Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) Bazerrezab


Bazerrezab
csendes tag

uhhhh tényleg!! Na ez ciki na mind1!! :(
azért várom továbbrais a választ!!

na bye

(#502) Gyilkologep


Gyilkologep
csendes tag

Heló sziasztok lenne egy kis problémám a monitorommal (CRT).

A tipusa Relisys TE-988-Re 19 colos.
Az a gondom hogy egyszerűen mikor kedve tartja elsárgul a kép. Nem tudom nagyon megkülönböztetni hogy a kék megy el vagy a sárga lessz nagyon erős sajnos nem segítt rajta semmi softveres álíttás vagy beálíttás.

Csak az ha egy jó nagyot beleütök de az is csak rövid időre hat. Már rendesen fáj a kezem. És már annyira sajnálom megütni nehogy valami komjabb baja legyen.

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#503) Racecam válasza Gyilkologep (#502) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

A videokábel csatlakozásait ellenőrizted?

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#504) Primőr válasza Racecam (#503) üzenetére


Primőr
aktív tag

ja vmi olyasmi lehet, mert nekem is csíkosodott a kép alul, de kivettem a VGA-t, megtisztogattam, jó erősen visszanyomtam az alaplapba, és jól ráhúztam a csatlakozót, azóta nincs ilyen probléma.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#505) Boboka


Boboka
tag

Szevasztok az lenne a gondom hogy most vettem egy daewoo 17'' os tft-t és nem kap jelet a vga-ról.(ezt írja ki a moncsi...) Setupba még be tudok lépni de ahogy bejönne az asztal fekete lép...
Mi lehet a gond??? :O :O Ja és nem dvi-n van rákötve...

(#506) Ferdzsoo válasza Boboka (#505) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A windows szar felbontást akar kirakni a moncsidra. Ilyenkor ez szokott lenni.
Főként ha az előző monitorod nagyobb felbontásba volt min 1280*1024.
Próbálj meg egy másik moncsit rákötni, visszavenni a felbontást és aztán rádugni a TFT-t.
CSökkentett módba elindul?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#507) Boboka válasza Ferdzsoo (#506) üzenetére


Boboka
tag

Igen elindult... de már tököltem vele egész éjszaka, visszavittem és adtak egy másikat mert ott sem működött...
ez viszont PERFECT
köszi a segítséget... :R :R :R

(#508) Ferdzsoo válasza Boboka (#507) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ugyan, nem is segítettem :B

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#509) Montesz


Montesz
csendes tag

Sziasztok!
A monitorom néha elveszti az eszét és hol rózsaszín minden hol pedig kék.Ez miért van?
ÉS tudok tenni valamit ellene,vagy kuka?

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#510) Montesz válasza Montesz (#509) üzenetére


Montesz
csendes tag

Lecsusztam a modról!Tehát javitanám az előző hsz-t:
A monitorom néha elveszti az eszét és hol rózsaszín hol pedig kék!

Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

(#511) S.Sanya válasza Montesz (#509) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Ez lehet egy kontakthiba, vagy esetleg képcső hiba. Egyik esetben sem valószínű, hogy tudsz bármit is tenni! Vidd el egy szerelőhöz, kérj ajánlatot a javításra. Utána majd eldöntöd, hogy megéri-e megcsináltatni vagy sem.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#512) S.Sanya válasza Gyilkologep (#502) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Neked is azt tudom javasolni, mint az előző hózzászólásomban. Persze nem árt előbb leellenőrizni a kábelt, mint már azt javasolták (bár annak kicsi az esélye, hogy az legyen rossz).

Egyébként olyan, hogy: ''a sárga lessz nagyon erős'', olyan nincs :DDD A kék hibája elképzelhető. ....A képcsőben három elektronágyú lakozik, mégpedig: vörös(R), zöld(G), kék(B). ;)

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#513) aus-plus


aus-plus
csendes tag

:C Sziasztok! Keveset futott kiváló videoton TS5356 proramozási útmutatás kellene SEGÍTSÉG!

(#514) Racecam válasza aus-plus (#513) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az meg mi? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#515) neduddki válasza Racecam (#514) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vna gey sejtesem hog az anagy bumfordi taviranyitos videton tv:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#516) Racecam válasza neduddki (#515) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem gondoltam volna...

