Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26151) i are robot válasza keIdor (#26150) üzenetére


i are robot
senior tag

Bulldozer kb. egy időben jön az új foglalattal.

Hááát, ha az AMD a tőle megszokott módon tartja a határidőket, akkor nem kizárt. ;]

Egyébként meg igen, szerintem se megy le 5-600 USD alá a Gulftown, de nem is várnám, szerintem már az is elég jó ár lenne érte.

(#26152) keIdor válasza i are robot (#26151) üzenetére


keIdor
titán

Már jó áron van a 2500K. Ugyanitt egyébként 2600K 86.000huf (nem éri meg) és a szorzólockosok meg -3ezerrel olcsóbbak csak. (nincs létjogosultságuk)

Amúgy kéne egy SB topik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26153) dime27 válasza keIdor (#26150) üzenetére


dime27
őstag

Ilyen politikával lesheted h mikor lesz az 50k....Számolni fogom a hónapokat de komolyan de sztem simán lesz az egy év is! :K

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#26154) i are robot válasza keIdor (#26152) üzenetére


i are robot
senior tag

Amúgy kéne egy SB topik.

Szerintem is, már én is gondoltam rá, de nekem még tejfölös a szám, hogy ilyeneket csináljak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26155) Cybertrone


Cybertrone
veterán

Elolvastam én is a cikket... Köszönjük marad a 920-as... Megölték azt amit sok mindenki szeretett, a tuningot, egy 2 éves is tudja a szorzót emelni, hú de jóóóóóóóó... A másik meg minek kell erőltetni asztali piacon azt hogy a prociban is van vga gyorsítás? :F Halál gyenge cucc, és tök felesleges...
Laptopokba még megértem ott nagy létjogosultsága van asztali piacon szinte semmi... :K :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26156) keIdor válasza Cybertrone (#26155) üzenetére


keIdor
titán

A tuning egyszerűsödésének én örülök, utóbbit viszont én sem értem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26157) Toninho13 válasza mpierre (#26148) üzenetére


Toninho13
aktív tag

A PCIE sávszél az nem árt, valamint nekem a SLI is kell(ene) a 2db 460-as GTX miatt.Valamint a "mezei" lapok még 2x8 sávot sem kezelnek...

A gulftownoknak viszont a közeljövőben csökkenhez az áruk.Ha bejön a 990X, akkor a 980X ára várhatóan leesik a mostani 970-es szintjére, ami pedig akár 600dollár körülire is le mehet, ami pedig már talán nem is olyan elérhetetlen szint.

Az 2011 foglalat viszont nem csak szerverekbe fog érkezni? Az ímént ezt olvastam egy wikipediás cikkben: "The main difference between LGA 2011 and LGA 1356 is 2 QPI connections on the LGA 2011 and 1 QPI connection on the LGA 1356. Other noticeable difference include 2 more Gen 3 PCI-e connections on the LGA 2011 and supports one more channel of DDR3, each of its DDR3 channel can support one more DIMM(only applicable to DDR3 and not DDR3-L)"
Itt úgy látom, hogy a Desktop fronton jön az 1356-os foglalat.Annál ezek szerint megmarad a Tri-Chanel, a szervereknél meg jön a Quad?Akkor gyakorlatilag az új procik meg a PCIE 3.0 jelenti majd a különbséget az 1356 és 2011 között?Kicsit kusza még a jövő...

(#26158) HSM


HSM
félisten

Azért kíváncsi lennék már végre egy jó kis igényes clock-to-clock tesztre is (kikapcsolt turbo, azonos órajel), valami 9x0-es I7-el, egy 980X-el, meg az új SB-kkel... Mert ezzel az újfajta Turbo-val a jelenlegi tesztek eredményeit a hajamra kenhetem, mert nem tudom, éppen mit ügyködött a turbo az SB-n a háttérben... A tuning eredmények viszont nagyon ígéretesek. :K

[ Szerkesztve ]

(#26159) Cybertrone válasza HSM (#26158) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekem nem éri meg megint az uj lapot procit, és hűtőt, mert persze az 1366-os lefogatással kitörölhetem... Marad minden! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26160) gV válasza HSM (#26158) üzenetére


gV
őstag

[link]
980X-et nem tesztelték azonos órajelen a SB-vel, de a 930-at és a 2600K-t megnézték azonos órajelen (2.8GHz-en) is, engem is am ez érdekelt leginkább valamint mikor ezek eredményeit bogárasztam hozzá csaptam a Q9550-et 30MHz hilyán az is 2,8GHz és így 1-re látható 3 generáció h viszonyul egymáshoz

