Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26051) cut válasza MPowerPH (#26050) üzenetére


cut
aktív tag

ár_i7_2600

Miért értékelődik fel az x58 ? Sokan azt mondják a p55 ujabb és jobb technologia

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#26052) HSM válasza cut (#26049) üzenetére


HSM
félisten

Ez finoman szólva is egy nagy kalap semmi... Nem tudjuk, a turbo hogy működik a 2600-asban, és azonkívül se tudunk semmit, mit tesztel ez a progi, és hogyan. Nálam el se indult.... :U
Majd egy hét, és jönnek a normális tesztek, és minden kiderül. ;)

(#26053) cut válasza HSM (#26052) üzenetére


cut
aktív tag

HSM, értjük, ha nem te dobsz fel egy témát akkor az már semmi..... :) :Y
Senki nem mondta, hogy ez jó és biztos....

Csak kérdeztem mit szoltok hozzá?

Cut

ui: vagy nem is szoktál témákat feldoni? csak fikázol? :C
nem kell megéstődni, csak vicöltemmmm

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#26054) Toninho13 válasza HSM (#26052) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Egyelőre nem tűnik túl olcsó mulatságnak.Egy Core i3-2100 35rugó, valamint a Core i5-2500K, (amit 2 magosnak írnak a boltok), 60rugó! Valószínűleg elírás lehet.Amit cut kolléga mutatott, az pedig nem (vagy nehezen) tuningolható, ha jól tudom. 80-at
Alaplapok 27-től indulnak, ami a legfapadosabb ASRock (1x16 PciE...), egy Giga UD3 meg 35, és ezen is a második sáv csak 4X-es, valamint SLI-t nem is támogat.Az Asus P8P67 Deluxe 55, ami már tud 2X8 sávot biztosítani a VGA-nak. A benchmarkos oldalról pedig annyit, hogy a 2500 is veri a 950-es i7-et. :Y Azért azt nem hiszem, hogy így lenne.Ja és a legfontosabb, hogy a 6magos úgy csúcsproci 1366-os foglalatba érkezik.

(#26055) kpal válasza cut (#26049) üzenetére


kpal
veterán

Már árulják ! :Y

(#26054) Toninho13: elég lesz még a 6magos nem kell félni :)

[ Szerkesztve ]

(#26056) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Majd hiszek a saját szememnek, mert míg nálam 4.2ghz-n ketyeg az i7, addig bitosra veszem hogy nem fogja be a 2500-as... sőt szerintem a nagyobbak sem alap órajelen... ha jol látom egyépként ez nem tuningolható modell, tehát 80k egy alapórajeles prociért... az fasza... akkor a tuningolható az 100k+ nem rossz!!! :( :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26057) MPowerPH válasza Cybertrone (#26056) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha igaz az, hogy 5Ghz-re is képesek léggel, akkor azért nem így van. Azt kellene pontosan tudni, hogy c to c mennyi a változás.

cut: P55 messze van az X58-tól. ;) X58 pedig azért értékelődik fel, mert a P67 ugyan úgy kínál 4 magot HT -val. Memvezérlő lesz csak megcsorbulva, de mellette megeshet, hogy azonos órajel mellett is sokkal erősebbek lesznek az új procik. Ráadásul úgy néz ki, hogy a sima 2600-as majdnem megeszi a 980X-et, amiben 2-vel több mag van. :U Egy K -s modell brutális lehet. :Y

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26058) HSM válasza cut (#26053) üzenetére


HSM
félisten

Nem gondolom, hogy így lenne... Kérdezted, mit szólunk hozzá. Leírtam a saját véleményem. ;)
Amikor 2 éve új I7-es voltam, dobtam fel témákat épp eleget. Már annyira lelkes nem vagyok, mint az elején. Asszem nem is kell többet mondjak, hogy ebben a topicban már 1649 hsz-em van, ez lesz az 1650.-ik... :Y
Viszont a pletykákat nem szeretem, informatikai viszonlyatban sem.... :P

[ Szerkesztve ]

(#26059) Qru válasza i are robot (#26036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

K-s végű nem lesz teljesen lock mentesek azért ezt is tegyül hozzá a teljesség kedvéért.
Csak az Extrem-ek lesznek teljesen (mai értlemebe vetten) lock mentesek.

