Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 19:38:18

LOGOUT.hu

29-es körzet: internet, TV, telefon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) orkester válasza banhammer (#4498) üzenetére


orkester
senior tag

Nálam nem volt gond és most sincs, igaz Vecsés másik felén.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#4502) Atargatisz


Atargatisz
csendes tag

Tud valaki infot a BTEL internet szolgáltatás minőségéről?

(#4503) asdf_ válasza Atargatisz (#4502) üzenetére


asdf_
veterán

Nagykerben veszi az adsl-t a monorteltol, tehat kb. dekara ugyanaz, mint a upc. Olcsobbnak olcsobb, de hogy adsl-re nem irnek ala 2 ev huseget, plane a 29-es korzetben, az tutifix.

(#4504) Insolent válasza asdf_ (#4503) üzenetére


Insolent
aktív tag

Akkor mondj neki másik opciót, szerencsétlennek csak ez az egyetlen megoldás lehet.
Én is a 29-es körzetben vagyok, szerencsémre már Digis nettel.. De sokan ezt még nem mondhatják el egy jó darabig egyéb hátráltató tényezők miatt.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4505) Atargatisz válasza asdf_ (#4503) üzenetére


Atargatisz
csendes tag

Nincs is szándékomban 2 évet aláírni,de a lehetőségek a 29-es körzetben egyenlő a 0-val.Árban viszont fele a monorihoz képest, legalábbis a 18 megás.

(#4506) Insolent válasza Atargatisz (#4505) üzenetére


Insolent
aktív tag

Azzal vigyázz! Baromira nem tudják azt a sávszélt adni mindenhol stabilan vagy inkább sehol sem..
Kisebbel is el vagy bőven..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#4507) asdf_ válasza Atargatisz (#4505) üzenetére


asdf_
veterán

Es a btelnel hany ev huseges az a upc fele ar? 2 eves...
Nem mellesleg ha nem a dslam mellett laksz, akkor marhara nem lesz 18 megabited.

[ Szerkesztve ]

(#4508) Atargatisz válasza asdf_ (#4507) üzenetére


Atargatisz
csendes tag

Nem ott lakom,1 év hűséget kellene aláírni.Egyébként köszi nektek az intelmeket még filózom rajta.

(#4509) choco01 válasza Atargatisz (#4502) üzenetére


choco01
addikt

Jobb..szomszéd 8 megára fizet B-Telnél sokszor 11-et kap de 9et mindig nekem meg mindig 8.41 UPC-nél..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4510) Atargatisz válasza choco01 (#4509) üzenetére


Atargatisz
csendes tag

Köszi

(#4511) banhammer


banhammer
veterán

60 milliós bírság a UPC-nek a ráutaló magatartásért

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4512) bigdady válasza banhammer (#4511) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mi meg mondtuk előre hogy jogtalan...

(#4513) kabelmania27 válasza winhate (#4487) üzenetére


kabelmania27
félisten

Több településen is kivan írva karbantartás, Gyálon hálózat átépítést írtak ki több napra.

[ Szerkesztve ]

(#4514) Rent


Rent
senior tag

BTel honlapjat nezegetve. 18mbit csupasz adsl (telefon nélkül) (Monor) 7090Ft 2 év hűséggel, 7290Ft 1 év hűséggel.

Természetesen az 1 év hűség érdekelne 7,29k-ért. Jelenleg 8mbit csupasz UPC van (6500~ kb) évek óta (ami hibátlan) csak már azért váltanék felfele, +800HUF-ért +10 megabit bőven megérné..

Mennyire korrekt szolgáltató? Mennyire stabil és egyáltalán 18mbit valóban elérhető Monoron? Kapisztrán János utca.

