Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26701) dime27 válasza AirBooms (#26699) üzenetére


dime27
őstag

[link]

ud5ben szépen szalad a kistesó léghűtéssel(Prolimatech Megahalems rev b) :DDD Hőfokokra érdemes szemet vetni elég durva ekkora órajelnél :DDD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26702) MPowerPH válasza dime27 (#26700) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, akinek előbb meglesz az SB-je, nyitja a topicot. :D
Még jó, hogy említetted a hűtős dolgot. Hogy a rákba fogom én rátenni a True -t az 1155-re? :F Itthon mintha nem is lehetne kapni ilyet.

Ez az eredmény is brutális. :U Alig melegszik, igaz HT off. De ott az everest is, majdnem veri DC-vel a Tri ch -t.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26703) subaruwrc válasza AirBooms (#26699) üzenetére


subaruwrc
félisten

cpu configurationban a 2db cache prefetcher opciót kapcsold be ;)
vagy ha már olyan a bios a lapon, akkor a 2d performance boostert is
és mérd újra.

(#26704) dime27


dime27
őstag

Van már olyan külföldön akinek megérkezett:

[link]

:W :W :W

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26705) subaruwrc válasza dime27 (#26704) üzenetére


subaruwrc
félisten

(#26706) MPowerPH válasza subaruwrc (#26705) üzenetére


MPowerPH
félisten

Uh, nem gyenge. :Y

Don't Tread On Me

(#26707) dime27 válasza subaruwrc (#26705) üzenetére


dime27
őstag

Grat neki innen is sajna én vele nem versenyezhetek :N :K :U :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26708) AirBooms válasza subaruwrc (#26703) üzenetére


AirBooms
addikt

Ezek be vannak állítva.
Azonban a legújabb bios-szal nem megy 25-nél magasabb szorzóval a proci... :U

(#26709) Laraxior


Laraxior
titán

ez két magos? :F
vagy csak le van butítva hogy menjen mint a távirat.... így mondjuk közel sem ad reális értéket a millió gigaherc...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26710) dime27 válasza Laraxior (#26709) üzenetére


dime27
őstag

Télleg most veszem észre viszont ez már létezhet h d2es stepping arra még jobb tuningolhatóságot irtak! :DD

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26711) OldJohnny66 válasza Laraxior (#26709) üzenetére


OldJohnny66
tag

Ja, plusz HT is OFF, de azért "döcög"!

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26712) pincehely válasza subaruwrc (#26705) üzenetére


pincehely
addikt

És 1,17V-on. Nem semmi!
Egyébként ezeknek átlagban mekkora a "VID-je"?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26713) subaruwrc válasza AirBooms (#26708) üzenetére


subaruwrc
félisten

érdekes hibák vannak nálad ...

Laraxior

nyilván a kisebb hőtermelés miatt vannak letiltva a magok, na nem mintha validhoz fontos lenne hogy menjen az összes.

(#26714) dime27 válasza subaruwrc (#26713) üzenetére


dime27
őstag

[link]

ennyit a kisebb hőtermelésről a mágikus 5-ös szám léggel! :C :C :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26715) Laraxior válasza OldJohnny66 (#26711) üzenetére


Laraxior
titán

döcög..döcög...az enyém is megy két maggal 4.5GHz-en HT OFFal,még használható feszen,pedig az enyém elég hulladék egy 920. ami akárhogy nézem 500MHz + a normális 4/8-as teljesértékhez képest.
Bár úgyfest ez menni fog 5GHz-et 24/7...4/8 :D ami ugye not bad :K
Jön a kérdés...minek? ;]
20-30k plusszból mondjuk simán megvan a csere. 1366 és az 1155 lap ára kb ugyanannyi..max egy tizes plusz. procit is el lehet adni 45 körül,ha jobb akkor 50 is esetleg. +25k és ott a 2600k. Ram meg marad...

sőt..
Nálunk:
Asus s1155 P8P67 39 400 Ft
akkor egyedül a processzor kerül itt valamibe...meg valami hűtő rá.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26716) Laraxior válasza dime27 (#26714) üzenetére