#nincsbennetarcsi

(#26060) i are robot válasza Cybertrone (#26056) üzenetére


i are robot
senior tag

A 2600K lesz az első kihozatalban a legerősebb cpu, ennek az 1000 db-os ára 317 USD, ez kisker árban 80e Ft körül lesz. Egy ES cpu teszt szerint clock to clock az i7 875K-ra 10-20%-ot ver, ahol már 875K tuningolt állapot, mert a 2600K-nak 3,4 GHz az alapórajele. Mindemellett a fogyasztása is jóval alacsonyabb.

Ez a Passmark eredmény már hónapok óta fent van (nem mellesleg már egy 995X eredmény is látható), de túl szép, hogy igaz legyen, valamint az sem mellékes, hogy nekem személy szerint fogalmam sincs hogy mit mutat. Az eddigi tesztek alapján azért azt nehezen hiszem, hogy mondjuk rendernél megközelítené a 980X-et, de játékokban azért nem kizárt hogy pariban lesznek.

(#26061) HSM válasza i are robot (#26060) üzenetére


HSM
félisten

Pláne, amit írtam is, nem tudjuk, hogy a tesztelt 2600K-n hogyan működik a Turbo, és hogy ez azt a bizonyos passmark eredményt hogyan befolyásolja. Az esetleges utasítításkészlet miatti difikről se tudunk semmit...

(#26062) cut válasza HSM (#26061) üzenetére


cut
aktív tag

HSM, irtam hogy csak poénbol mondtam.... nem kell megsértődni....

Én csak mutattam valamit amit találtam....

Különben ugy veszem észre mindig ami uj vagy más, sok embernek nem tetszik, aztán mindenki azt vesz kb 8o% ka...az embereknek majd 2o% nak még mindig nem jó, 6o%nak tőkéletes.. a maradék 2o% pedig még a régit használja...(pl:478,775) és le is marad....
Minden mellett vannak érvek és ellenérvek. Azt is lássuk be mindenkinek az jön be ami neki vagy a barátjának van etleg a munkahelyén..... Ezzel nincs is gond... Engem az szokott bosszantani amikor mások fikázzák a cuccod... főleg olyankor amikor nekik még megközelitő sincs...

Nincs igazam fiuk?
Ezt most nem azért irtam le.... csak ugy kijött belőlem... És senkinek nem cimeztem....

BUÉK, mindenkinek!

Cut

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#26063) cut válasza MPowerPH (#26057) üzenetére


cut
aktív tag

BMW köszi a választ......Értem mire gondolsz...

134 piros pötty :)

(#26064) Toninho13 válasza cut (#26062) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Minden szentnek maga felé hajlik a keze.Ez persze így van, hogy mindenki azt próbálja védeni, amilye van.Valamint valaki valahol olvasott hivatalason olyat, hogy a 1356-os foglalatot leváltja a 2011-es?Pletyka szinten több helyen olvastam, hogy új foglalatba jönnek a 6 és 8 magos procik, viszont a Sandy Bridge cikknél azt írják, hogy a jelenlegibe (1356) jönnek...Amennyiben valóban a harmadik negyedévben jönnének a 2011-es foglalatok, akkor azt az Intelnek nem kellett volna már bejelentenie, mint tette azt márciusban a P67-tel?Viszont, ha nem váltják le ezt a foglalatot, akkor ezeknek a prociknak a teljesítményben az 1156-os és 1356-os i7-ek közé kéne beékelődniök a logika szerint...Ne kezdjetek el lehülyézni, csak hangosan gondolkoztam... :)

