Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) bucsher válasza .DLL (#23650) üzenetére


bucsher
őstag

R betűs volt eleve is. :B Egyébként meglepően jól szól róla a W40.
A Clip Zipre REFURB van írva, azon meglepetésre hibátlan a billentyűzár. Pluson ugye bugos.
Erről jut eszembe, az X1-en meg van balance, azt úgy vettem észre, hogy nagyon ritka. De nem tolja el 0-100ig a hangot, csak kis mértékben teszi arrébb (+/-10 fokozatban).

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23652) szentkuti11 válasza bucsher (#23651) üzenetére


szentkuti11
addikt

Jobbra húzó GR07-eknél kiváló átmeneti megoldás. ;]

(#23653) bucsher válasza szentkuti11 (#23652) üzenetére


bucsher
őstag

Egyébként megjavult, ha érdekel. ;)

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23654) szentkuti11 válasza bucsher (#23653) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszönöm, egyelőre kihagyom de még változhat az álláspontom. Mitől flexelt?

(#23655) bucsher válasza szentkuti11 (#23654) üzenetére


bucsher
őstag

Szerintem még benne volt az alkohol. Kiszáradt és minden jó.

In the pipe - five by five!

(#23656) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

DX50-el -v1.5.0- próbált már valaki DSF (DSD64) fájlokat lejátszatni? Érdekességképpen ráeresztettem, de néha előfordul, hogy egy szám végén kicsit megfagy és újraindul. Olyan, mintha a gapless keverne be, túl megterhelő lenne számára. Más is találkozott hasonlóval?

(#23657) pkaresz válasza bucsher (#23651) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia.
Az X3 on is van balance, ugyan ez a módszer.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#23658) bucsher válasza pkaresz (#23657) üzenetére


bucsher
őstag

Szoftveresen nagyon rendben vannak a FiiO lejátszók. Az X3 elég bugosan jött ki, de le a kalappal előttük, rendberakták. Az X1 meg már megjelenésekor nagyon jó.

In the pipe - five by five!

(#23659) Domonkos8 válasza bucsher (#23658) üzenetére


Domonkos8
tag

Na jó, sikerült összekaparnom 25000 ft-ot és mivel még 50000 kéne a dx50-hez alaposan elgondolkodtam a fiio x1-en... :) szerinted, ár értékben nem érdemes elgondolkodnom rajta?

(#23660) Ati1979 válasza Domonkos8 (#23659) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem sürgősen felejtsd el.

(#23661) bucsher válasza Domonkos8 (#23659) üzenetére


bucsher
őstag

Nem! :N
Ár/értékben: Sansa Clip+ vagy Clip Zip.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23662) BigBlackDog válasza Domonkos8 (#23659) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem (tudom, nem engem kérdeztél :P ). Egy jobb telefon, vagy a fentebb említett sansa is tud ugyanannyit hangban az általam hallottak alapján.

[ Szerkesztve ]

(#23663) kemcso válasza Domonkos8 (#23659) üzenetére


kemcso
Ármester

Felejtős. Fiio-ból az X5, amit érdemes

(#23664) .DLL válasza bucsher (#23661) üzenetére


.DLL
veterán

Domonkos8:
Ha jóbb akku idő kell akkor pedig Clip Sport.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23665) Domonkos8 válasza .DLL (#23664) üzenetére


Domonkos8
tag

És a clip sportnak is ugyan olyan hangzása van és ugyan úgy bővíthető, munt a clip+ vagy a zip?

(#23666) bucsher válasza Gyuri16 (#22470) üzenetére


bucsher
őstag

"a forumon nyiltan le van irva, hogy a sport nem a kovetkezo fejlesztett tagja a termekcsaladnak, hanem egy butitott lejatszo, amit nem is terveznek a clip szintjere hozni. ha ezt tudtam volna nem veszem meg."

Ez nem tudom, hogy pontosan mire vonatkozott, de elhangzott.

In the pipe - five by five!

(#23667) Ereshkigal válasza Domonkos8 (#23665) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Igen. Egy "hátránya" van, Rockboxot nem fogsz tenni rá.

(#23668) Bodz


Bodz
nagyúr

Szóval tényleg ennyire vacak lett az X1 (is)? Csalódott vagyok, pedig még az ára is korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#23669) Ati1979 válasza Bodz (#23668) üzenetére


Ati1979
veterán

Kinézni mégcsak kinéz valahogy. De hangja csapnivaló. Olyan pc speaker kategória. :))
Semmi dinamika nincs benne...

