- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28kWh - Első benyomások - második felvonás
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- sziku69: Szólánc.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sto1911: Pinball FX3 PH! verseny
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Illusion1010
senior tag
válasz
Goose-T #20866 üzenetére
Ez igaz, elsiklottam felette....
Létezik olyan proci, ami teljesítményben összemérhető a 2500k-val alacsonyabb fogyasztással? Tuning nem kell, ez sem volt húzva soha. Esetleg haswell is szóba jöhet, csak meg akartam spórolni az alaplap cserét....Ilyen tápra gondoltam elsősorban: [link] [link]
Bár az igaz, hogy sosem halottam még a hangját...
-
válasz
Goose-T #20860 üzenetére
+1
A célra ez egy nagyon durva konfig, nemcsak fogyasztása, de súlya is van. Könnyel el tudnám képzelni, hogy instabillá válna a monitor állványa.
A fent ajánlott megoldás viszont jó lehet, egy 65W-os A8-as, vagy A10-es APU teljesen jó lájtos játékra, ha komolyabban gémelnél, akkor inkább válassz egy mATX házat. -
sb
veterán
válasz
Goose-T #20717 üzenetére
Gyakorlatilag a hő=fogyasztás, tehát ilyen szempontból nincs különbség.
A két gyártó máshogy méri. Elvileg az AMD (volt régen) aki szigorúbban mérte, de most az a gyakorlat, hogy az Intel ad meg jóval tágabb TDP értékeket.
Tehát míg egy 65W AMD proci jó eséllyel el is fogja érni a 65W fogyasztást, addig egy 53/55/65W Intel proci lehet, hogy lazán elvan 20 vagy 30W-ból is. Egy 2.7GHz-es Celeron ugyanazt a TDP osztályt kapja, mint egy 3.3GHz-es i3.Persze ez a kisebb procikra igaz és valószínűleg ebből is ered egy része a fentieknek: az Intel kis procijai nem Turbo-sak, míg az AMD-k igen, tehát turbóznak a TDP limitig.
A nagyobb Intel procik, i5, i7 amik turbóznak azok a megadott TDP limitet elvileg átléphetik. -
HookR
addikt
válasz
Goose-T #20601 üzenetére
Ja még annyi, hogy:
- AXP-200-ból van háromféle. A legérdekesebb az AXP-200 Muscle mert ez olcsóbb néhány ezressel (nincs dekoratív zárókupak a hőcsövek végén. Így kb egy árban van a Pallas-szal.) és fekete-fehér rajta a venti.
- A Raijintek Pallas venti nélkül elvileg 55mm magas (nem tudom a rögzítődrótot beleszámolták-e a 68mm-be), azaz egy 140x25mm magas ventivel pont 80mm lenne. Viszont a lamellák a széleken magasabbak legalább egy 1mm-rel. A képek alapján pont 120mm-es ventire van méretezve a közbenső beugrás, azaz 120x25mm-es ventivel a hűtő teljes magassága legalább 1mm-rel alacsonyabb lenne, mint 80mm. -
sb
veterán
válasz
Goose-T #20587 üzenetére
Pont beletalász a kérdésekkel. A Ninja Mini-t épp azért adom el, mert helyhiány miatt Big Shuriken 2 revb-re váltottam.
HookR talán jobban tudja majd mennyire van ennél izmosabb, de mielőtt megvettem úgy tűnt, hogy nem nagyon van jobb hűtő. A régi rev is gyengébb nála, Geminii-t néztem még, az is harmatos hozzá képest. A többi hűtő fizikailag is kisebb jórészt ennél. Ha 12x12-es is, általában laposabbak.
szerk: Nekem mondjuk nem a teljesítmény miatt kellett, hanem a méretei és a 12-es rendes venti miatt.
