Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) tPedro_ válasza S.Sanya (#350) üzenetére


tPedro_
őstag

Értem.

Meglátom mi lesz, lehet hogy van ismerős aki meg tudja nézni, szervízben sztem túl sokat leakasztanának, egy ilyen öreg moncsira meg nem szívesen költenék annyit.

Közben viszont előjött még egy hibajelenség.
Olyasmi csíkok vannak a képernyőn mintha bemágneseződött volna, de nem használ a lemágnesezés, nem színesek, asszimetrikusak.

Itt egy kép amin elég jól látszik. Félkör alakú vonalak, kb a képernyő felső 3/5-e felett felfele görbülnek, alatta pedig lefele.
[link]

Lehet ez valami frekvenciaprobléma? Összefügghet a szellemképpel?

[Szerkesztve]

(#352) tPedro_ válasza tPedro_ (#351) üzenetére


tPedro_
őstag

már nem tudtam szerkeszteni

Most vettem észre, hogy ezek a furcsa csíkok a képfrissítési frekvencia növélésével sűrűsödnek. ( 60Hz-nél meg vibrálnak is )

(#353) S.Sanya válasza tPedro_ (#351) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Nézd meg ezt: [link] , egészen pontosan a #763-as hsz. Egy órával ezelőtt itt is pont erről volt szó. Ami a képeden látszik az is ez.

... hú, de titokzatos vagyok.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#354) S.Sanya válasza tPedro_ (#352) üzenetére


S.Sanya
tag

Igen, attól is függ.


...és hogy mi is ez??? Hááát a MOIRE !!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#355) Temerti válasza Winner_hun (#349) üzenetére


Temerti
tag

Az a jó mikor az egész utca hallja hogy ütöm a monitort :D Bár mostmár piros kék zöld invertált, és egyéb színárnyalatokban is pompázik...

(#356) ati888


ati888
senior tag

a száradó kondik milyen hibajelenségeket produkálhatnak? lehet közük az élességhez vagy fókuszhoz?

(#357) tPedro_ válasza S.Sanya (#354) üzenetére


tPedro_
őstag

Köszi a segítséget.
Ezt a moire jelenséget majdnem teljesen sikerült eltüntetnem.
Már csak a szellemkép van hátra.

Egyébként arra van valami magyarázat hogy árnyékol kábelell jobban szellemképes?

(#358) S.Sanya válasza Temerti (#355) üzenetére


S.Sanya
tag

OKÉ!
Ütögesd csak. De óvatosan. A képcső egy érzékeny jószág. A sok ütögetéstől belül megsérülhetnek az elektron ágyúk vagy elszakadhatnak a fűtőszálai, még rosszabb esetben levállhat a maszk... és az elektronika sérüléseiről még nem is beszéltem.
Hajrá!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#359) S.Sanya válasza ati888 (#356) üzenetére


S.Sanya
tag

Igen, lehet közük az élességhez és a fókuszhoz is, mint bármi máshoz is!
Rengeteg kondi van egy ilyen masinában és ebből kifolyólag bármilyen hibát tudnak okozni. Szinte minden hibát fel kellenne sorolnom, de nincs értelme, ill. rossz a kérdés!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#360) S.Sanya válasza tPedro_ (#357) üzenetére


S.Sanya
tag

Nincs mit!

Én még nem találkoztam ilyen hibával, mármint, hogy a kábel miatt legyen szellemképes egy monitor (lehet, hogy keveset javítottam :U , vagy csak egyszerűen azok amik nálam jártak ebből a szempontból mind jók voltak!). Nem elképzelhetetlen, de lesz ott valami más gond is (fókusz, konvergencia). Egyébként pont erre valók a monitor teszt progik!


... Jut eszembe. A fényerő növelésével egyre jobban előjön a szellemkép :F
Ha igen, akkor sajna a képcső kezd ''fáradni'' és ezzel nem igazán lehet mit tenni ill. nem biztos, hogy érdemes! Egyéb más esetben egy jó szerelő csodákra képes!

