Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25301) MPowerPH válasza cut (#25300) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bezony. :K

Don't Tread On Me

(#25302) OldJohnny66 válasza MPowerPH (#25294) üzenetére


OldJohnny66
tag

Az a Mushkin tényleg király lehet, de elég húzós, az 1866-os változata meg 95000! :Y
Kingston HyperX-ről mi véleményetek?
Más: Cut xeon-jánál, miért van az, hogy a CPU-Z 19x200-at mutat, míg a Core Temp 18x200-at? A másik kérdésem az volna, hogy 2N-ről, 1N-re ez simán átállítható, vagy valami mást is szükséges beállítani? :F

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#25303) cut válasza OldJohnny66 (#25302) üzenetére


cut
aktív tag

BNW és akkor nem lesz instabilabb a cucc...???

134 piros pötty :)

(#25304) HSM válasza cut (#25298) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ez így rendben lévőnek tűnik.... Nálam se sokkal több: [link] Pedig nálam 3400-as uncore-al ment.

(#25302) OldJohnny66: Jaja, 40-50K-ért már válogatni lehet jóféle ramok közül. ;) Ennyi pl az 1600@CL6-os mushkin is, ha jó helyen keresed.... ;)
Hajlamos néhány progi az I7-ek szorzóját bugosan mutatni, ezen nem szabad meglepődni. Én a CPU-tweaker-t használom, az eddig bevált. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25305) cut válasza HSM (#25304) üzenetére


cut
aktív tag

én is árulok 12 Gb ramot, ha valakit érdekel , megtalálja.....

Köszi fiuk a segitséget.... Igaz még nem az igazi.....

Jo éjt!

134 piros pötty :)

(#25306) MPowerPH válasza OldJohnny66 (#25302) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a Mushkin még nem is drága, kb. 42k -ért be lehet szerezni. :)

2N-ről 1N-re bármikor átrakhatod, ha bírja a ram időzítésben. Ha nagyon magas feszen, illetve alacsony időzítésen hajtod a gyárihoz képest, akkor lehet nem indulna el. De alapból jó, ha 1N-en van, és arról kezdesz el tuningolni.

cut: Nem szabadna. Gyárilag a gyári feszen ezek a ramok bírják az 1N-t. Ellenben én magamnál lemértem, és nincs akkora különbség, mint amekkorát Te írtál. :( Szóval ez sem az. Mennyi volt Bloomfield-el a memória bench?

Don't Tread On Me

(#25307) cut válasza MPowerPH (#25306) üzenetére


cut
aktív tag

pedig a 95o nel kb 19 ezer felett volt

most N1 re állitottam és ez lett az előzőhöz képest:

szoval nem sok változás, csak irásba......

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#25308) HSM válasza cut (#25307) üzenetére


HSM
félisten

Meg kéne próbálni az uncore-t 3400-ra vagy 3600-ra állítani, minden mást hagyni, úgy mennyi pontot kapsz. ;)
Amúgy jobban belegondolva a 950-el a 19 000 feletti pont kicsit irreálisnak tűnik 1600@CL9 ramokkal.... Nekem 1600@CL7-en 3400-as uncore-al is éppenhogycsak megvan a 18 000.....

(#25309) eladohardver válasza HSM (#25308) üzenetére


eladohardver
őstag

Miért lenne hihetetlen?? Mondjuk ez csak cl8...

(#25304) HSM: azon a képen a trfc kicsit magas, ocz fórumban a 2000 mhz hez mondták az okosok, hogy 88-kell... (nálam 1600mhz en 59-et kap) esetleg nem bírják a memóriáid? :F

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25310) HSM válasza eladohardver (#25309) üzenetére


HSM
félisten

Ez az egyik, hogy CL8, nem 9. A másik, hogy nem látszik igazából, hogy ment a proci, gondolok főleg az uncore-ra.
Amúgy nem azt mondtam, hogy hihetetlen, hanem hogy "kicsit irreálisnak tűnik". Nem ugyanaz. ;)

