Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-11 07:27:19

LOGOUT.hu

A topikban minden törvénytelen módszer megvitatása tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) F34R válasza mike1334 (#12350) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem regen, 8 honapja. Nem azert vagyok itthon, de el kell jarnom kezelesekre amit o azzal magyaraz, hogy attol muszakos rendben meg el tudnek jarni. Ami egyreszt igaz, masreszt meg idoponthoz vagyok kotve tehat nem ugy varrialom az esemenyeket ahogy akarom. Egyelore meg ragodok rajta.

(#12352) Ispán_Péter


Ispán_Péter
csendes tag

Sziasztok! Az az illető milyen büntetésre számíthat, aki úgy megvert egy másik embert, hogy annak:
- agyrázkódása lett
- eltörött az állkapcsa
- az egyik keze és több ujja is eltörött
- bordái törtek
- belső vérzései lettek
- térde törött
- az egyik fülére megsüketült vagy pedig nagy fokban halláskárosodást szenvedett el
- olyan sérüléseket szenvedett el, amiket műteni kell (több műtét)
- maradandó egészségkárosodásokat szenvedett
Tudom, hogy ezeket úgy hívják, hogy 8 napon túl gyógyuló sérülések, de pl. ha ezek az illető konkrét sérülései, akkor a bíróság egyesével figyelembe veszi ezeket vagy valami gyűjtőfogalom alá helyezi (8 napon túl gyógyuló sérülés, marandó egészségkárosodás stb)?

[ Szerkesztve ]

(#12353) LuckyL válasza Ispán_Péter (#12352) üzenetére


LuckyL
őstag

szerintem ez nagyban függ a körülményektől
-miért verte meg?
-voltak e súlyosbító tényezők pl. ittaság
-büntetett vagy büntetlen előélet-e
-esetleges mentő körülények? pl provokáció?

és még sokminden más
szerintem részletes esetleírás után lehetne tippelgetni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12354) goodboy007 válasza mike1334 (#12291) üzenetére


goodboy007
senior tag

Van apám, akit már vagy 6 éve nem láttam és úgymond nem kívánom a továbbiakban az életem részének tekinteni.

Tegyük fel, ha meghal és akkorra lesz mondjuk 5 milliós tartozása, azt köteles vagyok visszafizetni? :F
Vagy ha azt mondom, hogy nem kell tőle semmi, lemondok minden örökségemről, akkor ez a veszély nem fenyeget?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#12355) Cathfaern válasza goodboy007 (#12354) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Utóbbi.

(#12356) DarkChild válasza goodboy007 (#12354) üzenetére


DarkChild
senior tag

Kizárhatod magad az öröklésből, ez esetben nem kapsz semmit és nem is felelsz a tartozásaiért.
(Viszont az öröklés visszautasítása megváltoztathatatlan lépés - vagyis ha később kiderül, hogy egy eltitkolt bankszámláján volt 500 millió Ft-ja, akkor így jártál, abból sem kapsz semmit.)

[ Szerkesztve ]

(#12357) balazs1022


balazs1022
őstag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a munkaszerződésemben meghatározott alapbérem kiegészítéseként a munkáltató teljesítménybért határozott meg a részemre a tavalyi évre vonatkozóan. A tavalyi év teljesítménybérének kifizetését 2018. március 31-ig határozták meg. Erre vonatkozóan egy aláírt teljesítménybér tájékoztatót kaptam.
Február végén azonban rendes felmondással kérvényeztem a munkaviszonyom megszüntetését, és jelenleg a felmondási időmet töltöm. Az lenne a kérdésem, hogy a munkáltató köteles-e a tavalyi évi teljesítménybéremet kifizetni, hogy ha a munkaviszonyom március 28-ig tart?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, Balázs

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#12358) Ispán_Péter válasza LuckyL (#12353) üzenetére


Ispán_Péter
csendes tag

Szerelemféltés miatt történt a verés, nem volt ittas, nem állt semmilyen befolyásoltság alatt, tudatosan cselekedett, büntetlen előéletű.

