Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26851) AirBooms válasza MPowerPH (#26850) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát igen... Szóval, én sem azért váltanék most mert megelégszem a "középkategóriával", hanem mert ugyanannyi pénzért többet kapok. Vagy kevesebb pénzért is megkapom azt, amivel gyorsabb lesz a rendszerem.

(#26852) Cybertrone válasza AirBooms (#26851) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem azt mondtad hogy elsősorban munkára kell a gép? a gulf jelenleg a legjobb munkára... szerintem!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26853) AirBooms válasza Cybertrone (#26852) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem azt mondtam, hogy munkára kell... Hanem, hogy nem játékra! :DDD

(#26854) Cybertrone válasza AirBooms (#26853) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ahogy gondolod, de én nem cserélném le a csúcs procimat :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26855) AirBooms válasza Cybertrone (#26854) üzenetére


AirBooms
addikt

...pedig mennyi mindent lehetne venni belőle... :DD :R

(#26856) pincehely válasza AirBooms (#26855) üzenetére


pincehely
addikt

Azt hiszem már csak hetek kérdése, hogy válts.
Nem bírod te ezt a nyomást. :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26857) kpal válasza pincehely (#26856) üzenetére


kpal
veterán

Lépést kell tartania a többiekkel mert lemarad.. :)

(#26858) AirBooms válasza kpal (#26857) üzenetére


AirBooms
addikt

...nem egészen ez motívál...

(#26859) MPowerPH válasza AirBooms (#26858) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd én rábeszéllek, hogy maradj. :DDD Egyébként is, most rengetegen árulnak 980X-et, már az eddigiekhez képest. Most is nehéz eladni.

Don't Tread On Me

(#26860) Cybertrone válasza MPowerPH (#26859) üzenetére


Cybertrone
veterán

Rébeszéled hogy maradjon, közben petig te is elmész :O

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26861) AirBooms válasza MPowerPH (#26859) üzenetére


AirBooms
addikt

Azt láttam, hogy árulod a lapod (procid meg ugye most nincs), de azt említetted, hogy SB-re váltasz? :U :F

(#26862) Laraxior válasza AirBooms (#26861) üzenetére


Laraxior
titán

[link]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26863) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ha dual channel-es rendszert épít az ember akkor oda felesleges X58-as alaplap ugye? Szeretnék játékra egy normális konfigot, odáig már eljutottam, hogy a triple channel felesleges, de a CPU terén még nem jutottam dűlőre. AMD felejtős, maradnék az intelnél, csak kérdés, hogy s775 Core2 Quad Q9650 vagy i7 920 ?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26864) AirBooms válasza Laraxior (#26862) üzenetére


AirBooms
addikt

Öregszem, na... :B

(#26865) keIdor válasza Vikthor (#26863) üzenetére


keIdor
titán

2500K inkább.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26866) MPowerPH válasza AirBooms (#26861) üzenetére


MPowerPH
félisten

Még gondolkodok rajta. Nagyon sok meló lenne. A hűtőm miatt még nem tudnék váltani, kellene rá lefogatót szereznem, lecserélni nem fogom. Aztán a CF miatt sem nagyon akaródzik. A procit mindenképpen megvárom, míg visszakapom. Szóval nekem van bő két hetem, nem sietem el.
És vannak jóféle memóim is, Tri ch-ra, azokat sajnálom nagyon. :O

Don't Tread On Me

(#26867) AirBooms válasza MPowerPH (#26866) üzenetére


AirBooms
addikt

Értem én, hasonló cipőben botorkálok... :K

Gyönyörű: most látom, hogy vízhűtő blokkomnak nem jó a lefogatója 1156/1155-re... :W

(#26868) Keldor papa: én sem adnám el a ramjaimat szívesen, viszont 4GB nem az igazi, biztosan rámennék a 8-ra.

[ Szerkesztve ]

(#26868) keIdor válasza MPowerPH (#26866) üzenetére


keIdor
titán

Nem kell azokat eladni. Abu szerint mehet 1,65V is a Sandy-nek, Intel is elismerte, hogy hülyeség az 1,5V.:) Egy meg marad tartaléknak.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26869) joshua7 válasza Vikthor (#26863) üzenetére


joshua7
veterán

Inkább 920.
Én is dc-s rendszert használok i7-nél. Bench-ek közül még a Vantage is tesz a tri-re. Játékokról nem is beszélve... Így legalább simán tudom ezt használni SB alatt is majd.
A tri felesleges mindenképpen, hacsak nem maradsz i7 vonalon és nem rambench-eket futtatsz 24/7.

