Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25601) Laraxior válasza Cybertrone (#25600) üzenetére


Laraxior
titán

reggel 12°C-t mértem...márhogy itt a szobámban :DDD ;] igazi tuningidő :DDD

leszedtem róla a 3pines csatit,valamikor régebben,csak úgy bele van dugva a molexbe,nem is csodálom hogy megállt...gondolom érintkezési ill nemérintkezési gond :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25602) MPowerPH válasza Laraxior (#25599) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, az se egészséges. :D Meddig volt így?

Don't Tread On Me

(#25603) Laraxior válasza MPowerPH (#25602) üzenetére


Laraxior
titán

nem tudom :) reggel elmentem melóba mikor hazaértem már így volt :DDD
max 7 órát :DDD
mindegy,mert
1.: garanciás
2. úgyse adom el :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25604) Cybertrone válasza Laraxior (#25601) üzenetére


Cybertrone
veterán

Meg igazi tüdőgyullasztó idő... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25605) MPowerPH válasza Laraxior (#25603) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép. Innen is látszik, hogy bírják ezek az i7-ek. Az előzőekben kapta a proci az embertelen feszeket, most meg ez. Én pont belenyúltam, legalábbis szerintem.

Don't Tread On Me

(#25606) Cybertrone válasza Laraxior (#25603) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha tulmelegedne nemkéne kikapcsolni a gépnek? Ez szerintem már a tulmelegedés határán lehetett nem? :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25607) Laraxior válasza Cybertrone (#25606) üzenetére


Laraxior
titán

Én is úgy tudom,bár nem tudom mire van állítva,lehet 105°C...nem tudom.
mindenesetre belőttem a core tempet 80°C fölött lekapcsolja az egész világon a villanyt :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#25608) gombcomp válasza szacsee (#25598) üzenetére


gombcomp
senior tag

Bizony így volt...Nála is gyűrűzik a válság. :U
Vagy a fater vette vissza a "támogatást". ;]

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#25609) eladohardver válasza Qru (#25583) üzenetére


eladohardver
őstag

mintha te az egész életedben nem hibáztál volna igaz? :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25610) Qru válasza Laraxior (#25599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E6300 az kb 103-105 foknál kapcsolt le (CoreTemp szerint) az teszteltem, i7-nél nem próbáltam (nem is fogom) de az is kb ennyinél old(hat) le.

eladohardver: Jaj de hogy nem, hány lapom végezte kukában/garban a kezdeti tuning próbálkozások... :D Igaz azok nem ennyibe kerültek mint az most az i7. Még szegény kis Tbred B-s AMD-ket nyúztam vmi noname MSI deszkában. :K

mod: Meg egyszer egy DFI lap is kinyiffant azt nagyon sajnáltam viszont mert az egy Venus volt. :( És persze azt nem cserélték... :W

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25611) Ybron


Ybron
senior tag

Hi,

Valaki megmagyarázná miért kerül többe i7 940-es mint i7 950-es proci ?
[link]

(#25612) eladohardver válasza Qru (#25610) üzenetére


eladohardver
őstag

Nálam nem döglött le csak 1db PIII-as lap az is kb 5 év után. Valszeg nem megfelelő procit kapott... nem találtam manualját...:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25613) HSM válasza Ybron (#25611) üzenetére


HSM
félisten

Azért, mert a maga idejében ennyibe került, aztán kifutott, ezért már az árcsökkentések nem érintették. ;)

(#25614) Ybron válasza HSM (#25613) üzenetére


Ybron
senior tag

Érdekes, azt gondolnám hogy ha már valami lefutott és nem veszik, akkor csökkentenek az árán. Csak azért kérdeztem mert nekem ilyenem van most és így használtan is sokat ér(ne) :D

[ Szerkesztve ]

(#25615) Qru válasza eladohardver (#25612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát én is azóta vok óvatos mióta elfüstölt pár cuccom.

