Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) swoody


swoody
senior tag

Hi.
Samsung T10 szerintetek jo?

(#3252) Macilaci457 válasza swoody (#3251) üzenetére


Macilaci457
őstag

miért, mi lenne vele a baj. Ha rossz lenne, gondolom nem került volna be a boltokba, meg nem venné meg senki.

Az ilyen kérdéseknek nincsen sok alapja, ameddig nincsenek elvárásaid, aminek nem tudod, megfelel-e a lejátszó.

(#3253) swoody válasza Macilaci457 (#3252) üzenetére


swoody
senior tag

Azért kérdeztem igy mert akik itt vannak gondolom jol értenek az mp3 lejátszokhoz és tudnak rolla véleményt mondani.
Ami engem érdekel hogy Ár-tudás alapján megéri e megvenni.
Megéri e az árát?
Zene és videozásra is egyaránt kéne.

(#3254) bwoay válasza swoody (#3253) üzenetére


bwoay
nagyúr

ok, mondok róla véleményt:
nekem nem tetszik.
ezzel most előrébb vagy? kétlem.
Macinak van igaza, amíg nem írod le részletesen, hogy milyen elvárásokat támasztasz
a lejátszóval szemben, addig a kérdésedre nemigen lehet értelmes választ adni.
Videozásra szerintem ezek nem jók.
Attól még lehet, hogy neked tökéletesen megfelelne...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3255) rumos14 válasza swoody (#3253) üzenetére


rumos14
nagyúr

nekem sem tetszik. az érintőgombos kezelés miatt.
ha van rá zsé, akkor Samsung T9. for more information -> check my logout test. yo :K

ja még annyi, hogy 1,8"-en a videónézés nem az igazi.

(#3256) ponti_ak válasza rumos14 (#3255) üzenetére


ponti_ak
addikt

Egyetértek, a videózás még 2,5"-on sem az igazi, bár használható, és már közelít a jóhoz, de nem a legjobb, hosszú távon fárasztó.

(#3257) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Biztos klassz dolog, ha egy hosszú volánbuszos úton meg lehet nézni valami filmet a zsebedből előkapott lejátszón, de ez nem tudom meddig lesz érdekes. Azért meg kár erre hajtani, mert vagány, vagy mert a havernak is ilyen van, vagy mert a divat ezt diktálja.
Már képeket nézni sincs értelme ezeken a kijelzőkön, ha valamit meg akarok mutatni valakinek, akkor átküldöm és megnézi számítógépen, magamnak meg végképp nincs értelme, gondolom nem tenne fel senki 2"-ra olyan képeket, amiket nem látott még, akkor meg már minek??

(#3258) swoody


swoody
senior tag

Okok köszi.
Azért akartam ilyet venni mert tetszik is a baj az volt vele hogy nem bövithetö ezért filoztam rajta.Meg igy belegondolva amti irtaktok lehet nem lett volna valami jo.Értem a kicsi kijelzöre(filmezés) :)
De mostmeg elromlot a telom szval telo vétel lesz :)

(#3259) lajo


lajo
senior tag

Hello!
A garancia vége felé járva megkérdezném tőletek, hogy a Nanom-on van egykét pixelhiba( fekete háttérnél pirosan villog) és szerintetek érdemes-e miatta szervízbe beadni, vagy elküldenek ilyen apróságokkal? (Hogy teljes legyen a kép, Ausztriában lett véve, talán ott normálisabbak.) A másik dolog, hogy a fülhallgató már volt cserélve, mert egyik napról a másikra recsegni kezdett elég komolyan. A héten suliba újra elkezdte, ki is kapcsoltam olyan zavaró volt, erre itthon megjabult most próbáltam. :F

Szóval pixelhibával szerintetek beadjam-e érdemes-e?

(#3260) Brainwashed2 válasza lajo (#3259) üzenetére


Brainwashed2
tag

szerintem dobd ki az egészet a pics@'ba! :DD

De ne halgass rám! :)

Egybk ha csak nem túl macerás a szervíz akkor én elvinném...

