Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:01

LOGOUT.hu


Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) Peat;) válasza Ati1979 (#23500) üzenetére


Peat;)
veterán

Igazából fölösleges nekem egy ilyen lejátszó az a baj, de cowont meg csak amazonról tudnék rendelni, alig jönnék ki olcsóbbra. Olyan telefon nincs a piacon ami legalább egy minőségi mp3 lejátszó szintjét eléri? Régen dicsértek egy samsungot, de azóta nem követem figyelemmel a telefonokat, de lassan azt is cserélni kell, esélytelen hogy egy eszközzel megússzam a zene+telefont? Egy sansa clip minőség lenne a minimum. Elnézést hogy nem a telefonos topikban kérdezem, de a telefontulajok 80%-a márkatalpnyaló a mai világban, a szokol rádióra is rámondanák hogy egy csoda.

[ Szerkesztve ]

(#23502) szentkuti11 válasza Peat;) (#23501) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vannak jobb hangú telefonok, többek között a Samsung Galaxy S3 vagy az LG G2. Ezek már bőven elérik a Sansák szintjét hangminőségben.

(#23503) Peat;) válasza szentkuti11 (#23502) üzenetére


Peat;)
veterán

Hát ezek nagy batár tepsik. Hülye a világ az én nézőpontomból...megnézem jövőhéten mennyi fizut utalnak és lehet akkor maradok az ibassnál. Köszi az infokat.

(#23504) .DLL válasza Peat;) (#23503) üzenetére


.DLL
veterán

Barátom, keblemre :D Én is így vagyok vele, ugyan van tepsim, de azt tabletnek nevezik, van megfelelő kerete, hogy meg lehessen fogni, stb. Egy telefon nekem ne legyen nagyobb 4 colnál.

(P.H.)

(#23505) Ati1979 válasza Peat;) (#23501) üzenetére


Ati1979
veterán

A dx50 egy kategóriával jobb bármilyen telefonnál. A clip is általában jobb.
Komolyabb lejátszókkal nem versenyezhet semmilyen telefon.

(#23506) Peat;) válasza Ati1979 (#23505) üzenetére


Peat;)
veterán

Új sony, azt írja a részleteknél hogy viszi a flacot is és akár sd kártyával is bővíthető. :C Megvárom és ha 60 alatt lesz akkor vétel.

Régebben volt sonym, nekem tetszett a hangzása. Megtaláltam az árát, 170 font, tehát 68000 huf a 16 gigás változat, nekem ez is rendben van, megelőlegezem a bizalmat, ahogy kapni veszem.

[ Szerkesztve ]

(#23507) #16820480 válasza Peat;) (#23503) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hozok egy Moto X-et a fülhallgatós találkozóra, majd ki lehet próbálni mennyire jól szól. Elvileg a Moto G egész jó, gondolom akkor ez is hozza azt a szintet.

(#23508) Ereshkigal válasza Peat;) (#23506) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A lány nagyon örül neki, biztos jó lesz.

(#23509) AGE-T válasza Peat;) (#23501) üzenetére


AGE-T
senior tag

Az új sony telefonok hangja nekem egészen bejön (Z széria). Azokat érdemes lehet meghallgatni, ha telefonban is gondolkodsz. Aztán ha többre vágysz veszel egy hordozható erősítőt. Én mondjuk ilyet biztos nem tennék, de lehet téged nem zavarna.
Fiio -t én nem ajánlom, nekem nagyon kínai. Hangban az Ibasso japán verzióktól szerintem nincs jobb.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23510) Ati1979 válasza Peat;) (#23506) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok. Várjuk a beszámolót ha meglesz. :)
Amúgy van ennek egy tuningolt változata is. A mobilarenán volt egy hír ezzel kapcsolatosan. Méretre kb. ekkora. Nagyfelbontású zenét is képes lejátszani. Az ára a duplája viszont.

