Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14501) davenport válasza asdf_ (#14500) üzenetére


davenport
aktív tag

Jól hangzik, de azon túl hogy munkaügyi ellenőrzéssel fenyegeted meg a céget, mivel szankcionálod?
Kttv hatálya alatt álltam, ott is nagyjából ez a szabály van, az Államkincstár számfejti, 3 hét alatt lett kész. A legszebb az egészben az, hogy az új helyem is Államkincstár számfejtéses, így ugyanoda megy vissza minden info.

No money, no honey.

(#14502) Gabonetta válasza Magnum_ (#13582) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Milyen volt az első félév? Érdemes volt belevágnod?

(#14503) Magnum_ válasza Gabonetta (#14502) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nahát, kedves a kérdés.
nos, nekem fontos az a 3 betű, amit ad :D
tényleg, ha egyszer védő szeretnék lenni, kell valami plusz, amiért mondjuk interjú lehetőséget kapok.

amúgy sokat nem ér. úgy fogom fel, hogy 2x180k + 60k-ért veszek LL.M-et.
1-2 érdekes dolgot hallottam csak, utóbbi időben órákra sem jártam.

I humbly and respectfully decline™

(#14504) Gabonetta válasza Magnum_ (#14503) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszi. :)) És a beszámoltatás milyen volt?

[ Szerkesztve ]

(#14505) Magnum_ válasza Gabonetta (#14504) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hetfon pl igazsagugyi orvostanbol vizsgaztam es majdnem lepippantottam magam, annyira nehez volt. Hozzateszem, inkabb orvosi szempontu kerdesek voltak ee nem jogi. Ezen bosszankodtam. Holnap lesz vizsgam, kivancsi leszek. Volt par komolytalanabb beszamolo es komolyabb vizsga.

I humbly and respectfully decline™

(#14506) Gabonetta válasza Magnum_ (#14505) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm szépen az információkat. :) Én már a büntetőjogban is szenvedtem az orvosi dolgokkal. :DD

[ Szerkesztve ]

(#14507) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Pályakezdő vagyok, alapfokú művészetoktatási intézmény - zeneiskola - intézményfenntartó: KLIK/Megyei Tankerület
Mennyi a felmondási idő?
Elegendő e a tanév végén benyújtani a felmondást?
Ha igen, akkor ebben az esetben a munkajogviszony augusztusban szűnik meg teljesen?
Továbbá munkajogviszony igazolást kitől lehet kérni/kérvényezni?

nagyon szépen köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#14508) nubu015

Sziasztok!

Egy jogi probléma merült fel az irodában ahol dolgozom és hátha van valakinek
egy frappáns ötlete a megoldásra.

Néha használunk archicadet (két licenszünk is van) csapatmunkában. Egyik leadási határidő előttfél nappal nem akart menni sehogy se a csapatmunka, amit csak úgy tudtunk ott hirtelen megoldani hogy feltettünk egy tört archicadet. A munka leadás után aztán nem is nagyon használtuk a programot, csak néha nyitottunk meg vele valami tervet és el is felejtettük az egészet. (Alapesetben nem ezt a programot használjuk hanem rendes vásárolt autocadet)

Most kb. egy évvel később kaptunk egy jogi felszólító levelet a graphisofttól egy ügyvéden keresztül hogy jogosulatlanul használtunk 44 alkalommal egy tört archicadet, ( ip számot, és listát is kaptunk) és egy elég nagy büntetést kellene kifizetni.

Van erre valami ötlet, vagy keressünk inkább egy szoftver jogászt ?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

m.

(#14509) LuckyL válasza nubu015 (#14508) üzenetére


LuckyL
őstag

tértivevényes levélben jött a felszólítás?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14510) galoslac válasza nubu015 (#14508) üzenetére


galoslac
tag

Egy kedvezményes licensz ajánlatot elég könnyű kialkudni, de legutóbb elég jól összerakták a levelüket.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#14511) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Nem tudom esetleg itt tudtok-e segíteni.
Keresek olyan ügyvédet, jogászt, etc. aki gépjármű adás-vétellel nagyon tisztában van.
Lehetőleg olyat aki budapesti.
Előre is köszönöm! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14512) Magnum_ válasza Klemens (#14511) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi a kerdes?

