Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) csapos2 válasza Roxeus (#700) üzenetére


csapos2
addikt

Hááát... nem tudom, de nekem úgy tűnik, hogy ennek a valaminek az eltávolítása után lett jobb a vetített kép.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#702) Roxeus válasza csapos2 (#701) üzenetére


Roxeus
tag

Igen, ez szemmel látható hogy jobb lett a kép... De mi az amivel ezt végrehajtották?
Meg másrészt nem is tudtam, hogy vizálló (speckó oldószer álló) a tft-panel... :Y :D :DD

(#703) Anna2


Anna2
csendes tag

Sziasztok!
Gond van a monitorommal.Airis notebook és a monitor fele-fele arányban függölegesen osztódik.Az egyik oldal tök jó a másik homályos.Vajon mitől?
előre is köszönöm a segitséget
Anna

(#704) csapos2 válasza Roxeus (#702) üzenetére


csapos2
addikt

De mi az amivel ezt végrehajtották?

Ez az, amire kíváncsi vagyok én is.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#705) Roxeus válasza csapos2 (#704) üzenetére


Roxeus
tag

OK, értem a kérdést, csak nem tudtam leirni hangsúlyt.

Értem, hogy nem tudod (meg én se tudom), hogy mi az a rejtélyes anyag, amitől szebb lesz a tft-panel képe.

Ezt kéne egy kedves görögül (vagy talán olaszul :F ) beszélő fórumtárs segitségével kideriteni... :DD :R

(#706) VÁMpír válasza VÁMpír (#698) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Meg tudná nézni valaki a képekne, mi lehet a baja a monitoromnak?
Köszönöm.

[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#707) S.Sanya válasza VÁMpír (#706) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!

Ezt hívják úgy, hogy ''húzásos'' vagy ''túllövéses'' a képcső (vagy nem is ??). Magyarán túl van vezérelve a cső.

Ime néhány lehetőség (a teljesség igénye nélkül):
- kh-s a screen poti
- megváltozott egy (vagy több) belső táp értéke
- kondi hiba
- video fokozat hiba
- képcső hiba
- stb. :D

Vidd el egy szerelőhöz. Házilagosan (kívülről) nem valószínű, hogy lehet rajta segíteni! Kivéve ha valami banális hiba...


...
ui:
Jobban megnézve ez nem is túllövéses, inkább valami video-fokozat hiba lesz.

[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#708) VÁMpír válasza S.Sanya (#707) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Köszönöm.
Még garis ez a TFT moncsi, ezekszerint ezt javítják, nem cserélik?

(#709) jóbi


jóbi
csendes tag

Segítséget kérnék! Vettem egy AL1952-es moncsit, félnap járatás majd páróra pihi után bekapcs és nincs kép csak a háttérvilágítás látszik. A DVI és D-sub csatlakozó aljzatokból éget szag jött ki. A moncsit visszaviszem kicserélik. Kérdésem a következő DVI kábellel volt összekötve ,ha megjön az új moncsi rámerhetem-e kötni a DVI-re illetve mi mehetet tönkre elvileg benne?

(#710) smog86


smog86
senior tag

Hali!
Olyan gondom lenne hogy néhol a monitor csíkokban világosabb mint máshol...láthatóan világosabb...vannak 2-3cm-es függöleges csíkok és egy hosszú vízszintes....de volt olyan amikor nem látszódott egyiksem...Mi lehet a gond? Nem találom a gari papírt :O
Amúgy Samsung TFT

(#711) ivjoe


ivjoe
tag

Sziasztok, a következő lenne a problémám:

A napokban vettem egy IBM R60-as notit. A kijelzőt viszont sehogy sem tudom beállítani. Egyszerűen a világosabb részek kiégetik a szemem (amúgy sem szeretem a sok fényt, de a moitor fénye felkapcsolt lámpánál a szemben lévő falon látszik :C) A sötétebb részek pedig túl sötétek, semmit nem látok. Emellett még kontraszttalan is a kép. :C

15''-os SXGA+ kijelző 1400x1050px-es felbontással.
VGA: Ati X1400 128Mb

Volt már 2 CRT-m, a PC-men most egy TFT van, de ilyennel még nem találkoztam. :C

[Szerkesztve]

http://lorem.hu

(#712) S.Sanya válasza VÁMpír (#708) üzenetére


S.Sanya
tag

Hoppá! Ezt jól benéztem... :B :W
Szóval felejtsd el a következő hiba lehetőségeket:
1 Magyarán túl van vezérelve a cső.
2 kh-s a screen poti
3 képcső hiba

De nem is értem, hogy miről beszélünk, ha garos a moncsi :F :F :F
Ha neked nem felel meg így (már pedig miért is felene meg) és tudod, hogy garos, akkor a garpapíron lévő legközelebbi szervíz majd megoldja.

