Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) S.Sanya válasza moonguru (#748) üzenetére


S.Sanya
tag

''Sajnos elég kicsi rá az esély de nem lehetetlen!''

Igen :R , kb. ezek a realitások.

Minden elektromos alkatrész - így a monitor is - füsttel működik. Ha elszáll belőle, akkor nem működik tovább!

(#752) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

Van arra lehetőség, hogy a TFT monitor képét összehúzam, (nem tologassam) akkár szoftveresen is?

Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#753) KrAt válasza S.Sanya (#749) üzenetére


KrAt
veterán

Ment PÜ :)

(#754) ice_ice


ice_ice
csendes tag

Hello

Adott egy MAG DJ920 '97 es 21'' moncsi aminél homályos a kép mit lehet vele csinálni?

(#755) moonguru válasza ice_ice (#754) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

A 97-es evjarat arra utal,hogy egy fokusz beallitas mar nem artana!

Ha a kepcso mar nagyon legyengult,akkor nem lesz sokkal jobb,de mindenkeppen javulni fog!

Monitor Guru!

(#756) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Adott egy 765MB, ami egy 7900GT-vel tökéletes képet adott, de át lett dugva egy GF4MX440-re, és ott meg homályos 1024*768/100Hz-en. Nyomtam rá degausst, úgy tűnt hogy jobb lett, de mégse. Ha csökkentem a frekit akkot kicsit tisztul, 75Hz-en tűnik a legjobbnak a kép, de így sem az igazi. Én arra tippelek, hogy a VGA DAC-ja gyenge vagy valami ilyesmi. :F

(#758) Lamb Of God


Lamb Of God
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem olyat kérdezek, amit már hatvanan megválaszoltak előttem, csak az utolsó 150 HSZ-t olvastam el. Ha már valaki megválaszolta, akkor szóljatok!

Na szóval. Újrahúztam a rendszeremet, és feltettem az angol Win XP Corporate SP2-t, elkezdtem rá feltenni a drivereket. Samsung 730 BF felment, Gainward GF 7900 GT felment, DFI LanParty UT Ultra-D felment. Minden szépen működött, frissítést beállítottam 75Hz-re.

És. Újraindítottam a gépet, akkor visszaállította magát 60Hz-re, és nem is tudom már 75-re állítani, mert szerinte a monitor azt nem tudja megjeleníteni. Kb. egy éve van ez a monitorom, végig 75Hz-en nyomultam, nemtom most mi lehet a gond.

Jah, amúgy a 91.47-es ForceWare van fent, asszem.

Önmagában a számok nem zavarnak, de szemmel láthatóan sokkal csúnyábbak, darabosabbak a menük betűi. :F :W

Tud valaki segíteni?

PLS. THX.

*DFI LanParty UT* *Athlon64 3500+* *Gainward 7900GT Golden Sample* *Corsair XMS Kit 1024MB* *Samsung 730BF* *AeroCool Magic 3D* *Chieftec GPS-450AA-101A*

(#759) tupacamaru válasza Lamb Of God (#758) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha ebben a sorrendben telepítetted, (monitor, vidókártya) akkor szerintem viszatette Plug and Play monitorra. Először a videókártyát kell, azután a monitort. Szerintem telepítsd fel mégegyszer a monitor drájvert és jó lesz. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#760) Ebit válasza molngab (#757) üzenetére


Ebit
addikt

Elméletileg nincs, gondolom a legnagyobb / nativ/ felbontáson használod .
Állitsd be hozzá a gyártói progi által felajánlott legmagasabb frissétési frekit.

(#761) MegX


MegX
csendes tag

Hi. Lenne egy olyan problémám, hogy a TFT monitorom dvi-n keresztül bootolás közben rendesen működik nincs semmi gondja, windows alatt is megy, de ahogy felrakom az ATI 9800pro kártyámhoz a catalystot (6.6, 6.7, 6.8, 6.9) windows alatt nem kap dvi-ről jelet a monitor bootolásnál úgyanúgy megy csak windows alatt nem. Már a windowst is újra raktam de még mindig csinálja. Remélem tud valaki segíteni.