(#25311) eladohardver válasza HSM (#25310) üzenetére


eladohardver
őstag

putty

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25312) HSM válasza eladohardver (#25311) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R Ez durva, csak 3200-as az uncore-od, és mégis ilyet megy! :Y Proci 4Ghz-en volt? A trfc-t szerintem a lap lőtte be, de tényleg magasabbnak tűnik a kelleténél... Anno pont ezért nem akart Cl7-en menni a ramom, ott mindig kézzel kellett felhúznom ~94-re, mert a lap magától 60 köré lőtte volna be az akkori BIOS-al, és úgy olyan 1530 körül fogyott ki a tudomány CL7-ben.... [link]
Majd ha lesz kis időm, rápróbálok erre a TRFC-s dologra itthon.... Nagyon fura, hogy nekem 1600@CL7-es ramokkal is csak 18 000 MB/sec volt, 3400-as uncore-al, úgyhogy nagyon kíváncsivá tettél.... :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#25313) cut válasza HSM (#25312) üzenetére


cut
aktív tag

Nagyon érdekesek ezek a memoria adatok. Nálam is hasonlo értékek voltak mint a kollegánál. Csak azt nem értem most miért ennyi?

134 piros pötty :)

(#25314) MPowerPH válasza eladohardver (#25309) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szép. :R Megmondom őszintén, nem tudom miért lassabb. :( Nálam is egészen mások az adatok.

Don't Tread On Me

(#25315) katt777 válasza HSM (#25286) üzenetére


katt777
félisten

Prezentáltam én már elégszer, nálad meg tudjuk, hogy valamiért az 1400MHz tökéletes és maximális. :R De nálam default 1066-on 11k körül mentek a RAM-ok tesztben, 1600-on meg 16-18k-t tudnak, ami szerintem eléggé szignifikáns különbség. Igaz, nálam a RAM-ok CL6-ban nem indulnak el, ergo valóban a sebességkülönbséget látom.
Amúgy remekül igazol az is, hogy te is uazt ajánlod, amit én. :R
Itt egy teszt 1600MHzCL8, a többi továbbra is megtalálható a honlapomon, ott vsz. hamarabb meglesz, mint itt a keresővel, olyan régen voltak már.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25316) Sefi84 válasza cut (#25313) üzenetére


Sefi84
senior tag

Senki nem veszi észre a különbséget, kevés az L3 pont toljál a QPI/Uncore feszen feljebb, mert kevés és javítgat, azért kevés a többi is! :U
7-8000 pontal csinál kevesebbet, 30-32000 között kéne lennie! :K

katt777: 4000Mhz-es uncorral nem csoda, míg a többiek nem tolták annyira! :N

[ Szerkesztve ]

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

(#25317) HSM válasza Sefi84 (#25316) üzenetére


HSM
félisten

Jogos észrevétel. Bár ez everest L3 mérését sosem tartottam megbízhatónak, mért nálam mindig kutyát-macskát.... :B

(#25315) katt777: Sose mondtam, hogy az 1400@CL7 tökéletes és maximális, én csak azt állítottam, hogy untig elég. ;) Ezt a 2800-as uncore melletti 15,5K-s olvasás mellett tartom is... Nálad is szépen megvan a majdnem 19K, rá fogok én is próbálni komolyan....

(#25318) MPowerPH válasza HSM (#25317) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nálam is érdekes, mert everestben szintén gyenge az L3 eredmény. Kíváncsi voltam QPI/VTT feszemelésre reagál e, de nem tette. Ellenben nálam a memóriák 18-20k között teljesítenek 1600 CL8-ban. Szóval szerintem nem ez a hiba.

Don't Tread On Me

(#25319) MPowerPH válasza MPowerPH (#25318) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megnéztem Aida64 -el, és azon rendben van az L3 sebessége. Everest hazudik... :DDD

Don't Tread On Me

(#25320) Qru


Qru
MODERÁTOR

Megnéztem a tesztet amit linkeltél, elég jó! Játékokban kb 2-3fps többletet kapnék 1066 helyett 1600-on. Hagyom is 1066-on, nekem (még) így is bőven elég. Mafia 2 így is eldöcög 50fps-el (jó physX off-al). Sok értelme amúgy sem lenne nekem rángati, mert így is olyan vga limitem van mint atom. :) Render meg nem játszik nálam.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25321) katt777 válasza Sefi84 (#25316) üzenetére


katt777
félisten

Hát, az ASRockban erre van lehetőség... :D
De viccet félretéve, itt van 3600-on és 3445-ön.

