Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) kemcso válasza Bodor (#23050) üzenetére


kemcso
Ármester

Mivel kb 1 éve jött ki az előző, így nem nagyon nézegettem :)
Én ilyet eddig nem vettem észre, de tény, hogy sokszor USB-DACként üzemel, és nem is nagyon léptetek számot. Vissza meg főleg nem.

(#23052) Bodz válasza Ereshkigal (#23046) üzenetére


Bodz
nagyúr

Hát ez sehogy se jeleníti meg. Mindegy, annyira nekem nem fontos. Lejátszási lista? :D Hogy miiii? Nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#23053) .DLL válasza Bodz (#23052) üzenetére


.DLL
veterán

"Lejátszási lista? Hogy miiii? Nincs ilyen."

:Y nade kérem...

(P.H.)

(#23054) AGE-T


AGE-T
senior tag

Egész jó áron lehet már ilyen ócskaságot venni :D

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23055) Ereshkigal válasza Bodz (#23052) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi!
Album art-ot tudnia kell, orosz fórumban azt írták, megy.
Mondjuk ha az m3u-t kezelné, az már valami.

(#23056) kemcso válasza AGE-T (#23054) üzenetére


kemcso
Ármester

Valszeg mert kijött abból is az AK120 II, így már utánad dobják a régi modelt :DD

(#23057) AGE-T válasza kemcso (#23056) üzenetére


AGE-T
senior tag

Az még azért erős, hogy utánam dobják.. De már alakul. Csak azért nem vettem magamnak AK-t, mert erősen túlárazottnak tartottam. Nagyon vonzó, hogy DAC-ként is lehet használni.
A "második" kiadás mitől kerül kétszer annyiba? Azon túl, hogy más a külső, kijelző?

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23058) Ati1979 válasza AGE-T (#23057) üzenetére


Ati1979
veterán

Korrekt ár érte.

Jobb a kezelő felülete. A hangjáról sokat nem tudok. Csak a 240 topic-jat olvasgatom néha.
Vagyis azért annyit olvastam róla, hogy nem annyira nagy a felbontása mint a 240-ek. Ár/érték arányban viszont sokkal jobb.

(#23059) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

[link]

Tudom sok most az új csúcs device-ek körüli menet, de erre is vethetnének a szakértők némi pillantást, ha tellik... OKés?! :) Periféria, meg minden, de ők (mi) is ezen a földgolyón vannak, csak mint ti...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23060) Ereshkigal válasza SunMount3r (#23059) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ilyesmi esetleg?
Sokat ne költs rá.

(#23061) SunMount3r válasza Ereshkigal (#23060) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ez lehet elírás az oldal részéről, de 8MB SD kártya kissé kevésnek tűnik...:)
Ezek után.... :U

Amúgy ha kilistázod a hozzászólás után, linkeltem pár device-t, azokat is lehetne véleményezni...

[ Szerkesztve ]

(#23062) kemcso válasza SunMount3r (#23059) üzenetére


kemcso
Ármester

Azért nem kaptál választ, mert ilyet valszeg senki sem ismer...

(#23063) Ereshkigal válasza SunMount3r (#23061) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Lehet olyat adnak hozzá? Csak gyorsan gugliztam, hogy esetleg ilyenben is lehet gondolkodni.

Nem ismerjük ezeket, gondolom azért nem volt hozzászólás. Én arra tippelnék, majdnem mindegy melyiket veszed, mert mind sz.rul szól. Ha csak háttérzenének kell valami fizikai munkához, akkor meg nem számít. :)

[ Szerkesztve ]

(#23064) SunMount3r válasza SunMount3r (#23061) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy most nézem a gyártónál, hogy 8GB ami tűrhető, csak kár hogy mono... Miért nem ébrednek a nagyobb gyártók is, hogy erre pedig lenne szivacs?! Mindegy, jó ajánlás és köszi, még consideration alatt.... :)

