Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:50:00

LOGOUT.hu

Nvidia® driverek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Viktor77 válasza Nemo1001 (#1349) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

Bár, lehet ez neked nem jó, akiknél van flickering, azoknál az objektumok villognak, nem az egész képernyő. De egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1352) csiby222 válasza Nemo1001 (#1349) üzenetére


csiby222
aktív tag

Ezzel anno Én is küzdöttem. Eleve azt kell megnézni, hogy mennyi FPS-sel fut a játék mert ha az 50Hz egész többszörösével +/- kicsi tűrés akkor ezt a hálózati interferencia is okozza. Általánosságban elmondható, hogy a G-Sync nem puszi pajtás a borderless window-val emiatt érdemes teljes képernyős módban futtatni a játékokat.
Én mivel két monitort használok és nem akartam erről lemondani azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom a gépet megvárom míg minden betölt majd kijelentkezek és újra be akkor megszűnik ez a villogás.
Állítólag a borderless window összeveszik a Windows asztal megjelenítőjével ami erőltetné a 60 fps-t és emiatt villog de majd valaki kijavít ha tévedek. Ez AMD oldalon máshogy van megoldva (free-snyc) és ott állítólag nincs ilyen gond.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1353) Nemo1001 válasza csiby222 (#1352) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

144 fps el fut és tökmindegy ha 60hz-re álitom mert ott is villog csak lassabban 144-hz-en meg gyorsabban mikor megvettem a monitort nem volt ilyen probléma

452.06-desktop-win10-64bit-international-whql ezt a drivert használom mert nincs régebbi driver a 2070Szuperhez :(

[ Szerkesztve ]

(#1354) Viktor77 válasza Nemo1001 (#1353) üzenetére


Viktor77
titán

Fullscreen windowedet próbáltad?

(Tört... :( )

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1355) Nemo1001 válasza Viktor77 (#1354) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

igen driver csere is volt már,monitor kábel csere is

(#1356) csiby222 válasza Nemo1001 (#1355) üzenetére


csiby222
aktív tag

Pont, hogy újabb drivert kellene felraknod, mert ezek a flicker problémák folyamatosan ott vannak a release note-ban. Folyamatosan újabb és újabb programoknál javítják ezt a problémát. Szóval ha régebbit teszel fel pont az ellenkezőjét éred el annak amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1357) Nemo1001 válasza csiby222 (#1356) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

Ddu-val le szedem a régit ,feltelepítem az újabb drivert,nem szoktam el olvasni a release note-ot :((nagy hiba részemről)

(#1358) Nemo1001


Nemo1001
aktív tag

hogyan tudom dch-ról standard-ra változtatni?már vagy ötször telepitettem fel a drivert állandóan dch-t tesz fel.

(#1359) Jack Oneill válasza Nemo1001 (#1358) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tudtommal mar csak az a verzio van egy ideje.
[link]

(#1360) csiby222 válasza Nemo1001 (#1358) üzenetére


csiby222
aktív tag

Miért szeretnél DCH-ról Standerd-re váltani? Nincs teljesítménybeli különbség.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1361) Nemo1001 válasza csiby222 (#1360) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

a flickering problémát szeretném valahogy megoldani és sorra zárom ki a lehetséges okokat.

(#1362) Viktor77 válasza Nemo1001 (#1361) üzenetére


Viktor77
titán

Másik monitorral nézted már?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1363) Nemo1001 válasza Viktor77 (#1362) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

avval még nem,de másik vidókarival már igen (rx570 4g) mert a monitorom freesync-es de attólfüggetlenül g-sync is megy rajta,eleinte ment is villódzás mentesen is,vásárlástól számitom kb félévet.

"The C32G1 is equipped with a huge, frameless 31.5” VA panel with 1800R curvature and Full HD resolution. 144 Hz, 1 ms MPRT, FreeSync Premium & numerous other gaming features allow the best gaming experience."

(#1364) Viktor77 válasza Nemo1001 (#1363) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor ez legyen a következő lépés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1365) csiby222


csiby222
aktív tag

Üdv!
Hotfix driver: [462.07]

The hotfix addresses the following issues:

[Vulkan][X4: Foundations 4.00/X4: Cradle of Humanity] The game may crash on GeForce RTX 30 Series

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1366) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Explicit programban szeretnék 30fps rögzített frameratet beállítani. A monitor nem gsync-es.
Játékon belül (vsync off)
nVIDIA control panel az alábbi szerint néz ki.