Bár most próbálom megértetni egy arccal, hogy miért nem megy a 930-ával 2000-en a 2000-es ramja. Vicces, mert XMP profil belőve sem stbil. Tehát még abnormális fesszel sem megy 2000-et.

mod:

Ybron: Csak nem frissítették az árat. 940-et már nem is nagyon gyártanak mert az C0 steppinges volt még ami már kifutott lényegében, 1-2 elfekvő darab lehet még pár polcon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25616) eladohardver válasza Qru (#25615) üzenetére


eladohardver
őstag

lehet menne ez 2000 et... megnézem még1x... csak most megkeresem a normálic vcore-feszt... valszeg ez volt a gáz...? kevés vcore am nem fejből adtam feszt semminek... utánaolvastam nem keveset... 1950 et 195 ös biciklivel nromálisabb vtt-vel vitte 1.5 körül.... valszeg vcore miatt... OCZ support 1.35v vtt mond.... Asrock support meg hivatkozik az eltárolt OC profiljához... azaz 1.52Vtt:D most döntsd L:) OCZ supporton meg a sima asrock extreme lappal 1.55Vtt vel viszi a 2000-et:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25617) Qru válasza eladohardver (#25616) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát 1,35V fölött azért nem nagyon adnék az a hivatalos Intel ajánlás.... de én már sztem túl óvatos vagyok ezzel kapcsolatban.

Hát srácnál nem sikerül életet lehelni a szajréba. Asus Rampage megdöglött és MSI lapot kapott helyette ( :F ), abban meg a Geil CL9-es 2000-es XMP profilt aktiválva is csak villog mint a karácsonyfa de no boot. :( Rampage-ben meg ment neki ugye... de mivel cserélték a lapot és jó, már vissza sem viheti. Na ez a kemény nem a faláb. :D

#nincsbennetarcsi

(#25618) OldJohnny66 válasza eladohardver (#25616) üzenetére


OldJohnny66
tag

Most megint egy kis segítséget kérnék! Az XMP-profil beállítás nem teljesen automatikusan működik? Eddig úgy gondoltam, hogyha ezt beállítjuk, akkor automatikusan megadja a szükséges fesz.-értékeket. (vagy mégse) vagy nem jó a gyári beállítás? Ez esetben viszont nem értem, hogy adnak rá garanciát? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25619) Qru válasza OldJohnny66 (#25618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De teljesen, pont ez a lényege. Feszt is be kéne lőjje elvileg. Pont az a baj, hogy sokszor az XMP profil több feszt ad mint amit az Intel ajánl max egészséges fesznek. Mert ugye a ram gyártót nem érdekli ha megdöglik a procid (azért az mert abban van a memvezérlő ami kinyiffan a sok fesztől leghamarabb).

Sztem az MSI lap a ludas a srácnál nem a Geil XMP-je, mert mondom Asus-ban pöcc röff ment a cucc nála.

Most annyi változás van a történetben, hogy hnap áthozza és megnézzük az én Dominatorom megye abba az MSI deszkában illetve a Geil elindul-e nálam az UD4-P-ben.

To all: Esetleg ha úgy adódik belemnejek a cserébe? :U

3x2GB Geil (mitommén mi) 2000MHz CL9 XMP vs Corsair Dominator 1600 CL8 XMP?

mod:

Persze max 1:1-ben. De fázom én ettől a Geil-től, ddr3 fronton nem sok jót olvastam róluk eddig... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25620) HSM válasza OldJohnny66 (#25618) üzenetére


