Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) BornToBePuli válasza gygabor88 (#15898) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Menj már be!

Read only felhasználó

(#15902) etejedu


etejedu
őstag

Helló!
Egy megbízási szerződésben szereplő összeg előtt nem szerepel, hogy bruttó vagy nettó, akkor minek kell értelmezni?

(#15903) Intel fan11 válasza Gabonetta (#15900) üzenetére


Intel fan11
őstag

Uti egymast a 2 valaszod! Sztem mire oda kerul a sor h nevunkon lesz meg2 honap. Akkor ez hogy van?

Battletag: hojszi#2983

(#15904) Gabonetta válasza Intel fan11 (#15903) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nem üti. Kérlek, olvasd el még egyszer. De akkor:

1. Majd akkor jelentkezzetek be, ha bent laktok.
2. Addig kerüljön bejegyzésre a tulajdonjogod.

Ha az utóbbi nem teljesül, te nem írhatod alá a lakcímjelentő lapot.

[ Szerkesztve ]

(#15905) Intel fan11 válasza Gabonetta (#15904) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ottfogunk lakni, de nem lesz meg a nevunkon a haz. 30napja van a foldhivatalnak a bejegyzeshez. Mai burokraciaban szivas elni.

Battletag: hojszi#2983

(#15906) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

parkolóhellyel kapcsolatos kérdésem lenne: a lakásom egy olyan társasházban van, ami egy lakásszövetkezet tagja.
A lakásszövetkezethez 3 ház tartozik (mindegyik több lépcsőházzal). A házak közötti kert 2 oldalán vannak parkolók kialakítva a szövetkezethez (illetve talán inkább a házakhoz) tartozó helyeken.
Viszont sokkal kevesebb parkolóhely van, mint ahány lakó be szeretne állni autóval, ezért régebben ki lettek osztva a régi lakóknak a helyek, viszont így több olyan lakó van, akinek nem jut - és egyáltalán nem egyértelmű, hogy milyen preferencia rendszer szerint osztotta ki a szövetkezet elnöke a parkolóhelyeket, mennyi időre, milyen térítés ellenében (illetve az sem, hogy azok ténylegesen a házakhoz tartoznak-e, vagy mondjuk egy jó 50 éve az építéskor simán elfoglalták a közterületből - ezt pl. hogy lehetne kideríteni?).
A kérdésem az lenne, hogy a helyek felosztását mi szabályozza? A 2004. évi CXV. törvény
a lakásszövetkezetekről-ből ez számomra nem derül ki.

Gyors google kereséssel találtam egy ilyet, itt az alábbit írják:
"A kérdésről a közgyűlésnek kell döntenie, majd a döntést az SZMSZ-be be kell építeni. A döntés pedig a parkolóhelyek felosztása legyen, ahol rajzon rögzítik, hogy melyik lakáshoz melyik beszámozott beálló hely tartozik. A közös tulajdon használatáról a döntéshez elegendő az érvényes közgyűlésen a többség szavazata.

Ha nem jut minden lakáshoz gépkocsi beálló hely, akkor azoknak a tulajdonosoknak, akiknek lehetőségük van igénybe venni a közös tulajdonú területet, azoknak használati díjat kell fizetniük, amelynek mértékéről ugyancsak a közgyűlésnek kell döntenie."
Viszont ez ugye társasházakról szól.

A problémám az, hogy parkolóhelyem sincs, illetve nem igazán értem, hogy más, esetleg hasonló tulajdoni aránnyal miért jogosult parkolóhelyre, és én miért nem (és miért kellene addig várnom, amíg mondjuk valaki elköltözik)? Ezt pl. eldöntheti a lakásszövetkezet igazgatósága bármiféle alapot nélkülözve? Ha valakinek nagyobb tulajdoni aránya van a házakban, akkor ő jogosultabb? Ha nem jut mindenkinek parkolóhely, akkor kötelezhetőek díj fizetésére azok, akiknek igen (én laikusként úgy értelmezem, hogy ha a házakhoz tartozik az adott hely, és nem csak nagyon régen elbitorolták a közterületből, akkor az is ugyanolyan közös használatú terület lenne, mint mondjuk a lépcsőház, vagy a pince, stb.)? Illetve azt sem tudom, hogy egy adott módosításhoz milyen többség kellene, illetve hogy lehetne keresztül vinni, nyilván akinek van helye, annak cseppet sem érdeke, hogy bármi megváltozzon.