Laraxior
titán

Megahalemmel...oszt itt kevesebb is a cache,se HT...fog ez fűteni 1.1V-on is úgy mintha adnál a 920nak 1.3-1.4V-ot :K
Lehet mégse kellene eladni a vizet :D
viszont elég beteg az a ram.. 1800+ CL6 :Y 'szomat...itt dual channel van,nem triple :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26717) OldJohnny66 válasza Laraxior (#26715) üzenetére


OldJohnny66
tag

Már én sem értem az egészet, mert egyik helyen azt állítják hogy a minél magasabb órajel a fontos, nem pedig a magok száma, viszont [itt] az ellenkezője, hogy nem, hogy négy magot használ ki jó néhány játék, hanem hat- nyolcat is! :Y Ez is érdekes. :F
dime27: [Ezt] nem vetted észre vagy nem aktuális?

[ Szerkesztve ]

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26718) MPowerPH válasza Laraxior (#26715) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit nem tud az az Asus P67, hogy ilyen ocsmányul olcsó?

mod: LOL :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26719) Laraxior válasza OldJohnny66 (#26717) üzenetére


Laraxior
titán

Gondolom játékfüggő. Crysishoz elég a két mag,minél magasabb órajellel,hogy a VGA alatt legyen cucc. GTA4-hez olyanmindegy miből mennyit kapcsolsz be úgyis kevés lesz,de ez megint szereti a magokat... (egyen dinnyét)
Black Ops megintcsak szereti a 4 magot...Hát igen
Eddig azon volt a téma,hogy Wolfdale vagy yorkot érdemes-e venni már...most meg az lesz a helyzet hogy Megveszed a 4magos,neadjisten 6magost,és elég lesz-e a játékokhoz. Fejlődünk...nah de ilyen ütemben... :DDD
idén jön pár game,úgyis kiderül mit szeretnek...mert eddig az összes játék ment 4 maggal. Az meg hogy használna többet..használjon..ahol van.
Tény hogy jobb a rendszernek is ha 8-12 szálon oszlik el a terhelés,mintha mind a 4 mag megy 100%on :K

BMW001: és ez volt a listában a legdrágább alaplap :DDD
itt van pár lap összehasonlításképpen...

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26720) Cybertrone válasza Laraxior (#26719) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én elleszek még az idei gamekkel a mostani konfiggal... Az 5ghz meg megmarad annak aki arra izgul, nemhiszem hogy a játékok többsége alatt ha leültetnek egy laikust csak jáccani megmondja majd hogy most egy 5ghz-s sandy-n tolja , avagy egy 4ghz-s 920-on :U :R
Viszont a sabertooth tetszik azzal az egyész nyákot beborító szivaccsal vagy mivel faszán néz ki sehol egy kondi meg semmi... csak miért kell fosbarnának lennie :O

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26721) tomic


tomic
addikt

Sb-ben a 2500k -s prociknál működik a HT, vagy csak 2600k-nál?

(#26722) Laraxior válasza Cybertrone (#26720) üzenetére


Laraxior
titán

:K Nekem is az adja. A doboza,az alaplap..minden zsír. Kicsit olyan Iron man feeling :DDD

tényleg kellene egy Szandi-topik..sok lesz az off,ki fognak minket baszni :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26723) AirBooms válasza subaruwrc (#26713) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, ez azért durva. Alaplapot, tápot cseréltem. Minden fasza. De 25-nél nagyobb szorzóval nem indul el a windows, pontosabban elindul, de csak 25 a legnagyobb szorzó, hiába állítok be mondjuk 30-at... :U

(#26724) MPowerPH válasza tomic (#26721) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak a 2600K-nál van HT, és több cache.