HSM
félisten

Az Intel az I7 procikra 1066Mhz-es ramokig ad garanciát. Az Extrem prociknál fél hivatalosan, az 5500-as, és 5600-as széria komolyabb példányai hivatalosan is tudják az 1333-at. De ez a max. Innentől kezdve az XP profilod meg a memóriagyártó csak arra ad garanciát, hogy az általa árult modul képes 2ghz-re.
Pontosan olyan ez, mintha veszel olyan gumit a kocsidra, ami a sebességindexe alapján 270Km/h-ig jó, de a kocsid 220-nál kifújt. Akkor se mehetsz reklamálni a gumigyártóhoz, hogy hé srácok, 270-es sebességindexet írtatok rá, pedig nem megy többet 220-nál!!! ;)
Az XMP-t fel lehet fogni egy vezetéstechnikai képzésnek a gumi mellé. Segít elérni a 270-et, de a kocsid lehet, hogy így se fog többet menni 220-nál. :D Esetleg még megpróbálkozhatsz mindenféle motortuninggal, hátha mégis eléred a 270-et, ilyen turbó, olyan speckó befecskendezés, amolyan motorvezérlő elektronika. Max sejted, hogy a motorod 100 000Km alatt totálkár lesz, de te reménykedsz, hogy még 60 000-nél úgyis eladod.... ;]

[ Szerkesztve ]

(#25621) MPowerPH válasza Qru (#25619) üzenetére


MPowerPH
félisten

GEIL -ről én sem, nagyon nem jól sikerült jószágok. Elég elromlósnak mondják őket. :U

Don't Tread On Me

(#25622) Qru válasza MPowerPH (#25621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na hát pont ezért fázom a dologtól. De akkor inkább nem lesz ebből mint igen. Pedig 1866-os ram sebesség jól jönne azt tuti tudja a 2000-es Gél ram. Igaz az 1600-asat sem használom ki... :D Most is alapon megy 1066-on CL8-ban. :B

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25623) eladohardver válasza OldJohnny66 (#25618) üzenetére


eladohardver
őstag

xmp profillal én csak 775 tokozásnál találkoztam.... persze ott is kalapxar volt...nem ér semmit!!! haverodnak üzenem trfc 88 al cr2 vel próbálja! És nyugodtan menjen 1.6 vtt ig..

xmp felejtős jobb mindent kézzel... ne alapozzunk mesterséges inteligenciára...

(#25621) plusz 1!

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25624) HSM válasza eladohardver (#25623) üzenetére


HSM
félisten

Ugye mesterséges unintelligenciára gondoltál? ;] :DD

(#25625) kpal válasza szacsee (#25598) üzenetére


kpal
veterán

lehet a válság elért hozzá is. :D

(#25626) OldJohnny66 válasza HSM (#25620) üzenetére


OldJohnny66
tag

Na most értettem meg egy több hónappal ezelőtti vitát! (az egyik fél teljesen véletlenül :B Katt volt, a másikra már sajna, de így fejből nem emlékszem. (arról ment a vita, hogy az XMP, tuning, vagy nem). Na de a lényeg nem is ez, hanem a gyártók részéről ez óriási szemétség! Most már abban sem vagyok biztos, hogy ez nem szándékosan van így kitalálva (mármint a gyári XMP-profil), hogy mindenképpen bele kelljen nyúlni házilag, és akkor már mindenképpen miénk a felelősség, ergo: gari no! :W

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25627) eladohardver válasza HSM (#25624) üzenetére


eladohardver
őstag

az intel nyalja meg a baltökömet a doksijával ha van olyan szemétláda h hulladék procikat dob ki igen magas áron, akkor a mezei usernek is legyen annyi bőr a pofáján h annyi feszt adjon a gány procijának amennyit kér, nem pedig amit egy tajwani sárga kitesztelt a laborban egy 1066 on ketyegő memóriával... gyári hűtéssel
Úgy értem ne sajnálja a procit ha gáz van a gari ottvan. ennyi.

OldJohnny66! Nem tudja lecsekkolni h te használtad e...

Ebben a topicban mindenki retteg kicsivel több feszt adni?