Egy alulfeszelt, visszavett 65W-os A6-on van. Egy Swif2-őt tettem rá és letekertem 600rpm körülre. Így gyakorlatilag meg sem mozdul a hőfok, 40-45 fok körül van a max és 35 körül az idle. -
Oliverda
titán
válasz
Goose-T #20425 üzenetére
Abban mindenképpen, hogy nem érzékeli megjelenítőként az erősítőt ami rá van dugva. Ha VGA-ra csatlakoztatom, akkor egyrészt magasabb órajelen pörgeti a GPU-t és a VRAM-ot, másrészt vagy klónoznom kell az asztalt, vagy kiterjesztenem. Előbbi az 1920x1200 miatt nem működhet, míg utóbbinál rendszeresen átmászok egérrel a másik részre. Ezen felül a VGA nem támogatja az OpenAL-t sem. Egy szó mint száz, a külön kártya híve vagyok.
Amúgy ilyen a kártya.
-
sb
veterán
válasz
Goose-T #20210 üzenetére
DXVA-val nincs a procin terhelés egyáltalán, majdnem mindegy milyenről is van szó.
A G2020 is 5-10% között mozog, de az Atom A330 is elvolt 5-15%-ból még BD-s FullHD filmmel is.A kérdés a FullHD 3D cpu terhelése, mert ott érdekes, módon a kisebb 2 magosokhoz nem ajánlják/támogatják. Ami furcsa, mert az A6-ok is kétmagosak és alig gyorsabbak a kisebb változatoknál.
Gabesz26 leírása alapján is 40-50%-os terhelés mellett akkor bírnia kellene kisebb 2 magosnak is.A 4 magos Kaveri talány, hogy bírja-e.
-
Gabesz26
senior tag
válasz
Goose-T #20216 üzenetére
és (#20213) radi8tor1:
Köszi mindkettőtöknek, ezek szerint akkor nem vészes nálam sem a dolog. Nyáron sűrűbben figyelem majd, vagy lehet még előtte biztos ami biztos alapon rakok bele egy halk házventit (már ha lesz kedvem szétszedni a gépet
, mivel most annyira jól egyben van, hogy nem nagyon van kedvem hozzányúlni)
-
Gabesz26
senior tag
válasz
Goose-T #20210 üzenetére
Jó, hogy erre jártál
Láttam ugyanolyan típusú alaplapunk van, és megakartalak kérdezni, hogy neked mennyi szokott lenni az alaplap hőmérséklete? Nekem ~ 34 °C a CPU (big shuriken 2 alacsony fordulaton), 32 °C HDD, és az alaplap a legmelegebb ~38 °C-al.
Ez még így a hűvösebb időszakban gondolom nem nagy gond, de nyárra úgy tervezem, hogy egy ventilátorral megtámogatom a házszellőzést (codegen mx-31).
Szerk.: Mennyi ezeknél a lapoknál még az a hőmérséklet, ami nem okoz gondot?
-
rbalint88
addikt
válasz
Goose-T #20106 üzenetére
az tény, hogy halkabb, meg kevesebbet fogyaszt EGY notivinyó. de mondjuk egy 3 terrás rednél nem hiszem, hogy halkabb lenne és kevesebbet is fogyasztana 3db 1 terrás notivinyó (az árkülönbözetről meg ne is beszéljünk). szóval itt is két oldala van éremnek
jó a notivinyó, nekem is van egy 640-es, a red előtt az volt a gépben, plusz mellette volt egy 1,5 terrás külső wd, ezek kombinációjához képest fogyasztásban és zajban is óriási előrelépés a red. rendszernek meg ssd, alap
valaki írta nemrégiben, hogy ő mindenképpen mlc-set szeretne, tlc-s nem kell. ha kicsit utánaszámol, még a tlc-set is előbb cseréli le, mint hogy kinyírja. nálunk a laposokban 256gb samsung 830 van, az asztaliban meg 120gb 840evo, nem hinném, hogy kimutatható élettartambeli különbség lesz közöttük, amíg nálunk lesznek -
Grave_444
nagyúr
-
_ak_
addikt
válasz
Goose-T #20033 üzenetére
Az a 21W egy rövid időre jelentkezhet bootnál, nem?