Thx! :)

(#4515) smog86 válasza kabelmania27 (#4513) üzenetére


smog86
senior tag

Talán lesz valami vagy csak valami berendezéseket cserélnek? (jobb lenne ha visszirányosítanák)

(#4516) kabelmania27 válasza smog86 (#4515) üzenetére


kabelmania27
félisten

A box azt írja ki többeknél hogy eurodocsis feltöltés jel ráfogás yes. tv2-nél bejön a videótár, listázza a filmeket.
m1-nél azt írja ki hogy nem elérhető.
Rent: Pár hsz-al feljebb írta choco01

[ Szerkesztve ]

(#4517) Rent válasza kabelmania27 (#4516) üzenetére


Rent
senior tag

azt olvastam, de 18 megáról esetleg van-e info? :)

(#4518) asdf_ válasza Rent (#4517) üzenetére


asdf_
veterán

Csekely az esely. Ha 1, max 1.5 kilometer kabelnyira laksz a dslamtol, kb. akkor. Sajna ekkora csomagra nem lehet turbo gombot kerni, pedig az megmondana a tutit...

(#4519) Rent


Rent
senior tag

Gondolom megoldható, hogy megrendelem, kijönnek bekötik modemet, és egy 5 perces teszttel kiderül megy-e a 18mega, ha nem, akkor nem írom alá a szerződést és nem kérem.

(#4520) asdf_ válasza Rent (#4519) üzenetére


asdf_
veterán

Egy "cseppet" naiv elgondolasnak kepzelem, de kerdezz ra.

[ Szerkesztve ]

(#4521) kabelmania27 válasza Rent (#4517) üzenetére


kabelmania27
félisten

Attól függ milyen messze van tőled a központ. Ha az utcában valakinél működik a 18Megabites csomag akkor nálad is menni fog. Hívd fel a Btelt és kérdezz rá. T-home területen úgy zajlik az ADSL szolgáltatóváltás, hogy a réginél felmondod szolgáltatóváltás miatt, újnál előfizetsz szolgáltatóváltásos csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#4522) smog86 válasza Rent (#4519) üzenetére


smog86
senior tag

A Btel elsőnek ráfog kérdezni, a UPC műszaki részlegén, hogy egyáltalán bírja a vonal a 18-as csomagot vagy sem.

(#4523) choco01 válasza kabelmania27 (#4516) üzenetére


choco01
addikt

Nálunk NO.. :(((

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4524) Rent válasza asdf_ (#4520) üzenetére


Rent
senior tag

hát upc-ből kiindulva, ott úgy működik, hogy megrendeled (telefonon vagy személyesen) kijönnek a megbeszélt időpontra, bekötik (pár perc) "megnézik" jó-e (speedtest.upc.hu), és amennyiben igen (szerintük már 8 megánál jó az 5 is), eléd tolják a végén a szerződést, meg a bekötési igazolást, hogy írd alá itt meg itt, ha nem megy a 18 mega, egyszerűen nem írom alá és kész, vihetik vissza a modemet.

(#4525) Rent


Rent
senior tag

Beszéltem velük, náluk másképp van, mint a UPC nél, telefonon kötsz már szerződést, amitől 30 nap áll rendelkezésükre, hogy bekössék, és ott már csak azt írod alá, hogy bekötötték, természetesen arról beszélt amennyiben nem megfelelő a 18 megás csomag sávszéle és nem kell kisebb csomag, akkor elállnak a szerződéstől, de kiszedtem belőle, hogy náluk mi a "megfelelő" és természetesen nem a csomag neve, hanem a mögöttes tartalom (garantált 6 mega).

Magyarra lefordítva, ha most a 8megás csomagomat, ami 8,2 mega lemondom UPC nél, kérek BTel től 18 megát, bekötik és mondjuk 8,9 lesz, akkor az megfelelő, mert a garantált megvan és fizethetek 800ft-al többet.