Az ingame mérés szerint viszont 30 fölé megy az fps.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#1367) core i7


core i7
addikt

466.11 WHQL
2021.4.14

(#1368) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok!
Frissítettem a legújabb verzióra, ahogy mindig, de ahogy készen lett, az egész gép megfagyott,nem reagált semmire, se altf4 se ctrl alt del,semmi.
Bekapcsológombon keresztül tudtam csak kikapcsolni, majd indítani újra. Mitől lehet ez?
Mostanában nem vagyok semennyire megelégedve a driverekkel, néha úgy droppolok egy-két játékban, hogy beesik a 300fps-el futó játék 50-60ra, és szétcsúszik a kép a monitoron.

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#1369) csiby222 válasza RobbeV0201 (#1368) üzenetére


csiby222
aktív tag

Azt hogy ezt mi okozza egy laptopnál szinte lehetetlen megmondani.
Amit ajánlani tudok az az hogy először letöltöd a laptopod gyártói weblapjáról az ott lévő legfrissebb drivert aztán DDU-val lepucolod a mostani driver-t kihúzod a netet és felteszed amit korábban letöltöttél. Ha meg oldja megoldja ha nem akkor ez bármi lehet.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1370) modflow


modflow
veterán

Az új driverben hol lehet bekapcsolni, hogy mutassa játék alatt az FPS-t???

(#1371) modflow válasza modflow (#1370) üzenetére


modflow
veterán

Ugyan úgy, mint eddig, be van kapcsolva a játékon belüli réteg és FPS, de nem mutat semmit....

(#1372) modflow


modflow
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#1373) _DiEGO_ válasza Nemo1001 (#1363) üzenetére


_DiEGO_
őstag

https://au.aoc.com/product_5608_C32G1_monitor_AUSTRALIA.php [link]

Talán ha a monitorban (menü) átkapcsolnád a funkciót, segítene.

(#1374) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mennyire jó most a 466.27 whql driver rtx2060-am van. Az előző driver van fent csak valami biztonsági valamit írtak anno,hogy érdemes felrakni az ujjat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1375) csiby222 válasza Pityu. (#1374) üzenetére


csiby222
aktív tag

Nekem tökéletesen teszi a dolgát 2070-sel.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1376) Pityu. válasza csiby222 (#1375) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi ,akkor lehet rá frissítek.Elég csak rátelepíteni az előzőre vagy DDU?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1377) csiby222 válasza Pityu. (#1376) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én mindig GFE-ből frissítem.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1378) Jack Oneill válasza csiby222 (#1377) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szinten. De mindig tiszta telepitest valasztok.

(#1379) Pityu. válasza csiby222 (#1377) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az most mi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1380) Jack Oneill válasza Pityu. (#1379) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Geforce Experience

(#1381) Pityu. válasza Jack Oneill (#1378) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát akkor nem rá telepíted hanem leszeded az előzőt és aztán telepíted az újat? És sima uninstallal szeded le?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1382) csiby222 válasza Pityu. (#1381) üzenetére


csiby222
aktív tag

Én tiszta telepítés nélkül szoktam Geforce Experience-ből frissíteni ha valami gondot észlelnék akkor szoktam kb 10-ből 1x DDU-val mókolni.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1383) Pityu. válasza Jack Oneill (#1380) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja az nekem nincs fent csak a drivert szoktam telepíteni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1384) Jack Oneill válasza Pityu. (#1381) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem szedem le, hanem a tiszta telepites lehetoseget valasztom. Ilyenkor a program maga eltavolit mindent. A beallitoasokat is, mindent. Evek ota soha semmi hibam nem volt, ezert maradok ennel a modszernel mindig.

(#1385) Pityu. válasza Jack Oneill (#1384) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg akkor maradok a DDU dolognál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1386) Jack Oneill válasza Pityu. (#1385) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, mindenképp. Mindenkinek más vált be, ha nincs gondod úgy, akkor pláne :)

(#1387) Pityu. válasza Jack Oneill (#1386) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fel is raktam a legújabbat ddu aztán telepítés,minden jó.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1388) BMS


BMS
őstag

Hali

Nekem játékoknál jelentkezett az a probléma,hogy wow-ban néha beremeg a kép meg az írások,illetve cs go-nál a fekete részek pl a golyó helye a falban távolról vibrál. Palit 3060ti kártyám van meg AOC CQ32G1 monitorom. Max felbontáson használom(játékokban is),egyedül a g-sync-et kapcsoltam ki mert azt a monitorom nem támogatja. A CS-nél egy pici laggot is tapasztalok de azt legtöbbször a legelején utána semmi gond nincs vele.
Van valami ötletetek,hogy mit kéne még beállítanom a controll panelban vagy játékon belül(a panelben kb minden az alapon van.)?