(#12359) mike1334 válasza Ispán_Péter (#12358) üzenetére


mike1334
veterán

Azért megvan ugye, hogy: a) azért ez picit bonyolultabb, a bíróság jól körüljárja a témát és úgy hoz ítéletet b) nincs két bíró, aki ugyanúgy mérlegelne és ugyanolyan ítéletet hozna (persze a tól-ig határok miatt biztosan lenne két azonos tételű büntetés, de akkor is...)?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12360) LuckyL válasza Ispán_Péter (#12358) üzenetére


LuckyL
őstag

a btk. szerint ez 1-5 év, szerintem felfüggesztett büntetés várható (de ez tényleg csak "szerintem")
és tényleg sok múlhat még a körülményeken, illetve hogy az adott megyében mi a bírói gyakorlat

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12361) mike1334 válasza LuckyL (#12360) üzenetére


mike1334
veterán

Középtételből szoktak kiindulni, amiket felsorolt mind súlyosbító körülmény. 2 év felett nincs felfüggesztett, nem?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12362) LuckyL válasza mike1334 (#12361) üzenetére


LuckyL
őstag

azért a büntetlen előélet elég erősen az
szerk: és ha ittas lett volna az lenne a súlyosbító

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12363) mike1334 válasza LuckyL (#12362) üzenetére


mike1334
veterán

Az az egy enyhítő van. Az hogy nem volt ittas meg nem enyhítő. Amúgy annyi olyan sérülést okozott, amik már önmagukban megalapozzás a súlyosabb minősítést, kvázi életveszélyes sérülések, hogy kétlem, hogy megúszná letöltendő nélkül. De az ilyet tegyék is csak el pár évre..majd a börtönben őt is megverik szerelemféltésből remélem, ha rossz kopaszra kacsint a zuhany alatt...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12364) Cathfaern válasza mike1334 (#12363) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Meg ugye nem az történt, hogy felindulásból megütötte, aztán hülyén esett és ezért lett a maradandó sérülés. Ennyi mindenhez elég módszeresen és hosszú ideig kellett ütlegelni az illetőt.

(#12365) mike1334 válasza Cathfaern (#12364) üzenetére


mike1334
veterán

Alapvetően tényleg kis százalék kap letöltendőt sts-ért, de azért itt több minősítő körülmény is van.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12366) davenport válasza balazs1022 (#12357) üzenetére


davenport
aktív tag

Mivel a tavalyi, már lezárt évre vonatkozott, furcsa lenne, ha nem fizetné ki. Van esetleg erre valami belső szabályzat a cégnél, ami számodra hozzáférhető?

No money, no honey.

(#12367) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hy.

Hagyatéki tágyalás összege kb. 40 ezer forint.
Ha meg kell ismételni a tárgyalást, mert valaki nem jelent meg, az újra 40 ezer forint költséget jelent, vagy van valami kedvezmény?
Ha 3x-ra kell megismételni a tárgyalást az 3x 40 ezer forint lesz?

(#12368) LuckyL válasza mike1334 (#12365) üzenetére


LuckyL
őstag

mondjuk ezen átsiklottam, így már tényleg lehet életveszélyes

"- bordái törtek
- belső vérzései lettek"

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12369) mike1334 válasza LuckyL (#12368) üzenetére


mike1334
veterán

Plusz azt se tudni, hogy miért marad abba a verés. Ha pl azt üvöltözte közben, hogy most meghalsz, és úgy kellett leszedni másnak a szerencsétlenről, az már megint egy más eset...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12370) qqzs


qqzs
őstag

ez a legjobb topik amire feliratkoztam , de sose tudjuk meg mi lett a vege :)

Eladó: GTS450

(#12371) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem néhány ruhadarabot egy webshopból, azonban az egyik terméket kifelejtették a csomagból, a számlán viszont rajta van. Megírtam nekik a történteket, majd válaszként írták hogy elküldik a hiányzó terméket. Azóta több, mint egy hónap telt el fejlemény nélkül. Ilyen esetben mi a célszerű lépés? A termék értéke jelentéktelen, ezért nem szeretnék aránytalanul nagy erőfeszítésbe kerülő lépéseket tenni, de örülnék ha tehetnék valamit annak érdekében, hogy kicsit jobban figyeljenek erre és más ne járjon így.

