Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) 2o1i


2o1i
senior tag

Egy kis problémám van a monitorommal (Samsung 710T). Minél tovább van bekapcsolva a monitor, annál erősebben látszódik egy világos csík rajta. Ha kikapcsolom hosszabb időre és újra bekapcsolom eltűnik a csík, de egy idő után megint kezd látszódni.
Nem videokártya, nem driver és nem kábelhiba. Valakinek vmi ötlete hogy mi lehet ez?

[link]

(#802) #43960832


#43960832
törölt tag

Hali!
Nekem van egy 15''-os Samtron 56E-m, és hiányzik a zöld szín belőle. A kábelt már kicseréltem, nem az a gond. Tudok vmit kezdeni vele? Kössszke. :)

(#804) Beretta 92R


Beretta 92R
tag

931BF monitorom van és 60 vagy 75 HZ-en érdemes e használni?
Mert a driver feltétele után csak a 60 Hz-et engedi beállítani, kivéva ha a ''monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok megjelenítése'' be van kapcsolva mert akkor a 75Hz-is megy.

(#805) giba válasza (Bundás) (#800) üzenetére


giba
tag

Megoldódott a problémám. Driver hiba volt.
2 óra telepítés unistall újrarakás és ez kb 5 ször 5 féle driverrel megoldotta a problémát.

Köszi

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#806) Rezuhu


Rezuhu
aktív tag

A problémám annyi lenne, hogy van egy Acer AL1721 17''-os monitorom. Tegnap néhányszor ''elment'' a kép róla. A táp lesz a bibi, mert áramot sem kapott egyáltalán, a gombok feletti kis lámpák sem világítottak. A tápot kihúztam, és eléggé meleg volt.
Azóta hol van rajta kép, hol nincsen.
Jól gondolom, hogy a táp a ludas?
Lehet ilyen tápot külön is vásárolni?
Ha igen, mennyiért, és hol?
Ha ezt nem tudom megoldani, marad a monitor vásárlás, ami nem jönne jól, és jó monitorra nincs is elég pénzem sajna :(
A válaszokat előre is köszönöm.

(#807) Nordik


Nordik
őstag

Lenne egy problémám a monitorommal, a típusa: Samsung SyncMaster 753s 17'' CRT. Szóval a monitor képének a szélétől és sarkaitól ilyen lilás-zöldes árnyalatok vannak. A közepe felé a monitornak már kititsztul, ott a kép színe már normális. Képernyőmentést csináltam, másik gépen, másik monitorral meg lett nézve a kép, és ott nem volt ez, szóval nem videokártya hiba gondolom. Esetleg megtudnátok mondani, hogy mi lehet a baja a monitornak, javítható -e még vagy cserélhetem le. Ja és a monitor pihent is vagy fél napot, többször bekapcsoltam stb, de nem javult. A válaszokat előre is köszi! :R

(#808) monitoros válasza Rezuhu (#806) üzenetére


monitoros
csendes tag

Üdv.
A szineltolódás oka: vagy mágnes van a monitor közelében, vagy a cső nyakán lévő eltérítő tekercsed menetzárlatos. Ha utóbbi, a jelenség durvulni fog.

(#809) FaTHI


FaTHI
őstag

Helo mindenki! Vettem 1 Lg Flatron F920B Moncsit kb.1 hónapja. 1152x864/100Mhz -en használom.
Tegnap elkezdett Sipolni, ma bekapcsolás után kb.30-perc-után megint elkezte. Mi lehet a baj??? U.I.: Ahogy észrevettem nem mindig sipol pl. ma sipolt egy fél órát aztán most 1-2 orája csendben van,de ez vhogy még nem nyugtatott meg!!

(#810) biji válasza FaTHI (#809) üzenetére


biji
csendes tag

FaTHI !