Semper Fi

(#26870) MPowerPH válasza AirBooms (#26867) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na szép. Érzem, hogy Te biztosan maradni fogsz. Én meg lehet befizetek egy 950-esre, nem várom meg a sajátomat. Ez nekem is a maradást jelentené.

Keldor papa: Tudom, ma olvastam. Nem rossz. :N Az a baj, hogy az egyik pihenne. Ellenben az úgy jó lenne, ha LGA2011-hez, tehát a Quad ch-hoz fel tudnám őket használni. Csak szereznem kellene +egy hasonló modult, ami menni fog Quad ch-ban ezekkel. Biztosan lehet külön is rendelni, nem?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26871) keIdor válasza MPowerPH (#26870) üzenetére


keIdor
titán

Nem tudok róla...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26872) kpal válasza AirBooms (#26858) üzenetére


kpal
veterán

ok nem teljesen az de haszonnal szállnál ki ebből a gépezetből. ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#26873) HSM válasza MPowerPH (#26870) üzenetére


HSM
félisten

Nem hiszem, hogy a Quad channel nagyon kelleni fog nekik... A 4 magos I7-nek bőven elég 2 erősebb csatorna, az SB is milyen szépen elballag 2-vel. 3 csatorna jól megjáratva full király lesz egy 6-magos SB mellé. Mondjuk egy 8-magos 5Ghz-es mellé már nem biztos, hogy elég lenne, de szerintem még ahhoz is. :U

[ Szerkesztve ]

(#26874) AirBooms válasza MPowerPH (#26870) üzenetére


AirBooms
addikt

Pedig már kértem árakat és esetleges érkezési időt egy 2600K-ra és egy jobb Asus lapra (esetleg egy Maximus 4 Extreme-re)... ;] :B

(#26875) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Nah ugylátom a kezeteket kivettétek a biliből, és felébredtetek a rózsaszín álomból, csak marad a banda :DDD :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26876) AirBooms válasza Cybertrone (#26875) üzenetére


AirBooms
addikt

Én még elég jól érzem itt mellettem a biliből áradó bűz szagát... :D

(#26877) Cybertrone válasza AirBooms (#26876) üzenetére


Cybertrone
veterán

Irány a klotyó, és öntsd ki a tartalmát, majd fujj be légfrissítővel, és máris nem érződik! :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26878) Qru válasza Vikthor (#26863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Játékra elég a Q9650 is.

#nincsbennetarcsi

(#26879) AirBooms válasza Cybertrone (#26877) üzenetére


AirBooms
addikt

Inkább sétálok egyet a kutyámmal... Neki is, nekem is jót tesz a mai megrázó hírek után! :D

(#26880) Cybertrone válasza AirBooms (#26879) üzenetére


Cybertrone
veterán

Milyen megrázó hírek? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26881) AirBooms válasza AirBooms (#26879) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát, hogy nem biztos, hogy a 980X-szel leszek boldog, hanem egy komplett platformcserét kell végrehajtanom (igaz, ez nem kerülne pénzbe, sőt!)...

(#26882) mpierre válasza Cybertrone (#26880) üzenetére


mpierre
veterán

Hogy saccperkábé többet tud a szandibridzs... Valami ilyesmire is gondoltam... :U

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26883) MPowerPH válasza HSM (#26873) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha van rá lehetőség, akkor valahogy beleteszem. Egyenlőre spórolni kell a 8 magosra. ;]

Don't Tread On Me

(#26884) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megakadt a szemem ezen a 920-ason. Szerintetek? Én még nem láttam itt a topicban.

Don't Tread On Me

(#26885) Erdei88 válasza MPowerPH (#26884) üzenetére


Erdei88
veterán

Én Tőle vettem a 950est. Nekem is csak ennyit mutatott és ment is ennyit.

