Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26751) AirBooms válasza MPowerPH (#26741) üzenetére


AirBooms
addikt

Hozzám elvileg beugorhatsz, de inkább délelőtt. Mit kellene tesztelni? 13. kerület, Duna Plaza közelében... Írj pü-t!

Más:
Íme a egy LinX és egy Aida eredmény. A LinX szerintem tök jó (stabil a cucc, csak nem akartam kivárni a végét), viszont a ramsebességhez képest 4 GHz-en nagyon kevésnek tartom az Aida írási-, olvasási sebességeit.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#26752) AirBooms válasza OldJohnny66 (#26750) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem fogja elküldeni, ha más procit raksz bele, akkor azt ő tudfni fogja, s jelzi neked, hogy lépj be a biosba.

(#26753) Qru válasza OldJohnny66 (#26750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alapszabály ha használt deszkát veszel akkor cmos clearrel indítasz még boot előtt.

mod:

AirBooms: A másolás ami harmatos. Neked 17,5k nekem 1600 CL8-ban is 20,2k...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26754) Cybertrone válasza Qru (#26753) üzenetére


Cybertrone
veterán

Épp ezt akartam neki írni én is! Ha esetleg nincs rajta gomb, amit nemhiszek mert ebben a kategóriában csak tesznek rá akkor a jó öreg csavarhúzó :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26755) MPowerPH válasza AirBooms (#26751) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az L3 is alacsony kicsit, bár lehet 980X-nél ez máshogy. Este küldök egy privátot. :R

Don't Tread On Me

(#26756) OldJohnny66 válasza Qru (#26753) üzenetére


OldJohnny66
tag

Köszi, akkor ez ugyanúgy működik, mint a régebbi lapoknál.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26757) AirBooms válasza MPowerPH (#26755) üzenetére


AirBooms
addikt

920-szal simán elértem 20 000 feletti olvasást, pedig ott nem tudtam ilyen ramsebességet elérni.

(#26758) Cybertrone válasza AirBooms (#26751) üzenetére


Cybertrone
veterán

Naggyon kemény az a kis Aida "minialkalmazás" oldalt... :D :D :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26759) OldJohnny66 válasza AirBooms (#26751) üzenetére


OldJohnny66
tag

Az a 9-9-9-24-82-es időzítés nagyon sok 1066-on, vagy tévedek?

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26760) Laraxior válasza OldJohnny66 (#26759) üzenetére


Laraxior
titán

x2

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#26761) Cybertrone válasza OldJohnny66 (#26759) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha azt nézzük hogy 2136mhz-en ment neki a memória szerintem teljesen jó! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26762) MPowerPH válasza AirBooms (#26757) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bőven, én kisebb ramsebességgel, rosszabb időzítéssel jobb eredményt értem el a 930-al.
Kicsit rángasd meg azt a procit, és úgy mérd meg ezeket. Mondjuk 4.2GHz-n.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26763) OldJohnny66 válasza Laraxior (#26760) üzenetére


OldJohnny66
tag

Basszus ezt, csúnyán benéztem! :(((
Tele a hócipőm ezzel az 503-as hibával. Mi a .......ez? :W

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26764) AirBooms válasza MPowerPH (#26762) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez bántja a csőrömet, mert 4,2 GHz-en sem tudok jobb eredményt elérni. Olyan, mintha nem függne az Aida mérése a procisebességtől...

(#26765) MPowerPH válasza AirBooms (#26764) üzenetére


MPowerPH
félisten

Plz linkelj be egy ilyet, prociszorzó maradjon alapon, csak a BCLK-t emeld. Próbáld úgy összehozni az előző beállított értékeket, az a lényeg, hogy egyezzen az előzővel, csak a procc jobban pörögjön. Kíváncsi vagyok az L3 mennyit fog gyorsulni.

OldJohnny66: Jah, 503-as kezd gyakori vendég lenni. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26766) Cybertrone válasza MPowerPH (#26765) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerintem gyakorolnak rajta, vagy valami baszakodik... de nem egézséges az oldal szerintem sem! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26767) AirBooms válasza Qru (#26753) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez mitől lehet? Ramhiba?

(#26768) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Elérte a sandy Bridge topik első HSZ-e a végleges állapotát, egy kedves fórumtárs segítségével!!! Remélem ez már mindenkinek tetszik, és méltó egy topik első HSZ-nek! :C :C :C :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26769) radi8tor válasza Cybertrone (#26768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez viszont továbbra is off ;)

⭐ Stella

(#26770) Cybertrone válasza radi8tor (#26769) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R Csak volt aki ide írta le a nemtetszését annak szól! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26771) AirBooms válasza MPowerPH (#26765) üzenetére


AirBooms
addikt

Nos, maradt a 30-as prociszorzó, a bclk-t emeltem 133-ról 140-re, így 4,2 GHz-en ment a proci. Halványan gyorsult az L2, L3... :U A ram pedig még lassult is, igaz az időzítés rosszabb lett.