A Belinea monitorommal jártam hasonló képpen. Először azt hittem,hogy
a sorkimenő trafó, de nem . Egy kis szaros tekercs rosszul volt lelakkozva
az sípolt. /Nagyon idegesítő és bosszantó/

Jani

(#811) FaTHI válasza biji (#810) üzenetére


FaTHI
őstag

Helo! ÉS nálad folyamatosan sipolgatott,vagy csak néha-néha? Most arrébb raktam a kis hangszorokat, és mellette volt a hálozati eloszto is , és most (Ma) nem csinálta a sipolást!
Üdv.

[Szerkesztve]

(#812) biji válasza FaTHI (#811) üzenetére


biji
csendes tag

Szia!
Sípol - fütyül kb: 1 KHz- en , emlékeim szerint. 3 éve volt , azóta semmi baja.
Előszőr naponta 5 percet, később már folyamatosan sípolt.Szerintem véletlen, hogy
abbamaradt a fütty, ha elkezdi ismét vedd le a hátulját és egy szigetelt szerszámmal
/ jó a filctoll is /érintsd meg a tekercseket. Ha szerencséd van , megtalálod.
Sok sikert !

Jani

(#813) greatchaos


greatchaos
addikt

egy gyors kérdésem lenne

menyik jelzi a képfrissítést tft monitornál?

Tr 15ms/ Tf 20ms

most ez 15ms-s, vagy 20m-s???

(#814) kisninja válasza biji (#812) üzenetére


kisninja
őstag

Azért ilyen tipekket ne nagyon adogassunk !!! Aki nem ért hozzá az nyúljon bele 230v halálos nembeszélve a nagyfesz dolgokról.
Nem csak neked szólók csak egyre többször olvasom hogy bárki bátran szedje szét, ha kicsit ért hozzá akkor jó de külömben ne.
Köszönöm :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#815) FaTHI válasza biji (#812) üzenetére


FaTHI
őstag

Helo mindenki! Már két napja hogy nem sipol ujra a moncsi, de ha elkezdi és folyamatosan ezt ''játsza'' visszaviszem gariba!! Amugy én arra gyanakszom hogy a mellette lévö eloszto lehetett a ludas,hiszen ahogy olvastam nem tanácsos közel rakni! Vagy nem igaz???

(#816) Skyer


Skyer
senior tag

Ez milyen hiba lehet? [kép] Bocsi az átkozottul nagy képért!

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#817) ProdyG


ProdyG
senior tag

Hi, van egy 21-es Compaq P1210-es monitorom, pár napja mozog a kép néha magától. Zoom-olgat ki-be. Minden felbontáson csinálja, ha a monitor szélét nézem 1-2 centit mozog. Teljesen olyan ,mintha a zoom funkciót használnám ki-be. Valaki tapasztalt már ilyet?

(#818) greatchaos válasza Skyer (#816) üzenetére


greatchaos
addikt

mágnesezd le, sztem az a baja... nem volt hagszóró mellette?

(#819) WillChi válasza greatchaos (#818) üzenetére


WillChi
senior tag

Szerintem most is van mellette, az lehet a hiba.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#820) Skyer válasza WillChi (#819) üzenetére


Skyer
senior tag

Két kis hangfal van a TFT-m mellett..Gondoljátok hogy az lenne a baj? hova rakjam ha nem mellé?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#821) WillChi válasza Skyer (#820) üzenetére


WillChi
senior tag

Távolabb, bár ha ez nem CRT, hanem TFT, akkor ilyennel még nem találkoztam. Mindenesetre egy próbát megér.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#822) biji válasza kisninja (#814) üzenetére


biji
csendes tag

Szia!
Egyetértek veled. Akinél nincsennek meg az alapok az ne fogjon bele !!!
A nagyfesz. része a monitornak kb: 25 KV Kellemetlen a tapintása.
A legbiztonságosabb ha elviszi szervízbe.
/ egy kis hozzáértést feltételeztem /
Üdv

