Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26401) ATtIs_80 válasza Qru (#26397) üzenetére


ATtIs_80
tag

Vagy úgy...köszi a kiigazítást. El fogom olvasni az irományt is.
Lehet, hogy át kell gondoljam, az eddigi stabil beállításaimat is? :F
(Bár ezek leginkább 1,3V alattiak.)

(#26402) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Hazaértem... Látom jó kis lavinát indítottam el :DD
Nem baj, legalább pörög a topik.

Megpróbálok mindenkinek válaszolni:
HSM:
itt van egy kép a feszekről, mármint amiről tudtam, hogy mennyire lehet beállítani, a többit autón hagytam.

subaruwrc:
szerintem simán fesz kéne a ramjainak vagy a vtt-nek
most is 1,64V-on van, de volt már 1,9V-n is, ahogy BMW001 írta, úgy egy kicsit stabilabb volt, de nem nagyon. :(
Ez a "vtt" pontosan mi? Az én biosomban ilyen nincs.

Meg szórzók helyett szorzatokat látok, gondolom azért, hogy a magamfajta botcsinálta tuningbalféknek ne keljen fejben számolnia :DDD

BMW001:
Asszem igazad van a RAM-okkal kapcsolatban, én is olvasgattam utána, OCZ fórumokon is, ott láttam pár tippet a beállításokra, de egyikkel sem volt jobb... lehet, hogy lecserélem

Erdei88:
Szép eredmény! :C :R
Meddig játszottál vele, míg sikerült belőni?

Qru:
Az LLC-t én alapból kikapcsoltam, de ugye nem ez a gond?

Szóval eddig azt hittem, már kapizsgálom ezeket a szórzó-fesz-stb. összefüggéseket, de most megint nem.
Ha beállítok egy értéket a RAM-nak, akkor alapból a duplájára emeli az "UCLK"-t, akkor nekem még emelnem kéne rajta? :F

Most kicsit belezavarodtam, de majd tisztulok... mindenesetre köszönöm a segítő hozzászólásokat! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26403) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26402) üzenetére


MPowerPH
félisten

QPI/DRAM -ot told fel 1.31v -ra egy próba erejéig. Egyébként az a VTT. :)

Erdei88: Ez szép és jó... :U Csak annyi kérdésem lenne, hogy mennyiért válnál meg tőle? ;]

LLC-ről... Én egyáltalán nem használom, nem látom szükségét. A nélkül is tök jó.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26404) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26403) üzenetére


AzŐsgén
tag

Azt már próbáltam, ott már sárgában van, és nem lett stabilabb tőle. :( Konkrétan 1,35V-al próbálkoztam.

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26405) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor jól emlékeztem. :R Akkor pedig a ram ennyit tud sajnos. :( Megírták a saját fórumán is, nem boldogulnak vele még 1600-on sem. Mondjuk azért ez elég vérlázító. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26406) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26405) üzenetére


AzŐsgén
tag

Hát igen, főleg ha az árát nézzük. Próbáltam egy UD-5ben, de még rosszab volt.
Persze Giga meg OCZ utálják egymást.
Azon gondolkodtam, mivan ha esetleg a memória vezérlője nem "százas" ennek a procinak?
Hétvégén átcuccolok egyik kollégámhoz, neki is asus-a van, meg valami xeonja, majd összeeresztjük őket.. ;] Az én procimat meg az ő ramjaival.

Ha azzal sem boldogul, akkor OCZ lecserél. Valamire csak jó lesz valakinek :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26407) HSM válasza AzŐsgén (#26402) üzenetére


HSM
félisten

Attól a szorzatos BIOS-tól menten elájulnék, az is biztos... :D :Y
PLL-nek nem kell szvsz 1,9V, nekem még 4Ghz-en is elballag 1,8-al (az az alap).
UCLK-t azért emeli, mert ugye az uncore nem lehet (tehát ez követelmény) kisebb a ramszorzó duplájának! (UCLK=Uncore órajel) Tehát ha emeled a ramot emelnie kell az UCLK-t, különben el se tudna indulni.