Cybertrone: A sabertooth nem éppen a tuningosoknak van. Elég fapados. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26725) Cybertrone válasza tomic (#26721) üzenetére


Cybertrone
veterán

csak a 2600k-nál... De mostmár térjünk vissza az őskövület i7-hez mert ez nem a sandy topik, hanem a bloomfield! :R

Mondjuk ezen a sabertoothon hol vannak venticsatlakozók, vagy az se kell a sandy bicsnek? :DDD De mind1 jó ez! :C

Lara:
Szerintem azért nincs az i7-es sandyk közt mert annak a fantázianeve i5 2500k :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26727) tomic válasza Laraxior (#26726) üzenetére


tomic
addikt

Itt azért lehet venni.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26728) Cybertrone válasza Laraxior (#26726) üzenetére


Cybertrone
veterán

Létezik csak az nem i7, hanem i5 :R ezért nincs az i7-es listában! :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26729) AirBooms válasza AirBooms (#26723) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkora barom vagyok! Működik ez rendben, csak vak vagyok és világtalan! :W
:R

(#26730) pincehely válasza AirBooms (#26729) üzenetére


pincehely
addikt

Energiatakarékosságból visszavette a lap a szorzót, és te nem terhelted le, mikor nézted? :B

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26731) AirBooms válasza pincehely (#26730) üzenetére


AirBooms
addikt

Valami ilyesmi, csak 25-ig vette vissza a szorzót 30-ról...

Egyébként én még ilyen jó alaplapot X58-ban nem láttam, mint az R3E. Sokkal jobb még az EVGA-nál is. Minden feszültség annyi, amennyinek beállítom (kimérve is). Precíz, stabil, jó bios-ú lap. Tiszta öröm. :K

[ Szerkesztve ]

(#26732) dime27 válasza MPowerPH (#26695) üzenetére


dime27
őstag

Ha ilyet veszel nem is kell plusz lefogató ugyanis 775ös lukakat is furtak rá! És most jöhet katt kollega mindjárt hype-olni! ;]

[link]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26733) dime27 válasza dime27 (#26732) üzenetére


dime27
őstag

Ha 60k alatt maradna az ára itthon elég jó alternatíva lenne :K 220as dollárárfolyammal számolva most neweggen 51k :Y

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26734) pincehely válasza AirBooms (#26731) üzenetére


pincehely
addikt

Mennyiért kapható a használt piacon?
Nem tudom megéri-e a plusz felárat az UD5-höz képest.?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#26735) AirBooms válasza pincehely (#26734) üzenetére


AirBooms
addikt

A PH-n mostanában 60 és 75k között láttam. Én nem a legolcsóbbat vettem meg - fő a biztos eladó, a gari, meg ilyenek! Összesen egy hetet használták. Zsír!

Amúgy az Intel X25-M 80GB SSD-m kb. 5-10 százalékkal gyorsabb ezzel a lappal, mint az EVGA-val volt... Ugyanaz a driver, ACHI mód, stb.

(#26736) Cybertrone válasza AirBooms (#26735) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tegyük hozzá hogy az az EVGA már kiheverte a lelkét... kitudja mi müklödött rajta rendesen, és mi nem! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26737) AirBooms válasza Cybertrone (#26736) üzenetére


AirBooms
addikt

...persze... :B

(#26738) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Srácok! Volna egy javaslatom, felvetésem. Látva az egyre fokozódó Sandy Bridge őrületet és az egyre több OFF-ot, ami, azért valljuk be nem igazán méltó egy ilyen nívós topic-hoz és magához a 1366-os platformhoz sem, azon gondolkodtam, hogy átmenetileg nem lehetne összevonni a kettőt? A Sandy tuning az egyszerűsége miatt igazából a jobb alaplapról és a kifogott proci minőségéről fog szólni, meg esetleg arról, hogy kinek sikerül 103, 104, esetleg 105-ös BCLK-t elérni, illetve a Benchmark csúcsok döntögetéséről. Viszont az új tulajok komoly I7-es tapasztalatukkal a tarsolyukban sokat tudnának segíteni az olyan újoncoknak, mint én is, ráadásul az általuk elért eredmények (a Sandy-vel) is azonnal összevethetőek lennének a 1366-osokéval. Arról nem is beszélve, hogy ez a remek csapat továbbra is "együtt" maradna, és nem szürkülne el a topic a rengeteg OFF-tól! Félreértés ne essék, egyetlen új Sandy tulajdonost sem szeretnék megsérteni, de átmenetileg nem tűnne rossz megoldásnak (szerintem). Viszont azt nem tudom, hogy erre van-e lehetőség, és ami legfontosabb, hogy Ti mit gondoltok erről, nem beszélve a moderátorokról! Vélemények? Remélem nem veszitek a fejemet az ötlet miatt. :U