UPC-nél úgy emlékszem szerződéskötés a modem bekötésével egyidejűleg történt, telefonon csak megrendelés volt és időpont egyeztetés. Egyébként nem is értem, hogy lehet szerződést kötni telefonon. Átküldi emailbe, hogy olvassam át azt az x oldalt? Vagy olvassam el az oldalukon az ÁSZF-et? Azért én korrektnek azt tartom, hogy megrendelem, kijön beköti látom hogy megy, vagy nem, jó vagy nem, átolvasom a szerződést elejétől végéig akár, és aláírom ha úgy döntök. Nem telefonon úgy, hogy mindent harapófogóval kell kiszedni az ügyintézőből. (mint pl. most hogy bűbájosan 18 megás csomagról beszélt és arról ha nem megfelelő a sávszél akkor elállhatok, de ha nem kérdezek rá, hogy ha a harmadával megy az már megfelelő nekik, akkor abban a hitben köthetek szerződést telefonon (mert nem olvastam el még a nem látott szerződést), hogy mondjuk ha csak 12-13 megával megy és nem tetszik elállhatok, mert 18 ról beszélt végig.

na mind1

Úgy néz ki egy darabig marad az elavult 8 mega (ami már hosszú évek óta ugyanennyi). Pedig már 2012 márciusában bedobott a postaládánkba a digi egy reklámot, hogy "Hamarosan jövünk"...

[ Szerkesztve ]

(#4526) Rent


Rent
senior tag

Felhívtam UPC-t elmondtam hogy van egy Btel ennyiért és ennyiért, azt mondta megnézi mit tudnak adni, és azt mondta, hogy sajnos csak továbbra is 8 megát (tehát még jó hogy nem váltottam BTel re mert kb 8 al menne az is, csak 7300-ért...) viszont felajánlotta, hogy nem 6500, hanem 4700 ért ha aláírok 1 évet. Belementem. 20.400Ft 1 év alatt és nem változik semmi, marad a jelenlegi, mert net kell, digi meg úgy sem lesz 1 év múlva sem, ha meg igen, akkor meg majd alig várom a jövő júliust.

[ Szerkesztve ]

(#4527) Sutty66


Sutty66
tag

Digi, 29-s körzet !
Rohanok haza mint az állat erre nincs eurosport. Kérdezem az ügyfelest hogy mi van azt mondja ők sem tudják ?! :Y Másnál esetleg valami infó?

(#4528) DuplaZso válasza Sutty66 (#4527) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Látod, látod ?! Kell neked rohanni... :)
Mit akartál olyan nagyon nézni ? Kecskeméti repnapra nem jöttök ?

(#4529) Sutty66 válasza DuplaZso (#4528) üzenetére


Sutty66
tag

Bájszikül volt. Gyorsan helyrerakták de csak az angol hanggal. mindegy jó volt így is. Repnapról nem is tudtam , tehát nem is tervezem hogy megyek.

(#4530) kabelmania27 válasza Rent (#4526) üzenetére


kabelmania27
félisten

1400Ft megtakarítást értél el havonta, érdekes hogy nem megy a nagyobb csomag nálad.
choco01: Milyen osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#4531) choco01 válasza kabelmania27 (#4530) üzenetére


choco01
addikt

Osztók...elég tré..néha egy csomó csatorna alig megy a digitális HD-ból.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4532) kabelmania27 válasza choco01 (#4531) üzenetére


kabelmania27
félisten

Akkor cseréd ki újra (kettes, hármas vagy négyes spliterre), utána jobb lesz a vétel. dtv mux jelerősség analóg adásoknál 5dB-vel gyengébb. Lég vagy földkábeles a bekötés?

[ Szerkesztve ]

(#4533) Rent válasza kabelmania27 (#4530) üzenetére


Rent
senior tag

1800, azt mondták gépbe beírva címemre, hogy nem tudnak nagyobbat biztosítani. Pedig próbálkoztam, hogy fizetek akár kicsivel többet is csak adjanak 18 megát, de 12 se menne azt mondta. Mind1 700 gigányi steam anyagot szed kb hétvége óta 24 órában. Jó lenne azért már itt is fejleszteni..