I humbly and respectfully decline™

(#14513) Klemens válasza Magnum_ (#14512) üzenetére


Klemens
őstag

Autóvásárlás 10. hóban tavaly.
1000km után kiderült, hajtókarcsapágyakat cserélni kell (kerepelő hangja lett a motornak).
Utána össze lett rakva és nagyon csattogott. Ki lettek véve az injektorok, azokból 3 tömítés nélkül volt benne, 1 el van égve. A csapágyazás olyan 160 ezer, ha most lesz véve hozzá 3db új injektor, akkor az még 320 ezer (és az csak a 4db injektor ára)..
Tudomásom szerint az eladónak kötelező vállalnia magánszemél esetén 6 hónap garanciát / szavatosságot.
A csapágyasodás és az injektorok elméletileg rejtett hibának számítanak, így pl. jogos követelés lenne, ha az számlákkal igazolva ki akarnám fizettetni az előző tulajjal ezeknek a javíttatását. Ha nem hajlandó kifizetni, akkor bíróságra lehet vinni az ügyet.
Ehhez keresek olyan embert aki ilyenekben jártas, hogy valójában ilyen esetben, ténylegesen milyen jogi lépéseket lehet venni. Lehet én tudom rosszul a dolgokat és nem lehet semmi tenni ezzel.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14514) Magnum_ válasza Klemens (#14513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kezdjuk azzal, amit mindig irok:
MI VAN A SZERZODESBEN?

Ki az elado? Ceg, vagy maganszemely?

A rejtett hiba nem attol rejtett, hogy nalad 1k km utan tonkremegy egy alkatresz, hanem attol, hogy mar az elozo tulajdonosnal is rossz volt adott alkatresz ES o tudott rola ES eloled eltitkolta.

Az ugyved, birosagi eljaras, a szakerto mind tobb szazezer ft es hosszu ido. Neked kell elolegezni + bizonyitasi teher rajtad. Fentiesek megvalaszolasaval mar beljebb lennenk.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14515) Klemens válasza Magnum_ (#14514) üzenetére


Klemens
őstag

Semmi nem lett külön beleírva szerződésbe. Hagyományos, indigós, 4 példányos szerződés.
Magányszemély és magánszemély között jött létre.
Igazából fogadni merek, hogy tudott róla, mert pár hónapig volt meg neki az autó.
Időközben a még eggyel korábbi tulajt is megtaláltam, mert benne volt a neve és címe az autóban. Természetesen semmi választ nem kaptam.
Szóval röviden, nála kijöttek hibák, de inkább eladta. Tőle megvette a kecskeméti srác, nála is kijöttek ugyan azok a gondok és a javítás helyett inkább gyorsan eladta az autót és jöttem én.
Persze ezeknek a bizonyítása, stb... már más kérdés ugye.

Viszont ha szerencsém van és jogosak lennének a "követeléseim", akkor a srác inkább kifizeti most azt az 500 ezer Ft-ot, mint járjon bíróságra, fizessen ő szintén ügyvédet és ha a végén elbukja, akkor meg akár több milliót.

szerk.:
Ebben a cikkben is tök hasonló a helyzet.
Itt pedig annak a folytatása.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14516) Magnum_ válasza Klemens (#14515) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi van PONTOSAN belefogalmazva a szerzodesbe errol? Hogy tajekoztatott az esetleges hibakrol, amit te tidomasul vettel, stb... Ez a resz hogy szol?
Hidd el, nem veletlenul kerdezem.

Meg lehet probalni barkit felszolitani velt vagy valos koveteles kiegyenlitesere, de meg nem ismerjuk a tenyallast,csak azt, hogy vettel egy autot, amivel minden rendben volt 1000km-ig, majd el kellett kezdeni kolteni ra, ami egyebkent hasznalt auto.

Pontositani kellene.

