Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59101) luci@85


luci@85
tag

Procimat már sikerült belőni ,asus optimált állítottam be a bioszban így all core 3950 mhz.
Viszont a ramokba biztosan van még lehetőség szeritem ! Corsair Vengeance 2*8 GB kit 3000@3200mhz cl16.
Memoria olvasás majd 45000Mb/mp de az elméleti maximum 51200Mb/mp.1.35 -re van belőve a memórai kit és szinkronba megy az északi híd órajelével . cl 15 ön nem stabil föleg nem 14 en (bios reset-et csinál autoba).
Végeredményben az érdekelne hogy a hétköznapi ram értékeken felül mit érdemes még állítani mert a bios felsorol egy csomót de addig nem állítgatom amig nincs infom róluk. Tehát a kérdésem csupán annyi lenne hogy valamivel érhető el jelentős teljesítmény javulás ami nem megy a memoria hossszú ,vagy rövid távú élettartam rövidüléshez .
Köszönöm a hsz-eket előre is ! :U :K :R

(#59102) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szerintetek ebből a memóriából mit lehetne kihozni? Nem vágom a memória tuningot.
Alap 2400MHz 1.2v és jelenleg itt tartok, eddig stabil 1.280v-on.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#59103) BITBOYS válasza BITBOYS (#59102) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, ezt kihagytam.. :B

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#59104) mcs


mcs
veterán

Vettem az Asrock H370 Pro4 lapomba 3200as HyperX Predatorokat, amik 2666on mennek a chipset korlátja miatt, és az alábbi időzítést lőttem be rájuk 1,35 Volton: 13-15-15-35 1T
Ezt lehetne-e még lentebb vinni stabilan? :)

(#59105) jeni válasza mcs (#59104) üzenetére


jeni
félisten

2666hz-n még elég a 1,2V

(#59106) Henry1990


Henry1990
tag

Sziasztok!
A problémám a következő, a régi a320-as alaplapot kicseréltem egy MSI b450M pro max alaplapra, és alapból 2133MHz-en kezeli a G.Skill Aegis DDR4-3000 DIMM CL16-18-18-38 Dual Kit ramomat. Lehet ez az oka annak, hogy a friss windows telepítés után állandóan kékhalálozik a gép, különböző hibákkal?

Jelenleg a biosban bekapcsoltam az XMP 2 profilt, amivel elvileg 3000MHz-en kellene mennie a RAM-nak, de lehet, hogy hülyeséget csináltam, nem értek hozzá annyira :)

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#59107) Erikkk26


Erikkk26
tag

Üdv! Nemrégiben vettem egy új PC-t aminél a memória modult lehet még jobban át kellett volna rágnom mielőtt döntés születik... Tekintve hogy gamelés céljára lett a gép összeállítva, egyenlőre új GPU nélkül (amit a hardver felsorolásból ki is hagyok) de mindenből próbáltam pénztárcámhoz mérten maximumot kihozni és így született meg a következő összeállítás:

Cooler Master MasterBox Q300L MCB-Q300L-KANN-S00 fekete oldalablakos számítógépház
Be quiet! 500W System Power 9 BN246 tápegység
Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008 merevlemez
Arctic Freezer 34 eSport DUO ACFRE00061A Fehér processzor hűtő
Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G M.2 SSD meghajtó
2x Kingston HX426C16FB3/8 8GB 2666MHz DDR4 HyperX FURY memória
Intel Core i5-10400F processzor (BX8070110400F)
Asrock B460M Steel Legend alaplap
Arctic P12 ACFAN00120A PWM PST fekete rendszerhűtő
2x Arctic P14 PWM PST ACFAN00125A fekete hűtő ventilátor

