Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16301) Plazmacucci válasza radi8tor (#16300) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudom mi volt előbb, hogy elkezdett töredezni, vagy hogy szétrágta őket.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16302) Astroboy válasza Plazmacucci (#16299) üzenetére


Astroboy
őstag

Sosem nem hallottam még ilyet.
Annyit tudok, hogy kb. havonta ledobódik a karmuk külső sapka szerű "héja", véletlenül nem attól akar szabadulni a rágcsálással?
Ha minden nap rendesen használja a kaparófát nem lehet gond, de ha önmagában kevés lenne, akkor lehetséges, hogy a karomcserét rágcsálással oldja meg. :F
Aztán lehet fajtajellemző is, kérdezd meg a tenyésztőt.

(#16303) Plazmacucci válasza Astroboy (#16302) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ebben lehet valami, mert a felső réteg foszlik le róla, szerintem azt rágja. Az álló kaparófát nem használja, vettünk neki földön fekvő fajtát, de az kartonból van, lehet kevés neki. Ez [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16304) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Így döglik az én rongybabám :DDD :

Azt lehet tudni, hogy miért ennyire érzékeny, mikor jönnek hozzánk emberek-vendégek és akkor elkezd idiótán viselkedni, mindenkire fújtat morog meg köhög, még rám is akivel a legtöbbet van? Amint elmentek tök normális lesz és jön velem aludni dorombolva... :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16305) Astroboy válasza Plazmacucci (#16303) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor no para. Kis "köröm-sapkákat" találsz? Mert az teljesen normális.
Mondjuk jobb lenne ha kaparással szabadulna meg az elhalt körmeitől ahogy a többi macska.
Ha nem használja a kaparófát, azért játéknak álcázva rá lehetne vezetni.
Az miénk sem tudta mi a here az a vár és mire való, aztán a kedvenc rudas-tollával játszani kezdtünk vele a várán, és 5 perc alatt rájött milyen jó dolog.
Onnantól ha a szőnyeget kezdte tépni, fogtuk és szó szerint rádobtuk a várára, hogy ott folytassa.
Bevált, azóta is oda jár az átok körmöt koptatni. :K

Vikthor: Megsértik a szent területét és lefoglalják az istenségét -aki Te vagy. Csak ennyi. :DDD

(#16306) sugarforce válasza Plazmacucci (#16303) üzenetére


sugarforce
őstag

Nálunk is a felső rétegét rágcsálja le állandóan, de ez természetes. A köröm töredezett is lehet, amit vitaminnal akár meg is lehet előzni, de ez macska életstílus (de jó ez így leírni :D ) kérdése is, vagy hogy mennyire vágod vissza a körmét, mennyire roncsolja szét a kemény padló a hegyét. Mi a fressnapf-ban kapható dobozos kiszerelésű multivitamint szoktuk adni neki.

(#16307) sugarforce válasza Vikthor (#16304) üzenetére


sugarforce
őstag

nem szereti az idegeneket, idővel majd megbékél, nálunk is ez volt pár évig, most már kezd azokkal megbarátkozni, akik sűrűbben járnak hozzánk.

(#16308) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Akkor jó, megpróbálom a nagy kaparófára szoktatni, de eddig még nem sikerült. Buta szegény :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16309) Atomgeszi válasza Plazmacucci (#16308) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Enyémnek is van 2 kaparófája.. 2 -3 alkalomig volt érdekes neki.. Utána visszament a fotelhez. :DDD

(#16310) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem tudom mit csinált a cica, de az egyik szemfogából letört kb 1mm. Jól gondolom, hogy nincs teendő vele?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16311) PhoenixK válasza Plazmacucci (#16310) üzenetére


PhoenixK
őstag

Érdemes lenne megnézetni dokival, hogy nincs-e vele gond.
Lehet, hogy odacsapta valahová, és letört, de lehet, hogy pl. el volt gyengülve az a fog.