(#12372) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Családon belül, első ingatlan szerzésként , anyáról fiúra íratva a lakást, milyen költségekkel kell számolni?

Felértékelés + ügyvéd?

Vidékről van szó. Körülbelül 10 milliót érő ingatlan.

(#12373) balazs1022 válasza davenport (#12366) üzenetére


balazs1022
őstag

Sajnos nincs hozzaferesem a belso szabalyzathoz. :/ Mit lehetne tenni? :)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#12374) davenport válasza balazs1022 (#12373) üzenetére


davenport
aktív tag

Bocs, úgy értettem hogy esetleg a HR-től vagy valakitől megkérdezed hogy van-e bármi speciális rendelkezésük erre, (bár az a tippem hogy nem nagyon lesz). Az aláírt teljesítménybér tájékoztatód már azt tartalmazta, hogy ez részedre kifizethető?

No money, no honey.

(#12375) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnél kérni tőletek az alábbi problémával kapcsolatban:

Egyszerre nagyobb mennyiségű pénzmozgás egyenes ági rokonok között (szülő > gyermek, gyermek > szülő) hogyan működhet tisztán? Papírozás szükséges-e? Ha jól tudom illetékmentes, de van-e bejelentési kötelezettség (akár NAV felé, akár máshova)?

A segítségeteket előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#12376) davenport válasza Szevam (#12375) üzenetére


davenport
aktív tag

Ajándékozásról van szó gondolom, ez egyenes ági rokonok között illetékmentes. NAV bejelentés sem szükséges róla, és SZJa fizetési kötelezettség sem keletkezik.

@(#12372) Atomgeszi: Egyenes ági rokonok esetén a lakás szerzése illetékmentes, így azt nem kell fizetni. Az eladónak viszont ha értékesít és nem ajándékoz, akkor keletkezhet SZJA fizetési kötelezettsége. A felértékelés nem tudom hogy mennyire szükséges, viszont az ügyvéd díját, a földhivatali eljárás költségét, és a adás-vétel esetén az energetikai tanúsítvány díját ide venném. + amennyiben a leszármazó kiskorú, akkor mérlegelném azt is, hogy megszereznie viszonylag egyszerű, de további elidegenítéshez szükséges lesz a gyámhatóság hozzájárulására is.

No money, no honey.

(#12377) Szevam válasza davenport (#12376) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

:R Köszi szépen a választ!

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#12378) energy4ever


energy4ever
addikt

Lehet, hogy kicsit off, de jobb topikot nem talaltam erre a celra.
Ha megvalltozott a lakcimem(allando maradt, ideeglenes lett masik), akkor hogyan tudom megoldani, hogy a leveleim mar az uj cimemre erkezzenek? Ideeglenessel megoldhato, ez? Melyik hivatalba kell menjek? Siman csak egy postara? :F

(#12379) balazs1022 válasza davenport (#12374) üzenetére


balazs1022
őstag

Köszi, utána kérdezek majd a bérszabályzatnak a HRsnél.

A teljesítménybér kifizetésének feltételei teljesültek. Sajna felmondással kapcsolatos információk nem szerepelnek rajta... :/

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#12380) ElektrikusDE válasza energy4ever (#12378) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

UTÁNKÜLDÉS

[link]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#12381) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Ha a munkáltató, a munkaszerződésben vállalt ideig a munkabér kifizetési kötelezettségének nem tesz eleget, mit tehet a munkavállaló? A szerződésben az erre vonatkozó szankciókról nincs szó.

(#12382) mike1334 válasza Oposzumtoszó (#12381) üzenetére


mike1334
veterán

Mt. 285. § (1) A munkavállaló és a munkáltató a munkaviszonyból vagy az e törvényből származó, a szakszervezet, az üzemi tanács az e törvényből vagy kollektív szerződésből, vagy üzemi megállapodásból származó igényét bíróság előtt érvényesítheti.