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#517) r4dix válasza r4dix (#496) üzenetére


r4dix
csendes tag

Hi, közben megoldótott a problémám, leírom ide, hátha valaki ezzel szívott volna vagy fog szívni :B

A dolog ott folytatódott, hogy újratelepítettem az XP-t, felraktam a legújabb Forceware-t, azzal se ment (60-70-72-75). Visszaraktam az eggyel előbbi verziót (84.21), azzal is ugyanez. Aztán ahogy bóklásztam a Speciális beállításoknál az Nvidia fülön, találtam egy olyat (amit eddig nem vettem egyáltalán észre) a Screen resolution & refresh rates ablakban, hogy ''Custom resolutions and refresh rates''!! Yeah :DDD Itt hozzáadtam, amit kell, és már ment is! De csak egy ideig, mert utána megint visszaállt 75-re... és itt segített Utopista tippje, a Refreshlock, ugyanis ezzel már tényleg beáll minden úgy, ahogy beállítottam :R Úgyhogy köszi! :R

(#518) elfelejtette válasza Racecam (#516) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szia!
Van 1 kis problémám egy Dell M782p tipusú moncsival!
(ha gondolod, leírom ide is, ha nagyon muszáj)
Szóval kb. 10-15 percenként villan egyet (ill. elsötétül egy pillanatra). 4 évesen vettem, bontóból, külföldről behozott cucc.
Találkoztál már ilyen jelenséggel?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#519) Racecam válasza elfelejtette (#518) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én nem, de ebben a topikban, sokszor megfordulnak szakemberek, akik CRT monitorok javításával foglalkoznak, ezért könnyebben kaphatsz tanácsot.
(De valószínűleg ők is azt fogják javasolni, hogy vidd el egy szakemberhez, szervízbe.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#520) Xantomas válasza neduddki (#515) üzenetére


Xantomas
őstag

Az, bár nem értem mi keresni valója van a monitor hibák közt...

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#521) S.Sanya válasza Racecam (#519) üzenetére


S.Sanya
tag

:R
Csatlakozom!

Mármint ehhez: (De valószínűleg ők is azt fogják javasolni, hogy vidd el egy szakemberhez, szervízbe.)

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#522) S.Sanya válasza Xantomas (#520) üzenetére


S.Sanya
tag

Lehet, hogy monitor helyett TV Out-on keresztül ez a megjelenítője (??) :D

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#523) S.Sanya válasza elfelejtette (#518) üzenetére


S.Sanya
tag

Hmmm...
... szóval: nagy valószínűséggel ez moncsi hiba. Videókártya nem sűrűn okoz ilyet (és ''áramingadozás'' ??? sem)! Vidd vissza, nézzenek rá! Valamennyi garit csak adtak rá. Meg egyébként is: nem ezt várja el az ember egy 4 éves masinától!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#524) elfelejtette válasza S.Sanya (#523) üzenetére


elfelejtette
veterán

Fejlemény:
Úgy néz ki, hogy monitor hiba, mivel elvittük bratyómhoz, és rákötöttük a gépére, és ott is villog, ill. megnéztük az ő monitorát az én gépemmel, és hibátlan. Tehát biztosan nem a gépem, és nem az elektromos hálózat a ludas. Tehát a monitor megy vissza gariba (ill. cserébe, mert még nem telt el 3 munkanap a vásárlás óta).
Köszönöm a segítséget!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#525) Brazzo


Brazzo
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Tegnap vásároltam egy Xerox XA7-19i típusú 19 colos LCD monitort és amikor bekapcsolom, akkor elkezd zúgni.
Kb olyan hangon zúg, mint amikor az ember füle cseng, csak talán még ''vékonyabb'' vagy magasabb frekvencián...
Nem tudjátok mitől lehet ez? Néha tv-nél is lehet ilyet hallani....

Esetleg valami tanács? Mert lehet, hogy vissza viszem. Elvégre garanciás....

Előre is köszi a segítséget!

Brazzo

(#526) mortalwombat


mortalwombat
tag

Egy Sapphire GTO2-esem van, és a következő probléma jött elő tegnap:
A Windows XP-ben, az asztalon (az összes futó progi lent, a tálcán, de közvetlenül reboot után is) nagyon-nagyon halványan látszódik a Firefox menüsora!!!! Először azt hittem, elromlott a TFT-m (beégett a sok netezéstől :DDD ), de nem...Remélem érthető valamennyire :B ha nagyon kell, linkelhetek képet.
Mi lehet ez? Vírus? Vagy videokártya hiba? Vagy driver?

(#527) mortalwombat válasza mortalwombat (#526) üzenetére


mortalwombat
tag

Senkinek lövése nincsen mi lehet a baj? Tettem fel új drivert is, eredménytelenül :O :U :F

(#528) foldesi.geza


foldesi.geza
csendes tag

sziasztok! a monitor kábeljéről hiányzik 2 tüske nagy valószínűséggel, ezért nincs kék szín, és csak néhány felbontásban megy (pl 800x600). a kábelt nem lehet kicserélni, max pont ugyanilyenre, ami a monitorba való. ez egy 15 colos axion. ötlet, tanács???