(#23511) Peat;) válasza Ati1979 (#23510) üzenetére


Peat;)
veterán

Rémlik de az talán valami androidos csoda, nagyobb kijelzővel nem? Nekem az tök fölös. A linkelt készülék is viszi a flacot nekem az már elég, kicsit el van dugva de itt a teljes lista:
"az A10 sorozatú Walkman® a következő formátumok támogatásával könnyíti meg és teszi kényelmesebbé a zenehallgatást: MP3, WAV, AIFF, WMA, AAC, HE-ACC, FLAC, ALAC"

E mellett sdxc kártyát támogat, mehet bele egy 64 gigás és kész. A sony féle hangzásjavítók\módosítók meg megütik a használható kategóriát és nem csak dísznek rakják bele. Nincs olyan füles ami minden stílushoz jó, a ritkán hallgatott zenei stílusokhoz én szeretem használni ezeket a dolgokat. iBass biztos hogy minőségibb lejátszást tekintve. De a magam fajtának a kicsit kommerszebb, alapból is színezettebb hangok az élvezetesebbek, így örülök hogy pont most jön egy ilyen modell, sajnos egy hete halt meg a cowon s9-em bekapcs gombja, még pár hétig bírhatta volna.

(#23512) Ati1979 válasza Peat;) (#23511) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem egészen. Ez az.

Igen valószínűleg jobb az ibasso. De ki kellene próbálni. Az a15-nél lehet, hogy nem jobb azért. Erre én is kíváncsi vagyok. :)

Nekem is van egy sony walkman-om ami tudja ezeket a hangzásjavító technológiákat. Régebben írtam ide a topicba erről egy kisebb beszámolót. :)

(#23513) ku-cu válasza Ati1979 (#23512) üzenetére


ku-cu
tag

Ez is az "a10" sorozatba tartozik, tehát ez, és a fentebb linkelt lejátszó ugyan az. :)
Az, hogy a15/6/7 névvel vannak illetve, a különböző régiók, és eltérő háttértár méretek miatt van. A lejátszók között max az EU-s hangerőlimit lehet a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#23514) Ati1979 válasza ku-cu (#23513) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen már látom. Valószínűleg ugyanarról van szó. :K

(#23515) fiio.hu válasza Peat;) (#23511) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Hallgasd meg majd a FiiO X1-et is! :)

(#23516) bucsher


bucsher
őstag

FiiO X1 képek. (és a DX50)






In the pipe - five by five!

(#23517) Tulku


Tulku
veterán

Lehetőségem kínálkozik ma egy Cowon d2-t megvásárolni.
Egy sansához képest milyen hangminőséget képvisel?
A leadott teljesìtménye elismerésre méltó ezzel nem lesz baj csak a hangminőség érdekel.

Köszönöm a választ előre is!

(#23518) PR0JECTNR56 válasza bucsher (#23516) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Nagyon szép képek, az X1 külsőre még mindig remekül fest.

(#23519) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

5-10eFt között milyen MP3 lejátszót ajánlotok?
Esetleg olyan belefér ebbe az árba ami játsza a flac-et? :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#23520) PHM válasza Des1gnR (#23519) üzenetére


PHM
addikt

Sandisk Sansa Cip+/Zip esetleg?
Az új ára ugyan magasabb, de kapható refurbished változatban is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#23521) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok, csak most csatlakoztam be a fórumba, lényegében egy nagy összefoglaló kérdésem lenne a három megtelt topik tartalmát illetve :D !

Szóval, milyen 10-20 ezer forint közti médialejátszót javasoltok, elsődleges szempontjaim: -a hangminősége legyen nagyon profi
-lehessen bővíteni sd kártyával
- akkumulátoros legyen

A hangminőség tényleg nagyon fontos lenne, a zenéim nagyrészt, wavban és flacben vannak, és mellé , most vettem egy elég profi sony fejhallgatót, szóval szeretném jó minőségben hallgatni a zenéim ( ezért is nem telefonon hallgatom, mert gondolom, az nem képes olyan jó minőséget kihozni a zenékből, mint egy erre szakosodott készülék)

(#23522) fattyu válasza Domonkos8 (#23521) üzenetére


fattyu
veterán

nagyon profi meg 10-20 ezer. na ja.

sansa clip+/zip

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23523) krx21 válasza PR0JECTNR56 (#23518) üzenetére


krx21
nagyúr

A külsővel nincs is baj... Most hallottam, hát nem igazán volt jó... :(

(#23524) PR0JECTNR56 válasza krx21 (#23523) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az ár/érték arányt tekintve volt elrettentő vagy a topikban meglehetősen erős lejátszós mezőny tagjaihoz képest volt lehangoló?

(#23525) krx21 válasza PR0JECTNR56 (#23524) üzenetére


krx21
nagyúr

Sokan megjegyezték, hogy egy telefon jobban szól... Nekem nagyon nem jött be, persze én egy DX90-hez szoktam már, ezt is figyelembe kell venni... Majd írnak a többiek is róla, biztos, mert volt a fülestalin... Én is ott hallottam...