Jani

(#823) Skyer válasza WillChi (#821) üzenetére


Skyer
senior tag

Akkor milyen jellegű hiba lehet? Nemtudom milyen hardverre gyanakodjak mert a jelenség váltokozva jön elő bizonyos helyzetektől függletlen. Főleg akkor ha erősen levan a gép terhelve. (legalábbis így tünr). A csikok viszont minden esetben ugyan ott vannak és olyasmi jelleggel mintha egy bizonyos szin árnyalat menne ki. Lehet megkérdem ott is majd ahol vettem, de előbb inkább itt kérem főleg a szakik véleményét .:) köszi! :R

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#824) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Eizo T966-om. BNC-s kábellel szeretném használni, mert azzal jobban tetszik a képe.
Ha az van bedugva a win boot-kor, akkor nem ismeri fel alapból a monitort. Vagy alapértelmezettnek vagy plug and play-nek állítja be, ezzel nem is lenne gond ha frissítéseket tudnám állítani, de nem tudom. Azt hiszem ilyenkor fel tudom tenni a driverét, de sajna, akkor sem állítja a képfrissítést.

Ha bedugom a rendes tűst, akkor automatikusan beállít mindent indításkor. És ha simán menet közben megcserélem a kábeleket, akkor a bnc-sen is minden kafa. Megy az másik kábellel beállított frissítés.
(Csak ugye nem szeretném állandóan minden indítás után cserélgetni a kábeleket, lehet nem hálálná meg a monitor sem és a vga sem.

Tudtok ebben segíteni nekem.

Már az is jó lenne ha a frekit tudnám alapértelmezett vagy plug and playen állítani, de bnc-vel nem megy. (a refreshlock progit már próbáltam)

üdv ddanger

(#825) reset


reset
senior tag

Gyerekek!

Pár napja cseréltem le a CRT-monitoromat LCD-re (ViewSonic VP930-ra). Csodálatos minden, de ezzel n e m t u d o k b e l é p n i a B I O S - b a.....Mintha olyasmi jelre várna, amit csak a Windows-ból kap meg. Egyszerűen sötét marad a kijelző és Escape-t kell nyomogatnom, hogy kikerüljek a fekete lyukból...Mondjatok már valami megoldási javaslatot!

(#826) Racecam válasza reset (#825) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Válasz a VP930-as topicban.
De ide is beteszem, hátha másnak is lenne hasonló problémája.
Ez akkor szokott előfordulni, ha a videokártya video kimenetére TV van kötve. Ilyenkor ki kell húzni a kábelt a videokártyából. A másik eset, ha tunerkártya van a gépben, és ehhez koax kábel van csatlakoztatva. Ilyenkor is a kábel eltávolítása segít.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#827) mcadam


mcadam
csendes tag

Nekem még a multhéten elromlott a monitorom (LG 17''), aztán kénytelen voltam levinnni a szervizbe mert én hiába szedtem szét. Nem jutottam semmire. Aztán 1 hét múlva megis javították 6000 ft-t :((( . Remélem még azért jóideig nem lesz megint vele problémám.

Speed Up!

(#828) reset válasza Beretta 92R (#804) üzenetére


reset
senior tag

Ugyanez a helyzet nálam is, és szerintem még sokaknál.
Én 1280x1024@75 Hz-en használom.
[ViewSonic VP 930/GeForce 6800 GT/ForceWare 84.56]
Ha a moncsi és a VGA vezérlő gyári specifikációjába belefér, akkor nem lehet baj. Játékra, multimédiára jobb lehet ez a képfrissítés. Nálam a 85 Hz feletti frissítéstől óv a gyártó.



