Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#12760) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy problemas Asus K53SV laptopom. Kezdettol fogva (3-4 ev, mar nem emlekszem) fejlesztesre es hobbi celra is hasznalom, ami kis kivetellel 7/24 uzemet jelent. Tehat mondhatni ismerem mar a gepet. Zajok, hofokok, stb.
A gepben egy ssd van az optikai drive helyen. Az utobbi idoben lefagy. Hosszu evek ota nem talalkoztam ilyennel. Video es input egysegek megallnak, ha az audio aktiv akkor kb. 200ms reszt ismetelget, tehat tipikus fagyas. Nincs bluescreen (win7). Probaltam win7, win8.1-el is, de nincs kulonbseg. Driverek is probalva. Asus oldalarol, win altal ajanlott, legfrisebb hw altal kiadott, de az eredmeny ugyanaz. Probaltam wifi-t es hdd/ssd-t is cserelni. Memoriak is rendben. Hofokok is tureshataron belul, normal hasznalattal (video encode) is max. 85-90 fok korulire tud csak felmenni (futotest mellett tesztelve), mikozben az intelburn kepes 100fokra heviteni, mire a throttling eletbe lep. Persze akkor sem fagy. Kb. 1eve pasztaztam is, tisztitottam is. A tap szinten nem egy harmatos gyari tipus, akku kb. 95%-os, azzal sincs gond.
En hofokra gyanakodtam, mivel 1-2 perc ugymond fagyas utan elofordul, h eletre kel. Figyelve a hofokokat nem indokolja semmi a jelenseget. Kifogytam az otletekbol. Esetleg van valakinek valami tippje, mit probaljak meg ki?

Uj gepet (kb.250-300k aminek ertelme volna szamomra) most nem tudok venni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.