(#15907) vendingo


vendingo
veterán

Rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#15908) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv!

A következő témával kapcsolatban érdeklődnék egy kedves ismerősöm nevében :

-tartózkodási hely megváltoztatásánál az okmányirodai ügyintézés során, mikor a bérleti szerződés bemutatásra majd lemásolásra kerül az ügyintéző által, abban az esetben egy adatbázisban is rögzítésre kerül, amiről az adóhatóság is automatikusan értesül?

:R

(#15909) LuckyL válasza bghistvan (#15908) üzenetére


LuckyL
őstag

ha bújkál a nav elől, akkor ne jelentse be a lakcímet :D
ilyen hülye kérdést uristen

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15910) bghistvan válasza LuckyL (#15909) üzenetére


bghistvan
senior tag

Először is :szervusz (mert a köszönés elmaradt részedről), másodszor nem oktató jelleggel : uristen helyett úristen /ezeket csak azért tartottam fontosnak megjegyezni, mert kötelezővé vált a ledegradáló irónikus viselkedés sajnos a világban, ahogyan ezt hozzászólásod hűen tükrözi/

Mellesleg, képzeld nem bujkál a nav elől, nincs miért.......éppen hogy a bérbeadók részéről vált rendszeres gyakorlattá (tisztelet a kivételnek) az, hogy megy a susmus..... annak ellenére, hogy a tartózkodási hely megváltoztatásának bejelentése kötelező mindenki számára.....

A kérdés, melyet közvetítek, másra irányult volna.... mégpedig arra, hogy mivel saját állampolgári kötelessége, egyben érdeke, hogy be legyen jelentve, és tételezzük fel nem rajta múlik a törvényi kötelezettség (adózás) elmulasztása és ebből adódóan a retorzió...... de jó eséllyel mindezek következményeként az ő lakhatása válik ingoványos talajjá.

Sajnos ettől jobban már nem tudom megfogalmazni a dolgot, de remélem más ettől függetlenül tud érdemi hasznos információval szolgálni.

Köszönöm.
:R

(#15911) LuckyL válasza bghistvan (#15910) üzenetére


LuckyL
őstag

bocs, ez egy fórum, de akkor majd figyelek és ha neked válaszolok, igyekszem midnen szépirodalmi formai szabályt betartani (nem)
igen, látni fogja a nav a lakcímet, ha új határozatot kézbesít szerintme használni is fogja

bár egyszerűbb regisztrálni egy ügyfélkaput és akkor oda fog menni, nem kell ilyeneken aggódni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15912) bghistvan válasza LuckyL (#15911) üzenetére


bghistvan
senior tag

Látom nehéz volt amit írtam, minden szempontból.... :U
, mindenesetre köszönöm a témára fordított karaktermennyiséget, és minden jót kívánok.

(#15913) LuckyL válasza bghistvan (#15912) üzenetére


LuckyL
őstag

Huha kedvelnenk egymast élöben ez azonnal latszik (nem nagyon vam amugy ekezet a telefonomon mielott raugrassz a hosszu ö re mint tyuk a takonyra) 😆

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#15914) BornToBePuli válasza LuckyL (#15913) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Ékezet nélküli írás veszélyei

Read only felhasználó

(#15915) galoslac válasza BornToBePuli (#15914) üzenetére


galoslac
tag

Ez nekem jobban tetszik.

(Yvonne jogász :D )

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15916) BornToBePuli válasza galoslac (#15915) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

:D

Read only felhasználó

(#15917) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Ide is betenném (utolsó pár h.sz.) [link]
Mik a lehetőségeim? (Nagykernek megírtam, hogy a korábban felajánlott csere/új gép opciót választanám mégis - persze ha még lehetséges - választ talán holnap kapok)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15918) galoslac válasza MaxxDamage (#15917) üzenetére


galoslac
tag

Esetleg felhívod a számlán szereplő céget, hogy ez a problémád....
Értelmes ember nem fogja neki "puszira" odaadni a 700k-t...( a NAV lájkolná! )

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15919) MaxxDamage válasza galoslac (#15918) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Képen szereplőt megpróbálom.
Esetleg felhívod a számlán szereplő céget, hogy ez a problémád.... --->> Ez is egy lehetőség / opció.
Értelmes ember nem fogja neki "puszira" odaadni a 700k-t...( a NAV lájkolná! ) --->> Az biztos!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15920) galoslac válasza MaxxDamage (#15919) üzenetére


galoslac
tag

Túl sok lehetőséged nincs, szóval gyakorold a cica nézést! :D

A cég felhívásának azért vannak kockázatai...

