Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) Qru válasza akoska07 (#25486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az az egy eredmény van a'szem de mono (a tulaj) talán tud fpo-t mondani.

#nincsbennetarcsi

(#25502) akoska07 válasza Qru (#25501) üzenetére


akoska07
nagyúr

ok.
köszi.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#25503) katt777 válasza MPowerPH (#25487) üzenetére


katt777
félisten

Nem lehetett "piszok jó darab", ha ilyen hamar meghalt. :U Talán tényleg nem szeretik a tuningot. :F
Szép kis DDRI értékek. :Y Tutira nem a RAM-ok? L1-L2 cache még elmegy, de L3 hűhadeszar.
Ha ezzel a hibával mész oda, tutira nem garozzák, az ugyanis nem vonatkozik a tuningra. Ha alapon minden OK, megszívtad (legalábbis a tuningot).
Lehet, hogy az új proci viszont nem döglik meg? :F

Megnéztem pár hájpolt EVGA lapot, hát, még CF-t sem tudnak, vagy a 2. PCI-E slot már csak 8X (lapfüggő), hát, ennél tutira jobb az ASRock. :P Fele árért főleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25504) MPowerPH válasza katt777 (#25503) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy lenne már alapon is ok? Ugyan olyan szar, ott 3000 körülire dobálja az értékeket, ami azt jelenti, hogy valami nem stimmel.

Azért volt piszok jó darab, mert 4000 Uncore-t tudott 1.34v VTT körül. És az is igaz, hogy 4.2GHz-t 1.328v-n tudta HT on -on.

A meghalás előtt meg értetlenül állok. Olyan része adta be a kulcsot, amit még alig kínoztam.

Don't Tread On Me

(#25505) HSM válasza katt777 (#25503) üzenetére


HSM
félisten

Alapon is szar. Elvileg ilyen teljesítményesésnél kéne mennie a garnak. :K
Ezt az EVGA ellen kampányod már végképp nem tudom hova tenni. Az összes X58 lap tudja a CF natívan, köztük az összes EVGA is. :W Csak éppen lehet, hogy mivel az EVGA kiemelt Nvidia partner, nem fogják nagybetűkkel hirdetni a CF támogatásuk. Egyetlen lapjuk van, amiben fixen 8X-os a második PCIe, és ez a legolcsóbb LE lapjuk. De ha erre izgulsz fel, akkor legyen, kimondom, találtál egy EVGA lapot ami ha nem is sokkal, de rosszabb, cserébe legalább kicsit drágább, mint az Asrock-od.... :W :W :W Arról nem is beszélve, hogy itt a topicban a hype kizárólag az Asrock-nál megy és általad, senki sem hype-ol itt EVGA lapokat. (Egyáltalán tudod, mit jelent a hype szó? :U )

(#25504) BMW001: Azért az Uncore-od eléggé határon toltad, ha jól emlékszem, ami ugye most megdöglött. Az Intel 1,35V-ot mond abszolút maximumnak, tehát olyan 1,3V a max, ami még belefér a specifikációba. Az 1,34V már a feszingásokkal együtt még az 1,4V-ba is belenyalhat, pláne 4000Mhz-es uncore-nál. Arról nem is beszélve, hogy köztudomásúan ez a messze legérzékenyebb részük az I7 prociknak.

[ Szerkesztve ]

(#25506) katt777 válasza MPowerPH (#25504) üzenetére


katt777
félisten

Honnan tudnám, ha 4.2GHz-es eredményt linkeltél be? :F
Akkor azért az a része halt be, mert nem edzetted! :Y A súlyzó alatt is a leggyengébb izom szakad meg.

HSM: Ki a f.szom kampányol? :F Azt írtátok itt, hogy hű de jó az EVGA, én meg annyit írtam, hogy a hű de jó EVGA lapok mit NEM tudnak. Ezek szimpla tények, semmiféle kampányról nincs szó. Ha mégis tudja, akkor írják oda, nekem honnan kellene tudnom? :F Főleg, hogy vannak direkt CF VAGY SLI-s lapok (ugyanis egyesek egyiket letiltják, hogy úgy olcsóbb legyen).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#25507) subaruwrc válasza MPowerPH (#25498) üzenetére


subaruwrc
félisten

úgytűnik az uncore része adta be a kulcsot a procinak.
a magok rendben vannak.
próbáld meg pihentetni a cuccot mondjuk egy napig, vagy esetleg egy zacsiba dobd be a fagyasztóba a procit egy éjszakára. nemhiszem h segít de hátha.