(#23670) bucsher válasza Ati1979 (#23669) üzenetére


bucsher
őstag

:U :)) :C

In the pipe - five by five!

(#23671) Ati1979 válasza bucsher (#23670) üzenetére


Ati1979
veterán

Sajnos ez az igazság. :) A fiio kicsit a régi idők hangkeltőinek a hangját idézni ezzel a lejátszóval. :D
Kirívó hibát nem hallottam, csak összességében kevésnek érzem. Clip / zip megeszi reggelire harmad áron, harmad méretben.

(#23672) .DLL válasza Ati1979 (#23671) üzenetére


.DLL
veterán

Én a Zippel egy szintre helyezném, csak más karakter, de pl. erősítője, akkuja nagyobb. Igaz, ha csak a hang számít, és (könnyen hajtható) fülest használ az ember, akkor a Clip egyszerűen jobban megéri annyiért. Az, hogy méretileg kisebb csak hab a tortán. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23673) Ati1979 válasza .DLL (#23672) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem tudom nekem egyszerűen nem jött be a hangja sajnos.
Persze lehet olyan hogy valakinek ez tetszik. :) Szóval nem az én világom.

Hangban szerintem rosszabb méretben nagyobb, vélhetőleg aksi időben is rosszabb a clipnél.
Nem valami jó vétel. :)

(#23674) bucsher válasza .DLL (#23672) üzenetére


bucsher
őstag

Szerintem a Zipnek sokkal kifinomultabb, zeneibb hangja van, dinamikus mélyek, szép közepek, létező magas. Az X1 mélyei laposak, nincs bennük energia, a magasak meg harsányak. És még nagy is. De a menüje nagyon szép és jó! :B

In the pipe - five by five!

(#23675) kemcso válasza bucsher (#23674) üzenetére


kemcso
Ármester

Mint az X3 hangja, kb azt is így jellemezném :))

(#23676) .DLL válasza bucsher (#23674) üzenetére


.DLL
veterán

Ezzel a résszel egyet értek, én úgy mondtam talin, hogy száraz, steril hangja van.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23677) bucsher válasza kemcso (#23675) üzenetére


bucsher
őstag

Egyébként amikor először meghallgattam, pont az jutott eszembe, hogy ti valószínűleg ilyennek halljátok az X3-at. :C Ez alapján Atit óva intettem is tőle, hogy meghallgassa az X1-et, hiszen az valószínűleg úgy szól, mint az X3 hibái duplán kiemelve.
De persze nem hallgatott a jó szóra. :N

In the pipe - five by five!

(#23678) Bodz


Bodz
nagyúr

Aha, akkor mondjuk elképzelhető, hogy egy sötét, testes hangú valamivel még értékelhetőt is nyújthat. De nem győztem meg még magam titeket olvasva, hogy egyáltalán érdemes lehet törekedni a meghallgatására. :D

[ Szerkesztve ]

(#23679) #16820480 válasza bucsher (#23677) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ati szeret veszélyes életet élni :))

(#23680) .DLL válasza Bodz (#23678) üzenetére


.DLL
veterán

Beats mellé X1. :DDD

(P.H.)

(#23681) Ati1979 válasza bucsher (#23677) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem az x3 az sz*arabb. Az x1 ben nincs visító magas. Legalábbis a rövid meghallgatás alatt nem tapasztaltam. Cserébe meg nagyon alap szinten szól.

Igen adtam neki egy lehetőséget. :)

(#23679) sheratan

Persze! :))

(#23682) kemcso válasza Bodz (#23678) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt mondtam én az X3-ra is, pl egy Shure Se215-tel valszeg egész jól összhangban lehet.
Sztem ha vmire törekedned érdemes az nem ez :DDD Sokkal inkább egy DX50/90-AK100/120, hogy az általad hallott érdekes cuccokat tudjuk mi is hova helyezni ha már találkozókra nem jössz el :(

(#23683) bucsher válasza kemcso (#23682) üzenetére


bucsher
őstag

Sajnos elfelejtettem az E10-zel meghallgatni :(

In the pipe - five by five!

(#23684) Domonkos8 válasza bucsher (#23683) üzenetére


Domonkos8
tag

És sansa clip zipet honnan tudok beszerezni? ( egyenlőre ez mellett döntöttem, de amint nyílik rá lehetőségem megveszem a dx50-et) , 64gb kárzyát felismer a zip ugye?

