Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) kemcso válasza Kékes525 (#23750) üzenetére


kemcso
Ármester

Sansa clip

(#23752) Kékes525 válasza kemcso (#23751) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23753) hobbyone


hobbyone
aktív tag

A teljesen független head-fi-on mintha jobban elismernék a Fiio X1-et.

Itthoni ára 27990 Ft.

Lehet, hogy az ár/érték arányt kéne nézni, nem pedig azt, hogy mennyivel rosszabb a nála drágább lejátszóknál.

(#23754) bucsher válasza hobbyone (#23753) üzenetére


bucsher
őstag

Köszönjük a kritika kritikáját, legközelebb jobban fogunk figyelni! Csak arra figyelj, hogy te nehogy meghallgasd, mert akkor talán érdemben is hozzá tudnál szólni! :U

In the pipe - five by five!

(#23755) RetepNyaraB válasza hobbyone (#23753) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A teljesen független Head-fi-n :DDD :C :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23756) Ati1979 válasza hobbyone (#23753) üzenetére


Ati1979
veterán

Sajnos az a gyanúm, hogy ezek között az emberek között van néhány a cég alkalmazásában.

Totál gáz az a lejátszó egyébként. A clip sokkal többet ér.

(#23757) kemcso válasza RetepNyaraB (#23755) üzenetére


kemcso
Ármester

A teljesen független Head-fi :U

(#23758) Sputtid


Sputtid
csendes tag

Én sem éreztem az internet népén azt a negativitást, amit itt kapott a gép, épp ellenkezőleg. De ez mondjuk nem jelenti, hogy ez a kritika helytelen lenne, csak hogy az itteni arcok mégis csak elég kis mintavételezést jelentenek a zenekedvelők közt. Viszont a "mást gondolnak, tehát le vannak fizetve" azért elég csúnya ad hominem.

De persze hazabeszélek, ugyanis vettem egyet. A harmadik Clipem ment tönkre a jack-csatlakozó leválása miatt. Egész egyszerűen nem akartam megint eljátszani ezt, hiába voltam elégedett a hangjukkal. Nem szántam rá sokkal többet, mint amennyibe egy x1 kerül, a soknemzetiségű konszenzus meg inkább az volt, hogy a Clipnél azért jobb, és hogy úgy általában kategóriájában elég ütős. Úgyhogy ment a kosárba. Esetleg majd írok róla, ha érdekel még valakit egy külövélemény. Leginkább Sansa összehasonlításban, mert épp csak belelógattam a lábam ennek a műfajnak a vizébe. Bár a fülem biztos nem illik az itteni fősodorba. :)

(#23759) bucsher válasza Sputtid (#23758) üzenetére


bucsher
őstag

Most ez lesz, hogy aki még nem hallotta, az megmondja, hogy hogy szól annak, aki már hallotta? :W
Várjuk szeretettel a véleményedet, de mi lenne, ha előtte meghallgatnád?

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23760) Sputtid válasza bucsher (#23759) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Ezt hogy érted? Nem mondtam véleményt a lejátszóról. Még oda is írtam, hogy esetleg megteszem ha már meghallgattam. Mindössze összefoglaltam azt amit másoktól hallottam.

:W :W (jól csinálom?)

(#23761) AGE-T válasza Sputtid (#23758) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha teljesen esélytelen valamit meghallgatni ( ha van, akkor úgy is mindegy ) én mindig több helyről mintavételezek, és nem egy helyről érkező infók alapján döntök. Itt is vannak magukat szakértőnek, hozzáértőnek vélő arcok, akik kisujjból szórják az ítéletet. Lehet igazuk is van, de végső soron úgy is te hozod meg a döntést és a te izlésednek kell megfelelnie az adott holminak.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23762) bucsher válasza Sputtid (#23760) üzenetére


bucsher
őstag

OK, akkor várjuk az első próbát. Én is látatlanban rendeltem meg annak idején az X3-at, és nem bántam meg ...
(nem jól csinálod, csak egy falat kell fejelni! :W )

In the pipe - five by five!

(#23763) Kasya


Kasya
nagyúr

Berendelnek rogton 2-t is, mert megbizok bennetek... A kerdes mar csak az, hogy meddig bovitheto?

[ Szerkesztve ]

(#23764) szentkuti11 válasza Kasya (#23763) üzenetére


szentkuti11
addikt

Gyári szoftverrel 32GB, Rockbox-szal 64-et is elbír, ha jól tudom.

(#23765) Sputtid válasza bucsher (#23762) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Áh, okés. Azt hittem úgy látszol igazi ájdiófíííl pofának, ha sztereóban csinálod.