(#4534) kabelmania27 válasza Rent (#4533) üzenetére


kabelmania27
félisten

Jah, bocs 1800. Korábban a 8Megabites csomagnál ki volt írva, hogy vonalvizsgálat szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#4535) choco01 válasza kabelmania27 (#4532) üzenetére


choco01
addikt

Földben jön..két elosztással..egy kettes és egy hármas. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4536) kabelmania27 válasza choco01 (#4535) üzenetére


kabelmania27
félisten

Kettesbe vagy hármasba megy a bejövő? Melyik osztóba van kötve az a box ahol néha gond van a hd adásokkal?

(#4537) choco01 válasza kabelmania27 (#4536) üzenetére


choco01
addikt

:Y

A kinti dobozból föld alatt jön be..és ott van egy kettes elosztó, az tovább megy egy hármas fele, és ott van két kisebb csillapítású és egy nagyobb és az egyik kisebbre van kötve.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4538) kabelmania27 válasza choco01 (#4537) üzenetére


kabelmania27
félisten

Milyen csillapítási értékek vannak a hármasra írva? Ha tap way a hármas out kimenet kisebb és két tap nagyobb csillapítás, hármas splitterből létezik olyan típus (gyakorlatilag két kettes egybeépítve) amelynek egyik kimenete 3,5 másik kettő 7, ilyet használnak a technikusok (kisebb kimenet modem, másik kettő box/tv vagy a kisebbe megy a továbbosztott ág) , ezt tudod megrendelni/megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#4539) choco01 válasza kabelmania27 (#4538) üzenetére


choco01
addikt

3 utas splitter, balról-jobbra: 3,5-7,5-7,5 a csillapítása..

ilyen ami a képen van

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4540) kabelmania27 válasza choco01 (#4539) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ez jófajta splitter, -3,5be kell kötni a boxot. Kettes splitter ilyen vagy ehhez hasonló?

(#4541) choco01 válasza kabelmania27 (#4540) üzenetére


choco01
addikt

Oda van kötve, igen ilyesmi a kettes is..de így is gyengék a dolgok amúgy..volt kint szerelő kicserélte őket, de az utcán is kéne valamit csinálni.. :(((

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4542) kabelmania27 válasza choco01 (#4541) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ezek az osztókkal menni fog a visszirány, már csak az erősítőket kell kicserélni a környéken. Frekivizsgálatnál hány % az erősség és a minőség?

(#4543) choco01 válasza kabelmania27 (#4542) üzenetére


choco01
addikt

Holnap leírom, de ha jól gondolom a 1789-es menüben az utolsó oldalak?
Ott 40-60% átlagban az erősség

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4544) kabelmania27 válasza choco01 (#4543) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, jól gondolod. A táblázat segítségével meg tudod állapítani melyik a problémás freki.

[ Szerkesztve ]

(#4545) choco01 válasza kabelmania27 (#4544) üzenetére


choco01
addikt

Az a részleg amibe az M1 meg ilyenek tartoznak.. :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4546) kabelmania27 válasza choco01 (#4545) üzenetére


kabelmania27
félisten

Dtv vétel érzékenyebb a jelszintre mint az analóg

[ Szerkesztve ]

(#4547) choco01 válasza kabelmania27 (#4546) üzenetére


choco01
addikt

Holnap kielemzem majd.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#4548) World-Soft válasza banhammer (#4511) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi a linket!
Itt annak idején én írtam először, hogy ezzel a dologgal valami sántít.
Már akkor is mondtam, hogy lehet tévedek, de munkámból adódóan túl sok szerződést látok ahhoz, hogy szerintem ezt átb**z.

Örülök, hogy nem tévedtem.

(#4549) kiskaktusz válasza kiskaktusz (#4443) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Na csak megoldódott a helyzet, feltehetőleg az NMHH büntijének köszönhetően, ugyanis most lehetett változtatni az előfizetésen és hűség sem volt jövő év májusáig, úgyhogy egy 8 Mbites cuccot már aktiváltak is. :)

És továbbra is csessze meg a upc.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#4550) choco01 válasza kiskaktusz (#4549) üzenetére


choco01
addikt

Kaphatnának "büntit" azért is mert nem fejlesztenek.. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.