[Szerkesztve]

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#361) Temerti válasza S.Sanya (#358) üzenetére


Temerti
tag

Azt nem tudod hogy egy monitornak mitől van hogy nagyon homályos és elmosódik? mindenféle beálíltással vacakoltam de semmi eredmény...

(#362) S.Sanya válasza Temerti (#361) üzenetére


S.Sanya
tag

Így a távolból elég nehéz ezt megmondani. Amennyiben külső beállításokkal nem lehet jó képet elérni, akkor belül van a hiba :D :D Ez valószínűleg fókusz, nagyfesz vagy esetleg a videó (képcső) áramköri hiba. Itt egy pár lehetőség: megváltozott a táp, sorkimenő/sokszorozó hiba, kh, kondik (az előzőekben emlegetett kiszáradás), a képcső állapota, stb. Szóval sok minden lehet...

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#363) Temerti válasza S.Sanya (#362) üzenetére


Temerti
tag

Oksi, ez is elég, valószínű focizni még jó lesz vele a réten :DDD amúgyis egy régi compaq v50

(#364) _Gudella válasza Temerti (#363) üzenetére


_Gudella
senior tag

Üdv

Miután a monitorom állt két hetet bekapcsolás nélkül az asztalon, a következő bekapcsolástól kezdve az a hiba áll fenn, hogy ha DVI-vel van bekötve, akkor teljeen hiányzik a zöld csatorna. Először a kábelre gyanakodtam, de kipróbáltam másnál a DVI kábelt, és az működött.

A monitor egy AG NEOVO S-19. Tudtommal három év garancia van rájuk, ha így van akkor még van hátra egy kevés, de nem találom a papírjait :Y (egyébként a Mikland-ban vettem)

Van valakinek valami ötlete mit kezdjek vele?

(#365) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Egy LG F700B monitorom van, ami kb. két hete azt csinálja, hogy bekapcsolás után ciripelő hangot hallat. Először azt hittem, hogy a ház tápja csinálja, de körbejárva a gépet rájöttem, hogy a monitorból jön. Közvetlenül bekapcsolás után hangosabb, majd halkul, de úgy vettem észre, hogy nem hagyja abba soha, hanem folyamatosan tücsköt játszik :(

Más problémát nem fedeztem fel rajta, tehát a képe, színek nem változtak. (Színekkel korábban járt szervízben, valami forrasztás engedett el, de azóta azzal nincs gondom)

Hozzáértők szerint ezt mi okozhatja?

Ha minden igaz, van még rá gari, mert 3 évet adtak rá. Megkeresem a papírjait, aztán ha még van rá gari, akkor viszem szervízbe, de ha nincs, tudnátok vmi tippet adni? :U

:R

(#366) Rive válasza _Gudella (#364) üzenetére


Rive
veterán

Van valakinek valami ötlete mit kezdjek vele?
Azaz: ha analóggal van bekötve, akkro minden OK?
Szerintem próbáld ki más géppel, aztán vidd vissza mihamarabb garba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#367) Rive válasza dbius (#365) üzenetére


Rive
veterán

Hozzáértők szerint ezt mi okozhatja?
úgy egy negyedórás üzemeltetés után csinálj egy degauss-t, és közben figyelj. A tapasytaltakról referálj.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#368) _Gudella válasza Rive (#366) üzenetére


_Gudella
senior tag

igen, analóggal semmi gond. A videokártyámat kipróbáltam másnál, ott nem volt gond. A kábelt is kipróbáltam másnál. A monitort még nem volt lehetőségem de így már csak az marad...

Az a gáz, hogy hamarosan úgy lesz elrendezve a szobám, hogy 5 méteres kábellel kell bekötni, az meg már elég szar lehet analógban...

[Szerkesztve]

(#369) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Van egy karcos Samsung 959 NF -em és itt egy hasonló topicban javasolták a conrad.hu -n található karceltávolító spray-t. Valaki próbálkozott már ezzel??? Sikerrel?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#370) dbius válasza Rive (#367) üzenetére


dbius
veterán

Ok. este megnézem és jelzek! :R

(#371) axlrose32 válasza Hun'reeth (#369) üzenetére


axlrose32
őstag

A gond,hogy ennek a tipusnak a képcsövén egy fólia található,és ez sérült!
Erre nem léteznek csodaszerek,max a fólia cseréjével orvosolható.

