Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) kabelmania27 válasza fsdb (#4600) üzenetére


kabelmania27
félisten

Pedig 50%erősség felett általában nem szokott gond lenni, egy 62%-os freki van, többi 70feletti van egy 92%-os. Ha jól gondolom nálad is ilyen osztó van.

[ Szerkesztve ]

(#4602) fsdb válasza kabelmania27 (#4601) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nem ilyen, négyzetes a sarka meg nem mondom a márkáját, padláson van.
De a csillapítás szerintem ez.
Én nem nézek TV-t megkérdezem az illetékestől előfordul-e még. Lehet gyorsak voltak. (Ismerős az oszlopmászó :) )
Az egyik tv-n a gyári a koaksz eltörte a csatit a tv-ben megnézem hátha néha kontaktos, de szabad kábelvégen max. interferencia.
Meg megkérem az itthoniakat jelezzék ha nem jön valami akkor is nézek egy jelet.
Régen láttam olyat valakinél, alapcsomag előfizet, egy két alap csatorna nem jön kábel megblankol tetőantenna ráteker és voilà. Remélem az ilyenek megszűnnek az analóg lekapcsolásával.

(#4603) kabelmania27 válasza fsdb (#4602) üzenetére


kabelmania27
félisten

Majd nézd meg az elosztót, esetleg készíthetnél egy képet.

(#4604) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Nekem ilyen előfizetésem van adsl start solo ami 1megabites netet foglal magában. Hónapok óta 10 mega le, és 1 mega feltöltési sebességem van (a számlára ezt nem felejtik el leírni, hogy boldog legyek :) ) De akkor ez most csökkenni fog ? Ne már! Akkor milyen gyorsulást reklámoznak a tv-ben :F

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4605) berbatov2 válasza 3shae (#4604) üzenetére


berbatov2
senior tag

Mindenképp telefonálj be ügyfélszolgálatra, hogy azonnal lassítsák le a szerződés szerinti sebességre! ;]

Szerk: Ez valami egyedi dolog lehet, van digi vagy más szolgáltató a környéken ami miatt ilyen akciót kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#4606) 3shae válasza berbatov2 (#4605) üzenetére


3shae
aktív tag

Azért azt nem teszem :DDD

Nem egyedi, Gyálon lakom, és ha jól hiszem T-Home is van az utcánkban. Hónapokkal ezelőtt hívogatott egy nő, hogy bontsak szerződést, és kössem be a thome netet. 40 csatorna, 30 vagy 40 megás net, és telefonnal együtt fizettem volna 6000 forintot. Maradtam..

De a számlára mindig ráírják, hogy észrevettem-e a sebességet, mivel 10 mega az előfizetett 1 helyett :) Nézd, én lassabb nettel már nem akarok vesződni, akkor inkább váltok a fenébe, és nem szórakozom velük. Van már digi is, nagyon sok ismerősömnek az van (illetve t-home) A stabilitás miatt maradtam, évente két telefonhívás mindig megoldotta azt a két problémát,ami esetleg előfordult.

De ezek gyorsulásról meg fejlődésről beszélnek, nem pedig visszalépésről! :)

:R

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4607) berbatov2 válasza 3shae (#4606) üzenetére


berbatov2
senior tag

Hát, ha ilyen alternatíváid vannak( főleg digi ) akkor miért nem váltasz?

(#4608) 3shae válasza berbatov2 (#4607) üzenetére


3shae
aktív tag

Megérdeklődöm a digit, és akkor váltani fogok, nem akarok tökölni az 1 megás nettel. Egyik kollégámnak, és unokatestvéremnek is az van, hát az valami bitang gyors :)

Viszont a kollégám a kérelemtől számítva, három hónapot várt a bekötésre..

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4609) kabelmania27 válasza 3shae (#4604) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nem egyedi dolog, adsl bronze 2megabit helyett 10Megabit a sebesség kb egy éve, szintén Gyál.

[ Szerkesztve ]

(#4610) bigdady válasza 3shae (#4604) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igy is drága 10 megás netért ;]

(#4611) fsdb válasza 3shae (#4604) üzenetére


fsdb
aktív tag

Erre válasz csak el* [kabelmania27 4603]

"Sikerült" képet készíteni, azért elé raktam a gyári képet.
Ez van berakva, a kábelcsatlakozások nem a a beletekerősek, hanem roppantottak.