(#3261) lajo válasza Brainwashed2 (#3260) üzenetére


lajo
senior tag

K@bbe! :D
Amúgy szeretem nagyon. Egyáltalán nem macera, bár a némettel hadilábon állok de majd csak elmagyarázom. :)

(#3262) Macilaci457 válasza lajo (#3261) üzenetére


Macilaci457
őstag

Oké, ezt most nem értem. Ipodra világgarancia van. Minek vinnéd ki Ausztriába?
Nézz át az ipod topicba, van sajátja, majd ott segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#3263) lajo válasza Macilaci457 (#3262) üzenetére


lajo
senior tag

Mert Bécs közelebb van és gyakran járunk arrafelé. Az iPod topik meg van halasodva, a probléma meg nem annyira kimondottan iPodos. :F Azért ide írtam mert itt van pár hozzáértő hátha mondanak valami okosat.

(#3264) ponti_ak válasza Macilaci457 (#3257) üzenetére


ponti_ak
addikt

"Már képeket nézni sincs értelme ezeken a kijelzőkön, ha valamit meg akarok mutatni valakinek, akkor átküldöm és megnézi számítógépen, magamnak meg végképp nincs értelme, gondolom nem tenne fel senki 2"-ra olyan képeket, amiket nem látott még, akkor meg már minek??"

Van benne igazság.
Egy lehetséges jó megoldás a használatára: én a napirajz * -anyagokat mind felpakoltam a D2-re, és ha unatkozom, csak előveszem valamelyik archív sorozatot, és remekül szórakozom út közben.. :D :C ...persze ezt is meg lehet unni, de szerencsére elég sok rajz van, és szinte mindegyik szenzációs! :))

* ööö.. ez a mostani legfrissebb mondjuk "kissé" ocsmány, de az archív tele van konszolidált, lightosabb, de szintén fasza rajzokkal..

[ Szerkesztve ]

(#3265) Macilaci457 válasza ponti_ak (#3264) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hát, van abban is valami amit mondtál.

De mégsem motivál, hogy NÉZZEK egy lejátszót...
Akkor miért nem vezetjük be inkább a hordozható TV-ket? Arra fel se kell tölteni fájlokat, és lehet nézni. ;]

(#3266) bwoay válasza Macilaci457 (#3265) üzenetére


bwoay
nagyúr

hidd el, be fogjuk vezetni

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3267) Macilaci457


Macilaci457
őstag

én arra gondoltam, hogy mi lenne, ha nem lenne fülhallgató kimenet sem, hanem csak a nagy színes oled kijelzőn megjelennének a hangjegyek, meg a feliratos film. Nem kéne annyit szenvedni azzal a sok zsinórral, meg a fülünkbe rakni izéket.

(#3268) ponti_ak válasza Macilaci457 (#3265) üzenetére


ponti_ak
addikt

Digitális műsorszórással megoldható a mobil TV is, Korea és Japán pár éve már működtet ilyet.. Kapható hozzá megfelelő vételi egység is, pl a iAudio D2 DAB-TV-Edition :D

[ Szerkesztve ]

(#3269) Brainwashed2 válasza Macilaci457 (#3267) üzenetére


Brainwashed2
tag

Akkor inkább először találják fel a hrodozható bankkártya méretűre összecsomagolható mellékhelységet, teleportálós űrítő- és tisztítórendszerrel!

(#3270) ponti_ak válasza Brainwashed2 (#3269) üzenetére


ponti_ak
addikt

Mi a baj, Brain'? Hasmenésed van..? :))

(#3271) Brainwashed2 válasza ponti_ak (#3270) üzenetére


Brainwashed2
tag

Nem, csak arra nagyobb szükségem lenne... :)

Meg unatkozok... Bár ennek ehhez semmi köze. De így tudok gondolkodni ezen. A lényeg, hogy esett a hó!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#3272) ponti_ak válasza Brainwashed2 (#3271) üzenetére


ponti_ak
addikt

Honnan tudod, hogy nincs szükséged olyasvalamire, amire addig nem volt, ha még nem próbáltad...? :D
Nnna, részemről a szar-dumás-marketing OFF.. ééés az OFF is OFF. A hóóóóó-t pedig írd be ide, ha nagyon írhatnékod van (mázlista, itt pesten csak eső van..)