(#26065) HSM válasza cut (#26062) üzenetére


HSM
félisten

Eszem ágában sem volt semmi sértődés. ;) :R

Az a nagy helyzet, hogy néha megéri "lemaradni"... Kedvenc példám a P3-P4 váltás, mikor kijött horror áron a 423-as Willamette P4, meleg volt, brutál drága és alig gyorsabb. Hamar ment is a kukába, a 423 tulajoknak meg maradt a bosszankodás. A 478 NW is jó lett, szerintem nagy majom volt, aki akármilyen Prescott, akár 775 P4 rendszerre cserélte. A kezdeti 775 rendszerek is drágák voltak, cserébe kuka volt sok lap mikor bejöttek a C2D-k. Arról nem is beszélve, hogy ritkán éri meg amúgy is beleugrani az első lavinába, mert később szelídülnek az árak jócskán. Arról nem is beszélve, hogy az mekkora szívás, ha a régi, de bevált, jólműködő rendszered cseréled valami csili-villi újra, amiről kiderül, hogy ez nem jó benne, meg az nem olyan jó benne. Csak akkor már benne van egy rakat pénzed és nem úszod meg komoly bukó nélkül. Én nagyon rá voltam kattanva mindig az újdonságokra az utóbbi 2-3 éveben, és igazából meg se merem számolni mennyi pénzt buktam rajta, mikor egyik-másik húzásom nem jött be... Ezt is mindig bele kell számolni a váltásba. Én +10-20%-okért nem fogok beleugrani egy ismeretlen platformba, az 1000%, még ingyen se, nemhogy plusszpénzért... :U Arra is tudok számtalan példát, főleg VGA-téren, hogy sokszor jobban megéri megtartani a régi, felsőkategóriás, kitűnő minőségű alkatrészekből összerakott hardvert, mint egy új, némileg gyorsabb (+20-30%) de egyéb minőségi paramétereiben jóval gyengébb rendszerre váltani. Ilyen volt, mikor jól megszívtam a 3870 refi --> 4850 váltást, de hasonló cipőben lennék ha az 5850-em cserélném 6870-re.... :U

[ Szerkesztve ]

(#26066) cut válasza HSM (#26065) üzenetére


cut
aktív tag

ok, ok várni persze érdemes, de én nem is az időről beszéltem...
Félre értettél.... az ár érték arány más tészta....

Többet ebben az évben már nem irok!!!!!!!!!!!!

BUÉK MINDEKINEK, FIÚK, LÁNYOK! :))

Jó bulizást vagy pihenést, esetleg munkát....!! :Y

üdv: CUT :R

ui: Majd jővőre----- folyt köv.... :W

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#26067) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!! :R :))

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26068) kpal válasza HSM (#26065) üzenetére


kpal
veterán

hát igen i7 1366-ot is most éri meg venni igazán és az újdonságnak ki kell forrnia magát.

(#26069) cut válasza kpal (#26068) üzenetére


cut
aktív tag

Mindenki alszik?

pedig itt van az új év és az uj tuning lehetőségek....

még1 x BUÉK!
Cut

134 piros pötty :)

(#26070) kpal válasza cut (#26069) üzenetére


kpal
veterán

mindenki kidőlt pedig én bírtam fél 5-ig

(#26071) Qru válasza HSM (#26065) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Totál egyetértek. még anynit kanyarintanék mellé, hogy SB ellen szól (egyelőre), hogy akinek nem elég a húzott i7 900... az vegyen szerót. :D

#nincsbennetarcsi

(#26072) MPowerPH


MPowerPH
félisten

B.U.É.K ;]

Szar ez a másnaposság. :( 15 óra előtt autóba sem mertem ülni, mert éreztem az anyagot.

Don't Tread On Me

(#26073) dime27


dime27
őstag

Vki tudna erre irni vmit BMW01nek irtam de nem elérhető hátha itt tudna vki megoldást ajánlani rá:

Hally
próbálok biost frissíteni a Bloodragen de vmiert p08asrol nem enged tovább és nem tudok rájönni h miert?!A frissítést a foxconn livupdate-el csinálom/csináltam hozzáteszem h p06rol is ugy sikerült h a progi megkereste a szerveren a legfrisebbet ez a p08as volt sima kézi frissitést nem engedte ugyanazt a jelenséget csinálta mint mikor p08rol szeretnék p09re vagy a felettire frissíteni!Leirom:
megcsinálja a bacup mentést utána feltolja a lapra az uj biost ujraindítást kér ujrainditja fazsán megy minden feláll a rendszer leellenőrzöm cpu-z vel h ujult-e a bios ez ok leellenőrzö a liveupdate-el az is kiirja h frissítettem mondjuk p09re aztán leállitom a wint és következő bekapcsolásnál mikor feláll a rendszer és megnézem mivan megint a p08as biost irj anekem a liveupdate is meg a cpu-z is mit baszok el vagy mi van szted?Már itt szopok vele orák hosszat addig nem akartam irni amig ki nem próbáltam mindent de most feladtam ráadásul a liveupdate progi nem értem a neten keresztül iert csinálta meg sikeresen a frissítést p06rol p08ra valamint miert nem talál a szerveren ujabb biost mikor a foxconn hivatalos oldalán van már p11es is ahogy te is irtad!

Köszi előre is mindenkinek :R BUEK!

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26074) MPowerPH válasza dime27 (#26073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sorry, aludtam. :B Most olvasom csak, pill.

