Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26251) mpierre válasza katt777 (#26250) üzenetére


mpierre
veterán

Úgy látom neked se tűnt fel vmi a saját hsz-dből, de segítek: "Aztán, ami rendkívül unszimpátikus, hogy tuningot ÉS jó VGA-t csak a K-s procikkal kapsz, viszont ha H-s lapba teszed, akkor nem tudsz tuningolni, ha meg P-sbe, akkor nem tudod használni a VGA-t, ergo MIND2 esetben olyan szolgáltatásért fizetsz, amelyet nem kapsz meg. Hát, most először azt mondom, menjen az Intel a p.csába. :(( "

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26252) katt777 válasza mpierre (#26251) üzenetére


katt777
félisten

Szerinted a "H"-s vagy a "P"-s jelölés jelzi, hogy Z68-as lapokról lett volna szó? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26253) mpierre válasza katt777 (#26252) üzenetére


mpierre
veterán

Mily érdekes, az ismereteid bővíteném, oszt leragadsz a H és P lapoknál. Tudod a Z lapokban mehet a tuning és az integrált vga is, amit hiányoltál az előző kettőből...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26254) AirBooms válasza mpierre (#26253) üzenetére


AirBooms
addikt

Én nem hoznék létre az SB-nek külön topikot, s a Bloomfieldet is beszüntetném. Sőt, az egész PH-n csak egyetlen egy topikot engedélyeznék, akkor biztosan tudnám, hogy melyik téma az, amibe sosem érdemes beleolvasni, kérdezni, stb., mert akkor csak az az egy lenne az, ahol Katt777 megfordul. Hihetetlenül unalmas ez... (Tudom, nem kell elolvasni az off-okat, meg azokat, amik a Katt-féle vitákról szólnak, de hát lassan már 99 százalékban csak ezt látom...) Gratula, hogy a PH még mindig eltűri, hogy bármelyik autópályájára tévedek (topikok), mindig van egy sofőr, aki szembe jön a forgalommal, s nem lehet ellene tenni semmit, sőt, nyugodtan hagyják, hogy a jó irányban közlekedők szenvedjenek. Ráadásul ez a szemben száguldozás sosem tűnik fel az egyetlen szabálytalankodónak. Szóval, aki szemben megy az a normális, az összes többi hülye.
Asszem, én is... :U

[ Szerkesztve ]

(#26255) Qru válasza AirBooms (#26254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért a vélemény szabadsága mindenkit megillet. De abban igazad van, hogy nem is kellene túlragozni bizonyos dolgokat ennyire.

mpierre: Azért a Z68-as chipó árára kíváncsi leszek... :D

#nincsbennetarcsi

(#26256) gV válasza katt777 (#26250) üzenetére


gV
őstag

pont forditva van, többszálra irni nehezebb, mint kihasználni az 1 magban lévő erőt, nálam ez a hardverek kihasználásának sorrendje a programozók munkáját elnézve: utasításkészlet (ide tartozik az AVX)->több szálúság->64bit

(#26257) MPowerPH válasza Qru (#26255) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szvsz, mint az X58-as csúcslapok... 75k és onnan fölfelé.

Don't Tread On Me

(#26258) AirBooms válasza Qru (#26255) üzenetére


AirBooms
addikt

Nincs itt szó bárkinek is a véleményszabadságának megvonásáról...
Szerintem, mindannyian tudjuk, mire gondolok. Pl. nekem az számít az örökös forgalommal szembeni autózásnak, hogy állandóan előkerülnek az AMD-s témák, a CF-es témák, a Catalystos témák, a programok optimalizatlanságáról szóló témák, s mindig ugyanabban a kontextusban. S mindig ugyanazoktól... Most jött mellé az SB, s megint egy ember halad szembe a forgalommal... Hihetetlen unalmas ez már. A topik kb. 1 százalékban szól csak az eredeti témáról... Na de én többet erről nem szólok... Nem hiszem, hogy ez mást nem zavarna... Majd ha valakinek elege van, úgyis megint borul a bili...