Valamint attól függően, hogy menyi tört le, fájhat is neki!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#16312) Plazmacucci válasza PhoenixK (#16311) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nagyon pici a hegyéből. Egész nap ugrál meg leesik a székről néha, meg ilyeneket csinál :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16313) foxymaci


foxymaci
senior tag

Társasházi macskám van csak az erkélyre jár ki ma reggel óta 3 szor vettem észre, elég intenzíven tüszköl. Kell agódnom szerintetek vigyem dokihoz?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16314) Plazmacucci válasza foxymaci (#16313) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mit csinál?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16315) foxymaci válasza Plazmacucci (#16314) üzenetére


foxymaci
senior tag

hapcizik

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16316) Plazmacucci válasza foxymaci (#16315) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hmm. Lehet allergiás. Simán lehetnek a macskák is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16317) Ciccuka válasza foxymaci (#16313) üzenetére


Ciccuka
veterán

Macskanátha?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16318) foxymaci válasza Ciccuka (#16317) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igazából a közérzete jó, rendesen eszik, szaladgál össze vissza játékos.Nincs semmi rendellenesség rajta, nem váladékozik az orra, csak ezt vettem észre hogy egymás után 4-5 hapci van.
De ma már nem tapasztaltam semmit, lehet csak sok por volt a lakásba vagy kint volt több pollen, vagy tényleg allergia.

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16319) Batman2


Batman2
őstag

Örülök, hogy rátaláltam erre a topikra, nekünk is kis korom óta majdnem mindíg volt macsekünk, mindegyik úgy akadt valahonnan, egyet sem vettünk, vagy kértünk.

Még gyerekkoromban volt egy ivartalanított, kicsit kövér, 6kg-is kandúrunk és vendégségbe érkezett hozzánk egy hétre egy nőstény 4 kiscicával.
Az első találkozásnál a nőstény úgy megkergette a kandúrunkat, hogy az egész addig nrm mert előjönji, míg a nőstényt el nem vitték!
A kandúr gyanútlanul lépett ki a konyhából evés után, mikor a nöstény meglátta. A nőstény azonnal nekirohant sátáni hangot hallatva, meg is pofozta a meglepődött kandurt, majd vissza kergette a konyhába.
Az üldözésnek mi vetettüni véget, mikor bezártuk a konyha ajtót a nőstény előtt.
A nőstény még ez után többször is ott nyávogott erőszakos hangon a konyha ajtó előtt, hogy engedjük be, had zavarja el a "betolakodót"!
A kandur még legalább egy hétig félve lépett ki a konyhából az után is, hogy a nőstényt elvitték a gazdái a kicsikkel együtt.
Sosem felejtem el a kandúrunk bamba képét, mikor a nőstény először megkergette!! :)

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16320) Batman2


Batman2
őstag

Olvastam a topik elején lépcsőházból lakásba bekérezkedő estről, hát nekünk is volt egy ilyen.
Édesanyámmal panelház földszintjén laktunk és egy alkalommal halk, vékony nyávogást hallottunk a lépcsőházból, kimentünk, hát a lépcső alján le volt téve egy doboz, benne egy pár hetes kiscica!
Bevittük a lakásba magunkhoz.
A kiscica sokat sírt, nyávogott a lakásban is. Asszem két nap mulva este, egyszer csak halk nyavogásra lettem figyelmes a lakáson kívülről is!
Kinyitottam az ajtót, hogy kinézzek és az ajtó előtt egy másik kismacska ült, majd felnézett rám, és óvatosan besétált a lakásba. Oda tettük a dobozba a másik mellé és innentől kezfve nem sírz a másik sem.
Később derült ki, hogy a pincéből kerültek fel, a testvérkéje annak, amelyiket a lépcsőházba kitett egy feljebbi lakó, miután a gyerekei felvitték, de nem tudtak vele mit kezdeni.
Felneveltük őket, még mibdig meg vannak Édesanyámnál, mostmár 15 évesek.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16321) Batman2


