Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) TCr válasza dnyl (#4400) üzenetére


TCr
veterán

Nagyon jó dolog a "közvetlen" kapcsolattartás, amíg nem copy/paste sablonszöveget tol be a kedves szolgáltató fórumtárs.
Ha már "kijössz" egy nyilvános fórumra, legalább ne a céges bullshit-tel etesd az ittenieket.

"Keressük az új helyeket"... ez igazán jól hangzik, csak krvára nem mond semmit.
Ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4402) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Tud valaki valami közelebbit a mai 691es hibáról? Pont most kellene a melómhoz a net.

(#4403) Dictator^ válasza G.I.JOE (#4402) üzenetére


Dictator^
veterán

UPC vagy Digi?
Elirtad a kódot?
691-es kód általában otthoni számgéphibára vall.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4404) Insolent válasza TCr (#4401) üzenetére


Insolent
aktív tag

DuplaZso már finoman célzott dolgokra.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4405) kabelmania27 válasza G.I.JOE (#4402) üzenetére


kabelmania27
félisten

Fehér vagy fekete modem van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#4406) G.I.JOE válasza kabelmania27 (#4405) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Fekete. Reggel még volt netem.

(#4407) BBéci válasza TCr (#4401) üzenetére


BBéci
titán

"ne a céges bullshit-tel etesd az ittenieket."
"Ez ilyen nesze semmi, fogd meg jól."

Pontosan erről van szó. És amikor a fejére olvasod, megsértődik. Az ilyen "szolgáltatótól" még ingyen sem kellene semmi.

(#4404) Insolent
Azon a fórumon régen jártam, de látom, igaza van fórumtársunknak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4408) Insolent válasza BBéci (#4407) üzenetére


Insolent
aktív tag

Ott én is rég voltam, de DuplaZso tudja mit beszél, még én is emlékszem nick-jére azért sem reagáltam rá mert úgy is tudtam valaki fog...

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4409) kabelmania27 válasza G.I.JOE (#4406) üzenetére


kabelmania27
félisten

Hívd a 1221-et, irányítószám megadása után befogja mondani, ha központi hiba van. Modem újraindítás nem használ?

(#4410) G.I.JOE válasza kabelmania27 (#4409) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Na, hívtam őket, központi bajuk volt, mert már helyreállt. De olyan bajuk volt, hogy a szomszédnak volt netje, nekem nem! :(

(#4411) dnyl válasza BBéci (#4407) üzenetére


dnyl
csendes tag

Senki nem sértődött meg, csak az ember idejön informális szándékkal és egyből leugatják és ócsárolják. Ha jól emlékszem senkivel nem beszéltem olyan hangnemben, amit én kaptam.

(#4412) TCr válasza dnyl (#4411) üzenetére


TCr
veterán

Javaslom, hogy próbálj meg egy nyilvános fórumon az előfizetők fejével gondolkodni kicsit (ha már szolgáltatóként jöttél ide), akkor talán nem így fognak hozzád állni.
Amíg félrebeszélsz és sablonszövegeket nyomsz, addig másra ne nagyon számíts.
A bullshit-re itt senki nem kíváncsi, ez nem az a közösség, itt nem lehet félrebeszélni.
Segítő, igazi építő jellegű kommentek miatt itt még nem ócsároltak le senkit.

Ugatni pedig a kutyák szoktak kiscsillag, ha így tolod, akkor pláne ne számíts másra.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4413) grobi007 válasza TCr (#4412) üzenetére