(#23685) krx21 válasza Domonkos8 (#23684) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem most egy 32Gb-osat nem ismer fel a Zip, pedig kellene. DX90-ből tettem volna át, lehet újra kell formázni a ZIP-el?

(#23686) szentkuti11 válasza Domonkos8 (#23684) üzenetére


szentkuti11
addikt

32GB a maximum, amit olvas.

krx21: Ott valószínűleg egy formázas lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#23687) krx21 válasza szentkuti11 (#23686) üzenetére


krx21
nagyúr

Mire szokás formázni? exFAT?

Nu. a ZIP már kártya nélkül sem boot-ol be... :F
A boot logo animáció után, a logonál megfagy... Mit tegyek? Kártya nélkül is...

[ Szerkesztve ]

(#23688) szentkuti11 válasza krx21 (#23687) üzenetére


szentkuti11
addikt

FAT32-re emlékszem, de erre most nem mernék fogadni nagy összeggel.

(#23689) Ereshkigal válasza Domonkos8 (#23684) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rockbox-szal viszi a 64-est is.

(#23690) Domonkos8 válasza Ereshkigal (#23689) üzenetére


Domonkos8
tag

És érdemes rockboxolni? Miben más ez az op?

(#23691) pkaresz válasza kemcso (#23675) üzenetére


pkaresz
senior tag

Ha meg nem sértelek, nálunk van 2 db Sansa a hölgyeknek, nálam az X3 és teljesen más a véleményem, véleményünk erről.
Az X3 olyan mértékben lenyomja a Sansat mint annó Schum B Zsoltikát. :)
De természetesen ez az én, mi (lányok) személyes véleményünk.
Elfogadom a véleményedet, és tiszteletben is tartom.
Mivel naponta hallgathatom mindkettőt, mindhármat, elmondhatom azX3 felette áll a Sansakon.
Bocs, de el kellett, mondjam.
Viszont az X3 is megköveteli a jól masterelt zenéket, a Sansanál nem vehető ennyire észre.
Szvsz.
Üdv: Karesz :)

23682: ha tovább olvasok , meg is értelek!:)
Biztos, hogy az AK jobb!
De nem fogom emghallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#23692) fattyu


fattyu
veterán

exfat sdxc natív formázás. Azok a kütyük amik elvileg csak SDHC-ig olvasnak fat32 ként olvasódnak csak be.

Viszont elvileg minden SDXC-t nem támogató lejátszó is tudja kezelni őket ha fat32nek van megofrmáza.

ugyanígy vagyok a d2+al. Elvileg nem támogat sdxc. gyakorlatilag meg vígan viszi és per pill egy64 meg a belső 4-e elég is. ez gyári szofttal.

fórumról pedig tudjuk hogy 128asokat is viszi ugyanezen módszerrel. a file szám limit gyári szoftnál már tud problémát okozni, de nekem ezzel a mérettel és többsége lossless semmi gondom.

Rockboxnak meg ez a limitje sincs. CLIP+on imádtam sokkal kifinomultabb szoft mint a gyári ( cue support ó anyám miért nem alap és kötelező ) de d2n még nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23693) fiio.hu válasza Domonkos8 (#23659) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Ha időd engedi, menj ki a Hangfoglalásra, vidd ki a fülhallgatód és próbáld ki az X1-et, hogy NEKED tetszik-e. Alapból 128 GB-ig kezel SD kártyát.

(#23694) Ereshkigal válasza Domonkos8 (#23690) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sok mindenben. Nem is való mindenkinek. Itt a topikban rákereshetsz.

(#23695) Domonkos8


Domonkos8
tag

Hiába keresem, magyarországon nem látom hogy hol tudnék zipet venni? Rendeljek külföldről?