Nekem az UD5 gyönyörűen ment egy régebbi kiadású 1600@CL7 OCZ-vel... Meg még néhány fórumtársnak... Mondjuk az OCZ-re mindig is jellemző volt a kedvező ár, kicentizett teljesítményű kitek és a jó support.... :DDD Tehát ha nem kóser a ram, tuti cserélnék gariban, meg ha lenne angoltudású kolléga, akkor a support is válaszolna hamar, mi lehet a bibi. ;)

(#26408) AzŐsgén: Persze, több lehet, csak az 1,31V-os BMW001 által javasolt érték oda már kevés, többet meg nem ajánl az Intel 1,35V-nál, tehát zsákutca. A 3200-as Uncore 1600-as ram kombót kéne először stabilizálni, utána lehetne továbblépni. Mert ugye úgy nem tudsz tuningolni, ha minden kaki, mert akkor hogyan döntöd el, mi a baj? Először ugye húzod a CPU-t, aztán a ramokat, aztán feszeket, beállításokat adagolsz, amíg stabil nem lesz, és ezt több lépcsőben. Ha mindent egyszerre húzol föl, akkor honnan tudod, mi okozza az instabilitást? ;)

[ Szerkesztve ]

(#26408) AzŐsgén válasza HSM (#26407) üzenetére


AzŐsgén
tag

Oké, ezt értem, de pontosan a duplája lehet, vagy több?
Ha sokkal többre emeltem, el se indult a gép.

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26409) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor jó, ha pont a duplája.

Don't Tread On Me

(#26410) AzŐsgén válasza HSM (#26407) üzenetére


AzŐsgén
tag

A ramok biztos jók, egyessével lecsekkoltam őket alapon is (minden auton volt, RAM 1066MHz-en) , és 1600-on is, auton hagyva mindent. Memteszt 400%-ig futott mind a háromnál hiba nélkül. (aztán meguntam :D )
Csak együtt nem bírják egymást :(((

Ja igen, angolul meg csak meg kéne má tanulni :))

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26411) Qru válasza AzŐsgén (#26402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem baj.

#nincsbennetarcsi

(#26412) AzŐsgén válasza HSM (#26407) üzenetére


AzŐsgén
tag

Úgy kezdtem, ahogy írtad. Elolvastam az lml87 útmutatóját, de pontosan nem tudtam megállapítani, hogy hol kezd el hibázni.
Elsőnek sikerült 3,85GHz-ig feltolni a procit, de itt már a memteszt elíndításánál hibázott, pedig akkor máshoz még nem is nyúltam.
A BLCK-t 162-őn hagyom, és a ramokat alapon, akkor stabil, csak 250-300%-körül hibázik egyet a memteszt.

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26413) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26412) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hogy micsoda? Ha alapon hagyod a ramokat, akkor is hibázik a memtest?

Mert ebben az esetben két lehetőség van. Vagy tényleg rossz a ramkit, tehát hibás. Vagy azzal az 1.9v -al olyat kapott az IMC, aminek már a következményei is megmutatkoznak. :U Egyik se jó...

Don't Tread On Me

(#26414) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Egyébként szerintetek milyen ram passzolna leginkább a 950-eshez? :F
Lehetőleg 3X4GB-os kiszerelésben?

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26415) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26414) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mire kell Neked 3x4Gb memória? Csak érdekel, mert lehet fölösleges, ha nem olyanra használod a gépet.