[Szerkesztve]

(#829) zoolii


zoolii
tag

Ha esetleg erre a probléma tudnátok válaszolni, kérlek segítsetek:
a ,,tünet'': néha elkezd sípolni a monitor viszonylag hangosan, majd közben, ezt már kétszer tapasztaltam, a monitor tetejéről fekete csíkok kezdeneke lefelé vándorolni. Távolságuk kb . fél cm. Ha eláll a hang, ezek is megszűnnek. Kb egy ilyen 10 sec-ig tart.
A monitorom egy LG F700B, videokártya egy 2 hónapos Club3d 7600 GS DDR 2 256 MB.
Az még érdekes , hogy előző karival, egy ATi 9200 SE-nel ezt nem tapasztaltam.
De kezdetbne az új kártyávan nem léptek fel ezek... Játék közben nem találok hibákat.
:F

(#830) murcicomp válasza biji (#812) üzenetére


murcicomp
csendes tag

Helló

Melesleg a tekercsek melett lehet még más is pl egy opto a tápban így azt nyomogathatja nem fog elhallgatni, szal elég nehéz lehet egyes esetekben megtalálni az zaj forrását, bár legtöbbször tényleg valamilyen tekercs kezd el zenélni! Megfelelő ovatosság meg soha sem árt, persze hozzáértés sem!

Márk

...Atyám és mit tudnál csinálni egy oldalbordából?

(#831) Bass


Bass
addikt

Halgoklik a moncsim??? Van egy LG FLATRONez T710PH-m és a mai nap elkezdett furcsán viselkedni,nem rendszeres időközönként elkezdett a képernyő furcsán viselkedni,nem is tudom hogy írjam le,olyan mintha a képenyő két széle össz akarna ugrani,néha bevillan rendszertelen helyen és megremeg,kicsit olyan mintha használnám a monitor lemágnesezését de nem annyira,tapasztalt már valaki ilyet?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#832) Nordik válasza monitoros (#808) üzenetére


Nordik
őstag

Bocs, hogy még csak most írok. :B Valószínüleg az van amit te mondasz, és a jelenség egyre durvábban jön elő. Javulást egyáltalán nem tapasztaltam. Javítható még a monitor, esetleg mennyiért, vagy mehet a kukába avagy alkatrésznek? :(((

(#833) S.Sanya válasza Bass (#831) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Hasonlóképpen jártam én is pár hónapja. Az a sajátom volt, szintén egy LG. Összeugrott néha vízszintes irányban kb. 0,5-1 centit a kép, majd megjavult. Ez így ment egy pár hétig, majd végleg összement a kép. Na ekkor már kénytelen voltam megjavítani...
Egy apró kis kontakhiba miatt - lusta voltam szétszedni... - a végén elszált egy pár alkatrész, amit cserélni kellett. Persze, ha előbb szétszedem, akkor olcsóbban megúsztam volna.
Úgyhogy javaslom, hogy minél előbb vidd el egy szerelőhöz, még talán olcsón megúszod!

Hiába... szervízesek, javítók átka: a saját dolgokra soha nincs elég idő...

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#834) S.Sanya válasza ProdyG (#817) üzenetére


S.Sanya
tag

Hi!
Hát, szerintem erre is ráillik az előző hozzászólásomban leírtak.

Ez is - nagy valószínűséggel - egy kh lesz.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#835) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Erre tudtok mondani valamit?
[link]
ez meg a folytatás:
[link]
:R

(#836) ddanger


ddanger
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Eizo T966-om. BNC-s kábellel szeretném használni, mert azzal jobban tetszik a képe.
Ha az van bedugva a win boot-kor, akkor nem ismeri fel alapból a monitort. Vagy alapértelmezettnek vagy plug and play-nek állítja be, ezzel nem is lenne gond ha frissítéseket tudnám állítani, de nem tudom. Azt hiszem ilyenkor fel tudom tenni a driverét, de sajna, akkor sem állítja a képfrissítést.

Ha bedugom a rendes tűst, akkor automatikusan beállít mindent indításkor. És ha simán menet közben megcserélem a kábeleket, akkor a bnc-sen is minden kafa. Megy az másik kábellel beállított frissítés.
(Csak ugye nem szeretném állandóan minden indítás után cserélgetni a kábeleket, lehet nem hálálná meg a monitor sem és a vga sem.