HSM: Újra belinkeltem a 4GHz-es beállításokat fent.

BMW001: L3-cache eredmény nálam akkor zuhan el, ha C-State On van. Viszont akkor mind3 RAM érték magas, nem esik lejjebb a 2. Everest-ben és AIDA64-ben is. Ráadásul ASRock lapoknál mindegyik keveri a lap és a CPU hőmérsékletét. :Y

Qru: Nekem DDR2-sebesség kicsit elfogadhatatlan egy DDR3 RAM-tól.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25322) dime27 válasza MPowerPH (#25294) üzenetére


dime27
őstag

"akár 2000 CL8 is meglehet, és 1800 CL7"

asszem ezekkel majd meg is lesz:

[link]

:D :D :D :D :K :B :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25323) MPowerPH válasza dime27 (#25322) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, nem tudom. Nekem nem sikerült ezekkel a 2000 CL8. :( Ismerősömnek próbáltam belőni a gépet mielőtt cserélt AMD-re. Ilyen memkittje volt, és nem volt elégedett, ő is CL8-at akart 2000-en, de az istenért nem tudtam neki működésre bírni. Tridentek jobban mennek elméletileg. Bár lehet a P6T Deluxe miatt nem ment jobban. :U

Egyébként friss szerzemény? Hátha a Bloodrage -ben jól mennek, és hátha ismié csak egy rossz revízió volt. :C

Don't Tread On Me

(#25324) dime27 válasza MPowerPH (#25323) üzenetére


dime27
őstag

Jaja egészen friss ropogós mai napon érkezett és igen én is bízok a Bloodrageben mindenesetre jol fog passzolni hozzá! ;) :K :B :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#25325) Maxxxim

Halihó i7 fan-ek !
Segítsetek az alábbi probléma megoldásában please:

Tuning után rendszer stabilitást próbálok ellenőrizni, LinX röhögve lefut, Prime hibázik - ok.
Ahogy olvasgattam elég sokan LinX-re esküsznek, mégis létezik, hogy a Prime jobban leterheli a rendszert ?

Másik anomália ami már kicsit ufojelenség: BIOS belő, gép indít. Prime indít, és egy percen belül szépen dobálja sorban a hibákat. Leállítom a Prime-ot, újra elindítom és láss csodát nulla hibával fut percekig.
Ezt többször is tapasztaltam. Első indításra hibázik, majd leállítás-újraindítás után nulla hiba. Tehát hangsúlyozom a gépet nem indítom újra, csak a Prime-ot...
Találkoztatokmár ilyennel ? :U

Ohhh igen, Blend testet futtatok, hibaüzenet: "''Torture Test ran 1 minutes - 1 errors, 0 warnings"

[ Szerkesztve ]

(#25326) Cybertrone válasza Maxxxim (#25325) üzenetére


Cybertrone
veterán

Haggyad a picsába a primet... Intel burn test, és linx... nemkizárt hogy megdöglött már az oprendszer, tegyél ujat és ugy tuningolj az alábbi 2 kitesztelőprogival pedig csináld a kitesztelést! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25327) MPowerPH válasza Maxxxim (#25325) üzenetére


MPowerPH
félisten

Prime -ot hagyd... Biztosan nem terheli le jobban, elég csak a hőfokokat nézni. És ott ahol nekem a Prime vígan fut, LinX hibázik. Szóval az ön készülékében van a hiba. :DDD
Mikor raktad össze a rendszert? Mennyi idős az a Win?

Don't Tread On Me

(#25328) Maxxxim válasza MPowerPH (#25327) üzenetére

A cumó már megy egy ideje így együtt, csak a procc volt cserés benne.
Win 2-3 hónapos kb.
Most szedtem le új Prime-ot, azzal eddig nem mókázik...
Amúgy kösz az 5letet, hogy hagyjam a 'csába de azért örülnék, ha egyik tesztprogg sem hibázna :-)