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15921) MaxxDamage válasza galoslac (#15920) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak az a kérdés, hogy ilyenkor még kérhetek a nagykertől egy új gépet? /bár erre holnap elvileg fogok kapni választ tőlük, minden bizonnyal/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15922) galoslac válasza MaxxDamage (#15921) üzenetére


galoslac
tag

Holnap kiderül, nem ismerem ennek az ügymenetét, ha házon belül el tudja intézni a nagyker, akkor szerintem megoldják, ha hozzá kell nyúlni a számlához akkor nem.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15923) MaxxDamage válasza galoslac (#15922) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elvileg el, és mint korábban írták, az az egyszerűbb mód. Csak az a kérdéses, hogy a kisker mennyire lett bevonva és a nagyker a javamra tud-e dönteni/intézkedni vagy sem. (csak a választék a kérdéses ami közül lehet)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15924) asdf_


asdf_
veterán

Bocsanat, vulgaris leszek (anno a fogyved topikban mar megemlekeztem errrol es mindig felmegy az agyvizem ezen).

En azt nem ertem, hogy az elado ceg miert nem fossa telibe, hogy kinek garizik? Miert, es milyen alapon jatszik kiskiralyt, allamot az allamban meg hasonlok, amikor semmi ertelme es semmi logika nincs benne?

Tegyuk fel hogy A ceg megvasarolta a termeket, meghibasodott, odaadta Gizikenek, hogy vigye be a szervizbe. Ott o kap egy olyan papirt (munkalapot), hogy a PAPIR ELLENEBEN BARKINEK odaadjak a cseretermeket/penzvissza eseten a penzt (akinek ez nem tetszik, ott az ugyvezeto besetal a termekkel es atadasnal rairatja a munkalapra, hogy kizarolag xy-nak, ceges pecset mellett adhato ki). Innentol kezdve a ceg tudomasul vette, hogy Gizike rendelkezik a termekkel vagy barni massal, ami a garis ugyintezes kifutasa lesz. Innentol kezdve, hogy Gizikenel a termek, o adja le garira, az A ceg aktualisan SEMMIVEL nem rendelkezik, igy kar mar nem erheti, mert mar eleve nincs nala a cumo. Innentol kezdve pedig kibaszottmindegy, hogy a garizott termeket kinek adjak at. Az pedig nem alapvetes, hogy az adott termeket garanciaztato az az eredeti vasarlo, tehat jelen esetben mar eleve ugy indul a hirado, hogy nem az eredeti vevo nevere kellett volna felvenni a munkalapot, hanem MaxxDamage-era, mert o a jelenlegi tulajdonos (legyen mondjuk ez szoban kotott adasveteli szerzodes eredmenye, igy papirt sem kerhetnek rola -raadasul ha kozbenso felek is voltak, akkor meg kulonosen nem kerhetnenek papirt, hiszen egy garszerviznek az egvilagon semmi koze az eredeti vasarlo es a MaxxDamage kozotti ember(ek)hez, GDPR ota meg kulonosen nem), igy visszateritesnel siman irnak MaxxDamage-nek egy minuszos szamlat, azon meghivatkozzak az eredeti szamlaszamot, kiadjak neki a zsetont oszt kesz. Nem ertem mi a szart kell ezen akadeskodni, es hogy a kiskernek miert nem halalmindegy, hogy ki a tokomnek a kezebe adja a penzt. Aki leadta a termeket, annak a kezebe kell, mert o rendelkezett vele es punktum.

[ Szerkesztve ]

(#15925) MaxxDamage válasza asdf_ (#15924) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van benne igazság :R (de ez nem ilyen egyszerű)
Boltnak / cégnek könyvelni kell. (Adó, Áfa, stb..)
5x volt a termék szervizben, mindet én intéztem, mind a nevemen van, címemről vitte a futár és hozta vissza, "kártérítési utalvány" és nyomtatvány (gyártó által SN alapján kiállított) is név szerint engem illet...de ez mégsem ér semmit kb.