(#23526) PR0JECTNR56 válasza krx21 (#23525) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Ez elég erős első benyomás, ennél azért többre számítottam. De majd befut a többiek véleménye is róla, őszintén szólva titkon azt reméltem, hogy ebbe az árkategóriába végre sikerül a Fiio-nak valami maradandót összehoznia.

(#23527) krx21 válasza PR0JECTNR56 (#23526) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tudom, de mikor meghallottam, akkor úgy gondoltam, hogy a sansa clip zip-em jobb és az jóval olcsóbb...
De várjuk meg a többieket is, igen...

(#23528) bucsher


bucsher
őstag

FiiO X1

Először a méretével szembesültem, ami tekintélyes. Megközelíti a DX50 méreteit, persze kisebb, de csak milliméterekkel.
Csinos kis ezüst darab, az anyaghasználat nagyon jó, de az előlap kályhaezüst jellegű fényezése annyira nem tetszett. A hátlap viszont nagyon szép.
A képernyője színes, ügyes a menüje, minden kézre áll benne, nem igényel különösebb betanulást, mint a komolyabb lejátszóké. Skinezhető, de nekem tetszett az alapbeállítás, úgyhogy nem piszkáltam.
Elvileg 128GB-ig kezeli az SD kártyákat, de az én 64-esemet nem ismerte meg. A kezelésije ajánlja, hogy a készülékkel formázzuk meg a kártyát, de én az idő rövidsége miatt nem akartam törölni a zenéimet, úgyhogy csak egy 32-essel teszteltem, azzal nem volt semmi gond.
A gombok először furák, hogy nincs jelölve a funkciójuk, de kiderült, hogy halványan azért mégis rá van írva, mi mire jó. Ez végülis nem hátrány, mert eleinte az ember nem téveszti el, később meg már úgyis csak rutinból nyomkodja, felesleges az összhatásrontó feltűnő feliratozás. Így meg szép egységes a lejátszó kiállása.
A tekerőgomb nekem nem tetszett, valahogy tapadós, fura érzés tekerni, de a feladatát jól ellátja. Ízlés dolga.
Ha kikapcsol a képernyő, akkor csak az oldalsó gombok működnek, hangerő föl-le. Hosszan nyomva viszont ugyanezekkel léptetni lehet. Ügyes megoldás. Összességében tényleg igazán egyszerű az egész szerkezet kezelése.
A hangja: jó hangos. Itt nincs gond a kicsit süketeknek, mert rá lehet tekerni a kakaót, bármilyen fülest szépen meghajt, talán még kisebb fejeseket is. 40-50%-os hangerővel nyomtam, pedig az átlagnál talán hangosabban hallgatom a lejátszókat.
Sajnos a kapott hang minősége nem lett a legjobb, és ez a lejátszó legnagyobb hátránya. Bár részletes és dinamikus, nekem fárasztó volt hallgatni, nem volt késztetésem hogy még-még tegyek be zenéket, pedig a kedvenceimről beszélünk.
Akkuidőt se tudtam tesztelni, de amíg használtam, jól bírta, úgyhogy feltételezhetően a célnak megfelelő.
Sok tulajdonságában ügyes és csinos, de szerintem a kívánatosnál kicsit nagyobb, talán simább, emészthetőbb hanggal egy kihagyhatatlan vétel lehetne. Így csak egy csökkentett árú HD lejátszásra képes lejátszó.

A tesztdarabot köszönjük szépen a forgalmazónak.

In the pipe - five by five!

(#23529) .DLL


.DLL
veterán

Jó volt a mai fülhallgatós találkozó! :)

Ma a fejeseken kívül próbáltam a forrásokra koncentrálni, bár így is kimaradt pár darab (DX90, X5, DX100 Hibino)

Amit ma hallottam először: AK100, DX50, X1, és mint mindenki: AK240
A legtöbb dolgot igyekeztem az AKG K454-tel is meghallgatni, mert ez jól szigetel és pontos, tiszta és az a karakter amit szeretni tudok, így könnyebb volt a zenére koncertálni.

iBasso DX50: Zsír! Ezzel lényegében összefoglaltam a hangját, nekem nagyon bejött, dögös, harapós, egy AK után keménynek is mondhatnánk a hangját, vagy inkább pörgős. A magasai is tetszettek ezzel együtt a tere is kellemes van mélysége, megmutatja a relációkat a hangszerek között. Ha asztali dac-ként hibátlanul működne, akkor 2in1 megoldásban elgondolkodnék a Musi 03 lecserélésén erre. (de hát én is 64bitet használok, de már mobil eszközökben is terjed, hogy lehetnek ilyenek, hogy kiadnak egy drivert, de csak 32 bityre...)