grobi007
tag

Egy kis info a Netkontakttal kapcsolatban, akit komolyabban érdekel. Már most szeretném leszögezni, hogy nincs semmilyen érdekeltségem a cégnél, csupán egy volt ügyfél vagyok, és segítségképpen megosztanám veletek a pozitív és negítv tapasztalataimat is.
A sávszélességgel és pinggel összességében nem voltak problémák. Még a force5 csomagok előtt voltam náluk ügyfél. Ami korrekt volt részükről, hogy a legalapabb csomagban voltam, de nem volt lekorlátozva a sávszélesség. Ami az akkori technológián kifért, azt tudta a net. 2/1-re volt előfizetésem, és többnyire 6/3-at tudott. Elméletileg a max csomagjuk 8/2 volt akkoriban. Természetesen ezt nem kommunikálták felém. Nem tudom, hogy ez általánosan bevett szokás-e, vagy csak nálam elfelejtették lekorlátozni.
Látom sokat vitatkoztatok a torrenten. Nálam semmi probléma nem volt vele. Amikor telepítették a szolgáltatást, jeleztem ígényemet, és beállították a portforwardot, és tökéletesen működött. Gyakorlatilag nem tudok olyan dolgot mondani, ami nem működött volna, pedig nem csak böngészére használom a netet.
Ami még pozitívum, hogy hamarabb akartam lépni, mint ahogyan lejárt volna a hűségem, mivel kaptam egy jobb ajánlatot (megjegyzem nem a digitől), és azt is rugalmasan megoldották, nem kellett kötbért fizetnem, sem a hátralévő még szerződés szerinti hónapok díját sem.
Gondolom felvetődik a kérdés, hogy amennyiben ennyire jó volt, akkor miért jöttem el tőlük?
Egyrészt mielőtt megkötöttem a szerződést, akkor jelezték, hogy bővíteni fogják a rendszert a közeljövőben, így nagyobb sávszélességen tudok majd internetezni. Amikor megkötöttem velük a szerződést, ennek tudatában döntöttem mellettük. Eltelt majdnem egy év úgy, hogy hónapról hónapra betelefonáltam, hogy érdeklődjek, mikor lesz már meg, és hónapról hónapra megkaptam a sablon választ, hogy már nemsokára az én területemen is elérhető lesz. Megjegyzem, ahogy eljöttem tőlük, néhány hónap múlva valóban meg is csinálták a bővítést, már elérhetőek itt is a Force5 csomagok, csak már nem én használom...
Másik nagy hátrányuk az az ügyfélszolgálat/hibabejelentés/hibaelhárítás szolgáltatásuk. Előfordult hogy nem volt internet, ami nem sokszor volt, de természetesen pont ünnepnapok, hosszú hétvégék idején. Telefonon nem lehet senkit elérni ebben az időszakban. Van elméletileg hibabejelntő sms szám, amire ha küldesz smst, kb. olyan, mintha istennek írtál volna, ami egyébként tudtommal pont dnyl fórumtárshoz jut el. Semmi reakció, hogy pl. köszönjük a bejelentést, elhárítás alatt van a hiba, kb. 1 óra és rendben. Eltelt a 4 napos hosszú hétvége, úgy hogy nem volt internetem, és még csak azt sem tudtam, hogy mikor lesz net. Óránként néztem, hogy hátha már jó, mert természetesen nem is álmodtam volna, hogy 4 napig hozzá sem nyúlnak. Az ezután következő első munkanapon elértem az ügyfélszolgálatost, aki tájékoztatott, hogy köszönik szépen, tudtak a hibáról, és elnézést kérnek meg minden, de ünnepnap lévén nem tudtak alkatrészt venni, ami elromlott. Annyi korrektség volt bennük, hogy kaptam egy fél havi díj kedvezményt emiatt. De természetesen ez nagyon nem vígasztal, amikor otthon üllsz 4 napig, szeretnél netezni, és nem megy, plusz még azt sem tudod, hogy mikortól lesz jó.
Ezek az én személyes tapasztalataim, ami nem jelenti azt, hogy mindekivel a fentiek szerint járnak el.
Bízom benne, hogy ettől függetlenül az éppen döntés előtt állóknak tudtam segíteni.
Zárszónak: úgy összességében véleményem szerint nem rossz szolgáltatás, ár/érték arányban sem. Egy ADSL szolgáltatástól messze jobb, de egy DIGI vagy egy T-Home hiéna ajánlatával/szolgáltatási színvonalával azért még nem tud nálam versenyben maradni.

[ Szerkesztve ]

(#4414) TCr válasza grobi007 (#4413) üzenetére


TCr
veterán

Korrekt leírás, köszönjük.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4415) koháry


koháry
tag

Monoron a piac környékén másnak sincsen tv-je, nálunk már tegnap óta nincsen adás? :O

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#4416) poli27 válasza koháry (#4415) üzenetére


poli27
veterán

Fizesd be a számlát :DDDD Amúgy bejelentetted már?

(#4417) koháry válasza poli27 (#4416) üzenetére


koháry
tag

Fizetek hogy szakadna rájuk az ég, sajnos kb. 5x annyit mint amit valójában ér a szolgáltatásuk. Majdnem két napig szünetelt a csodás tévé, amiért havonta kb 9 ezret fizetek ki set-top box bérléssel együtt. :W :Y

Tolle Koharyanum vota in coelo Iohannes.

