 (#1162) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Elmentettem a winlog file-t
Remélem ez mond neked valamit.
Mot például a MS Edge nem csinálta, tegnap a Chrome.

A hardveres gyorsítás, az nem tudom mi, és hol kell kapcsolgatni.

(#1165) csiby222 válasza lanszelot (#1164) üzenetére


csiby222
aktív tag

Szerintem powershell-be sfc /scannow ha talál hibát akkor ezzel folytasd: DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth ha nem tudja helyreállítani akkor tiszta telepítést javaslok. Esetleg csinálj egy chkdsk c: /x /r /f és indítsd újra a gépet és hagyd végig futni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1166) ricsip


ricsip
addikt

Eléggé ráférne az összefoglalóra 1 update (ahogy látom nincs topikgazda, így nem csoda h. a 2000-es évek elejei állapotokat tükröz).

Pl. DCH driver vs. Standard Driver
DLSS
Gsync vs Gsync compatible vs Gysync ultimate
Hotfix vs normáls release

-

(#1167) lanszelot válasza csiby222 (#1165) üzenetére


lanszelot
addikt

Először is köszönöm a segítséget.
Nem tudom mi az a powershell, gondolom ezért nem értettem amit tanácsoltál.
Mivel kb 1 éve nem használtam a win10-et , így el is felejtettem, hogy vettem egy wacom kijelzőt, amit vissza vittem mert pocsék volt.
Nos annak voltak még maradványai, amit leszedtem, majd DDU-val leszedtem a drivert, és újra felraktam.
Nem segített.
Ezután a Chrome/Firefox -ban tiltottam a hardveres gyorsítást, ami Chrome/Firefox alatt megoldotta a problémát.
De ez csak félig meddig jó, mert MS Edge, MS store...stb alatt nem tudom tiltani a hardveres gyorsítást.
Viszont így már tudok tanulni, tehát ha nem is jó, de használni már tudom :)

(#1168) ricsip válasza csiby222 (#1165) üzenetére


ricsip
addikt

Ehhez egyikhez sem kell powershell, mert beépített parancsok, futnak cmd alól is.

-

(#1169) csiby222 válasza ricsip (#1168) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azért javasoltam a powershell-t mert egy egyszerű jobb klikk a Start Menüre és megtudod nyitni rögtön akár rendszergazda jogosultságokkal semmit sehova nem kell beírni mint a cmd eléréséhez. :)

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1170) Mr Chapel válasza VGYke (#1158) üzenetére


Mr Chapel
tag

Nálam ezt produkálja mióta be van kapcsolva: "nvlddmkm képernyőillesztő nem reagált és utána sikeresen helyreállt" Eközben nincs jel a Tv-n, (tv-t használok monitornak is) csak feketeség, nem reagál semmire. Reset gomb a pc-n, csak így áll helyre. Mióta kikapcsoltam, úgy néz ki megszűnt ez a jelenség.

(#1171) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Sziasztok érdeklődnék hogy másnál nem jelentkezett-e ilyen furcsa jelenség:
Kipróbáltam egy csomó játékot Doom, Trials of Mana, Geras of War, SAO, Half Life, COD
Mindegyiknél változik a képkocka szám, de oly módon hogy vagy 144fps vagy 72 fps jelenít meg fixen vagy ha épp pont olyan irányba változik a kameraszög a játékban akkor 144 és 72 képkocka között fluktuál megállás nélkül. Konfigom i7 4790+GTX 1060 6Gb, 16GB RAM+SSD, Enermax 600W. A jelenség akkor kezdődött mikor új monitorra váltottam (asus vg249q) egy AOC 22V2Q monitorról. Mind két monitor esetében ugyan azokat a beállításokat használtam: Gsync+Vsync ON nv vezérlőpultban Vsync+fps limiter OFF játékokban. A probléma akkor szűnik meg ha kikapcsolom a vsyncet viszont akkor nem működik megfelelően a gsync és nincs fps korlát. Mikor monitort cseréltem egyben új drivert is telepítettem fel és az tűnt fel hogy az újban csak 3 lehetőség van a vsync funkció kiválasztására, míg a régi monitrnál/driverben volt 5 lehetőség is pl. az adaptive vsync half refres rate ami úgy működött hogy 60Hz esetén 30 képkockára fixálta, 144Hz -nél 72képkockára ez a jelenség erre emlékeztet. Lehetséges-e hogy ezt a funkciót nem eltávolították hanem egybegyúrták a sima vsync funkcióval ? Videó a jelenségről.

