Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Dtomka válasza csiby222 (#349) üzenetére


Dtomka
veterán

Már megszokásból így csinálom, és nem volt eddig problémám :)

(#350) csicso82
Igen talán felesleges a tiszta telepítés de 1 kattintásba kerül ;)

(#352) Dtomka


Dtomka
veterán

Most vettem észre, hogy a monitor 59 hz-en ketyeg a win szerint. Nvidia driveren belül, 60 hz van pedig kiválasztva.

Az alábbi videó alapján készítettem 61 hz-es felbontást, és a win is annak látja.
How to overclock your monitor (Increase your refresh rate! Hz) GOOD FOR GAMING! FREE!

A képtörés a régebbi driver telepítése után is megvan... vmi más probléma lesz. :(

(#353) apollo12


apollo12
veterán

hali párnapja vettem egy Asus fx 505 ge-t 1050ti vga van benne, de az istenért nem tudom fel raknia az új nvidia drivert csak a gyári van fent 399-es

ilyenkor mi a teendő ?

(#354) Cs1csó válasza apollo12 (#353) üzenetére


Cs1csó
félisten

Display Driver Uninstaller programmal távolítsd el, innen tölthető: [link] görgesd le lejjebb lesz

Aztán mehet fel a friss driver.

(#355) apollo12 válasza Cs1csó (#354) üzenetére


apollo12
veterán

ugyan azt a hibát dobja be

ilyenkor mi a teendő ?

(#356) Cs1csó válasza apollo12 (#355) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töltsd le újra driver-t lehet azzal van a gond, ha nem oldódik meg én újratelepíteném a gépet az általában az mindent megold, de ha neked macerás akkor nézz be a Windows 10 topikba hátha ott okosabbat tudnak mondani.

Mindezek előtt lefuttathatnál egy kártevő keresőt lehet valami bizgerálja a rendszert:
Adwcleaner, MBAM free, Hitman Pro ezeket futtasd le

[ Szerkesztve ]

(#357) apollo12 válasza Cs1csó (#356) üzenetére


apollo12
veterán

most raktam újra touchpad nem volt hajlandó üzemelni, túl régi volt a win 10 most a legújabb van rajta

(#358) Cs1csó válasza apollo12 (#357) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "legújabb" Windows 10 tiszta telepítéssel ment rá, tehát a 1809-es build-el telepítetted vagy egy régebbivel amit felfrissített az update? A legfrissebb 1809-essel kellene újratelepíteni innen: [link] az eszköz letöltésére kell kattintani.

(#359) csiby222 válasza apollo12 (#357) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nem lehet, hogy véletlenül a DCH drivert szedted le és azt akarod telepíteni?
Mert az nem fog menni ha DDU-s törlés után bekapcsolva hagyod a netet mert a windows 10 alapjáraton vissza rakja a régit ami standard és a DCU nem fog felmenni. Kapcsold ki a netet vagy húzd ki a kábelt töröld le DDU-val a drivert és miután újraindult a géped tedd fel a drivert és utána kapcsold vissza a netet.

Ha ez se menne szed le a GE-t és az majd megtalálja a megfelelő drivert.

Meg amire tudok gondolni hogy 32bites drivert szedtél le 64bit helyett vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#360) apollo12 válasza Cs1csó (#358) üzenetére


apollo12
veterán

win 10 pro 1809 build

csiby222

Standartot töltöttem le és úgy se, vagy már 3 fajtát le töltöttem :/

[ Szerkesztve ]

(#361) apollo12 válasza apollo12 (#360) üzenetére


apollo12
veterán

nvidia experiencen keresztül sikerült frissíteni :)

de most nem találom a nvidia vezérlő pultot :W vga meg normálisan üzemel

(#362) csiby222 válasza apollo12 (#361) üzenetére


csiby222
aktív tag

Mert a DCH drivert szedte le azért nincs control paneled. Le kell tölteni a Microsoft Store-ból Nvidia Control Panel a neve.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#363) apollo12 válasza csiby222 (#362) üzenetére


apollo12
veterán

Asztali konfigomal nemszívok ennyit

(#364) csiby222 válasza apollo12 (#363) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ott is van DCH driver egyszer kell helyre rakni aztán nincs vele gond.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#365) core i7


core i7
addikt

Új driver 419.17 Anthem és DiRT Rally 2.0-hoz

[ Szerkesztve ]

(#366) apollo12 válasza csiby222 (#364) üzenetére


apollo12
veterán

aha

microsoft storeban nem találom az appot, hol tudom le tölteni ?