(#23065) Ereshkigal válasza SunMount3r (#23064) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Eh, most esett le, hogy MB, és nem GB volt. :D

(#23066) SunMount3r válasza Ereshkigal (#23063) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem, amúgy nem fizikai munkához kellene "olyan háttér" zeneként, hanem élvezhető minőségi "háttér" és olykor "fő" zeneként komoly szellemi, művészeti munkához... Bár ennek magyarázatába az előzmények ismeretében nem megyek bele... Ha valaki esetleg confused lenne: aki nem ért a technikai dolgokhoz olyan nagyon, az nem biztos, hogy fizikai munkás főállásban, csak lehet kicsit idősebb, stb... De ennek megértése már inkább személyes tapasztalt és respect kérdése... De ez no offense... Ahhoz is meg kell érni egy bizonyos kort az embernek, hogy ezeket helyre tudja rakni. Bár ez relatív, az amerikai Webshop-okban más a helyzet, ott szinte minden felállásra lehet találni megoldást... Kis ország de örüljünk, hogy ez is van...

[ Szerkesztve ]

(#23067) kemcso válasza SunMount3r (#23066) üzenetére


kemcso
Ármester

Élvezhető minőséget ezektől ne várj szvsz, ahhoz rendes forrás-erősítő-hangfal kell. Amit te keresnél az olyan khm, mindenes egyben, ami kb semmire se jó... Vagy ha van jó, akkor az iszonyú drága lenne.

Rettenesen idegesítő, ez az angol szavakat magyar mondatba keverése... :U

(#23068) Ereshkigal válasza SunMount3r (#23066) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem vontam le semmiféle következtetést, csak arra akartam utalni, hogy szerintem egy ilyen eszköz hangminősége csak háttérzenének felel meg, amire nem igazán figyel oda az ember, pl. a munka miatt. Semmi bajom a fizikai munkával/azt végzőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#23069) Chuck Norris válasza SunMount3r (#23059) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia,

Nem vagyok szakértő de miért nem nézel egy ilyesmit:[link] ?

(#23070) Bodz válasza .DLL (#23053) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mi a gond? :D Csak egy felesleges funkció (nekem).

(#23071) kemcso válasza Bodz (#23070) üzenetére


kemcso
Ármester

Szeptember végi fülestalálkozóra ha jönnél és elhoznád akkor a nép is megismerkedne eme kínai csodával :))

(#23072) #16820480 válasza SunMount3r (#23059) üzenetére


#16820480
törölt tag

Múltkor egy barátom keresett bluetooth hangfalat, azokban láttam általában microSD kártyának helyet, de mondjuk igazán nem voltak meggyőző minőségűek. Mondjuk külsőre a Harman Kardon Soundsticks az tetszene, de abban nem látok például kártyahelyet, viszont bármilyen bluetooth-képes készülékről tudsz rá zenét küldeni (telefon, tablet, laptopt, stb).

Bodz: És ha már jössz, akkor hozhatnál még pár ínyencséget is :))

[ Szerkesztve ]

(#23073) Nigér válasza kemcso (#23067) üzenetére


Nigér
őstag

Csak megmutatta hogy milyen szellemesen, művészien tudja kifejezni magát ;]

(#23074) AGE-T válasza Ati1979 (#23058) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem kellett volna látnom ezt a hirdetést, világvége vala :D KELL!!! Kicsit még kúszik lejeb az ára, és megveszem.

Alig használt vese valakinek? :DDD :DD

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23075) bucsher válasza AGE-T (#23074) üzenetére


bucsher
őstag

Tiszta gáz hogy még mindig csak 128GB SD-t támogat.

In the pipe - five by five!

(#23076) Bodor válasza bucsher (#23075) üzenetére


Bodor
veterán

Mekkora probléma... :DD

(#23077) bucsher válasza Bodor (#23076) üzenetére


bucsher
őstag

Ciki a DX50 mellett, ami 2TB-ig kezeli az SD kártyákat.

