Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24251) mexel


mexel
veterán

Van egy monitorom, amin olyan mintha lenne pixelhiba, de nem az, hanem nagyítóvl nézve olyan, mintha a külső védőréteg belsején, még a kijelző pixel része előtt lenne valami piszok. kb 1x1mm-es. Feltételezem ezt onnan nem lehet kiszedni.

(#24252) mezis válasza mexel (#24251) üzenetére


mezis
nagyúr

Ki lehet szedni, de jobb ha ott marad...

mezis

(#24253) Irolas


Irolas
csendes tag

volt egy 28" BenQ monitorom ami ~3 éves, eladtam a gépem, így a monitort bátyámnak is, pár napja előjött olyan probléma,hogy a monitor széle világít,mintha egy zseblámpával oldalról bevilágitanák, mi lehet a probléma? pár újraindítás után helyreáll, de folyamatosan előjön...

szerk.: nálam folyamatosan áram alatt volt, kikapcsolt állapotban sem volt kinyomva az elosztó, ő ilyenkor mindig ki/be kapcsolja. lehet összefüggés a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#24254) mexel válasza mezis (#24252) üzenetére


mexel
veterán

Miért jobb? Így nem használható számomra. Ha kiszedném akkor az lenne. Már szétkaptam a monitort, de nagyon egyben van az a display...

(#24255) mexel válasza mezis (#24252) üzenetére


mexel
veterán

Közben ki is szedtem. Nem hogy jobb lett, hanem hibátlan lett.

(#24256) miczo válasza mexel (#24255) üzenetére


miczo
tag

Leírhatnád pontosan mi volt az, mely részén volt a kijelzőnek, mennyire kellett hozzá megbontani, illetve milyen tipusú monitor volt az.

(#24257) mexel válasza miczo (#24256) üzenetére


mexel
veterán

Kb a képernyő közepe, és közelebb a tetejéhez, kb 3/4 résznél. LG keret nélküli monitor. ( egybként meglepően könnyen szerelhető.
Szét kellett szedni teljesen, a kijelzőt is szétnyitni kicsit

[ Szerkesztve ]

(#24258) miczo válasza mexel (#24257) üzenetére


miczo
tag

Köszi és grat!
Egy 17"-os régi Samsungban cseréltem egyszer diffúzort (beázott, befoltosodott), ott a panelt teljesen szét kellett nyitni, tisztítani és új diffúzor (matt PE fólia ment bele). Vagy háromszor át kellett pucolni a panelt, mire sikerült kiszedni az összes apró szöszt, porszemet. Otthoni körülmények közt a tiszta (pormentes) környezet ami nehéz.

(#24259) gabormgp


gabormgp
senior tag

Sziasztok,
Megszeretém kérdezni, mi az oka annak, hogy a vadonatúj Lenovo Thinkpad laptopom képét valamiért nem tudom kivetíteni szintén Lenovo Vision monitorra, sem TV-re...
Sem HDMI-vel sem VGA-val.
A monitor esetében kékkel villog egy darabig a Power saving mód, majd elalszik, TV esetében pedig semmi nem történik.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24260) mexel válasza miczo (#24258) üzenetére


mexel
veterán

Az biztos hogy nem egyszerű :(

(#24261) eladohardver válasza miczo (#24258) üzenetére


eladohardver
őstag

Fürdőszoba Forróvizet engedni a kádba.... ami frankón begőzöli a szobát... =No Dust in the air

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24262) Astroboy válasza eladohardver (#24261) üzenetére


Astroboy
őstag

És ha a kolléga szemüveges? :DDD

(#24263) eladohardver válasza Astroboy (#24262) üzenetére


eladohardver
őstag

akkor nemsokat fog látni...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24264) miczo válasza eladohardver (#24261) üzenetére


miczo
tag

Ez működik, csak meg kell várni amíg a pára elül és a kondenzáció elmúlik.