Mindezt azért írtam be ide hogy később méretekkel tisztában lehessünk mi fér el gépházban, mi nem.
Szóval én a processzorom gyártói oldaláról informálódva annak tudatában voltam hogy a max amit kihozhatok vele az a jelenlegi 2666 Mhz órajeles ramok. Időközben viszont olvasgattam több helyen, magyar oldalakon és külföldieken egyaránt, hogy megbírkózik ez a 3200 Mhz-el is csak kell hozzá például egy bizonyos Intel Z490 chipsettel rendelkező alaplap és az majd támogatni fogja. Benchmark teszteket is látva Youtube-on valóban 2666 és 3200 Mhz között van 10 fps különbség. Tudom, játéka válogatja, de valahol ott a különbözet és arra próbálok rájönni érdemes-e ezzel foglalkoznom ha már egyszer -még ha pénztárcához is szabva, de- szeretném kihozni a maximumot frame per second ügyben. Na most az a helyzet nem tudom eldönteni mivel járnék jobban mert a 2 hét sajnos már letelt vásárlás óta hogy eltudjak állni bármitől is, visszaküldeni, kicserélni, ilyesmi, szóval ez nem játszik már. Fizettem a gépszerelésért is, nem értek hozzá és nem is lett volna kedvem-időm vacakolni vele. 3 opciót látok most magam előtt.
1, a jelenlegi ramok tuningolása. Annyit érdemes tudni soha nem volt dolgom hardver tuningal. Ebben szeretném kérni véleményeteket és ha erre esik a legoptimálisabbnak tűnő választás akkor egy iránymutatásnak nagyon örülnék mert nem szeretnék nem hozzáértőként kárt tenni bármely hardverben is, végképp nem az egészet gallyra vágni. Jelenlegi alaplapomon egyáltalán lehetséges-e ez, gondolok az órajel emelésre és/vagy késleltetés csökkentésére.
2. opciónak a jelenlegi alaplap megtartásával a mostani ram párostól megválnék Hardveraprón, amikhez én 30,380 Ft-ért jutottam hozzá és lecserélném 2666 Mhz-s CL13-asra. Ezeket találtam erre a célra pontosan: [link]
Ezeknek már méretezése picivel nagyobb mint jelenlegi ram moduljaim és a processzor hűtőmet tekintve már szabad szemmel gépházba tekintve is kétségeim vannak egyáltalán elférne-e.
Jelenleg használt ramok (HX426C16FB3/8): 2666 Mhz CL13 ramok:
Mostani memóriák elrendezése is a vásárlás mellé kért bolti összeszerelés során a 4 slotból a 2. és 4. foglalatba kerültek. Szükség esetén megtudom nézni már a mostani ramok is, saját méreteivel egyáltalán elférnének-e az 1. foglalatban, tekintve hogy ahhoz van nagyon közel a CPU hűtő, még nem nyúltam ez ügyben bele a gépházba.
3. opciónak pedig a következő alaplapra való cserére gondoltam: [link] jelenlegitől szintén megválva amihez 41,190 Ft-ért jutottam hozzá. SyMbioTe kollégának már írtam ez ügyben tegnap kora este folyamán viszont még nem érkezett válasz tőle, egy beárazást is kértem a 2. és 3. opció esetén történő jelenlegi lecserélendő ram és/vagy alaplapra, ő segített a konfigurációm összes többi hardverének összeválogatásában is. Szóval az új alaplappal pedig a következő memóriák közül választanám valamelyiket 3200Mhz mellett: [link] vagy [link]
Ezen opció esetén buknék talán a legtöbbet amit nagyjából én is látok, sőt gépszerelés ügyében is valakit fel kéne hozzá keresnem hogy szedje szét, rakja újra össze nekem az egészet.
Várom a megtisztelő válaszokat bárkitől aki tudja véleményezni ezt a kissé hosszúra sikerült tervezetet! Ha rossz topikba került és inkább lett volna helye a Milyen RAM-ot vegyek? topicba, kérlek nézzétek el nekem és egy moderátor jelezze felém/helyezze át.
Köszönet!

(#59108) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Gigabyte Z390 Aorus Pro alaplap, benne egy Intel i9 9900 processzorral(non K), és 2x16GB Kingston HyperX Fury DDR4 3200Mhz-es memóriákkal.