(#26259) Qru válasza MPowerPH (#26257) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az finom lesz... ki is hagyom.

AirBooms :D Vágesz. :R

#nincsbennetarcsi

(#26260) i are robot válasza katt777 (#26250) üzenetére


i are robot
senior tag

a P/H67-es cuccokról beszéltünk, mert ezek próbálnak most konkurenciát állítani az X58-nak

Szerintem ebben a tévhitben rajtad kívül nem sokan élnek. :U ;]

(#26261) Erdei88


Erdei88
veterán

Kinéztem magamnak egy G.Skill ramot.
Szerintetek az i7nek mennyire tetszene a 1,5Vos ram? Merjem megvenni?

(#26262) MPowerPH válasza Erdei88 (#26261) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tetszene. :) Én is 1.5v-n használom az 1.65v -s ramokat.

Qru: Pont ez miatt én is inkább várok még őszig.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26263) mpierre válasza Erdei88 (#26261) üzenetére


mpierre
veterán

Ha jól tudom, akkor még 1,35V-os ramokkal is működik a lapod. Pl: Kingston LoVo

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26264) subaruwrc válasza Erdei88 (#26261) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha ránézel egy i7 deszka , ramslotjaira, meglátod ;) / 1.5v /

(#26265) Cybertrone válasza katt777 (#26250) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én egyedül a GPU pontot figyelem... Fizixel a proci pont oltárian magas, és nem tükrözi a valóságot, meg valahogy bennem az maradt meg hogy vga-t nézzek benne csak... Amugy a mark11 szép cucc lett max egyszer fut majd az is mint a vantage :DDD :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26266) Qru válasza mpierre (#26263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem a G.Skill Eco tetszene azok tuningban is nagyon jól mennek ahogy olvasgattam...

mod:

Cybertrone: Na azt majd én is kipróbálom, ha már meg lesz a GTX480-am jövő héten.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26267) HSM válasza katt777 (#26250) üzenetére


HSM
félisten

-2GB-tól nem fog javulni az elérési idő értékelhető mértékben, mivel a 3. modul önállóan egyedül csücsül a harmadik csatornában. A 4.-6. modul rontana icipicit csak az elérési időn, de nem jelentősen.

Más... Alaplapi audió mindegyik felejtős, ha igényes vagy....

Titkosításnál mindenki tudja, hogy nem lehetetlen feltörni egyiket sem, nem is ez a cél. De ha kellőképpen el lehet húzni a feltöréshez szükséges időt, hogy ne érje meg feltörni, az már elég. És erre a tudomány jelenlegi állása mellett a 256bites AES alkalmas.

(#26268) soma165 válasza Qru (#26247) üzenetére


soma165
tag

KÖSZÖNET a táblázatokért,pont ezt kerestem,de amit elsönek küldtél is nagyon tetszik :R

elnézést hogy lassan reagálok de este el kelett mennem ,délelött pedig munkában voltam,

[ Szerkesztve ]

(#26269) Qru válasza HSM (#26267) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe, tikosítás: bnőm anno elfelejtette a win belépő kódját, átvittem haverhoz a laposát, aki 2 perc alatt feltörte. :D

Lehet nem vok elég white fül de én elégedett vagyok a 889a-s codec-el. Bár lehet ha nem egy 5Ft-os Genius hangfalam lenne észrevenném a különbséget egy jobb hangkarival. :)

soma165: Nincs mit, leglább végre a topikot rendeltetés szerűen használtuk kicsit, mostanában nagy sok az off ugyanis... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26270) mpierre válasza Qru (#26266) üzenetére


mpierre
veterán

Ezekben az eco ramokban elég jó tuning lehetőség lakozik, mert simán bírják az 1,65V-ot :K . Ez pedig i79×× mellé príma, mert nem kell 1,66+V ahhoz, hogy egy 1600MHz-s ramot 1800MHz fölött hajts.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26271) HSM válasza Qru (#26269) üzenetére