(#24265) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok

valakinek van ötlete hogy 21:9 monitor miért húzza szét 16:9 képet, annak ellenére hogy be van állítva OSD-ben hogy tartsa meg a képarányt? grafikus kártyán ki van kapcsolva a gpu scaling.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24266) eladohardver válasza FireKeeper (#24265) üzenetére


eladohardver
őstag

Videjót nézel v mi? ez inkább lejátszó problemnek tűnik így elsőre

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24267) FireKeeper válasza eladohardver (#24266) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem, game. de fura, mert elindítom, széthúzza, aztán ha átállítom akármilyen felbontásra, majd utána vissza 2560x1440-re, akkor jó. de ha alt+tab-al kimegyek majd vissza, akkor ugyanúgy széthúzza, és csak a felbontás váltás és vissza javítja ki.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24268) WiZARD


WiZARD
addikt

Samsung C27HG70QQU csinál mostanság ilyet bekapcsoláskor. Egyre gyakrabban, egyre hosszabban. Korábban csak ritkán volt ilyen és 1-2 másodperc alatt eltűnt, most már majdnem mindig, néha 10-15-20 másodpercig ilyen.

Felső pár sor kb jó, alatta mindenféle képhiba.
Visszakeresve hasonlóknál kondit írtatok, jól sejtem hogy itt is? Ajánlott szerviz esetleg? (gari nyilván nincs, 3.5 éves :W )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24269) eladohardver válasza WiZARD (#24268) üzenetére


eladohardver
őstag

olyan szervízt kell keresni aki forraszt... ja... kondik cseréje...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24270) totron


totron
addikt

Hány munkaóra szokott meglátszani egy monitoron? 10, 20, 30, 50k? Fényerő, kontraszt, a kép egésézére rátelepülő színtónus... WLED/IPS/Eizo ebben az esetben.

(#24271) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Dell monitor szervízelésénél van jó tapasztalatotok? Ha igen, kérem, osszátok meg. :-)

(#24272) miczo válasza totron (#24270) üzenetére


miczo
tag

Kb 3.5éve használok egy AOC Q3279VWF8-at, most néztem, hogy kb 2-3%-ot kellett a színbeállításon módosítani, a kalibráltsághoz. A 3.5 év alatt napi szinten ment 6-8 órát, ezen dolgoztam. Nem igazán látszik bármi is a képén.

(#24273) eladohardver válasza miczo (#24272) üzenetére


eladohardver
őstag

kalibráltsághoz? Van kalibráló eszközöd?

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24274) miczo válasza eladohardver (#24273) üzenetére


miczo
tag

Nincs sajnos, csak a szürkeskálát tudom beállítani, hogy ott ne torzuljon. Bocs, ez nem kalibrálás, csak egy korrekció.

(#24275) Mclovin


Mclovin
senior tag

Sziasztok!

Adott egy zowie xl2411p és alábbi két hiba van rajta:


Mi lehet itt a gond? Nem egyenletes a backlight?

(#24276) h.g.f


h.g.f
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni a következővel kapcsolatban. Van egy kb. tízéves LG IPS277L-BN monitorom. Az utóbbi hetekben elkezdett két tünetet produkálni:
1) halk, de állandó magas (hallásküszöb körüli) hang hallatszik belőle akkor, ha képet jelenít meg;
2) ha elindítom a hozzá kapcsolt gépek bármelyikét (egy laptop és egy PC a két HDMI bemeneten), akkor a monitor nem stabil képet mutat, hanem töredékmásodpercre felvillan, vár pár másodpercet feketén, ismét töredékmásodpercre felvillan... és ezt percekig csinálja, aztán néha egyszer csak stabil marad a kép, néha sajnos nem. A megoldás általában az, hogy kihúzom a HDMI kábelt belőle, hagyom a "nincs jel" animációt futni kb. 15 másodpercig, és aztán dugom vissza a kábelt; ilyenkor a kép többnyire rögtön stabilan megjelenik.

Vajon öregszik? Vajon javítható? Köszönöm a véleményt előre is!

(#24277) miczo válasza h.g.f (#24276) üzenetére


miczo
tag

Igen, többnyire az elöregedett elektrolit kondenzátorok miatt van a jelenség. Első körben a táp részt kellene újrakondizni, a sípolás is erre utal. 10 év szép kor, az elkók elvesztik a kapacitásukat, leromlik az ESR értékük.

(#24278) h.g.f válasza miczo (#24277) üzenetére


h.g.f
csendes tag

Köszönöm szépen! Van javaslatod, hol érdemes megcsináltatni?