Batman2
őstag

Volt a két fehér testvér mellett 7 évig egy kis korom fekete cica is, amelyiket meg az utcán egy közeli óvoda szeméttárolójában láttunk meg egy hűvös, esős napon.
A kerítésen belül volt a kiscica, nyávogott, de nem mert kijönni
Elmentünk, majd csak 4 óra múlva mentünk visszafelé ugyanarra, mikor még mindig ott volt, de már a kerítéshez közelebb. Csak nem bírtuk megállni, hívogattuk, abban az időjárásban biztosan nem bítta volna már sokáig.
És lassan óvatosan kibújt a kerítés alatt. Felvettem a kezemve, mindössze egy kis marokbyi fekete szőrgombóc volt, azonnal csendbe lett, érezte, hogy mostmár jó helyen van.
Bevittük őt is a lakásba a másik kettő mellé.
A két fehér először fújt rá, elutasította a kis feketét.
Majd először a fehér nőstény enyhült meg és engedte maga mellé bújni a kis fekete kölyköt, majd lassan megbékélt vele a fehér kandúr is.
Caak 7 évet élt a kis fekete, de addig legalább nagyon boldog volt!
Igazi kis mókamester volt, mibdíg játszott, nagyon kedves volt.
Engem különösen szrretett, talán azért is, mert én vittem be kiskölyökként a tenyeremben.
Aztán elköltöztem otthonról és rá egy évre daganatban el is pusztult.
Ahogyan Édesanyám mobdta, szó szerint lelkibezeg lett, miután elmentem otthonról, abba pusztult bele.
Sajnos azért sem hozhattam magammal, mert akkor már elég erős volt a macskaszőr allergiám, már állandó gyógyszer használatt mellet is enyhén fulladtam, ami sokat javult pár hónap macska mentes környezetben.
Azérz közben is találkoztam a kis feketével, de csak rövid időszakokra.
Elég rossz dolig állatkedvelőként az állatszőr allergia.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16322) Batman2


Batman2
őstag

Még a kis fekete idejében akadt ismét egy cica, egy negyedik, szintén a panelház pincéjéből.
Több nap este hallottam időnként nyávogást a pibcéből, majd 5 nap elteltével már megelégeltem, gobdoltam biztosan bezáródhatott a pincébe, nem tud kimenni, lemegyek és kiengedem, kiviszem és szabadon engedem.
Igen ám, de mikir odalennt meg láttam, hogy ez egy hosszú szőrű, perzsa szerű macsek, már nem volt ilyen egyszerű a helyzet!
Vokt korábban egy pezsám, azt nem lehet szabadon engedni, elpusztul odakinnt.
No, ezt is bevittük a lakásba. Megfürdettük a kádban, mert borzasztóan koszos volt.
Meg is töröltük, szárítottuk, nem volt semmi gond.
Az első gobd az volt vele, hogy a két fehérrel nem igazán passzolt össze, azok féltek tőle, fújtak rá, ami oda fajult, hogy ez a hosszú szőrű rájik támadt és összeverekedtek!
Reflexből kézzel közéjük nyúltam, hogy szétválasszam őket, mire a hosszú szőrű erőteljesen megharapta a csuklómat, kézfejemet.
A harapás egy óra alatt annyira bedagadt, hogy pokolian fájni kezdett a csukló ízületem, mozfatni sem bírtam és vagy kétszerese lett a mérete.
Alkohollal sokszori pucolás, ecsetelés után, több nap alatt megszűnt a gyulladás és elkezdett begyógyulni a harapás.
Ezek után már óvatosabbak voltunk a hosszú szőrűvel, de így us Édesanyámat és emgem is harapott, meg még többször is.
Azért nem lehet haragudni igazán a cicusra és nem dobtuk ki, nem altattuk el, mert nem lehet tudni, mi volt az elő élete, milyen trauma érte kiskorában.
A macsek rendkívül félénk, hízelgő, de simogatni is csak óvatosan lehet és csak bizonyos helyeken, különben már rögtön kapkod és kész harapni is.
A macsek testfelépítése érdekes, közepeeen hosszú szőrű, van egy kis sörénye, kis fülpamacsa és feltűnően hosszú lábai, inkább maincoon-házi keverék lehet, mint perzsa-házi.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16323) Batman2


Batman2
őstag

Az első, nagyon hozzám nőtt cicám egy hófehér, klasszikus, csinos orrú perzsa nőstény volt, mely általános iskolás korom közepe körül került hozzánk már felnőtten, és egészen a gimnázium végéig, érettségiig volt velünk.
Nagyon hozzám nött, nagyon kedves volt, velem aludt az ágyban, mindig a fejem mellett.
Szegénynek a veséje ment tönkre és már nem lehetett segíteni rajta. Ott pusztult el a szemem láttára, el is temettem a kertünkben.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#16324) Ciccuka válasza Batman2 (#16323) üzenetére