Don't Tread On Me

(#26416) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26413) üzenetére


AzŐsgén
tag

Na igen, ettől félek én is... gondolom nem garis hiba :W
De hát mi a fa...ért enged az alaplap olyan beállítást, amitől megdöglik a proci? :((
Ez nem hiszem, hogy jó üzlet az asusnak. :(((

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26417) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26415) üzenetére


AzŐsgén
tag

Vágásra. A 6GB sokszor kevés, nyüszít a Premier. :)

Ezzel keresem a kenyerem, ebből van i7-esem....még, amíg ki nem nyírom. :C :P

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26418) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26416) üzenetére


MPowerPH
félisten

De, elvileg garis hiba lesz, nyugodj meg. :R Ez nem az Asus hibája, extreme tuningnál lazán használnak ilyen feszeket. Alaplapgyártók annyit megcsinálnak, hogy ha túlléped a biztonságos határt, kiírja üziben, hogy ez bizony veszélyes. Inkább a memóriagyártók felelőtlenek az XMP profiljukkal, ált. mindegyik túlfeszel valamit, nem is kicsit.

Azt megértem. :R Arra elkél a 3x4Gb. :K Én 3x4Gb-s kiszerelésben G.Skill -t ajánlok, elérhető áron van, és a G.Skill -ben még nagyon nem csalódtak.
Pl.: F3-12800CL8T-12GBRM - Ripjaws RM

Persze vannak drágábbak is, amik kisebb időzítéssel, és magasabb órajelen képesek szaladni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26419) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26418) üzenetére


AzŐsgén
tag

Na majd hétvégén meglátjuk. Attól függően vagy procit, vagy ramot cserélek.

Haver Corsair-ra esküszik. Vélemény? :F

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26420) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26419) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az még jobb, de ennek fejében drágább is. Megjegyzem, én is Corsair párti vagyok. :)

Egyébként kipróbáltad úgy is, hogy a QPI szorzót megemelted eggyel? Mondjuk majdnem fölösleges, ha alapon is hibázik a ram.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26421) pincehely válasza gV (#26399) üzenetére


pincehely
addikt

Ez meg mi ez?
Hogy néz már ki?

AzŐsgén: Corsair!! :K

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26422) mpierre válasza AzŐsgén (#26419) üzenetére


mpierre
veterán

Az is jó... Melyik?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26423) ATtIs_80 válasza AzŐsgén (#26419) üzenetére


ATtIs_80
tag

Nekem is Corsair ramjaim vannak és teljesen elégedett vagyok velük. Bőven hozzák a gyári beállításokat, sőt alacsonyabb feszültségen feszesebb időzítéseket is bírnak stabilan, bár én (csak) max. 1600MHz-en használom őket.

(#26424) MPowerPH válasza mpierre (#26422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van az új széria, Vengeance. Elég olcsó még az XMS3 -hoz képest is. Kíváncsi lennék mit tud.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26425) AzŐsgén válasza mpierre (#26422) üzenetére


AzŐsgén
tag

Nem is tudom... utána kéne néznem. Dominátort mondott, ha jól emlékszem

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26426) ATtIs_80 válasza MPowerPH (#26424) üzenetére


ATtIs_80
tag

Azt én is szívesen megnézném. De vajon itthon mikor lesznek elérhetőek?

(#26427) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26425) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pl. CMT12GX3M3A2000C9

Egyik legjobb választás, de majd dupla annyiba kerül, mint az átlag. Bár ez a Dominator GT szériáról alapjában véve elmondható.

ATtIs_80: Már kapható is. :K Gyárilag nagyon nem jó értékeket adtak meg, főleg az árához képest. De ki tudja mennyi potenciál lakozik bennük. Meg ugye ez már 1.5v, ez pedig jó hír. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26428) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26424) üzenetére


AzŐsgén
tag

Jófélének tűnik. Meglátjuk, haver most szólt, hogy eladja a dominátorait. Ha jó áron meg tudunk egyezni, akkor megoldódott. Ha azokkal is hibázik, akkor a proci lesz a ludas, de akkor is lecserélem a ramokat. :(((
A procit meg megpróbálom gariztatni :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26429) Gaben01 válasza MPowerPH (#26420) üzenetére