In the pipe - five by five!

(#23078) Bodor válasza bucsher (#23077) üzenetére


Bodor
veterán

De legalább jobb hangja van ...

(#23079) raven12 válasza Bodor (#23078) üzenetére


raven12
senior tag

poén volt csupán, ne vedd úgy a szívedre :))

(#23080) bucsher válasza Bodor (#23078) üzenetére


bucsher
őstag

Honnan tudod? (Mondjuk annyi pénzért legyen is)

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23081) Bodor válasza bucsher (#23080) üzenetére


Bodor
veterán

Többnyire be tudják árazni a gyártók a kütyüjeiket ( legtöbbször túl :) ) , szóval ha drága, akkor biztosan jobb a hangja is... :)

(#23082) Nigér válasza Bodor (#23081) üzenetére


Nigér
őstag

Pl: Beats termékek? ;]
:P

(#23083) Bodor válasza Nigér (#23082) üzenetére


Bodor
veterán

Na azok aztán tényleg nagyon-nagyon túl vannak árazva...

(#23084) szentkuti11 válasza Bodor (#23081) üzenetére


szentkuti11
addikt

iPod Classic, aminél a mai telefonok jó része jobban szól?

(#23085) bucsher válasza Bodor (#23081) üzenetére


bucsher
őstag

Ez viccnek jó volt :))

In the pipe - five by five!

(#23086) Ati1979 válasza AGE-T (#23074) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem járnál rosszul vele! :)

(#23087) Bodor válasza bucsher (#23085) üzenetére


Bodor
veterán

Egyáltalán nem vicceltem, csak úgy látszik a kedves fórumtársak nem akarják érteni a mondanivalómat! :U :F
Szóval tessék csak szépen sorba tenni a fórum vélemények alapján az alábbi lejátszókat és hozzátenni az árakat...FiiO X3>DX50>FiiO X5>DX90>AK100>AK120
( AK100 II és AK240-ről nem beszélnék, mert még senki sem hallotta, de azok tényleg biztosan nagyon túlárazottak, ahogy az AK120 is szerintem)
Na, most az árak is pont így emelkednek. Szóval erről beszéltem, ha valakinek nem lett volna világos.

(#23088) bucsher válasza Bodor (#23087) üzenetére


bucsher
őstag

Tudom hogy ez az ár szerinti lista de a "fórum véleményt" vitatom. Nekem kicsit sok a "sokkal jobb" vélemény errefelé, főleg a DX50 fölötti egyformán jó hangú de mégis elképesztő árkülönbségű lejátszók között.
De az X5 például kifejezetten nem oda illik a sorba.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23089) Bodor válasza bucsher (#23088) üzenetére


Bodor
veterán

Rendben, akkor legyen ez csak az én listám, bár olvasni hasonló véleményeket itt és a fülhallgató találkozós topikban olyan emberektől, akik meghallgatták már az összes felsorolt lejátszót ...
Én meg a " DX50 fölötti egyformán jó hangú" véleményt vitatom. Az egyforma jelző helyett lehetne használni az ugyanolyan-t is, viszont ezeknek a lejátszóknak nem ugyanolyan a hangjuk.
Jó mindegyik, úgy általánosságban, de van amelyiknek jobb, részletesebb, és harmonikusabb, tisztább , élethűbb a hangja, mint egy másiknak. Na ezért kerülnek többe, persze nem a hangminőség javulással arányosan többe.. . Ezért írtam, hogy túl vannak árazva...
Hidd el, ha olyan jó lenne a DX50, akkor azt vettem volna, nem az AK100-at, sokkal többért...

(#23090) kemcso válasza bucsher (#23088) üzenetére


kemcso
Ármester

Pedig én is egyetértek Bodor kollégával a sorrendet illetően, meghallgatás után.