Nah. Ezt biztosan megtaláltad. Egy fejlesztői FTP, innen tudsz leszedni BIOS-t. De a itt a hivatalos oldal, ezt is tuti megtaláltad. Nah, innen szedd le a BIOS file -t a gépre. Én is a Live Update -el frissítek, de a gépről keresem ki.
Mielőtt elkezded, a lapon rakd a BIOS választót default-ra, tehát felülről a 2. állásba.(5-6pin, 1-es BIOS rom) Persze ha megváltoztattad.
Aztán mikor a live update megkérdezi, akkor 1-es BIOS-rom-ot frissítsd.
Elvileg csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26075) MPowerPH válasza MPowerPH (#26074) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hopp, a FTP lemaradt. :B

Don't Tread On Me

(#26076) dime27 válasza MPowerPH (#26075) üzenetére


dime27
őstag

Köszi megpróbálom ugy ahogy leírtad jah másik még amit kihagytam h a p08rol frissíthetek egyből p11re is vagy szedjem le a p09et és arra aztán p10 stb....másik meg a vtt kérdése.Most én az aedis panelnak hidjek vagy az everestnek mert amit alapon ir az aegis panel az 1.1V de az az everestben 1.15V szal most melyik a pontos mert ha elmegyek esetleg bclk miatt 1.34V vttig akkor ha nem ez a pontos hanem amit everest ir akkor az már ugye élből 1.38V ami nem tul egészséges Intel ajánlása szerint...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26077) MPowerPH válasza dime27 (#26076) üzenetére


MPowerPH
félisten

Úgy frissítesz, ahogy jónak látod. P11-ről akár P06-ra is, nincs meghatározva a sorrend.

A fesz kérdésre. Ne higgy az everestnek, hazudós ebben is ;) . Kimértem még anno a Bloodrage pontosságát fesz kérdésben, itt megnézheted. A mérés fölfelé is igaz, magasabb VTT-nél is megmarad ez a különbség.

mod: amint látom Nálad is ez a helyzet, everest fixen többet mutat. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26078) MPowerPH válasza MPowerPH (#26077) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, ez is ide tartozik. Az emlegetett max. VTT.

Remélem tudtam segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26079) dime27 válasza MPowerPH (#26078) üzenetére


dime27
őstag

Köszi remélem mostmár nekiállhatok gondok nélkül a tuningnak! :K :U :B :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26080) MPowerPH válasza dime27 (#26079) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindenképpen a P11-es BIOS-t rakd fel, nálam azzal ment a legjobban. Várom a fejleményeket, remélem sikerül megcsinálni. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26081) katt777 válasza MPowerPH (#26034) üzenetére


katt777
félisten

Mikkor szidtam én bármelyik lapot? :F Tényleg nem értem ezt a hozzáállást, hogy ha vminek hibája van (bizonyítottan), azért szólni "szidás", ha meg valami jó, azt megemlíteni hájpolás. Ne menjünk már le a Catalyst topic szintjére, ahol, ha valaki megemlít egy driver-hibát, máris legalább féltucatnyi fanatikus AMD-buzi ugrik rá! :Y :N (És ahol alternatív megoldások megemlítését bannal fenyegetik büntetni.) :R
Azonos órajel mellett ált. kb. 10%-ot szokott gyorsulni egy új Intel generáció, ezt már régóta tapasztalni, szóval sztem kb. most is annyival kell majd számolni LGA1155-ös CPU-k esetében.

HSM: Kíváncsi vagyok az "alig több pénzért"-re, mert ha valóban így lenne, senki nem venné meg a nem K-sakat. :U Ennyire ne hagyjuk már, hogy elhülyítsenek a marketingesek! :Y :D
Ez a "csak 4 v 8GB RAM megy bele"-dolog azért érdekes, mert elméletileg X58-akban sem tudsz 6GB-nál többet használni. Olvasgattam elég sok kézikönyvet, és mindenütt azt írják, hogy Intel spec. (tehát NEM LAP) miatt a tuningos, v. XMP-s RAM-ok miatt nem támogatott a B-channel használata (volt, aki bele is bukott már a 4X2GB 1333MHz RAM-ba, amely default-ban menne TC), amúgy meg egyetlen QVL-t sem láttam, amely 3X2GB RAM-oknál többet támogatott volna. Tehát vagy max. 6GB gyors RAM-od lehet, vagy max. 12GB lassú, az "up to 24GB" itt megint jókora parasztvakítás. Ettől függetlenül persze elképzelhető, hogy nagyobb modulok is mennek, de nem alapon (1066MHz) garantáltan csak az A channelben, és persze ezekre semmi garancia nincs (lásd QVL), ergo ha bebukod, nem reklamálhatsz sehol.