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#1172) csiby222


csiby222
aktív tag

Én soha nem használtam G-Sync-l együtt a V-Sync-t mert hülyeségnek találom, mert a V-Sync kiváltására jött létre a G-Sync. (Tudom hogy bizonyos oldalak azt javasolják hogy legyen bekapcsolva a V-Sync, kb pont leszarom :D )
Kicsit kényelmetlen a megoldás amit Én szoktam használni de ilyen gondom úgy még sosem akadt vele mint neked.
Ha a játék lehetőséget ad arra akkor játékon belül korlátozom az fps-t 142-re vagy ha erre nincs lehetőség akkor a játék config fájlán belül határozom meg ezt az értéket.
Tudom, hogy lehet az NV CP-ből megtenni ugyan ezt de már megszoktam hogy ha kell akkor config fájlba irkálok.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1173) Sipasanyi válasza csiby222 (#1172) üzenetére


Sipasanyi
tag

Ezt már olvastam sok helyen hogy ugyanazokat az eszközöket és funkciókat használjuk mégis eltérően működnek mindenkinél. Én ez szerint állítom be. A gsync a játékon belüli vsync kiváltására jött létre a driveren beüli más cél szolgál itt olvashatsz róla részletesen a
Wait, why should I enable V-SYNC with G-SYNC again? kérdés alatt.
Nekem pl. ha bármilyen fps korlátozást használok a vsyncen kívül az nagyon darabos, remegős mozgásmegjelenítést eredményez, még másnál pont az fps korlátozás oldja meg ezt a problémát. Az én általam tapasztalt jelenségről nagyon keveset találtam, megoldást meg pláne nem. Ha tudnám esetleg valami öregebb driver verziószámát ahol még biztos benne volt mind az 5 különboző vsync funkció kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#1174) csiby222 válasza Sipasanyi (#1173) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezt a leírást Én is ismerem, elolvastam. De mivel a játékból vagy annak a config-jából való korlátozás semmi ilyesmit nem okoz mint amit Te említettél így mivel nekem ez bevált így ezt használom.
Esetleg meglehet azt próbálni, mert néha össze akad a WDDM-mel a G-Sync, hogy bekapcsolás után ki/be jelentkezzel a Windows-ba ez nekem megszokta oldani ezt de ezt is ritkán csinálja. (Leginkább a borderless window miatt)
Vagy ha ez nem segít akkor az MSI Afterburn-rel felteszi a Riva Tunner-t és abban állítasz be egy limit-et mondjuk 142-143-ra. [FPS Növelés] Ezt mondjuk Én nem használom de egy próbát megér hátha.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1175) zenit73


zenit73
aktív tag

Sziasztok!

Most vagyok itt először, nem olvastam végig a topikot, elnézést ha volt már szó erről.

Van egy asus rtx2080super kártyám, pár hónapja van egy olyan jelenség, hogy ha nem piszkálom a gépet, és ezért win10 lekapcsolja a monitort, amikor megpiszkálom és feléled a monitor, a kép megjelenése után 1-2 mp múlva villan még egyet a képernyő.
Valakinek van-e ugyan ez a problémája, vagy hallottatok-e ilyenről?

Nvidia illesztőprogramra gondolok, de ez csak egy tipp a részemről.

Köszi ha valaki érdemben tud valamit mondani!

(#1176) jaffa 2843 válasza zenit73 (#1175) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

G-sync monitor? Nekem azóta csinálja.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1177) zenit73 válasza jaffa 2843 (#1176) üzenetére


zenit73
aktív tag

FreeSync-es asus monitor. Tied is pont ezt csinálja?

(#1178) Penguin95


Penguin95
senior tag

Sziasztok!

A jelek szerint valami komolyabb gond lehet az új, 451.48, és 451.67-es driverekkel egyes esetekben. Többen, köztük én is VRAM hibára utaló jelekkel találkoztam (artifact), de a teljes gyalulás, és egy korábbi driver elhárította a hibát. Esetleg van köztetek olyan, aki szintén találkozott ezzel a hibával?