(#23766) Peat;) válasza RetepNyaraB (#23744) üzenetére


Peat;)
veterán

Szia,

Itthoni árát még nem tudjuk, de a sony a15 pont 200 euró, bővíthető, erősítős, flacot evő mindenes jószág, szép is, csak még nincsenek tesztek. De meglepődnék ha nem lenne értékelhető a hangja. Viszont füles nem jár hozzá alapból semmilyen ha ez szempont. Bár cowonhoz is nagyon rossz füleseket adnak a lejátszókhoz képest, így mindenképp venni kell.

Na meg még egy hónap mire kapható, de lehet még több.

[ Szerkesztve ]

(#23767) Kasya válasza szentkuti11 (#23764) üzenetére


Kasya
nagyúr

A Rockboxot eleg leguglizni es feltelepiteni, vagy van valami "metodusa'?

[ Szerkesztve ]

(#23768) szentkuti11 válasza Kasya (#23767) üzenetére


szentkuti11
addikt

Dióhéjban igen.

Eléggé akciós most, több szokott lenni még a refurb is.

(#23769) Sputtid válasza Kasya (#23767) üzenetére


Sputtid
csendes tag

Nincsen neki. Ellenben nagyon felhasználóbarát telepítője az van.

(#23770) Kasya


Kasya
nagyúr

Koszonom mindenkinek :R
Rendeles leadva. Most egy het turelmi ido :)

(#23771) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

Milyen mp3 játékosok ajánlottak kb. 40.000 Ft-ig? (Ha nagyon semmi, akkor max. 50.000 Ft-ig?)
Éveken keresztül egy Cowon d2+ játékosom volt, amit nagyon szerettem, de sajnos ellopták. Hasonló hangminőséget szeretnék.

Köszi!

(#23772) kemcso válasza sunnysys (#23771) üzenetére


kemcso
Ármester

D2+, vagy Colorfly C3 és az IHIFI 770.
Vagy picit feljebb az iBasso DX50, valszeg ezzel járnál a legjobban. A Fiio termékek az X5 alatt igen megosztóak, én nem ajánlom őket!

(#23773) sunnysys válasza kemcso (#23772) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi!

Az iBasso DX50 nagyon tetszik, de az már sok szerintem nekem.
Utánaolvasok a Colorfly C3 és az IHIFI 770 lejátszóknak. Ezek amúgy hol vannak a Cowon D2+-hoz képest?
Esetleg van valami alternatíva Cowonból? A D2+ nagyon bejött, de szívesen kipróbálnék másik Cowon lejátszót, ha van olyan, ami legalább olyan jó, mint a D2+ és belefér a keretbe.

(#23774) fattyu válasza sunnysys (#23773) üzenetére


fattyu
veterán

d2+t akkor ha nehezen hajtható dolgot akarsz beledugni. Fejessel szerintem jobban bánik mint sokminden ( ami akár drágább is jóval )

De a tapcsika kijelző nem annyira felhsználóbarát ( spec nem is kapok tőle sikítófrászt mind a dx100/hdrp10-től ) de azért nem zsebben számváltós.

Mondjuk én nem hallottam sem a c3at se 770et de elégedett d2+ használó vagyok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23775) BigBlackDog válasza fattyu (#23774) üzenetére


BigBlackDog
veterán

DX50-el volt már esetleg dolgod? Mit tud ez a D2+ ahhoz képest hangban?

[ Szerkesztve ]

(#23776) sunnysys válasza fattyu (#23774) üzenetére


sunnysys
tag

köszi! írtam, hogy D2+ lejátszóm volt, és nagyon szerettem, de kipróbálnék mást. engem semennyire nem zavart a felülete, teljesen hozzám nőtt, míg el nem lopták... :(

[ Szerkesztve ]

(#23777) Domonkos8 válasza bucsher (#23759) üzenetére


Domonkos8
tag

Szerintetek merjek venni refurbished sansa-t? Lehet belőle rosszat kifogni?

(#23778) szentkuti11 válasza Domonkos8 (#23777) üzenetére


szentkuti11
addikt

Innen elég sokan vettünk már refurb Sansát, én kettőt is, de semmi bajom nem volt velük, de tudtommal másoknak sem.

(#23779) fattyu válasza BigBlackDog (#23775) üzenetére


fattyu
veterán

hallottam.

nem egymás mellett exaktan össze. sőt hónapok voltak a kettő között és nem is ugyanazzal a fejessel hallgattam meg mint amit azóta használok szóval nem mennék összehasonlításba.

Nekem elég jó a d2+ utcai használatra.

melóban is otthon is elég rendes dedikált fejes láncom van. így nekem ennyi kell.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23780) #16820480 válasza sunnysys (#23773) üzenetére


#16820480
törölt tag

A DX50 szokott lenni olyan csomagban az mp4nation odlalon, hogy ajándék fülessel együtt adják, amit általában el lehet bontatlanul passzolni itthon olyan 10+ ezerért, így meg már elvileg be tud csúszni az általad megadott keretbe is talán.
Nem tudom most, hogy van-e még ilyen akció, de többen is eljátszották régebben innen a fórumról, ha jól emlékszem.