Azért még mielőtt elviszed győződj meg róla, hogy tutira a moncsi a ludas. Tedd rá egy másik gépre, ha ott is hasonlót produkál, akkor irány a szervíz!!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#713) Borosz


Borosz
senior tag

Sziasztok!

LCD kijelzővel (mobil) van problémám, remélem nem rúgtok ki... :)
Minap cseréltem kijelzőt(320*240@262K) egy SE S700i készülékben. Bekapcs után látható a kijelző minden részlete, de az egész képen ferde lilás halvány csíkok vannak. Olyan, mint a régi tévéken futó ferde csíkok. :B Képeket is teszek fel hamar...
Emellet még a betűk körül is néha ''idegen'' maszatok is jelentkeznek. Világos képnél meg a bal széle végig a kijelzőnek olyan pixeles.
Kérdésem, hogy kijelző hiba vagy esetleg érintkezési probléma lehet?

Két flex kábelen csatlakozik a kijelző az alaplaphoz és hát elég picike az az érintkezősor...
Köszi! :R

(#714) Borosz válasza Borosz (#713) üzenetére


Borosz
senior tag

Senki nem tud tanácsot adni?

(#715) zosza


zosza
csendes tag

Szevasztok!
Van egy 6 éves compaq monitorom.
Mostanában olyan lett a képe mintha szellemképes lenne. Lehet ezt egyszerű beállítással orvosolni, vagy macerásabb a dolog. Amit találtam benne potit azt már mind tekergettem. A fókusza rendbe is jött. Igazság szerint nem nagyon akarok már rá költeni egy fillért sem!
A tippeket tanácsokat előre is köszönöm!

(#716) Borosz válasza zosza (#715) üzenetére


Borosz
senior tag

Szellemképes vagy homályos? Mert szellemképes akkor lehet a kép, ha pl. rossz minőségű kábellel csatlakozik a VGA-hoz. Saját kábele van vagy leválasztható?

(#717) zosza válasza Borosz (#716) üzenetére


zosza
csendes tag

Halihó!
Köszi szépen a segítséget! A monitorom szellemképes volt, úgy néz ki a KVM switchem kábele a sz@r.
Nagyon szépen köszi a segítséget!

(#718) bozont


bozont
veterán

Hali
Van egy LG F900B monitorom,de nincs hozzá driverem(használtan vettem),működik rendesen anélkül is ,csak egy kicsit zavar h a win plug n play monitorbak ismeri föl. Szóval a kérdés h tudna-e vki oylan linket ahonna letudnám tölteni a drivert hozzá és nem fizetős az oldal? Vagy ha vkinek van ilyen drivere és elküldené emailben azt is megköszönném.

(#719) tupacamaru válasza bozont (#718) üzenetére


tupacamaru
veterán

Megizzasztottál! :U [link]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#720) bozont válasza tupacamaru (#719) üzenetére


bozont
veterán

Ááh,very very thx!!! :R Én már mindenfélét beirkáltam a keresőbe de csak fizetős oldalt találtam.

(#721) tupacamaru válasza bozont (#720) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nincs mit, örülök hogy segíthettem! :)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#722) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Ismét egy elmebajjal fordulnék hozzátok.
Van köztetek olyan aki szedet már szét DANA 5005L típusú TFT monitort?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#723) Niczo


Niczo
senior tag

Hali!

Ma lett véve egy Samsung 913V tipusú TFT monitor a Metro-ba. Most hogy beüzemeltem, kiszúrtam egy kék pöttyöt, ami csak fekete háttér mellett látszik. Tehát egy subpixel hiba. Az lenne a kérdésem hogy a Samsung 3 napos cseregarija játszik ebbe az esetbe?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#724) xcsab


xcsab
aktív tag

udv
ha egy monitor csak ugy magatol elkezd sotetedni (mintha vinnem lefele a contrastot es a brightnesst) ... s miutan elsotetedett teljesen kivilagosodik az nagy baj? :) Mit jelenthet ez?
:R

Just do it!

(#725) Eagleee


Eagleee
csendes tag

hy

van 1 joooo nagy monitorom, 22''es belinea, jobbanmondva 2 :DD
az a kerdesem hogy ezeknel a nagy monitoroknal belefer hogy a sarkoknal egy nagyon picit elcsusznak a szinek
nem zavarna hogyha nem napi 8orat lennek elotte...es nem jatszok.
nagyon minimalis az elteres, olyan mindha egy nagyon kis magnes lenne ott.
Ha valaki tud erre orvossagot a csren kivul megkoszonnem.
Lehet hogy ujra be kene alitani es valami muszerrel demagnetizalni...
nem tom pontosan de ha valakinek van infoja megkoszonom.