(#1179) csiby222 válasza Penguin95 (#1178) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én az új driverekkel kapcsolatban azt hallottam, hogy crashel tőle a Detroit Become Human.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1180) gejala válasza Penguin95 (#1178) üzenetére


gejala
őstag

Ezek a WDDM 2.7 driverek még nagyon félkészek. Lassúak és sok játékban bugolnak.
A 445.98 az utolsó ajánlott driver, ami gyors, stabil és nincs benne sok bug.

(#1181) Penguin95 válasza gejala (#1180) üzenetére


Penguin95
senior tag

Igazából nálam sebesség terén jól teljesítettek, és sok játékban megszüntettek problémákat is, csak a szívgörcsöt hozták rám cserébe, hogy alig 3 év után kuka a kártya. Azóta 445.87-en vagyok, amivel ez a gond nincs szerencsére.

(#1182) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam megkérdezem, de első blikkre látom nem egyedül vagyok a 451.67 driver hibával.
1050Ti elkezdett akadni Assassin's C. Od.-vel úgy percenként egyszerűen megállt a gém 10sec-re. Aztán ment tovább (gémredi verzió természetesen). Fogtam a fejem.
Tiszta módban visszatettem 445.87-re ahogy előtte volt, és látom ahogy írjátok 445.98-ig használható.
Marad így. Majd figyelem a fejleményeket lesz-e változás.
Azért sztem ez több mint felháborító.

(#1183) gejala válasza Submarine (#1182) üzenetére


gejala
őstag

Minden driver hazavág pár játékot. Most az AC-ket például. De általában 1-2-3 driver múlva javítják őket. Kivéve azt a pár bugot, ami 6-8 hónapig bent szokott maradni. :D
Most meg extra nehezítésnek bejött az új WDDM a tavaszi frissítéssel, plusz elkezdték gyúrni a kódbázist Ampere-re. Én tuti maradok a 445.98-on őszig, amíg nem lesz meg a 3070.

(#1184) VágniValó


VágniValó
addikt

GeForce Hotfix Driver Version 451.85

Itt elérhető a DCH és a standard driver, a 451.67 ugyanis rengeteg embernél fps droppot és komoly stuttert hozott (asztali és laptop egyaránt). Nálam az fps droppok pl RDR2-ben alig érszrevehetőek voltak, de a Divison 2 esetén szignifikáns és ijesztő.

Mivel ez hotfix és nem klasszik 'game ready driver' ezért a gerforce experience nem fogja felajánlani, hogy töltsd le.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1186) taba


taba
friss újonc

helló srácok , új vagyok és félig noob kategória. az érdekelne hogy az sli reprodukcios mod be álításai mikor hozzák 2 kártya teljesítményát a legjobban ? az 'ajánlott' on van alapból, de van még 2 lehetőség, váltakozó képkockás reprodukció kényszerítése 1 és 2. :D ( ez utóbbiak rá kényszerítenék az alkalmazást hogy m ha tetszik ha nem ha tudja ha nem de 2 gpu val fog most tevékenykedni ? válaszokat előre is köszönöm , remélem nem rossz helyre dobtam fel a kérdésem :) (esetleges beálítási tanácsokat is elfogadok, 2db rtx 2080super van nlinkelve. tudom nem költséghatékony de ettől most tekintsünk el. :) :D )

(#1187) Submarine válasza taba (#1186) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Lila gőzöm sincs, hogy mit kérdeztél, csak kíváncsiskodni akarok.

Két ilyen kártyára, hány db, és milyen felbontású monitort érdemes kötni?
Pl. 6db FullHD, vagy nagyobbat is el bírnak?
Vagy manapság már az űberszélesekben kell gondolkodni?

(#1188) jaffa 2843 válasza taba (#1186) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Itt igazából próbálgatni kell, hogy milyen játék mit szeret, de kb. örökérvényű az, hogy egyetlen 2080 Ti mindig jobban teljesít. :K
Multi GPU optimalizációt már egy ideje félvállról vagy sehogy sem kezelik.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1189) csiby222 válasza taba (#1186) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én sem ajánlom a 2 GPU-s rendszereket mert okozhatnak hibákat. Mivel nem terjedt el a használata ezért nem is igazán készítik fel erre a játék készítők a motorokat. Ha megy megy de ha nem akkor ez van. Az AMD ha jól tudom a Crossfire nevet már meg is szüntette helyette van valami Multi GPU pont azért mert ki akarnak belőle hátrálni. Én nem ajánlom semmi félképpen kivéve ha rendelesre vagy olyan speciális feladatra használod ahol használja a GPU-kat.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1190) taba