(#26886) MPowerPH válasza Erdei88 (#26885) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mert ha ennyit megy, akkor az brutális. :Y Lapomon fixre be tudom lőni a 21-es szorzót, olyan mintha állandó lenne. Egy ilyen simán tudná helyettesíteni a 930-ast. :K

Don't Tread On Me

(#26887) Erdei88 válasza MPowerPH (#26886) üzenetére


Erdei88
veterán

Szerintem tudja 1,216al a 4200t. Nekem is csak 10körös min ramos LinXet mutatott.
De ha 1,232vel megy, szerintem abba sem fogsz belehalni :D

Amúgy ha mégis visszamondják a cuccom én is megtartom és jöhet a 6870CF. Holnap már jön egy Giga 6870 :))

[ Szerkesztve ]

(#26888) Cybertrone válasza MPowerPH (#26886) üzenetére


Cybertrone
veterán

wow... az enyém dettó ugyan így megy mint a linken de 1.258v-on stabilizáltam... ez nagyon baba cucc... bekaphatja a szendy ;] ;] :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26889) AirBooms válasza MPowerPH (#26886) üzenetére


AirBooms
addikt

Tisztára olyan ez a proci, mint amit a nyáron vettem gombcomp-tól. Nagyon brutál. Az is alapfeszen ment 4,2 GHz-et... :K

(#26890) MPowerPH válasza AirBooms (#26889) üzenetére


MPowerPH
félisten

Brutális. :K De beigazolódott, amit vártam, vadkan módra melegszik. :DDD Vízzel tartható kordában. :)

Erdei88: 950-esed mikor derül ki, hogy elkel e?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26891) keIdor válasza MPowerPH (#26884) üzenetére


keIdor
titán

Brutális. Instant get.

Szerk.: Minnél kisebb a VID annál jobban fog melegedni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26892) AirBooms válasza MPowerPH (#26890) üzenetére


AirBooms
addikt

Ja, az enyém is melegedett, de vízzel nem volt gond. Meg nyár is volt... :K

(#26893) MPowerPH válasza AirBooms (#26892) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na ja, a nyárs. :DDD Én az arany középutat keresem. :K

Don't Tread On Me

(#26894) Qru válasza Erdei88 (#26887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na újít mindenki? Nekem szombaton lesz meg a GTX-em ha minden igaz... :U

mod:

Én nem is merem a sajátomat VID-en tolni, mert a hülye lap kb 1,28V-ot ad neki. :( :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26895) katt777 válasza MPowerPH (#26825) üzenetére


katt777
félisten

Lehet kapni.
Minden RAM-modult lehet "single" is kapni, csak kit-garanciát nem kapsz rá. Ergo ha a tri-kited OK, az ugyanolyan 4. RAM-mal viszont valamiért mégsem OK a quad, akkor nem klamálhatsz (re-klamálásra meg esély sincs), míg egy quad-kit esetén igen. Tri-vel is így van.

HSM: Most én fogalmaztam érthetetlenül? Asszem igen. Teszt és teszt mind mást mond, de ha emlékszel, én eddig is egy tuningolt 950 mellett érveltem, ha az embernek ma kellene konfigot vásárolnia.
Miért szapulás a gyenge teljesítmény megjegyzése? Tényleg nem bírom ezt a hozzáállást, hogy valaki egyszerűen közöl egy infót, és akkor az másnak "szapulás" v. fikázás. A Core i is 2 éves technológia.

OldJohnny66: Hogy "átmeneti", azt felesleges megjegyezni, mert minden topic az. :P :DDD
Hát az X6-okat én már rég "kiszúrtam", ahogy már anno az X4-eket is. Ezért is írtam már régebben, hogy semmit nem várok a Bulldozertől a bugos meghajtókon kívül.

AirBooms: Miért nem tud senki számolni? :F Ha veszel egy izmos konfigot kb. 180.000Ft-ért (nagyjából mindig ált. ennyi, de inkább kevesebb egy elfogadható árú, de nagy teljesítményű cucc, nem számolva a továbbhasználható részeket), és használod 3 évig, akkor évi 60.000, havi 5.000 Ft-ba kerül, még ha el sem adod. Szinte bármi másra többet költesz. Ha még el is adod (egy csúcs cuccot el lehet adni 3 év múlva, míg egy közepeset már nem igazán), 1-2 mozijegy, vagy egy buli ára a havi költsége annak, hogy 1.5 évig szuper, 1 évig jó, 0.5 évig közepesen jó géped van. Bár lehet, az én nézőpontom furcsa. :B :R
A PH-s teszt, na ja. Az már HD6970 esetében is távol állt kissé a valóságtól, persze lehet, hogy csak véletlenül, és nem azért, mert a támogatóknak megint érdekük az új hardver eladása. :U Én inkább Guru3D-t, vagy más oldalakat tekintek mérvadónak.