(#26161) Cybertrone válasza gV (#26160) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szép teszt jó teszt... Domináns lessz a cucc OC-ban ez fix... De ez kevés szerintem a váltáshoz... mellesleg a procikat miért nem egy órajelen tesztelik? Az első 20 oldalon csak olyan tesztek vannak ahol az uj cucc 200-300mhz-el többet megy( tudom az annyit teker oc-val de akkor is) :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26162) gV válasza Cybertrone (#26161) üzenetére


gV
őstag

Intel Core i7-2600K, 4C/8T, @ 2,80 GHz, 32 nm, SMT
Intel Core i7-930, 4C/8T, 2,80 GHz, 45 nm, SMT

ezeket nézd ezek mindenhol ott vannak és ezek azonos órajelet illetve HT on-t jelent
de van ott i7 870 és i5 760 is 2,8-on, amd-sből nincs 2,8-on

[ Szerkesztve ]

(#26163) Cybertrone válasza gV (#26162) üzenetére


Cybertrone
veterán

:D Azigen jó vak vagyok lol :B Mostmár pláne nem éri meg pár % miatt lkapot és procit cserélni... Max az OC ami vonz bevallom az az 5ghz elég beteg :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26164) Qru válasza Cybertrone (#26159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A ramcseréről nem is beszélve... mert ha "el is dobsz" egy modult a 3-ból (DC rulz?! ;] ) akkor is 1,5V-on nem lesz elég potens a ramod. Ne mintha olyan sokat számítana a valóságban a ramsebesség de akkor is... :D

#nincsbennetarcsi

(#26165) MPowerPH válasza Cybertrone (#26155) üzenetére


MPowerPH
félisten

A rendes i7-esekben már nem lesz IGP hála istennek. Kell az a ráknak, kb. semmire sem jó.
És igen, tuningot ezek után a hülye is megtudja csinálni, nem lesz benne semmi kihívás. Már látom előre, jön majd a sok jani, hogy nekem ennyit megy meg annyit, mert én x szorzón is betudtam izzítani. ;] Hirtelen mindenki nagyon okos lesz.

Keldor: HD6990 csillagáron lesz, és az X2-es megoldásnak mindig megvannak a kisebb hátulütői. 6970-ből pedig összeáll egy olyan CF és olyan áron, ami a 6990-nél tuti jobb lesz mindkét esetben, 5970 áron. CF-et én jobban tudom kezelni, könnyebb lehűteni, és rugalmasabb is. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26166) Qru válasza Qru (#26164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk arra kíváncsi lennék SB mennyit profitál a DC-ből. Tehát ha a mostani a 3x2GB-omat beraknám, bukom a DC-et de vajh' mennyi bukok vele? Mert 1,5V-on menne 1333MHz a Dominatorom. De val'szeg érezhető különbség nem lenne a mérhető különbség ellenére ígyse-úgyse.

mod: Na most megnyitja vki az SB topikot vagy ez lesz átnevezve :F :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26167) Cybertrone válasza Qru (#26164) üzenetére


Cybertrone
veterán

1.65v-ra vannak hitelesítve, vagy afölé :D Én nem cserélem le megint az egész gépet, itthol felkoncolnának az biztos, megbízható, jó konfig lessz ez az x68-ig :DDD

BMW:
Már most hányok a sok idióta sikeréhes antituning b*lfasztól aki majd veri a nyálát nekünk hogy micsoda hatalmas erő lakozik a cuccában... :W De én tudom hogy 100* jobb volt úgy 4ghz-n nyomatni hogy kiteszteltem mint neki aki nem szenvedett meg a megérdemelt jutalomért... Mellesleg meg kéne tudakolni hogy az intel mennyiben hagyta meg a maximális órajelet mert azért az 5ghz már nagyon fölötte van szerintem, na nem mintha mi ez batertanánk de akkor is...
Az alaplapok meg egyenesen szarok még ehhez a paltformhoz :( Miaz hogy nemtud 2*16-ot a pci-e? Tán visszafelé haladunk az időben vagy mi a csöcs :(( Nah majd a felső kategória az biztos ütni fog, vagy a lejjeb menő gulfi... szerintem azzal járnánk a legjobban mert még mindíg olcsóbb mint egy teljes lap+ram+proci cseréje+ a hűtő! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26168) Qru válasza Cybertrone (#26167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem egy jó darabig az fix. Max egy 980X jön ha emberibb árban lesz. Pár nap és remélhetőleg meg jön az új vga-m (most hogy megnéztem a DAO 2 gépigényét jobb is :D) , így el leszek megint vagy egy bő évig a cuccommal.