(#25508) Qru válasza HSM (#25505) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne már, hogy ennyitől megdöglik.. 1,36V-ot kap az enyém és (kopp-kopp) semmi baja, pedig szeptemberben volt 1 éves. Ez sztem egyedi eset, nem kell egyből farkast kiáltani.
Mindene esetre kár, hogy egy ilyen jó proci fikkant meg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25509) MPowerPH válasza HSM (#25505) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, nem toltam a határon. Mivel 1600-as ramjaim voltak, így az Uncore 3200-on ment 24/7, 1.22v -vel, tehát még hagytam is rá tartalékot. Sokan vannak,/voltak itt a fórumon, akik lazán küldtek az Uncore -nak 1.4v+-t is LinX-alatt, és nem volt belőle probléma.
Én egyszer rápróbáltam, mit megy, és annyi, ramok miatt nem tudtam úgy kergetni. Az adható maximum 24/7 az 1.35v, és ez Bloodrage, itt nincsenek fesztüskék. Kimértem terhelés alatt végig multiméterrel, nem ugrál fölfelé, csak lefelé.

katt777: Hát oda volt írva az értékek alá, hogy 4202.8MHz. :D

subaruwrc: Én megcsinálom, most készülök szétkapni. Ez a fagyasztós dolog miben segíthet? Mondjuk nem reménykedek...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25510) subaruwrc válasza MPowerPH (#25509) üzenetére


subaruwrc
félisten

halott , v degradálódott ram modulokat hozott már vissza az életbe, nálam is és külföldi fórumokon nagy szokása van a halott dolgokat fagyasztóba rakásnak.
talán összekapja magát az imc-d de már nem lesz 100as a cpu az tuti. ha úgyis szétkapod, ennyi belefér.
de nem pesten vagy? mert akkor meg tudnánk nézni az én lapomban h mivan.

(#25511) MPowerPH válasza subaruwrc (#25510) üzenetére


MPowerPH
félisten

Értem. Rápróbálok, beteszem egy éjszakára, köszi a tippet. :R A probléma itt is azon van, hogy már nem lesz 100-as. :(

Sajnos nem, Paks mellett vagyok most, ez az én gondom. Mert a környéken senkinek nincs i7-e, hogy bele tudjam próbálni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25512) eladohardver válasza katt777 (#25464) üzenetére


eladohardver
őstag

ok!

Gondolom ez a beállítás erősen felejtős... mondjuk nem aggódok érte van rá gari.

1.58 vtt nél már 00000124 es kék képernyőt dob....

Ja és itt már egy állóventi is besegít a hűtésben... nélküle 83 fok volt

am meg írjátok h kitesztelt procit köll venni.... de olyat meg nem igazán látok h foglalkozna ilyennel valaki... :W

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25513) MPowerPH válasza eladohardver (#25512) üzenetére


MPowerPH
félisten

Te, most nem azért. Ehhez a 4000-es Uncore -hoz mennyit kap a VTT? Ugye csak rosszul látom az 1.6v -t? :U

(LOL, 1.58v, azt mondjátok hogy az általam adott maximum 1.34v már sok :Y )

1600-on járatod a ramokat, fölösleges a 4k-s Uncore, elég a 3200-as.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25514) eladohardver válasza MPowerPH (#25513) üzenetére


eladohardver
őstag

Jah de ha át akarnám nyomni 2000-re akkor min ennyi kéne neki nem???

Am meg h annyit álítottam nem azt jelenti h annyit is kap belőle... nincs multiméterem

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25515) subaruwrc válasza eladohardver (#25512) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát mindennapra talán húzós.
bloomefield imc-nek olyan 1.5v ig nem szabad h baja legyen mindennapra.

am meg írjátok h kitesztelt procit köll venni.... de olyat meg nem igazán látok h foglalkozna ilyennel valaki...

hát ehhez az kéne h valaki folyamatosan kapjon procikat amiket tud tesztelni..
akár el tudnék vállalni egy ilyet, de ahhoz viszonylag folyamatos proci ellátás kell, meghát a villanyszámlát is valamiből ki kell fizetni, meg az időt amit ráfordítok, de ez sokaknak nem ér meg felárat, mert akkor inkább vesznek dobozos, szűz verziót, minthogy fizessenek 2k-val többet azért mert én kitesztelem.

(#25516) MPowerPH válasza eladohardver (#25514) üzenetére


MPowerPH
félisten

Dehogyis. :Y Ombre, 1.35v az Intel által meghatározott maximum. Sokan elmennek vele jó hűtés alatt 1.4v-ig is, de nem mennek 1.5v fölé. A Te procid emberi feszekkel nem tudja a 2000-as Uncore -t, ez a helyzet. Tehát nem tudod azon használni. 1.35v-re ha benyomod mit csinál?