(#24279) mezis válasza h.g.f (#24278) üzenetére


mezis
nagyúr

Bárhol, csak ne legyen sok a szállítási költség....

mezis

(#24280) totron válasza Mclovin (#24275) üzenetére


totron
addikt

Vagy az vagy nyomódás.

(#24281) hundiablo16


hundiablo16
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 2022 márciusban használtan egy 2024.08-ig garis Dell s2721qs monitort és a következő probléma jött elő augusztus környékén:
Régebb ritkábban, mostanában egyre gyakrabban jön elő, hogy vízszintes csíkok jelennek meg, vibrál kb 1 mp-ig, majd 1mp-ig rendben van, és ezt ismétli folyamatosan, ilyenkor teljesen használhatatlan. Van, hogy magától helyrejön fél perc után, van hogy minden bekapcsoláskor előjön, olyan is van, hogy 1 napig tökéletesen működik.
A kikapcsolás általában nem hozza rendbe, illetve az sem, ha teljesen áramtalanítom. Úgy vettem észre, hogy a probléma független attól, hogy mennyi ideje van bekapcsolva, van hogy 1-2 óra használat után jön elő, van hogy bekapcsolás után egyből. (Egyébként mindig normális körülmények között használtam, ha a probléma nincs jelen akkor kifogástalanul működik)
Csináltam egy videót is a problémáról.

Próbáltam érvényesíteni a monitoron a garanciát, de számla nélkül nem áll módukban segíteni nekem, mivel elvileg honosításra van szükség. (az eladó anno azt állította, hogy számlára nincs szükség, a szervízazonosítót megadva egyből kicserélik... tanultam az esetből :W )
A kérdésem elsősorban az, hogy van-e esélyem arra, hogy a garanciát érvényesítsem, illetve ha nem, akkor menthető-e, tudok-e vele kezdeni valamit. (Nem szívesen dobnám ki, itt a szervízazonosító, ha ez esetleg segít: J955M43)

Köszönöm előre is! :)

(#24282) Astroboy válasza hundiablo16 (#24281) üzenetére


Astroboy
őstag

Mielőtt temetnéd nézd meg egy másik kábellel.

(#24283) hundiablo16 válasza Astroboy (#24282) üzenetére


hundiablo16
csendes tag

Már próbáltam másik tápkábelt, adatkábelt (adatkábel nélkül a monitor saját kis ablakán is látszik a hiba), másik gépet, még másik lakást is :(

(#24284) eladohardver válasza hundiablo16 (#24281) üzenetére


eladohardver
őstag

Sztem döglődő kondik... 1500 ft az alkatrész... ezt a dolgot ki álítja? MO-i dell márkaszervíz? Vagy mi?

Melyik Országban lett vásárolva a termék? Próbáltad annak az országnak a Dell Supportal felvenni a kapcsolatot? Vissza mentél az eladóhoz, hogy haver számla köll! AGGYÁ!

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24285) hundiablo16 válasza eladohardver (#24284) üzenetére


hundiablo16
csendes tag

Megpróbáltam a magyar, és a nemzetközi dell support oldalakon jelenteni. A monitor elvileg francia származású, a francia dell support-tal még nem próbálkoztam.

Beszéltem az eladóval és neki sincsen hozzá számlája, ő nem is használta ezt, csak továbbadott rajta.

(#24286) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Nem hiba, inkább kérdés, de nem találtam másik topikot neki.
Azokhoz szól, akik 1440p vagy 4k felbontáson használják a gépet.
Nektek Windowson belül van beállítva nagyítás vagy a böngészőben? Esetleg sehol?
27" monitorról van szó és FHD-ról váltottam 2560x1440-re, viszont baromi kicsi lett minden.
Játékban, filmben kiváló, viszont általános felhasználásra kéne valami okosság. :)
Most 133% nagyítás van, így kb a FHD méret, de nem olyan élesek például az avatarok stb...
Ugye emiatt ilyen. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#24287) bencze válasza Grave_444 (#24286) üzenetére


bencze
senior tag

4k, 32", 150% skálázás Windows 11-ben. Nem nagyítok külön böngészőben.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24288) trog


trog
csendes tag

Sziasztok! Nem valószínű, hogy monitorhiba, mivel mozgatható az ablak és az elszíneződés is mozog vele, de jobb híján ide gondoltam betenni, ez minek köszönhető? Előző monitorommal is előfordult egy alkalomal egy bizonyos weboldal egyetlen részleténél elkezdett flickerelni sárga színnel a kép, itt fixen ugyanott mutatja ezen a programon belül az elszíneződést. Valaki tudja esetleg a nevét, vagy hogy mi miatt történik? Köszi előre is!