Amúgy ez a tuning dolog, meg csak nekünk fáj, mert mi hobbiból csináljuk. Mi mazohista állatok akik szeretünk órákat pepecselni a stabil-nem stabil marad-e ha emelek még egy bclk-t vagy ha csökkentem a feszt 0,0001V-al. :D
Ez azoknak lesz jó akik a 920-asukat megkínálják 1,9V-os ram fesszel (bár ettől még az SB se véd meg sza'l ez pont nem jó példa).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#26169) keIdor válasza Cybertrone (#26167) üzenetére


keIdor
titán

1-2 kivételtől eltekintve 2x16 PCI-E ennél sosem lesz, ahogy a P55-nél sem volt. Ez nem hiszem, hogy újdonság. :P

Qru: Ennek az egyszerű tuningnak csak én örülök?:D Én pont olyan vagyok, hogy gyűlölök pöcsölni a BIOS-ban, vagy bocsánat... mostmár EFI-ben. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26170) Qru válasza keIdor (#26169) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagyunk páran akiknek az szórakozás/kikapcsolódás, de sztem a többségnek inkább áldás.

#nincsbennetarcsi

(#26171) i are robot válasza keIdor (#26169) üzenetére


i are robot
senior tag

Meg én is örülnék, feltéve ha megkapnám végre a pénzemet. :W De ez egy más történet. Szóval engem sem vonz annyira hogy heteket baxxak el azzal, hogy valami értelmesen működjön, használni szeretném a gépet, nem pedig tutujgatni és babusgatni. ;] Azt meg nem nagyon tudom hova tenni, hogy miért merült fel egyáltalán egyesekben, hogy 1366-ról 1155-re érdemes lehet-e váltani? :U Szerintem ez evidens, hogy még ha újabb is, akkor is downgrade, ha 1366-om lenne, eszembe nem jutna ilyesmi.

(#26172) gV válasza Cybertrone (#26163) üzenetére


gV
őstag

5GHz nem rossz, de ha a 975-el 45nm-en sikerült, igaz nem(?) 24/7-re [link], akkor most 32nm-es SB-vel nem tünik túl nagy "wasistdas"-nak, anno netbrust cerka is tudta [link], most végre oda jutott a gyártástechnika h a P6/Core alapu procik is tudják, pusztán maga a frekvencia h 5GHz, engem már nem hoz lázba

(#26173) Cybertrone válasza i are robot (#26171) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nekünk sem jutott eszéba, csak felmerül ez is mint lehetőség!!! Jó lessz ez a rendször még! Max vga-val kell etetni! :C

gV:
Azért az a hűtőrendszer kicsit erős szerintem 24/7-re, de ha megy és van hallásvédő az emberen használat közben ám legyen :DDD :R

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#26174) i are robot válasza gV (#26172) üzenetére


i are robot
senior tag

De nézd már meg mivel hűtik azt a 975-öt. :DDD A 2600K 5 GHz-e "közönséges", kommersz léghűtéssel sikerült. :)

(#26175) gV válasza i are robot (#26174) üzenetére


gV
őstag

amikor 5GHz-re huzták még csak levegőt használtak, aztán váltottak és huzták 5,5GHz fölé, de aszhittem egyértelmü 2:38-nál nézd

[ Szerkesztve ]

(#26176) gV válasza gV (#26175) üzenetére


gV
őstag

de a video végén még 1értelmübb: [link]

(#26177) i are robot válasza gV (#26175) üzenetére


i are robot
senior tag

Valóban, de szóljon mentségemre, nem néztem végig egy 6,5 perces videót, aminek a 99%-a a semmiről szól. :)