CPU 10W, ram legyen 4W, 2db green 42W, tehát alsó hangon 70W-os adapter kellene, gondolom a 80as sem árt, de az tuti elég. És akkor kb 35W átlag fogyasztás kihozható?
Nagyjából korrekt? Nem számolgattam eddig a wattokat, így lehet, h hülyeség.
-
_ak_
addikt
válasz
Goose-T #20031 üzenetére
Köszönöm a választ! Spórolás miatt gondoltam, hogy "nagyobb" atx házba raknám a lapot, csak ott macera a rögzítés és igazából az nem teljesen világos a képeket nézegetve, hogy a panel, hogyan kapcsolódik össze az adapterrel.
De most így meg merem kockáztatni, hogy a ház tartalmazza a csatlakozót amibe megy az adapter és külön kell a házhoz csatolni a tápot? Mi a helyzet, hogy ha 3 satás meghajtót szeretnék csatlakoztatni? 1 sata van, 1 ide átalakítható, de ez esetben vagy egyáltalán szabad megosztani az egyiket 2 irányba?
Illetve valahol azt olvastam, h a nagy méretű atx tápok alacsony fogyasztás esetén elér rossz hatásfokkal dolgoznak. Mármint a jobb hatásfokú, sem biztos, h tudja teljesíteni mondjuk a 80+-t. Ez mennyire igaz?
Tegyük fel ideális esetben a lap, meg mondjuk 2 vinyó 25-30W-ot kérne, a tényleges felvét egy 350W-os átlagos táp esetében több lenne, mint 45-50W? Reálisan egy ilyen kis fogyasztású rendszert nem lehet 30-40W alá szorítani, (persze nem kísérleti jellegű undervolttal)? -
HookR
addikt
válasz
Goose-T #19985 üzenetére
"(a wifi alapfeltétel, és csak a Gigabyte-nál láttam ilyen FM2+-os alaplapot)"
ASRock FM2A88X-ITX+A Chieftec FI-02BC-U3-at megveheted kártyaolvasó nélkül, USB2.0-s előlappal Cooltek CT-M2 néven is 15e Ft-ért.
Hasonló felépítésű ház még a Silverstone ML06 is, bár ez szerintem gyárilag nincs felkészítve arra, hogy élére állítsd.
Esetleg érdemes fontolóra venni:
- Cooltek Coolcube Mini
- Cooltek U1 (Bár ez már 8,5l, de rakhatsz bele toronyhűtőt is)Ajánlani akartam még, de az árcéduláik miatt inkább mégsem:
- Lian Li PC-Q02
- In Win H-Frame Mini -
-
Mercutio_
félisten
válasz
Goose-T #14842 üzenetére
Pozitív hatás, hogy mintha az FM2A75M-ITX ára lentebb ment volna, már csak azt kellene megtudni ezek már problémamentesek-e
Bár én még mindig azt látom, hogy ár/értékben ha problémamentes mITX-et akar valaki, akkor egy FM1-es konfig (A75M-ITX lap, A8-3820 proci) jobban megéri. -
TomiLi
addikt
válasz
Goose-T #14842 üzenetére
Ez tényleg nem vészes így elsőre! Remélem 1-2 ezrest még lejjebb megy. Ez a másik kiszemeltem.... - a fentebb linkelt ház mellett (ez az első ház amire azt tudom mondani, hogy nem kell rajta faragni, fúrni, alakítani - úgy jó ahogy van!)
Egyébként az Asrock az A75 ITX-et ugyanúgy fogja gyártani az új A85 mellett?
Nekem az is elég lenne, csak ugye azon nincs vrm hűtés, és szeret minden második elfüstölni... (na jó valakinek meg mindig csak a második jut...)
-
Ric4m0nd
aktív tag
-
.mf
veterán
-
Ric4m0nd
aktív tag
válasz
Goose-T #14647 üzenetére
Olvastam én is! Ez jó hír! Hónapokkal ezelőtt német fórumon írtak erről a lapról FM2A85X-ITX, az ASROCK hivatalos oldalán pedig nem volt semmi bejegyzés ezév januárig.