(#762) Lamb Of God válasza tupacamaru (#759) üzenetére


Lamb Of God
csendes tag

Na sikerült megoldani, úgy látszik a 91.47-es ForceWare veszik össze a Samsung 730BF driverével. Most régebbi ForceWare van fent, én sima csiga, megy 75 Hz-en. Csak az a baj, hogy ehhez 3-szor kellett újraraknom a Windowst, mire rájöttem. :W :W :W

*DFI LanParty UT* *Athlon64 3500+* *Gainward 7900GT Golden Sample* *Corsair XMS Kit 1024MB* *Samsung 730BF* *AeroCool Magic 3D* *Chieftec GPS-450AA-101A*

(#763) sksporky


sksporky
tag

Hali!
Lenne egy érdekes problámám:
Megtört a monitor D-sub kábelem egy Samsung 763MB Syncmasteremen.Ugye a cseréhez szét kellene szedni,de ha a csavarokat kiszedem 2-t,akkor a burkolat csak a csavaroknál válik el a képcsőtől,a felső részén meg nem.A felső részen nincsen csavar ami tartaná.
Vki tud segíteni?

(#764) sanyiii


sanyiii
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni hogy ha valami nekiütődött a monitoromnak és fura színek jelentek meg utánna akkor körülbelül mennyi lehet ennek a javítása?
A folyadékkristály valószínüleg nem folyik, ugyanis csak csíkokban van elszíneződés, nem foltokban. Ill. még azt szeretném kérdeni hogy mennyi idő után kezd el folyni a folyadékkristály (nagyon nem vágom milyen anyagról van itt szó valójában)?
A monitorom: Philips 190S.

(#765) moonguru válasza sksporky (#763) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Sok esetben müanyag fülek vannak a monitorban amik a burkolat összerakása során beugranak a helyükre,pont azért hogy ne lehessen nyom nélkül szétszedni!

Ilyenkor:

1.,

Megfelelő nagy ütéseket mérek a burkolatra (ehhez tudni kell hol vannak a fülek)

2.,

Vékony és hajlékony késsel meg lehet keresni hogy hol vannak a fülek!


Viszont nem látom értelmét hogy szétszed!

Eredeti kábelt nem kapsz hozzá!

Más kábelt átlehet alakitani én 3 méteres vagy 4 méteres kábelt szoktam venni (apa-apa) kettévágom és a dugótlan véget beforasztom! (tudni kell hogy mi micsoda)


Ui:

A készülékbe csak szakember nyulhat! :(

Monitor Guru!

(#766) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

üdv!

szerintetek mi lehet a gondja a monitoromnak, ha néha elmegy a képe, de egy jólirányzott ütésre visszajön?

(#767) Racecam válasza Ezekiel Ston (#766) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem szeretném még egyszer ezt a kérdést egy másik topicban is meglátni!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#768) Ezekiel Ston válasza Racecam (#767) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

rendben! bocsánat!
nem fordul többet elő!

(#769) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Sakcok pls avlaki találja ki mi a probléma a monitorommal, mert az ideg szétvág már.

Szóval:

2 napja kikapcsoltam a gépet szokásosan, áramtalanítottam utána.
Tegnap reggel kapcsolom be a gépet és a monitor 4 színben játszik egymás után:
Piros, Zöld, Kék, Szürke, Fekete.

Ha áram alá hozom a gépet akkor a monitor bekapcsol, villan egyet, és kikapcsol szokásosan. De most feljönnek ezek a színek és nem kapcsol ki a monitor.

Bekapcsolásánál minden rendben, win alatt is mindenhol rendben. Amikor a gépnek kikéne kapcsolnia a monitort mert üresjárat van, nem kapcsolja ki, hanem újra előjönnek a színek.

Restartnál amikor a monitor nem kap ugye jelet 2 secre előjön megint a piros szín a képernyő teljes területén.

Újratettem wint, hátha de semmi. kihúztam a monitort vga-ból akkor is csinálja. Átvittem másik géphez a monitort az se tudja kikapcsolni, hanem megint a színek jönnek elő.

Monitortípus: BenQ FP767
Megjegyzem: 2 éve van meg semmi baja nem volt idáig. :O :O :O

Picture me Rollin' by 2pac

(#770) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

up

Picture me Rollin' by 2pac

(#771) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja lecseréltem a teljes konfigurációt, és a régit pedig faterom tudná hasznosítani. Megpróbáltam összekötni egy ezer éves Goldstar monitorral, de a windows XP betöltése közben fekete képernyő, utána semmi (néhány percet vártam, aztán kikapcsoltam). Az indulóképernyő meg a BIOS az látszik. A monitor elvileg 1024x768 felbontást tud. A gépet rákötöttem az én mostani monitoromra, azzal indul (ill. látszik) a windows gond nélkül. Lehet, hogy a monitor valahogy 640x480-ra van ''állítva''? A videókártya benne elvileg nem tud 800x600 alá menni, és akkor ezért nem jó...