(#367) csiby222 válasza apollo12 (#366) üzenetére


csiby222
aktív tag

Elméletben ez az: [link]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#368) apollo12 válasza csiby222 (#367) üzenetére


apollo12
veterán

az oké de nem tudom le tölteni :/

(#369) csiby222 válasza apollo12 (#368) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ha a Microsoft Storeban a letöltések frissítésre kattintasz nem szedi le automatikusan?

Online fiókot használsz vagy offline-at?

Nekem ezt:[link] bejelentkezés után minden további nélkül le tudom szedni és telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#370) apollo12 válasza csiby222 (#369) üzenetére


apollo12
veterán

online fiók, de nincs a frissítések között

(#371) csiby222 válasza apollo12 (#370) üzenetére


csiby222
aktív tag

A GPU-Z az Advanced résznél mit ír neked? Egy screen shotot tegyél már fel kérlek róla elég az eleje.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#372) apollo12 válasza csiby222 (#371) üzenetére


apollo12
veterán

(#373) csiby222 válasza apollo12 (#372) üzenetére


csiby222
aktív tag

Akkor azon a linken amit másodszorra linkeltem bejelentkezés után le kell tudnod tölteni a control panelt és igen azért nincs control paneled mert a DCH drivert tette fel a GE.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#374) Bismarck24


Bismarck24
tag

Az új nvidia driverrel kapcsolatban van vkinek tapasztalata. Jelent teljesítménynövekedést Anthem alatt v. Csak sli esetében van előrelépés?

(#375) Cs1csó válasza Bismarck24 (#374) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem akarok kötekedni de konkrétan az Anthem-hez is tartalmaz profilt tehát mindenképpen telepítsd esetleg ha kétségeid vannak futtasd a játékot még a régi driver-rel és közben monitorozd a gépet az MSI Afterburner-rel aztán telepítsd az újat és azzal is próbáld ki. Ha nem rosszabb akkor maradhat.

az Anthem és a DiRT Rally 2.0 című játékokhoz kínál profilt, továbbá az Apex Legends és a Far Cry New Dawn frissített SLI profilt kapott.

Itt az Antem kapcsán nem írnak SLI profilról csak az Apex és a Far Cry kapott SLI profilt.

[ Szerkesztve ]

(#376) Bismarck24 válasza Cs1csó (#375) üzenetére


Bismarck24
tag

A nvidia dokumentációját elolvasva úgy látom, hogy sli esetén van támogatás Anthemhez. Egy próbát megér, egyébként a “tököm” kivan, hogy szinte minden héten dobnak ki új drivert.

(#377) Cs1csó válasza Bismarck24 (#376) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég - most nem keresem vissza - nekem is volt egy sírálmom, hogy pontosan 7-10 naponta jönnek a driver-ek erre jött egy hónapos szünet, de most megint belehúztak.

Amúgy a legutóbbi tiszta Windows telepítésem óta már két belső - GE-n keresztül - frissítésem volt és hibát nem tapasztaltam bár keveset is játszom.