I humbly and respectfully decline™

(#14517) LuckyL válasza Klemens (#14515) üzenetére


LuckyL
őstag

én úgy tudom hogy magánszemély eladó esetén neked kell bizonyítanod, hogy már fennállt a hiba a vásárláskor
egyébként szerintem érdekes kérdés lenne hogy milyen korú autóról van szó és mennyi volt a vételár és mennyi a futásteljesítmény
mert egy 20 éves 800 ezer ft-os autónál behajtani egy 500 ezres javítást...nem lesz egyszerű

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14518) Klemens válasza Magnum_ (#14516) üzenetére


Klemens
őstag

1. pontként szerepel, hogy 'Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról (esetlges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette."
Megjegyzés: ... (ez ugye üresen áll)

Igazából nem 1000km után jelentkezett hiba, hanem korábban, de idő volt mire találtam normális műhely ahova el tudom vinni az autót és idő volt még ő is tudott fogadni.

LuckyL: Egy 2011/12 havi és 3 milliós vételárú bmw. 182 ezer km-es óraállással (ez ellenőrzések során valósnak bizonyul).

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14519) Magnum_ válasza LuckyL (#14517) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jol tudod.

Klemens:
'Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról (esetlges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette."

Innen nem.konnyu bizonyitani, hogy a) van rejtett hiba es tudott rola, b) teged nem tajekoztatott.

A szerzodesen szereplo tanukat te vitted? Esetleg nem bizomanyos ertekesites volt neppernel es az elado elore alairta a szerzodest?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14520) Klemens válasza Magnum_ (#14519) üzenetére


Klemens
őstag

Szóban nem volt semmilyen hibáról tájékoztatás. Rá lett téve diag az autóra ami összesen egy ülésfoglaltság jelzőt hozott hibának meg egy beszívott levegő nyomáskülönbség szenzort (megvettem bele a gyári szenzort, kicseréltem, el is tűnt a hiba, de nem is ilyennel akarok én most b@szakodni).

Az egyik tanút én vittem, ő nézte át az autót. A másik tanú, a srác édesanyja volt.
Nem bizományos, ott előttem lett megírva a komplett adásvételi.
Viszont ami még nehezíthető, hogy most nézem (eddig nem figyeltem), hogy az ár ki van húzva és "megeggyezés szerint" van beleírva. Tehát papíron az sem szerepel, hogy 3M volt a vételár.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14521) Magnum_ válasza Klemens (#14520) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ijj basszus.
Utalassal teljesitetted a vetelarat?
Ha nem, papir van arrol, hogy 3M kp-t atvett az autoert, mint annak vetelara?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#14522) Klemens válasza Magnum_ (#14521) üzenetére


Klemens
őstag

Ott helyben kp-ban fizettem. Nincs róla papír.

Úgy érzem, hogy akkor ez egy eléggé elb@szott helyzet és mélytorkos részemről, amiből feljönni egyenlő nagyjából a lehetetlennel.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14523) Magnum_ válasza Klemens (#14522) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Futtasd meg egy ugyvednel a rendelkezesre allo iratokkal, szamlakkal (abbol lathatja a pontos tenyallast), hatha talal valamit, amit mi itt nem tudhatunk

I humbly and respectfully decline™

(#14524) LuckyL válasza Klemens (#14518) üzenetére


LuckyL
őstag

akkor érdemes foglalkozni az üggyel szerintem
mielőtt megkezded a javítást, mindenképpen fel kell szólítani, meg kell adni neki a lehetőséget hogy javítsa ő a hibát
(legalábbis céges eladó esetén mindenképpen így van)

szerk: most látom nincs vételár sem, ez így felejtős akkor szerintem

egyébként itt Debrecenben biztosan nem írják át oylan adásvételivel amin nincs vételár, ott neked átírták? :F

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14525) Klemens válasza Magnum_ (#14523) üzenetére


Klemens
őstag

Ezért kérdeztem, hogy esetleg tudok-e olyat budapesten aki akár ilyenekre van szakosodva.