(#529) Racecam válasza foldesi.geza (#528) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mi az, hogy nem lehet kicserélni? :F
Úgy érted, hogy beépített kábelről van szó?
Szervízben azt is javítják.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#530) Racecam válasza mortalwombat (#526) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Miből gondolod, hogy nem ''égett'' be? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#531) foldesi.geza válasza Racecam (#530) üzenetére


foldesi.geza
csendes tag

szédszedtem, és így biztos, hogy beépített. Szervíz biztos megoldaná, a nagy kérdés, hogy egy kb. 4-5 ezer forint értékű monitort érdemes-e elvinni, ismerve a szervízköltségeket.

(#532) Rive válasza foldesi.geza (#531) üzenetére


Rive
veterán

Ehhez fölösleges szakszervízt keríteni, egy tapasztaltabb mezei barkácsember, vagy kicsit drágábban egy TV-műszerész megoldja. Kábel meg úgy 200HUF körül kapható használtan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#533) foldesi.geza válasza Rive (#532) üzenetére


foldesi.geza
csendes tag

és tudsz ilyen vkit?

(#534) Rive válasza foldesi.geza (#533) üzenetére


Rive
veterán

Én csak szakit tudok, az meg meg is kéri az árát. Arra szerettem volna pont kievezni, hogy a helyi ezermester is megbírkózik a dologgal.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#535) foldesi.geza válasza Rive (#534) üzenetére


foldesi.geza
csendes tag

szakit mennyiért?

(#536) tupacamaru válasza foldesi.geza (#528) üzenetére


tupacamaru
veterán

A monitor kábelben nincs minden érintkező bekötve, azt hiszem hogy 3 (4,9,11) láb van kihagyva. Némelyik gyártó be sem teszi ezeket a tüskéket. Eddig sem volt kék szín, vagy csak néha jön elő? Volt itt valaki akinek menet közben ment el a kék szín, nekem is volt ilyen problémám, nekem is a kék színnel. A monitoron belül stekkerek viszik át a jelet és nekem ezek a stekkerek a meleg hatására meglazultak. Amikor összenyomtam őket akkor egy ideig jók voltak, de utána ismét jelentkezett a hiba. Én úgy oldottam meg hogy (egy 6 lábú stekkerről van szó ami a 3 alapszint átviszi egyik panelről a másikra, legalábbis így emlékszem) fixre forrasztottam őket. Szerintem vidd el szervízbe, nem lehet egy égbekiáltó összeg. Azóta tökéletesen működik a páromnál.

1 - Red - Orange
2 - Green - Green
3 - Blue - Blue
4 - No Connection
5 - Ground - No Connection
6 - Ground - Orange/White
7 - Ground - Green/White
8 - Ground - Blue/White
9 - No Connection
10 - Ground - No Connection -
11 - No Connect
12 - DDC DAT - No Connection
13 - Horizontal Synchronization - Brown
14 - Vertical Synchronization - Brown White
15 - DDC Clock - No Connection


[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#537) mortalwombat válasza Racecam (#530) üzenetére


mortalwombat
tag

Mert pl az ikonok helyén nem látszik semmi, meg ha eltüntetem a tálcát, akkor azon a területen sincsen semmi, pedig ugyanannyi ideig látszik azis, mint a Firefox. Meg olyan elmosódottan látszik, nem határozott vonal, mint az 'eredeti' szóval több pixelel szélesebb az igazinál. Szellemkép, vízjel szerű.
Egyébként a TFT is be tud égni? :U

(#538) foldesi.geza válasza tupacamaru (#536) üzenetére


foldesi.geza
csendes tag

érdekes, amit leírtál, nem hülyeség... :) a gond nálam csak az, hogy 11-esem az van, 15 nincs, a többi ok, ahogy írtad... viszont nem tudom, hogy ez mennyire mérvadó, ugyanis a 14-es daewoo-n a 15 ből csak egy nincs bekötve, ott nincs tüske. azért az érintkezéseket én is megnézem... köszi.

(#539) pear-g


pear-g
tag

Sziasztok

Van egy Compaq P710-es monitorom, és olyan gondom van vele hogy vöröses a képe, főleg alacsonyabb kontrasztállásnál, illetve alacsonyabb színhőmérsékleten. Gammával ki tudom korrigálni, de 3d alkalmazásoknál, videóknál nem használ (ati x600pro-val hajtom)
Valószínűleg mindig 9300 Kelvinen volt használva (FPM funkció, fine picture mode).
A fényerőt se engedi levenni teljesen, lehet hogy föl lett állítva, végét járja a képcső?