Vcore-nak sem szoktatok adni ti így tuningoltok? :DD

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25628) OldJohnny66 válasza eladohardver (#25623) üzenetére


OldJohnny66
tag

Bocs, de ezt a "haverodnak üzenem" dolgot nem értem!? Sajna, de még itt nincs haverom, viszont segítőkész fórumtársak, nagy szerencsémre, igen!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25629) HSM válasza eladohardver (#25627) üzenetére


HSM
félisten

Hulladék procikat ilyen magas áron??? :Y Már egy 920 a szutyok 1066-os ramjával aláz bármilyen korábbi gépet, és az ára sem volt drága a szolgáltatásaihoz képest. Ma már ugyanennyiért 950-et kapsz, ami már azért alapon jóval erősebb.

Amúgy ha ilyen nagy profi arc vagy, hogy így leszólod a "tajwani sárgákat" és a szakértelmüket, akkor nem értem, miért az ő gány procijukat használod, ezekszerint nyilvánvalóan tudnál te sokkal jobbat is készíteni, nem értem, miért nem teszed.

Azt végképp nem értem, miért kéne így felfogni a garit...
1. Kinek jó, ha 2-3 hétig várom az új procim és addig nincs gépem?
2. Kinek jó, ha esetleg veszekedhetek a boltossal, ha nem akarja cserélni?
3. Kinek jó, hogy bukom a jó tunnigos procim?
4. Kinek jó, ha nem döglik meg teljesen a proci, és fagyogatós lesz csak a gép, és kezdődhet a hibakeresgélés?

Összefoglalom, szívás az egész, amit épeszű ember a háta közepére sem kíván.
És mindezért mit kaphat cserébe?
3800Mhz-es proci helyett 4200-4400-asat
3200-as Uncore 1600-as ram helyett 4000-es uncore 2000-es rammal.

Sebességben nyer maximum 20%-ot, élettartamból meg rengeteget veszít, fogyasztáson bukik egy csomót, és csak győzze hűteni az alkatrészeit.... :U Mégis, kinek jó ez?

[ Szerkesztve ]

(#25630) eladohardver válasza OldJohnny66 (#25628) üzenetére


eladohardver
őstag

az az eggyik rettegő fórumtársunknak szólt guru vagy qru nak:) :DD

Azt végképp nem értem, miért kéne így felfogni a garit...
1. Kinek jó, ha 2-3 hétig várom az új procim és addig nincs gépem? Van másik pc! Ha 3 hétnél tovább tart felszólító levelet kell küldeni a boltnak, hogy intézze el, erre álltalában csere szokott lenni a válasz.
2. Kinek jó, ha esetleg veszekedhetek a boltossal, ha nem akarja cserélni? Nincs értelme! Addig kell vele kommunikálni amíg átveszi. A többit írásban kell intézni. Ha nem cseréli akkor fagyasztó védelem.
3. Kinek jó, hogy bukom a jó tunnigos procim? sokadlagos
4. Kinek jó, ha nem döglik meg teljesen a proci, és fagyogatós lesz csak a gép, és kezdődhet a hibakeresgélés? az 1ik fórumtársunk tud rá megoldást, hogy ne csak fagyogatós legyen a proci.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25631) HSM válasza eladohardver (#25630) üzenetére


HSM
félisten

Figy, én elfogadom az álláspontodat, de szerintem te is lehetnél toleránsabb a procijukat kinyírni nem kívánó fórumtársakkal. Arról nem is beszélve, hogy nem mindenki 3 év garival vette a motyót... :U Nekem is már rég lejárt az 1 évem, de nem is volt sose célom kinyiffantani, ezután se fogom. Amúgysem tartottam soha etikusnak a felhasználó által felelőtlenségből kinyírt cuccok legarizását...

(#25632) eladohardver válasza Qru (#25622) üzenetére


eladohardver
őstag

am nem sok értelme van a 2000 memóriának.... max ha valóban lightosabb feszen 1.56vtt vel tudod stabilizálni... mert felette már elkezd erősen izzadni mint a kályha... :O illetve tán még az hogy elképzelhető h az a 2000 es memória tudja a cl7-et... akkor megérné cserélni. am nem.