AK100: ultrafinom és nagyon pontos hangja van, de a színpadát nem találtam olyan jónak. A tisztasága miatt minden hang megerőltetés nélkül kijön, látható, de nem helyezi oda ahova várnám. Minimális különbségekről beszélünk, de azért árban elég magasan van elhelyezve az AK. Állítólag az erősítő része nem olyan combos, elvileg a 80 Ohm-os DT770-nel is próbáltam, semmi gondom nem volt vele. A mélye is nagyon pontos, megfogott, nem vág, nem csapott, nem ken. Összességében nagyon jó. És ezen a ponton sajnálom, hogy a DX90 kimaradt, de majd visszatérek rájuk

Sansa Clip Zip: Aranyos kis lejátszó, zavaró hibák nélkül, jónéhány nagyobb fejessel is elboldogul, csak olyankor fel kell tekerni és gyorsan merül. A tere nagyon jó, a dinamikája lehetne jobb, húsosabb de ezt a kis akksinak tudhatjuk be. Részletességben van azért jobb forrás, de 11k-ért újonnan szerintem nagyon jó vétel volt.

Fiio X1: Kissé száraz hang, semmi finomság. Mintha a művészetet mérnöki szempontból akarnánk megközelíteni. A részletessége tulajdonképpen elég jó, akár a DX50-nel is vetekszik, egy kicsit jobban ken, de annak a dinamikája, mélyei sokkal jobbak. Itt is megvan a mély, de valahogy nem von be a zenébe. A tere még nagyon jó volt, jobb mint a Clip Zip-nek, jól bele lehetett látni a zenébe. Előnye még a minőségi ház és kialakítás, valamint elvileg a nagy akksi.

AK240: Háh, nem hallgattam össze a 120-szal lehet hogy semmi különbséget nem hallottam volna, mert fél éve a 120 is nagyon tetszett. Na lényeg a lényeg: hibátlan. Megerőltetés nélküli, iszonyat finom, nem tolakszik, csak adja, minden ott van. Laza. Nagyfiú. Profi. Ha megnézzük a fényképezőgép és objektív árakat, akkor nem megér fél millát egy profi eszköz, amivel minden nap öröm és élvezet?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23530) Domonkos8


Domonkos8
tag

Akkor, szerintetek 10-20ezer forintos kategóriában nem érdemes venni? Úgy értem a telefon képes olyan minőséget képviselni, mint az ebbe az árkategóriába eső médialejátszók? (Telefonom: Google Nexus 4)

(#23531) kemcso válasza Domonkos8 (#23530) üzenetére


kemcso
Ármester

A jobb hangú telefonok sztem kb a 10e-s lejátszók hangját hozzák. A Nexus 4 hangját nem ismerem...

(#23532) Domonkos8


Domonkos8
tag

Akkor mondjuk egy sansa zip-et lehet hogy nem de egy, clip+ -t már érdemes lenne megvenni? Vagy esetlrg van a clip+nál jobb ebben a kategóriában?

(#23533) Ereshkigal válasza Domonkos8 (#23532) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ezek ugyanúgy szólnak.

Clip+: a legminimalistább, ha nem érdekel a kijelző.
Clip Zip: ha szeretnél Rockboxot telepíteni.
Fuze: még nagyobb kijelző. Többnyire használtan/drágán szerezhető csak be.
Clip Sport: ha számít az akksiidő, és nem akarsz Rockboxot.
(Fuze+: nem ajánlott.)

Össze kéne hasonlítani a Nexus 4-gyel, annál lehet nem szólnak jobban.

[ Szerkesztve ]

(#23534) szentkuti11 válasza Domonkos8 (#23530) üzenetére


szentkuti11
addikt

A Nexus 4 hangját Hellscore kernellel jól beállítva és Neutronnal nem hozza egy 20k-ig semmi.