(#26178) HSM válasza gV (#26160) üzenetére


HSM
félisten

Ó, végre egy frankó, alapos teszt, köszönöm. :R
Megerősítetted, amit eddig is láttam, azonos körülmények között 15% difi az SB előnye. Ezért kár kidobni 2GB ramot, meg lapot cserélni, még ha a kedvezőbb fogyasztás is befigyelne bónuszként... :U
Az az 5Ghz jól hangzik, csak ahhoz kivételes cucc kell, meg magas fesz... A 4,5Ghz reálisabbnak hangzik. Ha hozzáveszem, hogy a jelenlegi I7-em 3800-on erőlködés nélkül szalad, ez pedig hasonló körülmények között 4400-4600-at tudhat, és még +15%, akkor is max 30-40%-al gyorsabb. Ebből azért lejön jócskán, ha szűkössé válik a 4GB ram, vagy plussz vagyon kerül kidobásra 8GB-re... Egyre kíváncsibb leszek a nyári/őszi felhozatalra.... (Az új 4-csatornás csúcs-SB, Bulldozer, Liano, stb...)

(#26179) cut válasza HSM (#26178) üzenetére


cut
aktív tag

Hali, fiúk!

Egy aprocska véleményt szeretnék kérni... a i7 920 ról....D0
Sokkal kevesebbet tud mint a 950, 960 sok?
vagy csak a 4.8 és 6.4 között van különbség... ne talán a memoria kezelés?
szeretnék egy ilyen (régi) darabot vásárolni, még ma.....

válaszokat előre köszi mindenkinek..

Cut

ui: ami érdekel render és számolási műveleteknél , hogy viselkedik (játék nem izgat)

134 piros pötty :)

(#26180) i are robot


i are robot
senior tag

Amondó vagyok, ha az Intel most jelentet meg vadás új alaplapokat, az jelent valamit.

(#26181) mpierre válasza cut (#26179) üzenetére


mpierre
veterán

920,930,940,950,960 mind ugyanaz, csak más a szorzójuk. Nagyjából mindenben ugyanúgy teljesítenek. Ez függ persze attól is, hogy milyen jól sikerült az adott szilícium szeletke... Ezek mindegyike 4,8GT/s-t tud. A 6,8GT/s qpi az extrém ediciók kiváltsága. Tehát renderben, meg minden másban tök egyformán teljesítenek azonos órajelen. Ha nem akarsz tuningolni, akkor a magasabb szorzós a jobb.

Szerk: Így most azért keveredik a C0/C1 és D0 proci, de nem érdemes nagyon ketté dobni őket. Mindegyikből van jobb és rosszabb példány.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26182) AzŐsgén válasza mpierre (#26181) üzenetére


AzŐsgén
tag

AZ én "szilicium szeletkém" jól sikerült :DD
1,9V RAM fesszel kibírt 1,5 óra Linxet... néhány fórumtárs fogta a fejét ;] :P
Persze hibázott, de nem fagyott.
Mindegy, nem egy tuningbarát proci, azaz érzésem, hiába megy 3,8-on, ha nem stabil, ugyhogy cserélem.. :K

Az OCZ-k egyenlőre maradnak.

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26183) mpierre válasza AzŐsgén (#26182) üzenetére


mpierre
veterán

Inkább az ocz-t cseréld, gariztasd. Ha ennél a procinál 1,9V-tal hozza az 1600MHz-t... :U

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#26184) AzŐsgén válasza mpierre (#26183) üzenetére


AzŐsgén
tag

Gondolkoztam rajta, de kaptam egy jó ajánlatot, másrészt külön-külön leteszteltem a ramokat, memteszt 300%-ig sem hibázott egyiknél sem, szóval a ramok rendben vannak.
Alap órajelen (proci) egyébként 1600-on betonstabil, csak hát kell még egy kis plusz.. :K

Ráadásul egy fórumtársnak köszönhetően olcsón jutottam ezekhez a ramokhoz, nem szívesen válnék meg tőlük... :N

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26185) AzŐsgén válasza mpierre (#26183) üzenetére


AzŐsgén
tag

Ja, reggel van még... 1,9V-n 1850MHz körül ment

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26186) Qru válasza mpierre (#26183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1,9V-ot tolt a ramnak, jobb is ha gyorsan megszabadul attól a procitól, mert nem igazán lesz hosszúéletű. :D

#nincsbennetarcsi

(#26187) AzŐsgén válasza Qru (#26186) üzenetére


AzŐsgén
tag

Én is ettől félek :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26188) HSM válasza cut (#26179) üzenetére


HSM
félisten

Csak a gyári alapórajel (és emiatt a max proci szorzó) a különbség. Azonos órajelen egy az egyben ugyanazt a teljesítményt nyújtja.
A 920-ból még van a régebbi, C0 stepping, ha olyan, azt bele kell kalkulálni az árba.