[ Szerkesztve ]

(#378) csiby222 válasza Bismarck24 (#376) üzenetére


csiby222
aktív tag

Tököd ki van miért is?
Van egy keretrendszer ami automatikusan jelzi ha jön driver és még le is szedi neked ha úgy állítod be, a telepítés folyamatával sem kell bajlódni, hogy letörlöd a régit és felteszed az újat, újra sem kell indítani a gépet. Vagy azzal van bajod, hogy sűrűn jön és emiatt azt hiszed hogy szar a driver? Elmondom neked örüljünk, hogy gyorsan reagálnak a felmerült gondokra.
Egyébként itt jegyezném meg, hogy UAC driver a Realtek hangkártyákhoz kb kéthetente vagy hamarabb jön frissítést és ott még keretrendszer sincs ami jelezné és elvégezné helyettünk a piszkos munkát szóval ez a rinyálás, hogy sűrűn jön a driver és hogy mekkora munka ezzel foglalkozni véleményem szerint annyira felesleges, hogy nagyon.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#379) Bismarck24 válasza csiby222 (#378) üzenetére


Bismarck24
tag

Nos a “tökömet” én idézőjel közé raktam. A geforce experiencet meg alapból nem használom. Nekem nem kell, hogy automatikusan frissítsen, majd én eldöntöm, hogy mikor frissítem és mikor nem, ezt nehogy egy program mondja meg.

(#380) csiby222 válasza Bismarck24 (#379) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ha 10-s vagy 20-s szériád van akkor érdemes rábízni a dolgot. Ha az alatt akkor tényleg lehet értelme megválogatni, hogy melyiket rakja fel és melyiket ne.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#381) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Azt esetleg tudja itt valaki, ha a monitorhoz kapott egyedi szinprofilt használom, akkor NV driverében a színbeállításoknál illetve a felbontás módosítása panelen is lőjjem ki az NV beállítások használatát?
Erről lenne szó:

(#382) csiby222 válasza Tomdriver (#381) üzenetére


csiby222
aktív tag

Szerintem mindenképp kapcsold ki hiszen sajátot használsz és szerintem a windowsban beállítottat használja akkor.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#383) Tomdriver válasza csiby222 (#382) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen, ez tűnik logikusnak, köszönöm!

(#384) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Miért kapcsol be folyton a G-Sync?
Adott egy AOC G2460PG monitor GAINWARD GTX 1060 VGA és Windows 10 64-bit -el. 417.35 -ös driver -el. Csak játékokba szoktam használni a G-Sync -et. Egyéb esetbe hiába van kikapcsolva a vezérlőpultba, ha filmet nézek, és teljes képernyőre váltok, látom ahogy villan egyet a kép mikor átáll. Mikor előhívom a monitor menüjét ki is írja, hogy G-Sync üzemmódba van. Csak az oldja meg, ha bekapcsolom Nvidia vezérlőpultba, majd megint kikapcsolom.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#385) Sz_Imre válasza Truman (#384) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Igaz én nem használok G-sync-et, de újabb driverrel nem próbálkoztál, ha ez sem javít akkor lehetséges, hogy beállítás probléma lesz.

(#386) Karima


Karima
őstag

Sziasztok! a következő a problémám. Egészen tegnapig tökéletesen működött a videókártyám egy olyan gépben, amin nincs net, tehát semmilyen windows- vagy szoftverfrissítés nem volt, programot sem telepítettem. Tegnap óta azonban olyan, mintha nem ismerné fel a videókártyát. Már vagy 4-5 (régebbi) drivert kipróbáltam, azt is, amivel eddig hónapokig jól ment, a legújabbat is, de mindig ugyanez az eredmény. És a teljesítményen is látszik, h olyan, mintha egy alapszintű videókártya lenne benne. Egy sima fhd film lejátszása is iszonyatosan akadozik, a Photoshop rinyál, h min 256mb gpu-ram-nak kellene lennie (pedig a videókártyában 3 giga van), stb. Van ötletetek, h mitől lehet ez?
[Ezt mutatja a Device manager]

[ Szerkesztve ]

(#387) Cs1csó válasza Karima (#386) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet haldoklik a kártya, amúgy távolítsd el DDU-val az aktuális drivert majd gép restart és mehet fel a legfrissebb.

(#388) csiby222 válasza Karima (#386) üzenetére


csiby222
aktív tag

IGP van a gépben?