(#26772) Cybertrone válasza AirBooms (#26771) üzenetére


Cybertrone
veterán

Uhhh azért az a ramidőzítés nem éppen fasza :( , ott valami bib van... Az én 920-am 4.2ghz-n sokkal többet csinál :R :R :R Szűkebb időzítésekkel nem megy?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26773) MPowerPH válasza AirBooms (#26771) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez hihetetlen. :U L3 írás nagyon gyenge, 25k -nak kellene lennie, legalábbis Bloomfield-nél.
A memória értékek pedig érthetetlenek, mint az 1600@CL8-as beállítás, de lehet még annál is gyengébb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26774) AirBooms válasza MPowerPH (#26773) üzenetére


AirBooms
addikt

És ilyenkor mi lehet? Proci gond vagy az alaplap? :U :F

Amúgy, ha a 2d performance boostert bekapcsolom, nem akar elindulni a lap.

[ Szerkesztve ]

(#26775) MPowerPH válasza AirBooms (#26774) üzenetére


MPowerPH
félisten

EVGA-ban milyenek voltak ezek az értékek?

mod: Azt kell mondjam, rendben vannak az értékek. Ez alapján pl. és a több is is így néz ki.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26776) AirBooms válasza MPowerPH (#26775) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem jobbak (én a memória írásra, olvasásra és másolásra emlékszem leginkább), de nem csináltam screent, így nem tudok pontosan mit mondani. Olyan rövid ideig volt működőképes az a lap... :U

A 980X ennyivel gyengébb ezekben a mérésekben??? :F Viszont a GFlopsokat tolják ezerrel LinX-ben... :Y

[ Szerkesztve ]

(#26777) MPowerPH válasza AirBooms (#26776) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezek szerint igen. Szerintem ne foglalkozz vele, azért ellehet viselni így is...szerintem. ;]

Don't Tread On Me

(#26778) AirBooms válasza MPowerPH (#26777) üzenetére


AirBooms
addikt

:R

(#26779) subaruwrc válasza MPowerPH (#26773) üzenetére


subaruwrc
félisten

10 15 15 31-től mit várunk?
szerintem sok dolog maradt ott auton ...

(#26780) MPowerPH válasza subaruwrc (#26779) üzenetére


MPowerPH
félisten

Amit pluszban linkeltem, az 8-8-8-24 1T volt. De ugyan az... :U

Don't Tread On Me

(#26781) kpal


kpal
veterán

Mi lesz ha mindenki leváltja az i7-et kihal a topik. :(

Rossz hír: az OCZ elhagyja a memóriapiacot

(#26782) keIdor válasza kpal (#26781) üzenetére


keIdor
titán

Igazából annyi alternatíva van... nem sajnálom őket, ha így gondolják, akkor menjenek. Én nem sajnálom a DFi-t sem, hogy elmennek. Menjenek, Abit is elment.
Nem mondom, szeretem mindhárom gyártót, akiket most megemlítettem, a memóriám is OCZ, de van bőven másik helyette: Corsair, G.Skill stb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26783) OldJohnny66 válasza kpal (#26781) üzenetére


OldJohnny66
tag

Szerintem ennyi megbeszélni való nem lesz s Sandy-nél, mint itt, hiszen a 1366 tuning jóval összetettebb, és bonyolultabb. :K

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26784) cut válasza keIdor (#26782) üzenetére


cut
aktív tag

Szerintem hulyék lennénk leváltani az i7 ket... majd 2011 re.....

Én maradok, az 1156 os se fogott meg... 775 után..

SZAVAZZUNK!!! Ki marad i7 es tulaj????

134 piros pötty :)

(#26785) SzlobiG válasza kpal (#26781) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sandyra szerintem nem sokan fognak váltani mivel nem éri meg...

(#26786) kpal válasza OldJohnny66 (#26783) üzenetére


kpal
veterán

Érzem kis idő és kihal a topik mindenki az újdonságra veti magát.

(#26784) cut:én még leszek majd . amúgy is minek a csere ha ezek sincsenek kihasználva főleg sokan játékhoz használják. :F

(#26787) mpierre: te váltasz majd X68 vagy 78-ra ? nem is tudom pontosan .