i are robot: Ennyit én is tudok, csakhogy a tuningolás a CPU-k miatt nem lehetséges (órajellel együtt emelkedik PCI-E, stb). Ha a lapok miatt nem volna, a K-s procik sem lennének túlhajthatóak. ;) X68 majd érdekes lesz, sztem, ha valakiknek nem kell azelőtt váltáson gondolkodniuk, azok ti vagytok. :R
AMD-t nem hiszem, hogy bármivel is villantani tudna, SB meg már felejtős a csak 2X8PCI-E sáv miatt, amely már HD3870CF-ben is sebességcsökkenést eredményezett. Persze, állítólag lesznek 2X16 lapok, csak azok annyival többe fognak kerülni, amennyiért inkább megéri X58-at, netán X68-at venni.

Cybertrone: Ne bizonygasd már, mennyire gyenge a felfogóképességed (direkt neked leírtam, hogy nem komoly volt a megjegyzés, ha már magadtól nem jöttél rá, és a smiley sem jelentett neked semmit), mert fárasztó. ;) :R A procikat illetően egyetértek veled, én sem hiszem, hogy az olcsóbb i930 lassabb lenne. Persze lehet, hogy majd, mint Phenom-ok esetén, a jól fizetett netes magazinok majd találnak olyan teszteket, amelyek az új proci előnyeit bizonyítják, ha ez egyáltalán lehetséges. :DDD Haverom is azzal jött, hogy a Phenom 955-e sokkal gyorsabb WinRAR-ban az i920-nál. Hát, mondtam is neki, hogy most aztán tömörítsen 1000-rel. :D

AirBooms: Megjegyezni kívánom, hogy az ASRock supportja az egyik leggyorsabb, és legfelhasználóbarátabb (mindamellett a lap is bírja a nyúzást). Havernak AMD-s platformmal voltak gondjai a RAM-beállításokkal, 1 héten belül megírták neki a pontos beállítást, a RAM-gyártótól meg már 3 hónapja várja ugyanazt. ;) Én is írogattam anno problémákkal pár cégnek, egyedül a Leadtek méltatott válaszra, annak is hetekig tartott.

Erdei88: Hát, ha valaki, én senkit nem kezelek ellenségként. Ha tudnád, hányan voltak, akik topicokban kötözködtek, aztán pü. jöttek segítséget kérni, egytől sem tagadtam meg. P6X58D-E, nekem is az lenne, ha most vásárolnék konfigot (Rampage már 90k). A Sabertooth sem rossz, de csak 8 fázisos, RAM-ot is kevesebbet támogat. USB3/SATA3 meg hát nem rossz azért, ha van, de előbbi csak adattárolásra jó, utóbbi meg szintén, szóval max. egy jó kis SSD-hez elég 1db SATA3 csati, később egy vinyóhoz, pendrive-ot/külső vinyót meg úgysem használ az ember össz 2-nél többet 1X-re. :) Szóval az X58X6 6+6SATA/USB3 supportja jól mutat, de kvázi fölösleges.

cut: Az a szép, hogy egy kis cikizés mellett már szólni kell, nehogy komolyan vegye valaki. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26082) HSM válasza katt777 (#26081) üzenetére


HSM
félisten

Azt is vedd figyelembe, hogyha sokkal többe kerülne, senki nem venne K-s procit, keresne más alternatívát. Jópár ember használ tuningot, nem akarja őket elbukni az Intel, csak kis plussz sarcot szeretne... ;) Amúgy kiszivárgott árak alapján mondom.
A ramos kérdésnél nem egészen értem ezt a B-channel dologot... Mind1, nekem a 6GB éppen optimális, 2GB-ot megeszik a win7, a maradék 4 meg az enyém. :D
Az EVGA lapom QVL-jében van pl egy ilyen modul: G.SKILL F3-12800CL7T2-24GBTDD 24GB, ja és 1600-as modulként, tehát full speed. Nekem megfelelne. ;) A gigabyte UD5 QVL-jében szintén van 1600-as ramból 4GB/modulból 6db-os TC support. A több ram amúgy mindenképp sokkal jobban terheli a memóriavezérlőt, tehát óvatosabban kell tuningolni, meg nem fog annyit menni, de akinek több ramra van szüksége annak így is sokkal gyorsabb lesz. Az általad leírt hibajelenségek abnormális működést írnak le, kivéve a 4*2GB TC műkösését, az így lett kitalálva. Hozzáteszem, 24GB a max, amit legjobb tudomásom szerint az 9x0-ek tudnak.