Persze az 1.35v-től el lehet térni, na de nem ennyivel. :Y Nézd meg az enyémet, pont a határon is kinyíródott. :W

Persze jó stratégia lehet, hogy mivel ez szar, ezért kinyírod, és gariból majd kapsz egy jobbat. ;] Nálam is lehet megfontolandó lesz. Kérdés, hányszor lehet eljátszani. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25517) Qru válasza subaruwrc (#25515) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,5 év? Na ne már... Azért ettől többet bír ha nomrál körülmények között (akár csak Intel ajánláson belüli feszekkel) hajtod a procid. Azért nem hímes tojás az i7... :D

mod:

eladohardver Hát tőled sem vennék procit az fix... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25518) eladohardver válasza MPowerPH (#25516) üzenetére


eladohardver
őstag

Összefossa magát:) 1.36 ot tudok állítani v 1.34-et 1.36 al ezzel kb 1600 memóriáig vagyok jó.... am a gyártó/support eleve azt javasolja hogy az ő beállításain próbáljam 2000mhz en a memóriát... ilyen eltárolt sablon a biosban... ott 1.5 v 1.52v van állítva vtt-nek... Erős a gyanúm h keményen droppol :)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25519) Qru válasza eladohardver (#25518) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak nem Giga lapod van? Azok szeretenk dropolni nagyon. De a 1,5V akkor is sok, ott már olyan fesz tüskéket kap, hogy nem kötnék életbiztosítást arra a procira igazából.

#nincsbennetarcsi

(#25520) eladohardver válasza Qru (#25519) üzenetére


eladohardver
őstag

Nem is az a célom, hogy életem végéig ez a proci szolgáljon ki... ez nem giga ez seggkő am meg h nem vennél tőlem procit magánügyed... annyit adok neki amennyit kér.... nem többet... nem tehetek róla h ennyi köll neki 1.34 ről indultam.

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25521) keIdor válasza MPowerPH (#25504) üzenetére


keIdor
titán

Sajnos előfordulhat a hirtelen halál ezeknél. Valami lehet elfáradt, az is lehet, hogy az alaplapon az egyik kis SMD-vel történt valami, láttunk már ilyet ezen az oldalon. Egy újraforrasztás lehet segítene, csak kideríteni nehéz, hogy hol-merre van a gond. Szerintem egyébként ez alaplap lesz, nem proci. Az alaplap sokkal kényesebb.

Abban a Foxconn-ban volt egyszer nitros tuning is, nem? Annyira nem értek hozzá, de ha igen, akkor az lehet nem tett neki jót, valami elfáradhatott és most adta meg magát lehet.

Mindenesetre segítek ha visszajöttem Szegedről.

Nekem egyébként a ramokkal nincs soha szerencsém. Ezek most mennek, de amúgy azok nálam gyakran behalnak pedig nem is tuningolom őket, gyakran gyárin mennek...
Hála isten eddig (kopp-kopp) alaplap, proci és VGA még nem halt meg nálam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25522) MPowerPH válasza keIdor (#25521) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, nem volt benne nitros tuning. Nyár elejére volt betervezve, de nekem el kellett utaznom sajnos. :(

Mod: Most nézem, írtál privit. Elolvasom. :R

eladohardver: Így nem hogy életed végéig nem fog szolgálni, de 1 hétig sem. :U Ha meg meghirdeted az apróban, jön majd a flame keltés, már előre látom. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25523) eladohardver válasza MPowerPH (#25522) üzenetére


eladohardver
őstag

Mi történik ha 1.9v os memóriát gyári értékeken akarunk hajtani i7-ben? Alaplapnak lehet valami problémája belőle?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25524) keIdor válasza MPowerPH (#25522) üzenetére


keIdor
titán

Jah akkor rosszul emlékeztem. :R Azon agyalok egyébként, hogy szerintem elég lesz ha csak a procimat betesszük az alaplapodba, vagy a Te procidat az én lapomba. Úgy nem nagyon kéne megbontani semmit, csak a hűtést kellene levenni azt csókolom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25525) MPowerPH válasza eladohardver (#25523) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elvileg megfekszik a prociba integrált memvezérlő, alaplapot nem befolyásolja. De ezt írja is a BIOS beállításnál egy piros figyelmeztető szöveg. Ramoknál 1.65v a határ, persze van mod e fölé menni, de az 1.9v szerintem itt is durván sok.