[ Szerkesztve ]

(#4612) kabelmania27 válasza fsdb (#4611) üzenetére


kabelmania27
félisten

Köszi a képet, ez jófajta splitter, az F csatlakozókkal sincs gond. Annyit tudsz csinálni, hogy legközelebb kérsz a technikustól olyan hármast amelyiknek egyik kimenete -3,5 (box) másik kettő -7es esetleg ha van kedved kisérletezni megrendeled (mivel nincs visszirány ezért nem az internetest linkeltem, ettől független azt is megrendelheted csak nem fogod tudni kihasználni a mostani osztó tudja a visszirányt) ezt, hátha +2,5dB-től jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#4613) 3shae válasza bigdady (#4610) üzenetére


3shae
aktív tag

Ezt szoktam is nekik mondani :P

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#4614) fsdb válasza kabelmania27 (#4612) üzenetére


fsdb
aktív tag

Köszi a linkeket.
Lehetséges találok ismerőst Deltásoknál, megpróbálok velük hozatni.
Ha sikerül összehozni, írok.

(#4615) fsdb válasza kabelmania27 (#4612) üzenetére


fsdb
aktív tag

Van valahol F összekötőm, ha belefutok a problémába lehet először inkább azzal próbálkozom.

(#4616) kabelmania27 válasza fsdb (#4615) üzenetére


kabelmania27
félisten

Most minden adás bejön? Első körben megcsinálhatod hogy kiiktatod az osztót és akkor kiderül hogy +6dB-től bejönnek e a hiányzó adások, ha nem akkor osztócserével sem jönnének, az osztó kiiktatásával a másik két helyen nem lehet tévézni, ezért javasoltam azt az osztót, UPC-is használ hasonlót. Ha este jönnek a hiányzó adások lehet segítene a linkelt osztó. Lég vagy földkábeles bekötés van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#4617) fsdb válasza kabelmania27 (#4616) üzenetére


fsdb
aktív tag

Köszi, értettem amit írtál.
Légkábel, igen azért gondolkodtam az F-összekötőn, hogy megkíméljem magam egy esetleg felesleges splitter vásárlástól.
Bár most még azt is elő kell kotornom valahonnan. Most nem jön AXN, VIASAT3 stb.. Visszajelzés alapján szokott lenni :).
Nem tudom mikor tudom megnézni. Van pár dolgom meg nekem nem sürgős, de azért igyekszem. :)

(#4618) kabelmania27 válasza fsdb (#4617) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nézd meg melyik freki nem jön. Ha megtaláltad az F toldót kösd össze a bejövő kábel F csatlakozóját a box F csatlakozójával, légkábeles bekötésnél előfordul hogy este pár dB-vel erősebb (koax ellenállása csökken a hőmérséklet csökkenésével) a jel mint délkörül, ha F toldóval jön a problémás freki ki lehet próbálni ezt az osztót, pár dB-vel erősebb jellel lehet napközbe is jönnének a problémás adások. Analóg adások tiszták?

[ Szerkesztve ]

(#4619) fsdb válasza kabelmania27 (#4618) üzenetére


fsdb
aktív tag

Nem találtam itthon toldót. Kértem.
Megnéztem berakás előtt a csatornákat nem jöttek, szűrő kivétel után igen.
Analógba a Viasat 3 ritka pocsékul jött, más nem jut eszembe.
Ahogy néztem a szállítás drágább mint a szűrő, megpróbálok valahogy ilyen szűrőt hozatni.
Ha nincs különbség az internetes, meg a visszirány nélküli között, inkább visszirányosat szerzek, és reménykedek, hogy még szükségem lehet rá.

[ Szerkesztve ]

(#4620) kabelmania27 válasza fsdb (#4619) üzenetére


kabelmania27
félisten

Pár 100Ft-al drágább a visszirányos. Neten ilyen splittert csak itt lehet kapni, ha nincs kedved rendelni UPC technikustól is tudsz kérni, hasonló (PCT, Aseridge márkájút) van használatban.

[ Szerkesztve ]

(#4621) bigdady


bigdady
nagyúr

240_megabites_internet_vezet_be_a_upc/

Reméljük 29-esbe is csapódik le valami minimális emelés.

[ Szerkesztve ]

(#4622) TCr válasza bigdady (#4621) üzenetére


TCr
veterán

Nyilván... :U

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4623) Zorel válasza bigdady (#4621) üzenetére


Zorel
senior tag

A 29-es körzet ebből is kimarad (sajnos), a technikai adottságok miatt. Az emelés a kábeles területeket érinti.

(#4624) dr.bubo válasza bigdady (#4621) üzenetére


dr.bubo
őstag

"Reméljük 29-esbe is csapódik le valami minimális emelés."