(#23696) krx21


krx21
nagyúr

AK120 vs DX90 magánvélemény:
Először is szeretném megköszönni ATI1979-nek, hogy a rendelkezésemre bocsájtotta az AK120-at...
Az észrevételeim kizárólag a SHURE SHR1540+ezüstözött kábel fejhallgatóval együtt volt tesztelve és az én magán észrevételeimet közli...
Elég sok számot kellett meghallgatnom, minden fajta stílusban, hogy kialakuljon valamifajta vélemény, mert nem akartam elkapkodni...
Nos, lehet hogy itt egyedül leszek, de az én fülemnek nem egyértelműen jobb az AK120... Más!!!
Több és hidegebb benne a magas, míg a DX90-ben melegebb az egész hangzás és visszafogottabb a magas...
Ez az alapvető karakterisztikai különbség felvétel és persze stílus és fejhallgató függő, hogy mikor melyik a nyerő...
Volt, hogy bizonyos klasszikus zenéknél az AK120 részletesebbnek és tisztábbnak hatott, míg a DX90-en hozzá képest kicsit burokban szólt...
DE ugyanakkor legalább annyiszor hallottam az AK120-at pláne magasban túl tolakodónak, harsogónak, kellemetlennek. Ilyenkor a DX90-en bársonyosabban, melegebben, hallgathatóbban szólt.
Tehát nem döntenék semelyik oldalra...
Talán azt mondanám befejezés képen, hogy a AK120 egy profi realista, nagyon részletes közlést tesz elénk, míg a DX90 egy kiváló zenei előadóművész... Az alapvető karakterisztikai különbség, biztos, hogy sokuknál már ízlés kérdése... Itt a megfelelő párosítás (lejátszó+fejes) megtalálása a lényeg szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#23697) raven12 válasza krx21 (#23696) üzenetére


raven12
senior tag

Illetve a megfelelő erősítés, mert én egy ilyen fejest (nem ismerem az 1540-et, de nem egy ultrakönnyen hajtható fejesnek gondolom) AK120-ról semmiképp, de még közvetlen DX90-ről is csak szükségmegoldásként hallgatnék. :R
Nem lennék meglepve, ha a véleményed akár teljesen ellentétes lenne egy megfelelő erősítő közbeillesztése után.
Az AK-t nagyon zenei lejátszónak ismertem meg, Ati szereti használni a kifejezést, hogy nagyon "finomak" a magasai, és ezzel maximálisan egyetértek.

(#23698) krx21 válasza raven12 (#23697) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet... Viszont a SHR1540-en egyébként egy kifejezetten könnyen hajtható fejes...
Biztos vagyok benne, hogy van olyan párosítás, hogy az AK120 mindenben jobb, főleg olyan fejeseknél, ahol a magas nem sok... A SHR1540-ben van elég magas, tehát az arányokat tekintve hozzá talán jobban illik a DX90... De mondom ez az aránykülönbség felvétel függő is nagyon, mikor melyik volt előnyösebb...
Ha meglesz még az ATI-nak a fejes találkozóig az AK120, szívesen megmutatom a különbségeket, az adott tartalomnál amire utalok, mikor én kicsit soknak éreztem a magasokat... De hogy ez más fejeseknél hogy lenne azt nem néztem...

[ Szerkesztve ]

(#23699) raven12 válasza krx21 (#23698) üzenetére


raven12
senior tag

Rendben, előre is köszönöm!

(#23700) Ati1979 válasza krx21 (#23696) üzenetére


Ati1979
veterán

Szinte biztos vagyok benne, hogy az 1540-et nem tudja rendesen kihajtani az ak120.
Az 1440-et és 1840 rendes asztali láncokról (is) hallottam, ha jól emlékszem violectric fejes erősítőről.
Ezekehez a fejhallgatókhoz kell az rendes erősítő. Szvsz. a dx90 is nagyon karcsú hozzá.
Szóval gondolom ugyanez igaz az 1540-re is.

Itt egyszerűen arról van szó, hogy a dx90 erősítő része izmosabb az ak-énál, így kevésbé erőlködik a fejeseddel. :)

"ugyanakkor legalább annyiszor hallottam az AK120-at pláne magasban túl tolakodónak, harsogónak, kellemetlennek" - ez egyértelműen azt jelzi, hogy nincs rendesen kihajtva. Iszonyat finom puha az ak120 magasa. Szerintem ezzel mások is egyetértenek. Talán ez a lejátszó legnagyobb erőssége.

Véleményem szerinte ez okozhatja az ak120 ''erőlködését'' az említett fejessel.
Amúgy igen az ibasso-knak kissé kínaiasabb melegebb hangzásuk van. Az ak-ké hidegebb.

Könnyen hajtható minőségi több armatúrás fülesekkel szvsz jobb az ak120. Nemcsak hogy jobb, hanem egy minőségi kategóriával feljebb is helyezném. Szerintem az ak100 is jobb a dx90-nél amúgy.

Amúgy mindenképpen ajánlom, hogy hallgasd meg rendes forrásról azt a fejest. :)
De ezt úgyis tudom, hogy meg fogod tenni a fejes talin. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.