Ciccuka
veterán

Érdekes történetek ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16325) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

:DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16326) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello world :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16327) radi8tor válasza szabonagyur (#16326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fekete párduc

⭐ Stella

(#16328) szabonagyur válasza radi8tor (#16327) üzenetére


szabonagyur
félisten

Talált macskacsalád otthon a kisház pincében. Fura egy család, mivel van az anya meg neki 4 hasonló színű kicsinye, meg mellette 3 ilyen nagyobbacska. A kicsiknek a szeme sincs még kinyílva. Az anya nagyon barátságos, van bolha nyakörve is, valamelyik szomszédé lehet és befogadta a 3 nagyobbat.

A fekete illetve egy szürke fehér pedig így marad nálunk, még nőnek picit és megtartjuk őket :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16329) Petyyyyy válasza szabonagyur (#16326) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Made my day. :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#16330) foxymaci


foxymaci
senior tag

Tartalmas hétvége... :)

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16331) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
A felszívódó cérna kb mennyi idő alatt tűnik el?
Március 9-én varrtak össze egy sebet a cicán, de a cérna még mindig ott van.

#KeepFightingMichael

(#16332) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A macskának ma váladékozott a bűzmirigye. Semmi rendellenességet nem tapasztaltam, de a macskáimnak maguktól eddig még nem fakadt ki. Szerintetek kell ezzel foglalkozni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16333) Astroboy válasza guftabi96 (#16331) üzenetére


Astroboy
őstag

Teljes felszívódás 70-90 nap, még ne piszkáld szerintem ha a macsek nem piszkálja...de tuti, hogy a varrat amiről beszélsz felszívódó?

Plazma: Hogy ez a denevérfülű mindig tud újat mutatni :D Ezt találtam.

(#16334) rétisün válasza foxymaci (#16330) üzenetére


rétisün
veterán

:C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16335) guftabi96 válasza Astroboy (#16333) üzenetére


guftabi96
addikt

Biztos. Kérdeztük az orvost, hogy kell-e jönni varratszedésre és mondta, hogy nem, felszívódik.
Piszkálni nem piszkálja. A szőre is kezd szépen visszanőni a seb körül.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#16336) Astroboy válasza guftabi96 (#16335) üzenetére


Astroboy
őstag

Na vájár csak. A varratzáró csomó kilógó szálaira gondoltál, vagy magára a varratra a sebben? :F

(#16337) guftabi96 válasza Astroboy (#16336) üzenetére


guftabi96
addikt

Hátööö... szerintem előbbi. Egy kis csomó látszódik valamennyire a szőr között. Gondolom ez az előbbi lenne.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#16338) Astroboy válasza guftabi96 (#16337) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor nincs nagy gond, a felszívódó varratnak természetesen csak a bőrben lévő része oldódik fel idővel, de addigra elvégezte dolgát, szóval minden sebből lógó csomó/szálacska magától leesik majd.
Hamarább, mint hogy megcsinálnák a neted.. ;]

(#16339) rétisün


rétisün
veterán

:))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16340) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Macskat fogadnank orokbe a noe allatotthonbol. Mekkora adomanyt illik ilyenkor adni? Egy ivartalanitott nostenyrol lenne szo.

(#16341) Mikulásbá válasza szőröscica (#16340) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Majd ott döntsd el,mer kifizettetik az ivartalanítást,oltást,kiskönyvet-nekem legalább is ki kellett.Kaptam róla számlát is.

(#16342) szőröscica válasza Mikulásbá (#16341) üzenetére


szőröscica
addikt

Noetol hoztad Te is? Mennyit kertek?

(#16343) Mikulásbá válasza szőröscica (#16342) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem,Nyíregyházán voltam.Ez összesen olyan 8000 körül volt,pontosra nem emlékszem.