LuckyL: Csepelen probléma nélkül átírták. Annyit iratattak rá velem a szerződésre, hogy Kecskemét irányítószáma nem volt rajta és azt rá kellett nekem írnom, de ennyi.
A csapágyazás már készen van, jelenleg az injektoroknál áll a dolog. Tegnap este lettek kivéve, vasárnap folytatódik a dolog. Van hozzá jelenleg összesen 12db injektor. 3-at kaptam az autó mellé, 4 ugye a motorban és van 5 darab a szerelő srácnak bontott az ő saját autójából. Nem tervezek még 4db újat venni 320-ért. A 12db bontottból csak van 4db ami tényleg jól üzemel.
A másik ami idegesítő, hogy 5 nap híján 1,5 hónapja áll az autó emiatt.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14526) Klemens


Klemens
őstag

Olyan jutott még eszembe, hogy a bontott injektorokkal megcsináltatom az autót. Akár úgy, hogy bevizsgáltattatom az injektorokat.
Utána meg eladom én is.
Csak ebből is jöhet esetleg probléma utána. Akár jogi, akár egyéb ha olyan veszi meg az autót.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14527) Magnum_ válasza Klemens (#14526) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Korrekten is el lehet am adni autot, ha annyk van ismert hibaja.

I humbly and respectfully decline™

(#14528) LuckyL válasza Klemens (#14525) üzenetére


LuckyL
őstag

próbáld meg hátha a felét vagy valamit kifizet, vagy esetleg a fizetési meghagyásnak van oylan hülye hogy nem mondd ellent, az csak kb 5 ezer ft ba kerül
de szerintem itt már elég reménytelen a jogi út

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14529) Magnum_ válasza LuckyL (#14528) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te latod egyertelmuen az itt leirtakbol, hogy Klemens at lett baszva? En nem.

I humbly and respectfully decline™

(#14530) nubu015 válasza LuckyL (#14509) üzenetére

@LuckyL : Köszi a gyors reagálást, hétfőn megnézem, mert csak fél szemmel néztem rá, mikor mellettem a főnök, meg a manager puffogott rajta.

@galoslac : Neked is köszi, de sajnos itt konkrét ajánlattal fenyegettek meg minket. ( ki kell fizetni egy új progi árát, ( ~1.3 misi) ezért kapunk a tört progi helyére egy újat, plusz még büntinek a progi árának 60%-át ( ~800K)
Viszont nekünk elég a két verzió ami most van mert tényleg nem használjuk sokat. És csak arra az egy alkalomra tettük fel a törtet amikor leadási határidő volt, és a hivatalos nem akart működni. ( este 21.00-kor nem hiszem a support tudott volna segíteni mikor másnap délelőtt volt a leadás, és egész éjjel rajzoltunk) Egy évben jó ha egy olyan munka van amihez aktívan kell, a többinél max. csak megnyitunk valamit és mentjük át dwg-be.

m.

(#14531) Jorus válasza LuckyL (#14524) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van, ahol befogadják így is sajnos, meg persze tetszőleges árat is be lehet írni, de alapvetően a vásárló érdeke, hogy ki legyen töltve a mező és valós adatokat tartalmazzon - punkt az ilyen esetek miatt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#14532) LuckyL válasza Magnum_ (#14529) üzenetére


LuckyL
őstag

ettől még megpróbálhatja érvényesíteni a követelését ;]

szerintem pert 100% hogy nem nyerne
már csak azért sem, mert nem tisztázott a vételár és az eladónak sem adott lehetőséget a hiba kijavítására, hanem saját terhére nekikezdett

annak eldöntésére, hogy "igaza" van-e nem vállalkoznék, nem voltam ott, nem tudom mit beszéltek az autóról
bár ez azért nem egy 20 éves roncs, mégis azért 180 ezer km futás után, ez akár sima természetes kopásnak is mondható és nem is biztos hogy fennállt a hiba az eladás pillanatában, hiszen akkor lehetett volna hallani üzemelés közben

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14533) davenport válasza Klemens (#14525) üzenetére


davenport
aktív tag

A szavatosságról tartalmaz valami rendelkezést a szerződés? Magánszemély kizárhatja, különösen hogyha ezt a vételár is tükrözi. Ilyen állapotú autónál főleg megpróbálhatja ezt a verziót.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#14534) asdf_


asdf_
veterán

Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról (esetlges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.