HSM
félisten

Jó, a windóz belépő kód meg védelem egy kalap ***. Ezt ne hasonlítsuk már a komplett partíció 256 bites AES titkosításához.... :D

Igen, alaplapi mércével mérve elég jól szól a 889a, ha megfelelően rakják össze a lapot alatta, átlagos igényeket bőven kielégít. Meg jó a driverháttere is, szóval jó cucc, de a közelében sincs egy komolyabb hangkarinak se szolgáltatások, se hangzás terén. Mondjuk ez nem is elvárható, mivel egy jobb hangkari simán megvan 40-50 rugó, vagy akár még ennél is jóval több, nem fognak ilyesmiket rárakni egyik lapra sem. Nekem az SW5.1-5000-es Geniuson SEMMI nem hallatszik ki, a FLAC-ot alig lehet megkülönböztetni a 320-as MP3-tól. :D Ellenben az évekkel ezelőtt szűk 15k-be kerülő Sennheiser fülesemmel hallgatva a különbség ég és föld hangzásban az Auzen X-fi és az alaplapi hang között, akár egy közepes MP3-mal is... Sokkal tisztább, dinamikusabb. Sokkal jobban kihallani a hangokat, volt, hogy új hangszert is felfedeztem egy-egy zeneszámban... :D Pedig csak sima 16bit 44,1Khz-es zenei anyaggal néztem, nem is 24bit 96Khz...
Amúgy a 7-8 éves Audigy1-em is tudott szebben szólni, mint az alaplapi 889a, ha odafigyeltél a hülyeségeire, ez a durva...

[ Szerkesztve ]

(#26272) Qru válasza HSM (#26271) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom csak a titkosításról ez ugrott be.

889a-nál meg az az érdekes, hogy nálam a saját Giga driver nem kezelte az 5.1-et rendesen, de a Realtek saját honalpjáról leszedve a legújabb driverrel megoldódott.

#nincsbennetarcsi

(#26273) Erdei88


Erdei88
veterán

Köszi srácok, akkor lecserélem a Dominatort rá.

[ Szerkesztve ]

(#26274) Qru válasza Erdei88 (#26273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miért?

#nincsbennetarcsi

(#26275) Erdei88 válasza Qru (#26274) üzenetére


Erdei88
veterán

Mert meguntam őket. 1600 CL7 és 1866 CL9ben szépen megy, emberi feszekkel. De már semmi újdonság nincs benne.
Procim 4200n használom, 4000es Uncore-t nem tudja, így a 2000es ram is felesleges, marad az 1600/1866. Illetve 186x22 mellett megy 1866ot is 1,33V qpi-vel

(#26276) MPowerPH válasza Erdei88 (#26275) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy lehet ramot megunni? :D

Don't Tread On Me

(#26277) OldJohnny66 válasza MPowerPH (#26276) üzenetére


OldJohnny66
tag

Azt hiszem, hogy ez a hét kérdése, (és az is marad :D ), de megelőztél vele!
Ram-ot megunni?! :F Ez technikai K.O.!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26278) Erdei88 válasza MPowerPH (#26276) üzenetére


Erdei88
veterán

Miért ne lehetne megunni?
Mindent meglehet, nőt, kocsit, gépet stb... Érdekelne más is

OldJohnny66: Mi ezen a ko?

[ Szerkesztve ]

(#26279) MPowerPH válasza Erdei88 (#26278) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy jó kocsit soha nem unsz meg. ;] Jó nőt meglehet, kivétel ha szerelmes vagy. ;] Én a ramra nem tudok így ránézni, az csak van. Megy, nagyon nem is nézegetem, majd ha kevés lesz, cserélem. Procit könnyebben meg lehet unni, de azt is csak akkor ha nem teljesít vadul. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26280) OldJohnny66 válasza Erdei88 (#26278) üzenetére