Asrock support 1 hét? Az elég gáz... Nekem az OCZ 24 órán belül válaszolt hasonló kérésemre, a Gigabyte szintén, ott két "ügyem" is volt, mindkétszer meglett a szintidő, minden egyes levélváltáskor. Na, nekem itt kezdődik a support, sry....

Szerk: "Ne menjünk már le a Catalyst topic szintjére, ahol, ha valaki megemlít egy driver-hibát, máris legalább féltucatnyi fanatikus AMD-buzi ugrik rá!"
Erről tudnék írni, de nem fogok... Kár az ilyesmit más topicban felhozni, nem véletlen kaptál érte a fejedre.... :W :W :W Itt az Asrock-ot isteníted, a sok "buzi" meg beszól érte. Ott az ATT-t istenítetted, a sok "buzi" beszólt, mert már a falra másztak az ATT fényesítésedtől. Meg kéne már érteni, hogy bizonyos megnyilvánulásaid irritálják a normális körülmények között fórumozni kívánókat. Ja, és a legfontosabb, nem kéne ilyeneket írni, "fanatikus AMD-buzi".... :W
Meg kéne érteni, hogy a topic címe az elvárt tartalmat is kijelöli, Catalyst topicban sokakat nem érdekel az ATT, procis topicban meg már kicsit sok az Asrock alaplapos csöpögés és más lap fikázás a részedről. És nem csak én gondolom így.

[ Szerkesztve ]

(#26083) Cybertrone válasza HSM (#26082) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jól beszélsz!!!!

Katt:
Nem a smilékkel volt nekem a bajom, hanem egyáltalán a megnyilvánulással, a többit velősen leírta az előttem szóló! Szerintem fontold meg hogy tartod magad hozzá, és akkor hidd el nekem hogy senki nem fog veled úgy beszélni ahogy most!!! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26084) Qru válasza katt777 (#26081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát azért aki középkategóriás gépet vesz ritkán használ 1-nél több vga-t... Szóval ha LGA775-ről vált akkor jó lesz ez az SB ami most jön ki nekik.

#nincsbennetarcsi

(#26085) cut válasza Qru (#26084) üzenetére


cut
aktív tag

sziasztok!

erről mi a véleményetek i7 hez?

: Thermalright True 120 extreme rev: C

válaszokat köszi... :R

Cut

134 piros pötty :)

(#26086) Qru válasza cut (#26085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mai fejlesztés de még ma is az egyik legjobb hűtő. Nekem is ilyen van csak nem az Extrem kivitel.

#nincsbennetarcsi

(#26087) MPowerPH válasza katt777 (#26081) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Tényleg nem értem ezt a hozzáállást, hogy ha vminek hibája van (bizonyítottan), azért szólni "szidás", ha meg valami jó, azt megemlíteni hájpolás."

Nem, de egyik lapnak sincs hibája, leszámítva az általad emlegetett pci-e slot elrendezést, ami Neked egyébként is mind1, mert utálod a kétkártyás rendszereket. Mi az a bizonyított hiba?

Nekem semmi bajom nincs a Catalyst -al, pedig CF felhasználó vagyok, és azt látom, hogy 90%-os hatásfok fölött teljesít mindenhol.

Don't Tread On Me

(#26088) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

"Megverte, de Te lepolíroztad a Tru -t, ezért i7 alatt nagyban romlott a hűtési teljesítménye."
BMW001: Ez most azt jelenti, hogyha simább a hűtő talpa, romlik a hűtő-teljesítmény I7-nél? Vagy ezt most, hogyan értelmezzem? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26089) MPowerPH válasza OldJohnny66 (#26088) üzenetére


MPowerPH
félisten

i7-nél a magok 'középen' vannak. Pont ahol a True -nak púpos a talpa. Így ha rászorítod, ott feszül rá a legjobban, ahol a legideálisabb. Ez előző generációknál hátrány volt, és polírozni kellett, i7-nél abszolút előnyt jelent. Szóval jól értelmezed.