Passz nem tudom mennyi gar lehet rajta, csak azt tudom amíg van addig nyúljon ki ha ki akar, ha meg tud stabilan működni akkor jó úgy is...:)

akoska: Seggkő extreme6 OCZ Blade2000..

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25633) akoska07 válasza eladohardver (#25578) üzenetére


akoska07
nagyúr

figyelem ám mire jutsz vele :)
milyen lapban hajtod ?

BMW001: bátran vegyél 950-et.
priviben majd mutatok vmit...

...: Seggkő extreme6
ez mit is jelent ? :)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25634) OldJohnny66 válasza eladohardver (#25630) üzenetére


OldJohnny66
tag

[Ezt] láttad már? Más. Szerény véleményem szerint mindkettőtöknek igaza van, mert szükség van a "biztonságos" és az "extreme" tuningosokra is, hiszen ennek a topic-nak, végül is ez a lényege! NemDe! :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25635) eladohardver válasza OldJohnny66 (#25634) üzenetére


eladohardver
őstag

:R Danke! mondjuk én csak léggel tolom...:) viszont radi lecsavarva ablak résnyira nyitva és egy állóventi nyomatja vagy 3000 fordulaton... szal hüvivan:)

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25636) OldJohnny66 válasza eladohardver (#25635) üzenetére


OldJohnny66
tag

Arra azért vigyázz, hogy reggel Te is tudj "boot"-olni! :DD (Már a "fagyás" miatt)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25637) MPowerPH válasza eladohardver (#25627) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudok Veled egyet érteni. Az i7 hivatalosan nem támogatja a gyorsabb ddr3-as modulokat. Ha az lenne kiírva, hogy DDR16000 support, akkor megérteném ezt a megnyilvánulást. A VTT 1.6v-s tanácsokat meg szerintem ne nagyon adogasd. Nehogy valaki elolvassa, és készpénznek vegye. Majd másnap perrel fenyeget, hogy ilyen állítottál, és miattad füstölt el a procija. Mert megteheti. Nem írtad le, hogy nem vállalsz eme kijelentésed miatt felelősséget.

Megy a proci a gyári órajeleken? Bírja a gyári ramsebességet? IGEN! Akkor az Intel megtette amit kell. Ha az i7-hez így állsz hozzá, akkor Te egy AMD procal megőrülnél. ;)

Én nem így fogom fel. 5db 930-asból választottam ki azt, ami most van. Elég jóféle darab volt, vigyáztam is rá, ésszerű keretek között hajtottam. Most búcsút inthetek neki, és van egy olyan megérzésem, hogy nem fogok ilyen jó proccot gariból kapni helyette.

A tuningról meg annyit, hogy nem abból áll, hogy nyomod a feszeket, mint egy elvetemült. Ettől nem leszel itt ász, nem ez a módi még extrém tuningos berkekben sem. Mutass nekem egy magas BCLK-s eredményt, kíváncsi vagyok rá sikerül e. 222 alatt nem ér, annyit bírnia kell QPI-ben. Oda nem elég csak a feszeket nyomatni, hanem kicsit gondolkodni is kell.
Az extrém tuning meg nem holmi lég vagy vízhűtéssel kezdődik. ;)

akoska07: Oksa, kivi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25638) eladohardver válasza MPowerPH (#25637) üzenetére


eladohardver
őstag

Egs! Hány topicbeli proc viszi 1.35vtt vel 2000 memóriát? 1-2? 1sem? volt amd procim ment 4ghz en csak épp semmit nem ért. fps emelkedés minimális volt magas NB melett is. Aki megpróbálja a topicban, és csak magas feszekkel képes elérni magas mem sebességet az már hülye? egyből mindenkinek le kell ugatnia ha netán megosztaná a tapasztalatait? Grat látszik magyar vagy.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25639) eladohardver válasza eladohardver (#25638) üzenetére


eladohardver
őstag

Közbe megvan mi volt a gáz! Ha nem érdekel senkit akkor is leírom hátha tanul belőle vki... Egyik topicban ocz supportnál ugyan arra a modulra ugyanennél a lapnál a kedves supportos úr azt írta, hogy 88 trfc vel kell vinnie 2000mhz en.... Ezzel ment is egész 194 bicikli ig.... felette 1el már eldobta magát 5 perc után linx... 156 vtt vel...