(#16344) Ciccuka válasza szőröscica (#16340) üzenetére


Ciccuka
veterán

Legnagyobb öröm nekik szerintem, ha gazdára talál a cicus és gondozod.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#16345) Mikulásbá válasza Ciccuka (#16344) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igaz,de minél fiatalabbat kell választani,hogy még tanulja az új körülményeit.
Mi a netes képeken kinéztünk 3-at-természetesen egyiket sem tudták megfogni,egy negyedik,szelíd barátságost hoztunk haza.

(#16346) szőröscica


szőröscica
addikt

En is 10 korul gondoltam. Elvileg tavaly nyari szuletesu cica, szoval meg nem tul idos. Keptelen vagyok elerni oket telefonon, igy hetvegen elugrunk, 2 kilometerre vannak tolunk.

(#16347) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#16348) Astroboy válasza Mikulásbá (#16345) üzenetére


Astroboy
őstag

"...minél fiatalabbat kell választani,hogy még tanulja az új körülményeit."

Nem feltétlenül. :N Múltkor egy jó délelőttnyi macskaválasztós beszélgetés után arra jutottunk a menhelyesekkel, hogy egy idősebb állat örökbefogadása sokszor több előnnyel jár, mintha kölyköt vinnénk.
Kicsiket hamar viszik, az idősebbek mennek el viszonylag nehezebben, végül menhelyes ismerősi körben adják örökbe őket legtöbbször.
A tapasztalatok alapján pedig egy pár éves macska:
-nem tépi szét a lakásod, mert túl van az első pár őrült évein és jó esetben ismeri a kaparófát,
-ugyanez igaz a szobatisztaságra,
-garantáltan oltva és ivartalanítva kapod ellenben a 3 hónapossal, ahol ezeknek a költségei még fel fognak merülni,
-legtöbbször mivel ismerik az élet "sötét oldalát" így sokkal hálásabbak és ragaszkodóbbak stb..

(#16349) Mikulásbá válasza Astroboy (#16348) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Persze ebben is van valami,de ilyen sarkalatosan ilyet nem lehet kijelenteni.Minden macska egyedi,egyik ilyen,másik olyan,még fajmacskáknál is.
A mienk kb. 6 hónapos lehetett,mikor hazavittük 1.5 éve,láttam a változásokat.

(#16350) Astroboy válasza Mikulásbá (#16349) üzenetére


Astroboy
őstag

Idősebb siccnél persze az is bőven benne van, hogy nehezebben alkalmazkodik.
Sok szempontból rosszabbak a zsémbes nyugdíjasoknál, annyira a szokásaik rabjai. Érdekes dolgokat meséltek a menhelyesek ezzel kapcsolatban.

A gazditól (vagyis nem utcáról) menhelyre került idősebb macskák kezelhetők és adhatóak örökbe a legnehezebben. Mert bár a kóbor állatok sokszor agresszívek, ezt hamar leküzdik és alkalmazkodnak a menhelyhez és legalább egyből esznek és hálásak.

Ellenben egy gazdis szokásokkal teli macskában(teljesen érthetően) akkora törést okoz a menhelyre kerülés, hogy sokáig nem esznek egy falatot sem, szó szerint befordulnak.
Ebben szerintük a gazdi és az otthon elvesztésén túl az is benne van, hogy a menhelyen nincsen Gourmet meg jutalomfalat amit valószínűleg megszoktak a gazdijuknál, tehát az olcsó tápra sokáig rá se bírnak nézni. Egy jó ideig éhező befordult morcos macskák lesznek, vagyis ilyenformán kevésbé lesznek vonzóak a menhelyre érkezőknek, mint egy ugribugri suhanc. Pláne ha gyerek is jön, mesélték, szinte biztos kölyköt visznek.

Nekem az jött le a dolgozókkal folytatott beszélgetésünk után az egészből, hogy akik a menhelyen tudatosan idősebb macskát keresnek maguknak, általában nem kezdők, és szerencsére tisztában vannak azzal, hogy mennyivel többet tud nyújtani valamint mennyivel hálásabb egy lelkileg/testileg sérült állat. :K
Szerencse, hogy vannak ilyen emberek is, különben még ennyi esélyük sem lenne szerencsétlen állatoknak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Macska topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.