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26739) Cybertrone válasza OldJohnny66 (#26738) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem mind1 de már most leszögezem hogy egy jövőbeli sandy tulajtól sem szeretnék leugató, és melldöngető HSZ-t olvasni hogy az milyen jó ezmeg ami a mai napig a csúcs milyen szar! :U :R

Lara:
Ott a pont, ha erről is megvizsgéljuk a dolgokat :DDD , nincs kedvem pihenni, mintahogy másnak sincs gondolom én!

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26740) Laraxior válasza OldJohnny66 (#26738) üzenetére


Laraxior
titán

van aki már kapott privátot moderátortól hogy be lehet fejezni itt a Szandizást,úgyhogy aki berendelte az 1155ét csináljon már egy topikot neki,mert kénytelen leszek én nyitni,holott nekem fingom sincsen arról hogy milyenek ezek a második generációs cuccok. Ugyebár igaza is van a moderátornak,mert ez 1366-os topik,hiába i7 a másik..1156os i7-nek is külön topikja van.Tehát hajrá,mert tényleg sok az off

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26741) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Akkor 1366-os téma. Kihez tudnék beugrani az alaplapommal pénteken délelőtt egy teszt erejéig Budapesten? :B Elvileg talán jó lehet a csütörtök délután is.
(csak a saját magam nyugalma érdekében :R )

Don't Tread On Me

(#26742) dime27 válasza Cybertrone (#26739) üzenetére


dime27
őstag

Én nem hiszem h itt olyan tulajok lesznek és számomra off ha vkinek kell segítség sandy ügyben innentől pü! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26743) Cybertrone


Cybertrone
veterán

[link]
Mindenki nagy örömére, rájöttem hogy lehet topikot nyitni neki... Adva van a lehetőség, itt kisandyzhatja magát mindenki! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26744) Laraxior válasza Cybertrone (#26743) üzenetére


Laraxior
titán

magyar fórumra..magyarul írunk...
ki fa**om fogja ezt lefordítgatni? hányinger az ilyen elamerikaisodás...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26745) MPowerPH válasza Laraxior (#26744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én sem vagyok felsőfokú angolos(sajnos), de szerintem ez tök érhető. :U Persze modikat így is zavarni fogja.... Aki gépőrült, szerintem ezt a nyelvet lazán beszéli, hiába nem tud angolul. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26746) Cybertrone válasza Laraxior (#26744) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D A lényeg benne van! Szerintem tömören mindenki sejt annyit angolul hogy vágja mi a francot tud a cucc! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26747) Laraxior válasza MPowerPH (#26745) üzenetére


Laraxior
titán

ne abból álljon már egy első hsz hogy bemásolunk egy halom számot. Az első hsz eléggé megtisztelő dolog,főleg ha tudja az ember hogy meg fog hízni,nem csak odaköpni kell,mert ezt kutya sem fogja elolvasni. Képek,kiemelt szavak,mondatok,tagolás..stb.ezeknek mind-mind sok jelentősége van.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26748) Cybertrone válasza Laraxior (#26747) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jelen esetben oltárt ne malmozzak oda... Arra jó hogy ne ez a topik legyen teleflémelve szerintem! :P

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26749) MPowerPH válasza Laraxior (#26747) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyetértek veled. :R Én azért végigolvastam most is, még férne bele pár dolog, az is biztos. Egyébként tök jó, csak át kell rakni HUN-ba. Minden benne van, ami az SB -t bemutatja.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26750) OldJohnny66


OldJohnny66
tag

Hogyha használtan veszek 1366-os alaplapot, akkor mi a teendő, hogy az esetlegesen benne felejtett tuning-profil ne küldje el az örök vadászmezőkre egyből a procimat? :F

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.