Játékoknál az árnyékoló gyorsítótár ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1389) Nemo1001 válasza BMS (#1388) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

szia hogy hogy nem támogatja a monitorod? nekem majdnem ugyanaz van AOC C32G1 2070S-rel használom

(#1390) BMS válasza Nemo1001 (#1389) üzenetére


BMS
őstag

Azt írja,hogy a kijelző nincs annak minősítve. Meg még amikor megvettem néztem egy listát azokról a monitorokról amik nem voltak annak minősítve de mégis megy rajta és ez nem volt rajta.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1391) Nemo1001 válasza BMS (#1390) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

nekem is azt irja és nincs egyik listában sem ott van az állapot jelző is szóval megy a g-sync csak nálam annyi baj van hogy villódzik a játékban illetve 120hz-en a kép minőség nagyon romlik.

(#1392) SityiSXT


SityiSXT
őstag

G-Sync kompatibilils üzemmódot bármelyik FreeSync kijelzőn be lehet kapcsolni, de csak a hivatalos listán szereplő monitorokkal garantálja az Nvidia a problémamentes működést.

(#1393) BMS válasza Nemo1001 (#1391) üzenetére


BMS
őstag

Nekem is villódzik. 144hz-en.

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#1394) core i7


core i7
addikt

470-es Drivertől vége lesz a Keplerek (GTX 600 & GTX 700) Támogatottságának
Sok régi Geforce vonul félig nyugdíjba Még éppen ,hogy Maxwelles vagyok :DDD Reméljük ez megmutatkozik majd a driverek méretén. Lássuk be eljárt már a Keplerek fölött az idő :K

[ Szerkesztve ]

(#1395) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Legutóbb GeForce Experience-n keresztül megcsináltam a szokásos driver frissítést, de azóta sajna, ha befejezi a driver frissítést, akkor, mintha nem frissítette volna le a drivert, megint felajánlja ugyanazt a frissítést.

Azóta az NVIDIA vezérlőpult nem jön be, és a tálcán az óra mellett sem jön be az NVIDIA driver ikonja.

Ha pl. DDU-val eltávolítom a drivert és utána egy még régebben működőt akarok feltelepíteni, akkor már az sem működik.

Van valakinek valami ötlete?
Köszi!

(#1396) csiby222


csiby222
aktív tag

Üdv!

Hotfix Driver: [466.55]

The hotfix addresses the following issues:
[RTX 20 series][GTX 16/10 series][HDMI] 4K @ 120Hz display mode is not available from display settings [3312401]
If GPU is connected to a 4K UHD TV, system may freeze when launching a VR game [3313315]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#1397) keneseig


keneseig
tag

Üdv!

Win install reinstall előtt állok. Emlékszem mikor ezen telepítettem az nvidia drivert nem volt benne az nvidia vezérlőpult. Lehetséges olyan drivert letölteni amiben már benne van az is?Vagy mit kéne néznem? Úgy emlékszem a gef exp-t külön kell mindenhogyan.

(#1398) VágniValó válasza csiby222 (#1396) üzenetére


VágniValó
addikt

Nagyon köszi! Nem mindig van mostanában időm csekkolni, de voltak pici fps problémáim. Repül is fel!

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#1399) Pityu. válasza csiby222 (#1396) üzenetére


Pityu.
nagyúr

2060-nál ez a javítás csak 4K 120Hz-ra vonatkozik?Vagy ha csak full hd-n játszok akkor is érdemes felrakni ez a drivert?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1400) csiby222 válasza Pityu. (#1399) üzenetére


csiby222
aktív tag

Se 2060-nom se 4K 120Hz-s monitorom nincs ezért nem tudom a választ.

keneseig: Kérlek olvasd el az aláírásomat és megkapod a választ a kérdésedre.

VágniValó: Nincs mit szívesen.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.