Tud valaki mondani valamit? Igazából szervízkönyv lenne nagy segítség.

Állítólag van szervízmenüje is, az hol tudom előcsalni?

(#540) kutyman


kutyman
aktív tag

Sziasztok !
Ötlet, vagy segítség kéne. Konfig: Samsung 740BF, Nvidia 7800 GS
84.21 forceware,DVI-vel összekötve, 1280×1024/60Hz
Kb. minden húszadik indításnál igy jelenik meg a win.[link]
Kártya és monitor cseréjekor nem volt win. reinstal

(#541) Primőr


Primőr
aktív tag

Hallo

Nekem az a gondom, hogy a monitoromon néha csíkok jelennek meg, és mozognak, vízszintesen. Ilyenkor olyan is van, hogy az alsó részen a tálcát összenyomja! Tehát a felbontást teljesen megváltoztatja. Kattogott is a monitorom, főleg régebben.

Mi a baja?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#542) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv!

Monitorom: LG Flatron ez T710B 17'' (sima CRT).

1280*(x)xxx felbontásban csak 60 Hz-et enged.

Ez a 17''-eseknél általában így van?
Mennyire ártana a monitornak ha felvenneém az említett felbontásban pl 70 Hz-re?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#543) pear-g válasza axlrose32 (#441) üzenetére


pear-g
tag

Hali!

Az #539-re tudnál valamit mondani?

THX! :R

(#544) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Helló mindenkinek!

Szerintetek az normális, hogy kéthónapos 19''-os Widescreen TFT monítoron olyan mintha ''beleégett'' volna az explorer ablakának minden vízszintes csíkja a monitorba!?

Én eddig még nem is hallottam ilyenről, max csak több éves CRT monítoroknál! És itt ráadásul nem is a sötétebb árnyalatoknál (mint a crt-nél), hanem a világos árnyalatoknál feltűnő, hogy van egy csomó csík a monitor képében de csak a vízszintesen!

Szóval a kérdésem az, hogy létezhet-e ilyen, hogy napi átlag 4 órányi netezéstől beleégjen egy kéthónapos TFT-be a böngésző ablaka (konkrétabban csak az eszköztárakat elválasztó csíkok, meg minimálisan az ikonok)!

Ráadásul nem is szoktam órákra ugyanazt a képet fenthagyni, mert vagy kikapcsolom a monítort, ha nem ülök a gépnél, vagy a TV megy rajta! :( :( :(

(#545) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Senkinek semmi?!? :( :( :(

(#546) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

sok a kérdés semmi válasz :O :))

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#547) Primőr válasza raskolnikoff (#546) üzenetére


Primőr
aktív tag

Hát igen, mert a PH-ra általában fiatal kis majmok járnak akiknek a legnagyobb probléma az életükben, hogy valaki leelőzi őket benchmark-pontban a 7900GT tuningjukban.. hozzászólásaikban pedig embereket fikáznak, hogy milyen buták, amikor meg elmagyaráznak valamit, akkor meg kioktatnak, jelezve ezt a pontozott mondatvéggel. tehát hülyére vesznek. a problémáidra szarnak, kivéve ha a válasszal megmutathatják, hogy ők aztán nagyon értenek a hardverhez. De persze egy elromlott monitorhoz adott segítség az nem okoz számukra elég elismerést, ezért máshol próbálnak a nagy szájukkal okoskodni.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#548) pear-g válasza Tommmysun (#545) üzenetére


pear-g
tag

Ha még garis szerintem vidd vissza, vagy nézd meg másik videokártyával, kábellal.

(#549) Tommmysun válasza pear-g (#548) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Még garis, csak nem tom, hogy a METRO mit mond rá, mert szerintem ők nem fogják visszaküldeni a szervíznek, nekem meg kicsit nehézkes most Pestre feljutni, mert hétköznapokon dolgozok, na meg nem is olcsó kétszer felmenni! Plusz kb 10-15 napig nem lesz monítorom :( !
Ja és kipróbáltam, hogy kissebb mérete vettem az összes megnyitott explorert, hogy most máshol legyenek az ablakok vonalai, hátha így eltűnnek egy idő után a csíkok! De ahelyet, hogy eltűntek volna a csíkok, most újabbak lettek, kb 1,5 nap netezés után :Y na ez már tuti nem normális!

(#550) mortalwombat válasza Tommmysun (#544) üzenetére


mortalwombat
tag

Hmmm, mint alant olvasható, nekem is hasonló problémám van, csak Firefoxal. Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy ez nem hardver (moncsi) hiba...ha lesz időm, utánajárok majd. Valszeg nem innen fog jönni a megoldás...
Bár a PH! fórumán eddig mindig volt válasz a kérdéseimre.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.