(2) A munkáltató - az (1) bekezdéstől eltérően - a munkavállalóval szemben a munkaviszonnyal összefüggő és a kötelező legkisebb munkabér [153. § (1) bekezdés a) pont] háromszorosának összegét meg nem haladó igényét fizetési felszólítással is érvényesítheti. A fizetési felszólítást írásba kell foglalni.

Bíróság előtt keresetlevéllel vagy ha a (2) bekezdés szerinti összeget nem haladja meg, akkor írásbeli felszólítással. Ja és persze a fizetési meghagyással közjegyzőnél (Pp. 508. § (6) és a a fizetési meghagyásos eljárásról szóló 2009. évi L. tv.).

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12383) mike1334 válasza mike1334 (#12382) üzenetére


mike1334
veterán

Ja bocs, várjál Te a munkavállaló vagy. Akkor a (2) bekezdés ugrik.

Bíróság vagy fizetési meghagyás.

(Bocs, még egyszer, még beteg vagyok, lassan kapcsolok :B )

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12384) Oposzumtoszó válasza mike1334 (#12383) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Semmi baj. Igen én vagyok a munkavállaló. :)

(#12385) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok?
Egyik ismerősömnek van egy kacifántos ügye, mit tudtok tanácsolni ?

2011-ben ismerősöm negyedmagával kibérelt egy lakást aminek a szerződése az ő nevén futott.A lakás tulaj budapesti volt, a lakás pedig vidéki.Az óraálásokat minden hónapban diktálták a tulajnak aki mondta hogy mennyit kell utalniuk.2013-ban ismerősöm eljött a lakásból, de a többiek maradtak még egy évet miközben a szerződés ami az ő nevén futott maradt a régiben.
Ismerősöm pedig most kapott egy levelet egy követelés behajtó cég ügyvédjétől az EON megbízásából hogy fizessen x Ft tartozást illetve ha nem fizet akkor fizetési meghagyás meg stb.
Két eset lehet ugye, vagy a tulaj nem fizette be a számlákat csak felvette a pénzt és az éves elszámolásnál ugye kiderült a hiány amit próbál áthárítani az albérlőkre vagy pedig az ismerősöm társbérlői nem diktáltak valós mérőállást ami szintén az éves leolvasásnál kiderült.
A közüzemi számlák viszont mindvégig a tulaj nevén voltak.( követelhetik máson is a közüzemi tartozást ez esetben a tulajdonoson kívül ? )

Mit csináljon most szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#12386) LuckyL válasza mickemoto (#12385) üzenetére


LuckyL
őstag

nem is értem miylen alapon követel tőle valamit is az eon, ha nem az ő nevén volt az óra
biztos hogy nem lett a nevére iratva?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12387) davenport válasza mickemoto (#12385) üzenetére


davenport
aktív tag

itt valami nem kerek, biztos nem lettek átírva a mérőórák?

No money, no honey.

(#12388) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,
egy meghatalmazással ugye nem lehet hitelt felvenni semelyik bankban más nevére?
úgy rémlik, hogy nem lehet, de azért erősítsetek meg légyszi, mert aggodalmában minden eszébe jut az embernek.
előre is köszi!

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12389) mickemoto válasza LuckyL (#12386) üzenetére


mickemoto
őstag

Átírás az ő nevére nem történt, legalábbis ő nem tud róla, hacsak nem a háta mögött.
Át lehet íratni személyes megjelenés nélkül?
Én úgy gondolom nem,de lehet nem így van.