Ilyet soha ne irjon ala senki, en legalabbis nem tennem, egy bizonyithatatlan semmi.
Kizarolag valami hasonlo verzio jatszana nalam:

Az eladó a vevőt a gépkocsi műszaki állapotáról (esetlges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette, a kozolt es elfogadott hibak, serulesek a kovetkezok:

(#14535) Klemens válasza davenport (#14533) üzenetére


Klemens
őstag

Ha a szerződésben kiköti, hogy nem vállal szavatosságot, stb...elméletileg akkor is él számára a szavatosság, jogszabály (elméletileg) így irja elő, nem lehet erről csak úgy lemondani.

asdf_: A szerződésben szerepel megjegyzés rovat, értelem szerűen (saját logikám szerint), ha van bármi hiba, ott fel kell tüntetni.
Ha üresen van hagyva, akkor abban az esetben nem volt semmi hiba vagy sérülés amit az eladó közölt volna a vevővel.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14536) LuckyL válasza Klemens (#14535) üzenetére


LuckyL
őstag

magánszemély eladó esetén bizony le lehet mondani a szavatosságról

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14537) davenport válasza Klemens (#14535) üzenetére


davenport
aktív tag

Magánszemélyek között a szerződésben ez kizárható, a céges eladó esetén nem. Az más kérdés, hogy érdemes mellérakni azt is, hogy ezért cserébe az eladó milyen kedvezményt ad a kölcsönösség jegyében. Ennek az autónak a vételára mennyivel volt kevesebb, mint egy jó állapotú kocsié? (Bár ez sajnos a jelenlegi viszonyok között egy hipotetikus kérdés, mert a drágább is lehet hasonló állapotú).

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#14538) Klemens válasza LuckyL (#14536) üzenetére


Klemens
őstag

Akkor rosszul tudtam. Viszont szerződésben nincs ilyen kikötve. Hagyományis, 4 példányos, indigós szerződés lett írva, formanyomtatvány.

davenport: Jelenleg nagyon hasonló évjáratú 320i van hahun 4,5M-ért, de az felszereltebb, gyári M-packet, stb...
Hasonló évjáratú, kevésbé felszerelt 325i van fent pl. 3,5M-ért.
Ha az évjáratot nem nézem, akkor 2,4M-tól van egészen a 4,5M-ig ilyen E92 320i. Viszont ugye ezeknek java része nem a faceliftes verzió.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14539) Magnum_ válasza Klemens (#14538) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Barmit lehet irni es technikailag az indogozas is megoldhato. A szerzodest meg mindig nem lattuk

I humbly and respectfully decline™

(#14540) Klemens válasza Magnum_ (#14539) üzenetére


Klemens
őstag

Itt a szerződés. Természetesen minden olyan adatot eltüntettem róla.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14541) davenport válasza Klemens (#14540) üzenetére


davenport
aktív tag

Ez alapján az adásvételi alapján nem mondanám azt, hogy nyerő helyzetből indulsz, sőt részemről nem tudlak semmivel biztatni.

Természetesen jelezheted neki, hogy mi a szitu, sőt alaphelyzetben jelezned is kellene neki.

Valszeg elhajt, így megpróbálhatod a fizetési meghagyást, vagy a bírósági utat, de az utóbbi esetben rajtad áll a bizonyítási teher, neked kell előlegezni a szakértőt, és az ügyvéded, és egyáltalán nem biztos hogy a szakértő nem fogja azt mondani, hogy neked van igazad, de legalább 2-3 évig fog tartani a műsor.
+ ott van az, hogyha meg is nyered, akkor attól még nem lesz a kezedben a pénz, valszeg azzal is több kört kell futnod.