(#3273) Brainwashed2 válasza ponti_ak (#3272) üzenetére


Brainwashed2
tag

Hajajj! Csak nehogy túl nagy kedvem támadjon és elárasszam a fórum effajta részét! Ugyanis a flood az nagyon megy nekem. :D

Na jó nekem is off az OFF.

(#3274) Macilaci457


Macilaci457
őstag

az anythingbutipod.com -on összeírták mit NEM akarnak látni egy DAP-ben, különösen a ZUNE-ben, de szerintem igaz mindre. Link a mondat elejében. English needed.

(#3275) Integrator válasza Pompi (#1) üzenetére


Integrator
aktív tag

Sziasztok,

Lett egy kis pénzem és úgy gondoltam, hogy szeretnék beszerezni egy mp3 lejátszót a jobbik fajtából. Kb. 15E Ft-om lenne rá, már ki is néztem párat, a ti véleményetekre lennék kiváncsi. A jelöltek:
* A-Data MF1 - 11900 Ft
* Creative Zen V 1GB - 14900 Ft
* Creative Zen Stone Plus 2 GB - 14990 Ft
* Sandisk Sansa Clip 1GB - 12845 Ft
* Sandisk Sansa Clip 2GB - 15414 Ft
* Apple iPod Nano 1 GB (2. Gen.) - 25000 Ft (Lopottan, bontatlanul. ennyit még megadnék ezért az iPodért)

Várom a véleményeket, javaslatokat ill. ha valaki tud jobban nem egetverő árért, az írja meg azt is. Előre is köszi,

Dani

(#3276) Brainwashed2 válasza Integrator (#3275) üzenetére


Brainwashed2
tag

Innen én a Creative Zen-t választanám. De várd meg a szakértőket!. :)

Lopott cucc? :Y

(#3277) Macilaci457 válasza Integrator (#3275) üzenetére


Macilaci457
őstag

Tanács:

az, hogy hogyan jutsz hozzá ahhoz az ipodhoz, nem kellett volna ide!!!
Különben meg nem értelek, mivel jobba az annyira, hogy még annyit is megadnál érte... Ráadásul nyilvánosan birtokolnál lopott terméket!

[ Szerkesztve ]

(#3278) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hi. lehet off, de tegnap vettem egy iaudio u3 lejátszót és a bal fülhallgató kicsit "zizeg" amikor basszus van a zenéban. Felejtős amúgy is ez a füles és vegyek hozzá egy jobbat. pl. Sennheisert vagy cseréltessem ki garanciában, ha cserélnek egyáltalán fülhallgatót?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3279) Macilaci457 válasza Scholes9 (#3278) üzenetére


Macilaci457
őstag

cserélnek, vidd vissza, cseréltesd ki a fülhallgatót, ÉS vegyél hozzá jobbat ;)
Jól fog jönni, ha el akarod adni az eredeti bontatlan fülhallgató.

(#3280) ponti_ak válasza Integrator (#3275) üzenetére


ponti_ak
addikt

"...szeretnék beszerezni egy mp3 lejátszót a jobbik fajtából. Kb. 15E Ft-om lenne rá.."
Ez a két félmondat sajnos kizárja egymást. Azért nézd meg a Sony NW-B103/105 szériát, pár napja volt róluk szó itt a topikban, keress rá.