Jelenleg ez a lap FM2A75M-ITX van szerelve a rendszerembe A6-5400K-val. Tervezek egy új rendszert a fenti A85X-es chipsettel és A10-5700 vagy A10-5800K CPU-val.
Szerintetek elbírja az ANTLER MI-100 250W-es táppal a 100Wattos CPU-t, vagy válasszam inkább a 65Wattosat?
-
azreon
tag
válasz
Goose-T #14576 üzenetére
Köszönöm a tippeket.
xtevo: Ez biztos, hogy nagy
És annyira nem tetszik. Erről láttam is most a tesztet itt a prohardveren.
storm4: A pirosnak kicsi a tápja, a codegentől pedig van még kisebb.
Goose-T: Igazad van, elnéztem a tápot, tényleg csak SFX megy beleIgazából hajlok erre a házra, mert magasabb kártya is belemegy, így később még tudnék bele erősebbet is rakni. Viszont jelenleg majdnem mindegy hogy melyik kártyát rakom bele, csak nvidia legyen(benchmarkok alapján). A Geforce 610-es és egy GTX650-es között nincs nagy különbség, számomra. Játszani csak néha szoktam, akkor is inkább régebbi játékokat, ahhoz pedig elég egy kisebb kártya is.
Erről hallottatok már? Chieftec FLYER SERIES // FI-01B TFX táp megy bele, és ahogy látom ez 8cm-es ventit jelent. Ezek nem olyan hangosak mint az SFX-ben lévő 4-esek.
-
HookR
addikt
válasz
Goose-T #14514 üzenetére
Terheléses teszt indulása után, amikor huzamosabb ideig futott, milyen érték körül stabilizálódott?
(Amúgy a PicoPSU-160XT-nél az egy percet meg nem haladó, azaz peak load esetén 12V-ra 15A-t ír a specifikáció.)
===========================================
ECS B75H2-TI és Q77H2-TI - [link]
Thin Mini-ITX alaplapok.
===========================================
-
HookR
addikt
válasz
Goose-T #14508 üzenetére
Pontosan milyen konfiguráció és milyen körülmények közt mérted?
=======================================
Gigabyte GA-H77TN és GA-B75TN - pcworld.com / techreport.com / cubic.com
Thin Mini-ITX alaplapok.
-
ocso
tag
válasz
Goose-T #14370 üzenetére
Nekem Scythe Big Shuriken 2 Rev.B van Core i-3 32225-ön, fix 420 rpm-en megy a ventije, szinte hangtalan.
Alapból 36 fokon van folyamatosan a CPU hőmérséklete, stability teszttel is csak max 58 fokra ment fel.
A tesztek alapján a Gemini hasonló felépítés mellett kicsivel "rosszabb", mint a Shuriken,While the Cooler Master GeminII M4 resembles the Scythe's Big Shuriken 2, its performance does not. At comparable noise levels, the Big Shuriken 2 beats it handily, with temperature differences in the double digit range. If the M4 had fared any worse, it might have even fallen behind tiny, 40 mm tall Scythe Kozuti.
-
Pista0001
addikt
válasz
Goose-T #14221 üzenetére
Nekem például egy ssd mellett 2 régebbi 250-es van RAID-ben (egyiket újonnan vettem 5-6 éve, a másikat apróban talán 1 éve erre a célra 4000 forinttért). Van még két 2 terásom, hozzájuk egy külső ház és egy dokkoló (mindkettő e-SATA/USB2.0). Esély nem volt rá hogy sima notivinyó kerüljön a rendszerbe.
Mercutio_: Akkor sem netbook, legalább subnotebook.
-
Core2duo6600
veterán
válasz
Goose-T #14221 üzenetére
Hát nekem az asztali gépben egy 2,5 es WD Black van, 500 asm az ssd melett, és hát amikor be volt csavarozva, rezgette az amúgy hnagszigetelt házat.