A CPU alapfeszen megy(1.2V) gond nélkül. A memóriák alap 2400Mhz-en mennek(1.2V) gond nélkül. A gondom, hogy mikor a memóriáknál bekapcsolom az XMP-t, ami feltolja 3200Mhz-re az órajelet, ha nem is rögtön, de változóan, volt, hogy több hétig, de volt, hogy csak pár napig ment el hibamentesen, egyszer úgy dönt, hogy mégsem jó neki, és egy BIOS failure képpel indít gép bekapcsolásakor, és visszateszi a memóriákat 2400Mhz-re.
Már úgy is próbáltam, hogy adok a memóriáknak 1.35V-ot, de így sem kajálja.
Mi lehet a gond? Emelnem kellene a CPU Vcore-on is?

(#59109) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Gigabyte GA-EG41MF-US2H alaplap, jó eséllyel rev.1.0.
8GB memóriát szeretnék beletenni, de csak 4GB-ot lát, vagy el se indul, win10 telepítő kékhalálozik, stb. Az alaplap útmutatója szerint, ha mind a 4 memóriafoglalatot használni akarom akkor csak egyoldalas modulokat tehetek bele.
Létezik-e egyáltalán 2GB-os, egyoldalas modul, vagy a 8GB támogatás totál kamu?

(#59110) szombi válasza szombi (#59109) üzenetére


szombi
tag

Közben megkaptam a választ: az 1-RANK ddr2 memóriák 2GB méretben nagyon ritkák, Magyarországon nem sokat adtak el belőle. Annyit nem ér meg egy DDR2-es lap felturbózása 8GB-ra, hogy Németországból rendeljek. Persze ha van valakinek elfekvőben eladósorban 4db. egyforma TEDD2048M800C5 vagy TVDD2048M800C5 modulja, szívesen várom az ajánlatát.

(#59111) Alcapi


Alcapi
újonc

Sziasztok!
Kérdéssel fordulnék hozzátok! Van egy ASUS P7H55/USB3 alaplapú gépem, 2X2 GB Kingston DDR3-1333-as SDRAM memóriával. RAM bővítést szeretnék végezni, ennek előfeltételeként az AIDA64-el feltérképeztem a vasat, ami arról tájékoztatott, hogy a "maximális memóriamodul méret: 2048 MB" azaz 2GB. A kérdés, hogy ez azt jelenti vajon, hogy a memória slot-okba max. 2GB-os modulokat helyezhetek? Magyarul a 2x2 GB meglévő mellé, már csak újabb 2x2GB mehet? Tehát összesen 8GB-ig bővíthetem a gépet? Köszönettel várom mielőbbi válaszotokat!!! :R

(#59112) jeni válasza Alcapi (#59111) üzenetére


jeni
félisten

a gyártó szerint az alaplap 16GB -ig kezeli a memóriát.

van esély 2x8GB kezelésére is.
ha tudsz kölcsönbe szerezni két teljesen azonos KIT.letudod tesztelni.
a 2x4Gb azt biztosan tudnia kell kezelnie.
nekem a HP 3500 gépben sikerrel tudtam 2x8GB-t flottul müködtetni.

[ Szerkesztve ]

(#59113) Alcapi válasza jeni (#59112) üzenetére


Alcapi
újonc

Köszönöm szépen a gyors és megnyugtató válaszodat! További szép napot, vagy már estét? :) :R

(#59114) Tomas791120


Tomas791120
újonc

Sziasztok!
Van 2 db 8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury CL18 (1X8GB) /HX432C18FB2/8/
memoriam. Ehhez szeretnék egy alaplapot és procit. Úgy, hogy ki tudjam használni a memória maximális teljesítményét. A legolcsóbb megoldást keresem.
A válaszokat előre is köszönöm

(#59115) jeni válasza Tomas791120 (#59114) üzenetére


jeni
félisten

Intelt vagy Ryzen szeretnél?
m-ATX vagy ATX lapot vennél?
Intel esetében Z-s lap a javasolt.
Ryzen a B450 a legalja.
B550 hosszabb távra érdemesebb.
Lesz-e VGA vagy sem?
Ha nem lesz benne akkor Intel esetén az F jelölésűt nem szabad megvenni.
Ryzen esetén a G-s procit kell,hogy megvedd!