(#12390) mike1334 válasza donjohnson (#12388) üzenetére


mike1334
veterán

Tudtommal nincs akadálya. Mondjuk a meghatalmazásnak vagy általánosnak kell lennie, vagy konkrétan meg kell jelölnie, hogy mire terjed ki, és benne kell lennie a hitelfelvételnek is. Általános meghatalmazás meg csak közokiratban érvényes (közjegyző készíti, a "hagyományos" két tanús/ügyvéd által ellenjegyzett magánokirati forma nem jó).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12391) donjohnson válasza mike1334 (#12390) üzenetére


donjohnson
addikt

közjegyző nélküli, magánokirati formára gondolok.
tehát ha valaki bemegy a bankba egy ilyen papírral, akkor ugye ez nem jó?
az eredetin nem szerepel hitelfelvétel, de mi van ha valaki lemásolja az adataim és abba már beleírja, hogy hitelfelvétel? :F
gondolom azért elkérik az illető személyijét, lakcímkártyáját, amivel utólag kideríthető, hogy ki élt vele vissza, de akkor már persze késő.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#12392) mike1334 válasza donjohnson (#12391) üzenetére


mike1334
veterán

Passzolom, hogy milyen a bank hozzáállása a meghatalmazáshoz. Tudtommal nincs akadálya, hogy elfogadják, belső szabályzatokat, ászfeket nem ismerem.

Ha megváltoztatják a meghatalmazás tartalmát, "lemásolják" az adataid az már önmagában magánokirat hamisítás, ha vissza is élnek vele egy hitelfelvételnél az meg már csalás (aminek viszont már nem Te lennél a sértettje, de az most mindegy).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12393) 4ron


4ron
senior tag

Magyarországra költöztem pár éve, viszont most költözök új albérletbe. Nincs más opcióm, csak az albérletbe történő bejelentkezés. A tulajdonosnak van erre vonatkozó bejelentési kötelezettsége?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12394) LuckyL válasza 4ron (#12393) üzenetére


LuckyL
őstag

neked van kötelezettséged bejelentkezni a lakhelyedre
a tulajdonosok pedig ezt utálni szokták, nem szeretik ha bejelentkezik oda az albérlő
mondjuk tudomásom szerint nem kell hozzá a tulaj hozzájárulása sem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12395) mike1334 válasza 4ron (#12393) üzenetére


mike1334
veterán

Ha van szerződés, akkor nem kell a tulaj hozzájárulása. Bejelenteni viszont neked kell, illetékes önkormányzatnál. Kérj időpontot vagy csomagolj hidegélelmet meg sátrat.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12396) 4ron válasza LuckyL (#12394) üzenetére


4ron
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, de anno ki kellett töltenie a tulajnak is a bejelentőlapot (ilyen rózsaszínes/fehér). Ha nem kell a hozzájárulása, akkor hogyan írja alá?

(#12395) mike1334: nem lett szerződés írva. Szerencsére van ügyfélkapum, ahol elvileg lehet időpontot foglalni, plusz itt van a szomszédban a járási hivatal.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12397) LuckyL válasza 4ron (#12396) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem is ez rémlik amit írt a fórumtárs, hogy kell bérleti szerződés
ha nincs akkor hozzájárulás kell

cryptot minden termékemért elfogadom

(#12398) mike1334 válasza 4ron (#12396) üzenetére


mike1334
veterán

Ahogy írtuk....vagy szerződés vagy a bejelentő lapot kell aláírnia. Azt kérj előre, mert azt kell kitöltened és azt kell neki is aláírnia.

Ja és személyes megjegyzés: szerződés nélkül lakást bérelni? Az igen, bátor vagy...

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#12399) 4ron válasza mike1334 (#12398) üzenetére


4ron
senior tag

Nem nagy bátorság kellett hozzá: szegedi felújított 1,5 szobás lakás, kisebb szoba 10.000 ft + rezsi harmada. Ezen kívül a tulaj apámnak a főnöke, szóval a szerződés írását semmi nem indokolja.

Akkor marad a bejelentőlap. Egyébként nagyon gáz ez a jogszabály szvsz.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#12400) mike1334 válasza 4ron (#12399) üzenetére


mike1334
veterán

Miért lenne az? Most komolyan, kíváncsi vagyok, hogy mitől ennyire rossz...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jogász topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.