06703896891

(#372) Temerti válasza axlrose32 (#371) üzenetére


Temerti
tag

Milyen vastag egy ilyen fólia?

(#373) dbius válasza Rive (#367) üzenetére


dbius
veterán

Nos, megnéztem, többször is kipróbáltam. Hát nem tudom, én nem vettem észre semmit, ugyanúgy megcsinálja a degausst, mint eddig. A képernyő visszaállt előtte lévő pozícióba, a színek is rendben vannak. :U

(#374) axlrose32 válasza Temerti (#372) üzenetére


axlrose32
őstag

Mint az épület ablaküveg fóliázásban használatos!
Ha kiveszed a csövet a műanyagkávából,meglátod!

06703896891

(#375) axlrose32 válasza dbius (#373) üzenetére


axlrose32
őstag

Nem is degauss problémája van!

06703896891

(#376) dbius válasza axlrose32 (#375) üzenetére


dbius
veterán

Ezt azért gondoltam. Csak azt hittem, hogy észlelni v. hallani fogok vmi szokatlant ennek hatására. (lehet, hogy jobb is, hogy nem látok, hallok különbséget? :U)

(#377) Rive válasza dbius (#373) üzenetére


Rive
veterán

Ilyenkor nem jelentkezik a ciripelés?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#378) dbius válasza Rive (#377) üzenetére


dbius
veterán

mint mondtam a ciripelés folyamatosan megy,csak elején hangosabb, később halkabb (egészen pontosan bekapcsolás után a leghangosabb,majd folyamatosan halkul, de nem szűnik meg) enélkül is.
A ciripelés hangját a degauss kétszeri kattogása ezen a monitoron elnyomja...

(#379) Rive válasza dbius (#378) üzenetére


Rive
veterán

OK. Ez valószínűleg valami szűretlenségből (kondiszáradásból) adódó cirip lehet. Hosszú távon okozhat gondokat. Azért kértem, hogy nézd meg a degauss-t, mert az is efféle lecsengő jellegű áramot (és hangot) hoz létre. De ezt akkor ki lehet zárni.

Azt nézd még meg, hogy ha melegen indítod a monitort, akkor a hideg állapothoz képest mennyire és meddig hallatszik a cirip. Ha minden stimmel, akkor kevésbé és rövidebb ideig. Ez esetben majd vidd be valamikor valami szervízbe kondizásra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#380) dbius válasza Rive (#379) üzenetére


dbius
veterán

:R ugy lesz!

(#381) Debilon


Debilon
addikt

hali!

vettem egy Samsung 797MB-t, a probléma az vele, hogy nemigazán tudom beállítani..

a magictune el sem indul, akármit csinálok vele, hibával kilép (XP Prof SP2)

a képe nagyon tetszik (főleg a lecserélt 14''-os után), de a kép alsó széle felfelé domborodik kicsit, nem túl feltűnően de látható..a felső széle pedig mintha lefelé ''belógna''..

a Nokia monitor teszt programot ha elindítom, akkor az alap képernyőnél, a 4 sarkában levő kis körök, amikben a ''fullscreen'' felirat van azok is érdekesen néznek ki..
a bal oldali alsó/felső mintha meg lenne nyújtva, a jobb oldali alsó/felső meg mintha kicsit össze lenne nyomódva

valamint mintha a kép jobb széle és a bal alsó sarka mintha kicsit sötétebb lenne..

a saját driver-ét feltettem hozzá a CD-jéről és 1024x768 32bit 100Hz-en használom, egy Geforce 4 Ti4200 hajtja

van erre valami okosság?
vagy csak nekem szokatlan ennyire a 8 évnyi hagyományos képcső után?
mert pécsre visszacipelnem kicsit macerás lenne, bár nem megoldhatatlan..