Szerk: én is úgy mentem hallgatózni, hogy DX50... Aztán meg mielőtt hallottam a DX90-et úgy voltam vele, hogyha jobb vagy egyforma, mint az AK, akkor eladom azt és veszek helyette DX90-et. De rosszabb hangban (is).

[ Szerkesztve ]

(#23091) bucsher válasza kemcso (#23090) üzenetére


bucsher
őstag

Tudom, és borítékolom, hogy még kik fogják ezt beírni, de szerencsére még nem kötelező ez a vélemény :)

In the pipe - five by five!

(#23092) kemcso válasza bucsher (#23091) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem vagyok AK fan, egyszerűen annak a legkifinomultabb a hangja. Örülnék, ha találnék jobbat olcsóbban, hidd el ;)

(#23093) Bodor válasza bucsher (#23091) üzenetére


Bodor
veterán

Szerencsére semmi sem kötelező.. :)

(#23094) AGE-T válasza kemcso (#23092) üzenetére


AGE-T
senior tag

HDP-R10-nek jobb hangja van mint az AK120-nak, de az ak szolgáltatásban, meg funkcionalitásában odaver szinte minden általam ismert lejátszót. Talán a csúcs mobilok tudnak többet nála, de azok meg hangban nincsenek ott.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23095) fattyu válasza AGE-T (#23094) üzenetére


fattyu
veterán

igen és az erősítő része meg kifejezetten baba, viszont szélütést is csomagoltak mellé. 3 napon belül azt kapnék tőle...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23096) Callme


Callme
tag

Üdv mindenkinek!

Nem is olyan régen történt meg velem...hopp, ez valami mulatós zene :D Na szóval megadta magát a fülesem, így szegény öreg Sony nwz a815-ös lejátszóm kénytelen volt elviselni egy 600 Ft-os fülest a jól bevált Sennheiser Cx 550 style II (melyet már ha jól tudom, nem forgalmaznak) helyett. Sokat gondolkodtam, hogy vegyek-e egy új fülest 20 és 30 ezer között, hogy megint dübörögjön a fülemben a zene, vagy találjak egy másik megoldást, ami sokkal egyszerűbb és praktikusabb azoknak, akik szeretik a jó (nem kiváló, vagy dobhártyaszaggatóan erőteljes) hangminőséget, mely mozgás közben is mindenféle vezeték és akadály nélkül elérhető. Így kötöttem ki a Sony NWZ W273 mellett.
Keresgéltem a véleményeket róla itt is, de mivel nem találtam, úgy döntöttem, hogy leírom róla a sajátom.
Külföldi oldalakon és youtube-on barangolva vegyes kritikákat olvastam illetve láttam, sokan szapulták a lejátszó úszás közbeni teljesítményét, (amit nem is csodálok, hiszen egy szabályosan végzett gyorsúszással simán ki tudja verni az ember a füléből az egész masinát, akármilyen stabilan is helyezkedik el a fülben) valamint sokan kitértek a hangminőség hiányosságaira és a stabilitás gyengeségeire mozgás közben. Persze voltak jó vélemények is, de eléggé elbizonytalanodtam, annak ellenére, hogy nagyon tetszett ez a kis lejátszó.
Tegnap rászántam magam, bementem egy Media Markt-ba, hogy megnézzem magamnak élőben is, mit tud a szerkezet. Az egyik eladó közölte velem, hogy csak megvásárlás után van alkalmam kipróbálni, viszont 3 napon belül visszavihetem, ha nem tetszik. Hát mondom akkor egy próbát megér. Fogtam, vittem a pénztárhoz, csengett a 25 db Mátyás-papír (amit akkor és utána pár óráig eléggé sajnáltam), majd hazakullogtam a frissen beszerzett játékossal.
Kipróbálás: gépre csatlakoztat, zene fel, teljesen egyszerűen, mint a régi lejátszómnál. Láttam a mellékelt füldugaszokat, melyeket ki is próbáltam, de végül maradtam annal, amit gyárilag ráraktak, mert az eggyel nagyobb már nagyon feszült, az eggyel kisebb viszont kiesett a fülemből. (A megfelelő méret kiválasztása itt is nagyon fontos, mint mindegyik fülesnél)
Szóval felraktam rá pár számot, és elkezdtem hallgatni. Alapból minden bekapcsolásnál fél hangerőn van, tehát nem zúdul egyből az ember fülébe a robaj, hanem szép fokozatosan lehet hangosítani. Én szeretem a hangos zenét, a régi konfigommal is a lehető leghangosabban hallgattam (a lejátszón beállított equalizer segítségével), de hogy őszinte legyek, most nincs szükségem semmiylen beállításra, és nagyon sokszor még a max hangerő közelébe sem megyek, mert túl hangos.
Nem vagyok egy audiophile, szóval nem állíthatom, hogy ez a lejátszó rendelkezik ennek az árkategóriának a legjobb hangminőségével, viszont ennél kézenfekvőbb szerkezetet még nem láttam. Zenét szinte csak akkor hallgatok, amikor kinti, fizikai munkát végzek, vagy utazom. Ez a lejátszó mindkét helyzetben megállja a helyét. Na és persze a sport sem az utolsó...a felüléseket úgy csinálom benne, mintha a fejemen se lenne, pedig annál nagyobb erőhatás nem igazán kell érje a lejátszót, hogy esetleg kiessen a fülemből. Úszni sosem fogok vele, nem vagyok olimpikon, szóval aki úszni veszi, az esetleg csalódhat, mint ahogy a véleményezők is írták. Viszont akármilyen mozgás is legyen, tökéletesen illeszkedik a fülbe, és megfelelő hangminőséget nyújt. Az akksijáról még nem tudok sokat mondani, egyszer feltöltöttem, azóta 3-4 órát hallgattam, és még mindig 98 %-on van. (Elvileg 8 óra a hallgatási idő)