Kerestem megen és találtam 1 másik topicot ahol már azt írja az ürge, hogy 1800 ig 88 trfc-t kér 1900-2000 nél meg 105 öt... benyomtam neki 110 et és viszavettem 1.52 vtt-t és tovább ment 195-nél :C Frankón beugrottam neki...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25640) dime27 válasza MPowerPH (#25637) üzenetére


dime27
őstag

Erre én csak annyit mondok h kevés utánakereséssel lehet találni olyan fórumokat,ahol elég gzadag emberkék azzal szórakáztak h tesztelték i7es konfigjaikat h melyik mit bír vki a cpu feszeket emelte az égbe vki a vtt feszt vki a ram feszt meg volt olyan is aki együttvéve mindegyiket nos ez az utolsó volt a legdurvább ugyanis igy degralálták le leghamarabb a procit nem véletlen amit ir az intel határokat azokat kbre be kell tartani persze ha 24/7ről beszélünk!Az biztos h én 24/7re nem adnék 1.3Vnál több cpu feszt 1.67Vnál nagyobb ramfeszt ill 1.38-1.4V vtt feszt! :K :U

A degradálódás időmértéke pedig hozzátenném h nem minden konfignál volt ugyanannyi idő kb ugy fognám fel mint vmi betegséget lappangási idővel volt olyan csóka akinek attol szart be a procija több hónap! után h csak a ramfesz volt 1.68V és semmi baj nem volt neki de utána hirtelen csumi a procinak szal én biztos h ilyen drága és lásd BMW01-et pótolhatatlan(hiába a gar ha lehet az életbe nem fog ki még egy olyan jó i930-at) cuccokkal nem hiszem h játszadoznék. :N

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25641) Erdei88 válasza eladohardver (#25639) üzenetére


Erdei88
veterán

Lényegében Te mivel küzdesz most?
2000en akarod hajtani a ramokat és ehhez 1,52vtt adsz? Mihez kell ekkora memória sebesség?

(#25642) MPowerPH válasza eladohardver (#25638) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát vaú... Ne már én legyek a gyökér, ember. Hány proci van? Kettőt tudok mondani. Sefi84 procija ilyen, és az enyém is ilyen volt. Sőt, még a 4200 körüli Uncore sem volt elérhetetlen. Mit akarsz Te a 2000-es memóktól, ha az Intel azt írta, nem használhatsz olyanokat. Írd már le ezt egy külföldi nevesebb fórumon is, kiugatnak onnan a fenébe, mert látszik, hogy vajnyi keveset értesz hozzá. Így is még lazán viszik az 1600-as memóriákat, ami már nem rossz.

Jah, és az eldöntendő kérdésedre a válasz: igen, az hülye! Még hülyébb az, aki még terjeszti, és másnak is ezt tanácsolja. Subaru szájából az ilyen kicsit máshogy süt, ő nem mond böszmeségeket, ellenben ért hozzá.