OldJohnny66
tag

Azért, mert ez olyan, mintha egy nőnek pl. máját unnád meg :Y.
(Csak vicces volt a szóhasználat)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26281) Erdei88


Erdei88
veterán

Nem tárgyalok terroristákkal :D
Visszaolvasva, tényleg hülyén néz ki, érzem a holnapi vizsga erejét :))

(#26282) keIdor válasza MPowerPH (#26279) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem csak ki akar próbálni valami újat, nem bír a seggén maradni. :D Én is így vagyok a Szandra híddal... :U én nem unom a jelenlegi rendszert, ez a szó nem jó ide, viszont kéne valami újdonság is. Szerintem így gondolta Ő is..

Ez olyan, hogy Te se untad meg az E39-et, de azért szeretnél egy jó kis F10 535d-t vagy i-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26283) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Egy kis I7, ha nem baj! Sok helyen azt olvasom, hogy ez a 16+2 fázisos tápellátás "úgymond", csak parasztvakítás. Viszont szerintem, ha mi ennek nem is érezzük a közvetlenül a hatását, mégis fontos szerepe lehet a lap élettartamát és tuning-potenciálját illetően. Ugyanis arra gondolok, hogy ugyanakkora áramerősség illetve teljesítmény (ergo hő) több áramköri alkatrészen, tehát nagyobb felületen kell, hogy távozzon, vagyis biztonságosabb az alaplap szempontjából ( a felhasználókról nem is beszélve). És lehet, hogy ezért általában csak a drágább lapok kiváltsága, néhány kivétellel. (Most már) Ti mit gondoltok erről?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26284) HSM válasza OldJohnny66 (#26283) üzenetére


HSM
félisten

Ez így van. :K Kevésbé fog melegedni és tovább fogj bírni, mert ugye a terhelés több alkatrész között oszlik meg. Viszont azért parasztvakítás, mert gyakorlatilag 8 erősebb fázisként működik a dolog, nem 16 önállóként. Ha jól vágom, akkor 16 önállóként a terhelhetősége ugyanennyi lenne, de gyorsabban reagálhatna a terhelésváltásokra, kisebbek lennének a feszültségtüskék, tehát némileg kisebb feszen is biztonságosabban mehetne ugyanaz a tuning, kisebb hőtermeléssel, meg hasonlókkal.

[ Szerkesztve ]

(#26285) Cybertrone válasza keIdor (#26282) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én egy M5 v10-t szeretnék :DDD :DDD :DDD
Most hogy drága a benzin ki is hoznám a garázsból egy hónapban egyszer ;] :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26286) keIdor válasza Cybertrone (#26285) üzenetére


keIdor
titán

E kő menni usánkába, ott óccó a benzin gallonja. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26287) Cybertrone válasza keIdor (#26286) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jobb is lenne :DDD :DDD :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26288) Erdei88 válasza keIdor (#26282) üzenetére


Erdei88
veterán

:K
Ahogy mondod. Az SB-n is kattog az agyam

(#26289) OldJohnny66 válasza HSM (#26284) üzenetére


OldJohnny66
tag

Akkor ezek szerint még nincs is "valós" 16 fázis, de gondolom később, jó pénzért ezt is megoldják! Másik kérdésem az volna, hogy a memória-sávszélesség ugyebár 25.6BG/sec triple-channel esetén. Ez változik-e (csökken-e) hat modul használata esetén, és ha igen, milyen mértékben?
Nincs még mindig lapom. :(((

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26290) Cybertrone válasza OldJohnny66 (#26289) üzenetére


Cybertrone
veterán

Véleményem szerint nem változik hiszen 6 modullal is triple chennelben mennek a memóriák! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26291) MPowerPH válasza OldJohnny66 (#26283) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sok dologtól függ ez. Arról még nem beszéltünk, hogy PWM típusa is döntő dolog. Márpedig az se mind1, nézd csak az R3E-t, ahol digit-et használnak, és van 8 fázis. UD9, ami analog és van 24. Az enyémben van 14, ami hybrid. Szvsz, nem lehet összehasonlítani egyiket sem a másikkal. De az biztos, hogy nem a mennyiség számít. ;)