[Szerkesztve]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#772) Bubanc


Bubanc
aktív tag

sziasztok!
Vettem tegnap egy Samsung 731BF-et, kipróbáltuk az üzletben is, otthon is gyönyörűen működött, viszont ma bekapcsolom, a ''megszokott'' fekete szín helyett zöld, az ellenőrző szignálban rózyaszín pixelek... a Windows-ban is rózsaszín, kék pixelek:((( vissza raktam a régi Sony monitoromat, azzal hibátlan, tehát nem videokar v egyéb probléma... valami ötlet?? gariba biztos, h megcsinálják ugyi...?
Köszi előre is

AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

(#773) Peet210


Peet210
őstag

Üdv
Van egy Sony E220 17'' monitorom már elég régi és egy ideje mikor bekapcsol egy pár percig idegesítő ciripelő hangot ad ki.Ez vajon mitől lehet?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#774) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

helló
újbóli problémám lenne... :O
amióta visszakaptam a notit a nse(asus)-szervíztől azóta minden böngészőben csúszik a kijelző fele... nemtom miért cisnálja ezt, de csak böngészőben, valakivel történt már ilyen?
néhány képet linkelek mégis mit cisnál...
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#775) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Van egy fujitsu siemens lcd monitorom 17''-os és 4 hónapja egy kisebb fehér(néha színes csík jelent meg a tetején) mostanra 5 cm-esre megnőtt és zavaros a kép vagyis fehér és abba néha felűnik egy szines csík. A szervízben azt mondták hogy mechanikai sérülés mivel a monitor közepén egy kisebb karcolás van kb 1-2 mm-es ami lehet hogy vételkor is ott volt. Le se lett véve az asztalról és mot mégis mechanikai sérülés miatt gari nuku. Sztetek mi lehet a baja mit csináljak?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#776) Peet210 válasza Peet210 (#773) üzenetére


Peet210
őstag

UP!!

Today's record, is tomorrow's motivation

(#777) Lecsooo2


Lecsooo2
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég (tegnap) vettem egy Samsung 920N monitort és csak egy bajom van vele hogy nézhetetlen a képe. Megpróbálom leírni a hibát:

Olyan mintha egy fátyol lenne a képernyő előtt, a fekete színnel lehet a gond mert játéknál szabadtéren nincs gondom, de ahol semmit se látni Pl Doom3 Condemned criminals ott most minden látszik, a kép borzasztó fakó, fényerő kontraszt állitásra nem változik semmit. Ez a hiba csak sötét helyeken vehető észre, ahol olyan lessz a kép mint a Samsung crt-men Full fényerővel, szóval a fekete helyett szürke az egész.

Találkozott már valaki ilyen hibával, ez garanciális vagy ennyit tud csak? Összehasonlitottam egy azonos árú acer tft-vel és meghökkentően jobb a képe. Szóval valankinek ismerős ez a hiba?

(#778) ult1mate


ult1mate
tag

Most vettem egy Samsung 931Bf-et,de az a problemam hogy ha DVI kabelen van akkor a szinek mozgo kep eseteben /jatek, film/ nem folynak egymasba normalisan. Ha analog kabelre teszem, ott meg jobb lenne de ott meg alapbol hullamzik a kep, mintha egy crt-n 60Hz et nezne az ember. Tud valaki valamilyen otletet?
2 samsung monitorom van, a masik 740n es ott is hullamzik a kep mar.
Driver, meg ezek nem segitettek

(#779) Yooha


Yooha
aktív tag

UP?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#780) Hufi_


Hufi_
csendes tag

Sziasztok!

Most állítottam össze egy új konfigot de van egy kis gikszer. Amikor bekapcsolom a monitort, kiírja hogy no signal és se kép se hang (a gép működik, persze nem látom mit ír ki de semmi pittyegés/füstölés vagy hasonló).