A lopott cuccokat pedig gyorsan felejtsd el. :((

(#3281) bwoay válasza Scholes9 (#3278) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem foglalkoznék a dologgal, a füles felejtős,
akár ki is dobhatod, amint vettél egy normálisat,
ennél a lejátszó klaszzikusokkal jobbat érdemel.
A másik meg az, hogy jó esetben mire eladod
(ha ez bekövetkezik egyáltalán),
addigra 10e. Ft-ot sem fog érni az U3.
Kívánom, hogy úgy legyen, mert kiváló lejátszó!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3282) Scholes9 válasza bwoay (#3281) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Kösz, akkor sztem nem kínlódok vele, mert futár hozta és az oda-vissza útból amit úgy is én fizetek majd abból lehet kijön egy normálisabb Sennheiser füles.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3283) Scholes9 válasza Scholes9 (#3282) üzenetére


Scholes9
nagyúr

btw milyen fülhallgató illik hozzá?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3284) bwoay válasza bwoay (#3281) üzenetére


bwoay
nagyúr

thx, Ponti, már látom. :K
de könyörgöm, még ha azt írtam volna, hogy klasszikusok,
annak sincs semmi értelme :DD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3285) Macilaci457 válasza Scholes9 (#3283) üzenetére


Macilaci457
őstag

Az attól függ. Fehér, vagy fekete az U3? :P

[ Szerkesztve ]

(#3286) Scholes9 válasza Macilaci457 (#3285) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Fekete :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3287) bwoay válasza Scholes9 (#3286) üzenetére


bwoay
nagyúr

ahhoz a rózsaszín cx300 :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3288) Scholes9 válasza bwoay (#3287) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Haha, Sennheiser mx400-at néztem ki amúgy.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3289) rumos14 válasza Integrator (#3275) üzenetére


rumos14
nagyúr

ezek közül egyiket sem ajánlom. vagy a ponti által leírt Sony, vagy egy Samsung U2. esetleg egy Mpio, ezeket annyira nem ismerem (izé, semennyire...), van amelyik megéri a pénzét, de félre is lehet nyúlni. olvasd el az mp3center.hu-n a tapasztalatokat.

(#3290) rumos14 válasza Scholes9 (#3288) üzenetére


rumos14
nagyúr

sztem nyúlj kicsit mélyebben a zsebedbe, és legyen cx300.

(#3291) Scholes9 válasza rumos14 (#3290) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az lesz belőle csak meg kell várnom a kövi hónapot cash miatt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#3292) chriszo79


chriszo79
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni mp3 lejátszó választáshoz 10-20eFt közötti árkategóriában.

Az alábbi igényeim vannak:

- 1-2G-ás memória, amit adattárolásra is használhatok ha akarok
- Kijelző (mutassa a számcímet, időt, a beállítási lehetőséget stb. nem ragaszkodom a nagy kijelzőhöz)
- FM rádió
- A hozzátartozó fülhallgató legalább közepes minőségű legyen (nem akarom lecserélni)
- Ne kelljen külön szoftvert használnom a zenék/adatok felmásolásához
- Legalább 12 órás üzemidő (akkus legyen vagy elemes?)
- Nem ragaszkodom márkához, de az elkövetkezendő években baj és bosszúság nélkül szeretném napi szinten használni

Nem akarok rajta videót és képeket nézegetni, viszont az fontos, hogy ha számot akarok léptetni vagy hangerőt szabályozni akkor ne kelljen kivenni a zsebemből.

Amiket eddig nézegettem:

- Samsung YP-U3JZB (tetszik a rejtett usb csati, de az érintő gombokkal kapcsolatban fenntartásaim vannak)
- Samsung YP-Z5FZB (a nagy képernyő nem meríti az aksit feleslegesen? Könnyen tudok rá fel/le másolni?)
- Sony NWD-B103F (bár lehet akkor már a 2G-ás verzió jobban megéri, nem?)
- Creative Zen Stone Plus (lassú a menükezelése, nem?)

Mi a véleményetek ezekről, esetleg tudtok nekem valami mást ajánlani, ami egy átlagos zeneszeretőnek, de nagyon ár-érték arány becsülő emberkének napi használatra tökéletesen megfelelne?

Előre is köszi a segítségeteket!

(#3293) Macilaci457 válasza chriszo79 (#3292) üzenetére


Macilaci457
őstag

MPIO?