(#23535) Domonkos8


Domonkos8
tag

Köszi a segítséget! A hellscore kernel miben más mint a többi? (Én mahdi által fejlesztett kernelt és romot használom)

(#23536) Domonkos8


Domonkos8
tag

Most, hogy folyamatosan olvasom vissza a fórumot, kezdek egyre jobban képben lenni... Mégis csak külön hordozható lejátszót vennék, és ha a pénzkeretet megnövelem még 10 ezerrel, akkor már egy fokkal lehet hogy jobb lesz ( persze nem nagyon profi, amit az elején írtam), szóval a fiio x1 flac lejátszóról mi a vélemény? Hangminőség/ ár érték-arány/ hasonló árfekvésben jobb eszköz?

(#23537) bucsher válasza Domonkos8 (#23536) üzenetére


bucsher
őstag

Igazi előrelépés érdekében DX50-ben érdemes gondolkodni(, és attól fölfelé).

In the pipe - five by five!

(#23538) kemcso válasza bucsher (#23537) üzenetére


kemcso
Ármester

Pontosan, DX50 a minimum. Azalatt sztem fölösleges pénzköltés... (X1, X3 felejthető...)

(#23539) Domonkos8


Domonkos8
tag

Nagyon minőségi eszköznek látszik ez a DX50, csak nagyon drágállom azt a 75000ft-ot. Esetleg használtan valaki nem tud/ látott? Vagy más országban megvenni érdemes?

(#23540) Peat;) válasza Domonkos8 (#23539) üzenetére


Peat;)
veterán

Külföldről még drágább is lehet, amennyire én néztem. Ha nem hajt a tatár a sony a10 sorozatról is megvárhatod a teszteket. Még nincs meg az ára, de szerintem kicsivel olcsóbb is lehet mint az ibasso, persze más réteget céloz meg. De a telefonodtól 99% hogy jobb.

(#23541) kemcso válasza Peat;) (#23540) üzenetére


kemcso
Ármester

Én ebben nem lennék biztos, hogy jobb lesz az a Sony, mint egy telefon, hallani kéne. A tesztek kb semmit sem fognak jelenteni, hacsak nem vagy biztos abban, hogy tényleg független a tesztelő...

[ Szerkesztve ]

(#23542) Domonkos8


Domonkos8
tag

Szerintem elkezdek gyűjteni az ibasso-ra, bár mondjuk az is kérdéses, hogy ha megveszem, akkor elegendő lesz-e a sony MDR-ZX 610 APW fejhallgató a minőség élvezéséhez... Mit gondoltok róla?

(#23543) Peat;) válasza kemcso (#23541) üzenetére


Peat;)
veterán

A régi sony lejátszóm is magasan volt jobb mint eddigi igaz nem csúcs telefonjaim, cowon s9-em szinjét megközelítette. Ez a modell meg kicsit komolyabb kategória, ph!n is dicsérték amikor kipróbálták. De lényegtelen, azt írtam hogy tesztet érdemes várni, nem azt hogy megvegye. Akkor kiegészítem tapasztalattal.

[ Szerkesztve ]

(#23544) krx21 válasza Domonkos8 (#23542) üzenetére


krx21
nagyúr

Kezdetnek megteszi, de szerintem majd azt is cserélni fogod... A DX50 jobb fejest érdemel...

(#23545) Domonkos8


Domonkos8
tag

És mi a tapasztalat a dx50 tartósságáról, úgy értem, mennyire erodálódik le az évek folyamán? Mert ha ezt megveszem, akkor remélem, egy jó pár évre nem lesz vele problémám! :) Másrészről, szerintetek ezt csak újonnan érdemes megvenni, vagy a használt vásárlástól sem kell nagyon félni?

(#23546) bucsher válasza krx21 (#23544) üzenetére


bucsher
őstag

Aztán jöhet a rinya, hogy "ez a fejes jobb lejátszót kér, mint a DX50" :DDD

In the pipe - five by five!

(#23547) krx21 válasza bucsher (#23546) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, ez a folyamat magától értetődik... ;]

(#23549) bucsher: :K

[ Szerkesztve ]

(#23548) Domonkos8


Domonkos8
tag

Nem, ha azt megveszem, egy ideig nem lesz keretem új fejhallgatóra! :D

[ Szerkesztve ]

(#23549) bucsher válasza krx21 (#23547) üzenetére


bucsher
őstag

Erre a topikra mindig számíthat az ember a lejtőn lefele rugdosáshoz. :U
Domonkos: ó dehogynem! ;]

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#23550) kemcso válasza bucsher (#23549) üzenetére


kemcso
Ármester

Az úttörő ott segit, ahol tud ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.