(#4418) asdf_ válasza koháry (#4417) üzenetére


asdf_
veterán

Aszf fellapoz, rendelkezesre elolvas, csendben meghunyaszkodik.

(#4419) Fooler89


Fooler89
őstag

Az mennyire normális, hogy 3 hónapot akar kifizettetni a digi velük? Azt mondja a számla, hogy fizessem be a júniust is.

(#4420) bigdady válasza Fooler89 (#4419) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem csak egyszerre küldik es más más a fizetési határidő?

(#4421) Fooler89 válasza bigdady (#4420) üzenetére


Fooler89
őstag

Elméletileg egy hónapot előre ki kell fizetni csak ezek lehagyták az előző számláról a fél hónapot.
Legalábbis jó lenne ha valaki megtudná ezt erősíteni.

(#4422) Samott válasza Fooler89 (#4421) üzenetére


Samott
addikt

Nekunk is combosabb szamla jott eloszor a digitol, tobb honap volt az is ha jol emlekszem. Azota viszont beallt szepen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4423) Insolent válasza Fooler89 (#4421) üzenetére


Insolent
aktív tag

Jól tudod, ki kell fizetni egy hónapot előre, ne aggódj majd hozzácsapják valamelyik számlához azt a fél hónapot... Lehet változtattak a számlázási szokásokon, ne legyen macera hirtelen 3 hónapot becsengetni bekötéstől számítva.
Nekem pl: 2,5 hónapot számláztak egybe ami nem volt gond de jött még egy havi az adott hónapban. Amikor megkérdeztem, hogy egy hónapon belül miért jön két számla azt mondták hogy előre kell fizetni egy hónapot, erre elküldtem őket a redvásba, hogy nem ártana időben feladni a számlákat ne két részletben keljen fizetni.. Bekötéstől számítva második hónap végén kaptam számlát. Más haverom is hasonlóképpen járt....
Azt már meg sem említem, hogy nálam nem sima bekötés volt hanem átemelés, mert műholdas Digim volt előtte és ott volt túlfizetésem másfél hónap na azt 6 hónapba telt mire jóváírták a mostani számlámon.
Szóval szerintem kicsit csapnivaló a könyvelésük..
Ha túlfizetésed van azt úgy is közlik a számlán, én például elektronikusan fizetem, nem csekkezem..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4424) Fooler89 válasza Insolent (#4423) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszönöm a válaszokat!

(#4425) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Szevasztok!

Nemrég lettem itt UPC internet előfizető. Előtte DIGI volt a szolgáltatóm. Ott rendesen ment a torrent, azóta nem állítottam semmit.

Most nincs vagy csak minimális a feltöltésem.
Utorrent klienst használok.

UPC korlátoz vagy próbálkozzak tovább a beállításokkal?

(#4426) kabelmania27 válasza kaposznyak (#4425) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re.

(#4427) kaposznyak válasza kabelmania27 (#4426) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz.

Közben rájöttem, hogy a legolcsóbb ADSL csomag ennyit tud. 115 kB/s max. feltöltési sebesség.

(#4428) bigdady


bigdady
nagyúr

upc-nek van routerrel egybeépített modeme? Hogy lehetne egy ilyenre szert tenni szerintetek?
Vki irta anno hogy ilyet kapott a upc-től vmi cisco-t

(#4429) kabelmania27 válasza bigdady (#4428) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kábelmodemhez adják, előfordul hogy nem válik be, jobb ha külön van a modem és a router

(#4430) bigdady válasza kabelmania27 (#4429) üzenetére


bigdady
nagyúr

N-es amúgy?

Azert kérdezem amúgy mert kb mióta 8 megára emeltek kb azóta pár naponta lekapcsolodik a router em a a pppoe rol es csak router reboot után megy ujra a net. Haldoklik a modem talán? Vagy mi lehet még?

[ Szerkesztve ]

(#4431) kabelmania27 válasza bigdady (#4430) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen.

(#4432) winhate válasza kaposznyak (#4425) üzenetére


winhate
őstag

Érdemes még a peerblock proggyt hasznalni a nem kivant szimatolokat blockolja.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#4433) bigdady válasza kabelmania27 (#4431) üzenetére


bigdady
nagyúr

4430-ra esetleg?