MPIO ML100 (FY900) - 2 GB mp3 lejátszó - 14.400.-
(esetleg MPIO ML300 - 2GB mp3 lejátszó - 14.700.-)

Kicsi, könnyen kezelhető, cserélhető akksi, jó kijelző (nekem legalábbis tetszik)
Mindkettő AAA-s ceruzaakksival megy.

(#3294) chriszo79 válasza Macilaci457 (#3293) üzenetére


chriszo79
csendes tag

Van esetleg tapasztalatod is róla?

Megnéztem a leírását, tényleg nem rossz egyébként.

A többiről van véleményed?

(#3295) Macilaci457 válasza chriszo79 (#3294) üzenetére


Macilaci457
őstag

Samsungokat nem ismerem.
A Sony oké, ha nem kell más ficsőr.

Inkább csak hallásból ismerem az MPIO-kat, meg próbáltam párat régen jók voltak (FY sorozat), ma van pár modell, amit messzire érdemes elkerülni, oké, lássuk be, az MPIO tömegcikkgyártó. Elég sok panasz van rájuk a fórumokban, de az inkább a csilli-villi videós modellekre. Az elég szégyenteli, hogy a legújabb 2007-es modelljük is csak MP3-at és WMAt játszik, és nem emlékszik rá, hogy hol tartottál mikor kikapcsoltad (nincs resume) :F .

Egy tippem van, hangminőségre netes teszten azt olvastam, hogy meglepően jól produkált a Sandisk Sansa Clip. Tudom, rémisztő, de a teszt szerint Sennheiser hd650-el, hallgatták össze más lejátszókkal, 320kbps MP3-al.

[ Szerkesztve ]

(#3296) ttower


ttower
aktív tag

hello
tudnátok véleményt mondani az iAudio D2ről? tesztek alapján megfelelő választás lenne. esetleg van valami jobb ár/érték arányú modell ami hasonló tulajdonságokkal rendelkezik?
előrre is köszi
ttower

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#3297) ponti_ak válasza ttower (#3296) üzenetére


ponti_ak
addikt

Szia,
a D2 leírás topikjában írtam róla a 100. hsz környékén. :) Annál részletesebben nem hiszem hogy ki tudnám fejteni a gyakorlati tapasztalataimat.

Hasonló alatt mit értesz? Mert ha főleg csak zenére lesz, akkor az 4gigás iAudio U3 jobban megéri, bár nem bővíthető, és jóval kevesebb üzemideje, de kisebb is, és jobban kezelhető menet közben.

Bármelyik iAudio-val jól jársz egyébként, a Cowon cuccok mind felső kategóriás termékek. Itt van külön topikjuk is. Alternatíva? Nem nagyon tudok, talán az iRiver, de az meg gázos itthon, nem jó a szerviz-ellátottsága.. Vagy iPod, de annak meg megvannak a saját hóbortjai..

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3298) Integrator válasza Macilaci457 (#3295) üzenetére


Integrator
aktív tag

Akkor szerinted jó vétel egy Sandisk Sansa Clip?

(#3299) Macilaci457 válasza Integrator (#3298) üzenetére


Macilaci457
őstag

Én csak azt mondtam, hogy egy (független) tesztben meglehetősen jó hangminőséget produkált, ami nálam elsődleges.

De a legjobb, ha magad olvasod el: SANSA Clip teszt

"...I have found a good match with the Toshiba Gigabeat T400 and Cowon iAudio 7, being that they have enough clarity and warmth when paired with the Atrios. Those two players, compared to the Clip, had a slight advantage, noticeably with the bit more clarity in the midbass and highs. Keep in mind this comparison was done with very critical listening with 320kbps MP3s along with the use of my Sennheiser HD650’s."

[ Szerkesztve ]

(#3300) Integrator válasza Macilaci457 (#3299) üzenetére


Integrator
aktív tag

Én elsősorban ere megyek rá. Filmet nem akarok nézni, azt kiírja, hogy épp mit játszik, plusz szépen szól. Akkor megvan milyet veszek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.