(#726) BiriBum


BiriBum
őstag

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni tft hiba ügyben.
A szóban forgó kijelző 15,4-es és egy ASUS notebookhoz tartozik.
Nemrég megjelent rajta 2db fél egyforinrosnyi szürke folt, majd ebből kiindulva kb. fél tenyérnyi ennél halványabb kerek folt alakult ki.
Az egész alig látszik, olyan, mintha ''füstös'' lenne. Biztos nem mechanikai sérülés, mert vigyáztam rá, mint a hímes tojásra, mégis félek, hogy a szervízből elhajtanak vele.

Mi lehet a gond szerintetek és mit lehet csinálni vele?

Kösz:bB

(#727) katonaj


katonaj
csendes tag

Üdv !
Van egy Dell P992 tipusú monitorom Sony trinitron képcsővel amibe működés közben belefolyt egy kevés víz. Ettől a monitor úgy behalt, hogy egyáltalán semmi életjelet nem ad. Szétszedvén azt látom, hogy leginkább a képcsőre folyt a víz, és sehol nincs semmilyen hibára utaló elváltozás.
Szerintetek mekkora lehet a gond? Érdemes ezt még javíttatni, vagy kuka? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a hiba?

Köszi

(#728) Krissz22 válasza BiriBum (#726) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Szia!

Ha garis, akkor mindenképp próbáld meg a szervizet!
Tft monitornál már én is találkoztam ilyen szürke foltal és az nem olyan mint a pixelhiba, hogy nem minden háttér színnél látszik, ez mindig!

(#729) S.Sanya válasza Eagleee (#725) üzenetére


S.Sanya
tag

Konvergencia (és esetleg fókusz) hiba.
Nézd meg van-e a (dinamikus) konvergencia állítására valamilyen menü pont a moncsi menüjében. Ha van, próbáld meg beállítani teszt progi segítségével (pl: Nokia test), ha nincs, akkor egy szerelő még esetleg segíthet rajtad!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#730) S.Sanya válasza katonaj (#727) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!

1) Hogy mekkora lehet a baj azt innen a távolból megítélni szinte lehetetlen.

2) Javíttatni akkor érdemes ha előtte teljesen jó állapotú volt a moncsi (konvergencia, fényerő, stb.).

3a) Ötlet: Esetleg egy szervíz?? Vidd el és kérj ajánlatot a javításra. Ez alapján majd el tudod dönteni, hogy megéri-e a javítás vagy sem. Esetleges bevizsgálási díjjra készülj fel.

3b) Hiba: Lásd az 1. pontot!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#731) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés: ki a PH! monitor szervízese? Tudtam, csak elfelejtettem a nevét.. :B

(#732) loree69


loree69
aktív tag

Hali lali papi!

1 gondom van hogy cseréltem vga-t egy 7600gs (AGP)re
És állandoan elmegy a kép (StanD By modba)No Signal , Input signal out of range select 1280*1024 75hz.
plz help meee :O :O :O :O

loree

(#733) KrAt válasza KrAt (#731) üzenetére


KrAt
veterán

Jó, nézzük máshogy: ki tud itt a PH!-n monitort szerelni :U

(#734) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A haver most csörgöt az LG 17es CRTje épp az előbb füstölt el. Ergo a monitor is füstel megy, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.
Még jó, h 3év rá a gari...

[Szerkesztve]

(#735) S.Sanya válasza KrAt (#733) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Szerelni bárki! :D :D
Javítani :F :F
Mond (írd) miben segíthetek?

Egyébként jó az aláírásod!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#736) S.Sanya válasza SzalaiG (#734) üzenetére


S.Sanya
tag

''Ergo a monitor is füstel megy, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.''


Ez így igaz! Ez egy örök érvényű axióma!

[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#737) KrAt válasza S.Sanya (#735) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi :R

A probléma az lenne, hogyha bekapcsolom a monitort (Samsung 795MB) akkor vízszintesen piros csíkok jelennek meg a képen. Főleg ott, ahol fehér hátteren vmilyen szöveg van (pl egy e-mail) és lesz egy ideig egyre több, majd 1-2 perc, és elmúlik..
Elvileg tipikus szériahiba, ha kell, tudok képet feltölteni..

(#738) zsigee


zsigee
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom egy Samsung Syncmaster 150N típusú monitorral.
Gyönyörű képe van, először, aztán 5-10 perc után elkezd ugrálni, tiszta fehér lesz az egész kijelző, majd újra van kép, stb. Mintha ''bemelegedés'' után nem tetszene neki valami.
Mi lehet a gond, tudtok-e olcsó-jó szervízt, mennyibe kerülne a javítás kb.
Előre is köszi, válaszokat-segítséget a zsigee@vipmail.hu címre várom.
Üdv.