Egy galaxy 7300GT a videókártya, a monitor pedig egy BenQ FP71GX. D-sub kábellel vannak összekötve ez remélem nem probléma (mindkét cuccon van hozzá csatlakozó)

Szóval mi lehet a baj? Kábelhiba? Esetleg nem komálja a TFT a d-sub kábelt? Vagy nincs rendesen a helyén a videokártya?

előre is köszi

(#781) Yooha válasza Yooha (#771) üzenetére


Yooha
aktív tag

a probléma részletesen: Egy Goldstar 1468-as monitorral nem indul el az XP. Mi lehet az oka? Valakinek van ötlete. Csökkentett módban elindul, de illesztőprogram-frissítést nem ajánl fel, sőt az eszközkezelőben nincs is monitor!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#782) dantej


dantej
tag

HY mindenkinek!!

Nekem AG Neovo F-417-s van és az lenne a kérdésem ,hogy a monitor hibája-e ,hogy játszok és olyan 10 perc után no signal utánna meg kikapcsol a monitor de a gép megy meg hang is meg minden csak kép nincs és csak újra tudom indítani vagy leállítani!

Nem minden játéknál csinálja csak pl Dark Messiah-nál meg SC Double Agent-nél!!
Egyszer jelentkezik aztán nem!!Meg elősször még sokára aztán mindig egyre kevesebb ideig jó!!Driver valami vagy mi lehet rossz?
Mi lehet a baj?

''Tedd vagy ne tedd de soha ne próbáld!!''

(#783) Qru válasza Yooha (#771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A monitor a kapot jel alapján állítja be a felbontást, amit ez esetben a win állítbe (ezért látsz képet boot-olás alatt). Előző monitornak (ha volt) drivere az leszedted? (nem csak a programok közül, van amelyik a színkezelésbe (is be) rakaj be magát) Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy te monitorodat rákötve leveszed a felbontást 1024x768-ra (vagy 800x600 ra) és úgy kötöd rá a Goldstar moncsit.

#nincsbennetarcsi

(#784) csapos2 válasza csapos2 (#722) üzenetére


csapos2
addikt

Valaki esetleg? :B
[link]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#785) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Van egy kis geometria problémám két moncsimmal is, csak valahogy nem vettem észre ezt a topik-ot /pedig hogy nem szúrta ki a szemem :F / és újjat nyitottam. [link] Le is szúrtak!

A dologra már félig fény derült, de megköszönném a további észrevételeket.

Köszííí / <-- valahogy így :DDD

[Szerkesztve]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#786) (Bundás) válasza neilszab (#785) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az ott is említett degauss-t próbáltad? Ha lehet többszőr is, esetleg áramtalanítva hagyd pihenni pár órát...

(#787) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok! van 1 samsug syncmaster 795 mb monitorom. nagyon szeretem de mostanában minden nap bekapcsolás után kb 15 percel 2 percig sípol :(( namármost mitokén ezzel tenni és miért sípol? :((( szeretem a cuccot amugy...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#788) neilszab válasza (Bundás) (#786) üzenetére


neilszab
őstag

Próbálgatom én, de vagy egy hétig fog tartani, mire történik valami!

Hogy mondod, mikor hagyjam pihenni? Degauss után?

Ez a monitor ilyen már vagy 3 hónapja, amióta hazahoztam. A másikat múlt héten vettem.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#789) neilszab válasza (Bundás) (#786) üzenetére


neilszab
őstag

Beszéltem egy barátommal, akit a magam részéről meglehetősen hozzértőnek tartok és azt mondta, szerinte nem igazán lehet a mélynyomó az a bizonyos Lúdas.

-a mágneses tér nem okoz maradandó deformációt /ha nincs, a hatása is megszűnik/
-ha okoz, akkor is ''csak'' a színekek babrálja el és nem a geometriát

...szerinte

Erről mit gondoltok? :F


Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#790) he7edik.


he7edik.
addikt

Hi
Nincs tippetek hogy a kurzor miért mehet le a képről alul és jobbra?
bezavarhat hogy a TV-re is rávandugva a vga bár az nincs engedélyezve?
Egér(driver) probléma nem lehet mert másikkal is ezt csinálja. A képet is tologattam akkor is lemegy :F
Lehet valami alaplámer hiba csan nem tok rájönni?