A tömörítőprogik a Phenomot is szeretik! :P
ASRock Fatal1ty-vel nem gond a CPUhűtő típusa.

kpal: Mi is az a "nem hibátlan gép"? Én hibátlan gépet is kihasználtam évekig. :U

Vikthor: Ha kell CF/SLI, akkor X58, ha nem, akkor SB, ha tuning se, akkor 2500 v. 2600. LGA775 már eléggé elavult és lassú.

Erdei88: Az ASUS 3 slotos 6970-ese a szép mostanában sztem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26896) AirBooms válasza katt777 (#26895) üzenetére


AirBooms
addikt

Miért ne tudna itt bárki is számolni. Nem ezzel van gond. Hanem, hogy nem tudod elfogadni (már megint), hogy valaki más prioritásokkal gondolkodik, más szempontok szerint dönt. Éppen ezért millióféle képpen lehet számolni. Egészen egyszerűen utálom, ha megmondja valaki, hogy miként gondolkodjak, miként számoljak (milyen márkát válasszak), pláne, hogy fogalma sincs az illetőnek a helyzetemről, az életemről, kedvemről, a hangulatomról, az érdekeimről, stb. Lehet, hogy egészen egyszerűen csak azért akarok váltani, mert CSAK! Tessék ebbe belekötni. :(((

(#26897) Qru válasza katt777 (#26895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért nem mertem bevállalni anno én sem a 3db single Kingmaxot. Pedig a jó kis Zöld-alu bordás csodák voltak.

#nincsbennetarcsi

(#26898) cut válasza AirBooms (#26896) üzenetére


cut
aktív tag

Szerintem is mindenki ugy dönt ahogy akar... Mindenki ugy szorja a pénzt ahogy tudja...vagy ahogy a lelkiismerete ráviszi(lehet máshol fontosabb)(család, stb... már akinek van)
És ha véletlen mellé fog, mi van? bukott egy kis pénzt... ennyi....
A gépet kb ugyanugy tudja használni játékra... csak egy videokari kell bele...És ide is tud vele irogatni... :C

134 piros pötty :)

(#26899) AirBooms válasza cut (#26898) üzenetére


AirBooms
addikt

Lehet, hogy én vagyok képtelen felfogni bizonyos dolgokat, de egyszerűen nem értem például ezt a hozzászólást sem. 40 éves létemre talán mindazt fel tudom fogni, amiről írtál, ráadásul éppen babát is várunk, így nem hiszem, hogy az lenne a jellemző, hogy feleslegesen szórnám a pénzt. Ráadásul, ha most váltanék SB-re, akkor nem csak nőne a gépem teljesítménye, hanem olcsóbb is lenne (erre utaltam azzal, hogy csak a mostani procim árából kijönne a proci+alaplap, s talán még maradna is egy kis lé). Egyszerűen csak azt utálom, hogy szakmai, műszaki tanácsok helyett, szakmai fórumozás helyett ezen a topikon időnként életvezetési tanácsokat is osztogatnak, mégpedig olyan szinten, hogy már a legalapvetőbb számtani képességeimet is kétségbe vonják.
Azt meg már ezerszer leírtam, hogy nem játszom a géppel, nem is ismerem a játékokat...

Amúgy meg sokkal inkább el tudom fogadni azt a féle "melléfogást", vagy bebukást, ha egy új platform kipróbálása gondokkal teli, mint ha veszek egy megbízhatónak, prémium kategóriásnak titulált cuccot, ami egy hét után megdöglik, s emiatt hetekig-hónapokig nincs gépem. Az meg legyen az én bajom, hogy úgy általában az élet minden területén a minőségi (s jellemzően nem olcsó) cuccokat keresem/kedvelem. Legyen az számítógép, autó, hifi, bútor, bármi... azt hiszem, ehhez senkinek semmi köze.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#26900) ATtIs_80 válasza AirBooms (#26899) üzenetére


ATtIs_80
tag

Csak, hogy egy kicsit szakmaibb legyek... :B
Az Asus R3E alaplapon a proci 8 pines tápcsatija mellé tettek még egyet pluszban, de ennek gyakorlati haszna van, ha pl. csak léghűtés van a procin?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.