(#23781) bucsher válasza Domonkos8 (#23777) üzenetére


bucsher
őstag

Van rá valamennyi garancia, úgyhogy nem nagy lutri. Nekem az első egy év kíméletlen használat után érintkezési hibás lett, de azért még működik.

In the pipe - five by five!

(#23782) Domonkos8 válasza #16820480 (#23780) üzenetére


Domonkos8
tag

Köszi! ;) akkor utána nézek

(#23783) BigBlackDog válasza fattyu (#23779) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mennyivel és miben volt másabb a d2+ (még nem hallottam egy cowon-t sem eddig)? :)

(#23784) fattyu válasza BigBlackDog (#23783) üzenetére


fattyu
veterán

olvasd el mégegyszer please....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23785) BigBlackDog válasza fattyu (#23784) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Olvastam, csak gondoltam, hogy esetleg azért valami alapvetőt mégiscsak tudsz írni a hanggal kapcsolatban. De mindegy, végül is két teljesen különböző láncban nem lehet összehasonlítani, jogos, elnézést a "okos" kérdésért.

[ Szerkesztve ]

(#23786) Domonkos8 válasza bucsher (#23781) üzenetére


Domonkos8
tag

Oké, akkor leadom rendelést

(#23787) sunnysys válasza #16820480 (#23780) üzenetére


sunnysys
tag

Köszi!
Találtam most is ilyen csomagot, de ha jól sejtem, erre még rájön a szállítási költés, az áfa, és a vám költség, így pedig már nem biztos, hogy beljebb lennék.

(#23788) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
Van egy iPod Nano 3g-m. Viszont nagyon nem vagyok kibékülve az iTunes-al. Ki lehet ezt valahogy kerülni? Esetleg, lehet erre a típusra rockbox-ot telepíteni?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23789) BigBlackDog válasza agoka07 (#23788) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#23790) .DLL válasza agoka07 (#23788) üzenetére


.DLL
veterán

Passzold el 8-10k-ért, ha nagyon nem megy el akkor GYŰJTŐKNEK felirattal :D És vegyél helyette Clip Zip-et 8-10k-ért :P

(P.H.)

(#23791) agoka07 válasza .DLL (#23790) üzenetére


agoka07
senior tag

A Clip Zip tudja, hozni ezt a minőségi szintet? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23792) .DLL válasza agoka07 (#23791) üzenetére


.DLL
veterán

Öööö... asszem egyszerűen lesöpri a Nano 3. Gen-t, pár éve nekem is volt, magasabb hangerőn még fülessel is torzított. :DDD

(P.H.)

(#23793) agoka07 válasza .DLL (#23792) üzenetére


agoka07
senior tag

Köszönöm szépen! Hirdetem is meg :D

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#23794) ggrrobi válasza Peat;) (#23766) üzenetére


ggrrobi
csendes tag

Itt van az itthoni ára: https://www.sonycenter.hu/termekeink/audio-termekek/mp3-mp4-lejatszok
Én is kíváncsi lennék hogy szól, hátha majd ki lehet próbálni a sony centerben.

(#23795) AGE-T


AGE-T
senior tag

Lesz egy Astell & Kern Ak120-am ha valakit érdekel. Full extrásan dokkolóval, távirányítóval, plusz bőr tokkal fóliásan. Upgrade lesz, nincs mese. Nem árulom el mire :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23796) #16820480 válasza AGE-T (#23795) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt hiszem, hogy aki minimálisan ismer téged, az sejti, hogy mi lehet az :D

(#23797) krx21 válasza AGE-T (#23795) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha Upgrade, akkor biztos nem Sansa... ;]
Tipp: AK240...

(#23798) gixxer-tomee válasza Bodor (#23050) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Bigblackdog:Nem szóltam. Csak nem tudom elképzelni, hogy mi kerül 2-3-4-5-6 százezerbe egy ilyen készüléken...

Tudna valaki egy olyan lejhátszót, ami megeszi a FLAC-et, szép és erős a mélye, és nem a világ összes pénzébe kerül? :)

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#23799) BigBlackDog válasza gixxer-tomee (#23798) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Miért, Neked nem jött be a hangja, ennyire szörnyűnek találtad? Miket és milyen láncban hallottál eddig a felső kategóriából? :) Egyébként általában mindenhol a felső kategóriában egységnyi feljebb lépésekhez exponenciálisan növekvő árugrások tartoznak, legalábbis én ezt tapasztaltam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#23800) Bodor válasza gixxer-tomee (#23798) üzenetére


Bodor
veterán

Használtan vettem, olcsóbban... ;)

Vannak itt még ilyen " bolondok"... :K

Szerk: Hiába, már válaszoltam. . .

A kérdésedre részemről az iBasso DX-50 a válasz, persze kell hozzá egy jó füles is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.