Összegezve: Minden egyes forintot megért ez a vétel, és nyugodt szívvel ajánlhatom azoknak, akik mindig mozgásban vannak és szeretik a minőségi zenehallgatást.

(Mellékesen megjegyzem, hogy nagymértékben hozzájárul a hangminőség értékeléséhez az a tény, hogy 1 hónapig a 600 F-t-os Maxell fülessel hallgattam zenét :) )

[ Szerkesztve ]

PSN ID: CallmeEighty8

(#23097) Ati1979 válasza bucsher (#23091) üzenetére


Ati1979
veterán

Rám is gondoltál szerintem! :)
Az x5-öt hova tennéd?

(#23090) kemcso

+1 a sorrendre! :)

(#23094) AGE-T

Alalpjában véva szerintem jobb a kicsit az ak120 hangja. Nagyon minimális a különbség.
Kivétel az erősítő igényes dolgokat. Ott sokkal jobb HDP-R10.

A csúcsmobilokon kívül még ott van az új ak széria is. :)

(#23098) AGE-T válasza Ati1979 (#23097) üzenetére


AGE-T
senior tag

Én azokat nem számolom, mert az nem halandó pénztárcájához van szabva. Már ez a 700 Eurós árcímke is necces, nem hogy az 1600 Euró, vagy 3000 Eurós. Azok szerintem egy "európaibb" fizetéshez mérten is soknak számítanak, nemhogy egy magyarországi viszonylatban.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23099) biokox válasza AGE-T (#23094) üzenetére


biokox
tag

+1

(#23100) Ati1979 válasza AGE-T (#23098) üzenetére


Ati1979
veterán

Vilagos! :)

3000 EUR az beteg. Szerintem jóval olcsóbban meg lehet kapni a 240-et itthon. Ha egy az egybe váltod a dollárt az euróra akkor is csak 2500. (ugye így szoktuk az unio-n kívüli árukkal)
Hol 3000 EUR különben?

Amúgy nem biztos, de lehet, hogy eladó lesz az ak120. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.