(#26189) MPowerPH válasza AzŐsgén (#26185) üzenetére


MPowerPH
félisten

:Y :Y :Y

Don't Tread On Me

(#26190) AirBooms válasza AzŐsgén (#26184) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem lehet, hogy te többek között kevered a proci órajelét a ramok órajelével??? Mindenesetre egyik esetében is halálos feszültség az 1,9 V... :((

(#26191) MPowerPH válasza AirBooms (#26190) üzenetére


MPowerPH
félisten

Áh, úgy az 1.9v tuti gyilkos lenne, akkor már nem a gépéről írna. :D

És látod, bírja.

mod: megy privi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26192) AzŐsgén válasza AirBooms (#26190) üzenetére


AzŐsgén
tag

részletesebben:
proci alapon 3,07 GHz-en, ramok 1600MHz-en, feszek akkor auton voltak, így volt stabil a rendszer.
aztán bekapcsoltam a biosban valami O.C. profilt, akkor:
proci: 3,8GHz, ramok 1850MHz körül, 1,9V-n, ezt az egyet írta ki pirossal a biosban, a többi ugyanúgy auton volt. (BCLK 200 volt, ha jól emlékszem, de erre már nem merek megesküdni)
Már bánom, hogy nem csináltam képet róla...
Most meg már nem merem újra beállítani, gondolom megértitek :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26193) AirBooms válasza AzŐsgén (#26192) üzenetére


AirBooms
addikt

Én nem tudom követni, mit csinálsz. Azt gondolom, több százszor leírták már ebben a topikban is, hogy feszültségeket tuningkor sosem hagyunk AUTO-n, mert halálos lehet egy-két alkatrésznek. Miért nem lehet, a megengedett határokon belül próbálkozni??? Ha nem megy úgy, akkor bele kell törődni - vagy ha a ramok nem bírják úgy a gyárilag előírt értékeket, akkor gari, vagy reklamálás.

(#26194) AzŐsgén válasza AirBooms (#26193) üzenetére


AzŐsgén
tag

Igen, most már tudom,de akkor nem tudtam... :(((
Én örülök a legjobban, hogy túlélte a gépem. :B

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26195) AirBooms válasza AzŐsgén (#26194) üzenetére


AirBooms
addikt

Több topik is van, amelyik a tuninggal foglalkozik. Érdemes lett volna érdeklődnöd, mivel ezek szerint nem értesz hozzá, s hát bizony nagy értékű kárt lehet okozni.
Itt is nyugodtan kérdezhetsz, csak írd le pontosan a problémát! :K

(#26196) katt777 válasza cut (#26137) üzenetére


katt777
félisten

Hát, nekem volt konfiggal, a vevőm azt mondta, eladogatja az alkatrészeket, de azóta is azt használja. :DDD Ki érti ezt? :F