Gaben01
őstag

Érdekes ez a ram kérdés,mert nekem meg pont a corsair-rel volt gondom (3x2GB xms3 1600cl9),nyűglődtem itt vele,mert az asrock x58 extreme-ben hol látta a win7 a 6GB ramot hol nem (bár a végén sikerült normálisan belőnöm mindent bios-ban és nem volt gáz),de aztán cseréltem őket 3x2GB OCZ platinum 1600 cl7 kit-re és akármit álligatok,a 6GB mindig megvan.Szóval szerintem ez lapfüggő is.Asus(/Asrock) lap+corsair ram kombónál elő szokott fordulni ez az anomália.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#26430) MPowerPH válasza Gaben01 (#26429) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na igen, megeshet. A lapok is elég finnyásak egyes márkákra/modulokra. De ebben az esetben más a helyzet, itt valami rossz, látni a memtestből. De az Asus -okban is van kivétel, mert R3E-ben a Corsair -ek nagyon mennek. Persze függ az IC -től is, sőt...

Hála istennek én nem futottam még bele ilyenbe, az a legidegesítőbb, ha van egy jó ramod, de a lapod köpköd miatta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26431) mpierre válasza MPowerPH (#26427) üzenetére


mpierre
veterán

Húúú. Nem szívbajosak. 2000MHz-s ram 12GB-os méretben... :Y Tetszetős! :))

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26432) Gaben01 válasza MPowerPH (#26430) üzenetére


Gaben01
őstag

Hát valami nagyon nem kerek,az tény.Az az 1,9V lehet hogy okozott valami maradandót.Egyébként én úgy látom,hogy az 1600 cl9 kitek okoznak gyakran problémát,mivel ezeken nem a legjobban sikerült chipek vannak,ezért lehet gondjuk akár a gyártó által megadott beállításokkal is az alapórajelén.De ez csak egy feltevés.
Egyik ismerősömnél ugyanez volt a hibajelenség, asus p6t lapban 1600 cl9-es ramokkal (már nem rémlik milyen ramok voltak).Cserélt 1600 cl7-es kitre és a problémák megszűntek.

tom_tol: akkor szerencsésnek mondhatom magam,mert a kevesek közé tartozok :)
katt777 kollégának is asrock x58 extreme+ocz platinum 1600 cl7 kitje volt és mint tudjuk nem volt vele gond :DDD

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#26433) tom_tol válasza AzŐsgén (#26428) üzenetére


tom_tol
addikt

nem biztos hogy a procival van gondod
nekem is van 3x2Gb OCZ 1600c7 ram kittem amivel nem boldogultam
egyesével minden teszten stabil a három együtt még sem ment, az egyik modul nem passzol a másik kettővel
most megleptem magam egy dominátor kittel és megszűntek az ilyen jellegű problémák
szvsz OCZ csak nagyon keveseknek megy normálisan

(#26434) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26430) üzenetére


AzŐsgén
tag

Igazából azt nem értem, hogy ha hibázik, miért nem fagy a win? rendben elindul, zenéthallgatok, filmet nézek, játszok, semmi. :Y
A Premier sem fagy gyakrabban, mint szokott, csak akkor, ha munkára bírom a cuda-magokat, gondolom ott már intenzív mem+proci használat van, és ott jön elő a bibi. Pont ott, ahol legjobban nemkéne :(((

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26435) MPowerPH válasza Gaben01 (#26432) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem is rossz feltevés egyébként. Teljesen logikus, ellenben a gyári értékeket hoznia kellene. Bent tesztelik őket, ha nem képesek hozni a kívánt teljesítményt, akkor butítják, ha nincs hova butítani, akkor kukázzák. Ha nem így van, akkor nagy az árulás... :((( Bár ezt maximum az olcsóbb moduloknál engedhetik meg.
Vagy mégsem? G.Skill -nek van egy ilyen szépsége: G.Skill - F3-16000CL6T-6GBPID Elvileg 2000Mhz CL6, igaz 2T-ben. van is ára a memónak rendesen, ilyet akartam beszerezni, aztán a sok tapasztalat után rájöttem, hogy nem jó ötlet. Nem tudja hozni a gyári értékeket, 2000 'csak' CL7-ben megy, és asszem oda is a 2T kell, ami önmagában nem rossz, de nem ez van ráírva. :)

Az 1.9v erős volt, főleg, hogy a VTT nem szaladt vele, hogy legalább a kívánt 0.5v-s határ meglegyen.