taba
friss újonc

én ugy vettem észre elég szép lista van azokrol a nem lábtörlő alol ki söpört játékokrol amik 'ki' használják, pll a metargear ok, mad max, witcher, elit dangerous (és ebböl fakadóan gondolom a rivális star citizen is majd de egyenlőre 1 et sem tud kihajtani a lumberyardal vagy mivel..... :D ) assasinok, far cry ok,watchdog, cal of duty,wolfeinstein, titanfall, a metro is és még sorolhatnám de csak a google találatokat tudnám le írni mint most is... :_D nem költésg hatékony az okés.. :D de nem lett rosszabb semmi tőle :_D

[ Szerkesztve ]

(#1191) csiby222 válasza taba (#1190) üzenetére


csiby222
aktív tag

Próbáld ki a comptitive lövöldéket pl Rainbow Six-t lesznek furcsa hibák.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1192) taba válasza csiby222 (#1191) üzenetére


taba
friss újonc

ahogy zajlik a folyamat észlelek egy két furcsaságot de eddig semmi extra :D nem vagyok nagy rainbow os :D de valamit mindenféleképp keresek, wot ban bebugzodott egy textura a garázsban. :D de alapjáraton nem okoz sehol semmi problémát, fps rendben, texturák rendben. :D enemy halott. :D

(#1193) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
A hiba:
Macbook Pro mid 2010.
2 ssd van benne, Mac OS és Win10Pro
W10- et tanulásra használom, illetve rajzolgatni /drawing tablet/
Mac OS bank, iMovie…stb ahol biztonság kell, és ahol a mac jó
W10 mindegy hogy ő maga rakja fel az nvidia drivert, vagy én az nvidia oldalról, és mindegy melyiket rakom /régi, új/
A kép villog mintha felbontást váltana, bizonyos programok alatt /pl windows alap képnézegetője: fotók is villog és elszáll/. Illetve van hogy ki crash -elteti a programot, azaz teljesen használhatatlan. Pl Windows alap kép nézegetőjét se tudom használni. Villog, bezárja és error
Viszont ha ddu -val legyalulom az nvidia drivert, és nem adok netet, hogy ne tudja vissza tenni, akkor megszűnik a hiba.
Ezzel nem tudok mit kezdeni.
DDU nem old meg semmit, mert vga driver nélkül nem tudom használni.
Mindegyik driverrel csinálja, csak ha nincs vga driver akkor nem. Vagy csökkentett módban, ahol ugye tiltva van.
Nem bootcamp, külön ssd-n van, köze nincs a Mac OS -hez.
Bootcamp lenne, ha ugyanazon a meghajtón csak másik partición lenne.
Boot olásnál ki kell választanom melyik op rendszer induljon.
Mintha te raknál a win mellé linuxot, attól az nem lesz más.
1804-nél is probléma volt ez azért lett frissítve 2004-re a Win10
Elvileg itt a megoldás, csak nekem nincs olyan legördülő menüm.

Jelenleg sufni tuningal tudtam megoldani, hogy tudjam használni a gépet:
normál indítás, majd bemegyek eszközkezelőbe, és ott tiltom a nvidia 330m -t
ekkor marad minden, de nvidia tiltva van.
annyi, kikapcsolás előtt engedélyezni kell, majd indításkor ismét tiltani.

Mielőtt jönne a hideg víz:
-ez egy inteles gép, minden ízében intel
-nem bootcamp, mert külön meghajtón van /ssd/
-eredeti Win10pro
-semmi mókolás, semmi humbug, simán fel lehet rá rakni a W10-et
-tehát nem azért van gond, mert alma
-tuti hogy az nvidia driver hibája /sokat felraktam, mind ezt csinálj/
-w10 1804-en is ez volt, azért lett 2004-re frissítve
-nem játszom, nem kell 3D, win10 alap driver is jó lenne, de 8bit szín, és 800x600-as felbontás, nem az igazi
-nem keresek semmi mellék utat, a problémát szeretném megoldani

Tudna vki segíteni benne?