(#59116) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Az adatlapi konfigomban cseréltem ramot, Ballistix 3600Mhz 2x8 kit-re. Hibába ütköztem:

Net nincs.
Programok lassan indulnak, start menüben rákattintva bármire hosszú másodpercek után történik csak bármi, start menü befagy ezidőre. Összességében lassan tölt be/indul/fut minden.

Amit próbáltam:
Bios reset
Ramok egyesével próbálva (így is produkálja, nem a ramok a hibásak)
XMP profil nélkül

Visszatéve a régi ramokat, minden pörög...

Mi lehet a probléma? :R

F1

(#59117) szabeska válasza szabeska (#59116) üzenetére


szabeska
addikt

Senkinek semmi ötlete? Bajlódjak DRAM calculatorral, vagy hagyjam a fenébe és tartsam meg az Aegis Kitet? :O Az az érdekes, hogy korábban is voltak ilyen ramok a gépemben, akkor pöccre mentek még 3800-on is, most alapjáraton sem hajlandóak normálisan működni, katasztrofális a programok indítása, mint nagyon régen amikor 2 program már betett a gépnek és malmozott 99% prociterhelés mellett...

F1

(#59118) koko52 válasza szabeska (#59117) üzenetére


koko52
veterán

Csinálj egy mérést Aida64-el!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59119) szabeska válasza koko52 (#59118) üzenetére


szabeska
addikt

Most pont nem vagyok gép előtt, de mértem egyet vele délelőtt, az írás-olvasási értékek ugyanazok voltak, mint a régebben ugyanebben a gépben lévő ugyanilyen ramokkal, a válaszidő is 66-67 körül alakul. Mindent ellenőriztem, ezért sem értem a jelenséget. Még játék is volt barátnőm által 1-2 órán át, az is futott (cemu, zelda). Viszont egyébként halál az egész. És net sincs, ami végképp furcsa, az új ramokkal. Ikon jelzi, de honlapok nem töltődnek be. Még a gépházat vagy vezérlőpultot is 10mp után tölti be kattintás után a win.

[ Szerkesztve ]

F1

(#59120) koko52 válasza szabeska (#59119) üzenetére


koko52
veterán

Ez valami szoftveres probléma lesz. A RAM-ok biztosan jók. Ott egyetlen hiba és kékhalál. Feladatkezelőre nézz rá, hogy mi pörög 100%-on.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59121) szabeska válasza koko52 (#59120) üzenetére


szabeska
addikt

Viszont nem értem, a régi ramokkal miért nincs gond, miután visszateszem őket? Köszönöm, este ránézek erre is. Egyébként rálestem korábban, nem pörgött semmi, de a feladatkezelő maga is félig meddig be volt fagyva/lassulva.

[ Szerkesztve ]

F1

(#59122) Pityu.


Pityu.
nagyúr

egy ryzen 3700x mellé 4x8gb vagy 2x16gb ramot érdemes venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59123) koko52 válasza Pityu. (#59122) üzenetére


koko52
veterán

2x16

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59124) szabeska válasza koko52 (#59120) üzenetére


szabeska
addikt

El sem hiszem, mi oldotta meg. Fel kellett tennem egy régi 2018-as lan drivert, így úgy tűnik minden jó, net is van :Y Ycrunchert futtattam csak, jó eredményekkel, gondolom nem lesz gond így. Aida tesztnél a Cache értékekkel mennyire kell foglalkozni amúgy? Calculatorral belőttem az időzítéseket 3800Mhz-hez, de a cache értékek kisebbek lettek, mintha csak simán 3800-ra állítottam volna az időzítéseket nem piszkálva. Az írás/olvasás viszont sokat javult.