Holnap beszélek a nagykerrel (ha nem kapok mailben választ, akkor felhívom) és kiderül.
Lassan 2 hónapja se gép, se pénz...no comment.

Gyártó, szakszervíz korrekt volt, nagykerek is (2 nagyker érintett, egyik Európai, masik Magyarországi) a kisker/bolt aki nekem nem akar fizetni, csak annak akinek a nevére szól a számla. (Cégnév) kib*szott egy ügy ez... A céggel semmilyen kapcsolatban/szerződéssel nem állok, így hülyeség lenne ha felkeresném őket pl. telefonon. (cégen belül ki tudja ki vette a gépet a cég nevére, lehet lenyomozhatatlan...és ha a kisker fizetne, akkor a cég csak jól járna. Én meg aki intézte az egészet (és szívott vele sokat, meg fizettem érte) az meg igy járt, semmi se jár/jut/marad? Vagy mi?

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15926) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Sziasztok!

Munkajogi kérdésem lenne. 2018. nov. 30-ÁN felmondott nekem az akkori munkáltatóm, 2019. Január 1. napján adta fel elektronikusan az ügyvédem a pert. A bíróság elsőfokú ítélete szerint jogszerűtlenül mondtak fel nekem, és kártérítést ítélt meg. A munkáltató most azzal az érvvel védekezik, hogy 30 napon túl lett beadva kereset.
Ügyvédem szerint a munkaszüneti napok miatt nincs igazuk.
Az lenne a kérdésem, hogy ez igaz, belul
vagyunk a 30 napnak?

Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15927) BornToBePuli válasza leslieke (#15926) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

üdv. Kérdezd meg az ügyvéded.

Read only felhasználó

(#15928) asdf_ válasza MaxxDamage (#15925) üzenetére


asdf_
veterán

Adasvetel kereteben az eredeti vevot megilleto jotallasi es szavatossagi jogok atszallnak az uj vevore. Ergo felejtsuk mar el az eredeti vasarlo ceget a p-ba... Te vagy jelenleg a termek tulajdonosa, tehat a jotallasi es szavatossagi jogok is teged illetnek (persze gondolom itt egy 1+2 eves gyartoi garis termekrol van szo, annak is a +2 eveben vagyunk, ahol a gyarto altal onkent vallalt jotallasnak egyeb feltetelei lehetnek, de jellemzoen nincs kikotve, hogy az onkent vallalt jotallas csak es kizarolag az eredeti vasarlot illeti meg, talan 1-2 ilyet lattam eddig osszesen, ahol ezt kizartak).

(#15929) leslieke válasza BornToBePuli (#15927) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mint írtam, megkérdeztem, megerősítést szeretnék kapni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15930) BornToBePuli válasza leslieke (#15929) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Másik ügyvéd? Mutasd meg neki az iratokat is.

Read only felhasználó

(#15931) MaxxDamage válasza asdf_ (#15928) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

2 éves gyártói garanciás termékről (Asus) van szó, aminek a második évében járunk. Adásvételi dokumentum nincs, de minden más megvan/megvolt (amit a gyártó/szakszerviz kért azt mind leadtam, gyári garancia könyv az nálam van , + gyári számla digitális -.pdf formában-) így ebben az esetben is engem illet a jog? /teljes összeg vissza térítés) az EU központi gyártó a hozzáférhetőséget megadta a nagykernek, aki lehívhatja és a Magyarországi gyártó képviselete a részemre is leküldött mindent pl. [kép] + utalvány is rendelkezésemre áll. Nem értek hozzá, hogyan vannak ezek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15932) galoslac válasza MaxxDamage (#15931) üzenetére


galoslac
tag

Megnyugodhatsz, hogy a fórumtárs se. :D

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15933) MaxxDamage válasza galoslac (#15932) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lehet a végén ebből ügyvéd lesz... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15934) mike1334 válasza leslieke (#15926) üzenetére


mike1334
veterán

Munka törvénykönyve

287. § (1) A keresetlevelet a munkáltatói jognyilatkozat közlésétől számított harminc napon belül kell előterjeszteni

a) az egyoldalú munkaszerződés-módosítással,

b) a munkaviszony megszüntetésének jogellenességével,

c) a munkavállaló kötelezettségszegése miatt alkalmazott jogkövetkezménnyel,

d) a fizetési felszólítással, továbbá

e) a 81. § (2) bekezdésében meghatározottakkal

kapcsolatos igény érvényesítése iránt.