Don't Tread On Me

(#26292) Qru válasza Erdei88 (#26275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van már vevőd a Dominatorokra? Lehet meguntam én is a májam öö akarom mondani a ramom. :D

#nincsbennetarcsi

(#26293) Erdei88 válasza Qru (#26292) üzenetére


Erdei88
veterán

Nincsen. Érdeklődő akadt, vevő még nem

(#26294) OldJohnny66 válasza MPowerPH (#26291) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszi a segítséget, de látom formában vagy, mert most már a frankót is off-ba írod. :B
Ha már itt vagy, viszont kérdeznék valamit a prociddal kapcsolatban. A múltkor mondtad, hogy enyhén domború a procihűtő talpa. Nézegettem a rajzot, amit készítettél róla, és az jutott eszembe, hogy nem lehetséges, hogy valamilyen úton-módon enyhén meglazult a hűtő rögzítése? Csak azért gondoltam erre, mert ("csak") a szélein érte károsodás, mintha a hűtő nem érintkezett volna csak a közepével? Persze ez csak feltételezés! :R

Qru: Ne röhögtessetek, meg off-oltassatok, mert nekem még nem szabad, még "pici" vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26295) Qru válasza Erdei88 (#26293) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem rendeltem volna be az új vga-t még lehet le is csapnék rá de így... :(

mod:

OldJohnny66: Ne izéljél, itt egyenrangú midenki. Kivéve a modikat persze. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26296) OldJohnny66 válasza Erdei88 (#26293) üzenetére


OldJohnny66
tag

"Szerv"-kereskedelem, ez Bátor! :W :C

Qru: Ez nagyon korrekt hozzáállás, :R de jó volna életben tartani a topikot, még megjön a lapom! Meg még utána is legalább egy "kis" ideig!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26297) MPowerPH válasza OldJohnny66 (#26294) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez teljesen valószínűtlen. A kis érintkezők nem ettől barnulnak. Meg egyébként is a kupak elosztja a hőt. A hűtő rendesen rajta van, annyi alátéttel nem nagyon lehet megmozdítani sem. Nálam valami más történt, megmagyarázhatatlan. Főleg annak fényében, amit itt egyesek művelnek a procijukkal.

Qru: modik azok az istenek, azért te is csak félisten lehettél. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26298) OldJohnny66 válasza MPowerPH (#26297) üzenetére


OldJohnny66
tag

Hát srácok, most elmondhatom magamról, hogy én röhögve tanulok! Így könnyebb is!
Gondolom az 1,9V-os sztorira gondolsz, mert amikor elolvastam, először azt hittem, hogy jócskán félrenyomott, de később kiderült, hogy nem. El tudom képzelni, hogy mit érezhettél!
A hűtő kérdés, mint írtam is csak feltételezés volt!

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26299) MPowerPH válasza OldJohnny66 (#26298) üzenetére


MPowerPH
félisten

Arra is pl. De volt itt olyan, aki 1.5v fölött nyomott a VTT-nek. Ott nincs probléma, ellenben nálam nagyon is van. :( Valamit itt sem bírt, de határértéken belül nem bírta. Holnap viszem gariba, így legalább 2 hétig nem lesz gépem. :( Marad a noti, azt meg utálom. :W

Don't Tread On Me

(#26300) Qru válasza MPowerPH (#26297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az parasztvakítás, hogy több aranyat használnak némely lapok lábainál és az javítja az érintkezést? Mert eléggé annak hangzik... Nem hiszem, hogy érdemi eredménye lenne.

Jah, gyúrok a jómunkásember címre. De még odább van mire Gornit utolérem. :D Nem is tudom van-e még rajta kívül aktív jómunkásember itt...

OldJohnny66: Ne félj, még jó párunknak meg lesz ez a konfigja vagy egy évig. Nem szaladunk el. :D

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.