(#25329) HSM válasza MPowerPH (#25327) üzenetére


HSM
félisten

Igazából ilyet nem lehet kijelenteni. Minden egyes prociban más "alkatrész" fogy el, más a leggyengébb láncszem, és minden egyes progi kicsit mást terhel. Az én procim pl. 1,5 év stabil működés (természetesen több óra hibátlan Linx, Prime, HCI, HyperPi 32M, memtest86+-al tesztelve) +kb. 0,03V feszültség ráhagyással mindenhol sikeresen hibára kényszeríthető volt egy egyszerű H264 720P filmmel, egy pillanatra bevillant egy fekete képkocka. nem hagytam annyiban, kicsit rádurvulva a dologra, Linx a háttérben alacsony priotitáson 3,5GB rammal, 4 szálon, HT-OFF rulez lehet ilyet, plussz ugyanezen film 4X-es sebességen bele-beletekergetve 2-3 perc alatt taccsra vágta az egész rendszert, merevrefagyott egér lett a vége a mókának. Ezt teljese áramtalanítás, tesztelt BIOS profil újratöltés után is sikerült bejátszani. Kb. +0,045V fesz megoldotta a dolgot, de egyben rávilágított arra is, hogy nem szabad teljesen megbízni ezekben a tesztekben, mert bár az általános stabilitásnak feltétele, hogy minden ilyen vacak hibátllanul fusson akár órákig, de a fordítottja nem következik, tehát hiába fut minden órákig, még nem jelent garanciát a teljes stabilitásra.

[ Szerkesztve ]

(#25330) mpierre válasza HSM (#25329) üzenetére


mpierre
veterán

Sajnos így van. Nálam egy sima rar-ból futtatott vob fájl kényszerítette térdre a rendszert. Elkezdte, ment is 5 percet, majd elege lett.
Mindezt LinX, 32M, IBT, Boinc (amóta ssd-m van azóta nem), HCI Memtest, után tudta dobni. Kevés volt a qpi fesz, vagy sok... Nem tudom, azóta nem jött vissza a hiba. Egy lépcsővel többet kap a qpi.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25331) HSM válasza mpierre (#25330) üzenetére


HSM
félisten

Jaja, először én is a QPI-feszre gyanakodtam, növeltem is rajta 0,025V-ot, majd 0,05V-ot is, de nem javult. Akkor azt visszavettem a régi értékre, és ráadtam kis Vcore-t, egyből jobb belátásra tért. :DD És a legdurvább, hogy mindezt 1,5 év intenzív, problémamentes használat után....

(#25332) MPowerPH válasza HSM (#25329) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem nem volt ilyen. :DDD Ellenben 2x előfordult, hogy nyugalmi állapotban az asztalon matatva fagyott ki. :DDD Szóval semmilyen nemű terhelés nem kellett hozzá. Ellenben a konvertálgatást bírja, még ha közben más is fut mellette.
És én még nem is használok ennyi mindent. LinX, Hyper PI 32M, és memtest86+. :)

Don't Tread On Me

(#25333) mpierre válasza HSM (#25331) üzenetére


mpierre
veterán

Teszteltem ugyanazzal, de nem hasalt el. :)) Egyelőre...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25334) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nálam is szokott ilyen "hiszti" jelenség előfordulni... Valamikor az egér nem megy win felállás után, vagy a minialkalmazások jönnek be hiányosan, olyan is volt hogy a win aero leállt közvetlen a beboot után... De nagyon ritkán :D Bár lehet egy uj win megoldaná ezeket nekem így is megfelel! :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25335) Qru válasza katt777 (#25321) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem mind1 hogy hívják, ha elég a teljesítménye akkor nem zavar ha 1600-as ramom 1066-on megy. Majd ha kell feltekerem de egyelőre elég bőven így is nekem.

#nincsbennetarcsi

(#25336) mpierre válasza Cybertrone (#25334) üzenetére


mpierre
veterán

"...az egér nem megy win felállás után, vagy a minialkalmazások jönnek be hiányosan, olyan is volt hogy a win aero leállt közvetlen a beboot után."