(#24289) mezis válasza trog (#24288) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- [link]
- Másik kábellel, VGA kártyával is előfordul?

mezis

(#24290) h.g.f


h.g.f
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni: Ha egy épp tízéves LG IPS monitornak kondenzátorcserére van szüksége, érdemes ezt kifizetni, vagy érdemesebb inkább újat venni (mert pl. ezután már mindenféle hibára számíthatok, nem érdemes szerelgetni)?

Jó monitor, 27" méretű, szeretem, de lehet, hogy lejárt az ideje.

(#24291) mezis válasza h.g.f (#24290) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! LED-es vagy CCFL csöves?
Mennyi lenne a csere?

mezis

(#24292) h.g.f válasza mezis (#24291) üzenetére


h.g.f
csendes tag

IPS LED-es, a csere ára, gondolom, egy-két tízezer forint...? Egyelőre nem néztem körbe szervizeknél.

(#24293) mezis válasza h.g.f (#24292) üzenetére


mezis
nagyúr

A LED-eset érdemes lehet javíttatni.

mezis

(#24294) eladohardver válasza h.g.f (#24290) üzenetére


eladohardver
őstag

Ha kicserélik a kondikat, főleg ha minőségre... menni fog még annyit, v többet mint azóta...

ha valóban csak az volt a gondja... Érdemes javíttatni... kb1500 ft a kondik ára...
Azt hogy a szervíz amit találni fogsz mennyiért végzi el passz, én magamnak csináltam...

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24295) h.g.f válasza eladohardver (#24294) üzenetére


h.g.f
csendes tag

@mezis @eladohardver Köszönöm!

(#24296) pc_seft


pc_seft
tag

Sziasztok!
AOC 27G2U5 monitorom Idönként a kjelző jobb oldalán megjelenik egy pillanatra, egy halvány függöleges pixelcsik majd eltűnik! Teljesen véletlenszerű ,van amikor egésznap nem jön elő :(
Mi lehet a probléma? :R

(#24297) diegho


diegho
nagyúr

Adott egy Aoc G2460 gsync monitor. Rákötve a 6600XT-re és egy sima 6600ra is csak 640x480 felbontás van. Ha bekötöm mellé a TV-t, akkor minden felbontás elérhető. Ez mitől lehet? Friss Windows-al is, több géppel próbálva.

[ Szerkesztve ]

(#24298) diegho válasza diegho (#24297) üzenetére


diegho
nagyúr

Megoldódott. Resetelni kellett a monitort teljesen és még a minotba menő kábelt is ki kellett húzni. Ezek után volt hajlandó normális felbontásra.

(#24299) canadaa


canadaa
tag

Sziasztok!

Adott egy Acer Predator GN246HL monitor. 1080p 144Hz. Van rajta d-sub, dvi és hdmi csatlakozás. Eddig egy 1060 6GB-os VGA-val volt használva, DVI-DVI kábellel. Ment rajta a 144Hz. Most fejlesztés után egy 3060 Ti-al amin csak HDMI és DP van, DVI-HDMI és HDMI-HDMI kábellel sem megy a 144Hz. Mindig csak 60Hz-en engedi. Mi lehet az oka?

Előre is köszönöm!

(#24300) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok!
Van egy MAG342CQR MSI monitorom. A gondom, hogy piros színű szöveg csúnyán jelenik meg. Variáltam kicsit a beállításokban és arra jöttem rá, hogy csak YCbCr-es színformátumban csinálja, RBG-ben nem, akkor szépen mutatja. Így átállítottam RGB-re, viszont azt csak 100Hz-ig engedi, felette már nincs RGB. A monitorom 144Hz-et tud, hogy tudnám megoldani, hogy maradjon RGB 144Hz-en? A gyári DP kábelt használom, nem tudom, hogy 1.4-es-e és hogy van-e hozzá köze, lehet, hogy egy jobb kábel megoldaná a problémát?
VGA: nVidia gtx 980ti

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.