THX

Égő szöveg a flém vázon

(#791) Xantomas


Xantomas
őstag

Adott egy GABA 1554-es monitor. Orion képcsöves, 2000 Juninusi. bekapcsolás és felbontásváltás után fél perc után ad csak képet. Ahogy néztem, a sorimenőjével nincs baj, elégett alkatrészt nem láttam rajta, és a képcső is rendbe van. Egyedül csak annyi, hogy a relék szokatlanul későn kapcsolnak, kb 15s után, majd újabb katt, és van kép.

Anno volt szervízben, de azt mondták, hogy drágábban csinálják meg, minthogy vennék tőlük egy másik monitort. (Így 5-ért elhoztam egy 920-as Nokiát) de hogy valójában milyen lehetséges baja van, azt nem tudom.

Valaki tudna adni támpontot?

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#792) murcicomp


murcicomp
csendes tag

Helló

Van nálam javításon egy LG Studioworks xxx 17''-os monitor (most nagyon körbe van pakolva, nem tudom a pontos típust leolvasni) 98-as még nem sík csőves, de már közelít felé. Nincs képe a kicsikének, hiba kód az viszont van 8 rövid ha jól rémlik aztán szünet és ez megy végtelen ciklusban, valakinek szervízkönyve esetleg hibakódlistája van? Persze szét is szedhetném, de jobb lenne ha nem vakon kellene keresgéljek!

Üdv, Márk


[Szerkesztve]

...Atyám és mit tudnál csinálni egy oldalbordából?

(#793) Hardtech


Hardtech
tag

Sziasztok van egy Relisys CRT monitorom olyan problémám van vele hogy álandoan ugrál a kép jobbra balra ha állitok a Hz-en vagy föl vagy le akkor abbahagyja egy darabig de utána megint kezdi miért lehet ez? :F

(#794) tupacamaru válasza he7edik. (#790) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem elég alap dolog. Mivel az egérnek a hegye el kell hogy érje a legszélső és legalsó pixelsort is. Gondolom most már rájöttél hogy felül és balra miért nem megy ki. Nagy valószínüséggel mindenkinek igy csinál. :U

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#795) he7edik. válasza tupacamaru (#794) üzenetére


he7edik.
addikt

Most nagyon hülye vagyok vagy nagyon hülye vagyok :F

Égő szöveg a flém vázon

(#796) (Bundás) válasza he7edik. (#795) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem vagy hülye, csak nem láttá még ilyet. ;) Ez így van, ahogy a kolléga írta. Most gondolj bele, ha megállna az egés farka a jobb alsó sarokban. Hogy kattintanál a legbalasló pontra?

(#797) giba


giba
tag

sziasztok!

Van egy samsung 997Mb monitorom és egy ati 9600xt vivo videókártya

A problémám csak az, hogy eddig minden pöpecül működött de egyszer csak elment a kép visszajött és a monitor mintha már csak 60 hz -n menne.
A kép ugyan alapból nem vibrál de a vincmdben is a fileok szaggatva scrollozódnak meg a winfos ablakait ha megmozdítom akkor szaggatva viszi tovább.

Azért mondom hogy mintha 60 Hz menne mert a beállításoknál 85hz van. Mintha nem venné figyelembe
Drivert uninstalltam is és újraraktam de semmi

Volt már valakinek hasonló?

Köszi
Miklós

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#798) (Bundás) válasza giba (#797) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nem tuningoltad véletlenül a videókártyát? Felismeri rendesen a kártyát vagy szabványos csatolót lát?

(#796) (Bundás) mod: Hogy kattintanál a legbalasló pontra helyett legjobbalsó. :B

(#799) giba válasza (Bundás) (#798) üzenetére


giba
tag

válasz nem tuningoltam
és rendesen fel is ismeri a kártyát

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#800) (Bundás) válasza giba (#799) üzenetére


(Bundás)
addikt

Pedig ha szaggatva scrolloz és akad a lemezművelet, akkor bezony nincs valami rendben a VGA vezérlővel. Monitorhoz ennek nem sok köze van, elvileg. Túlmelegedésnél/hajtásnál szokott lekapcsolni a monitor, vagy ne adj Isten kapott egy puszit a táptól.
Próbálj rendszervisszaállítást, driver cleaner-rel törölj minden driver-t, újra pakolt fel az alaplap illesztőprogramot, majd ismét VGA install. Esetleg másik VGA próba, ha van kéznél, talán ez a legegyszerűbb.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.