Amint látom, bátor vagy, és úgyis megpróbálod. :D

Keldor papa: Persze, a legkisebb megbontással. Mivel én biztos vagyok benne, hogy a proci, így azt mondom azt rakjuk bele próbára.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25526) eladohardver válasza MPowerPH (#25525) üzenetére


eladohardver
őstag

Ha nincs mit vesztenem mert tegyük fel nem süti meg a proci csatijait.... vagy a lapon valamit akkor hol érdekel?:) Csinált már vki ilyet a topicban? Halt már le vkinél proci...? mi volt a többi hardverrel?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25527) subaruwrc válasza Qru (#25517) üzenetére


subaruwrc
félisten

1.5v :)

mod:
én tesztekre azért többet is szoktam neki adni...
idáig úgytűnik, bírja :))

[ Szerkesztve ]

(#25528) MPowerPH válasza eladohardver (#25526) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bátor vagy. :DDD Nem, nem süti meg. Ilyen még nem fordult elő a topicban, Te lennél az első, aki megpróbálja csak így lazán. Ha a memók bírják, akkor csak a proci károsodhat.

Don't Tread On Me

(#25529) subaruwrc válasza eladohardver (#25526) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha a vtt és a ramfesz között nem nagyobb a különbség 0.55v-nál akkor nem valószínű hogy baja lesz. léggel 1.9v az imc-nek már nem túl baráti, mindennapra azért az már sok szerintem.
de igazából vdimm miatt csak a nagyon korai bloomefieldek pusztultak meg

(#25530) eladohardver válasza subaruwrc (#25529) üzenetére


eladohardver
őstag

akkor 2v os mem 1.5 vtt azt "szevúsz te ki vagy?".... :C mondjuk ez csak utsó esetben... ha látom h nem jó a proc, mint bmw-nél... volt linkelve vhol extrém szisztems fórumban vmi olyan fórumcím h vtt temetőő v szemétdomb ahol leírták h mennyi feszel meddig bírta gondolom azok még arégiek voltak...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25531) subaruwrc válasza eladohardver (#25530) üzenetére


subaruwrc
félisten

van olyan
2v ramfeszt léggel hűtött procinak én nem adnék.
nem véletlen lettek kitalálva az alacsonyabb feszes ramok.
de elméletileg nem lehet baja 2v vdimm 1.5v vtt-vel.

(#25532) eladohardver válasza subaruwrc (#25531) üzenetére


eladohardver
őstag

francbah... :W akkor mit javasolnál bmw-nek h le tudja gariztatni? :DD hátha más is tanul belőle...:)

Tegyók fel alap feszen 1.2v környékén... ugye alap mhz en belőni 1.62vtt 2v mem? azt szevúsz? ez már 0.42 különbség vtt proc és 0.8 proc és mem közt... háát főleg ha valóban csak az a baja bmw procijának...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25533) subaruwrc válasza eladohardver (#25532) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja csak ki kellene nyírni?
hát arra van egy két módszer :D

(#25534) MPowerPH válasza eladohardver (#25532) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmit. Én le tudom gariztatni, mert rossz. :) A kérdés azon van, hogy mikor, és meddig fog tartani. Én az életben nem adtam a VTT-nek ilyen óriás feszeket, megmaradtam határon belül, ez vonatkozik a memóriára is. Nálam a 4000-es Uncore-hoz elég volt 1.34v, már említettem, de nem tudtam kihasználni, mert nem volt 2000MHz-s ramom.

Most ki akarod nyírni a procid?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25535) eladohardver válasza MPowerPH (#25534) üzenetére


eladohardver
őstag

ha nem én majd az idő:) Ki akarom használni a 2000 es memóriát... :DD am ha jól selytem nem én vagyok az egyetlen akinek olyan procija van amire ez ráférne... téneg állati gáz 950 est fogott ki egy ik ph-s 4000mhz nél az 1600 mem hez kelett neki 1.56 vtt hogy ne dobja el 1 percig linx...nálam ugyanehez elég 24/7-re 1.36v

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25536) MPowerPH válasza eladohardver (#25535) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uff...Akkor még miről beszélünk?! :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25537) Erdei88


Erdei88
veterán

Gondoltam ma 4300 HT on is kitesztelem a procit.
Előtte Windows alól Turbo V-el állítgattam, stabil volt.
Resetelek, hogy elmentsem a biosban, ezt követően nem indul. Hosszas próbálgatás után kiderült, hogy 200as blck felett nem bootol, akármit és akárhogy állítok.
Visszaraktam az egyel régebbi bioszt ott volt 200as feletti stabil eredményem, egyikkel sem bootol. Mi történhetett?
Cmos clear megvolt, másik bios is. Windows alól Turbo V-el 215öt is be tudok állítani, LinX is elindul, de ha beállítom a biosban semmi...