amúgy az lehet, hogy a hangszórókban levő mágneses árnyékolás megszűnik egy idő után? ugyanis a monitor mellett vannak a hangszórók.

a linken a nagyvonalakban lerajzolt jelenlegi kép van, így lerajzolva ijesztőbb mint a valóban:D

[link]

ezen pedig a nokis monitor test alap képe:

[link]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#382) Rive válasza Debilon (#381) üzenetére


Rive
veterán

Először is: ha hagyományos (domború) képcsőhöz vagy szokva, akkor keríts valakit, aki síkképcsöves CRT-vel dolgozik, és vele nézesd be a monitort. A domború->sík átállás sokakat zavar elsőre. A monitor beállításaival több képgeometriai hibát ki lehet küszöbölni. Járassátok negyed/fél órát a monitort, aztán uccu neki, állítsátok be a NokiaTester képe alapján a geometriát.

Mármint, miután eltávolítottátok a hangszórókat, és nyomtatok néhány degauss-t :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#383) Debilon válasza Rive (#382) üzenetére


Debilon
addikt

a hangszórók az előző monitornál nem okoztak gondot, meg elvileg árnyékoltak de félrepakolom őket:) milyen messze?:D mert a zsinór hossza véges..
10-20 centi már elég?

a múlt szerdán vettem a monitort, azóta elég sokat ment..ma pl. már jó 4 órája megy folyamatosan

degauss volt már párszor, mert a lemágnesezés nekem is eszembe jutott..nem nagyon volt eredménye..:(

a beállítás:
az tökjó, egy csomó dolgot lehet állítgatni a menüben, amikről halvány gőzöm sincsen, hogy mi micsoda:( hiába olvastam el a manual-t, a leírásokból ezekre a dolgokra nem találtam megfelelő eszközt.

például, hogy a alsó/felső szélének a hajlását mivel tudom kiegyenesíteni..
vagy hogy a felső széle jobboldalának lefelé, és az alsó széle jobb oldalának felfelé irányát mivel tudom kiegyenlíteni.

azis fura, hogy csináltam egy képernyő mentést böngésző ablakról, és az Irfanview 1032x768-nak írja a méretét..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#384) Rive válasza Debilon (#383) üzenetére


Rive
veterán

Hangszóró: fél-egy méter ajánlott. Legalább a beállítás idejére!

Járatás: ez nem strapacélra kell, hanem, mert a monitoroknál az első negyed/fél üzemórában, bemelegedés alatt még változhat a képgeometria meg a szín, fényesség. Szóval csak üzemmeleg monitoron célszerű állítani.

Tényleg keress valakit, aki hozzászokott a síkképcsövekhez, és ismeri a beállításokat. Sokkal egyszerűbb lesz. Így távolról semmit se tudok mondani, hogy mit kell állítani. A monitor menüjét (lehetőségeit) se ismerem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#385) Debilon válasza Rive (#384) üzenetére


Debilon
addikt

ok, megpróbálom odébbteni a hangszórókat..

nem nagyon van sajnos aki hozzá van szokva a síkképcsőhöz és tudna segíteni nekem ebben a beállítás dologban..

megnéznéd ezt?
ezen vannak a beállítási lehetőségek az OSD menüben..
[link]

ezek között nem találtam olyat ami segíthetne nekem:(

köszi a tippeket! :)
ha más nem marad beszélek a bolttal, hogy mi a helyzet..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#386) Rive válasza Debilon (#385) üzenetére


Rive
veterán

Ebben a menüben tényleg nincs semmi hasznos... Nézesd meg azokat a köröket még valakivel, aztán csörögd a boltot. Nem tudok jobb tanácsot adni :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#387) Debilon válasza Rive (#386) üzenetére


Debilon
addikt

köszi..ez lessz...

az előbb visszalőttem a default beállításokat, de azzal is ugyanaz az eredmény :(
ami a rajzomon volt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#388) Debilon


Debilon
addikt

bocs, hogy még mindig ezen rágódom..

a monitortól kb. 30 centire van mellette az asztalom a gépház..
ez zavarhatja?

létezik, hogy ez a monitor érzékenyebb a mágneses zajokra, mint az előző?

amúgy 2 degauss után a bal alsó sarokból mintha eltűnt volna a sötét folt.. és a jobb oldalon is csak a felső sarok tűnik olyannak.. tiszta x akták..