Nem látom a BCLK eredményt, nagy tuningos...

dime27: Én sem vagyok szigorú felfogású ezen a téren, de azért tudni kell a határokat. És a kedves fórumtárs nem csak csinálja, mert tőlem főzheti, a sajátja, de közben másoknak is ugyan ezt tanácsolja. :W

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25643) AirBooms válasza eladohardver (#25638) üzenetére


AirBooms
addikt

Kérlek szépen, hagyd abba ezt a "magyarozást"! :U :R

(#25644) dime27 válasza MPowerPH (#25642) üzenetére


dime27
őstag

Tudom h tudod nem Rád gondoltam bár azt azért megkérdezem lehet hülyeség h nem lehet h azért halt meg a procid mert vmi nem volt jó a bclk moddal amit csináltak a lapodon,bocsi ha hülyeséget kérdezek mert írtad is h a 920asodon is voltak ilyen barnulások?! :F :U :B

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25645) MPowerPH válasza dime27 (#25644) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi. Nem, igazából annak nincs köze a BCLK modhoz, procit nem érintette, hanem a PCI-E frekit. A PCI-E freki pedig inkább a VGA-t és a HDD-et veszélyezteti, 120 alatt még nem okozhat kárt. Tulajdonképpen ez a mod erről is szólt, ki kellett kapni azt a lock -ot.

Meg már egy ideje próbálkozok ezzel, linkeltem is a topicban. Végignéztem az összes BIOS-t, és elég sokat variáltam a beállításokon. Meg ugye nem használtam magas Uncore -t, és magas VTT -t sem. És nálam az IMC szállt el, proci köszöni jól van. :( És ilyen tesztek után mindig megnézem, hogy volt e degradálódás. Most is ugyan ezt csináltam, indítottam egy LinX-et egyből utána, és nem volt probléma. Másnap bekapcsolás után történt valami.

Jah, 920-ason voltak barnulások, de már amikor megkaptam, az még használt volt. Ráadásul akkor még nem volt moddolva a lapom sem, akkor 214 volt a vége BCLK -ban,igaz P06-os BIOS -al, ami elég gagyi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25646) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Az ő cucca, úgyláccik hogy nemszámít a lóvé.... Úgybeszél arról a szegény processzoról, mint akinek kötelező 2ghz-n mennie... Én nemtudtam belőni a ramot 2ghz-re, pedig a 920-am tuningban hülyére veri azt a 950-et :DDD ... De mondjuk nekem nagyon jó így is nemtudom mennyivel lenne gyorsabb 2ghz-n a ram miatt, de nemhiszem hogy olyan szignifikáns külömbség lenne! :R
Én magam részéről csak azt tudom az eladóhardver kollégának tanácsolni hogy mi nem véletlen ugatunk itt hogy állj le a nagy feszekkel, és nem véletlen mondjuk hogy más készpénznek veszti, és kipróbálva kinyírja a rendszerét amire évekig tett félre!!!!
Elégedj meg azzal ami van, és inkább normális értékek közti tuningeredményeket várunk tőled! :R :R Egy konfigot am írhatnál mert csak a nagy feszek jönnek konfigot nemtudunk hozzápárosítani... :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25647) dime27 válasza MPowerPH (#25645) üzenetére


dime27
őstag

Ki kéne próbálnod a procit más lapban h vajon abban is csinálná e a hibát?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25648) MPowerPH válasza dime27 (#25647) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ma szerintem beviszem, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy igen. Ha a lap szállt volna el, akkor vagy a Tri ch nem működne, vagy nem látna a memóriából mindent.

Don't Tread On Me

(#25649) Cybertrone válasza Cybertrone (#25646) üzenetére


Cybertrone
veterán

Mod:
"Úgybeszél arról a szegény processzoról, mint akinek kötelező 2ghz-n mennie"
Helyesen ezt akartam:
Úgy beszél arrol a szerencsétlen processzorról mint akinek kötelező lenne 2ghz-n futtatni a ramokat... :R
Mod vége! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25650) dime27 válasza MPowerPH (#25648) üzenetére


dime27
őstag

Hát ha nem kapsz hirtelen procit vagy nem kapod vissza garban az árát egy darabig tudok kölcsönbe küldeni egy i920-at persze nem olyan bika mint a Te 930ad volt de ha nagyon kell vizsgák meg stb miatt ..... :B :K ;) :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.