Hát persze,hogy lesz emelés ;] Áremelés.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#4625) kiskaktusz válasza bigdady (#4621) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A változások természetesen nem érintik a híres 29-es körzet lakóit, ami ugyan a UPC tulajdonában áll, de az nem kábeles, hanem DSL-hálózat. Adódik a kérdés, hogy miért nem bővíti, építi tovább a hálózatát a UPC vagy bármely más szolgáltató Magyarországon, amire sajnos az a válasz, hogy az elmúlt években kivetett különadók, illetve a lefektetett kábelekért hossz alapján beszedett adó és az az előírás, miszerint az új hálózatoknál hozzáférést kell adni a hálózathasználatra a konkurenseknek is, teljesen gazdaságtalanná teszi a nagyobb hálózatfejlesztési projekteket. Amíg ezek a körülmények állnak, addig nem érdemes reménykedni abban, hogy a szolgáltatók jelenlegi pozíciójukból érdemben kimozdulnának.

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4626) bigdady válasza dr.bubo (#4624) üzenetére


bigdady
nagyúr

:DD

[ Szerkesztve ]

(#4627) fsdb válasza kiskaktusz (#4625) üzenetére


fsdb
aktív tag

Szinte látom magam előtt ahogy szomorúan közlik az embereikkel, hogy az eddigi úgy 15 éves fejlesztési munkájukkal a különadók miatt most le kell állni. A 29-es körzet fejlesztésével megbízott kollégák pedig komor arccal a jobb hátsó fertályuk helyett a balt kezdik el vakarászni.

(#4628) Insolent válasza kiskaktusz (#4625) üzenetére


Insolent
aktív tag

Nem kötekedés kép, de a különadók előtt is volt élet a 29-es körzetben, még amikor MTT-nek hívták itt a dolgokat és nem UPC-nek.. Már akkor elfelejtették itt a fejlesztéseket, azzal hogy a UPC lett később itt a főnök. A helyzet azóta sem változott, és nem is fog.. Nem hiába mondják a 29-es körzetet fekete foltnak/lyuknak még a UPC dolgozók is.
A kábeladó az betett a Diginek is rendesen..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4629) Zorel válasza Insolent (#4628) üzenetére


Zorel
senior tag

Így van. A UPC szándékosan nem fejleszt, pedig megtehetné kábeladó nélkül is, csak a jelenlegi kábelhálózatot kellene rendbe tenni, fejleszteni amin most a Digitális TV-t adják. Gondolom nem érdekli őket, tudják, hogy más lehetőség nincs itt, szóval továbbra is adják az ADSL-t horror áron. :(

(#4630) kiskaktusz válasza Insolent (#4628) üzenetére


kiskaktusz
addikt

A dőlt betű mond valamit? :D idéztem a cikkből.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4631) Insolent válasza kiskaktusz (#4630) üzenetére


Insolent
aktív tag

Azt hittem magadat idézted :DDD..
Most olvastam végig az irományt.. Mindenesetre sucking az egész...

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4632) kabelmania27 válasza Insolent (#4628) üzenetére


kabelmania27
félisten

Az a gond, hogy a koax hálózatot nem visszirányosra építették ki 95 körül (Kábelkom és Kábeltelt 98-ban egyesült azóta van UPC, 99-2000-körül indult el a chello), amikor bevezették az ADSL csomagokat mindenki örült 2004-ben, akkoriban nem számított elavultnak (korábbi hsz-ban említett kombi csomag sem volt rossz), később emelték a sebességet. Az egy másik kérdés (költői, mert korábban már leírta valaki, hogy nem térülne meg) , hogy piacvezető szolgáltatóként Fibernet hálózatának 1/3-át később Rubicom hálózatát megvásárolta, akkor a 29-es körzetben miért nem visszirányosítja a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#4633) choco01


choco01
addikt

Megérkezett a UPC szenzációsan gyors, 240 Megás internete!

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4634) poli27 válasza choco01 (#4633) üzenetére


poli27
veterán

jha de itt még 24mbit sincs..... ezt a körzetet kihagyják mindig!

(#4635) bigdady válasza choco01 (#4633) üzenetére


bigdady
nagyúr

:O

(#4636) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, ez valami elátkozott terület?
Egy barátom ott lakik, és mobilnetet használ stick-kel. Felhívta az egyik szolgáltatót hogy akkor ő szeretne vezetékes netet, és azt tanácsolta neki az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy maradjon inkább a mobilnetnél, ha az működik. Míg a tv-t bekötötték neki, az is kész kabaré volt.. Melyik ott a talán legmegbízhatóbb szolgáltató? Vagy a legkevésbé bugos?

(#4637) bigdady válasza lugosi (#4636) üzenetére


bigdady
nagyúr

Helyileg? Mert sok helyen meg mindig csak Upc van itt butítva ráadásul.

(#4638) lugosi válasza bigdady (#4637) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Vecsés.