Ha ráteszem a kezem, rezdgést érezni, tehát egy 2,5 es hdd is tud hangos lenni, noha nem a motor hang hallatszik, és nem is a seek hang.Ezért én a mini - itx tűzfalba ssd -ét tettem, bírja amig bírja alapon.
És elhatároztam, hogyha a mostani gyengébb asztali gépem elhalálózik, akkor mini gép lesz helyette teljesen nénán.(#14224) Mercutio_
Akkor már inkább egy NAS, nincsenek jó tapasztalataim ezekkel a külső házakkal, ill. dockolokkal. -
Müszi
senior tag
válasz
Goose-T #14165 üzenetére
Aha, szóval Te voltál az egyik Asrock ITX károsult. Hogyan következett be a probléma? Előjelek voltak esetleg? Melyik bios volt rajta? Nem kekeckedtek a gariztatásnál? Bocs a sok kérdésért, de én is ilyen lapot vettem , nem olvastam időben utána és most parázok és próbálok alulfeszelni ezerrel. Kéne valami plussz hűtést aplikálni a VRM chipekre is szerintem, bár ezt inkább a gyártónak kellett volna megoldania. Mellesleg minden mással maximálisan elégedett vagyok.[link]
-
saturn27
tag
válasz
Goose-T #13896 üzenetére
Hoppá-hoppá!
Most olvasom, hogy szenvednek az Asrock lapok?! Én is hallottam néha érdekes hangokat (sercegő? o.O) a gépből, amikor az elosztót áram alá helyeztem. Szerencsére ritkán.
Nekem egész más problémám van: amióta megvan ez az új kisgép, szakadozik a net, ha a routerre csatlakozok (ha a netkábelt simán a gépbe dugom, akkor semmi gond, csak ha a routerre csatlakozok). Tök mindegy, hogy kábellel vagy USB wi-fi stick-kel. A tesóim elmondása szerint amikor nem megy a gépem, akkor nem szakadozik a net. Valamint próbáltam másik routerrel is, az eredmény ugyan az, sőt talán rosszabb is. Állandóan DNS hiba, néha IP ütközés, néha meg mintha ki-be húzgálnám a netkábelt. Rendkívül idegesítő. Másnál volt ilyen probléma? -
bignor
tag
válasz
Goose-T #13449 üzenetére
Szia!
Valami hasonlót szeretnék én is építeni.
A10-5800K, 8 gb, 1 HDD, 1 SSD, 1 ODD pár venti. A kiszemelt házam Chieftec BT-02B, aminek 180 W-os tápja van. Szerinted elbírná a fenti rendszert? Esetleg beleférne egy HD 6670 tápügyileg?A TE rendszered fogyasztásáról tudsz mondani valamit?
-
-
saturn27
tag
válasz
Goose-T #13597 üzenetére
Lecseréled a CM gemini ventijét?
Amúgy nagyjából én is összeraktam már a gépet, ami nagyon hasonló a tiédhez, de a proci hűtőn még agyalok, plusz a héten beszerzek egy SSD-t is. Én a Scythe Kozuti-n gondolkodom és esetleg rárakni még a tetejére plusz egy ventit, ahogy elnézem lenne elég hely rá. Erről valakinek valami vélemény?u.i.: jelentem a Corsair XMS3-mal nem volt baja az alaplapnak
-
nemdan
senior tag
válasz
Goose-T #13517 üzenetére
Hát igen, majd még eldől, hogy milyen is lesz. De már hajlok a Chieftec felé, mert annak tényleg tuti a tápja és + 4000-et megér a gagyibbakhoz képest. Ha azt veszek akkor FI-01B lesz, barátnőméknél is olyan van, én is használtam sokat ha lent voltam, meg kinézetre is tetszik.