[ Szerkesztve ]

F1

(#59125) koko52 válasza szabeska (#59124) üzenetére


koko52
veterán

Az lett volna a következő, hogy alaplapi drivereket rakd újra.
Ha jó a sebesség és elégedett vagy akkor kár piszkálni tovább.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#59126) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét!

Vettem egy Crucial ballistix 3600 Cl16-ot, még nincs meg a B560 lap, 2666- Cl19-en fut most B365 lapban, mennyire lehetne levinni? vagy csak azokra lehet állítani, amik az 1.20 V mellett vannak?

(#59127) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. Ez a memtest86 meddig dolgozik? 13 perce megy, és még PASS 1/4 az állás. Gondolom ha 4/4 lesz, akkor lesz vége, de az kb mennyi idő?
Köszönöm.

(#59128) z123456z válasza z123456z (#59127) üzenetére


z123456z
őstag

Már nem érdekes, 20 percnél leállítottam.

(#59129) z123456z


z123456z
őstag

Van egy hülye kérdésem. Adott egy 2x8 3200 predator kit. Ezt a 3200 csak xmp tudja, vagy ezt manuálisan is ki lehet hozni belőle xmp profil nélkül? Asus Z490-p lap. 

GTA 5-nél van egy kis gond, se a proci, se a GPU nem pörög igazán. Valamelyik külföldi oldalon írta valaki, hogy neki az xmp kikapcsolása megoldotta a problémát. De nem akarok lemondani a 3200mhz-ről, hiszen csak ezért lett Z lap vásárolva 10400 procihoz, alapból meg ugye csak 2400mhz.

(#59130) , válasza z123456z (#59129) üzenetére


,
addikt

Manuálisan is megoldható. Az XMP profil csak arra szolgál, hogy a lehető legegyszerűbb és leggyorsabb módon elérd a kívánt órajelet. Ettől függetlenül manuálisan is állíthatod az órajelet is, a feszültséget is, az időzítéseket is, ha valami miatt ezeket nem az XMP profilban megadott értékeken szeretnéd használni.

Nem Z-s alaplapban amúgy 2666 MHz-en mentek volna a RAM-jaid, RAM OC csak Z chipset illetve B560 chipset esetén lehetséges, de csak pár %-ot nyersz vele (legyen mondjuk +5%) ha 2666MHz helyett 3200MHz-en mennek a RAM-ok:
https://www.youtube.com/watch?v=sJtaHNjIQJU

(#59131) DJango19 válasza , (#59130) üzenetére


DJango19
csendes tag

Helló. Ez hogy lehet ---- ASRock B365M Phantom Gaming 4 - Intel Core i5 9400 - Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16--- hogy most 2400MHz és CL17 megy a gépem? Közben a proci 2666MHz és CL16 kéne mennie. Mi itt a baj, vagy miért van ez. :F Köszi.

(#59132) , válasza DJango19 (#59131) üzenetére


,
addikt

Helló! Nincsen semmi baj, egészen egyszerűen csak állítsd be a BIOS-ban a kívánt órajel/feszültség/időzítés értékeket, és készen is vagy. (Ha nem akarsz mindent manuálisan beállítani, akkor a legegyszerűbb, ha bekapcsolod az XMP-t, majd utána leveszed az órajelet, és kész is vagy. A legtöbb alaplapnál még az órajelet sem kell ilyenkor levenni, mert automatikusan beáll a processzor memóriavezérlője által elérhető maximumra, de találkoztam már olyan alaplappal is, ahol viszont mindenképp manuálisan kellett megadni az órajelet is, különben nem bootolt be a gép, szóval így a biztosabb.)

(#59133) DJango19 válasza , (#59132) üzenetére


DJango19
csendes tag

Most 2666 az ok, de viszont fel ment CL18-ra. Nem engedte, hogy a CL át változtassam. Majd rá nézek.

(#59134) DJango19 válasza DJango19 (#59133) üzenetére


DJango19
csendes tag

:R köszi.

(#59135) , válasza DJango19 (#59133) üzenetére


,
addikt

Biztos, hogy lehet állítani az időzítést is a BIOS-ban.