(#4639) BBéci válasza lugosi (#4638) üzenetére


BBéci
titán

Vecsés területének 90 %-án elérhető a Digi, szerintem az a legjobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4640) kiskaktusz válasza lugosi (#4636) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Srácok, ez valami elátkozott terület?

Az! Annak idején kígyóepével és patkányszemmel főztek és ittak erre a területre átkot. :D De amúgy frankón :D

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4641) Dictator^ válasza kiskaktusz (#4640) üzenetére


Dictator^
veterán

Az a szöveg ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4642) lugosi válasza kiskaktusz (#4640) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt elküldöm neki, komolyan mondom, rohadt jó szöveg :DDD

Bbéci : ő valószínűleg az "elátkozottabbik" 10%-os fertályon lakik mert nincs digi úgy emlékszem. De majd rákérdezek.

(#4643) banhammer válasza lugosi (#4642) üzenetére


banhammer
veterán

Vecsésen nagyon kevés helyen nincs Digi.
A UPC meg szinte 100%, hogy mindenütt van.

Nem kell félni a UPC-től, nem az ördögtől való dolog.
Én kb. 9 évet húztam le Monortel / UPC ADSL-lel, tévével, telefonnal és azon kívül, hogy kicsit drága volt a szolgáltatás a 9 kilenc év alatt alig volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4644) BBéci válasza banhammer (#4643) üzenetére


BBéci
titán

Kicsit drága? Fenéket! Az internet brutálisan, szemérmetlenül drága, ráadásul botrányosan lassú! Az is pofátlanság, hogy felárat kérnek a HDMI kimenetes boxért és a HD csatornákáért.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4645) banhammer válasza BBéci (#4644) üzenetére


banhammer
veterán

Nem akarok vitázni, mert felesleges.

A semminél, mobilnetnél (aminek a sebessége a szomszéd néni mákdarálójától is függ, hogy használja vagy sem) (mobilnettel voltam lenn a Balatonon 2013 08.18-tól 25-ig és csak reggel!!! hajnalok hajnalán volt normális net (Vodafone, T-Mobile) az 5 Mbit sose volt meg, kb. 2 volt, de az is csak reggel) a UPC is jobb.
Azt is vedd figyelembe, hogy a mobilnet igen csak adatforgalom korlátolt.
A UPC-nek is van adatforgalom korlátja, de aki azt állítja, hogy átlagos használatra (YouTube, facsé, netezés, zenehallgatás, levelezés) nem elég a három havi átlagból számított 300 giga az magára vessen (nem kötelező torrent huszárkodni, minden szart 1080p-ben leszedni).

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4646) Insolent válasza banhammer (#4645) üzenetére


Insolent
aktív tag

Nice:C

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4647) banhammer válasza banhammer (#4645) üzenetére


banhammer
veterán

BTW.

Anno 2003 késő őszén, kora telén 384 kbites ADSL-lel kezdtem a Monortelnél az akkori T-Com-os vagy mi a tosz pesti árakhoz képes másfélszeres, kétszeres(?) áron.
Aztán nagy nehezen felemelték a sebességet 512 kbitre, majd tovább emelték 768-ra, később 1 Mbit-re.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4648) BBéci válasza banhammer (#4645) üzenetére


BBéci
titán

Mobilnetről a hozzászólásomban szó sem volt. A Digihez viszonyítok.
Azt pedig bízzuk a felhasználókra, hogy milyen felbontású filmeket szereznek be az internetről. Nálam lassan 5 éve minimum a 1080p és egy éve leginkább a BD50, valamint a remux változatokat gyűjtöm. Viszont YouTube-ot havi 1-2 alkalommal nézek, éppen a silány kép- és hangminőség miatt.
1999 decemberében kezdtem netezni a 29-es körzetben, 2,5 éve van Vodás mobilnetem is, most épen azt használom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#4649) kiskaktusz válasza banhammer (#4645) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem azt írta a kolléga, hogy a semmivel egyenlő, csupán azt, hogy pofátlanok, mert évek óta semmi előrelépés a körzetben. Ja, bocs, volt; ahol megjelent a digi emeltek pár megabitet, az "átigazoló" ügyfelek miatt a hálózat bírja...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4650) banhammer válasza kiskaktusz (#4649) üzenetére


banhammer
veterán

Azt azért vedd figyelembe, hogy az ADSL-nek igen csak behatárolt a sebessége.
Az adott linken ott egy kis olvasmány.

Plusz mellé ott van a rézszál minősége.
Und noch dazu a közműadó ami rendesen betett a fejlesztéseknek.
Mert ugye fejleszteni abból lehet amit nem költünk el, vesznek ki a zsebünkből.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.