(#4434) kabelmania27 válasza bigdady (#4433) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem tudom, lehet központi hiba van, nálunk napközbe lassú a net, este már gyors.

(#4435) kabelmania27 válasza kaposznyak (#4427) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha előfizetsz a turbó gomb szolgáltatásra, havonta három alkalommal, aktiválás után egy napig 3/0,5Mbit lesz a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#4436) banhammer


banhammer
veterán

Valaki probalta mar ezt a UPC mobilinternetet?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4437) asdf_ válasza banhammer (#4436) üzenetére


asdf_
veterán

Atbrandelt vodafone mobilnet.

(#4438) banhammer válasza asdf_ (#4437) üzenetére


banhammer
veterán

Azt eddig is tudtam.
Ezen kivul?
Mennyire stabil, gyors (ez helytol is fugg), stb, stb, stb?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4439) poli27 válasza banhammer (#4438) üzenetére


poli27
veterán

sztem pont annyira mint a voda net kb :DDD

(#4440) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Létezhet az, hogy a telefon előfizetést a ráutaló magatartás miatt meghosszabbították még egy év hűséggel? Ha igen, mit tehetek ennek eltörlésére, semmissé nyilvánítására?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4441) banhammer válasza kiskaktusz (#4440) üzenetére


banhammer
veterán

Ha jól emlékszem van ilyen.
Volt is belőle valami balhé a Tékozló Homár-on.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4442) banhammer válasza banhammer (#4441) üzenetére


banhammer
veterán

Ha minden igaz akkor ez lenne az.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4443) kiskaktusz válasza banhammer (#4442) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Kösz! Azt nem tudod esetleg, hogyha már megköttetett esetleg ez a szar, akkor tudok-e ellene tenni bármit is? Mert márciusi hatállyal egy újabb egy éves hűség került a telefon előfizetésre (a netre furcsa mód nem, pedig együtt van a 2 szolg.), viszont az előfizető (akinek a nevére él a hűség), nem emlékszik bárminemű verbális kommunikációra a UPC-vel.

Ha és amennyiben nem tudok már ezzel a hűséggel csinálni semmit, még most is lehet jelezni (a jövőt illetően), hogy továbbra nem kívánunk élni a ráutaló magatartás okozta élvezetekkel?

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4444) bigdady


bigdady
nagyúr

Én anno megírtam nekik hogy nem fogadom el az új ászf-jüket amikor ezt a ráutaló magatartásos őrületet kitalálták

(#4445) banhammer válasza kiskaktusz (#4443) üzenetére


banhammer
veterán

Valami enyhe buntivel fel lehet mondani a szerzodest.
Erre erdemes rakerdezni.
Ha ramenosebb tipusa tulajdonos akkor lehet az asztalt verni, fogyaszto vedelemmel fenyegetozni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4446) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Sziasztok !

Monorék ugye Annex-A-t használnak, és csak tré alkalmazza a B-t ? Aláírásomban szereplő cucmák miatt kérdezem.

Azt a betyár hétszázát, micsoda dupla szivárvány van az égen... !

(#4447) Insolent válasza DuplaZso (#4446) üzenetére


Insolent
aktív tag

Igen azt,, honnan szedted azt a gyöngyszemet?

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4448) DuplaZso válasza Insolent (#4447) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Tesó Lacinál volt. Azt vettem ki a szavaiból, hogy csak valami rúter van neki, mondom akkor beüzemelem, hadd örüljön. Oszt nem... :( Hogy vigyorogtam volna én anno, ha ilyen ketyegett volna a palláson...
Viszont ha valaki adna érte cserébe egy mezei vifis rútert, szerintem Laci még szőrén szőr is belemenne a cserébe. Jó volna találni olyat, ahi hasznát venné a szerkezetnek, valóban finom cucc. Pláne mivel úgy néz ki, mintha vadiúj lenne. Ahogy néztem, még open//dd wrt is felugrik rá, bár van belőle vagy 3 hardver(per)verzió.
Azért is vakerálok róla itt a fórumban, mert hátha valaki nyomornetes felkapja rá a fejét, mint ahogy mi is tettük volna pár éve.

(#4449) kabelmania27


kabelmania27
félisten

Hétfőtől Gyálon karbantartás lesz július 8-ig, érinti az analóg és digitálist tv-t..

(#4450) smog86 válasza kabelmania27 (#4449) üzenetére


smog86
senior tag

És Fiber Power mikor lesz? :DDD "Soha" :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.