(#1194) Submarine válasza lanszelot (#1193) üzenetére


Submarine
senior tag

(#1195) lanszelot válasza Submarine (#1194) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Ezt nem értem, mit próbáltam?

(#1196) _DiEGO_ válasza lanszelot (#1195) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Esetleg erre a win10 driverre gondolt :F http://www.geforce.com/drivers/results/87987

(#1197) lanszelot válasza _DiEGO_ (#1196) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Nem Win10 drivert keresek. Nvidia oldalán van rengeteg.
Azt írtam az Alap win10 driver is elég lenne nekem, csak az a baj hogy 8bites és alacsony felbontású.
Az Nvidia driver hibásan működik 330m-el.
Az összes nvidia driver.
Tehát vagy ott kell állítani vmit.
Vagy a Win10 ben, hogy a cpu-t használja ne a vga chip-et.
Vagy egy olyan Windows10 Alap drivert ahol normál felbontás és szín kezelés van.

(#1198) Submarine válasza lanszelot (#1195) üzenetére


Submarine
senior tag

Hoppá, bocsánat.
Lényegében azt írják, hogy a Win 10 ezt a vga-t már nem támogatja - 10 éves, sajnos.
És igen, a Diego által kimásolt linken elérhető drivert ajánlják utolsó mentőövként.
Jobbat nem tudsz tenni, probáld ki.
Ha jót néztem, Win8 alá volt utoljára driver a 330m-hez.

Ami videót te linkeltél, azon meg valami adobe cucc támogatását kel azon a módon beállítani. Az nVidia kezelőfelületén először a programok között kellene kiválasztani(mellette), aztán lesz szerintem a videón látható fűlön is lenyitható ablak.
De nálad nem ezzel van a gond. Feltéve, ha jól értettelek.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy a régi hardvereket elássa az M$.
Azon a gépen 10-et már "nem kell" használni.

Nekem egy logitech gamepadom van, amit már csak xbox controller emulatorral tudok hasznáni. Csak annyi, hogy csinál egy .dll fájlt az adott játékhoz, és az azt hiszi hogy xbox kontroller. Onnantól kezdve jól működik. Anélkül meg beakad, beragad, nem jó sehogy sem.
De szerencsére ez csak ennyi. Így akarnak rávenni, hogy vegyél újat. És már nem lesz jobb.

Én egy ősrégi Fujitsu laposra akartam Linux Mint-et tenni (azon már a Win7 sem futott driverek híján). Ott sem működött a vga, aztán beletelt pár napba, mire kinyomoztam, hogy a linux is csak 8.x-ig támogatja azt a típust, pedig már akkor is 10 felett jártak. Úgyhogy végül feltettem egy 8-as Mint-et, azzal ment szépen gép.
Nálad is erről van szó.
Ahhoz hogy ne 800x600-ba menjen kell a gyártó drivere.

[ Szerkesztve ]

(#1199) lanszelot válasza Submarine (#1198) üzenetére


lanszelot
addikt

A gép tökéletes, működik W10- el, csak be kell állítani. Támogatja a W10et.
A videón ugyanaz a probléma, csak ön az adobe-nál jelentkező hibát hozzák fel.
Mindenhol ahol open gl -t használ ugyanaz van.
Támogatott vagy sem, ugyanúgy használható.
Nem lehet az általad leírt módon megoldani: próbáld meg a windows fotó -t ott kiválasztani.
Mindig baj volt ezzel a driverrel mégis sokan használták.
Most is leírtam hogy hogy tudom használni, csak normálisabb megoldást keresek.
Valahogy ki kell iktatni az open gl-es progiknál hogy ne az nvidia-t használja.
Ezt tettem meg sufni tuninggal.
De tuti van normális megoldás.
Nem fokok kidobni egy gépet, ami bőven elég nekem, mert 10 éves.
I7 es procija több mint elég nekem. Nem kell fél milláert egy másik ami ugyanennyit tud számomra.

Nem könnyű, de tuti van megoldás.

Mielőtt félre értené vki nem titeket okollak/csesztetlek. Amit írtál az háborít fel.

[ Szerkesztve ]

(#1200) Submarine válasza lanszelot (#1199) üzenetére


Submarine
senior tag

Akkor semmi baj, majd segít aki vágja a témát.
Én pedig bocsánatot kérek, amiért belevauztam.
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.