Valamint ott a kérdés, hogy egyáltalán el fogja-e ismerni azt, hogy 3 milliót adtál neki ezért az autóért, főleg hogy kézből-kézbe ment a fizetés.

No money, no honey.

(#14542) LuckyL válasza davenport (#14541) üzenetére


LuckyL
őstag

+óvatosan megemlíteném még, hogyha teljes felújításra kerül a motor, akkor értéknövekedés is van a 180 ezret futott motorhoz képest, tehát az -számomra- egyértelműnek tűnik, hogy ha amugy az eladó lenne a hibás, akkor sem az egészet kellene fizetnie, hanem mondjuk -hasraütve- a felét mondjuk

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14543) davenport válasza LuckyL (#14542) üzenetére


davenport
aktív tag

Lehet így is nézni a dolgot, meg úgy is, hogy ezzel a felújítással jutott arra a szintre az autó, mint amilyennek hirdették (azaz működőképes hibátlan). Erről a biztosítós avultatás jut az eszembe, hogy 15 éves autóba új alkatrészt építenek, és akkor szerintük a kocsi többet ér, de vannak alkatrészek, amiből ha megfeszülök sem tudok 15 évest belerakni.

Nem ismerem a felújítás módját, nem tudom hogy a leírtak mennyire tekinthetőek egy teljes motorgenerálnak. Szintén csak hosszú távon fog kiderülni az is, hogy ez a javítás működik-e, és van-e még valami az ami még cserélendő (szintén azzal hogy mi a természetes kopás, mi pedig az eladónak felróható okból).

Az, hogy ez a javítás egy mostani azonnali eladásnál értéknövelő tényező lesz, szerintem most nehezen határozható meg, és nem vagyok autószerelő/szakértő, de nekem eleve aggályos, hogy egy elvileg 180.000 km-t futott szívóbenzines kocsinál miért kell injektort cserélni (user hiba, nem rendeltetésszerű használat, gyári hiba).

Pár napja egyébként pont ezen ment a vita egy fórumban (talán a totalcar-on), hogy most akkor egy felújított motor értéknövelő tényező-e. Amennyiben ez egy gyári technológiával felújított, dokumentált felújítást jelent, ne adj isten egy teljesen új nullkilométeres gyári motort, normálisan beszerelve, akkor talán igen, a kérdés az, hogy a piac megadja-e ezt érte.

Elnézést itt már eléggé belementem off-ba. Ez az kocsi vétel dolog egyébként nálam is egy mumus, évek óta szeretnék venni egy nem túl idős szívóbenzin hétszemélyest, de a sokadik megnézése után is inkább a régit foltozgatom.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#14544) LuckyL válasza davenport (#14543) üzenetére


LuckyL
őstag

abba gondolj bele, hogy van a motornak egy élettartama
ez nehezen határozható meg, de azért olyan 200-250 e km t szoktak mondani nagyjavítás nélkül átlagosan
na most akkor egy 180 e km-t futott motor ennek lenyomta kb a 80% át már

igazából sok értelme nincs itt boncolgatni, hiszen ez az ügy ugysem fog bíráságig eljutni, de azért mégiscsak ez is egy szempont

hoznék egy példát is:
van ugye egy repülőgép, ahol nagyon alaposan, repült órára meg van határozva egy-egy alkatrész élettartama, mert ugye ott nem opció hogy megálljon
ezáltal egy repülőgép értékét talán könnyebb meghatározni, vagy legalábbis a szükséges javítások árát

na most autónál ezek az értékek nincsenek pontosan meghatározva, de azért mégiscsak kell hogy létezzenek, legalább elméletben
arra akarok kilyukadni, hogy mi alapján várja el valaki hogy egy 180 ezret futott motor-t ne kelljen felujítani, záros határidőn belül...az eladó szempontjából ez akár tekinthető teljesen normális, használattal járó kopásnak is (más kérdés hogy a vevő nem így gondolja, de akkor legyen szíves megindokolni miért nem)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14545) Magnum_ válasza LuckyL (#14544) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Abszolut helytallo levezetes. Ezert kockazat a hasznalt auto vasarlasa, amit praktikusan viselnie kell a vevonek.