Tudtok ebben segíteni nekem.

Már az is jó lenne ha a frekit tudnám alapértelmezett vagy plug and playen állítani, de bnc-vel nem megy. (a refreshlock progit már próbáltam)

üdv ddanger

(#837) Bass válasza S.Sanya (#833) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm.Mennyi volt a javítás(csakhogy nehogy átverjenek)?:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#838) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok!

A gépem nem ismeri fel a monitorom,csak annyit ír ki,hogy alapértelmezett monitor :Y
A problémám ezzel csak annyi,hogy eddig szépen ki volt írva,hogy LG 17'' E700B monitor,most meg semmi. Még Everestben sem... Mi lehet a baj? Vettem egy új videokarit,működött vele. Felraktam a Coolbits-et. Ez teljesen hazavágta a monitort,pedig nem is állítottam rajta semmit.A monitor teljesen elszürkült. Azóta csak alapértlemezettként érzékeli. (coolbitset leszedtem és újraraktam a videokari driverét)

pls help :R

meg ha rányomok az nvidia control panelre,akkor elsötétül minden kb 1-2 másodpercre és csak utána jön be a panel. Tiszta hülyeségeket ír ki. Pl 1024*800-ban 200Hz-re is rakhatnám a monitort,ami enyhén szólva hülyeség....amugy 85-t tud maximum

[Szerkesztve]

(#839) Rexfelugyelo


Rexfelugyelo
csendes tag

Üdv!

Adott a következő páros: FujitsuSiemens ScaleoView W19-01 monitor és egy Ati Xpress 200 integrált videokártya (ASUS Pundit P1-PH1 barebone gép, ASUS alaplap).
A probléma, hogy DVI kimeneteiket összekötve nem kap jelet a monitor. Ha a VGA-n vannak összekötve, akkor működik, de hát ha már megvan a lehetőség a DVI használatára, miért ne próbálná meg az ember.
Valami ötlet, tipp, tapasztalat, miért nem működik, ha csak egyszerűen összeköti az ember a gyári kábellal (illetve egy másik kábellal szintén kipróbálva) a monitort a videokártyával?
Előre is köszi,

Rex

(#840) (Bundás) válasza Elydan (#838) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hmm, meg kéne nézni másik gép esetén mit csinál, ha ott működik, akkor tuti szoftveres a hiba. Illesztőprogramokat kéne törölni, de lehet csak Windows reinstall fogja helyrerázni a dolgot, ha szoftveres a hiba...

(#841) Elydan válasza (Bundás) (#840) üzenetére


Elydan
aktív tag

Egyszerűen hihetetlen,hogy egy coolbits felrakása(amin semmit se állítottam :Y ) hazavágja a monitort... :((( Nvidia drivereket le és felinstalláltam.Az nem segített. De monitor illesztőprogramot hol lehet találni?
Az alapértelemzett monitor tulajdonságainak részleteiben ez van DISPLAY\DEFAULT_MONITOR\5&16D23918&0&11337799&01&00

ennyi....
igazából azért gond,mert pl. az Oblivion élvezhetetlen. :( Maximum brightness-en lehet látni vmit is.Amikor jó volt a monitor akkor meg 50%-on volt a brightness,és sokkal szebb volt.Mintha fps csökkenést is felfedeznék.... :(((


[Szerkesztve]

(#842) (Bundás) válasza Elydan (#841) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hát igazából úgy nem tudom, hogy lehet eltávolítani, ha már csak alapértelmezett képernyőnek látja. Esetleg megjelenítési tulajdonságok\monitor\tulajdonságok\illesztőprogram, s ezt távolítod el, majd felrakod a monitorod illesztőprogramját (hivatalos weboldal, google).

Esetleg rendszervisszaállítás, hátha segít, ha semmi akkor reinstall...

(#843) RZoli89


RZoli89
tag



Üdv

Az miért lehet hogyha a monitorom fényerejét leveszem akkor zúg?

kb 40% os brightness alatt elkezd zúgni és nagyon zavaró.