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#389) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok! Egy Samsung Syncmaster 1100p+ monitorom van, és a következő dolgot vettem észre: kb. 20 másodpercenként vibrál a kép. Ez úgy néz ki, hogy kicsit sötétebb lesz, aztán 20mp elteltével visszaáll normálra, aztán megint. Nem mindig csinálja ezt, de van amelyik alkalmazás futásakor elég gyakran. Ez mitől lehet? Kezd meghalni a monitorom?

(#390) Rive válasza Fjoe (#389) üzenetére


Rive
veterán

Mivel alkalmazásfüggő a dolog, a szokásos javaslat: minenekelőtt próba másik géppel, hogy gép vagy a monitor-e a hunyó.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#391) Fjoe válasza Rive (#390) üzenetére


Fjoe
tag

Kösz a tippet. Másik géppel nem is, de másik monitorral ki tudom próbálni! Viszont tegnap pl csinált olyat, hogy futtattam 1 ablakban megjelenő ''játékot'', itt vibrált a kép, ezután megnyitottam 1 böngészőt, de ott is vibrált a kép, majd utána már filmnézés közben is! VGA probléma is lehet? mert nem rég cseréltem videokarit és az előzővel nem csinálta.

(#392) Rive válasza Fjoe (#391) üzenetére


Rive
veterán

Bármi lehet, szóval mindenekelőtt próba másik géppel.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#393) Fjoe válasza Rive (#392) üzenetére


Fjoe
tag

Okksa, meló után haza és következik a teszt :D

(#394) Temerti


Temerti
tag

Van nekem egy Belinea moncsim, ami 8-9 féle színben pompázik, de oylan 5-6 ütésre helyreáll. Viszont már nagyon untam, így inkább félretettem 4 napig. Ma szükségem volt rá, így beszereltem a helyére. Azóta egyszerse kellett ütni... Pedig ma is pihent már fél órát, és semmi baja. Ez mitől lehet? :F

(#395) Fjoe válasza Temerti (#394) üzenetére


Fjoe
tag

Melóhelyen volt hasonló tapasztalatom egy proview moncsival :D ott szervíz lett a vége, mert a végén már nem volt kép 1általán. Vmit megforrasztottak benne emlékeim szerint, de ez már rég volt.

(#396) Temerti válasza Fjoe (#395) üzenetére


Temerti
tag

Régi kistv-mel is volt már ilyen, két diódát kicseréltek azt kész... akkor volt az 6k... Azért egy 5k-t érő moncsit inkább nem javíttatok meg. :DDD

(#397) Fjoe válasza Temerti (#396) üzenetére


Fjoe
tag

Aha :D
Amúgy az én problémám sajna nem oldódott meg! Úgy néz ki, hogy 100hz-en vibrál csak így a kép! az esetleg közrejátszhat, hogy nem tettem fel a monitor driverét?

(#398) Fjoe


Fjoe
tag

Amúgy gyakorlatilag olyan a hibajelenség a monitoromnál, mintha a fényerő menne lejebb pár másodpercre. Először normális fényerejű a kép, majd szabálytalan időközönként sötétebb lesz, mintha lejebb venném a fényerőt. Ez 1-2 másodpercig tart utána visszavált normálra. 100hz-en elég gyakori, 75hz-en egyáltalán nem jön elő, eddig még 85hz-en sem tapasztaltam, bár már kezdek paranoiás lenni...

(#399) S.Sanya válasza Fjoe (#397) üzenetére


S.Sanya
tag

Nem.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#400) S.Sanya válasza Fjoe (#398) üzenetére


S.Sanya
tag

Ezt a hibát nem valószínű, hogy kívülről lehet javítani! Lehetséges hiba okok: kh esetleg - eme topicban oly sokszor elhangzott - ''száradó'' kondi(k). Nézesd meg valahol!

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.