Ilyen csak akkor volt, amikor xarul löttem be a tuningot. A ramnál szúrtam el egy-két dolgot... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25337) Cybertrone válasza mpierre (#25336) üzenetére


Cybertrone
veterán

2 hónapban 1* kibírom, amugy stabil a cucc bírja a gamet, meg lefutott 20 kör linx 90%-os memóriahasználat mellet csinálta 1 órán keresztül :DDD
Jav: Nem prime,hanem linx :D Elírtam a dolgokat, valahol be is van linkelve ide a kép! :D

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25338) Qru válasza Cybertrone (#25337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Prime kb ennyit is ér. :D

#nincsbennetarcsi

(#25339) katt777 válasza HSM (#25329) üzenetére


katt777
félisten

Na, most meg ne kövezz, de ami nálam stabil volt a tesztprogramokkal, azzal stabil volt minden más is (lehet, hogy túl 1Xű az ASRock :U ). Amúgy azt aláírom, hogy egyetlen tesztprogram sem 100% megbízható, főleg, mert nem össze-vissza terhelik a procit, ahogy a legtöbb alkalmazás, miképp a FurMark sem használható VGA-stabilitás ellenőrzésére, csak hőtűrés-tesztre.
Lehet, mégis igaz, hogy idővel degradálódnak az i7-ek? :F

BMW001: Még asztalon sem fagytam ki (nem számítva persze a teszt-időszakot, amikor még nem volt beállítva a gép). Nálam rar, isz tömörítés, videókódolás, videótömörítés, és TV ment legtöbb 1Xre. :DDD A sima kiakadás inkább win-hiba sztem.

mpierre: :K Kezdem érteni, miért nem hiszik sokan, hogy stabilan működhet egy i7-rendszer. :(((

Qru: Hát akkor csak annyi, hogy megint minek az i7, ha egy DDR2-es rendszer is megfelelne, mondjuk Q9-es procival. De tudom, a jövőre nézve, amikor amúgy úgyis lecseréled ezt egy újabb ki nem használt hardverre. :U :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25340) Qru válasza katt777 (#25339) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így-így, meg még nomrális áron sikerült megszabadulnom a Q6600-os cuccoktól ami előtte volt anno.

mod:

"Lehet, mégis igaz, hogy idővel degradálódnak az i7-ek?" De ilyen gyorsan? Azért annyira nem feszeli túl HSM.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25341) subaruwrc


subaruwrc
félisten

mindennapos beállításom 1db ventivel a radiátoron :D ez a cool n' quiet :D

(#25342) MPowerPH válasza subaruwrc (#25341) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te sem erőlteted túl. :D

Mindenki ilyen alacsony órajelen nyomul? Már kezdem rosszul érzeni magam. :DDD

Don't Tread On Me

(#25343) Qru válasza subaruwrc (#25341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vízzel könnyen főz öö hűt az ember. :D

mod:

Pont ennyi feszt tolok én is az enyémnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25344) katt777 válasza Qru (#25340) üzenetére


katt777
félisten

Hát éppen ez az. Amikor 1-2 ilyen hírt olvasva (nyugaton kissé előbb kezdték használni az i7-es konfigokat) anno felvetettem a lehetséges problémát, mindenki lehülyézett. :((( És most tessék. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25345) subaruwrc válasza MPowerPH (#25342) üzenetére


subaruwrc
félisten

visszafogtam a fogyasztást, mert kicsit megrántottam a villanyszámlát és nekem kell kifizetnem :DDD gondolkozom hogy kikapcsolok még két magot, mert most játszani sem tudok, meg szerintem 2 maggal is elég lenne arra amivel tolom..

Qru

most msn-re meg netre bőven elég, nem lennék lusta fixálnám 1.6ghz-en 0.85v-tal :D

(#25346) mpierre


mpierre
veterán

Minimum órajeles verseny? Elég agyament ötlet... :DDD

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25347) subaruwrc válasza mpierre (#25346) üzenetére


subaruwrc
félisten

linx stabilra?
azt nem támogatom a fogyi miatt :DDD

(#25348) mpierre válasza subaruwrc (#25347) üzenetére


mpierre
veterán

Csak képernyő lövésig... Akkor nem kell LinX-et futtatnod. :DDD

Cpu-z kép, proc, alaplap, ram füllel...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#25349) subaruwrc válasza mpierre (#25348) üzenetére


subaruwrc
félisten

az mehet

(#25350) Sefi84


Sefi84
senior tag

Ez nem min órajel hanem min fesz 2800-on stabilan! 0,936V
24/7-es beállítás!

Házi-mozi mindenek felett!!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.