(4) A keresetlevél beadására megállapított határidőt megtartottnak kell tekinteni, ha a keresetlevelet legkésőbb a határidő utolsó napján postára adták. Az igényt érvényesítő igazolással élhet, ha a keresetlevél beadására megállapított határidőt elmulasztja. Az igény hat hónap elteltével nem érvényesíthető.

Az Mt. napokról beszél, ami naptári napot jelent.

Ugyanakkor mind a Pp., mind az Mt. egységes abban, hogy ha a határidő lejárta munkaszüneti napra esik, a határidő csak az azt követő legközelebbi munkanapon jár le, illetve hogy a kezdőnap nem számít be a határidőbe, A Te esetedben ez azt jelenti, hogy december 30-án járt (volna) le a határidő, de az vasárnap, a következő nap, 31-e meg a 9/2017. (V. 19.) NGM rendelet értelmében pihenőnap. Ezért szerintem is január 2-a volt a határidő, mint a legközelebbi munkanap.

De ez csak az én véleményem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15935) mike1334 válasza mike1334 (#15934) üzenetére


mike1334
veterán

Szerk.:

Amibe beleköthetnek, az esetleg az, hogy a jogszabály munkaszüneti napról beszél és nem pihenőnapról...erre tuti van vmi állásfoglalás vagy ítélet, régen az akkori közig eljárási törvény (Ket.) kapcsán olvastam is valamit, de passzolom, kérdezd meg az ügyvéded, ő csak tudja.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15936) leslieke válasza mike1334 (#15935) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. Ami még érdekesség, hogy a PP 148. §. 1 bekezdése szerint a dec 24-jan 1. napok ítélkezési szünet és nem számítanak bele a határidőbe.
Ha ezt is hozzávesszük, akkor a január 2 bőven a beadási határidőn belül esik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15937) mike1334 válasza leslieke (#15936) üzenetére


mike1334
veterán

Az csak a folyamatban lévő perekre vonatkozik, itt az mt előírása az irányadó.

Igen ám, a határidő számítás ezen szabályait azonban a Pp. állapítja meg, és csak a már folyamatban levő peres eljárásokra vonatkozik.

Így ha már folyamatban van munkaügyi perünk, akkor a július 15. és augusztus 20. közötti időtartamra tárgyalást nem fognak kitűzni, és a peres felek részére biztosított határidő (pl. bíróság felhívására nyilatkozni) sem ketyeg az ítélkezési szünetben.

Keresetindítási határidő az Mt. alapján
Amennyiben viszont a munkaviszony jogellenes megszüntetése miatt kíván a munkavállaló a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (továbbiakban: Mt.) 287. § szerinti 30 napos jogorvoslati határidőn belül bírósághoz fordulni, az ítélkezési szünet és a határidő számítás Pp-ben foglalt szabályai nem alkalmazandók.

Helyette az Mt. 25. § határidő számítás szabályai irányadók. E szerint a határidő számítása a határidő megkezdésére okot adó intézkedést (eseményt) követő napon kezdődik. A határidő az utolsó napjának végén jár le. A határidő az általános munkarend szerinti következő munkanap végén jár le, ha az utolsó nap az általános munkarend szerint heti pihenő- vagy munkaszüneti nap.

Következésképpen, ha 2019. július 15-én közöl a munkáltató egy felmondást, akkor a munkavállaló 30 napos keresetindítási határideje 2019. augusztus 14-én lejár, függetlenül attól, hogy egyébként ítélkezési szünet van.

Amennyiben 2019. július 19-én közöl a munkáltató egy felmondást, akkor a munkavállaló 30 napos keresetindítási határideje 2019. augusztus 21-én jár le. Ugyanis a 30 nap augusztus 18-án járna le, ami 2019-ben vasárnap, azaz az általános munkarend szerinti pihenőnap. Az augusztus 20-i hosszú hétvége miatt augusztus 19. hétfő is pihenőnap, augusztus 20. pedig munkaszüneti nap. Ezért a lejárat az ezeket követő munkanap, ami augusztus 21. szerda.