I humbly and respectfully decline™

(#14546) LuckyL válasza Magnum_ (#14545) üzenetére


LuckyL
őstag

örülök hogy más is így gondolja! :R
még esetleg annyit hozzátennék hogy sokan ha enyhén pesszimista hozzáálással kiszámolnák hogy mennyibe kerül egy új (vagy kicsit használt) autó fenntartása és mennyi megy el időben, pénzben, idegeskedésben egy öreg/sokat futott fenntartására, akkor nem biztos hogy így nézne ki nálunk az autók átlagéletkora
és ez talán a 9-10 millánál olcsóbb összes kategóriára vonatkozik (fölötte már hatalmas az értékvesztés, ott lehet hogy nem igaz ez amit írtam)

na de ez már nagyon off itt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14547) davenport válasza LuckyL (#14544) üzenetére


davenport
aktív tag

Egy adott típusnál ennyi idősen sztem a piac beárazza azt, hogy mit és mennyit kell rá költeni, mert van felhasználói tapasztalat. Amennyiben az a tapasztalat hogy 200.000km-t bír a motor, akkor ezt az árak is tükrözik, vagy beárazzák a kocsi hibáit, vagy eladhatalanok. (pl.1.4TSI vs 1.6 szívó Touran esetén a lassabb, többet fogyasztó szívóbenzin a drágább használtan, vagy ott vannak a Prince motoros járművek). Ha viszont van fent 30 ugyanilyen kocsi ami ilyen teljesítménnyel még köszöni szépen jól érzi magát, akkor szerintem jogos az a vevői igény, hogy ne fossa el magát a kocsi. Viszont az egész egy nagy lutri, mert most adnám el a régi kocsit, és hiába költök rá, mutatom meg a számlákat, és tudom hogy tényleg normálisan bántam vele, ugyanúgy előfordulhat, hogy ott a vevőnél szarik be, és jön a kínlódás. Na de mindegy, ez sajnos tényleg egy nem egyszerű sztori, és lassan át leszünk irányítva egy nepper fórumba. Bocsánat mindenkitől.

(#14546) LuckyL: részemről már esélyes hogy új, vagy max. 1-2 éves lesz a kocsi, pontosan ezért, mert lehet hogy most több, de a használt + ráköltés után hosszú távon kiegyenlítődik a dolog, főleg hogy a 3 milliós kategóriában is vicces dolgok vannak használtan.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#14548) LuckyL válasza davenport (#14547) üzenetére


LuckyL
őstag

én ha a családból adunk el autót magánszemélyként, akkor már a telefonban közlöm, hogy bele lesz írva hogy nem vállalunk szavatosságot
inkább várok 1-2 hónappal többet vevőre, minthogy utólag kelljen vitatkozni, foglalkozni a témával
ajánlom ezt másnak is, akinek nem szupersürgős az eladás

válasz a szerkesztésre:
és ráadásul sokan azt nem kalkulálják bele, hogy mondjuk a 10 évessel nem mer elindulni egy tengerparti nyaralásra (jogosan), vagy hogyha lerobban akkor az utánajárás hány órát emésztett fel stb...nem csak a direkt költségek számítanak

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#14549) galoslac válasza nubu015 (#14530) üzenetére


galoslac
tag

~1 éven keresztül figyelték, hogy miket nyitnak meg a tört progival, vagy van egy szép backdoor is?
Levelet host alapján küldték? (tehát whois->hostname=cégneve->cégjegyzék->elküld)
IP-t kötve hiszem, hogy puszira megkapták volna.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#14550) LuckyL válasza galoslac (#14549) üzenetére


LuckyL
őstag

ezt én is akartam kérdezni, csak utána kiment a fejemből!
nekem az is eszembe jutott hogy ők maguk töltötték fel a tört verziót egy jó kis trojannal benne
és ez simán bűncselekmény így

cryptot minden termékemért elfogadom

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.