Keldor papa: Hát, hiába erősebb kicsit a 2 K-s proci a (3.3GHz-es!) 980X-nél, ha a legbénább i7-920 is tud alapfesz körül 3.8GHz-et, máris nincs sehol a SB. :DDD
TC-ről annyit, hogy ha DC-ben mennek a RAM-jaim, durván lassabbak lesznek, ergo csak van valami értelme. :U
SB prociknál ráadásul ott a PCI-E sávszél korlátozás (16X v. 8+8X), ergo ha csak egy PX kártyát akarsz, már lefeleződik a fő kártya teljesítménye! (Amúgy a lapokban a 16+4 ennyire még elfogadható lenne.)
Aztán, ami rendkívül unszimpátikus, hogy tuningot ÉS jó VGA-t csak a K-s procikkal kapsz, viszont ha H-s lapba teszed, akkor nem tudsz tuningolni, ha meg P-sbe, akkor nem tudod használni a VGA-t, ergo MIND2 esetben olyan szolgáltatásért fizetsz, amelyet nem kapsz meg. Hát, most először azt mondom, menjen az Intel a p.csába. :((
Szóval én továbbra is azt mondom core i7-9xx! :C Én inkább vennék 86k helyett 62k-ért egy 950-et, oszt' hadd szóljon alap feszen, amennyit bír! ;]
Az a baj, hogy VGA-hoz nem csak izom, hanem driver is kell. Azzal meg az AMD ált. eléggé hadilábon áll, főleg a 2 GPU-s kártyákkal. 5970-nel is még mindig driver gondok vannak.
Azt nem értem, egyesek mit "pöcsölnek" a tuninggal 7-eket (már most félretéve a hibás cuccokat). 1-2 nap alatt mindent beálíltottam az ASUS-ban úgy, hogy nem sok fogalmam volt az i7 tuningolásáról (köszönet itt a segítőknek :R ), ASRock-ot meg pikk-pakk belőttem, oszt' jó napot! :P

BMW001: 6870-hez sztem bőven rendben vannak a mostani i7-ek is, főleg, ha a játékok multicpu-"támogatását" nézem. Amúgy a 6870CF jó döntés 1db 6970 áráért, csak ne fuss bele bugos/nem támogatott játékokba, ahogy anno én a 3870-ekkel.
Azért ez az Intel HD3000 graphics jó pár diszkrét kártyát lenyom ám!

mpierre: Nem kell oda 980X, elég egy 930 meghúzva (ne adj isten egy elavult 920 :DDD ), hogy befogja a legjobb SB-eket.
Dehogynem tuningolunk, csak jöjjön ki a Crysis 2! :Y

Cybertrone: Ezúttal messzemenően egyetértek veled. :R Azt a cikkben is leírták, hogy i7-ről nem érdemes váltani, azt már kevésbé (gondolom, ezért fizetett az Intel), hogy még E8-ról is inkább megéri i7-re váltani, vagy persze bármi másról.

i are robot: No de most, ha lenne egy SB topic (ha nincs már), ott meg az i7-ek lennének OFF-ok, sztem semmi baj azzal, hogy itt hasonlítjuk össze a 2 generációt.
Sztem rohadtul nem nyomtak rá 6.5p alatt egy 2 órás LinX teszet arra az 5GHz-re (én meg főleg nem nézek videót moblinettel).

HSM: No de ott voltak az órajelek, 980X és 2500K eléggé hasonlóak, nem? :F (3.3GHz vs. 3.33GHz)

AzŐsgén: A túlfesz okozta meghibásodás nem közvetlenül jelentkezik, és nem feltétlenül okozza a proci halálát, szóval nagyon még ne örülj, hogy minden rendben van. A "fejfogók" sztem bírnak némi tapasztalattal e téren. :R
Próbáltad már a 8-9-8 időzítést? Mert arról nem nagyon írtál.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#26197) OldJohnny66 válasza AzŐsgén (#26192) üzenetére


OldJohnny66
tag

Azt sem értem, hogy 200-as BCLK mellett, milyen szorzót adtál a RAM-oknak, hogy 1850MHZ-re álltak be! :B :F (9.25? ez számomra meglepő lenne)

"Az Élet csak egy villanás két ,,semmi,, közt".

(#26198) AzŐsgén válasza AirBooms (#26195) üzenetére


AzŐsgén
tag

kisebb tuningokat eddig is csináltam, igaz eddig AMD-m volt 965BE, viszont nem volt ilyen jó lapom hozzá.
Én télleg csak ki akartam próbálni a gyári O.C.-t, ezekszerint hiba volt, soha többet nem csinálom! :R
Majd később tuningolok, most előbb befejezem a vizes projektet :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26199) AzŐsgén válasza OldJohnny66 (#26197) üzenetére


AzŐsgén
tag

Írtam, hogy nem emlékszem pontosan, menyi volt, AIDA-ban néztem, mert a bios-ban csak auto-t írt ki

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#26200) kpal válasza katt777 (#26196) üzenetére


kpal
veterán

Aki meg vette a géped utána szétdarabolja na az ilyet nem értem meg soha pedig évekig jó. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.