Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18067) senki68 válasza HunChris (#18066) üzenetére


senki68
senior tag

Mindeki jó valamire ha másra nem elrettentő példának.

Na az én napelem telepítésem pont erre jó.

Átgondolatlanul, kapkodva, nem is néztem utána.

Most, hogy már fenn van a tetőn és üzemel, én is jobban beleástam magam a témába, kicsit másként látom. Most másként telepítenék.
Viszont ami jó a sok rosszban, a meglévőre megkaptam az 50% állami támogatást. Láttam hogy kell szerelni, átlátom az egész működést.
Maradtam a szaldóban. /persze így utólag könnyű mondani, hogy mindenki maradt, de ezt még áprilisban senki nem tudta./
Mivel közben papíron én is napelem telepító vállalkozás lettem, így a bővítést meg tudom csinálni magamnak.
Mivel magamnak csinálom, nagykerből szerzem be az árut, még az is lehet nettóban, így a bővítés nem kerül többe, mintha egy külső céggel csináltatnám, és vennék rá igénybe 50% állami támogatást.
Mivel beleástam magam az SE inverter lelki világába, a következő invertert én magam fogom regisztrálni, felügyelni.

A meglévő 6.375 mellé még teszek 6.24-Kwp-t talán ez már elég lesz az éves fogyasztásomra.

Azért viszont nem teszek fel egy 10K-s invertert egy 6K-s rendszerre ,hogy majd 10 év múlva bővítem.

Anno elég sok tetőteres ház épült, hogy majd beépítjük a tetőteret, és 90%-ban nem épült be. Szerintem elég sok napelemes rendszer is erre a sorsra jut.

Nincs fél éves a rendszer június 04. óta üzemel :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.