[ Szerkesztve ]

(#26787) mpierre válasza kpal (#26781) üzenetére


mpierre
veterán

Nyugi maradnak azért egy páran, meg akik most megveszik az eladó konfigokat azok valószínűleg jönnek majd ide...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26788) OldJohnny66 válasza mpierre (#26787) üzenetére


OldJohnny66
tag

Én is bízom benne, hogy maradnak is meg jönnek is még ide csak az a félő, hogy legtöbben, majd a másikban lógnak, és ha egy újonc feltesz egy kérdést, az lesz a válasz, olvasd el! Ami majdnem jogos is, na de majd' 27000 hsz. van! :Y

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26789) radi8tor válasza kpal (#26786) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én kivárom a Sandy utáni korszakot. Mi is lesz az? X68?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#26790) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha vennék (nem biztos hogy veszek) + 6GB RAM-ot a mostani 6GB-hoz, akkor kellene valami extra fesz-eket adnom a RAM-oknak vagy menne ugyanezekkel a beállításokkal?

Sebességre lassulna a 6 modul tri-channel működése miatt vagy megegyezne a mostani 3 modul tri-channel-el?

⭐ Stella

(#26791) MPowerPH válasza SzlobiG (#26785) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miért nem éri meg? :U

cut: Miért lennénk hülyék? :U

:D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26792) cut válasza MPowerPH (#26791) üzenetére


cut
aktív tag

Már leirtam itt is és ott is.... :R

134 piros pötty :)

(#26793) MPowerPH válasza cut (#26792) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol? :) Elég ha belinkeled priviben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26794) AirBooms válasza MPowerPH (#26780) üzenetére


AirBooms
addikt

En most baromira elgondolkodtam: pont most bizonyitotta be a 980X, hogy meg ö sem versenykepes a Sandyvel. Ar-ertekben föleg nem! Csak a Gulf arabol kijön egy 2600K egy jofele alaplappal, s meg ramra is marad egy kicsi. Igy meg megmarad az R3E is es a 2000-es Trident trikitem, arrol nem beszelve, hogy lesz meg egy vadiuj EVGA lapom is. Ezek mind penzze tehetök, tehat meg nyernek is a bolton. Ha pedig jön Z68 a 2011gyel, meg mindig valthatok.
Nagyon nem volt mar kedvem tovabb varialni, de ez most nagyon megmozgatott, meg akkor is, ha csak par szazalek gyorsulast kapok, s a mostani rendszerem nagyon fincsi. CF meg nem erdekel.
Mit szoltok?

(#26795) HSM válasza AirBooms (#26794) üzenetére


HSM
félisten

Ha megnézed a teszteket, a 980X itt-ott igen csúnyán elpáholta a 2600K-t. Egy 4ghz-re tépett gulfot nincs az a 4-magos tuningbajnok 2600K, ami utolérné.... Igaz, árban és ár/teljesítményben elég csúnya a difi, és nem a gulf javára.... :DDD

(#26796) OldJohnny66 válasza radi8tor (#26790) üzenetére


OldJohnny66
tag

Valamikor régebben volt már erről szó, de nem találtam meg, most hirtelen, de állítólag lassul, még ha nem nagy mértékben.

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26797) MPowerPH válasza AirBooms (#26794) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem azért a 980X-ről ne válts. :N X58 -on csak arról nem éri meg, a 6 magos proci léte miatt van az X58 a csúcskategória élén. Ha az nem lenne, ez is mehetne a süllyesztőbe sajnos. Túl jól sikerült a Sandy...
Pénzügyileg persze megéri, ez tény, mivel piszok jó lett az árazás.

Egyébként a 980X árán kijönne egy Asus Maximus IV és egy 2600k biztosan, ez az abszolút csúcs.

radi8tor1: Mivel így keményen leterheled a memvezérlőt, ezért lassul is, és a ramok sem tudnak majd annyit, amennyit sima Tri -ben tudtak. Előnyösebb a 3x4Gb-s felállás, igaz az is jobban terheli, de messze nem annyira.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26798) SzlobiG válasza MPowerPH (#26791) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mer alig gyorsabb, játékokba meg semmivel, max a jó tuningolhatóság.:)

De mutass vmi teszteket, mer nem követem az eseményeket egy-két tesztet néztem csak.:)

[ Szerkesztve ]

(#26799) MPowerPH válasza SzlobiG (#26798) üzenetére


MPowerPH
félisten

Aki anno az X58-at megvette, az úgyis elcsábul. Ha másért nem, a jó tuningolhatóság miatt. :B 125k-ból megvan egy normális alaplap és a csúcs proci, X58 esetén ez mennyi ráfizu? 15 max. 20k. Rengetegen kacsingatnak, akik a 980X-re vártak, azok is letettek róla...

Itt egy elég jó teszt. Ezzel csak az a baj, hogy lófüttyöt nem mond. Úgy járna, hogy azonos órajelre húzzák őket, turbo off-on, és úgy is nyomjanak eredményeket. Sajnos az összes ilyen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26800) kpal válasza SzlobiG (#26798) üzenetére


kpal
veterán

Te elcsábulsz ahogy BMW mondja vagy vársz még a kövi nagy duranásra ? ;)

Itt is van teszt .[link]

Találtam ilyet.:

22nm hova csökken mi lesz 2-3év múlva :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.