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#389) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ezzel a legújabb 4xx-es NVIDIA driverrel (vagy csak most vettem észre) WoT alatt sokkal jobban melegszik a kártyám, mint eddig... 77-80 fokos és kb 2000-es fordulaton pörög a hűtőventi.
Eddig a 70 fokot se igazán érte el. Egy Gigybyte 1060 3GB-os kártyáról van szó.
Nálam van a hiba, vagy tényleg így van?

(#390) Cs1csó válasza gilfoyle (#389) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de ha ilyet tapasztaltál érdemes lenne vezetned egy feljegyzést, mondjuk Excel táblázatban, egy fix játékot minden driver telepítés után letesztelsz: FPS, RAM, CPU ,GPU kihasználtáság hőfokok stb. pl. MSI Afterburner-rel és ha rossz irányba tér el a korábbi értékektől egy driver akkor esetleg újratelepíted vagy felteszed a régit.

(#391) Karima válasza Cs1csó (#387) üzenetére


Karima
őstag

Pont így csináltam már vagy 30-40 alkalommal az elmúlt egy napban :) Sajnos semmi változás, legalább 5-6 korábbi drivert is kipróbáltam, olyat is, amivel tuti jól ment hónapokig, a legújabbat is, de semmi.

Még plusz info, hogy ha ez a kártya van bent a gépben, akkor tegnap óta [ilyen kis pontok/pixelek] jelennek meg a bootképernyőn (főleg az AM logonál és a 108db feliratnál látszik jól, de van mindenhol). A másik, Asus EAH2600 Pro kártyánál nem csinálja ezt.

@csiby222 mi az az IGP? :)

(#392) vigyori78 válasza Karima (#391) üzenetére


vigyori78
őstag

90% hogy a kártya dödlődik, főleg ha ebbe a gépbe egy másik kártya hibátlanul megy. A pontok, pixelek is hibás vga-ra utalnak. 100%-ban úgy tudnád kizárni, hogy a 780-at kipróbálod egy másik gépbe.

(#393) Cs1csó válasza Karima (#391) üzenetére


Cs1csó
félisten

Haldoklik. Világos, a pixelesedést nem írtad eddig.

(#394) Karima válasza vigyori78 (#392) üzenetére


Karima
őstag

Köszi mindenkinek, este még teszek egy próbát egy másik gépben. Ezek javíthatóak, vagy újat kell venni?

(#395) Cs1csó válasza Karima (#394) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Reball-ozást kipróbálhatod, feltéve ha ezzel orvosolható a probléma.

Nem tudom pontosan, hogy megy de van itt a PH-n megbízható akinek elpostázod a kártyát és REBALL-ozza majd visszaküldi,ha sikerül akkor mondjuk 6k, ha nem sikerül akkor 3k a "munkadíja" Amit linkeltem topik ott lehet tudnak segíteni.

Reball - golyózás - videó

(#396) core i7


core i7
addikt

Új driver 419.35
Apex Legends, Devil May Cry 5, és Tom Clancy The Division II profilokkal

[ Szerkesztve ]

(#397) csiby222 válasza Karima (#394) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ja ez valószínű vram hiba. Egyébként minden javítható van egy yt csatorna(itt) ahol egy orosz srác csodákat művel egy forrasztó pákával az otthoni reballozás is csak ideig óráig jó kb mindenhol leírják ha újra csinálja két hét után akkor újra kell csinálni igazából szerintem ruházz be egy új kártyára egy 1660Ti szerintem nagyon jó vétel és ha később a gépet fejleszted vga-ra már lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#398) csiby222 válasza Karima (#391) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ja AM3+-s procival neked olyanod nincsen. IGP

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#399) Truman válasza Sz_Imre (#385) üzenetére


Truman
senior tag

Köszi. Ez volt a második amit próbáltam. Akkor nem oldotta meg. Most már viszont úgy tűnik magától meggyógyult.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#400) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
A driver beleszólhat a kártya minimális venti fordulatába?
Egyenlőre akármit csinálok nem tudok egy szint alá lemenni.
Az lenne a kérdésem ,hogy lehetséges e ,hogy átnyulva minden program válla felett min 30% venti fordulatot engedélyez? 399-es nv driver.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.