Don't Tread On Me

(#26090) mpierre válasza cut (#26085) üzenetére


mpierre
veterán

Nálam az eggyel korábbi verzió teljesít szolgálatot. Nagyon jó kis hűtő. Lecseréltem a koptert egy nagyobb légszállításúra, de a hozzá adott se rossz. A TRUE szereti a nagy légszállítású ventiket.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26091) dime27 válasza cut (#26085) üzenetére


dime27
őstag

Én erre csak ezt tudom mondani:

[link]

:D

ezt annak tudatában írom h van egy ilyen is itthon ami ugye pill a legerősebb léghűtés i7re:

[link]

ugyanakkor én már kiteszteltem azonos órajelen mindkét léghűtést és el kell h mondjam a rev-c erős lefogatása révén 1-2 fokkal maradt csak le az NH-D14től!És nekem ez a black edition gyönyörű élőben ráadásul vékonyabb is jelentősen a cpu foglalat körüli terület is több levegőhöz juthat! :K ;) :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26092) mpierre válasza dime27 (#26091) üzenetére


mpierre
veterán

A rev C.-hez már nem adnak ventit?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26093) dime27 válasza mpierre (#26092) üzenetére


dime27
őstag

Nem de aki ilyen hűtőt vesz elég szegénységi bizonyítvány h nem tud venni hozzá egy 1800rpmes "dögöt" :K :U :B ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26094) MPowerPH válasza dime27 (#26091) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ahogy mondod. ;) 1-2 fok a diferencia. Cserébe az alaplap jobban szellőzik, és a True Black elég esztétikus. Bloodrage -el nagyon fainul mutatnak együtt. Lefogatásán kell csak csiszolni, abban nagy bakot lőttek anno.

mpierre: True -hoz nem kapsz ventit. Bezony UK3 -al brutális. :DDD

cut: i7-re a legjobb ésszerű választás. Noctua D14 is nagyon jó, de az sokkal drágább, ellenben 2C az nem nagy különbség, főleg az egyéb előnyöket nézve.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26095) dime27 válasza MPowerPH (#26094) üzenetére


dime27
őstag

Bezony a Bloodragel nagyon fainul mutat a black de Te kollega már többször leirtad itt totyikba vagy rosszul érthetően vagy nem tudom lehet én értelmezem rosszul de a Rev-Cnek már H alakú lefogatása van és bivalyerősen tartja a hűtőt elforgatni azt ziher h nem tudod én legalábbis most raktam fel másodjára és most sem sikerült!

Itt a lefogatás a képen:

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26096) mpierre válasza dime27 (#26093) üzenetére


mpierre
veterán

Amikor én vettem, akkor volt mellette egy kopter is. :P

BMW001: Nálam egy Noiseblocker blacksilent xlp van ráakasztva.

Szerk: Most is adnak hozzá, ha ezt veszed.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26097) dime27 válasza mpierre (#26096) üzenetére


dime27
őstag

Grat a kopterhez ár/teljesítmény/zaj tekintetében a legjobb ez a széria bátran ajánlom mindenkinek! :K :K ;)

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26098) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem: van 3X2GB OCZ Gold XTC OCZ3G1600LV2G ramom, 1066 Mhz-en elfutnak 1,5 V-tal, (gyári adat szerint enyi kell neki) de ha fel húzom 1600-ra, már az 1,9V is épp hogy elég neki, memteszt néha hibázik.
A bios is visít, hogy 1,65V felett sérülhet a CPU.
Használ valaki ilyen ramot, vagy más ramot 1,9V-on?
Kell aggódnom a proci miatt? az is húzva van... :F
most így megy viszonylag stabilan 1.66V-n. :B

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26099) mpierre válasza AzŐsgén (#26098) üzenetére


mpierre
veterán

Amennyiben nem kívánod kinyírni a procidat, akkor felejtsd el az 1,9V-ot. Max 1,65V (ha droppol a lap akkor 1,66V is belefér). A ramod miatt olvasgasd ezt, hátha van megoldás...
A qpi feszt mennyire raktad? Alapon nem fog menni 1600-as rammal, mert ahhoz 3200MHz uncore kell. Az 1 hsz.-ben Imi útmutatóját nézd át, ha úgyse megy 1600-at, akkor gari.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26100) dime27 válasza AzŐsgén (#26098) üzenetére


dime27
őstag

Gratula az 1.9V-hoz :C :C :C CPU must DIE! :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.