Miért lehet ez?

(#844) Skyer


Skyer
senior tag

TFT monitor problémám van és sehol sem kapok választ. Ez esetben egy Samsung 920N tipusuról van szó. Képet mellékelek ami a hibát mutatja. A hiba egyre gyakrabban, független bármitől és durvábban jelentkezik :

[kép]

A hangfal nem lehet gond mert eddig még a CRT-mnél sem okozott gondot. Néha még bootnál is ahol fekete ott piros lessz tehát driver hiba sem lehet. Mi lehet akkor? Hangsúlyozom TFT LCD ről van szó nem CRT ről. Videókártya vagy monitor? mind2 garis melyiket kéne visszavinnem? sajnos a monitorokhoz nem értek.Bocsi a nagy képért de a lényeg rajta van. Jobban látható ha lemented és úgy nézed meg!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#845) Elydan válasza (Bundás) (#842) üzenetére


Elydan
aktív tag

Ciao!

Letöltöttem a monitorom driverét.(LG E700B) Kicsomagoltam a következő file-k vannak benne:
700B.inf
LG 700B.icm
700b.cat

Szóval innen nem tudom mit kell csinálni :((( Be kell vhova másolni? Vagy mit csináljak? :F

(#846) Skyer válasza Elydan (#845) üzenetére


Skyer
senior tag

kiválasztod az adott illesztőprogramot. Aztán illesztőprogram frissítése és megjelölöd neki ezt az INF fájlt amit leszedtél. Kiválasztod a monitortipust majd tovább, és feltelepíti.


------------

Az én hibámra senkisem tudja a választ? :(

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#847) Bafffy_85


Bafffy_85
csendes tag

Sziasztok. Az a problémám h egy iiyama vision master pro 452-t használok a laptopom mellett, és ha teljes képernyőn nézek rajta filmet akkor bevillog. Ez történik akkor is ha egy ablakot mozgatok a képernyőn.
Acer Aspire 1360 laptop, integrált unicrome videókártyával ami 64 megán megy. Elméletileg a legújabb driver van fent. Mi lehet a hiba oka?

(#848) gerjus


gerjus
aktív tag

Hello

Szal honszeretett G500 monitorom furcsasagkat produkal mostansag ... leginkabb feher alapon latszik es a keprnyo szelein hogy mintha csikok futnanak folyamatosan rajta lefele ... arnyak vagy nem is tom hogyan tudnam erzekeltetni ... csak ha kozel hajolk akkor latszik es amugy nem kulonosebben zavar de kerdes hogy ez rosszabb lesz e vagy a veget jarja? Lehet csak valami zavarja? kihuztam a wireless egeret semmi valtozas a tft melette gondolom nem hatha valaki tud valami okosat , ill megprobalom megorkoiteni valahogyan ...

Addig is :R

U.i.: Most nezem nagyopbb es kisebb felbontason nem csinalja erdekes ... 1920*1440 en van azon nem latom hogy csinalna , 1792 * 1344 en amin eddig hasznaltam csinalta ... :U

[Szerkesztve]

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#849) zsid


zsid
senior tag

Na én is csak tetézem a bajt :C
Van nekem egy 15''os HP Ergo 1024es moncim.Eleinte 9300K színhőmérséklettel használtam, majd egyszercsak bemattultak a színek, és mindennek okkersárgás beütése lett.Visszavettem 6500k re úgy ment pár évig, aztán megint hasonló jelenség állt elő. :W
Vki tudja mi lehet a baja?Vagy hogy meg lehet e olcsón úszni egy szervizeltetést? Ha 1-2k nál drágábban jönne ki a szervíz,akkor nem érné meg bajlódni vele, úgy is csak a tartalék monitor :DD .

<tRucKdriFteR>

(#850) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

BP hol találok normális monitor szervízt? Ahol nem akarnak átverni és rendes munkát végeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.