Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55491) Albigator válasza pendre54 (#55490) üzenetére


Albigator
őstag

AMD-nél (2000-es Ryzeneknél) máshogy van, úgyhogy nem tudok sokat segíteni.
Nálam is alul van feszelve a proci (VDDR CPU Voltage) -0.1V-al, ami nekem is hűvősebbé teszi CPU-t + kicsit jobb órajelet is elérek vele. De ez nincs hatással a RAM beállításra.
Én azért molyoltam a memóriabeálltásokkal is, az összes értéket átírtam DRAM calculátor segítségével (ryzenhez való segéd progi), emellett tudtam a SOC feszen (VDDR SOC Voltage) is csökkenteni -0.1V offsettel amitől elvileg még hűsebb a CPU.
Most így megy nálam:

16-17-18-18-36-os timinggal 3333 MHz-en 1.35V DRAM fesszel (DRAM Voltage).

Azt javaslom inteles topikba érdeklődj ezzel kapcsolatban, ha itt nem jön érdemi segítség.

De ami még amúgy szemet szúrt és szerintem nem jó hogy a "Command Rate" 2T-n van nálad. 3000-es ryzeneknél ez 3800 MHz-nél vált át 2T-re de lehet ezzel még játszani is, afölött is mehet akár 1T-n.

Viszont inkább nem okoskodok, mert Intelnél lehet teljesen máshogy vannak ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.