Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2863) inf3rno válasza Ferenczi Áko (#2862) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nézegettem, hogy nem e több fiókkal saját maguknak csinálják meg ezeket a pozitív értékeléseket, de úgy tűnik a legtöbb esetben nem így van, mert rendes fórum tagoktól is kapnak pozitívakat. Valószínűleg ez inkább ilyen befektetéses alapon megy, hogy bejáratják a fiókot 1oo kisebb üzlettel, aztán utána jönnek a 1o milliós csalások. Már ha szándékos, előre tervezett és nem az van, hogy a maffia befenyítette, hogy holnap hozod a pénzt, vagy jön a beton. Igazából egyik esetben sem lehet mit tenni. A minta, amit Adluannál látunk kicsit social engineering minta is, van sürgetés, van mindenre magyarázat, hogy miért nem, és így tovább. Egy 1oo-as fiókot szerintem roppant egyszerű felépíteni ha hajlandó az ember valamennyi tőkét beleforgatni. Veszek újan 1oo SSD-t darabonként 2ok-ért, eladom őket garanciával 7o%-os áron, aztán ennyi volt a történet. Vesztettem 6ook-t, de van egy 1oo-as fiókom, amivel tudok csinálni 1oM nyereséget az átveréssel. Egy 1o.ooo vagy akár egy 1ooo fórum hozzászólásos fiókot ezzel szemben nem lehet egyik napról a másikra összehozni. A fiók kora sem számít. Azt látom, hogy vannak olyan fiókok, amik sok éve lettek létrehozva, semmit nem csináltak velük, aztán egyik napról a másikra előveszik őket kereskedni. Sokszáz lehet így betárazva már nekik. Ezekkel kezdeném, hogy törölném az inaktív fiókokat. Ha meg tényleg a szervezett bűnözés van ráállva, és ezek egyetlen szervezet által tudatosan felépített csalások, akkor azt keményebb dió lesz kivédeni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.