AzŐsgén: Természetesen ott fog kifagyni, ahol a legnagyobb az igénybevétel. És az munka közben nem túl kellemes, úgy sejtem. :(

tom_tol: Mire újítottál be? :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26436) Erdei88 válasza Qru (#26393) üzenetére


Erdei88
veterán

Ha LLC on, akkor semmi nem mozdul, illetve minimális a drop.

AzŐsgén: 15-20perc alatt sikerült belőni.

BMW001: Új ár alatt nem szívesen adnám oda, és ez a hardverkerből van :)

Az Offsetre valaki valamit?

(#26437) HSM válasza MPowerPH (#26435) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem a kisebb modulokat nem tesztelik kézzel. :N Rátesznek egy adott sorozatú, típusú IC-t, ami mondjuk 95%-os valószínűséggel tudja a ráírt értékeket, 3 egyforma modulnál az inkompatibilitás inkább mítosz, mint valóság, és eladják így. Ha beleestél a maradék 5%-ba, gariztatod, és kész. Nekik olcsóbb, neked kis szívás, de nem valószínű, hogy belefutsz. De nem csak az OCZ csinálja így... Kizártnak tartom, hogy van kapacitás minden modult tesztelni egyenként... :U Amit az OCZ hozzáad érték, az a support, a hűtő, és a gari.

(#26412) AzŐsgén: Ott valami nem kerek... Ha a BCLK-t meg mindent visszateszel alapra, meg auto-ra, BCLK 133, ram 1066, UCLK 2133, akkor is hibázik? Amúgy még az is lehet, hogy a procifoglalat és az egyik prociláb közé került valami kis szösz (vagy esetleg kicsit csáré a láb), és ezért bizonytalan a 2. vagy 3. csatorna.... De ez majd úgyis kiderül a hétvégén. ;) Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a rammodul jó, csak azt, hogy még ez is lehet a hiba oka.

(#26438) MPowerPH válasza Erdei88 (#26436) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mennyi az új ára? :D Lesz egy zsír új 930-asom Box-ban, +kp.-m. ;]
(komolyan beszélek)

mod: Már látom, 71.500 Ft. :))

HSM: Persze, kézzel nem. A jobb kitt-eknél azt is meg kell fizetni, hogy kézzel tesztelve vannak. De a gyári értékeket hozniuk kellene. Ez itt úgysem oszt vagy szoroz, valami hiba van ott, ami ettől teljesen független.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26439) AzŐsgén válasza HSM (#26437) üzenetére


AzŐsgén
tag

Ha minden teljesen alapon van (meg auton), akkor csak néha-néha, volt olyan, hogy linx a 8-ik "körben" hibázott.
De a lábaknál majd körülnézek, kösz a tippet! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26440) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26439) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt eddig miért nem mondtad?! :D Mai nap ezen kaptunk itt majdnem össze, hogy miért nem mennek azok a modulok, most meg kiderül más a bibi. Ott valami nagyon nincs rendben, nézd meg először másik memóval, aztán a memódat is rakd bele másik lapba. És jó lenne a lapot is megnézni, bár én nem arra tippelek. Mondom, az az 1.9v meghagyta a kis csomagot a belső IMC-ben. :( Uncore 1.34v volt, ram 1.9v, még az a határ sem volt meg, amire azt mondják, hogy bírja. Ez jóval több mint 0.5v, és már maga a fesz is brutálisan sok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26441) AzŐsgén válasza MPowerPH (#26440) üzenetére