Logout-os cikkedben is látom, hogy jó nagy izmos hűtő is belefér, bár én csak A6-ost procit veszek. Szerinted kell bele még egy ház venti vagy felesleges? Egy SSD meg egy 3,5"-es WD Green lenne benne ami a most még a Modecom-omban van.
-
nemdan
senior tag
válasz
Goose-T #13508 üzenetére
Értem. Hát nem tudom a Spire akkor miféle lehet, de 15000 ropit nem akarok kiadni egy Chieftec házért.
Barátnőm apjának van ugyanolyan Chieftec-je mint neked, szóval ismerem miféle minőség, de ez az árán is megmutatkozik. 10-11e fölé nem igazán szeretnék menni árban, mert a jelenlegi atomos itx configom is már 80-90e körül mozog mindennel együtt és nem sokat érek vele, de azért meghagyom szervernek.
-
04ahgy
nagyúr
-
zodo
nagyúr
válasz
Goose-T #13456 üzenetére
Köszi a hőfokos választ, akkor még tovább várunk.
(#13458) kir1975
Épp a napokban agyaltam én is valami hasonlón mert ugyanilyen házam van és felszabadult a régi konfigom.
Ugyan az X4 640 95W TDP fogyasztású ellenben a 65W A10-5700-el szemben de még így is Goose-T -el értek egyet.
Házban lévő CFI táp +12V ágán lévő 108W nem túl kecsegtető és hát ki tudja meddig húzná a táp. -
kir1975
csendes tag
válasz
Goose-T #13456 üzenetére
Hello, nagyon tetszik a géped én is pont ilyet szeretnék, a házam már megvan hozzá; [link] CFI CBI-A6719TG Slim 150W itx, a gemini hütö is jonak tünik amit vettél a tiedbe, nem tudom ebbe belemenne é, a kérdésem az lenne, vajon elbirná a te konfigodat is? mert akkor megtartom és csak a lapot adom el belöle, köszi válaszodat elöre is
-
zodo
nagyúr
válasz
Goose-T #13449 üzenetére
Klasz gép, gratula a cikkhez!
Memóriákkal kapcsolatban nem tudom mit írtak a többiek de épp ma jeleztem hogy a lapom kompatibilitási listájában nem szereplő kit tökéletesen fut a gyári paraméterekkel.
Teszem hozzá, sosem kellett emiatt bios-ban turkálnom és Uefi-t is a múlt héten láttam először.Szerk:
Mivel mérted a proci hőfokait?
mert tegnap még nem volt rá megfelelő progi. -
saturn27
tag
-
Goose-T
veterán
válasz
Goose-T #13406 üzenetére
Na összeraktam a gépet ezekből:
* Chieftec FI-01B ház
* AMD A10-5700 proci
* Kingston HyperX Genesis 1866MHz 2x4GB memória
* Cooler Master GeminII M4 hűtő
Az előző Brazosos HTPC-met sajnos vinyóval együtt vitték, így majd egy 2,5"-es, 750GB-os, 7200rpm-es WD-t veszek bele, de az csak hétfőn érkezik. Szerencsére volt még tartalékban egy régi 80GB-os SATA-s notivinyó USB-s tokban, azért el kellett bicajozni a tesómhoz, mert nála volt kölcsönben, ezt bele tudtam rakni ideiglenesen. Állati lassú és hangos (relatíve), de legalább megy a gép.A szerelésről: az egész cucc elég könnyen szerelhető, bár a hűtőtartó keretnél vakartam a fejem, hogy ez így most hogy van. Aztán rákerestem videókra AMD hűtőszerelés témában, és utána már könnyen és gyorsan ment minden. A hűtő-alaplap páros jó kombót alkot, mindent rá lehett dugdosni a lapra könnyedén a hűtő felszerelése után, persze érdemes kerülni a magasított hűtőbordás vérpisti-memóriákat. A ház a szokásos Chieftec minőség, de szerszám nélküli rögzítőkeret csak az optikai és a 3,5"-es meghajtók helyén van, a notivinyót be kellet csavarozni, még hozzá való csavar sem volt a házhoz adva. Szerencsére van itthon egy rahedli mindenféle csavar PC-szereléshez régebbi gépekből, így ez nem volt gond. Az SPCR-en még olvastam a hűtőről, hogy laza a venti leszorítása, és sok rezgést is átad a bordának, így vágtam a venti alá öntapadós gumihab-csikokat (valamelyik barkácsáruházban vettem), ahogy ott is tanácsolták. Biztos jobb lett, anélkül ki sem próbáltam.