(#25538) subaruwrc válasza Erdei88 (#25537) üzenetére


subaruwrc
félisten

furcsán hangzik
annyi kezd világossá válni hogy az linxelés kinyírja a cpukat / lapokat /

(#25539) MPowerPH válasza subaruwrc (#25538) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD :DDD ( :O )

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25540) eladohardver válasza subaruwrc (#25538) üzenetére


eladohardver
őstag

akkor mivel teszteljünk??? Online sakk? :DDD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#25541) HSM válasza subaruwrc (#25538) üzenetére


HSM
félisten

A Linxelés? Akkor a videókódolás, vagy renderelés is ki kell, hogy nyírja, vagy bármi, ami igényli a procit és kihasználja. A lényeg, hogy magas teljesítményt vegyen fel a proci. Nyilván a lapnak se tesz jót, ha 200W+-t kell adjon a procinak, meg ilyen 150A-ek mászkálnak a proc lábain....
Én már rengeteget Linx-eltem, és köszöni jól van a rendszerem, kopp-kopp....

(#25506) katt777: Ott van az összes EVGA lap PDF-spec-sheetjében, hogy CF és SLI support. Nagyon nehéz volt megtalálni, legalább 10 másodpercig kerestem.... :W Nem fogok vitát nyitni, ki hype-olja itt agyon a saját cuccait, de már elég uncsi lemez...

[ Szerkesztve ]

(#25542) subaruwrc válasza HSM (#25541) üzenetére


subaruwrc
félisten

tudtam ki lesz az első aki nekem ugrik.
akkor mondjál ésszerű indokot hogy miért döglött meg most hirtelen 2 jó cpu is egymásután.

(#25543) Cybertrone


Cybertrone
veterán

OMG őszintén sajnálom a procid mester... :O :O :O ... Nemsokáig bírta csóró, garba vele jöhet a következő, de nehogy 950-es legyen! :DDD :R :R :R

Ezt Katt kollégának csak úgy, mert felfedezte hogy az EVGA micsoda szar-ócska-kókány-semmirevaló-fos lapokat gyárt... És persze azért, mert megint csak a szája járt!

Subaru:
Szerintem egyszerű véletlen egybeesés, de az Erdei procija is gate? :F :Y

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#25544) Erdei88 válasza subaruwrc (#25542) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem döglött meg, csak pihennie kell :D
Ilyen könnyen nem adom fel, holnap szétszedem hátha megjavul.

(#25545) HSM válasza subaruwrc (#25542) üzenetére


HSM
félisten

Nem estem neked egyáltalán. :B
Én is töröm a fejem, de nem hinném, hogy a Linx miatt. :N A proci életében egy többórás Linx teszt is csak egy icipici rövid ciklus, sokkal többet nyom a latba, napi szinten hogyan használod, milyen beállításokon.

(#25546) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szétkaptam az egészet, megnézni közelebbről a procit. Az alsó érintkező részén egy pár helyen az élénk 'arany' szín kicsit meg van sötétedve. Fényképet nem csinálok, mert ott valszeg nem látszódna. A lényeg, vannak kicsit sötétebb foltok az érintkező felületen. Ez normális? (mindent megkérdezek, hátha...)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25547) HSM válasza MPowerPH (#25546) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, túl nagy áram ment át rajta, és nagyon átmelegedett, attól tud elszíneződni. Jó lenne megnézned melyik pin pontosan, abból kiderül, mi a funkciója az Intel datasheet-ből. :K
Ebből kiderül, mi a feladata: [link] Ebből a doksiból meg ki lehet mazsolázni a PIN nevét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25548) Qru válasza MPowerPH (#25546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg nem kéne annak besötétednie... Tisztári mint vmi krimi most már ez az eset, próbáljuk kideríteni mitől döglött be a procid. Még, jó hogy garis. :K

#nincsbennetarcsi

(#25549) subaruwrc válasza MPowerPH (#25546) üzenetére


subaruwrc
félisten

linx közbeni túlzott áramfelvétel okozhatja

extrém körülmények között vantage cpu teszt és wprime 1024m képes ilyenre.

(#25550) Cybertrone válasza subaruwrc (#25549) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nincs az alaplapokban valamifajta védelem az ellen hogy az alkatrészek(jelen esetben a cpu) ne tudjanak felvenni tulzotan nagy számukra már gyilkos powert? :F :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.