Nem a mennyiség, és a minőség a fontos, hanem hogy sok legyen és jó!

(#739) Jacheeka


Jacheeka
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ACER monitorom ''17-es TFT (tipus talán 1703, nem tudom pontosan), a lényeg, hogy amikor bekapcsolom, egészen hallhatóan zúg. Ezt eddig nem vettem észre, pedig 1 éve megvan :)
Szerintetek mi lehet az oka, illetve mihez kezdjek vele?
A válaszokat köszi előre is.

(#740) S.Sanya válasza KrAt (#737) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Hát hogy széria hiba vagy sem (és ráadásul tipikus) azt nem tudom...
Egy Samsung szervízben dolgozó szaki biztosan helyből vágná...

Szerintem valamelyik belső tápfeszültség nem stabil, ill. késve áll be, ezért változik a képcső munkapontja. Ez lehet valamelyik elkó öregedésétől, kiszáradásától vagy esetleg egy ellenállás (potméter) hibájából. Esetleg crt paneli elkó(k) hiba. Esetleg egy kontakthiba, vagy végső esetben a képcső is lehet ...

Szóval sok lehetőség van rá. Egy pár méréssel biztosan behatárolható a hiba, de így csak a sötétben tapogatózás marad...

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#741) S.Sanya válasza zsigee (#738) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Ez valami kontakt hiba lesz. Itt valószínűleg a hőtágulás a felelős.
Amikor épp rossz, akkor egy jól irányzott koppintás a kávára és ha változik, esetleg meg is javul akkor tuti a kontakthiba.
Mivel elég messze vagy így ajánlani nem igazán tudok senkit, de nem kerülhet sokba a javítás (bár ez sokmindentől függ!!).

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#742) S.Sanya válasza Jacheeka (#739) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Itt valószínűleg a monitor saját (belső) kapcsolóüzemű tápja a ludas. Valamelyik trafó vagy tekercs vasmagja meglazult és ez zúghat, zizeghet. Ha vállalod a mecerát, és főlleg ha még garos, akkor vidd el egy szervízbe! Ha nem vállalod a macerát és nem zavar a zúgás akkor csak akkor vidd el ha végképp megáll! :D Lehet hogy egy jól irányzott ragasztó csepp megoldja a problémát, de az is lehet, hogy más hibát találnak...

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#743) kergetőző


kergetőző
csendes tag

hello,
valaki tud segíteni? van egy L5EX-TA monitorom, a képernyő alsó egyharmad részén nem jelenik meg normálisan a kép, hanem színes elhúzott csíkok vannak
bármilyen ötletet szívesen fogadok:)

(#744) kergetőző


kergetőző
csendes tag

nem írtam le, ez egy tft monitor

(#745) KrAt válasza S.Sanya (#740) üzenetére


KrAt
veterán

Jó akkor így szép magyarul: megtudod csinálni (ill megpróbálni? :B )

(#746) Jacheeka válasza S.Sanya (#742) üzenetére


Jacheeka
csendes tag

Köszi a választ Sanya :)
Ha a zúgás nem zavar, és nem akarom elhurcolni egy szervízbe (gari már lejárt sajna), akkor lehet valami bajom tőle ? Tudom hülye kérdés, láma vagyok, de nem szeretném ha az arcomba robbanna, vagy szétsugározná a fejem :)

(#747) taklasz


taklasz
csendes tag

Sziasztok!

Van egy CTX 17 colos, CRT monitorom. Egyik napról a másikra a következő lett a hibája: 10-15 perc után csattan és megremeg a képe, mint a mikor a képfrissítést állítom rajta, majd egyre sűrűbben, végül a képernyő is elsötétül. Újra bekapcsoláskor ugyanezt végigcsinálja.
Levettem 60 Hz-re a képfrissítést 85-ről, ugyanaz a probléma továbbra is. Degauss is volt, az sem segített.
Javítható?

(#748) moonguru válasza taklasz (#747) üzenetére


moonguru
őstag

Sajnos elég kicsi rá az esély de nem lehetetlen! :)

Monitor Guru!

(#749) S.Sanya válasza KrAt (#745) üzenetére


S.Sanya
tag

Igen. Nagy valószínűséggel :)


[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#750) S.Sanya válasza Jacheeka (#746) üzenetére


S.Sanya
tag

Nem, Neked semmi bajod nem lehet tőle! Robbani nem tud... sőt sugározni sem ;)

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.