Beüzemelés: rákötöttem a TV-re a szokásos HDMI kábellel, mint a Brazosos gépemet, és elsőre azt hittem, hogy nem működik a gép, utána rájöttem, hogy van az alaplapnak egy furcsasága: csak Windows-ban ad HDMI-n keresztül képet, ott is csak a Catalyst feltelepítése után. Addig csak a D-Sub kimenet működik. Még jó, hogy VGA kábel is van itthon pár darab, így ez sem volt gond. Szóval ha akarok az UEFI-ben turkálni, akkor át kell kapcsolnom hozzá a TV bemeneti forrását. A Kingston memóriák nagyon tutik, elég volt a beállításoknál bepattintani az 1866MHz-es XMP profilt, és már pörgött is ezerrel. Írták többen is a Trinity topikban, hogy mindenféle gond van a memóriákkal, pl. már 1600-on is feszültséget kell emelni, hogy stabil legyen a gyárilag sokkal gyorsabb RAM, meg ilyesmik. Na pont ezért vettem olyan memóriát, ami rajta van (na jó, ez pont nincs rajta, de ugyanilyen típusjelű van, csak más mérettel vagy sebességgel) az alaplap kompatibilitási listáján.
Működés: elsőre némileg hangos volt a gép, de a hűtőt leszabályoztam 2-es szintre az UEFI-ben, és onnantól már csak annyi hangja volt a gépnek, mint az előző Brazosos konfigomnak. Filmnézés és netezés közben fel sem melegszik annyira a proci, hogy fel kéne pörgetni a ventilátort, játék közben meg hadd pörögjön, az a dolga. Ha nincs dolga épp a gépnek, akkor simán lemegy 35°C alá a proci hőmérséklete, terhelve sem megy sokkal 50°C fölé. A házon nincs sok szellőzőnyílás, de azok annyira jó helyen vannak, hogy nagyon hatékonnyá teszik a hűtést. A házból kifújódó levegő a procihűtőhöz közel lévő oldalsó szellőzőnyiláson még terhelés alatt is csak éppen langyos. Gondolkozom még azon, hogy a ventilátort lecserélem egy vastagabbra (a mostani 120x120x15mm-es), de elég passzentosan fért ez is be, maximum egy 20mm vastag férne be úgy ránézésre, az pedig elég ritka. Ha esetleg van valakinek ötlete, honnan lehetne szerezni ilyen ventit, ne habozzon megosztani.
Sebesség: tuti. Eddig csak a Skyrim-et próbáltam, az tökéletesen játszható 1280x720-ban high beállításokkal kikapcsolt AA és 8xAF mellett. A 3DMark 11 1355 pontot nyomott performance módban. HD videók lejátszása alatt jelentéktelen a procihasználat DXVA használatával, ugyanez az ábra a Youtube-os HD videók esetében is.
Konklúzió: remekbe szabott kis HTPC-m lett, maximálisan meg vagyok vele elégedve. A következő beruházás egy Logitech F710, és onnantól van egy teljes értékű, PC alapú, szinte hangtalan játékkonzolom a TV mögött.
Részemről:
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gamer szék noblechairs LEGEND TX Szövet Antracit
- Csere-Beszámítás! Sapphire Pure RX 7700XT 12GB GDDR6 Videokártya! Bemutató Darab!
- AKCIÓ! ASUS B650M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 3080Ti 12GB Be Quiet! Pure Base 500FX ASUS 1000W
- LG 65BX - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged