Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23696) krx21


krx21
nagyúr

AK120 vs DX90 magánvélemény:
Először is szeretném megköszönni ATI1979-nek, hogy a rendelkezésemre bocsájtotta az AK120-at...
Az észrevételeim kizárólag a SHURE SHR1540+ezüstözött kábel fejhallgatóval együtt volt tesztelve és az én magán észrevételeimet közli...
Elég sok számot kellett meghallgatnom, minden fajta stílusban, hogy kialakuljon valamifajta vélemény, mert nem akartam elkapkodni...
Nos, lehet hogy itt egyedül leszek, de az én fülemnek nem egyértelműen jobb az AK120... Más!!!
Több és hidegebb benne a magas, míg a DX90-ben melegebb az egész hangzás és visszafogottabb a magas...
Ez az alapvető karakterisztikai különbség felvétel és persze stílus és fejhallgató függő, hogy mikor melyik a nyerő...
Volt, hogy bizonyos klasszikus zenéknél az AK120 részletesebbnek és tisztábbnak hatott, míg a DX90-en hozzá képest kicsit burokban szólt...
DE ugyanakkor legalább annyiszor hallottam az AK120-at pláne magasban túl tolakodónak, harsogónak, kellemetlennek. Ilyenkor a DX90-en bársonyosabban, melegebben, hallgathatóbban szólt.
Tehát nem döntenék semelyik oldalra...
Talán azt mondanám befejezés képen, hogy a AK120 egy profi realista, nagyon részletes közlést tesz elénk, míg a DX90 egy kiváló zenei előadóművész... Az alapvető karakterisztikai különbség, biztos, hogy sokuknál már ízlés kérdése... Itt a megfelelő párosítás (lejátszó+fejes) megtalálása a lényeg szerintem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.