AzŐsgén
tag

Hát remélem holnap-vasárnap megoldódik ez a rejtély :K
Kiváncsi vagyok, mit fog művelni a xeonnal.
Hopp, havertól kaptam új biost.
Mindjárt jövök... :DD remélem... :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26442) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Voltak gondjaim... :DDD

subaruwrc itt (#26368) azt írja, hogy: 1600-3200-6400-nak kellene lennie a beállításoknak.
Nekem ha 6400-ra rakom a qpi linket, el se indul a gép, szépen világít a hibajelző led a RAM-oknál :(((

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26443) Qru válasza Erdei88 (#26436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A drop-ot azt megszünteti de mikor hirtelen meg load-bol idle-be rövid csak időre, ám annál károsabb fesztüskéket kaphat ha 1,3V felett is bekapcsolva hagyja az ember az LLC-t.

#nincsbennetarcsi

(#26444) mpierre válasza AzŐsgén (#26442) üzenetére


mpierre
veterán

Sajna a qpi link az kvázi fix a sima 9xx sorozatnál. 36×. 160MHz bclk-ig fel tudod tolni eggyel magasabb szorzóra, de nem érdemes.

Másik: Sárpacnál volt egy kis szemét - műa forgács - a ram slotban. Érdemes ránézni. A foglalatban is lehet bibi... :F

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26445) Qru válasza HSM (#26437) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, azt a nyúlfarknyi alu darabkát nem nagyon nevezném hűtésnek ami az OCZ-ken van. :( Nálam 1,66V-al úgy melegedett mint az állat, alig lehetett megfogni. Dominator DHX megoldása rommá alázza hűtési teljesítményben.
Am a supportjuk tényleg jó.
Garival meg nem tudom mi lett, a döglött Platinum 1600 CL7 kit-emet cserélték rögtön a boltban. Szerencsére Dominatorra. ;]

#nincsbennetarcsi

(#26446) Qru válasza HSM (#26437) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, azt a nyúlfarknyi alu darabkát nem nagyon nevezném hűtésnek ami az OCZ-ken van. :( Nálam 1,66V-al úgy melegedett mint az állat, alig lehetett megfogni. Dominator DHX megoldása rommá alázza hűtési teljesítményben.
Am a supportjuk tényleg jó.
Garival meg nem tudom mi lett, a döglött Platinum 1600 CL7 kit-emet cserélték rögtön a boltban. Szerencsére Dominatorra. ;]

#nincsbennetarcsi

(#26447) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Most láttam a hyrekben az új giga játékos alaplapokat x58-as chipkészlettel... Nem nagyon temetik ezt még, hisz szarják rá az alapot... :D
Tegnap munkából hazaérve megfáradtam bekapcsoltam a maínámat, de eléggé meglepődva az fogadott hogy be sem bootol, a win megdöglött rajta :( tegyük hozzá a semmitől! Este leállítottam, és tegnap délután már nem kellet használni, úgyhogy zsír uj oprendszerről írok! ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26448) Erdei88 válasza MPowerPH (#26438) üzenetére


Erdei88
veterán

Beszélgethetünk róla pü-ben ;)

Qru, nekem load és idle között nincs különbség feszültségben, csak a cpu órajelet veszi vissza idle.

Viszont, amit nem érte. beállítottam az Offset funkció. Egészen 1,1Vig vissza veszi a feszt is, de amikor ekkora feszen van, illetve ingadozik, a tápom elkezd ciripelni, de nagyon durván. Ha beállítok bioszban egy állandó értéket, nem csinálja. Ez miért van? Mehet ez is gariba?? 14.éig garis, gyorsan kellene döntenem

(#26449) Cybertrone válasza Erdei88 (#26448) üzenetére


Cybertrone
veterán

TX850-nek semmilyen körülmények között nem kéne ciripelni...Véleményem szerint garancia!!! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26450) AirBooms válasza Erdei88 (#26448) üzenetére


AirBooms
addikt

Mi ez az Offset funkcio? Ez alaplapi ficsör?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.