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15938) leslieke válasza mike1334 (#15937) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infókat. Beszéltem az ügyvéddel, azt mondja az egész alperesi beadvány hibás.
Meglátjuk.
Remélem nem lesz egy ilyen balgaság miatt bukom el a pert.
Bár gondolom az már jó jel, hogy a bíróság elsőre nem utasította el a keresetet emiatt.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15939) mike1334 válasza leslieke (#15938) üzenetére


mike1334
veterán

Szívesen.
Nem hiszem, hogy hibázott volna az ügyvéd, ha elolvasod az utolsó bekezdését az előző hozzászólásomnak, ott ugyanúgy számolnak (pihenőnapostól, munkaszüneti napostól), és kijön ott is.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#15940) leslieke válasza mike1334 (#15939) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, így számolt ő is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15941) MaxxDamage válasza galoslac (#15920) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Még nem történt semmi, nem érkezett válasz a nagykertől, holnap lesz a harmadik napja.
Milyen kockázatai vannak a cég felhívásnak? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15942) galoslac válasza MaxxDamage (#15941) üzenetére


galoslac
tag

Jó lenne tudni, hogy milyen úton került ki tőlük a gép, mert attól függ, hogy mennyire lesznek segítőkészek.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15943) MaxxDamage válasza galoslac (#15942) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, felvettem a kapcsolatot azzal akitől én vettem (elvileg ő a második tulaja a gépnek aki csak tovább passzolta nekem) de nem túl bőbeszédű.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15944) galoslac válasza MaxxDamage (#15943) üzenetére


galoslac
tag

Várható volt, de a kérdés az az, hogy full legális úton került hozzá vagy sem.
Elég fail lenne felhívni az ügyvezetőt, hogy nálam van a (lopott) géped, és segíts már gariztatni.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15945) MaxxDamage válasza galoslac (#15944) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csak nem :)
Amúgy lehet fel kellene hívnom az adott céget és kérni a nagyfőnököt, majd a számla alapján megkérdezni, hogy személy szerint kihez is tartozik a vétel (ki intézte) és aztán azzal beszélni és folytatni... Jobbat nem tudok. Ha meg valóban "lopott" (amit kétlek - mert full gyári állapotban, dobozában, még bejáratott állapotban sem volt mikor én átvettem) akkor lehetne segítséget kérni tőlük, vagy rendőrség/bíróság és majd csak lesz valami. Jobbat nem tudok. :U

A hatósági szerv bevonását az ügybe a legvégső és legutolsó esetben tenném csak, mert így sokat vesztek, hogy se pénz, se laptop...

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15946) galoslac válasza MaxxDamage (#15945) üzenetére


galoslac
tag

Pár fős cég, szóval egy 700k-s gép nem merül 2 év alatt feledésbe.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15947) MaxxDamage válasza galoslac (#15946) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Honnan tudod? Írtam a cég nevét? Nem emlékszem :) :B
1995-ben alapított cég. Bp. és Székesfehérvár ahol jelen vannak - Fa-, építőanyag-, szaniteráru-nagykereskedelem.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15948) galoslac válasza MaxxDamage (#15947) üzenetére


galoslac
tag

Korábban írtad és megnéztem cégjegyzékbe.

Ezért is írtam, hogy egy próbát megér, mert ebből ha nincs csere nem hiszem, hogy kijössz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#15949) MaxxDamage válasza galoslac (#15948) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Pontosan!
Előtte a nagykert hívom mindenképp és rákérdek, mi a helyzet.... (csere ügyben) ha semmi biztosat nem tudnak mondani, akkor fordulok a cég felé. Jobbat nem tudok.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15950) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Remélem a megfelelő topicba írom a kérdésem.
Új lakók költöztek fölénk a panelba, akik éjfélig csöndben vannak, utána kezdenek el élni.
Vagy az éjszakai csendhez képest hangosan hallgatják a zenét/tévét, vagy "csak" fürdenek, pakolnak, trappolnak és szexelnek.
A hangos zenehallgatásra fel is mentünk hozzájuk, hogy beszéljünk velük, de nem nyitottak ajtót. Másnap a pillanat hevében agresszívabban mondtam el mi a probléma, de ennek ellenére nem javult a helyzet. Mit lehet kezdeni az ilyen szomszédokkal?
A zenehallgatásra még lehet rendőrt hívni, de a többi, mindennapi, ámde éjszaka roppant zavaró zajjal mit lehet kezdeni?

Kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.