(#59136) DJango19 válasza , (#59135) üzenetére


DJango19
csendes tag

Köszi jó lett. :R

(#59137) , válasza DJango19 (#59136) üzenetére


,
addikt

:R

(#59138) z123456z válasza , (#59130) üzenetére


z123456z
őstag

Visszaállítottam alaphelyzetbe, nem változott semmi, ma vissza is kapcsolom. A GTA topikban valaki írta, hogy neki ryzennel is hasonló értékeket produkál, úgyhogy ennyi.
Köszönöm.

(#59139) mrbarbrady


mrbarbrady
tag

Most akkor hány MHz-en megy a RAM-om?

(#59140) , válasza mrbarbrady (#59139) üzenetére


,
addikt

1600 MHz.

(#59141) mrbarbrady válasza , (#59140) üzenetére


mrbarbrady
tag

Akkor oké, köszi. Miért mutat az eszközkezelő 333 MHz-et?

(#59142) , válasza mrbarbrady (#59141) üzenetére


,
addikt

Passz, de semmi jelentősége, azon az órajelen semmiképpen nem tudna egyébként sem menni a memóriád.

(#59143) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. 2x8gb 3200 predator mitől telet meg 96-97%-ig, amikor a feladatkezelő szerint a Firefox és a GTA kb 6 gigával van benne, a többi folyamat ehhez képest jelentéktelennek tűnik. Ugyan nem adtam össze, de szerintem nem jönne ki az említett százalék. Mi okozhatja?
Köszönöm.

Most gyorsan ránéztem ( gyerek gépe különben ), hét rengeteg folyamat fut egyszerre. Mondtam neki, számolja már meg, nagyon soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#59144) z123456z válasza z123456z (#59143) üzenetére


z123456z
őstag

Az alaplap kompatibilitás listáján nincs rajta ez a predator. Ez okozhat bármi anomáliát, vagy az a lista többnyire baromság?

(#59145) jeni válasza z123456z (#59144) üzenetére


jeni
félisten

szerintem ennek semmi köze,hogy az adott memória mennyire telik meg használat során annak függvényében,hogy szerepel a kompatibilitási listán vagy sem?

(#59146) z123456z válasza jeni (#59145) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor az hogy jelentkezne? Mert látszólag simán és szépen müködik, xmp is megy megadott értékeken. Most nézek egy 2x16 patriot steel 3600 kitet, az sincs rajta. Létezik, hogy az nem menne? Vagy mire jó ez a lista?

[ Szerkesztve ]

(#59147) jeni válasza z123456z (#59146) üzenetére


jeni
félisten

a lista az amit a gyártó a tesztelés során letesztelte az alaplapappal a memória KIT-t.
így azokra vállal 100% garanciát a komp. terén.

(#59148) z123456z válasza jeni (#59147) üzenetére


z123456z
őstag

Ha a listán nem szerepel, a RAM működik vagy nem működik, vagy van köztes állapot? Magyarul nagyon rizikós úgy megvenni, ha egy Z lap kompatibilitás listáján nincs rajta egy RAM? Talán Intel nem annyira érzékeny, mint ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#59149) jeni válasza z123456z (#59148) üzenetére


jeni
félisten

a DDR4 ram mint alap jedec szerint működik az tuti.
annyi talán lehet,hogy elsőre nem tudja max. névértéken használni a memóriát.
vagyis alapból elsőre 2133Mhz-n megy a memória.
ha nem működik benne az azt jelenti,hogy hibás.
köztes állapot az amit extra igények szerint lenne használva.
a névértéken felüli rész az OC-nak minősül.
Intel ebben jobb.
Ryzen mem.komp. terén sokat javult az első szériához képest.
újabb szériák esetén is feljebb haladva egyre jobb a helyzet ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#59150) z123456z válasza jeni (#59149) üzenetére


z123456z
őstag

Ja, nem a mostani predatorra gondolok, az sincs a listán, de megy szépen. A kiszemelt egy patriot steel 2x16gb 3600. Csak nem lesz gond a kompatibilitással.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.